berden Herbouw boerderij onder dwang stilgelegd Er is nog hoop Plan voor aanpassing foyer 9 Kortingen tot 50% ^20 juni 1?4 Kloosterjubiieum Opnieuw titel voor Mike En verder: dames heren kinderen lingerie Bndoetere Niets! PEEL EN MAAS VADERDAG ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! v- Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. ION Automatiseren met minder kosten en minder tijd Honderdvijfentwintigste jaargang - week 25 - donderdag 17 juni 2004 EL EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13 Sport 19-23 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26 CD 5801 BE Venray Q Tel. 0478-581526 Vakantiepret wat moet je nu in verre als je in Nederland van kken bent voorzien? ik me altijd af als ik toeristen in Spanje, id en Turkije uit de het vliegtuig zie stap- •pakt en bezakt, met t op de rug. En met tgelend kind aan de f nog erger: zonder f met een flinke deuk te familiecaravan. isten die Hollanders, dan altijd. Veel van dlc n weten Salou, Mallorca Tropez op de landkaart te vinden dan het oh zo "*ie Venray in eigen land. iy? Dat ligt toch ergens Roermond en jen?, krijg je vaak te n als je in de Randstand iemand op bezoek bent. sukkel! Venray is een gelegen tussen natuur de Peel en de Maas in, oord ik dan altijd ferm. ty is de grote broer van Wanssum, een wereld- de gemeente met een eer! Nee, die westerlin k-trainingspak aan, petie (moeten niet zo minach- over mijn Venray gaan i! Venray: met zijn prach- fietspaden, zijn mooie |Aur, zijn sfeervolle, oude ■trum met die uitnodigende Milages, met zijn karakteris- boerderijen (nog wel) en interessante historie is ir de toerist 'the place to Vind ik. Met een klein uit- >je naar Tante Jet in lerswijck, het Zoo Pare in loon en de Mariakapel In 'lees op z'n tijd. Nee, mij jgen ze in de vakantie- iden met geen paard uit •y'. Zeker niet nu het EK Ibal bezig is en de zomer "leurd wordt door Tour France, Olympische i, Fietsvierdaagse Ven- idervakantiewerk, Ven- :ikaal Totaal en niet te :ten de Venrayse kermis, agenda staat vol ontspan- le activiteiten. Ik hoef piramides te beklimmen i'pte, diepzee te duiken jhanistan, leeuwen te n in Timboektoe of telen te bouwen in Laat mij maar lekker in mijn vertrouwde ing, genietend van 'Moj ik ga mijn Fiets- e-vlaggetje alvast aan stalen ros hangen.... Was maar vakantie!!! Hannes B Uw adres voor al uw feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. 't 1/eule 'NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. 'ementen all in vanaf €20,-p.p. |S Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet r-aspaardje van de horeca t ziens in ,,'t Veule" tel. 0478-581928 i rto Wat gebeurt er als U niet adverteert Familie Houben sloopt teveel muren De herbouw van de oude boerderij van defamilie Houben aan de Ysselsteynseweg 67 is onder last van een dwangsom door het college van B en W stilge legd. Al sinds tien weken vin den er geen bouwactiviteiten meer plaats. Volgens B en W heeft Houben artikel 40 van de Woningwet overtreden. Er zijn meer buitenmuren gesloopt dan is toegestaan waardoor de herbouw in strijd is met de verleende bouwvergunning. De boerderij Friesenhoeve ligt er nu troosteloos bij. Het lijkt wel een ruine want er resten nog slechts een paar muren. Eric Houben verscheen maandagoch tend voor de commissie bezwaar schriften. Hij wil straks als derde generatie van zijn familie in de boerderij gaan wonen die dateert uit begin van de vorige eeuw toen het dorp Ysselsteyn gesticht werd. "Het heeft voor ons emotio nele waarde. We willen de boer derij in dezelfde staat terugbren gen." Houben had een sloop- en een bouwvergunning aangevraagd en gekregen. Het gehele dak van de streektypische boerderij werd verwijderd en de bedoeling was 59 procent van de buitenmuren te slopen. Tijdens de sloop ontdekte de aannemer dat de muren en het fundament in veel slechtere staat verkeerden dan werd gedacht. "Dat was een forse tegenvaller. We hebben een lange zijmuur helemaal moeten verwijderen omdat het zo niet te herbouwen was", vertelt Eric Houben die tegenspreekt dat er sprake was van opzet. "Dat wordt wel door de gemeente gesuggereerd. Maar daar is absoluut geen sprake van. De opzet was de muren te laten staan. Maar ze bleken in zo'n slechte staat te verkeren dat we meer moesten slopen. Het stilleg gen van de bouw is daarom niet correct." In totaal zal 81 procent van de muren verdwijnen. "En dat is inderdaad 22 procent teveel", bekent Houben die met een groot probleem zit. Want de gemeente concludeert dat er nu sprake is van nieuwbouw. Dit betekent dat de boerderij van 1050 kubieke meter slechts deels herbouwd mag worden met een inhoud van maximaal 770 kuub. Eric Houben bestrijdt evenwel dat er sprake is van nieuwbouw. Hij wil de boerderij helemaal in oorspronkelijke staat terugbou- wen. De grote kap, met een goot- hoogte van 1,90 meter, is geheel verwijderd maar overgebleven stukken muur tussen de ramen en deuren in waren van te slechte staat. "En die stukken zijn verdwe nen", constateert ambtenaar Wilco van der Kint. "Dit is in strijd met de bouwvergunning. Het kan niet meer gebouwd worden vol gens de afgegeven vergunning. Want het is nieuwbouw gewor den in plaats van een verandering. Er zal daarom een gewijzigde bouwaanvraag moeten komen." Voorzitter Ruud Poels vraagt zich af waarom de familie Houben niet direct een nieuwe vergun ning heeft aangevraagd. "Dat heb ik gedaan", reageert Eric. "Maar de gemeente wil niet meewerken." Van der Kint zegt dat de nieuwe bouwaanvraag onvolledig was en daarom niet ontvankelijk ver klaard is. Een akoestisch rapport en een bodemonderzoek ontbra ken. Eric Houben: "De architect is opdracht gegeven de tekenin gen te wijzigen. Maar de gemeen te accepteert ze niet. Want vol gens het bestemmingsplan mag slechts 770 kubieke meter gebouwd worden. En wij willen het in de volledige oude staat terugbouwen. Het is een welles- nietes spel. Als de ambtenaar zegt dat ik nooit toestemming krijg dan hoef ik ook niet meer kosten te maken voor bijvoorbeeld een geluidsonderzoek." Ambtenaar Van der Kint zegt dat legalisatie niet aan de orde is. De bouw was in overteding en is daarom stilgelegd. Punt uit. "Waarom toont de gemeente geen contructieve houding", vraagt Houben zich af. "Ze zien toch ook wat billijk en redelijk is. We worden aan het lijntje gehou den want wat we ook indienen we krijgen nooit medewerking. Dit jaagt ons flink op kosten." "Dit is het vaste beleid van de gemeente", antwoordt Van der Kint die niet wenst te wijken. "Bij een geconstateerde afwijking leg gen we de bouw direct stil." De commissie bezwaarschriften brengt binnen twee maanden een advies uit aan B en W hoe het nu verder moet. Eric Houben dringt aan op spoed. "Want de bouw ligt al tien weken stil en de kosten lopen door." Door het oog van de naald. Dankzij een late treffer van Ruud van Nistelrooy sleepte de ronde te halen. En zal de tribune van tennishal De Schaapskooi weer overladen zijn Oranje er dinsdagavond een zwaarbevochten remise uit het vuur tegen aartsrivaal met in het oranje gestoken fans (zie foto). Zaterdag wacht het Nederlands elftal opnieuw Duitsland. De 1-1 biedt de mannen van Dick Advocaat nog volop perspectief om de twee- een kraker, tegen Tsjechië met bibberen, ergeren, juichen en hopelijk geen tranen... Schouwburg Venray in de plus Schouwburg Venray kende over het seizoen 2002-2003 een positief resultaat van bijna 85-000 euro. Daarmee lijkt de Venrayse cultuurtempel de negatieve jaren achter zich te hebben gelaten. Een seizoen eerder moest er nog 25-000 euro bij. Voor het huidige sei zoen verwachten bestuur en directie eveneens een positief resultaat. De positieve gelden worden gereserveerd voor het aanpassen van de foyer. "We mogen gerust stellen dat we de schouwburg netjes op de rails hebben staan stelt voorzit ter Leo Janssen. "De bezoekers aantallen zijn constant, iets wat bij veel culturele centra niet het geval is." In het seizoen 2002-2003 bezochten ruim 57.000 mensen de voorstellingen, een seizoen eerder waren dat er ruim 55.000. Daarbij dient vermeld te worden dat het aantal abonnementen iets steeg en de losse verkoop iets afnam. Ook de bezetting van de voor stellingen is gestegen. In 2001- 2002 waren de zalen nog gemid deld 70% gevuld, een seizoen later was dat 73,7%. Als men naar het type voorstel ling kijkt dan trekken cabaret, muziektheater/show en concer ten het meeste publiek. De min ste belangstelling is voor opera en operette. Toch is er qua bezoe kersaantallen nog werk aan de winkel. "Veel mensen weten, ondanks de publiciteit die we aan de voorstellingen geven, vaak niet welke kwaliteit we ieder jaar in huis halen. En dat is jammer want er zijn tal van schitterende voor stellingen waarbij nog voldoende kaarten beschikbaar zijn" meent directeur Anne Christien Liebrand. Behalve dat de schouwburg de zaken financieel op orde heeft, zijn Janssen en Liebrand vooral tevreden over de relatie met de verenigingen uit Venray en omge ving. "Die is sterk verbeterd. Steeds meer verenigingen doen een beroep op onze accommoda tie. Dat is ook wat wij nastreef den" aldus Anne Christien Liebrand. Volgens haar leidt dit zelfs tot een luxeprobleem. "De bezettingsgraad van de schouw burg is met ruim 120 professione le en 80 amateurvoorstellingen zeer hoog. Wanneer verenigingen (die gratis van de foyer gebruik mogen maken, red.) met een datum komen is dat niet altijd realiseerbaar. "We lopen lang zaam tegen de grenzen van het gebouw aan". Reden waarom nu al geld wordt gereserveerd voor aanpassing cq. verbetering van de foyer. "Wij hebben een onderzoek laten doen naar de plussen en minnen van de huidige foyer." Daarbij hebben we ook schouwburgbezoekers en verenigingen die van deze ruimte gebruik maken, nauw betrokken. Daaruit blijkt dat de foyer op een aantal punten noodzakelijk aange past moet worden." stelt Janssen. Een van de belangrijkste pun ten is het gegeven dat 1/3 van de ruimte van de foyer niet of nau welijks gebruikt wordt of gebruikt kan worden. "En dat ter wijl iedereen stelt dat de foyer te klein is. Verbouwen van de foyer is dan de enige oplossing", meent Leo Janssen. Lees verder op pagina 3 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 yvww.rongenvof.nl l;n.i:ma We hebben deze week twee verrassingen In onze winkel aan het Hensenlusplein. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Droë Rooi. En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10- of 25- aan boodschappen. Nu met 50% korting Cil Droë Rooi een heerlijke rode wijn fles l liter Deze aanbieding geldt lol en mei zaterdag 19 lunl 2004 Albert Heijn, Henseniusplein 7, Venray. Het grote voordeel van Albert Heijn. cn ei - Softwjretrj.ntmjen op

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1