Agrarisch dorp leerplein voor agrokids Deeltaxi deelt in het oranjegevoel Versleijen Installatie Techniek in nieuw jasje Heropening Optiek Verhoeven Heeren van Aemstel net even ander Sjaak Sijbers 25 jaar betontechnolooi Line 6 Demo bij Van Bree PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni 2004 - Pagini Naam: Straat: Postcode:Woonplaats: Leeftijd:Groep: Inleveren op 25 juni 2004 bij de stand van de traptractors op het schouwburgplein van 13.00 tot 21.00 uur. Kom en beleef 't agrarisch dorp op het Schouwburgplein in Venray. Dit evenement vindt plaats op vrijdag 25 juni van 13.00 tot 21.00 uur. In dit dorp kunnen kinderen Ieren wat een agrariër allemaal doet voordat het product op de markt komt. Er zijn kraampjes waarin de kinderen een spelletje kunnen doen of een quiz kunnen beantwoorden. Ook is er een traptractorveldje waarin jonge kinderen ervaren hoe het is om met e?n tractor werk te verrich ten. Vergeet niet even langs het kraampje van het boerderij-ijs te lopen voor een speciaal kinderijs je. Ook bij de stand van de kinder boerderij zijn weer van allerlei dieren die geaaid mogen worden. Natuurlijk is het springkussen er dit jaar ook weer bij. Ben jij een leerling uit groep 1 t/m 8 dan mag je meedoen aan de kleurwedstrijd. Lever de kleur plaat in bij de stand naast het trap- tractor-veld en je hebt altijd prijs. Er zijn ook nog fantastische hoofdprijzen te winnen in de categorieën: groep 1 en 2 groep 3, 4 en 5 groep 6, 7 en 8. Voor de volwassenen hebben ze in dit 'agrarische dorp' lekkers uit de streek wat u in uw eigen keuken kunt gebruiken. De chef-koks laten u weer zien hoe je met bij zondere streekproducten heerlij ke gerechten kunt maken en natuurlijk kunnen deze ook geproeft worden! Wat dacht u van venkel, appels, aardbeien, asperges of koolzaadolie om in te bakken? Leer ook het boerderij-ijs kennen. Er valt zoveel te smullen, u moet er gewoon bij zijn. En u steekt er nog wat van op ook. Want hoe worden al die produc ten geproduceerd? Vraag het op het Schouwburgplein. PEEL EN MAAS een abonnement waard Zaterdag 19 juni komt Ron Huisen, topdemonstrateur van Line 6 een uitgebreide demo geven bij Muziekhandel Van Bree in de Patersstraat. Huisen speelde als muzikant o.a. in Vitesse, Simple Minds, Henk Westbroek en Orly. Line 6 ontwikkeld muzie- kapparatuur die voor nóg meer inspiratie op de bühne en in de studio zorgen. Het Amerikaanse bedrijf, opgericht in 1996 is in nog geen zeven jaar tijd uitge groeid tot een bedrijf met meer dan 200 werknemers. Als pionier van de digitale modelingtechnolo- gie voor gitaarversterkers en gita ren heeft Line 6 al talrijke prijzen voor haar gitaar-, bas- en studio- producten in de wacht gesleept. Het merk is dan ook zowel in de studio als live een vaste waarde geworden. Tijdens de demo komen aan bod de Spider II, Flextone III, HD 14-7, Vetta II, Variax familie, G- Port, Line 6 Edit, Workbench en ook de akoestische Variax 700 dit is de eerste akoestische mode- linggitaar met de perfecte gelui den die je zo op" de bühne en in de studio kunt gebruiken. Het ins trument is niet alleen bijzonder gebruiksvriendelijk, maar biedt bovendien 16 superieure akoesti sche klanken, een ongehoorde feedbackbestendigheid. tal van mogelijkheden om de klank naar wens bij te kleuren en toegang tot alternatieve stemmingen. Iedereen is van harte welkom op zaterdag vanaf 11.00 tot 16.00 uur bij Van Bree Muziek aan de Patersstraat. Onlangs heeft het serviceteam van Versleijen uit Oirlo vier nieu we bedrijfswagens van het type Opel Vivaro en Volkswagen Caddy in gebruik genomen. Versleijen Installatie Techniek levert en monteert alles op het. gebied van centrale verwarming, loodgieterswerk, sanitair, aircon ditioning en ventilatie. Uiteraard vraagt zulke appara tuur om regelmatig service en onderhoud. Een vakkundig team van medewerkers staat hiervoor garant. "Verkopen kan in principe iedereen, maar daarna begint het pas. Vandaar dat wij het service aspect enorm belangrijk vinden. Dit alles onder het motto: Koop bij de vakman die ook repareren kan", aldus Sjef Versleijen van het gelijknamige bedrijf. Vele honderden woningen, uti liteitsbouw en stallen zijn door het Oirlose bedrijf voorzien van de modernste cv-installaties. Tevens weet elke doe-het-zelver inmiddels de weg naar Versleijen. Nergens in de regio vind je dan ook zo'n uitgebreid assortiment installatiematerialen. Alles tegen concurrerende prijzen en uit voorraad leverbaar, van koper lei dingen tot het kleinste o-ringetje. Ook op het gebied van pvc mate rialen (zowel druk als afvoer) is Versleijen ruim gesorteerd. "Bij ons krijgt de klant er een goed en gratis advies bij en desgewenst kunnen de materialen aan huis bezorgd worden", aldus Sjef Versleijen. Lachend eindigt hij dan ook: "Kom naar Oirlo; service en koffie (indien met dit wenst) gegarandeert". Het vakkundig serviceteam van Versleijen Installatie Techniek met de nieuwe bedrijfsauto's. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Deeltaxi Noord-Limburg is het collectief vraagafhankelijk ver voerssysteem voor deze regio, dat haar klanten van voordeur naar voordeur brengt. In het kader van het EK voetbal in Portugal wil Deeltaxi delen in het oranjege voel. Daarvoor is een taxibus van taxi Verstraaten, een van de part ners in het deeltaxiproject, hele maal 'oranje 'getuned" inclusief voetballen. "In de komende weken zal er veel vervoer zijn naar horecagelegenheden waar mensen gezamenlijk naar wed strijden willen kijken. Met deze bus komen de mensen alvast in de oranjestemming" laat een woord voerder van Deeltaxi weten. Uiteraard blijft ook deze bus beschikbaar voor bezoek aan familie, ziekenhuis of andere bestemming. Wilt u meer informa tie over deeltaxi neem dan con tact op met het projectbureau Deeltaxi: 077-4738111 of kijk op de website www.deeltaxinoord- Iimburg.nl. Voor het reserveren van een rit tegen een gunstig tarief belt u 0800-8610100. Vorige week donderdag her opende Optiek Verhoeven haar vestiging aan de Grotestraat na een grootscheepse verbouwing. De optiek is geheel aangepast aan de eigentijdse eisen die gesteld worden aan een moderne winkel. "We hebben de hele winkel volle dig gestript", vertelt dhr. van der Kaay van Optiek Verhoeven. "Alles is eruit gegaan en vanuit de kale muren hebben we een volle dig nieuw interieur geplaatst. Bovendien hebben wij ook onze apparatuur vervangen zodat we ook daarmee weer helemaal up- to-date zijn." De verbouwing heeft vier weken geduurd. "Niet alleen wij, maar ook onze klanten zijn zeer enthousiast. Door de nieuwe indeling en omdat we met lichte re kleuren zijn gaan werken, oogt de winkel veel ruimter. Wij zijn zeer trots op onze nieuwe zaak." Optiek Verhoeven (voorheen Camps Opticiën) is al 65 jaar een vertrouwd en gedegen optiekbe- drijf gevestigd midden in het cen trum van Venray. Sinds 1993 vormt de vestiging onderdeel van de Optiek Verhoeven Groep. De enthousiaste medewerkers wer ken met een gemeenschappelijke doelstelling: "Samen met u wer- monturen, het uitgebreide a« ment glazen en de meest mo c ne contactlenssystemen dit als basis voor een groeiende 1 j tenkring. Wilt U meer weten Optiek Verhoeven? Bekijk eens de rubrieken op deze ij netsite. Loopt U ook gerus binnen in de volledig vernied winkel voor een gratis en vraj vend kijk-advies. ken aan een kwalitatief hoogwaar dige kijkoplossing, met de daarbij horende service. Optiek Verhoeven Venray is sinds kort geselecteerd OogMerk Opticien. Op basis van strenge selectiecriteria kunnen alleen kwaliteitsopticiens worden toege laten tot de OogMerk-organisatie. Een organisatie die actief is in Nederland en België, en zorg draagt voor kwalitatieve consu mentencampagnes en landelijke service en garantie. Daarnaast ver eist het lidmaatschap van de Wat gebeurt er al| niet adverteert "We willen ons profileren door een goede prijs/kwaliteitverhou ding. De gast moet in de diverse prijsklassen iets leuks kunnen samenstellen van de verschillende componenten op de menukaart En hij moet zich hier op zijn gemak voelen." De nieuwe chefkok Ed van Hoorn van de Heeren van Aemstel valt maar meteen met de deur in huis. Sinds Van Hoorn een maand geleden de scepter overnam van de Heeren van Aemstel waait er een frisse wind door het horeca- etablissement aan het Schouw burgplein in Venray. Tussen 12.00 en 21.30 uur kan de gast een keuze maken van de verschil lende gerechten op de kleine en grote kaart. "Maar dat kan bij iede re collega, vandaar dat wij ver nieuwend willen zijn." Van Hoorn somt twee voorbeelden op van de gevarieerde menukaart. "De Tartare Classico is een voorbeeld van een voorgerecht dat je op de doorsneekaart niet tegenkomt. Een rundertartaar geserveerd met gehakte ui, gehakte peterselie, kappertjes, peper, zout en een eidooier met verse toast." Ook 'terug van weggeweest' Aardbeien Romanoff, een vanille- ijs met slagroom, verse aardbeien, jus d'orange en Grand Marnier likeur. "Een klassiek ijsje uit het begin van de Jugendstil", verdui delijk Van Hoorn. De verschillende gerechten op de menukaart wisselen iedere twee maanden, waarbij chefkok Van Hoorn en kok Niels v.d. Brand zich laten leiden door sei zoensinvloeden. Op dit moment zijn dat bijvoorbeeld gerechten met duidelijk Spaanse en Italiaanse invloeden. "Uit eten is een sociale bezigheid De gast moet zich hier thuisvoelen en kunnen eten tegen een betaalbare prijs. Zo serveren we een dag schotel voor 7,50 euro en een dagmenu, compleet met voor- en nagerecht voor 12,50 euro. Vaste lunchgasten krijgen een strippen- OogMerk-organisatie dat de bij haar aangesloten 150 opticiens beschikken over de meest geavan ceerde (oogmeet) apparatuur, de benodigde diploma's en dat de laatste trends op gebied van mon turen, contactlenzen en glazen worden gevolgd. Om er zeker van te zijn dat aan al deze normen wordt voldaan vinden regelmatig kwaliteitscontroles plaats. In Venray is Optiek Verhoeven al jaren een bekend adres voor de mooiste brillen en de beste oog- zorg. De kwaliteit in bijzondere Kok Niels v.d. Brand werkt bij de Heeren van Aemstel alleen met verse producten kaart en krijgen na vijf maaltijden de zesde lunch gratis aangeboden. Service naar de gast toe schrijven we met kapitale letters." Naast de gewone kaart presen teert de Heeren van Aemstd een vegetarische kaart (b ju vegetarisch, veganistisch enn tarisch) en meeneemmaall die desgewenst ook bezorgd nen worden. Maaltijden bovt euro worden bovendien Venray en de kerkdorpen g r: bezorgd. Begin juni was Sjaak Sijbers 25 jaar in dienst bij BAS, insti tuut voor Betontechnologie in Venray. Gestart als 20-jarige laborant betontechnologie heeft de chemisch analist zich opgewerkt tot een van de beste betontechnologen van Nederland. Hij is dagelijks actief in kwaliteitsbegeleiding en adviseert en begeleidt betonproducenten in Nederland, België en Duitsland. Sijbers trad direct na zijn schooltijd in dienst getreden bij Ing. J.J. Stapels die een bedrijf gestart was als betontechnolo- gisch Adviseur. Eerst voor halve dagen, maar na een maand al in vaste dienst. Hij werkte in een klein laboratorium in het voorma lige LLTB gebouw te Oostrum. Geleidelijk heeft Sijbers zich bekwaamd in de betontechnolo gie en is hij betonproducenten gaan begeleiden. Sjaak Sijbers is uit nieuwsgierig heid in het vak terecht gekomen. "Toen is klaar was met mijn studie chemisch analist 'was het tijdperk aangebroken waarin het 'goeie ouwe' handwerk werd vervangen door machines, waarbij een mon ster aan de voorzijde werd geplaatst en aan de achterzijde kwam er een papiertje uit met het antwoord op de vraag... Dit sprak mij niet aan en ben daarom op zoek gegaan naar iets wat min of meer in het verlengde van mijn opleiding lag. Op die manier ben, via het arbeidsbureau, in contact gekomen met BAS." In 1994 is het adviesbureau overgenomen door Ir. AJ.E.J. van Casteren en overgegaan in BAS b.v., Instituut voor Betontechnologie, Advies en Schade-expertise. In rap tempo is het bedrijf veranderd in een modern en vooraanstaand insti tuut waaraan Sijbers intensief heeft meegebouwd. Tevreden kijkt de goedlachse Sijbers terug op de afgelopen 25 jaren en de ontwikkelingen die hij en het bedrijf hebben doorge maakt. Hij voelt zich dan ook sterk verbonden met het bedrijf en haar medewerkers. Sijbers is verantwoordelijk voor ontwikke ling van nieuwe betonsoorten zoals zelfverdichtend beton, hoge sterkte beton en andere varian ten, maar hij is ook betrokken bij de analyse van schadegevallen zoals bijvoorbeeld de ingestorte balkons te Maastricht, waar BAS b.v. uitgebreid onderzoek naar het schademechanisme heeft uit gevoerd. Hoe is je werk in de loop der tijd veranderd? "Op het moment dat ik kwam werken bij B.A.S. (toen nog met puntjes) was dit een piepklein, net opgericht bedrijfje, nog niet zo lang bezig met het begeleiden van betonfa- brieken, toen nog hoofdzakelijk rooster-fabrieken. In de loop van de volgende jaren is het werkter rein behoorlijk veel breder gewor den. De regelgeving en de manier waarop met onderzoek wordt omgegaan is de voorbije 25 jaar drastisch gewijzigd. Aanvankelijk werd vooral gekeken naar het eindresultaat (druksterkte In de loop van de jaren is procescon trole veel belangrijker geworden; dus niet alleen meer. de vraag 'wat is het resultaat', maar ook 'hoe kom je hiertoe'. Voor mij per soonlijk betekent dit ook dat, ondanks dat de aard van het werk niet sensationeel verandert, ik wel steeds mijn blikveld 'verfris' En door het opbouwen van erva ring is dat ik het gevoel heb ook meer autoriteit te winnen (zowel intern als extern)." Is de interne samenwerking in de loop der tijd veranderd? "In de beginjaren niet. De laatste jaren echter is BAS dermate gegroeid en gespecialiseerd dat het scheiden van taken en verantwoordelijkhe den verstandig en noodzakelijk is, goed communiceren en plannen dus." Wat beweegt nu iemand om 25 jaar bij hetzelfde bedrijf te blijven werken? "Een goede band collega's en klanten, de ges groei van BAS b.v.. met eeng diversiteit in werkzaamhc groeiende verantwoordelj den, het op de voet kunnen gen van nieuwe ontwikkelii en hierover meedenken e naar eigen inzicht in kinfit ni delen van mijn werk, om| enkele punten te noemenf dat betreft lijkt het bij BAS o| op het echte leven, de sra goed, chagrijnig, gestress gezellig. Wat verwacht je vj toekomst. "Gezien de onra lingen op Europees niveau j ik dat we op korte term" maken gaan krijgen met veel| we. onbekende, grond! 2004 belooft in dit verband f gens een druk jaar te wore tal van Europese normen d Nederland moeten worden in}J voerd. Vrijwel iedereen in df betonwereld krijgt hiermee! maken. Voor BAS dus veelo zoek aan deze materialen enj ken naar toepasbaarheid bestaande mengsels. Net als verdichtend beton de afgel jaren nieuwe impulsen aatt betontechnologie heeft gegê denk ik dat hier ook weer nié uitdagingen wachten. Ik ven* dat de ontwikkelingen als' hoge sterkte in beton, kuns gemodificeerde men} opwaardering met vezels en l we hulpstoffen, etc. het bet technologische blikveld blijven verruimen." Verder voor medio juli accreditatit het laboratorium door de Van Accreditatie gepland, b.v. heeft dan meer onderzoc aan beton en betonstaal geaö diteerd dan welk ander b Nederland ook, inclusief Dat mag je gerust een mijlj noemen."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16