i Klant van de week verkiezing Air Tanning is 'in the Air' Capibara's geboren in Zoo Pare w Beeldtelefoon voor zieke kinderen i; Tweede plek op Europese MazTech finale Bekendmakingen gemeente Venray Nieuwe regeling voor oudere minima Wet milieubehéer Woningwet Wet ruimtelijke ordening Ingekomen bouwaanvragen Vrijstelling en/of bouwvergunning verleend r: Sloopvergunning verleend Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Vaderdag in Zoo Pare TAXATIES PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni 2004 - Pagina Bij Pearle Opticiens Venray Op de vraag wat de Pearle Opticien, gevestigd aan de Grotestraat 15 in Venray zo bij zonder maakt, steekt eigenaar F. vatj Essen enthousiast van wal: "Pearle Opticiens is alweer 7,5 jaar een begrip in Venray, daar naast zijn wij altijd op de hoogte van de laatste trends, zoals de introductie A an de nachtlens. Om deze mijlpaal te vieren kan ieder een de komende weken genieten van spetterende activiteiten zoals een ldant van de week verkiezing. In de weken 26-27-28 wordt wekelijks de klant van de week bekend gemaakt. Als klant van de week ontvangt u een complete bril geheel gratis. Naast de ver trouwde service bieden wij onze klanten een zeer ruime keuze aan monturen, zonnebrillen, glazen en contactlenzen. Onze uitgebrei de collectie bestaat uit bekende merkmonturen van onder andere Emporio Armani. Esprit, Diesel, Mexx en vele andere. Daarnaast biedt Pearle Opticiens Venray haar klanten binnenkort iets nieuws.'s Nachts lenzen dragen en overdag scherp zien zonder bril of lenzen. Dit kan met de nachtlens! Een unieke uitkomst voor alle bril- of lensdragers die soms last hebben van gevoelige ogen of voor mensen die kiezen voor gemak. Want terwijl men slaapt corrigeren de nachtlenzen je ogen, zonder dat men er iets van merkt. Tevens kunnen klan ten altijd zonder afspraak binnen lopen voor een gratis, vakkundige 3VO-gecertificeerde oogmeting of voor kleine reparaties. Blijkt uit de oogmeting dat men toe is aan een andere sterkte, dan kan men in een aantal gevallen de aange kochte bril of lenzen al binnen één uur ophalen Het verkoop team bestaat uit zeer vakkundige mensen die u graag van dienst zijn." F. van Essen werkt al vele jaren in de optiekbranche als gediplo meerd opticien en contactlens specialist. Het team bestaat verder uit nog een gediplomeerd opti cien en contactlensspecialist, HBO optometrist reeds ver gevor derd in opleiding, assistent opti cien en een verkoopmedewerk ster. "Wij staan altijd voor onze klanten klaar", aldus Van Essen. Hollywoodactrices, sportlui, beroemdheden... allemaal gebrui ken ze het. ze zien er allemaal stralend uit door de natuurlijk ogende bruine teint. Air Tanning is de grootse doorbraak in het zonloos bruinen, het geeft de mooist denkbare egale en natuur lijke bruining die er beschikbaar is, zonder gevaar voor de gezond heid. Een goed alternatief in een tijd waarin steeds meer gewaar schuwd wordt voor de negatieve gevolgen van schadelijke UV stra ling door zonlicht. Schoonheidssalon NaturElle in Ysselsteyn heeft haar activiteiten uitgebreid met dit nieuwe feno meen. Suzanne Janssen-Sturme, eigenaresse van NaturElle, kwam onlangs in aanraking met het pro duct op een workshop in Amsterdam, waar de Tanning hype al enige tijd leeft. Enthousiast als ze was over de Air Tanning techniek, besloot ze 1 samen met haar man Rob de opleiding tot Air Tanner te volgen en zo de trend richting Venray en omgeving door te zetten. Zowel vrouwen als mannen kunnen nu bij NaturElle terecht voor een Air Tanning behandeling. De nieuwe rage komt overge waaid uit de Verenigde Staten, waar het een echte hype is. Ook in Nederland slaat Air Tanning bij zonder goed aan bij degenen die het al probeerden. Nooit eerder kon men bij een schoonheidsspe cialist binnenstappen en er na een half uurtje weer buitenkomen met de zekerheid van een prach tig bruine kleur, die er bijzonder natuurlijk uitziet. Weg met claus trofobische zonnetunnels, gedaan met het geknoei met zelfbruinen- de streepvormende crèmes: Air Tanning is in the Air'. Het principe is erg eenvoudig, over het lichaam wordt met een airbrush gelijkmatig een Air Tanning lotion (dus geen verf) verneveld. Deze Air Tanning lotion bevat het actieve DHA ingrediënt ofwel Dihidroxyaceton dat als het in aanraking komt met de zuren in de opperhuid karame- liseert en zo de bovenste huidlaag bruin kleun. DHA wordt al meer dan 30 jaar veilig in de cosmetica gebruikt De moeilijkheid van de toepassing zit hem vooral in de Airbrush techniek, deze is erg specialistisch en vereist veel oefe ning. Omdat het handmatig gebeurt, kan de lotion worden toegepast voor gedeeltelijke bruining of voor het volledige lichaam. Zo kan speciale aandacht gegeven worden aan gezicht, hals en armen, of plekken die moeilij ker bruinen zoals de benen. De volle intensiteit van de nieu we huidskleur ontwikkelt zich volledig binnen een tijdsbestek van 5 tot 24 uur. Omdat alleen de buitenste laag van de opperhuid kleurt, vervaagt de bruine kleur naarmate de dode (gekleurde) huidcellen wegvallen, net zoals bij een natuurlijk gebruinde huid. Afhankelijk van het huidtype en de zorg die voor en na de Tanning behandeling aan de huid wordt besteed, kan de kleur gemiddeld 5 tot 8 dagen behouden blijven. Als de huid regelmatig wordt getanned, blijft de teint langer zichtbaar. Het grote voordeel dat Air Tanning biedt, is dat de produc ten volledig veilig voor de huid zijn en geen van de traditionele problemen van verbranden, vroegtijdig verouderen van de huid en andere huid beschadigin gen tot gevolg heeft. Niemand toont zich graag spierwit in bikini of zwembroek. Air Tanning zorgt voor een mooie vakantiekleur nog vóór het vertrek. Dat biedt niet alleen een esthetisch voordeel, maar bovendien is het goed voor de huid. Want wie bruin op het strand komt, voelt zich minder geneigd om te lang te zonneba den. Zo vermindert het risico op zonnebrand en blootstelling aan schadelijke UV-straling. Uiteraard geeft een bruine teint een natuur lijke en gezonde uitstraling. De ervaring leert dat gebruik van foundation en overige make-up afneemt wanneer Air Tanning regelmatig wordt toepast. Bent u geïnteresseerd in een Air Tanning behandeling of wilt u graag meer informatie neem dan even contact op met NaturElle, 0478-541478 of stuur een e-mail naar naturelle@wanadoo.nl, u ont vangt dan zo snel mogelijk de (digitale) folder. Afgelopen week zijn in Zoo Pare Overloon vijf capibara's geboren. Het gaat erg goed met le vijf pasgeborenen, ze huppe- en vrolijk achter hun ouders aan ;n zijn al goed zichtbaar voor bezoekers. Ook al zijn de jongen nog maar ;en paar dagen oud, ze lijken pre- :ies op hun ouders. Capibara's tien eruit als uit de kluiten gewas- i ien cavia's en zijn dan ook de grootste knaagdieren ter wereld. Lt kunnen uitstekend zwemmen :n zijn in Zoo Pare Overloon dan jok regelmatig in het water te •inden. Capibara's, vanwege hun 'oorliefde voor water ook wel vaterzwijn genoemd, komen oor- •pronkelijk voor in de ondiepe neren en moerassen van Zuid- Unerika, In Zoo Pare Overloon eeft een paartje capibara's: beide lieren zijn twee jaar oud en vonen sinds vorig najaar in Zoo •are Overloon. Doordat beide die- en tegelijkertijd in het nieuwe >uitenverblijf werden geïntrodu- eerd, verliep de kennismaking lekkeloos. Van begin af aan vond iet koppel elkaar erg leuk, maar lat er zo snel nageslacht zou omen, werd niet verwacht. Er ijn in totaal vijf jongen geboren, caarvan er één wat kleiner is dan !e rest. Het is dus even afwachten T ze het alle vijf gaan redden ïaar de dierverzorging heeft oede hoop. Het capibarastel heeft een favoriet plekje in het verblijf waar ze alleen kunnen komen door onder de brug door te zwemmen. Omdat de jongen nog niet kunnen zwemmen, laten ze die favoriete plek nog even links liggen. Over twee a drie weken zullen dé jongen pas hun eerste duik nemen. Capibara's zijn nestvlieders, wat betekent dat de jongen volledig ontwikkeld ter wereld komen en al binnen enke le uren met hun moeder mee kun nen lopen. De pasgeboren capiba ra's zijn dan ook miniatuuruitga ven van hun ouders. Alhoewel de vijf capibarajongen.er al heel 'vol wassen' uit zien, zijn ze nog steeds afhankelijk van hun ouders. Zodra hun moeder uit zicht verdwijnt, piepen ze alles bij elkaar. Ze drinken nog melk bij hun moeder, al knagen ze af en toe al een takje mee. De genoemde meldingen en alle op de meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523333) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip wor den ingezien. Melding Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat de volgende melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer is geaccepteerd: Maatschap Peters, Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn voor het gewij zigd uitvoeren van stal E en het verplaatsen van de mestoverslagloods, gelegen aan de Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn. De verklaring en alle overige op de melding betrekking heb bende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 17 juni 2004 tot en met 29 juli 2004 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kun nen belanghebbende schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u ver zoeken uw persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de mel ding artikel 8.19 Wet milieube heer. A.M.v.B.-melding Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: M.H.A. Winnen, Overloonseweg 24 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Overloonseweg 24 te Venray. De melding kan worden inge zien van 17 juni 2004 tot en met I juli 2004 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 17 juni 2004 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Wonen en De gemeente Venray heeft besloten om voor oudere mini ma een nieuwe regeling in het leven te roepen. Deze regeling voorziet in een tegemoetko ming voor de kosten van sociaal culturele, sportieve activititeiten en vervoer. De regeling treedt met terugwerkende kracht in werking vanaf I januari 2004. De hoogte van de uitkering bedraagt 151,-. Doel van de fegeling De nieuwe regeling voorziet in een tegemoetkoming van de kosten voor het vervoer en in de kosten voor sociaal culturele en sportieve activiteiten. De aanvrager hoeft dus slechts één formulier in te vullen en slechts eenmaal een aanvraag in te die nen. De hoogte van de uitkering bedraagt 151,- per jaar. Wie komt in aanmerking? ledereen die 65 jaar of ouder is en geen hoger inkomen heeft dan 870,29 netto per maand als alleenstaande of, 1087,77 netto per maand als alleenstaande ouder of, als gehuwden/samenwonen den samen 1.199,63 (indien beiden 65 jaar zijn) of 1.163,86 (als slechts één van beiden 65 jaar is). Let op, om te bepalen of uw inkomen dit bedrag niet te boven gaat mag u van uw pen sioeninkomsten als alleenstaan de 16,75 aftrekken en als gehuwde 33,50 per maand. Om in aanmerking te komen mag uw vermogen als alleen staande niet groter zijn dan 5.065,=; voor gehuwden en alleenstaande ouders bedraagt de vermogensgrens 10.130,=. Onder vermogen wordt o.a. verstaan: spaargeld, auto, eigen huis. Hoe komt u in aanmerking? Om gebruik te kunnen maken van de regeling, dient u vóór I februari 2005 een aanvraag in te dienen bij de Gemeente Venray. Bij de publieksbalie in het gemeentehuis kunt u daarvoor een formulier krijgen, dat moet worden ingevuld. In maart schonk de Stichting Robin de kinderafdeling van VieCuri Medisch Centrum twee beeldtelefoonzuilen en de daarbij behorende beeldtelefoons. Kort daarna kwam directeur van de stichting Ing. Irmgard de Jong zelf naar het ziekenhuis om de ver pleegkundigen en de pedagogisch medewerkers de bijbehorende uitleg te geven. Intussen is een procedure voor het gebruik op de afdeling ontwikkeld en kunnen de kinderen die zijn opgenomen, van deze service gebruik maken. De telefoonzuil is een compact, verrijdbaar apparaat waarin een telefoon, beeldscherm, toetsen bord, computer en camera zijn geïntegreerd. Hiermee kan een kind vanuit het ziekenhuisbed, per telefoon, per beeldtelefoon èn per e-mail contact houden met het thuisfront en school. Het is een ideaal communicatiemiddel voor kinderen die vaak of langdu rig in het ziekenhuis worden opgenomen. Hiermee kunnen ze in contact blijven met het gezin, familie, vriendjes, school en klas genootjes. Het voorkomt dat ze - ver weg in een ziekenhuis, weg uit hun vertrouwde omgeving- in een sociaal isolement terechtko men. De verrijdbare zuil komt naast het bed van het kind te staan. Vanuit bed kan het kind -het toet senbord op schoot en het verstel bare LCD-scherm naast zich - per telefoon, per beeldtelefoon of per e-mail communiceren. Voor 'thuis' is er een beeldtelefoon waarin telefoon, camera en beeld scherm geïntegreerd zijn. De beeldtelefoon vervangt tijdelijk de eigen telefoon. Een andere mogelijkheid van de beeldtelefoon is het verkriieen van de internettoegang. Dit gebeurt via de computer in de beeldtelefoonzuil. Deze toegang is beschermd met een toegangsfil ter waardoor chatboxen en web sites met kindonvriendelijke infor matie niet toegankelijk zijn. Als het kind een e-mail adres heeft bij een webmailprovider, kan dit gewoon worden gebruikt. Daarnaast kan ook een mailadres worden aangemaakt via Robinmail. Stichting Robin, opgericht in 1999, heeft als doelstelling het verbeteren van de communicatie rond kinderen die vaak en/of lang durig in een zorginstelling verblij ven en hun directe sociale omge ving. Hiervoor is in de periode 2001-2002 de beeldtelefoonzuil ontwikkeld. Voor 2003 werd als doel gesteld om 100 telefoonsets (1 beeldtelefoonzuil en 2 beeldte lefoons) te schenken aan de ver schillende zorginstellingen in Nederland. Hiervoor werden fondsen geworven en sponsors gezocht. VieCuri hoorde tot de zorginstellingen die op een beeld telefoonset kon rekenen. De sets kunnen worden aange sloten op twee verschillende kamers. Daarnaast is een extra aansluiting gemaakt in de speelka mer. Patiëntjes die van de kamer af mogen, kunnen -eventueel met bed en al - vanuit de speelkamer contact maken met thuis. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u hierbij een van de bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen Bouwlocatie Datum indiening Largostraat I 07-06-2004 Kempweg 10 08-06-2004 Van Broekhuizenstraat 31 09-06-2004 Gildestraat 12 09-06-2004 Wilhelmina Sangersstraat 21 0?-06-2004 Noorderhof 6 07-06-2004 Laagheidseweg 09-06-2004 Grotestraat 43 09-06-2004 Werkomschrijving veranderen carport en garagedeur plaatsen serre veranderen garagedeur vernieuwen dak vergroten woning verg. bedrijfsruimte met bovenwoning bouwen woning met garage herbouw van een winkel overzicht a Reg.nr. ba040243 ba040244 ba040245 ba040246 ba040247 ba040248 ba040249 ba040250 bij onze afd Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze bouwaanvragen liggen niet ter inzage ling Publieksdiensten. Burgemeester en wethouders hebben voor onderstaande bouwplannen/gebruiksverzoeken vrijste ling en/of bouwvergunning verleend. Bouwlocatie Sleutelbloem 39 Stationsweg 128 Rumbastraat 12 Rumbastraat 13 Laagheidehof 7 Putten weg 7 Enge Steeg 4 Overloonseweg 26 Matterhornlaan 18 Verzenddatum Werkomschrijving besluit plaatsen dakkapel verbouwen woning garage/berging 09-06-2004 10-06-2004 10-06-2004 10-06-2004 08-06-2004 08-06-2004 09-06-2004 10-06-2004 10-06-2004 Reg.nr. ba040I30 ba040I92 ba040I44 ba040I45 ba040I19 ba040094 ba04020I ba040I15 ba040I46 bouwen woning vergroten zolder Putten onder stal wijzigen gevels paardenstallen met stapmolen en rijhal wijzigen garagepui Tegen bovenstaande verleende vrijstellingen en/of bouwvergunningen kunnen belanghebbenden c laria grond van de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeesti 5*org< en wethouders, postbus 500, 5800 AM Venray. Dit bezwaarschrift moet worden ingediend binnen ze au' ei weken ingaande de dag na verzending of uitreiking van de beschikking. wr 1 Tevens kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond worden verzocht, indien d onverwijlde spoed dit vereist, een voorlopige voorziening te treffen. jnze Burgemeester en wethouders hebben voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning vei leend. Bouwlocatie Verzenddatum Werkomschrijving Reg.nr. besluit Julianasingel 36a 08-06-2004 kantoorruimte slp040023 Gunhoekweg 15 10-06-2004 pluimveestallen slp040035 Stationsweg 46 10-06-2004 schouwburg/ slp040025 multifunctioneel gebouw Tegen bovenstaande verleende sloopvergunningen kunnen belanghebbenden op grond van 4 Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en weth< ders. Postbus 500, 5800 AM Venray. Dit bezwaarschrift moet worden ingediend binnen zes wek ingaande de dag na verzending of uitreiking van de beschikking. Tevens kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond worden verzocht, indien» onverwijlde spoed dit vereist, een voorlopige voorziening te treffen. Voor onderstaand sloopplan is toestemming gegeven: Beekweg, sectie C no. 1048 schuurtje slp040.03l Star Quinl heel hebbi Gebo ,2004 Zij VN' ris 50 :tek J)aki 0A ronsk 13 B 04: 273! lang Niels t Alofs- Eligiu: 5801 J Niei Rik Ron Vujki Stoei vantev Wenk 15.00 Om ien \00 Leae 9 ju Iris irt nee Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouwaanvrj gen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van ff Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verk nen. Bouwlocatie St. Jozeflaan 44 Kranendries, kavel 1 Mgr. Verrietstraat 37 Werkomschrijving Reg.nr. carport en fietsenberging ba040.153 woning ba040.168 overkapping ba040.217 wijzigen gevel garage ba040.219 fietsenstalling/overkapping ba040.224 terrasoverkapping ba040.228 erker voor/zijgevel ba040.235 serre ba040.240 Eindstraat 28 Menuetstraat 15 Bosweg 9 Langeweg 113 De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 18 juni 2004 gedurende weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Onderstaand bouwplan ligt met ingang van 18 juni 2004 gedurende 2 weken voor een ieder tet inzage: Rouwkuilenweg 43 vergroten champignonkwekerij ba040.154 Gedurende deze periode kunnen eventuele bedenkingen tegen het voornemen schriftelijk naai voren worden gebracht. Bedenkingen kunt u sturen naar het college van burgemeester en wethou ders, postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 17 juni 2004 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Wonen en Werken, drs. M.P.A. Claus 'Met der nu Zoi wij Op ■lev SAN, 20 Ki: Wi op Chai Tllal Lisdi 5803 tóU N'0( De twee Nederlandse deelne mers aan de Europese Maztech Finale, die vorige maand plaats vond in Arnsberg in Duitsland, zijn na een spannende strijd met 17 teams als tweede geëindigd. Tim Zeelen van Mazdadealer Van de Weem in Venray en Wim van de Ven van Mazdadealer Leewis in Veenendaal moesten alleen Duitsland voor zich laten, dat zich door een zeer gedegen voorberei ding verzekerde van de eerste plaats. Door hun tweede plaats zijn de Nederlanders verzekerd van deelname aan de MazTech Wereld Finale, die op 17 en 18 juni wordt gehouden in Keulen. De Europese Maztech (Mazda. Technician) Finale competitie wordt sinds 1993 elke twee jaar georganiseerd door de trainingsaf deling van Mazda Motor Europe. Bij de Europese MazTech Finale competitie worden de technische kwaliteiten van de beste Mazda technici uit verschillende landen van Europa met elkaar vergele ken. De landenteams bestaan uit twee technici. Tijdens de MazTech Finale was er voor de deelnemers drie uur beschikbaar voor het oplossen van tien technische storingen in een Mazda3 Sport 2.0 voorzien van alle opties. Het Duitse team klaarde de klus in twee uur. Het Nederlandse team slaagde erin om acht storingen op te heffen en eindigde daarmee als tweede, op de hielen gezeten door Oostenrijk. De Nederlanders had den zich gedegen voorbereid op deze Europese Finale met onder steuning van Johan Nijen Twilhaar van Innovam, die ook in de eer werd betrokken. Zeelen en Van de Ven ontvin gen voor hun tweede plaats ieder een prijs van 1000 euro en mogen ook deelnemen aan de MazTech Wereld Finale in Keulen. De dag vóór deze finale, woensdag lo juni, hebben de deelnemende teams de gelegenheid om zich technisch voor te bereiden. De bij deze Finale betrokken Mazda modellen zijn dan de Mazda3 en de Mazda RX-8. Zondag 20 juni is het ook in Zoo Pare Overloon vaderdag! Alles staat deze dag in het teken van vaders. Op vaderdag hebben alle vaders gra tis toegang tot Zoo Pare Overloon als ze het codewoord 'Zoopad' doorgeven en zijn vergezeld van één betalende bezoeker. Daarnaast kan vader, met de rest van het gezin, mee doen met Dad's Day, een speciale Vaderdagactiviteit. Samen met de kinderen lost vader het Zoo Mysterie op: Wie is de liefste vader van het park? ALs het Zoo Mysterie is opgelost, krijgen de deelnemers een cadeautje, patat met Sisi No Bubbles of een kopje koffie. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0476-512772 Fax 0478-512766

Peel en Maas | 2004 | | pagina 24