berden Debat voorjaarsnota ontaardt in motieregen m Bouw nieuwe publiekshal van start DeMKB pi., ill! En verder: IliljO' Warme vriendschap Voetballen in een kooi Bandoetere J D5 automatiseerder Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. Het grote voordeel van Albert Heijn. CU |ongen dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 27 - donderdag 1 juli 2004 agma L EN MAAS de rL Nieuws uit Meerlo-Wanssum Kunst Cultuur Sport Gemeentelijke mededelingen 20 >05 Kerkelijke diensten 1 O dinsd 1 1 colle -] c i 7 tant a 1 D' 1 r dan 7 7 zijn d; houd Deze week bij Undessa: topmerken lingerie, oao- en nacntmode tegen bijzonder lage prijzen.Tijdens onze Summersale kunnen de kortingen op bekende merken als: Marie Jo, L'Aventure, Cyell, TViumph, Rlngella, Prima Donna. Lejaby en Aubade namelijk oplopen tot 50%. En u I Ik |r\CCC A t zien: dat maakt onze mooiste modellen nog eens extra verleidelijk... lil NUUJJA Bestel Mar Het valt me steeds weer op Die bierdrinkende en brallende jeugd Of het nu op een terras in P iray, Merselo of Ysselsteyn is, .n Amsterdam of Maastricht. Met wat liters bier achter de kiezen wordt het altijd gezellig. Of ik daar iets op tegen heb, op gezel ligheid? Nee, natuurlijk niet. Ik hen zelf ook regelmatig zo duf als een garnaal thuisgekomen na een avondje in de Koets of de Steeg, maar ik was toch ouder dan zes tien jaar toen ik mijn eerste pilsje dronk. Nou moet ik eerlijk bekennen dat ik niet in Brabant, de Achterhoek of Limburg gebo ren ben, maar in het westen van ons kikkerlandje. In Renesse kwam ik wel eens Limburgers tqgen, en die zopen me zo onder de mat. Bierkratten stapelen, 's r, orgens vroeg aan de chips, de hele week broodjes kroket eten t ei achter de wijven aan: dat was pas vakantie! 'Vakantie en bier, dat geeft plezier' sprak Socrates eens in een dolle bui. Maar zo dol als ik het afgelopen weekend tij dens een kortstondig vakantie uitstapje in Zeeland zag, zal de Griekse filosoof het toch niet bedoeld hebben. Want wat ik tij dens het plaatselijke zomereve- nement onder ogen kreeg, zag ik nog nergens. En ik ben toch al op wat zuipfestijnen geweest! Kinderen van een jaar of 13, 14 jaar, die met een groot glas bier voor hun neus genoten van de zeskamp, met holle ogen de boksbal aan flarden probeerden te slaan en als een natte krant in de botsautootjes hun rijkunsten toondendat is toch niet nor maal? Natuurlijk, ik chargeer de situatie die ik aantrof wat om het probleem aan u duidelijk te maken. Kinderen van 14 jaar horen toch nog altijd te genieten van een 7-Up of een colaatje? Maar nee, ze knippen met hun vingers en krijgen zonder proble men een grote pot bier voor hun neus gezet. Natuurlijk, er zijn feesten en iedereen met enige creativiteit kan altijd aan alcohol komen als hij of zij dat wil. Maar als ik dan toch zie dat vaders en moeders vrolijk met hun dron ken kroost staan mee te drinken, dan ga ik toch even met mijn wenkbrauwen fronsen. Natuur lijk, ook de organisatie van zulke dorpsfeesten en evenementen - die de kinderen toch moet ken nen- dient haar verantwoordelijk heid te nemen, de hoofdverant woordelijken blijven echter toch nog altijd de ouders. Die moeten het goede voorbeeld geven. 'Bestel Mar' is een mooi liedje, maar het 'duchtig d'r nève pro- ate' is toch wat vroeg voor kinde ren van 13, 14 en 15 jaarof moet dat kunnen anno 2004? bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Opmerkingen Waals en 'gebaar' Emonts wekken ergernis Het slotdebat over de voor jaarsnota ontaardde dinsdag avond in een regen van moties. Pas om twintig minu ten na middernacht kon bur gemeester Waals de laatste raadsvergadering voor het zomerreces afsluiten. Dat was bijna twee uur later dan gepland. Op het eind werd de vergadering ontsierd door twee incidentjes. Waals dreig de tot twee keer toe een motie naast zich neer te leggen die hem niet welgevallig was. Ook al was een raadsmeerderheid voor. "Dan weiger ik ze toch uit te voeren." Wethouder Emonts kreeg het aan de stok met vooral het CDA omdat hij zijn middelvinger opstak. Het afhandelen van de vijftien moties en twee wijzigingsvoor stellen (amendementen) verliep rommelig en werd onderbroken door drie schorsingen Het kopieerapparaat maakte overuren en drie ambtenaren renden op en neer om alle A-viertjes op tijd in de raadzaal te krijgen. Dat lukte niet want toen Waals begon met het voorlezen lagen nog lang niet alle moties op tafel voor de raads leden die bedolven werden onder de papieren. Dat weerhield de burgemeester er niet van in een strak tempo door te gaan ook al was het voor bijna niemand meer te volgen. Het publiek was inmid dels naar huis vertrokken en de luisteraars van Omroep Venray zullen de marathonzitting van bijna vijf uur evenmin hebben uit gezeten. Rond het middernachte lijk uur werd de tribune nog bevolkt door een tiental ambtena ren, een handvol partijleden en nog twee bezoekers. De burgemeester raakte aan het eind tweemaal in de clinch met de raad. Waals probeerde uit te leggen waarom de CDA-motie over het formatieplan en de motie van Samenwerking over de strate gische visie door het college wor den ontraden. De raad was het duidelijk niet met Waals eens en bood tegengas. De burgemeester praatte als Brugman maar de frac ties bleven achter hun moties staan en weigerden ze in te trek ken. "U kunt die moties wel aan nemen maar ik leg zo toch naast me neer", riep Waals tot twee keer toe. Dit leidde tot geërgerde reacties. "Dit is toch ongelooflijk", zei een verbaasde John Oosterbeek (WD). "We kunnen beter naar huis gaan", aldus een verontwaardigde Rein Dupont (CDA). De reactie van wethouder Emonts, die in het vuur van de strijd zijn middelvinger opstak, zorgde voor nog meer ophef. Dat gebaar was niet door iedereen gezien. Ook niet door Waals. "Want ik heb geen ogen in mijn rug." Wél door enkele raadsleden zoals Rein Dupont die uiterst geir- riteerd zijn afkeuring uitsprak over het gedrag van Emonts. Toen het debat geschorst was liep Emonts naar Dupont toe om het uit te leggen. Maar de CDA'er nam er duidelijk geen genoegen mee. Na de hervatting nam CDA-fractie- leidster Gerda van Stelten het woord. "Dat gebaar van Emonts was ongepast. Wij willen dat hij zijn excuses maakt en dat dit nooit meer voorkomt." De PvdA- wethouder liep naar de micro foon en zei dat zijn gebaar niet voor de gemeenteraad bedoeld was. "Maar als die schijn er wel is dan dan bied ik mijn excuses aan. Het was inderdaad niet gepast." En daarmee was de kous af. Het was voor de eerste keer dat de behandeling van de voorjaars nota over twee dinsdagen was verdeeld. Vorige week spraken de fracties hun beschouwingen uit en reageerde het college, welis waar schriftelijk, in eerste ter mijn. In tegenstelling tot andere jaren stelden de partijen hun bij dragen vijf dagen voor het debat aan elkaar beschikbaar. Ike Busser (Samenwerking) nam vorige week alvast van de gelegenheid gebruik zijn spreektijd te gebrui ken om te reageren op de andere fracties. Dat viel niet goed bij PvdA-fractieleider Bert Linskens die dinsdag fel uithaalde naar de oppositiepartij. "Samenwerking heeft zich niet aan het ordevoor stel gehouden. U als voorzitter had dit niet moeten goed vinden", zei Linskens tegen Waals. De PvdA'er vond dat de beoordelin gen van Busser 'kant noch wal raakten.' "Maar het was al bijna middernacht dus bijna niemand heeft het gehoord." Samenwerking uitte kritiek op de PvdA ('veel mededelingen en vragen aan het college') en vooral op Lokaal Aktief. Busser vond de inbreng van fractieleider Lemmens wazig omdat het stand punt van Lokaal Aktief onduidelijk bleef. "En vervolgens wel vragen wat de anderen ervan denken." Ook de VVD begreep Lokaal Aktief niet. "De partij stelt ons vra gen die wij niet snappen. En wij raken helemaal het spoor bijster als zij zeggen wat zij ervan vin den", zei Oosterbeek. De coalitiepartijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief waren vriendelijk voor elkaar. Dat gold opvallend genoeg ook voor Samenwerking ten opzichte van het CDA. Dat was in het verleden wel eens anders. Bert Linskens repte zelfs over een 'paringsdans'. De PvdA'er zag een wijziging van de coalitie niet zitten. Hij wees op de omstreden wissel van Arjen Robben door bondscoach Dick Advocaat. "Je ziet waar onverstan dige wissels toe kunnen leiden." Gerda van Stelten (CDA) stelde tevreden vast dat Samenwerking zijn 'destructieve houding' had verlaten. "Ik proef zelfs een posi tieve ondertoon. Ik hoop dat dit geen momentopname is. En die paringsdans hebben wij goed begrepen", aldus Van Stelten die de inbreng van de grootste oppo sitiepartij wel 'zeer belerend' vond. Gerrit Lemmens meldde dat het niet aan zijn partij was anderen te beoordelen. "Het belangrijkste is dat we samen het maximale voor Venray bereiken", zo hield hij zich op de vlakte. Eenmansfractie Van de Vorle was niet aanwezig. hoge kwaliteit kleurenprints grotestraat 68 venray Rond jaarwisseling opening in binnentuin gemeentehuis Maandagochtend vond de aftrap plaats van de bouw van de nieuwe publiekshal in het gemeentehuis. De binnentuin van het voormalige klooster gebouw wordt dé locatie waar de burgers over een half jaar terecht kunnen met al hun vragen. Wethouder Heidens verrichtte de openingshande ling samen met een aantal genodigden zoals omwonen den, enkele raadsleden, archi- tectenburo Colsen en uitvoer der bouwmaatschappij Janssen. Al maandenlang vinden er graaf werkzaamheden plaats in de eens zo fraaie binnentuin waaromheen het gemeentehuis opgebouwd is. De plannen voor een nieuwe publieksbalie zijn al oud. Dorien van der Giessen, hoofd Publieksdiensten, vertelde dat al vanaf begin jaren negentig de wens leeft om de burgers vanuit één centraal punt in het gemeen tehuis te bedienen. Dit past ook bij de gekozen één-loket-filosofie. Architect Marcel Martens maakte in 1998 de eerste tekeningen. Een paar jaar later werd het plan weer op de lange baan geschoven. Er was even sprake van dat het gemeentehuis zou vertrekken aan de Raadhuisstraat omdat het monumentale pand moeilijk in te richten is als een modern kantoor gebouw. Vanwege de bezuinings- operatie heeft het college dit ver huisplan weer laten varen. Daarmee verviel ook een mogelijk tijdelijk onderkomen van de afde ling Publieksdiensten vlak buiten het gemeentehuis. Het oog viel toen op de grote binnentuin. Architect Martens vertelde maandag dat voor een vrij eenvoudige constructie geko zen is. De eisen rond brandveilig heid en ventilatie waren de voor naamste knelpunten. Het inpassen van de publiekshal in het hart van het gemeentehuis raakt de brandveiligheid van het totale gebouw, vertelde Martens. "We wilden ook recht doen aan de bestaande gevels. Er komt een- zwevend dak met rondom glas- kappen in een eenvoudige staal constructie. Wie het gemeente huis binnenkomt loopt zo van licht naar licht." De huidige entree blijft de hoofdingang. De kamers van de bodes verdwijnen vlakbij de entree en maken plaats voor de receptie en wachtruimtes. Hier komt ook de 'doorbraak' naar de binnentuin. Op de plek waar nu de publieksbalie is komt een informatiecentrum voor het publiek. De huidige vergaderka mer 0.33, aan de linkerkant, wordt een studiezaal. Hier komt ook het historisch archief dat zich nu nog in kelder bevindt. De nieu we publiekshal omvat bijna de gehele binnentuin. Er komen wachthoeken. middenin negen balies, daar achter het back-office en aan de zijkanten zes spreekka mers. Groot voordeel is dat de bezoe kers niet meer door het hele gemeentehuis hoeven om de vak balies te bereiken. "Vanaf januari 2005 kunnen we de burgers op één centrale plek van dienst zijn. We zijn dan verlost van de rode en blauwe lijnen op de vloer", zei Van der Giessen die uitkijkt naar de opening die rond de jaarwisse ling gepland is. "Het betekent een belangrijke impuls voor de inte grale dienstverlening die we al zolang nastreven. Dit wordt nu ook zichtbaar en voelbaar voor het nubliek." U bent van harte welkom voor ecu gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 We hebben deze week twee verrassingen in onze winkel aan het Hensenlusplein. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Rundvleessalade En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10- of 25- aan boodschappen. Nu met 50% korting 01 Rundvleessalade bak 1 kilo 239 ze aanbieding gekit lol en m« ralerdag 3 |uH 2004 Albert Heijn, Henseniusplein 7, Venray. Klant van de Week Pearle Opticiens Venray lees verder op pagina 6 CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl GEZELLEN BAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: 0478-541945 VAX: 0478-541876 F-ntlU YAKGARAGF.a'GOMM WSFNDFWIT.NL Intel nclMlc: WWW.GOMMANSENDEW1T.NL •tiCETQ. MAT 76 NEDERLAND WEL IN DE FINALE: DAN HEBBEN WIJ NOG GENOEG ORANJE T-SHIRTS fThermaalbad :en Bron van gezondheid www. thermaalbadnl l'dplOMi jooa g'6 usa jam isiusaom pua>ti3 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 g wwv. rongen vof.nl TEGELZETTERSBEDRIJ F RONGEN RÜHL HAEGENS MOLENAAR/*" Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Vestigingen in Venray i Noorderhor». ponbu, 6$. saoo ab v,nray Boxmeer telefoon (0478) SS 43 33. fax (0478) 58 46 24 I e-mofl: info@rhmwrb.nl; internet: www rhmwc! Nuenen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1