Bijzonder brandweerboek ler winnaars K-Opwarmertje [potprijsfinale lij Helderman etcafé De iraaf viert erste lustrum Informatieavond Borderline Ingezonden Oranjespektakel in De Schaapskooi Horst tachten- egeling Snelheid Bedreiger 25% :§L Korting mode centrum tel. 077-3986464 De Tijd voor EK Insluipers Tbs'er meldt zich Omroep Venray Publiekshal W" KL EN MAAS Donderdag 10 juni 2004 - Pagina 9 gine deelnemers wisten de n van de 22 Oranje-spelers I te voorspellen die naar het [in Portugal gaan. Het EK- mertje, georganiseerd door joetbalclub BDZ Venray, gewonnen door Cor |iers, Per Lenssen, H. Peeters IsVerhaegh. Ésportzaak Sport-Inn heeft de geschonken: een Ijepakket ter waarde van 100 Deze prijs wordt verloot onder de vier winnaars. Dit zal zaterdag avond gebeuren tijdens de rust van Portugal-Griekenland, omst reeks 18.45 uur, in café De Tijd aan de Hoenderstraat. Formulieren voor de Euro 2004 Voetbalpool zijn nog verkrijgbaar bij café De Evenaar, café De Tijd en cafetaria De Hoender. De for mulieren kunnen tot uiterlijk zaterdag 12 juni 18.00 uur bij deze adressen worden ingeleverd. e week is er bij de vestiging [elderman sport Venray een :he kortingsactie De half- se spotprijsfinale is weer in gang. John Verkuijlen van jerman Sport Venray over de 'Duizenden artikelen heb- een zogenaamd spotprijslabel regen. Alle artikelen met dit 1 zullen in de loop van de k steeds goedkoper worden, dit werkt? Afgelopen dinsdag we gestart met een korting 20 procent, woensdag en derdag is die korting 30 pro- en vrijdag en zaterdag 40 cent. Dus hoe langer je wacht te meer korting maar, op is ölgens John Verkuijlen kan de e de gemoederen van de klant flink bezig houden. "Het leuke is dat de klant twijfelt over de keuze; neem ik het artikel nu al mee of wacht ik tot later met het risico dat het straks is uitver kocht." Vele artikelen zijn voor zien van dit label. Sportschoenen, rackets, skates, jacks, t-shirts, vrije-tijds kleding en schoenen; uit bijna het gehele assortiment zijn producten in deze actie opge nomen. De actie is slechts een maal per jaar en is alleen deze week. Redenen genoeg dus om nu een bezoek te brengen aan Helderman Sport Venray, in de Grotestraat 49. De actie is lande lijk en geldt dus voor alle Helderman Sport vestigingen in heel Nederland Zie ook www.heldermansport.nl. Vijf jaar geleden opende tndy Dakkus eetcafé De aaf aan de Stationsweg 1 in nray. Tijd dus om een feest te vieren in het kader van eerste lustrum. Zondag 13 li is iedereen vanaf 16.00 van harte welkom om lar in een feestelijke ambian- te feliciteren met deze mijl- iL R endy Dakkus heeft in vijf jaar een zaak opgebouwd waar de nog steeds niet uit. Inmiddels tr nieuw meubilair en een ter maar de authentieke uitstra- g sinds de opening is onaange- t gebleven. De naam eetcafé tt feitelijk niet meer helemaal lading want het restaurantge- Hte vormt eigenlijk al vanaf de 'ft in 1999 de hoofdmoot van Graaf. "Het eten liep vanaf het gin ontzettend hard en daar !>ben we ons dan ook op toege- 1. We hebben echter nooit trwogen om de naam te veran- n. De Graaf is altijd een laag- ipelige zaak geweest waar de ien voor niet al te veel geld n goede maaltijd geserveerd »en. De mensen moeten hier ikelijk binnenlopen." gasten kunnen een keuze lïen van de gevarieerde menu- tft waarop met name de Tapas Hanse borrelhapjes) prominent ^rtegenwoordigd. Ze zijn te Wendy Dakkus viert zondag het eerste jubileum van De Graaf bestellen in allerlei variaties van Tapas calamaris. garnalen in filo- deeg en escargóts tot en met huis- gemaakte krab, garnalen kroketjes en mosselen in olijfolie. De gast kan uiteraard ook kiezen voor een ossen- of varkenshaasje, spareribs of saté, sinds de start vijf jaar gele den een 'hardloper' op de menu kaart. De Graaf werkt daarnaast op de regelmatig wisselende menukaart veel met seizoensge bonden producten als mosselen en asperges. Ter gelegenheid van het eerste lustrum heeft De Graaf tijdens de Europese kampioenschappen voetbal een speciaal EK jubileum menu op de kaart staan. Naast een aspergesoep bestaat dit menu uit het keuzehoofdgerecht saté van varkenshaas of een pasta met kal koen en als dessert aardbeien met ijs. Dat De Graaf een 'zekerheidje' is in culinair Venray blijkt wel uit het feit dat enkele personeelsle den al vanaf de opening vijf jaar geleden in dienst zijn De Graaf biedt binnen plaats aan ruim 50 gasten en op het terras kan nog eens hetzelfde aantal mensen plaatsnemen. Het eetcafé is iedere dag van 16.00 tot 22.00 uur open. Klachten over politieoptreden toen voortaan worden inge- EQd bij de korpschef in plaats Me burgemeester van de eigen toiplaats. Het Regionaal %ge van de Politie Limburg- tod heeft dit bekendgemaakt ide nieuwe klachtenregeling Eis vastgesteld voor de politie- fganisatie. Ook is in de nieuwe |ing voorgeschreven dat eerst fliddeld moet worden, voordat officiële procedure wordt Verder zijn er nog enkele öcedurele zaken aangepast. De "passing is nodig omdat vanaf 1 tot de Algemene wet Pürsrecht van toepassing is Maard op de klachtenbehande- fcbij de politie. ©EL EN MAAS abonnement waard In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week in totaal 4.846 automobilisten gecontro leerd op hun snelheid Hiervan hebben 641 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De con troles vonden plaats in Well en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die werd gemeten, was op zondag 30 mei op de Puttenweg in Ysselsteyn: 98 km/u waar 80 km/u de limiet is. 47 Bestuurders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor verschillende overtredingen. 22 Bestuurders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor het niet dra gen van de verplichte autogordel. Twee bromfietsers die zonder helm reden werden bekeurd en twee hadden hun bromfiets opge voerd, waarvoor ook een bekeu ring werd uitgeschreven Bij een snelheidscontrole met de laser- gun werden 21 automobilisten staande gehouden omdat zij wer den betrapt op te snel rijden. Tekenwedstrijd voor de jeugd - Venrayse korps verleende medewerking Deze maand verschijnt bij uitgeverij De Fontein een kin derboek waarin de brandweer de hoofdrol speelt. Een korte blik op de inhoudt verraadt actie en spanning: Jos, een meisje van vijftien jaar, mag een week met de brandweer mee. Vanaf haar eerste dag belaagt een geheimzinnige gek de kazerne. Hij noemt zich 'De VuurwolfHeeft hij het op de brandweer gemunt.... of op Jos? Dankzij de medewerking van de brandweer in Veeray is 'De Vuurwolf een boek geworden dat een unieke inkijk geeft in het werk van de brandweer. De schrijfster, Ibis (pseudoniem), mocht evenals de hoofdpersoon in het verhaal een week uitrukken met het korps. De illustrator, Roelof van der Schans, kon rijke lijk putten uit het fotomateriaal van de brandweer in Venray. Als dank voor deze samenwer king zal op woensdagmiddag 7 juli om 14.00 uur een exemplaar van 'De Vuurwolf op ludieke wijze uitgereikt worden aan brandweercommandant 'Peter Bandsma. Hieraan vooraf gaat een tekenwedstrijd voor de jeugd (kinderen van 9 tot en met 14 jaar) in de gemeente Venray. De winnaar mag met de schrijfster en de brandweer omhoog in de bak van de ladderwagen naar de derde verdieping van het gemeentehuis, waar de brandweercommandant zijn kantoor heeft. Bij boekhandel Martin Cuvpers in Venray zijn vanaf maandag 14 juni wedstrijd- formulieren af te halen. De wed strijd sluit op dinsdag 6 juli. Op woensdag 7 juli is er de mogelijk heid van 14.30 tot 16.00 uur om 'De Vuurwolf in het gemeente huis te kopen en te laten signeren door de schrijfster. Bijzonder aan het boek is, dat het door de stijl en opmaak ook erg geschikt is voor kinderen vanaf een jaar of 9 dié te kampen hebben met lees- mogelijkheden. In navolging op het grote suc ces van het WK 98 en EK 2000 is wederom het fluitsignaal gegeven voor het Europees kampioen schap voetbal 2004 in Venray en wel op het allerhoogste niveau Voor wie ongestoord wil genieten van dit voetbalevenement is Stadion de Schaapskooi 'the place to be'. Een indoortennisbaan (onge veer 500 m2) wordt volledig omgetoverd tot voetbalarena. Zij hebben de beschikking over 24 meter tribune, deze biedt plaats aan 400 oranjesupporters. Van hieruit heb je vrij zicht op het mega videoscherm van drie bij vier meter met superieure beeld kwaliteit en fantastisch geluid. Aan het plafond hangen 20 meter trussen met oranje parren, deze lampen worden langzaam gedimd naarmate het fluitsignaal van de wedstrijd klinkt. Een gezellige bar zal ervoor zorgen dat de suppor ters geen dorst hoeven te lijden Stadion de Schaapskooi heeft zelfs vier echte skyboxen en een VIP- lounge van waaruit men onge stoord kan genieten van dit oran jespektakel. Men heeft hier de beschikking over een eigen bar met persoonlijke bediening. Deze skyboxen kan men telefonisch reserveren voor 25 euro per box Voor het begin van de wedstrijd kan men de oranjepoule invullen voor 1,50 per uitslag, de prijzen- pot wordt direct na de wedstrijd uitgekeerd. Voor de warming up en de nabeschouwing heeft het stadion een sfeervol buitenterras waar men even kan bijkomen van alle voetbalstress. Stadion de Schaapskooi opent zijn poorten een uur voor de wedstrijd, dus kom op tijd uit je luie stoel en ga voor het échte oranjegevoel. De entree is vijf euro per persoon (inclusief 2 consumptiebonnen), reserveren voor de tribunes is helaas niet mogelijk, vol is vol. Bedrijven en/of instellingen et een sportieve inslag kunnen ook in de tennishal terecht door het plaatsen van een reclamebord, vlag of ander promotiemateriaal. Voor 50 euro staat u drie weken op de eerste plaats bij de Venrayse oranjesupporters. Voor informatie en/of reservering: 06- 51106275. >e politie heeft dinsdagmiddag op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut een 49-jarige man uit Venlo aangehouden. De man. die geen patiënt was van het insti tuut, was diverse malen gesom meerd door de beveiligingsmede werkers het terrein te verlaten. Hij bedreigde daarbij de mede werkers met een mes. Bij zijn aan houding werd door de politie agenten pepperspray gebruikt om de man, die zich verzette en zich dreigend opstelde, te kunnen boeien. Hij werd meegenomen naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor werd ingeslo ten uu /o Bij besteding v.a. 75,- mag u een heus modespaarvarken uitzoeken, waarin een kortingsbon is verstopt van 5 tot 25 die direct in mindering wordt gebracht op uw aankopen! °0ptu= 'e Mooi de Mooiste Mode mode en schoenen vooi domei, heren, tienen en kinderen St. Lambertusplein 12 Modecentrum Frans Theelen ook in Roggel Boxtel Panningen en Geleen Stichting Labyrint - In Perspectief, Stichting Time Out en de GGZ groep Noord en Midden-Limburg houden op donderdag 17 juni een informatieavond over de bor derline persoonlijkheidsstoor nis. Volgens schattingen leven in Nederland circa 150.000 tot 200.000 mensen met een border line persoonlijkheidsstoornis, meestal kortweg 'borderline' genoêmd. De stoornis wordt gekenmerkt door impulsiviteit, snelle stemmingswisselingen en veel zwart-wit denken of het den ken in termen van alles of niets. Daarnaast kunnen extreme angst voor verlating en identiteitspro blemen spelen. Ook het opzette lijk zelf verwonden kan duiden op borderline. De informatieavond vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in het auditorium van VieCurie zieken huis te Venlo. De toegang is gra tis. In verband met het beperkt aantal zitplekken wordt aanmel ding gewenst. Voor meer informa tie en aanmelding kunt u contact opnemen met mevrouw M. Lousee van de afdeling Preventie en Dienstverlening van de GGZ groep Noord- en Midden-Limburg, tel. 0478-531460. Dit weekend begint het Europees kampioenschap in Portugal. Iedereen kijkt er naar uit dat oranje wint van de Duitsers, de Tsjechen en de Letten. Dit alles is te zien op het nieuwe scherm in het gezelligste cafe van Venray, De Tijd Voor iedereen die alle wedstrijden wil zien met perfect beeld en geluid, gaan ze deze dagen al om 17.30 open (maandags gesloten). Ook is er nog de mogelijkheid om mee te doen met de EK-Pool. Tot zater dag 17.30 uur kan iedereen de ingevulde formulieren inleveren. Een 65-jarige man is maandag morgen de dupe geworden van een paar insluipers. Twee vrou wen belden aan bij zijn woning en vroegen of ze even binnen mochten kijken, omdat zij zelf binnenkort een soortgelijke woning zouden krijgen. De man werd door de vrouwen in de keu ken aan de praat gehouden. In die tijd hebben andere kans gezien geld. een bankpasje en persoonlij ke papieren te stelen. Uit de woning werd bijna 1000 euro gestolen, Van zijn bankrekening is later nog eens ruim 1000 euro gestolen. De politie is een buurt onderzoek gestart. Daarbij heb ben verschillende mensen vier onbekende vrouwen gezien. Zij zijn mogelijk de verdachten. De 33-jarige patiënt van tbs- kliniek De Rooyse Wissel in Oostrum, die donderdagmid dag niet terugkeerde van ver lof, is terecht. De man meldde zichzelf bij zijn afdeling en is opgehaald in zijn verblijf plaats in de omgeving van Den Bosch. Zijn verlofstatus is ingetrokken en zal te zijner tijd opnieuw beoordeeld wor den. De man is na zijn terugkeer ingesloten en zijn veerloven zijn ingetrokken. Het is niet bekend wat hij in het weekeinde heeft gedaan en waar hij is geweest. De komende dagen wordt dat verder uitgezocht. Debiteurenbeheer Wat als u ook van uw omzet een stukje zou moeten missen? Dit was de titel van het seminar dat werd georganiseerd door de Rabobank over debiteurenbeheer. Tijdens dit seminar werd door twee sprekers ingegaan op alle facetten die te maken hebben met debiteuren, ook wel creditma- nagement genoemd. De heer Theuns, van de Lage Landen Trade Finance, stond vooral stil bij het traject van eerste klantcon tact tot de uiteindelijke levering van producten of diensten. De heer Gerrits van Advocaten kantoor van der Putt ging in op het traject dat ingegaan zou moe ten worden als een klant failliet is gegaan Het was een geslaagde bijeenkomst, waarbij de aanwezi ge ondernemers praktische tips hebben gekregen om credit management binnen hun organi satie beter in te richten. Of zoals de dagvoorzitter de heer Koonings aangaf in zijn ope ning cash is king' Afgelopen weekend was het alweer voor de achtste keer dat Fun Pop in Arcen werd georgani seerd. Dit unieke openluchtfesti val voor mensen met een verstan delijke beperking trekt altijd volop bezoekers uit het hele land. Nederlandse artiesten zoals Corry Konings, Jamai, Marianne Weber en Rowwen Héze traden dat weekend op. Zaterdag 12 juni in Lokaal Extra tussen 09.00-10.00 een impressie van dat weekend. Samenstelling en presentatie Leo Wilmot. Afgelopen maandag is Bouwmij Janssen gestart met de voorberei dende werkzaamheden in de bin nentuin van het gemeentehuis. Bouwmij Janssen is de aannemer die de bouw van de nieuvye publiekshal van het gemeentehuis gaat realiseren. De voorbereiden de werkzaamheden betreffen voornamelijk het inrichten van de bouwplaats. Aansluitend zal de aannemer starten met de eerste echte bouwwerkzaamheden. De officiële start van de bouw vindt plaats op 28 juni. ÏÓiïffStMnA Ae JUU \Jinnen BungalowParc - ParcCamping HET OPENLUCHTBAD VAN VENRAY EN OMSTREKEN Gezuiverd strandbad Frituur met terras 'Speeltuin Midgetgolf Kind- en gezinsvriendelijk Spurrendreef12, 5807EK Oostrum- Venray www.mtterenrten.ni tel 0478-511322 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Tegenpolen Ongeveer 2 miljoen Nederlanders tussen de 25 en 65 jaar verrichten geen betaalde arbeid meer. Naast de vutters bestaat deze groep hoofdzakelijk uit zieke, arbeidsongeschikte en werkloze werknemers, welke door softe beleidsmakers en zak- kenvullende en wanpresterende Arbo-diensten en reintegratiebe- drijven voor eeuwig murw gesla gen zijn. Het Nederlands gepolder en kreten zoals "je gaat toch niet voor dat hongerloontje in de zorg of het onderwijs werken", hebben de arbeidsmoraal tot op het bot verziekt, met als gevolg dat de rechten van werknemers inmid dels ver boven hun plichten uit stijgen. Zo is het werken in de land- en tuinbouw, de horeca, de schoonmaakbranche en de overi ge handenarbeid niet meer aan de moderne en hoog ontwikkelde werkloze anno 2004 besteed. Waarom zou hij trouwens ook? Want ben nou eerlijk, wie gaat er nou voor minder werken dan zijn uitkering? (Een aanvullende uitke ring zou hier wonderen kunnen doen!) En zo kan het zijn dat wij honderdduizenden Polen, Portugezen, Ieren enz. naar Nederland halen om hier voor miljarden euro's onze vieze" klussen te klaren. En zo kan het zijn dat wij steeds meer arbeid naar lage loonlanden exporteren. En zo kan het zijn dat er steeds meer kostbare mensen thuis op de bank zitten omdat zij te duur zijn. Te duur om voor onze oude ren en zieken te zorgen, te duur om voor elkaar de handen uit de mouwen te steken, te duur om onze economie weer op orde te krijgen en uiteindelijk te duur en te ongeschikt voor welk werk dan ook. En zo kan het zijn dat voor de steeds kleinere groep werken de Nederlanders de werkdruk onhoudbaar wordt De uitkerin gen zullen uiteindelijk de arbeid nog verder belasten, waardoor onze toch al slechte concurrentie positie met het buitenland com pleet aan gort gaat. Kortom: alle hens aan dek! Het beleid Iaat evenwel toe dat mensen nog jaren thuis zitten in afwachting van een baan die waarschijnlijk nooit zal komen. Met alle uitke- ringsgelden en alle lonen van ontelbare legale en illegale (hard werkende!!) buitenlanders zou den wij Nederland binnen een mum van tijd uit het slop kunnen trekken. Evenwel het gevoerde beleid van de overheden is op dit punt "zum kotsen". CD A-kopstuk ken uit Venray en Horst, gesteund door gedeputeerde Driessen, zul len de buitenlandse nieuwkomers met open armen in desnoods ille gaal te bouwen huisvesting ont vangen. Volgens burgemeester Frissen moeten de cementmolens gaan draaien en volgens zijn wet houder Knops moeten we zelfs informatiebladen in het buiten land uitgeven om mensen naar Nederland te halen. Kan een mens nog simpeler zijn, of is dit wederom een staaltje van hoog moed komt voor de val? Leo Reintjes, Leunen "Haviken zweven al boven de "Gouden Leeuw". De kop boven dit artikel sprak mij aan om te reageren. In mijn beleving zweven de haviken niet boven de Gouden Leeuw maar lopen nu al over de Gouden Leeuw en door de rest van het centrum en zijn het op dit moment juist die haviken van Q- Park die ervoor zorgen dat het centrum van Venray steeds rusti ger wordt en je steeds gemakkelij ker een parkeerplek kunt vinden omdat de kans dat je een bekeu ring krijgt wel heel erg groot wordt. Doordat er steeds minder parkeerplekken bezet zijn kunnen deze parkeerwachters blijkbaar met een accuratesse waar ze de klok op kunnen zetten naar wel lust bekeuringen uitdelen aan argeloze winkelende bezoekers van ons centrum die soms wel eens even die klok vergeten of even iets langer aan de kassa moe ten wachten waardoor ze dan net te laat bij hun bekeurde voertuig aankomen. En na een bekeuring van 100 oude Hollandse Guldens voor een vergrijp wat geen naam mag hebben pak je bij een vol gend bezoek toch maar liever de fiets of gaat als buitenstaander naar Boxmeer of Horst waar je ook goed kunt winkelen en niet hoeft te betalen om te mogen par keren. Niet dat ik iets tegen betaald parkeren heb, integendeel en zeker ook niet tegen de nale ving van de wet. Maar in Venray gaat men te ver. In al hun enthousiasme bekeuren de parkeerwachters er lustig op los voor vergrijpjes waarvan ik me zelfs af vraag of het wel vergrijp jes zijn. Ik heb bijvoorbeeld met eigen ogen en oren kunnen zien en horen hoe een dame die inko pen bij de Praxis had gedaan en vervolgens haar auto ging halen om nabij de ingang van de Praxis haar auto in een parkeervak te zetten om de goederen in te laden door een havik van Q-Park werd gesommeerd om eerst een bonne tje uit de parkeermeter te halen!!!!!!!! Valt dit niet onder het wegenverkeersreglement waar men de term "laden en lossen" kent? Waar zijn wij in Venray mee' bezig!!!!!! Havik, dat is in elk geval de juiste benaming voor deze par keerwachter. Zoals een havik zijn prooi besluipt en er op het juiste moment opduikt zo doet deze parkeerwachter dat ook. Met de klok in de hand. Betaald tot 12.00 uur en niet terug bij je voertuig is de kans levensgroot aanwezig dat je een of twee minuten later een bon te pakken hebt en 45,85 euro armer bent! Je hoort van alle kanten van dit soort voorvallen. En natuurlijk ben je dan in overtreding maar je kunt dit toch niet vergelijken met bijvoorbeeld te hard rijden en geflitst worden. Dan maak je bewust een overtreding die ver volgens ook nog eens met een boete bestraft wordt die meestal veelal lager is als deze parkeer boetes. We moeten hiermee vooral zo doorgaan dan kan die hele par keergarage achterwege blijven want dat wordt dan gegarandeerd gemeenschapsgeld stoppen in een "grote ondergrondse bodem loze put", alhoewel we dan natuurlijk wel van deze irritante parkeerwachter af komen. Th. de Haart, Venray. Verbaliserende parkeerwachters: Het proefjaar om 2 parkeer wachters in te zetten als BOA is succesvol verlopen zegt de Gemeente en wordt derhalve dan ook verlengd met 1 jaar. Het is natuurlijk een goede zaak dat overtredingen zoals fietsen in het voetgangersgebied en overtre dingen van de bevoorradingsre- gels worden bestraft en het feit dat deze 2 BOA's maar liefst 880 bekeuringen hebben uitgeschre ven bewijst dat er veel van dit soort overtredingen worden gemaakt die in het verleden voor de nodige ergernis zorgde. Een goede zaak waarmee vooral winkeliers en het winkelend publiek zijn gebaat. Wat mij echter enorm voor de borst stuit is het gegeven dat het inzetten van deze 2 BOA's voor een fors gedeelte mogelijk wordt gemaakt en wordt bekostigd uit het aantal gestegen naheffingsaan slagen. lees hier liever parkeer boetes. Maar liefst 37.000,- extra wisten deze parkeerwachten binnen te halen in 2003- Gezien de wijze van han delen van sommige van deze per sonen moet dit hun wel een forse bonus opgeleverd hebben. Ik kan me in dit verband niet aan de indruk onttrekken dat de parkeerwachters van Q-Park, al of niet in opdracht van de Gemeente Venray, zodanig "geprogrammeerd" worden dat zij zo ongeveer met de stopwatch in de hand hun beroep uitoefenen en daarbij de wettelijke regels let terlijk hanteren zonder ook maar enige vorm van menselijk begrip te vertonen. Dit geldt in elk geval zeker voor die ene parkeerwachter die van zijn werk blijkbaar een hobby heeft gemaakt en er naar hartelust op los bekeurt! Over normen en waarden gesproken! Dit verklaart waarschijnlijk ook de forse stijging van het aantal parkeerbekeuringen want ik heb niet de beleving dat onze Gemeente een toename kent van publiek dat met de auto komt winkelen en dat het drukker is geworden met parkeren. Integendeel, er is meestal plaats in overvloed Deze wijze van toezicht houden op de naleving van het betaald parkeren heeft inmiddels wel bij veel mensen voor de nodige ergernis gezorgd. Tussen toezicht houden en toe zicht houden zit blijkbaar een wereld van verschil. In Venray kun je het wat mij betreft mug genzifterij of ambtenaren neukerij noemen. Feit is wel dat er veel geërgerde mensen rondlopen die zich gepakt voelen. Mijn idee: bouw snel die par keergarage met 500 parkeervak ken en handhaaf de parkeerterrei nen met achteraf betalen. Gemiddeld genomen ruim vol doende. De overige parkeerplaat-, sen kunnen wat mij betreft voor andere doeleinden gebruikt gaan worden. En de parkeerwachters die dan overbodig zijn kunnen we met gemak een aantal andere taken toebedelen die veel drin gender controle behoeven omdat daar zwaardere en irritantere overtredingen worden begaan. Louis Janssen, Venray

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9