Bijna duizend euro voor KBO Leunen Inspectie vervallen huizen Economie versterken Venray met horecaleges in top-40 VVD op bezoek bij GGW De Peel Open dag 'de Commissaris' Huisartsenpost gesloten Informatieavond over verslaving De School sluit deuren mode centrum iPfend# Tlluttlllt® Horst tel. 077-3986464 Venray is niet de goedkoop ste gemeente in Nederland als het gaat om vergunningkosten in de horeca. Uit een onder zoek van het bedrijfschap Horeca en Catering blijkt dat een horecaondernemer in Venray in 2004 daaraan gemiddeld 989,50 euro kwijt is. Venray zit daarmee zo'n 281 euro boven het landelijk gemid delde en 250 euro hoger dan het gemiddelde van vergelijkbare gemeenten. Daar staat tegenover dat de horecaondernemer geen leges hoeft te betalen voor ont heffing van sluitingstijden, omdat deze in Venray vrijgegeven zijn. Wel betaalt de horecaondernemer gemiddeld 771.50 aan precario recht/huur van terrasruimte. Venray bezet daarmee de 38ste plaats. In totaal werden 164 gemeenten bekeken. In de ver gunningkosten zitten de drank- en horecawetvergunning. de exploi tatievergunning. de gebruiksver gunning en eventueel de terras vergunning. Opvallend is wel dat de gemiddelde vergunningkosten ten opzichte van 2002 gedaald zijn met zo'n 150 euro zijn gedaald. Wanneer we Venray ver gelijken met de regio dan is de horeca-exploitant in Horst aan de Maas ongeveer 50 euro goedko per uit. De terraskosten liggen zelfs gemiddeld 470 euro lager. Voor een ontheffing van het slui- tigsuur betaalt een horecaonder nemer in Horst 21 euro. In Boxmeer liggen de vergun ningkosten op 1078 euro. Daarentegen betaalt de onderne mer geen terraskosten terwijl voor een ontheffing bijna 49 euro betaalt moet worden. Venlo is ook goedkoper dan Venray. De vergunningkosten liggen daar rond de 740 euro. voor een ont heffing betaalt men 127,50 euro terwijl de terrashuur in de vergun ningkosten is verwerkt. In Deume lijkt de ondernemer met 566,70 aan vergunningkosten goedkoper uit. De hoge terraskosten, gemid deld 1000 euro, maken deze gemeenten ongeveer even duur als Venray. Meerlo-Wanssum werd niet in het onderzoek opge nomen. Landelijk bekeken is een ondernemer in Amsterdam het duurste uit met ruim 3500 euro aan vergunningkosten en nog eens bijna 3400 euro aan terras kosten. In Maastricht zijn de ver gunningkosten een stuk lager met ruim 2000 euro. Voor een terras betaalt de ondernemer gemiddeld echter 5634 euro. De horeca op Ameland is het goedkoopste uit. De vergunningkosten liggen daar op 94,21 euro, terrashuur is niet van toepassing. Wil de onderne mer zijn zaak een uurtje langer openhouden, dan is hij wel duur uit met 584,62 euro. Donderdag 8 juli 2004 - Pagina 7 PEEL EN MAAS Afgelopen maandag heeft de afdeling WD-Venray een werkbe zoek gebracht aan Groep Geleide Wapens (GGW) De Peel. Aan het begin van het werkbezoek werd de 21 personen sterke WD-dele- gatie ontvangen door de GGW- commandant, kolonel Van Hoof. Vervolgens werd door de majoor Heesbeen een presentatie verzorgd over de taak en organisa tie van de groep. Bijzondere aan dacht werd gegeven aan de recen telijk internationale inzet van de groep en de operaties en de plan nen voor de toekomst van de Luchtmachtbasis De Peel. Hierbij kwam onder meer de uitbreiding van de basis met de luchtverdedi ging van de Landmacht aan de orde, waardoor er in de periode 2005/2007 nog eens meer dan 700 personeelsleden bijkomen. "Bijzonder interessant was ook de rondrit over de luchtmachtbasis en de rondleiding op het opera tioneel squadron waarbij van nabij kon worden kennisgemaakt met het Patriot wapensysteem. Majoor Snel en zijn mannen had den zorggedragen voor een aantal demonstraties en toelichtingen die ook voor de leek een goed inzicht geven in de mogelijkhe den van dit wapensysteem. Na een bezoek aan de hondensectie met een uitstekende demonstratie beveiliging van de hondenbegelei ders, werd het bezoek afgesloten met een borrel in de officiersmess van de groep. Hierbij werd op meer individuele basis nog nader ingegaan op de ervaringen van die dag met het personeel van de groep en werd de nodige informa tie uitgewisseld", kijkt WD-voor- zitter John Niessen terug op het werkbezoek. Niessen: "Al met al een zeer geslaagde middag, die met name onze raadsleden en steunfractieleden voldoende gele genheid gaf om met de leiding van GGW De Peel op informele wijze uitgebreid van gedachten te wisselen." Eind juli sluit De School in Stevensbeek haar deuren. Nu al worden vele kinderen van De School overgehuisd naar diverse locaties in het hele land. Volgende week zullen de nog overgebleven kinderen verhuizen naar andere asielzoekerscentra. De School is een dislocatie van basisschool De Peppels in Boxmeer. Daarmee komt een einde aan een periode van veertien jaar waarin de drie Boxmeerse basis scholen De Bolster in Sambeek, Laurentiushof in Vierlingsbeek en De School in Stevensbeek onder wijs hebben verzorgd aan grote groepen asielzoekerskinderen. Een periode waarin de scholen hun deuren hebben opengezet voor kinderen die afkomstig waren uit alle delen van de wereld. Het dak van de oudste huizen van Venray aan de Hoenderstraat is niet meer te redden. Dat bleek dinsdagmiddag tijdens een inspectie waarbij een bouwbedrijf en een constructeur de dakconstructie bekeken. Het dak verkeert in zo'n slechte staat dat het onmogelijk is het te stutten Er zijn enkele losliggende pannen verwijderd. "We willen nu zo snel mogelijk het complete dak slopen omwille van de veiligheid", zo liet een medewer ker van de gemeente ter plekke weten. Alle pannen en houten spanten worden dan verwijderd waardoor alleen de gevels blijven staan. De monu mentencommissie verzette zich onlangs nog tegen de sloop van het dak. "Maar de veiligheid gaat boven alles", aldus de woordvoerder. Voorzitter Willemssen van de KBO Leunen ontvangt de cheque uit handen van mevrouw Huyhers- Bonants vanjoet Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Venray Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Venray, heeft 993 euro overhandigd aan de KBO afdeling Leunen. Deze bij drage is mogelijk geworden dank zij financiële steun van Stichting Het RC Maagdenhuis uit de mid delen van Stichting Brentano Steun des Ouderdoms. Het geld is bestemd voor ver vanging van de koersbalmat, enkele stoelen en reparatie van de tafels. De KBO Leunen organi seert diverse activiteiten voor de ouderen uit het dorp. Op die manier worden zij in de gelegen heid gesteld contacten met ande ren te onderhouden. Zo blijven zij betrokken bij de gebeurtenissen in de eigen leefomgeving. Belangrijk is dat deze activitei ten ongewild isolement onder ouderen voorkomen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp draag dergelijke initiatieven, die bijdragen aan het welzijn en de zelfredzaamheid van ouderen, een warm hart toe. Daarom wordt een bijdrage gegeven voor derge lijke noodzakelijke aanschaffin gen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp zamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Zij richt zich daarbij op vier speer punten: bestrijding van eenzaam heid voor ouderen; verbetering van de ouderenzorg; verbetering van de veiligheid voor ouderen en bestrijding van verborgen armoe de onder ouderen. Concrete pro jecten zijn onder andere huisbe zoeken, ouderenvervoer en ontmoetingsactiviteiten. Het Fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar uit komen. Mooi de Mooiste Mode St. Lambertusplein 12 Modecentrum Frans Theelen ook in Roggel Boxtel Panningen en Geleen De Regio Venlo, bestaande uit de gemeenten Venlo, Venray, Horst aan de Maas, Helden, en Gennep wil in nauwe samenwerking met de NV Industriebank LIOF de NV Economische Impuls Regio Venlo oprichten. De colleges van de betrokken gemeenten zijn daar in principe mee akkoord gegaan. De betrok ken gemeenteraden zullen naar verwachting na de zomervakantie de weg vrij maken voor deze Regio NV, die dan per 1 januari aan staande van start kan gaan. In de regio Noord-Limburg doen zich ontwikkelingen voor die relevant zijn voor de verster king van de economische struc tuur van de regio. Deze economi sche ontwikkelingen vinden met name plaats vanuit het bedrijfsle ven. De gemeenten in Noord- Limburg vervullen hierin voorna melijk een randvoorwaardenscheppende rol. Binnen de regio is in toenemende mate het besef ontstaan van de noodzaak om samen met partners uit het bedrijfsleven innovatieve en kansrijke initiatieven te facilite- ren en zodoende regie te voeren over een goede regionale econo mische ontwikkeling in de regio Noord-Limburg. In maart van dit jaar is aan de gemeenteraden het idee voorgelegd om hiervoor een NV op te richten. Nu ligt dat voor stel op tafel. De NV wordt opgericht met als doel projecten te initiëren die de economie van de regio Noord- Limburg versterken. De samen werking binnen de NV is gericht op het opstellen van een regio naal ontwikkelingsprogramma waarbinnen strategische en inno vatieve projecten worden benoemd, geïnitieerd en onder steund met als doel deze tot uit voering te brengen. De regionale economische samenwerking komt niet in de plaats van het eco nomisch beleid van de afzonderlij ke samenwerkingspartners, maar heeft een duidelijke regionale economische meerwaarde, n.l. het versterken van de regionale economische stmctuur door een integrale samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven, gericht op de uitvoering van strategische, innovatieve projecten. De basis voor de activiteiten c q. projecten van de NV Regio Venlo vormt het meerjaren regio naal economisch ontwikkelings programma, zoals opgenomen in het 'Businessplan 2004-2006, NV Economische Impuls Regio Venlo'. Dit programma, met als actielijnen: Logistiek, Maakindustrie en Agrobusiness, vormt de strategische agenda van de NV Regio Venlo en zal een looptijd hebben van drie jaar. Het programma zal jaarlijks geactuali seerd worden. Tijdig voor het ver strijken van de termijn van drie jaar zal bekeken worden of en hoe het programma voortgezet zal worden. Voor het ten uitvoer brengen van het programma en de daaruit voortvloeiende projecten zal de NV een uitvoeringscontract aan gaan met het LIOF. Conform dit contract draagt het LIOF exclusief zorg voor de uitvoering van het programma en de daaruit voort vloeiende projecten, zoals vastge legd in jaarlijkse activiteitenplan nen. Het LIOF richt hiervoor een uitvoeringsorganisatie in. Voordeel van deze constructie is dat er geen aparte uitvoerings organisatie met deskundigen opgericht hoeft te worden. Het LIOF beschikt over een brede expertise, waar de NV -over de volle breedte- gebruik van kan maken. Bijkomend voordeel is dat de regio op deze wijze tevens tezamen met het LIOF een extra impuls kan geven aan de inzet van het LIOF in Noord-Limburg. Deelname van andere Noord- Limburgse gemeenten en partijen aan de NV Regio Venlo is mogelijk op twee manieren: door het beschikbaar stellen van een jaar lijkse bijdrage van 1,36 per inwoner aan het regionaal ont wikkelingsfonds van het voormali ge Gewest Noord-Limburg, en door het kopen van aandelen. De NV kent hiertoe voor 33% gewo ne aandelen. Deze kunnen verkre gen worden door Noord- Limburgse gemeenten en andere partijen. Beoogd wordt de NV Regio Venlo per januari 2005 op te richten. Op zondag 11 juli staan van 11.00 uur tot 16.00 uur de deuren van het politiebureau 'de Commissaris' aan het Mgr. Nolensplein in Venlo wijd open voor het publiek. De ruim 100 medewerkers van de basiseen heid Venlo-Centrum, het district Venlo en de Dienst Vreemdelingentoezicht hebben er alles aan gedaan om bezoekers optimaal te informeren over alle facetten van het politiewerk. Belangstellenden kunnen een kijk je nemen in het politiebureau, maar ook daarbuiten is van alles te beleven: het hele Mgr. Nolensplein is in beslag genomen voor politievoertuigen en diverse interessante demonstraties en pre sentaties. Wat het publiek zeker! niet mag missen, is de presentatie j van het politie biketeam, dat tij dens de open dag het officiële, startsein krijgt. In het politiebureau aan het Mgr. Nolensplein worden nage noeg alle deuren opengezet voor het publiek. Belangstellenden kunnen op eigen gelegenheid een kijkje nemen in de diverse wer kruimtes, de ophoud- en verhoor kamers en het cellencomplex. In het gebouw staat een aantal poli tiefunctionarissen klaar om een nadere toelichting te geven. Gedurende de open dag van de' politie is ook het Vesteda-apparte-. mentengebouw toegankelijk voor het publiek. Met ingang van deze maand is 's nachts tussen 23 00 uur en 08.00 uur de huisartsenpost in Venray gesloten. Dit is de uitkomst van de bezuiniging die aan de huisart senposten is opgelegd door de minister. Een bezuiniging die het bestuur van de huisartsenpost heeft gedwongen tot het afschaf fen van de functie van assistente en bewaker s nachts op de huis artsenpost in Venray. Wel blijft in Venray ook in de nachtelijke uren een huisarts met chauffeur werk zaam. In Venlo blijft de dienstver lening ongewijzigd. Om de dienst verlening aan de patiënt toch zoveel mogelijk overeind te hou den zal de dienstdoende huisarts van 23 00 tot 08.00 uur intrekken in de ziekenhuispost (oude Eerste Hulp) van ziekenhuis Venray. Dit betekent dat patiënten die 's nachts de huisarts nodig hebben zich op de gebruikelijke wijze melden via 0900-8818, en indien nodig verwezen worden naar de huisarts op de ziekenhuispost in Venray. Indien deze afwezig is vanwege het bezoeken van ande re patiënten zal de patiënt wor den opgevangen door personeel van het ziekenhuis. De huisartsen en assistentes zijn niet gelukkig met deze ontwikkeling, vooral omdat hiermee de kwaliteit van de organisatie wordt aangetast. Wel is het bestuur van de huisart senposten het Viecuri erkentelijk voor de vlotte en toeschietelijke hulp bij deze voorlopige oplos sing. Angst en onbekendheid met verslaving laat vaak weinig ruimte voor gezond verstand en des te meer voor paniekreacties. Dat maakt denken en praten over wat een verslaving is vaak extra moei lijk. Mensen raken niet van de ene op de andere dag verslaafd, daar gaat een heel proces aan vooraf. Wanneer spreken we dan ook van een verslaving? Wat is de oorzaak van een verslaving? Wat zijn de verschijnselen? Waar kan ik naar toe met mijn vragen als ik me ongerust maak? Wilt u graag meer weten over verslaving? Het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg te Venray houdt op woensdag 14 juli een informa tieavond over het thema versla ving. De avond vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur bij De Witte Hoeve in Venray. Gastsprekers zijn A. Wijdeveld, psychiater Paschalis, M. Niessen, maatschap pelijk werker CAD en Rik, een ervaringsdeskundige. De toegang is gratis, maar reserveren is nood zakelijk. Voor meer informatie en reservering kunt u contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg, telefoon 0478 - 52 70 66 e-mail: igg@wgi.nl 1UÖ-. UWtaWW fj'U&XJtU J

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7