Open dag van de zorgboerderij Afsluiting Venrayse Kinderjury Harold H LENSSEN "We zijn aan ons eigen succes ten onder gegaan" 45.000 amfibieën overgezet Aquarellen en mandala's Euro-aircombat wedstrijd Voorwerpen bevrijdingsexpositie Fotowedstrijd Rabobank Proef je streek! Albanië *0 Betrapt Mini playbackshow lint PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni 2004 - Pagina Zorgboerderij Boer Hans en zorgtuinderij de Lorr, beide in Heide, nemen op zaterdag 26 juni deel aan de landelijke open dag n de zorgboerderij. Op deze dag kun je tussen 0.00 en 16.00 uur volop informa- Ëe krijgen over het wel en wee op zorgboerderij Boer Hans en Zorgtuinderij de Lorr. Zo zijn er rondwandelingen over de bedrij ven waarbij je een compleet beeld krijgt van de boerderij/tuin derij. Je kunt zelf helpen met het poten van de prei of het steken van lekkere asperges. Met een huifkar met tractor kan er een ritje worden gemaakt tussen de beide bedrijven. In de boerderij winkel kun je groente en fruit kopen, asperges en aardbeien. Een kopje koffie/thee schenken zij voor je in en wie weet hebben ze wel iets lekkers gebakken. Woensdag werd bij de Bibliotheek Venray de Venrayse Kinderjury afgesloten. Geert van Diepen schrijft boeken voor kin deren van 6 tot 12 jaar, zoals Toontje K. de superontsnapper en Een bok cadeau. In de serie De Meesterclub verscheen het boek Onder het bureau van meester Bloem. De voorstelling van Geert n Diepen was een mengeling fan poppenspel en toneel. Hij {peelde liedjes op zijn gitaar. In lie liedjes waren raadsel verbor gen. Uit een geheimzinnige koffer die hij had meegebracht kwam de handpop Adje te voorschijn, de hoofdrolspeler uit het boek Adje de rat. Voor het optreden van Geert van Diepen waren 109 kin deren uitgenodigd. Zij hadden op 1 juni hun Venrayse Kinderjurypasje ingeleverd bij de jeugdbibliotheek. Op ieder pasje hadden de deelnemers hun top-5 van favoriete kinderboeken uit 2003 ingevuld. Na het optreden werden onder alle ingeleverde Kinderjurypassen 6 winnaars getrokken. Zij kregen een boe- kenbon van de bibliotheek cadeau. Deze uitslag telde mee voor de Nederlandse én voor de Venrayse Kinderjury. Bij de prijs uitreiking van de Nederlandse kin derjury waren de winnaars Francine Oomen met het boek Hoe overleef ik een gebroken hart en Paul van Loon met het boek Weerwolvenbos. De uitslag van de Venrayse Kinderjury was: De top-3 van 6 t/m 9 jaar: 1. Ton van Reen - Mosa 2. Mirjam Mous - Prinses voor eventjes dan 3. Anneriek van Heugten - De vondst van het kasteelbos De top-3 van 10 t/m 12 jaar: 1. Francine Oomen - Het zwanen- meer 2. J.K. Rowling - Harry Potter en de orde van de feniks 3 Lucy Spileers - Prinses Myranda. De afgelopen twee jaar hielpen Limburgse vrijwilligers meer dan 45.000 kikkers, padden en sala manders bij het oversteken van Örukke verkeerswegen. Het beschermingswerk in het vroege Voorjaar wordt uitgevoerd door Vijftien, vaak tijdelijk georgani seerde groepen. In totaal staken 200 vrijwilligers hun handen uit de mouwen bij paddenoverzet- acties. Dat blijkt uit een jaarver slag paddenoverzet-acties dat de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg. IKL heeft opgesteld over de maatregelen die deze groepen Ireffen om amfibieën te bescher men tegen het autoverkeer. Ieder voorjaar in de periode tussen half februari en begin april, trekken padden, kikkers en salamanders tijdens de zogenaamde padden- trek in grote getale naar poelen, Sloten en andere waterpartijen óm zich in het water voort te planten en hun eieren af te zet ten. Bij het massaal oversteken van barrières als verkeerswegen worden veel amfibieën doodgere den. Juist de versnipperde ligging tussen de winterverblijfplaatsen van de amfibieën en de voortplan- tingswateren wordt gezien als een van de belangrijkste oorzaken van de achteruitgang van de amfi- bieënpopulaties in Nederland. Uit onderzoek blijkt dat bij een ver keersintensiteit van 10 auto's per uur tussen de 14 tot 18 procent van de overstekende padden wordt doodgereden. Op plaatsen waar het winterverblijf door een drukke weg geïsoleerd ligt van het voortplantingswateren is de sterfte onder deze dieren, nog vele malen hoger. Waar massaal kikkers en pad den doodgereden worden, treffen plaatselijke werkgroepen - vaak al jaren achtereen - specifieke maatregelen om de verkeerssterf- te te reduceren. Dit kan variëren van het plaatsen van borden, tot het rapen van padden en overzet ten of het plaatsen van plastic schermen en emmers. Door de schermen na te lopen en de amfi bieën veilig over te zetten, kan de sterfte beperkt blijven. Ook wor den knelpunten opgeheven door de aanleg van tunnels of nieuwe voortplantingswateren In 2003 organiseerde IKL voor de eerste maal een bijeenkomst voor individuele vrijwilligers en lokale organisaties die zich elk voorjaar bezig houden met de paddentrek. Veel groepen gaven gehoor aan deze oproep om de krachten te bundelen en hun ken nis en ervaring te delen. Naast de uitwisseling van informatie en praktische vaardigheden werden de groepen ook uitgerust met vei- ligheidsvesten Van de vijftien aanwezige vrijwilligersgroepen stuurden dertien groepen hun inventarisatieformulieren naar IKL. Daarmee kon een provinciale analyse gemaakt worden van de getroffen maatregelen en de die ren die beschermd werden. Afgelopen jaar groeide het aan tal groepen dat meedeed aan de inventarisatie uit tot vijftien. Uit het overzicht blijkt dat circa 200 vrijwilligers 's ochtends en 's avonds de wegen controleren waarna de emmers aan de overzij de geleegd worden. In totaal werd dit voorjaar 6.6 km aan tijde lijke schermen geplaatst. Bij het overzetten van de dieren, noteren de meeste groepen nauwkeurig welke soorten in de emmers zit ten en vaak ook nog het geslacht. Op deze manier wordt ook duide lijk of er zeldzame soorten in een gebied aanwezig zijn. Zo werden in 2003 en 2004 de zeldzame kamsalamander en boomkikker in emmers aangetroffen. Uit het overzicht blijkt dat het toch vooral padden zijn, die pro fiteren van de maatregelen. Maar er werden ook kikkers, salaman ders en zelfs een enkele muis naar de overzijde van de vaak drukbe- reden wegen gezet. In 2003 zet ten de vrijwilligers tijdens de pad dentrek 21.108 amfibieën veilig de weg over. Wanneer deze die ren achter elkaar zouden worden gezet dan zou dat een lint opleve ren van anderhalve kilometer. Dit voorjaar was dit lint nog veel gro ter. want het ging om maar liefst 24.190 dieren.Volgens de gege vens zullen de aantallen nog veel hoger zijn, omdat enkele groepen alleen padden tellen en niet de overige amfibieën Uit de aangele verde gegevens blijkt dat er naast padden ook bruine en groene kik kers, boomkikkers, alpenwatersa lamanders, kleine watersalaman ders en kamsalamanders in- de eiftmers aangetroffen zijn. In het hoofdgebouw van de GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg aan de Stationsweg te Venray vindt tot medio juli een expositie van aquarellen en man dala's plaats onder de titel [Dimensies die leiden naar het Licht. Vanuit het Licht stromen oneindig veel kleuren het univer sum binnen, welke onze wereld maken tot een tovertuin. De kleu ren brengen ons hierdoor het magische principe van verbon denheid tussen hemel en aarde. Zo maakt iedere kleur een aspect zichtbaar van het grote geheel, maakt alle aardse vormen zicht baar. Deze expositie, mede geor ganiseerd dor Anna Maria van Gemert, laat zien dat door vorm en kleur te verbinden met het gevoel en met de intuïtie, de ver binding wordt versterkt naar het zieleniveau, met het Licht. Het is wonderbaarlijk en steeds weer verassend, hoeveel inspiratie, vreugde en nieuwe inzichten er steeds weer ontstaan door te teke nen en te schilderen. De werken bestaan uit aquarellen met de titel Dimensies die leiden naar het Licht, en mandala's welke op een unieke, geheel eigen wijze zijn uitgevoerd n.a.v. het groepsthema Je hele Zelf, alsook diverse andere werken. Er is tijdens de expositie ook informatie te verkrijgen over de nieuwe cursussen en works hops mandalatekenen voor begin ners en gevorderden, en over de cursus 'Helend werken met kleu ren' zoals die door mw. van Gemert verzorgd worden. De expositie is van maandag tot vrij dag toegankelijk tijdens kantooru ren en in het weekend tussen 10.00 en 16.00 uur. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Rabobank Venray Meerlo- Wanssum organiseert een foto wedstrijd. In het kader van de opening van het kantoor aan het Schouwburgplein wil zij namelijk een speciale weekkalender uitge ven met lokale foto's. Het Rabobankkantoor aan het Schouwburgplein wordt half november officieel geopend. Rondom deze opening organi seert de Rabobank diverse activi teiten. Daarnaast wil zij graag iets origineels aanbieden aan klanten. "Daardoor is het idee ontstaan voor een kalender met een lokaal tintje. We kunnen natuurlijk ook een fotograaf aan het werk zetten, maar dat lijkt ons minder leuk", vertelt Willie Koonings, directeur Bedrijven en voorzitter van de werkgroep die de activiteiten rondom de opening organiseert. "Wij roepen dan ook iedereen op om mee te doen aan de fotowed strijd". Voor de kalender zijn 55 foto's nodig. De beste foto wordt op de voorkant van de kalender geplaatst. Een ereplaats dus. De andere geselecteerde foto's komen ieder bij een week te staan. De maker van de beste foto wint een digitale fotocamera. Het thema van de fotowedstrijd is: mens en omgeving (gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum). Dit thema mag heel breed gezien worden. Creativiteit wordt beloond! Vraag het wedstrijdformulier aan via communicatie@vmw.rabo- bank.nl of haal het op bij één van de kantoren in Leunen, Ysselsteyn, Wanssum of Venray. Uiterste inzenddatum van de foto's is 15 augustus 2004. Heeft u over de fotowedstrijd nog vragen, dan kunt u terecht bij Marjon Minten of Chantal Scherders via telefoonnummer (0478) 530 300 of via e-mail: com- municatie@vmw.rabobank.nl Het streekproductenfestival Proef je Streek dat op 10 en 11 juli plaatsvindt op de kasteelgaar- de naast het Kasteel in het Noord Limburgse Well mag zich weder om verheugen op een groot aan tal deelnemers. Sinds de start van de voorbereidingen in december is het aantal deelnemers aan dit culinaire evenement gegroeid tot vijftien restaurants en twaalf pro ducenten van streekproducten. De eerste editie van Proef je Streek! vond in het najaar van 2003 plaats op 'het ovaal' in Arcen. Ook toen was de deelna me van restaurants en streekpro- ducenten groot. Tijdens het twee dagen durende, gratis te bezoe ken culinaire evenement presen teren de restaurants en streekpro- ducenten hun gerechten en producten. De streekproducten vormen de basis van de gerechtjes die de deelnemende restaurants serveren. Op zaterdag en zondag is er live muziek met tropische, Limburgse en tango klanken. Ook is er echt Wells kienderplezier. Nieuw dit jaar is het element kunst. Het IFMA-Kunstcollectief uit Bergen verzorgt in samenwer king met kunstenaars en galerie houders uit de regio een presenta tie van diverse kunstwerken, het maken van grafiek ter plaatse en demonstraties. Betalen kan tijdens het evenement met Maasduintjes, de speciale munteenheid, ontwik keld voor dit evenement. In mei van dit jaar is de Stichting 1 Evenementen Maasduinen opgericht. Zij zijn dit jaar de organisator van het evene ment. De stichting heeft voor de organisatie van het evenement onder andere financiële steun ont vangen van de gemeente Bergen en het EOGFL (Europees Oriëntatie en Garantiefonds voor de Landbouw - Leader Met name het onderdeel kunst heeft dit mogelijk gemaakt vanwege het nieuwe karakter van het evene ment. Meer informatie www.proefjestreek.nl Henri Veldkamp uit Tirana (Albanië) was op huisbezoek in Nederland en bezocht ook Harrie Fijneman in Venray om zijn dank te komen betuigen aan de Venrayse gemeen schap. In het bijzonder de donateurs: de Kiwanisclub voor hun onder steuning van twee projecten (1500 euro), administratiekantoor Contour voor hun geweldig ondersteunend initiatief bij hun open dag (1750 euro) en de Winkel van Sinkel die een project geadopteerd hebben. Na de eer ste 1500 euro is opnieuw 1500 euro overhandigd. Heel veel dank namens de Albanese parochianen in dit arme land. Helaas is de financiële toestand bedreigend voor de schoolbus van het afgelegen dorp Adriatik. Voor het komend schooljaar is naast de kleine bijdragen van de mensen zelf een tekort van 2000 euro. Uiteraard bevelen wij dit in uw mildheid aan. De jeugd heeft de toekomst mits ze scholing en opleiding hebben. Help op giro 3750990 t.n.v. H. Fijneman, inza ke Albanië. Op een mini-airport aan de Sinnesstraat in Oirlo vindt op zon dag 27 juni een euro aircombat- wedstrijd plaats. De wedstrijden beginnen om 10.45 uur en duren de hele dag. Een spektakel van de bovenste plank is aircombat vlie gen met modellen uit de periode 1935-1945. Deze modellen zijn op schaal na gebouwde vliegtuigmo dellen met een schaalverhouding van 1/12. Dit jaar organiseert MotorModelVliegClub De Pioniers een modelbouwactiviteit die als iets nieuws gezien mag worden. Aircombat vliegen genaamd. Het doel hiervan is steeds met een groep van vijf a zeven deelnemers met deze modellen gezamenlijk te vliegen. Elk model heeft een lint van 12 meter aan de staart en iedereen binnen de groep probeert bij de andere groepsdeelnemer het lint van 12 meter te kapen. Gerekend kan worden op een 30-tal deelne mers die met elkaar een interna tionale bezetting kennen. Hoofdzakelijk Europese landen zijn vertegenwoordigd en zullen ook deelnemen aan de wedstrijd in Venray. Wat is Aircombat? Het gaat hier bij om schaal (lijkende) modellen te bouwen van voorbeelden uit de periode tweede wereld oorlog. Deze grote vliegtuigen dienen ook daadwerkelijk gevlogen te hebben. Iedereen is vrij om een willekeurig model te bouwen uit die tijd. Alle eisen waaraan een dergelijk model dient te voldoen zijn vastgelegd in een reglement waaraan men zich ook zeer strikt dient te houden. Ieder type model mag slechts een bepaalde motor met propeller hebben. Brandstofmotoren en elektromo toren mogen op het model geplaatst worden. De regelgeving wordt vastgesteld door ACES wereldwijd. ACES staat voot AirCombat Elementary Support. Tijdens de wedstrijden wordt gevlogen in een aantal heat's die gemiddeld zes deelnemers heb ben. Er zullen naar verwachting zes heat's gevlogen worden. Iedere deelnemer vliegt drie ron den. De uitslag uit deze drie ron den bepaalt dan wie de finale heeft gehaald. Elke heat duurt vanaf het startsignaal zeven minu ten. Hierbij is van belang om de tijd uit te vliegen, bij de medevlie- gers het lintje te kapen en geen strafpunten op te lopen. Voor de regio Venray is Aircombat vliegen iets compleet nieuws. Er heeft in Limburg nog nooit een dergelijk evenement plaats gevonden. KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 Passi Flora HOVENIERS „J REIJNÖERS 7-VENRAY 06 20 43 99-g? 7 De politie heeft zondagavon een 25-jarige inwoner van Venra aangehouden. De man werd doe de bewoners van een pand aan d Peelweg in Ysselsteyn rond 20.4 uur betrapt toen hij vermoedelij probeerde in te breken. Hij wer door hen in de kraag gegreper waarna de politie werd gewaa: schuwd. De verdachte werd aar gehouden en overgebracht naa het politiebureau. Op 22 februari 1944 was de toen 15-jarige Venrayer Piet Clephas samen met een school vriend met de trein op weg naar zijn school in Vught. Aangekomen op het station Nijmegen bleek de trein door luchtalarm vertraging te hebben en de jongens besloten naar de kiosk te gaan voor het station. Ze wilden ook niet te ver gaan want Piet had een bagagekist meegeno men die zijn vader voor hem had gemaakt met daarin onder andere 3 roggebroden. Terwijl de jon gens onder het perron door terug liepen om te gaan wachten o'p hun trein sloeg het noodlot toe voor Nijmegen. Het luchtalarm ging weer en meteen volgden grote ontploffingen. Piet werd tegen de grond geslagen door de luchtdruk en zag voor zich een zwaar beschadigde trein waaruit het gekerm en gekreun van de gewonden klonk. Geallieerde vliegtuigen, op hun terugkeer van Duitsland, lieten hun bommen los boven Nijmegen in de veron derstelling boven Kleve te vlie gen. Nijmegen werd verwoest en stond in brand. Ruim 800 mensen vonden de dood en velen werden gewond. De twee jongens bevon den zich midden in dit oorlogsge weld met ontploffingen en brand om hen heen. Aangezien de stad in chaos was besloten ze te probe ren om terug te gaan naar Venray en liepen ze door het kapot gebombardeerde hart van Nijmegen waar brand en paniek was. Overal bomkraters en ver woesting. De kiosk waar ze even daarvoor nog geweest waren was helemaal weg. Na een tijd gelo pen te hebben bleek er nog een tram te rijden die hen een stuk de stad uitbracht. Toen de tram niet meer verder ging vervolgden ze hun tocht te voet verder, de kist met inhoud nog steeds bij zich. Via Heyen en Afferden kwamen ze rond 22.00 uur in Sambeek terecht en gingen de jongens naar een tante van Piet waar zij een maaltijd kregen en vermoeid in slaap vielen. De volgende dag vroeg hun tante of het niet nodig was de ouders te waarschuwen en Piet besloot een telegram te sturen: Zijn een Sambeek. Komen met de eerstvolgende trein. De jongens. Hun ouders, en mensen van school waren reeds een zoek actie begonnen in Nijmegen waar zij tussen de slachtoffers hadde j1 gezocht naar de twee scholierer i Gelukkig waren zij gespaar gebleven. Het originele telegrar en een bomscherf uit Nijmege i zijn altijd door Piet Clepha bewaard als herinnering aan dez j beangstigende gebeurtenis. Beid i zijn te zien op een tentoónstellin in oktober in museum Freulekeshuus in Venray. Mocht ook nog voorwerpen uit dez periode hebben en wilt u ze i bruikleen afstaan neem dan coi tact op met de organisatorei Maria van Dorst (5838800 Wh Weijs (580851) Paul Ariaer (583881) of Harry Linden (589114). Met uw hulp gaan z proberen om, met deze tentooi stelling, op een waardige manic j de bevrijding te herdenken. 1 Spaanse vereniging opgeheven "Eigenlijk is de Spaanse ver eniging ten onder gegaan aan zijn eigen succes. In de statu ten staat dat het doel is om de integratie te bevorderen en dat heeft de eerste generatie zo goed gedaan dat de Colonia Espanola de Venray zichzelf moet opheffen wegens gebrek aan belangstelling." Deze con clusie trekken Francisca Robben, penningmeester, en Juan Garcia Corraliza, beheer der van de vereniging, na het opheffingsfeest. Afgelopen zaterdag organiseer de de vereniging voor het laatst een feest, een afscheidsavond deze keer. Er kwamen slechts veertig mensen naar het vereni gingsgebouw aan de Goudsmidstraat in Venray. Een heel verschil met de beginperiode van de vereniging halverwege de jaren zeventig. Toen werden er meerdere acti viteiten per maand georganiseerd en, nadat het vaste lokaal in gebruik genomen was, iedere zaterdag- en zondagmiddag en - avond kon je gewoon langskomen voor een praatje en een kaartje Op vrijdag 16 juli is het weer feest in Venray. want dan organi seert VW Venray voor de achtste maal Venray Muzikaal Totaal. Een feest voor en door Venrayse muzi kanten in het centrum van Venray. Ook dit jaar vindt de aftrap plaats met een spetterende Miniplaybackshow. En daarvoor zijn ze op zoek naar jou. Heb je er altijd al van gedroomd je idool na te doen, en ben je niet ouder dan 12 jaar dan is dit je kans. Wie weet sta jij vrijdag 16 juli wel als Anastacia of Boris op de planken, of geef je samen met je vriendin netjes of vriendjes een geweldige show van Treble of Rowwen Hèze weg. Een deskundige jury is aanwezig om jou optreden te beoordelen en zal het beste en mooiste optreden belonen met een mooie prijs. De miniplayback show begint om 16.30 uur op de Grote Markt en om 19.45 uur zal daar ook de prijsuitreiking plaats vinden. Schrijf je snel in, vóór 25 juni, bij Venray Muzikaal Totaal, Postbus 555, 5800 AN Venray. Voor meer informatie Maja Kateman tel. 515155 leggen. Vanaf 1986 startte de vrouwengroep weer op met bijna twintig vrouwen, die vaak ook hun dochters meenamen. Er wer den cursussen koken en bloem schikken georganiseerd en op een gegeven moment bleek er behoef te aan een dansgroep. Dus ont stond de Grupo Folklorica Las Rocieras. De mannen deden ook koersbal. Eens per jaar werd er een groot feest georganiseerd waar tussen de 50 en 70 mensen op af kwamen. Kortom: de begin jaren van de Colonia Espanola de Venray waren gezellig en druk. Juan Garcia: "De eerste generatie was toen nog jong en had behoef te aan een ontmoetingsruimte. We hebben Nederlands geleerd, elkaar wegwijs gemaakt in Nederland en zijn altijd in conta ct geweest met Nederlanders." Juan Garcia vertelt ook hoe in de beginjaren bijna iedereen naar de vereniging kwam om om drie uur naar het Spaanse nieuws te kijken, "Maar nu heeft iedereen televisie en schotels zodat ze tegenwoordig wel acht Spaanse zenders kunnen ontvangen." Ook het feit dat de tweede generatie steeds minder tijd kreeg vanwege werk en kinderen om naar het centrum te komen, zorgde er voor dat het langzamerhand stiller werd. Derde oorzaak was dat de eerste generatie ouder werd, een aantal van hen is overleden, ande ren zijn teruggegaan naar Spanje, weer anderen pendelen halfjaar lijks heen en weer tussen hun beide vaderlanden. "Toen er ouderen teruggingen viel eerst het koersbal weg, daar na kwamen er steeds minder kaar ters en ook het invullen van de bestuursfuncties werd steeds moeilijker", vertelt Francisca Robben, zelf al twintig jaar pen ningmeester. "We hebben gere geld geprobeerd op algemene ver gaderingen om mensen te trekken maar er kwa men geen jongeren op af. Het is ook een landelijke ontwikkeling. Van de oorspronkelijk 75 tot 80 Spaanse centra in Nederland zijn er nog een stuk of 25 over." Vol lof zijn beide bestuursleden over de gemeente Venray, die de Colonia altijd van harte onder steund heeft. Toen er eind febru ari sprake was dat de vereniging opgeheven zou worden heeft de gemeente nog geprobeerd andere Spaanstalige inwoners van Venray te benaderen, maar deze actie leverde helaas geen resulta; op. "Het gevoel is een beetj triest", erkennen Francisc Robben enjuan Garcia, "maar als er geen achterban i dan houdt het op. Vooral dat e geen opvolging voor het bestuu is nekt ons. Bovendien verlieze we in 2005 de subsidie en mt een kleine, steeds krimpende ve: eniging kun je de kosten dan nie meer opbrengen." Wat rest is d dankbaarheid jegens iedereen di in al die jaren de Spanjaarden e hun Colonia Espanola de Venra ondersteund hebben: de gemeei te Venray, Synthese, alle vrijwill gers, de bezoekers en de ander verenigingen in Venray waarme gezamenlijk evenementen we: den georganiseerd. Juari Garcia Corraliza wa onmisbaar als beheerder van he lokaal, alle (oud)bestuursleder de danslerares. "Het is jammer, maar het i voorbij", besluiten beiden hu verhaal en zo eindigt een belanj rijk hoofdstuk in de geschiedeni van de inwoners van Venray. D geschiedenis van de eerste go buitenlandse gastarbeiders en hu geruisloze opgaan in de Venrays gemeenschap.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9