Het Piëlhaasbier wordt weer gebrouwen Jeugdclubs op herhaling XflÜphA Klassieke muziek op verrassende plekken Ruim 2800 euro voor Stichting Kalipha SlichtiNcj Jubileum-cd De Piëlhaas Tenten voor de Panda's Ingezonden Tien keer Venray-Sneek Fraudeurs aangehouden Niets! NIEUW IN VENRAY nu v.a. €9.995,- NIEUWE DAEWOO Top Drie Avond BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni 2004 - Pagina 10 gEi Vele jaren nadat brouwerij Rutten voor het laatst het Piëlhaasbier heeft gebrouwen, krijgt dit oud-Venrayse product in 2004 een revival. In het kader van het 6x11 jaar bestaan van vastela- ovesvereniging De Piëlhaas is besloten om. in samenspraak met de familie Rutten, dit 'pils opnieuw te gaan brouwen. Dat zal gebeuren in de brouwerij van Gulpener in Gulpen. Het bier, pilsener, zal worden gebrouwen volgens het oude recept van de brouwerij Rutten. Daarvoor hebben onlangs Prins Prins Willy en zijn adjudanten leggen de basis voor de revival van het Piëlhaasbier. Willy en zijn adjudanten langs de Deurneseweg een terrein inge zaaid met speciaal gerst, dat voor het brouwproces gebruikt gaat worden. De oogst van het gerst zal in juli plaatsvinden. Het spe ciale 6x11 Piëlhaasbier zal waar schijnlijk begin augustus op de markt komen. Het bier zal in een gelimiteerde oplage van 2000 x 24 flessen wor den gebrouwen. Behalve dat het originele recept gebruikt wordt zal ook het originele etiket, welis waar in een modern jasje, op de fles verschijnen. Naast het bier zullen er ook speciale glazen, vil tjes, schorten etc. vervaardigd worden. Leden van De Piëlhaas zullen komende tijd op diverse evene menten aanwezig zijn om het pils te promoten en alvast uw bestel ling te noteren. Wanneer u in Venray woont heeft u geluk en zal het bier door leden van de vastela- ovesvereniging gratis aan huis bezorgd worden. Rollebol '04 in Kessel SJW Castenray, Ador uit Oostrum en de Springplank uit Venray gaan zaterdag 19 juni op pad naar Kessel om daar deel te nemen aan de twintigste Rollebol. Waar vorig jaar de regen spelbreker was en wel zodanig, dat Rollebol '03 afgelast moest worden, hopt iedereen dat het vierde lustrum dit jaar wél vol- gemaakt kan worden. Samen met Jong Arcen, Sirene '99 uit Lomm en de gastheer uit Kesel OJC De Hobbits, gaat men dus op herhaling. Het programma heeft een jaar in de koelkast gele gen en omvat drie onderdelen. Het circuit met 18 zeskampachti ge spellen als zwaaibal, glij door de wei, toren van Kessel, spuit- slee, rupslopen en belschuiven. Verder Triviant Live met doe- opdrachten en een fototocht met opdrachten langs alle mooie plek jes die Kessel rijk is. Omdat het de twintigste Rollebol is, wordt er ook een ballonnenwedstrijd gehouden. Hiervoor heeft de organisatie een eenmalige finan ciële bijdrage gekregen van de gemeente Venray. Rollebol was in 1983 een idee van de koepelorganisatie Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). Het is een vorm van uitwis seling op creatief en sportief gebied. De VJL zorgt nog steeds voor de begeleiding, terwijl de deelnemende clubs voor de orga nisatie en financiering tekenen. Om toerbeurt wordt Rollebol bij een van de clubs gehouden. Zo'n 120 door vrijwilligers gerunde jeugd- en jongerenorganisaties in Limburg zijn lid van het VJL. Jeugdclubs, maar ook kinderva- kantiewerkorganisaties. De VJL ondersteunt met haar activiteiten de lokale vrijwilligers,, bij de uit voering van hun vrijwilligers werk. Ter gelegenheid van de twintigste Rollebol, trakteert de VJL de ongeveer 300 kinderen en 100 begeleiders op een ijsje. Rollebol '04 wordt zaterdag 19 juni om 9 50 uur geopend met een vlaggenparade. Daarna zal de wethouder jeugdzaken van Kessel, Roland van Kessel, een openingswoordje spreken. Dan is het tijd voor het hijsen van de Rollebolvlag en als speciale attrac tie worden de Rollebolraketten gelanceerd. Iedere club heeft er een gefabriceerd van een plastic fles. Met behulp van een fiets pomp wordt een overdruk gepompt, waardoor de fles de hoogt ingaat als de kurk uit de fles plopt. Om 10.15 uur start de eerste spellenronde. De laatste eindigt om 16.00 uur. De prijsuitreiking is gepland om 16.35 uur en wordt verricht door Johan van Knippenberg, voorzitter van de gastheer uit Kessel. Rollebol '04 wordt gehouden in de tuin van het clubgebouw van OJC De Hobbits, gelegen aan de Schijfweg-Zuid. Vanaf de Napoleonsweg Kessel in en bij de eerste rotonde driekwart rond. Zo'n 300 meter verderop ligt het dan aan de linkerkant. Iedereen is welkom om een bezoek te bren gen aan dit grootse jeugdevene- ment. Marjo de Maat, voorzitter van de Venrayse Stichting Kalipha, mocht vorige week een bedrag van maar liefst 2834 euro en één cent in ontvangst nemen. Dat bedrag was bij elkaar gebracht tij- Idens de open dag van basisschool iDe Meulebeek in Oostrum. Tijdens die open dag hield de school ook een sponsorloop die een bedrag van 2425,76 euro opleverde. De verkoop van con sumptiebonnen en kaartjes voor enkele attracties bracht nog eens 408.25 euro in het laatje. Ook werden door de leerlingen tal van Afrikaantjes verkocht die kosten- loos ter beschikking waren gesteld door de familie Linders. Het hele bedrag komt ten goede aan een onderwijsproject in het West-Afrikaanse land Gambia van de Stichting Kalipha. ~mr De Venrayse vastelaovesvereni- ging De Piëlhaas bestaat dit jaar 6x11 jaar en dat wordt gevierd. Op de elfde van de elfde barsten de- jubileumfestiviteiten los. De voorbereidingen hiervoor zijn in volle gang. Zo ook voor de jubi leum-cd met vastelaoveskrakers. Op de cd komen zes bestaande en zes nieuwe nummers. Onlangs doken leden van de Hofkapel de studio in om zes oude nummers opnieuw op te nemen. De zes nieuwe nummers zijn nu nog onbekend. Die zullen afkomstig zijn van de zes winnaars van het liedjesfestival, dat op zaterdag 25 september in de Witte Hoeve in Venray wordt gehouden. De inschrijving hiervoor staat nog open. Dus iedereen die graag een keer in het Venrays dialect wil zingen of een vastelaoveskraker wil schrijven, wordt uitgenodigd deel te nemen. Inschrijven kan op zondag 4 juli van 14.00 uur tot 16.00 uur bij café Hulsman in Venray. Meer informatie over de inschrijfvoorwaarden is te vinden op www.pielhaas.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS DAEWOO KALOS U rijdt een voor de prijs van een gebruikte auto! Daewoo Ghielen Keizersveld 55 Venray, tel. 0478-569552 In Noord-Limburg zullen ook deze zomer weer tien concerten worden georganiseerd door Stichting Klassiek op Locatie. Na het eclatante succes van vorig jaar met prachtige concerten van o.a. Ronald Brautigam, het Wiener Klaviertrio, het Nederlands Blazers Ensemble en Quirine Viersen zullen ook deze zomer vele (internationale topmusici hun medewerking verlenen. In de maanden juli en augustus worden de podia weer opgebouwd in Noord-Limburg, op mooie onverwachte plekken. De aftrap van het muzikaal zomers avontuur zal plaatsvinden op zondag 4 juli om 16.00 uur in de kloostertuin van St. Michael te Steijl. Hier zal het Amsterdamse Baroque Trio, bestaande uit hoboist Bart Schneemann, clavecinist Menno van Delft en celliste Lucia Swarts werken spelen van o.a. Boismortier en Couperin. Op dezelfde dag, 's avonds om 18.00 uur, zullen Frank Groothof en organist Jos van der Kooy 'n muziekvoorstelling spelen, speci aal voor kinderen. In speelpark Klein Zwitserland zullen zij 'n onvergetelijke Tovenaarsleerling beleven. Het laatste en tiende concert zal op 29 augustus uitge voerd worden door Amsterdam Sinfoniétta met de uit Litouwen afkomstige cellosolist David Geringas. Op deze zondag vormt het Odapark in Venray het decor voor de 24 strijkers die o.a. Haydn en Dvorak tot klinken zullen bren gen. Op alle plaatsen wordt 'n waterdicht en windvrij podium gebouwd, stoelen en toiletwagen verzorgd, waar nodig 'n vleugel geplaatst en indien noodzakelijk: gebruik gemaakt van subtiele geluidsversterking. Natuurlijk dient men in Nederland rekening te houden met slecht weer; de dichtstbijzijnde kerk zal in dat geval dienst doen als concertplek. Vorig jaar moest éénmaal dit noodscenario worden toegepast. Noord-Limburg is een sfeervolle regio aan de boorden van de Maas tussen de Peel en de Duitse grens. Dit gebied met een rijke historie en prachtige cultuurhistorische locaties werd reeds vele jaren geleden ontdekt door de toerist. Klassiek op Locatie Iaat regio en gasten kennis maken met hoog staande (kamer)-muziek. Daarnaast schept het voor diege nen die de streek nog niet ken nen, de mogelijkheid, om op een aangename wijze verschillende sferen van het Noordlimburgse platteland te leren kennen. Stichting Klassiek op Locatie streeft jaarlijks naar een brede programmering: van Barok tot Avantgarde, van liedrecital tot strijkorkest, met als belangrijkste uitgangspunt: top kwaliteit van internationale allure. De uitvoeringen zullen plaatsvin den op mooie, verrassende en romantische locaties in de natuur, bij kerkjes, boerderijen, kastelen en in par ken. Het programma: Zondag 4 juli, 16.00 uur, kloos tertuin v.h. Missiehuis St. Michael Steijl: Amsterdam Baroque Trio - hobo, clavecimbel, cello o.a. Boismortier, Couperin, Marais Zondag 4 juli, 18.00 uur, speel park Klein Zwitserland Tegelen: Muziekvoorstelling voor kinde ren; Frank Groothof en organist Jos van Kooy spelen de tovenaars leerling. Zondag 11 juli, 16.00 uur, de Vorst 8 5975 PH Sevenum (bij boerderij de Oude Vorst) Olga en Natalya Pasichnyk - recital: sopraan, piano o.a. Schubert, Chopin, volksliederen uit Oekraine Zondag 18 juli, 16.00 uur, Wilhelminapark Venlo Ensemble Piacevole - 5 strijkers en Alfredo Marcucci, bandoneon o.a. Mozart Rossini, Piazzolla (i.s.m. Buurt aan Zet) Vrijdag 23 juli, 20.00 uur, International Art Center de Raay Baarlo: Cristoforo Pianoquartet met Paolo Giacometti - piano, viool, altviool, cello o.a. Brahms en Mendelssohn Zondag 1 augustus, 16.00 uur, de Spiekert Geijsteren (centrum) Wen Yu Shen - piano, 17-jarig top- pianist uit China o.a. Debussy, Prokofiev Woensdag 11 augustus, 20.00 uur. Bos bij Klein Vink Arcen Suleika Trio - viool, cello, piano - met toelichting van componist Willem Jeths Beethoven, Sjostakovitch, Willem Jeths Dinsdag 17 augustus, 20.00 uur, Cultureel Podium Roepaen Ottersum Cello Octet Conjunto Iberico - 8 celli (i.s.m. Roepaen Events) o.a. Philip Glass, Theo Loevendie Woensdag 25 augustus, 20.00 uur, bij kasteelruine Kessel Nederlands Blazers Ensemble en zangeres Iva Bittova o.a. Janacek en Bittova Zondag 29 augustus, 16.00 uur, Odapark Venray Amsterdam Sinfoniétta en cellosolist David Geringas o.a. Haydn en Dvorak. Tijdens het afgelopen oefen weekend hebben leden van de Panda's, een scoutinggroep voor jonge mensen met een beperking in de leeftijd van 13 tot 23 jaar en deel uitmakend van scouting de Peelspeurders uit Venray, een mooie schenking in ontvangst mogen nemen. De Linde Boys uit Horst, die jaarlijks een touwtrek- toernooi organiseren voor men sen met een beperking en hun meeropbrengsten schenken aan een groep die mee gedaan heeft aan dit toernooi, hadden dit jaar gekozen voor de Panda's voor de aanschaf van eigen tenten. Tot nu toe moest de groep steeds tenten lenen van andere scoutinggroe pen en dat soms lastig kan zijn, behoeft verder geen betoog. Dus trokken voorzitter Jan Cox en penningmeester Jacqueline Nillesen met een afvaardiging van de scoutinggroep er eerder dit jaar op uit om een keuze te maken. Het werden uiteindelijk drie prachtige tenten die geheel voldeden aan de specifieke wen sen van de Panda's. Omdat er nog wisselgeld overbleef, werd dit geld besteed aan allerlei andere spullen die het kamperen aange naam maakt. Afgelopen zaterdag droeg een afvaardiging van de Linde Boys de tenten officieel over aan de Panda's. En alles geheel in stijl van beide verenigin gen: door middel van een heuse touwtrekwedstrijd werden de tenten onthuld en daarna - in een drachtige samenwerking - opge zet. Het programma werd afgeslo ten met een gezellig samenzijn. ei In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening a ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich hl recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de bril ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam $T adres worden niet geplaatst. Parkeerperikelen Wist u dat: - Venray binnenkort een parkeer garage krijgt, - die "maar" aan 500 auto's onder dak moet gaan bieden, - dat nog wel altijd de dubbele capaciteit van het huidige Gouden Leeuwterrein is, - dat Gouden Leeuwterrein overi gens vrijwel nooit vol staat, - daar zelfs meestal nog heel veel vrije plaatsen te vinden zijn, - die garage maar liefst 11.800.000 euro gaat kosten, - dat maar liefst 23.600 euro per parkeervak is, - ik benieuwd ben naar de tarie ven die daar gaan gelden, - dan alle huidige gratis parkeer plaatsen binnen 300 meter gaan verdwijnen, - we dan op het Kennedyplein en op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat, bij de muziek school en op het parkeerterrein naast CWI, ook mogen gaan beta len om leegstand van die garage te voorkomen, -er dan twee van die modderpoe len bijkomen waar ze geld voor durven te vragen om er je auto te mogen parkeren, - Praxis je tegenwoordig 1 euro parkeergeld terugbetaald, - Leen Bakker en Praxis straks niet meer aan de Gouden Leeuw zitten en dan dus ook geen publiek meer trekken, wie dan wel? - de parkeerwachten van Q-Park beamen dat zij steeds meer lege parkeervakken aantreffen, - zij desondanks toch steeds meer parkeerbekeuringen uitschrij ven!!!! - Venray al jaren een mooie par keergarage aan de Julianasingel heeft met maar 50 ruime parkeer vakken die vrijwel nooit allemaal bezet zijn!!!!!!!, - je daar voor "maar" 1 euro per uur kunt parkeren vrijwel midden in het centrum, -je aan de Julianasingel toch 1,15 euro per uur moet betalen terwijl je daar een levensgrote kans op een bekeuring hebt als je ook maar even te laat bent, - of er je nek kunt breken over de talloze ongelijk liggende trottoir tegels, - je op het Gouden Leeuwterrein de hele dag voor niets kunt parke ren maar je dan wel moet wach ten tot 19.00 uur als de slagboom open gaat, - dit straks in de nieuwe garage dus niet meer mogelijk is, - de parkeertarieven de komende 6 jaar maar liefst 30% gaan stijgen, - de autobezitter dus nog maar weer eens als melkkoe gebruikt gaat worden, - de autobezitter en inwoner van Venray dus dubbel gepakt gaat worden, - omdat Venray nog een maatje te klein is voor een parkeergarage van deze omvang, - De kosten van dit hele prestige project wat gedoemd is om een fiasco te worden zullen straks toch op een of andere manier op ons als belastingbetaler verhaal^ worden. Politiek komt tot bezinning nu héEH nog kan, het is nog niet te laat. 23 af van deze gigantische investc ring en schaf daarbij tevens h< hele betaald parkeren in Venra af. Dit levert alleen maar voorde len en winnaars op. Navraag i een regio van 50 km rondot g Venray heeft mij tot deze inket gebracht. Daar zijn voorbeeldi van plaatsen als Venray wa H betaald parkeren nog altijd üj den boze is en waar men al zek^ geen parkeergarage heeft 5* Middenstand van Venray maak g hier dan ook sterk voor! Louis Janssen, Venn fg Onrechtvaardigheii Ik heb vele jaren aan Gouden Leeuw gewoont en sinds kort verhuisd. Vorige wei moest ik voor een boodschap de Praxis zijn terwijl ik mijn ai daar net geparkeerd had en n< even met mijn zus aan het ovt leggen was wat we nu precies den gaan kopen tikte er plotsel een parkeerwachter op het zij raam van mijn auto. 'Wat zijn wj hier aan het doen', was zijn ii tante vraag. Hoezo vroeg 'Waarom hebben wij geen pt keerkaartje'? vervolgde hij. maar meneer, wij staan hier m nog geen minuut. 'Ja, dat kunnefc; jullie wel zeggen en dat zegt tron 'i_ wens iedereen, maar dat kan il niet beoordelen. En vanaf he K moment dat u hier parkeert moei u eerst onverwijld een kaartje halen bij de automaat. U huun deze parkeerplaats namelijk vag a de gemeente en u moet daarvooi betalen', vervolgde hij. Maar meneer de parkeerwaei A ter vroeg ik, hoe zit het dan ma i* de auto's die hier de hele dagtj dat grote afgesloten parkeertq Di rein staan. 'Daar geldt hetzelfi voor dames. Die huren daarvoi ook een parkeerplaats van ij; gemeente Venray'. Nou parkeerwachter, dan m« u 's avonds eens komen kijken! de slagboom bij de uitrit Ofti gaat. Ik heb vijf jaar aan dat pto gewoond recht tegenover de ui gang en meestal staan er dan nu tientallen auto's die daar tron wens vaak al de hele dag gestar- hebben en die hoeven daarvo< dan niets te betalen en omdat hier nu net één minuut sta wilt] mij gaan bekeuren omdat ik geen kaar the gekocht heb! Is niet een beetje krom? Ja, daar had hij niet van tei\ 'Daarvoor moet u toch echt bijl gemeente zijn maar als er strak een parkeergarage komt dan dat voor deze locatie toch afgek» pen en moet er toch altijd betaald worden'. Gniffel, gniffel. 'Maar gaat u maar snel ea kaartje kopen, want anders mos f|j( ik u toch echt een bekeurin geven' Over (on)rechtvaardighei gesproken M. Keiren, Venra) Vorige week was het de tiende keer dat Ger Geerets uit Venray van Venray naar Sneek fietste in een dag. Een tocht van 240 km. Vele malen heeft hij deze tocht alleen gemaakt maar dit jaar ver gezelde een fietsmaat, Hans Philipsen uit Venray, hem. Voor zijn maat was het de eerste erva ring met deze monstertocht. Het weer was gunstig, warm en zon nig. Om 6.30 uur vertrokken ze uit Venray en de eerste pauze was na 80 km. bij het sportcentrum Papendal. Daarna gingen ze ver der door de Hoge Veluwe waar ze genoten van uitgestrekte en glooi ende heidevelden. Via Garderen naar Nunspeet en vanaf die plaats werd de omgeving gedomineerd door weiden met koeien. Een vlak landschap met weinig bomen. Via Op zaterdag 10 juli houdt blaaskapel Freunde Echo uit Overloon een drie kapellenavond in een feesttent in Overloon. Drie topkapellen zul len een avondvullend programma brengen op niveau waar de. echte blaasmuziekliefhebber zeker van zal gaan genieten. Deze avond staat in het teken van het 35 jarig jubileum van Freunde Echo. Freunde Echo zal om 20.00 uur de avond openen in haar nieuwe outfit. Afwisselend met de Zuidema Kapel uit Grootegast (Groningen) spelen zij tot ongeveer 23.00 uur. De avond wordt afgesloten met een optre den van de Klokkendorper blaaskapel uit Aarle-Rixtel.De vroege bezoekers aan de*ze avond zullen kunnen profiteren van een happy hour van 20 00-21.00 uur/ Twee voor de prijs van een. Kaarten voor deze avond zijn aan de kassa verkrijgbaar a 5 00. Wilt Li zeker zijn van een plaats kunt ook kaarten afhalen a 5.00 bij; Ton Keizers Veldweg 1 Overloon. Voor verdere informatie kunt II terecht op de website; www.biaaskapcl.nl of telefoon (0478)642399 De afgelopen periode heeft de sociale recherche Limburg Noord onder leiding van het Openbaar Ministerie drie onderzoeken ingesteld in verband met sociale zekerheidsfraude. In deze onderzoeken zijn in totaal vijf verdachten aangehouden. In Venray werden een 33-jarige vrouw en haar 35-jarige vriend aan gehouden. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat deze vrouw een bij standsuitkering van de sociale dienst van de gemeente Venray heeft ontvangen, terwijl zij niet had doorgegeven dat ze samenwoonde met haar vriend die werkzaam was. Uit het onderzoek van de sociale recherche is het vermoeden ontstaan dat ze hebben samengewoond vanaf september 2002. De gemeente beëindigt de uitkering met onmid dellijke ingang en vordert de ten onrechte genoten uitkering terug. Het onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met het Ministerie van VROM, omdat de gemeente ook ten onrechte huursubsidie heeft verstrekt. Het totale fraudebedrag (bijstand en huursubsidie) moet nog berekend worden maar bedraagt ongeveer 20.000,-. Kampen naar Lemmer en vac Lemmer naar Sneek. Daar kwac het tweetal om 17.00 uur aan. Dt vrouw van Ger was met de auto vooruit gegaan en ving ze op bq haar broer en schoonzus die al vele jaren in Sneek wonen. Nt een kop koffie en een stuk Limburgse vlaai en een lekkere douche was er net of niets gebeurd was. Traditioneel wis het Friese aandenken aan deze tocht. Voor Ger Geerets was et een eremedaille met inscriptie tien keer Venray Sneek 8 jura 2004 en voor Hans was er eefl Fries paspoort en een medaille: Door de jaarlijkse tochten naaf Sneek heeft Ger Geerets er in tien jaar ruim 2400 km opzitten. Gemiddeld fietste hij 29,2 km per uur. Een prestatie die niet onvefi meld mag blijven. Wil jij" PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met «sSjflpr1 Verspreidingsburo PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10