lubileumconcours ippique St. Jan Merselo Sportnieuws -info Groot ruiterfestijn in Meerlo Rob en Remy Nederlands kampioen G-judo n Luzern Red Caps Opnieuw winst honkballers St. Jan Merselo U.Vr Nobel Oostrum Triathlon Vereniging -'"Heel en maas Leopold van Asten heeft zaterdag plaats behaald op het sterk CSIO in Luzem. In de finaleronde van de Grote Prijs Zwitserland bleven vier springrui- Van dit kwartet had Leo- van Asten met zijn nieuwe Fran- Fleche Rouge met 54,12 de langzaamste tijd en hij als vierde. Winnaar werd de Michaels-Beerbaum in 43,44. later won Nederland met de landen wedstrijd. Het bestond uit Leopold van Asten Fleche Rouge), Gereo en Wim en Jan Tops. (Nederland gaat na drie wedstrijden leiding in de Super League met gevolgd door Duitsland punten) en Frankrijk (15,3 pun- De vierde wedstrijd, van in acht, wordt op 18 juni tijdens CHIO in Rotterdam verreden. De ploeg van bondscoach Romp kan zich dan kwalificeren ior de Olympische spelen in Athene ir bij de eerste zes te eindigen. x stond in Luzem ook een spring- Incours op het programma. Leopold 'n Asten bleef met Escape foutloos |de barrage en finishte in 33,49 Konden Deze tijd bleek goed voor een fraaie tweede plaats. Winnaar werd de Fransman Bertrand de Balanda die met een tijd van 33,11 ietsjes sneller was. De honkballers van Red Caps Ven- ray hebben hun thuiswedstrijd tegen De Hazenkamp uit Nijmegen ver diend gewonnen: 14-9. De Nijmeegse Tijdens het zeer geslaagde eigen jubi leumconcours reden de leden van St. Jan Merselo ook in de prijzen. Op de eerste wedstrijddag, vrijdag, waren er de volgende prijswinnaars: Conny van Duynhoven won een hele mooie eerste prijs met Livius in de dressuurklasse MlVoor haar proef kreeg zij 169 pun ten. Karin Winnen won met haar paard Summer de derde prijs in de klasse B met 163 punten. Eva van Ooi won twee eerste prijzen. Met Sivano in de klasse LI met 180 punten en met Rebel in de klasse L2 met 159 punten. Op zaterdag werden de volgende resulta ten behaald: Ellen van Dijck werd twee maal tweede. Met Rozette in de dres suurklasse L2 met 165 punten en met pouwer in de klasse M2 met 166 pun ten. Janine van Ooi won de derde prijs met Narlando in het L2 met 161 pun- ten.TensIotte reed Karin Winnen suc cesvol. Zij won met springen de twee de prijs met Summer in de klasse B met 57 punten voor de rijstijl.Op zondag werden ook een hele reeks prijzen bin nengehaald; Petra van Dijck reed twee maal in de prijzen. Met Jumpdolivio won ze de eerste prijs in de dres- suuklasse L2 met 168 punten en met Ilivia won ze een mooie vijfde prijs in de hoogste springklasse ZZ. Rick Jans sen werd met Pointer achtste in de springklasse zwaar. Bij de pony's wer den de volgende resultaten behaald: Susan Hendriks won twee hele mooie eerste prijzen bij hei springen. Met Melissa in de springklasse D-Midden en met Nina in de springklasse D-Zwaar. Met Melissa won ze hiermee ook nog eens de prijs voor het Rabobank-talen- tenplan. Ook was Susan bij de dressuur succesvol. Hier reed zij met Nina in de klasse DM1Voor haar proef kreeg ze 169 punten, goed voor de derde prijs. Esther Goumans won met Nayvni ook de derde prijs in de klasse DL2. met 166 punten. Chantal Oudshoorn won met Lingo de tweede prijs in de dres suurklasse EM1 met 161 punten. Saskia Beerkens won de derde prijs met Fiana in de klasse EB met 168 punten. Ten slotte reed Rik Wilms in de prijzen met Polleke. In de springklasse DM werd hij derde. ploeg met titelaspiraties, stond "aan het begin van de wedstrijd gedeeld met de Venrayse ploeg. Red Caps Venray pitcher Gijs Ensink wist, gesterkt door een goed verdedigend veld, de wedstrijd winnend af te slui ten. Al snel liepen de Venraynaren uit naar een 7-0 voorsprong. Vooral door in het begin de aanval te kiezen, mid dels goede honkslagen en veel hon ken stelen, moest de coach van de Nijmeegse ploeg al snel ingrijpen Een pitcherwissel aan Nijmeegse kant belette de Venrayse heren om verder uit te lopen. In de vierde inning kreeg de Venrayse ploeg het weer even benauwd. Een paar foutjes werden door de Hazenkamp meteen afgestraft en in de zesde inning was de voor sprong geslonken tot 10-8. Geholpen door vier wijd en beginnersfouten van de Nijmeegse ploeg werd orde op zaken gesteld en kwam de overwin ning niet meer in gevaar. De honkbal aspiranten en de honk bal junioren zagen beide hun wed strijd verloren gaan. De junioren kon den tegen koploper Keystone Stealers niet voor een stunt zorgen. Er werd met 13-2 verloren. Het ontbrak de Venraynaren vooral aan slagkracht. De aspiranten verloren maar nipt van de Meppers uit Eersel 11-10 Donderdag 10 juni 2004 - Pagina 17g Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juni Vrijdag Ruiterclub St. Jan uit Merselo kan terugkijken op een geslaagd jubileum- concours. In het kader van het 25- jarig jubileum werd afgelopen week end een driedaags concours gehouden op de terreinen van Kerm- kus Hof op Weverslo. Er werd door ruiters en amazones gestreden om de prijzen in de verschillende spring- en dressuurcategorieén. De uitslagen: Dressuur I* Ring 5B dressuur M. Lamers Ysselsteyn met Tintje 169 p.; 2. C. Hanssen Meerlo met Pro messe 166 p 3 K- Winnen Merselo met Summer 163 p.; 4. S. Sprafke Vel den met Revanche l6l p. Ring 6 LI dressuur E. v. Ooi Merselo met Silvano 180 P; 2. S. Franken Ysselsteyn met Jupi ter 173 p.; 3- H. Jenniskens Well met Rllona 172 p.; 4. L. Coenders Meerlo feet Perle-Utopia 169 po., 5. G. Arts %elsteyn met Rolling Stone 168 p. Ring 7 L2 dressuur t E. v Ooi Merselo met Rebel 159 p L. Coenders Meerlo met Patriot 159 T"„ Ring 7 Ml dressuur Jl- C. v. Duijnhoven Merselo met Livi- 'fe> 169 p.; 2. P. Smulders Horst met 'Mierato 163 p.; 3. H. Wjtzel Merselo metjana 161 p.; 4. J.Vlemix Leunen '■feet Petri 159 p. Zaterdag Dressuur Ring 5 LI dressuur 1. A. Roelofs Sambeek met Partout 168 p.; 2. K. Branje Sambeek met Nikitha 167 p.; 3 M.Derks Castenray met For Ever 166 p.; 4. L. Ruten Grub- benvorst met Phantom 166. Ring 6 L2 dressuur 1. E. Coenders Meerlo met Sadijno 170 p.; 2. E. v. Dijck Merselo met Rozette 165 p.; 3- A. Hurkmans Some ren met Hamaz 161 p.; 4. J. v. Ooi Merselo met Narlando 161 p. Ring 6 Ml dressuur 1. L. v. Stiphout Horst met O'Neal 172 p.; 2. J. Tonnissen Bergen met Rimini 168 p.. 3 -K. Coenders Meerlo met Orinka 166 p.; 4. P. Smulders Horst met Merato 165 p. Ring 2 M2 dressuur 1. L. Geelen Leunen met Romance 167 p.; 2. E. v. Dijck Merselo met Pou wer 166 p. Ring 2 Z1 dressuur 1. F. Houwen Meerlo met Narco 401 p.; 2. M. v. Beek Horst met Pamonoa 382 p. Springen Springen Springen L i- G. Arts Ysselsteyn met Rolling Stone; 2. H. Philipsen Meerlo met Polytanus; 3. H. v.d Broek Sevenum feet Santiago; 4. M. Hoens Borkel en Schaft met S.R. Savannah, 5. M. Hoens .Rorkel en Schaft met Olympia P.; 6. i. Schreurs Uden met Shepia; 7. E. Tacken Meterik met Calgary Springen M ■'-H v.d .Broek Sevenum met Pavie- Ki 2. E. Tacken Meterik met Roluna, r Steeghs Meterik met Rimini; 4. H. 4>d Goor Sevenum met Robinson; 5. M v. Asten Ysselsteyn met Marenque; E- Tacken Meterik met Priminka; 7. Springen B 1. K, Houwen Meerlo met G. Giralda, 2. K. Winnen Merselo met Slimmer. Springen L 1. M. Amendt Meerlo met Taranka; 2. H. v.d. Goor Sevenum met Sandokan; 3. C. Poels Meerlo met Sevilla; 4. J. Kersten Gennep met Sioux; 5. F. v. Lier Sevenum met Sunrise; 6. A. Poels Meerlo met San Pedro; 7. W. Hermans Meerlo met Simply Magic Zondag Dressuur Ring 3 B dressuur IB. Vertogen Wanroy met Patroeska 163 p.; 2. S. Hendrix Leunen met Marco 161 p.; 3. S._v. Emden Seven um met Rilanda 160 p.; 4. F v. Kem pen Boxmeer met Anke March 156 p.; 5. C. Schoofs Velden met Sanita 155 p Ring 4 B dressuur 1. I. Swinkels Swolgen met Nacht wacht 176 p.; 2. D. Verheyen Horst met Timberlano 172 p.; 3- J- Brienen Boxmeer met Lente 168 p.; 4, M. Cor- nelissen Wanroy met Serena 167 p.; 5. A. Kuenen Leunen met Montizaan 166 p. Ring 8 B dressuur 1. G. v. Gassel Sevenum met Sultan 186 p.; 2. S. Vermeulen Boxmeer met Thoran 177 p.; 3- J. Coenen Grubben- vorst met Itrea 171 p.; 4. M. Rutten Well met Tara l6l p Ring 9 B dressuur 1L. Volleberg Leunen met Hillpearl 179 p.: 2. L. Custers Sambeek met Pentagon 169 p.; 3 J.Denen Sambeek met Scintill 168 p.; 4 M. Lamers Ysselsteyn met Tintje 164 p. Ring 5 LI dressuur 1A. Kooymans Boxmeer met Wiete- ke 166 p.; 2. J. Florijn Boxmeer met Janske 159 p.: 3- E- Claessens Leunen met Sinea 159 p 4. F. Bettonviel Horst met Nadine 158 p 5. C. Ala- erds Horst met Feigling 157 p. Ring 10 LI dressuur 1. P. v. Weenen Vortum Mullum met Lord Capitano 180 p.; 2. M. v. Beek Horst met Salida V. 166 p., 3 D. Wyers Horst met Orice 162 p.; 4. S. Janssen Well met Rudolf B. 160 p. Ring 6 L2 dressuur 1. P. v. Dijck Merselo met Jumpdoli vio 168 p.; 2. E. Coenders Meerlo met Sadjino 168 p.; 3. J. Craenmehr Grub- benvorst met Siolita 167 p.; 4. A. Goosens Gennep met Satermo 163 p 5. C. Smits Vierlingsbeek met Ranny 162 p Ring 11 L2 dressuur 1. A. Deenen Horst met Nymphe 164 p.2. C. v. Kesteren Heyen met Robijn 163 p.; 3- M. v. Beek Horst met Sibald 162 p.; 4. S. Smulders Horst met Royal Maxima 160 p. Ring 7 Ml dressuur 1. S. Wyers Horst met Saloupe 166 p.; 2. C. Leinders Swolgen met Paloma 166 p.; 3- K. v. Enckevort Sevenum met B. New Look 165 p.; 4 M. Philip- sen Leunen met Rex 164 p.;5 K. Coenders Meerlo met Orinka 164 p.; 6. J Vlemmix Leunen met Rolex 164 p.; 7. B. Kellenaers siebengewald met Matlock B. 163 p. Ring 12 M2 dressuur Marjan Cleven uit Castenray zaterdag aan het werk in het sprin gen B 1. W. Litjens Sevenum met Nakita 169 p.; 2. F. Verheyen Ysselsteyn met Ma d'Or 169 p 3- L. Geelen Leunen met Romance 167 p.; 4. R, Laarakker Well met Laszio 164 p.; 5. R. Denissen Meerlo met Pralina 162 p. Ring 2 Z1 dressuur 1 I. Albers Gennep met Picardi 407 p.; 2. T. Houwen Meerlo met Narco 400 p., 3- V. Kersten Gennep met Simply the Best 391 p.. 4. I. Coenen Grubbenvorst met Rebus 388 p., 5. L. Coenders Meerlo met Olaf 386 p. Ring 1 Z2 dressuur 1. M. Poulsen Beek met L'amour 391 p., 2. H. Lemens Ysselsteyn met Mackintosh's 382 p.. 3- F. Hoeyma- kers Sevenum met Levi's 382 p.; 4.1. Peters Gennep met Komeet 378 p.; 5 M. Cleven Castenray met Kaunaka- Utopia 370. Afdelingsdressuur Achttallen kL Licht 1. Hipparion boxmer 167 p.; Viertallen kl. Licht en midden 1. Onze Gezel Wanroy 173 p., 2. Ons Genot Leunen 169 p.; 3. Wittenhorst Horst 159 p 4 Ottersum e.a. Otter- sum 152 p. Springen Springen L groep 1 1. H. Derks Sevenum met Demill's Pasha; 2. H. Philipsen Meerlo met Polytanus; 3. P. Janssen Well met Sjoukje. Springen L groep 2 1. F. v. Stiphout Horst met Stipke; 2. T. Torgilsman Meterik met without a Trace; 3- F. Mijling Oostrum met Pau lina. Springen M 1. F. v. Stiphout Horst met Presca; 2. R. Lemmen Meerlo met Copine Z.; 3- N. Tacken Meterik met Ramazotti. Springen Z 1E. Tacken Meterik met Mademoisel le; 2. A. Poels Meerlo met Riviera; 3. M. v. Asten Ysselsteyn met Passé Par tout. Springen ZZ 1H. v.d. Broek Sevenum met Nigel, 2. C. Aben Maasbracht met Nick: 3. A. ^^^^^rlo met Sandman. Het jaarlijks Ruiterfestijn Meer lo, georganiseerd door de plaatse lijke vereniging Rijdt met Beleid, vindt plaats in het weekend van 11 tot en met 13 juni. Gezien de overweldigende toeloop van rui ters is het festijn uitgebreid van twee naar drie dagen en beginnen de wedstrijden al op vrijdag. In totaal zullen gedurende deze drie dagen ruim tweeduizend combi naties starten in een van de spring- of dressuurrubrieken. Voor de organisa tie aanleiding om ook voor de zater dag een attractief programma te orga niseren. Nadat eerder het sponsorspringen, de DEC en het 1.40 springen werden geïntroduceerd, zal in 2004 voor het eerst een zogenaam de Jump Sc Drive worden georgani seerd. De vijf masterwinnaars van de afge lopen vijf jaar nemen het zaterdag om 19 00 uur tegen elkaar op in een rubriek waarbij een parcours deels per paard en deels met een auto moet worden afgelegd. Degene, die het snelst met zijn paard en een Skoda, ter beschikking gesteld door automo bielbedrijf Hansen, het parcours aflegt, is de winnaar. Onlangs vloog Piet Raymakers tij dens een soortgelijke proef uit de bocht wat bijzonder veel spektakel voor het publiek opleverde! Met rui ters als Mathijs van Asten en Dave Maarse, maar ook Petra van Dijck, Henk van de Goor en Martien Amendt, belooft het een spannende wedstrijd te worden. De Jump en Drive wordt voorafgegaan door een 1.40 rubriek. Voor de landelijke rui ters een uitgelezen mogelijkheid eens te proeven aan de maten op nationale wedstrijden. De deelname aan deze rubriek van ruim veertig combinaties, geeft aan hoe hoog het niveau van onze springruiters in deze regio ligt. Op zondagmiddag zal het inmid dels befaamde Masterspringen weer voor hoogtepunten zorgen. Hierbij worden de hindemissen tot interna tionale hoogtes van 1.60 m opgetrok ken waarbij de laatste die het par cours overwint, de volledige prijzenpot meekrijgt. Door de enthousiaste inzet van publiek en sponsoren, opgezweept door voorzit terjan Janssen, mochten de winnaars van de afgelopen jaren ieder ruim 2500 euro mee naar huis nemen. Mar tien Amendt, winnaar van 2003, zal ongetwijfeld trachten zijn titel te pro longeren maar zal geduchte concur rentie krijgen van youngsters als Caro line Poels en Patrick Lemmen die beiden onlangs in het buitenland een grote prijs op hun naam wisten te zet ten. Ook van Mathijs van Asten, die onlangs hoog scoorde in de Derby van Hamburg, mogen we het een en ander verwachten. De ruiterwissel, de DEC. wint aan populariteit bij de ruiters. De forse Youngster Patrick Lemmen wist onlangs een wedstrijd in het buitem land te winnen prijzen van de afgelopen jaren zijm daar mede debet aan. Met bijna dertigl starts in de Z2 dressuur zit de rubriek bomvol en uiteindelijk zullen de vijl hoogst geplaatsten mogen deelnemer aan de DEC op zondagmiddag. Hierbij' zal zowel het beste paard als de beste ruiter gehuldigd worden van de rui' terwissel. Door een toelichting van de' jury krijgt het publiek mee, waar het' om draait in de dressuursport. Titel j verdedigster Lizette Thissen zal het dit jaar moeilijk krijgen aangezien haar toppaard inmiddels is verkocht' en ze nog geen directe opvolgeij heeft. Het bedrijfsleven blijkt steed^ 1 meer interesse in het ruiterfestijn te hebben. Ruim honderd sponsoren bevolken de VIP en zorgen ervoor dat| het festijn voor het publiek vrij toe* gankelijk is. Afgelopen weekeind waren de Nationale Special Olympics in Spij- kemisse. De Special Olympics zijn de Nederlandse kampioenschappen in diverse sporten voor mensen met een verstandelijke beperking. Er werd goed gestreden om het eremetaal te bemachtigen in voetbal, zwemmen, tennis, paardrijden, hockey, gymnas tiek, atletiek en judo. Sportinstituut Verhagen uit Venray mocht met der tien judoka's meedoen. Er waren zes judoka's van Sportinstituut Verhagen die zich geplaatst hadden voor de finaleronde Rob Martens en Remy de Graaf werden kampioen in hun klas se. Rob heeft hard moeten strijden om de hoogste trede van het podium te bemachtigen. Remy had het een stuk makkelijker. Hij won al zijn par tijen overtuigend en werd ook kam pioen. Hans Wouters liet zich helaas verrassen en werd tweede, Jasper Holtackers, Dylan Troch en Ramond Troch werden verrassend tweede. Rob de Bakker die als jongste en de kleinste deelnemer heeft meegedaan heeft heel goed zijn best gedaan. De 19 kg wegende Rob moest tegen judoka's die tussen de 6 en 8 kg zwaardere waren als hij en werd toch nog vijfde. De andere judoka's heb ben het ook goed gedaan alleen waren de tegenstanders net iets beter. Ook waren er zaterdag judoka's op het internationale judotoernooi van Venray geweest Alleen Didier Peeters wist een tweede plaats te bemachti gen. Zondag was er een ploeg naar een judotoernooi in Haps geweest. Daar vielen de volgende judoka's in de prijzen de eerste plaatsen waren er voor Didier Peeters, Nora Badr en Anke Thoonen. De tweede plaatsen gingen naar Luc Thoonen, Luc Jans- Beken en Evan Wilmseij. Afgelopen weekend zijn de ponyrui- ters op wedstrijd geweest in Merselo. Ook hier zijn weer goede resultaten behaald Loes Reijnders behaalde in de klasse EB een 5e prijs met 162 punten Klinte de Rijck reed een mooie proef met haar pony beauty in de klasse AL1, wat beloond werd met een le prijs, 161 punten Juliet Wil- lems behaalde een 6e plaats met 165 punten en Marloes van rattingen behaalde met Soeraya een mooie 4e prijs, 163 punten. I Allereerst nog een uitslag van het Pinksterweekend: Bert Viersma heeft meegedaan aan de ROPA-run, mee zijn luchtmachtteam Wings for Livej deze loop gaat over 520km. van Parijs1 naar de Coolsingel in Rotterdam, voon geld in te zamelen voor kankerpatiën ten. Dit hebben ze ondanks het slecht te weer goed volbracht, want na 38 uur en 7 minuten kwamen ze aan op de Coolsingel waar ze een groots onn haal ontvingen. Afgelopen weekend stond Hans Pouls na een nacht te hebben gelogeerd in een trekkershut] a la kippenhok aan de start in Zundertl voor de kwart-triathlon en Martien 1 Dupont in Wageningen, bij een leukd kleinschalige wedstrijd waar ook hij de kwart voltooide. En Marcel Meu- j Iendijks heeft zilver gewonnen tijdens de Van Goghloop in Nuenen, hij liep lange tijd eerste maar werd net voor de finish voorbij gesprint. Zaterdag is de triathlon in Eindhoven, hier verwachten we op verschillende afstanden met een behoorlijk aantal mensen te starten. Trainingen: Dinsdag: Zwemmen. 19 15-20.15u. Zwembad de Sprank. 20.30-21.30u. Spinning. Woensdag: Lopen: 19u. Atletiekbaan Venray. Zaterdag: Lopen: 15u. Training rond om de Kasteelse Bossen. Vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, te Horst) of 15-30u. Peelrun- ners, Schadijkerbossen Zondag: 9u. Wielrennen vanaf de Sprank. Uitslagen: 30/31-5: ROPA-run: Wings for Live team (met Bert Viersma): 38.07u. 5-6: Kwart-triathlon Wage- ningen: Martien Dupont: 2.l4.25u. 5- 6: Kwart-triathlon Zundert: Recrean ten: Hans Pouls: 2.24.29u. 5-6: Van Goghloop, Nuenen, 15km.: 2e: Mar cel Meulendijks: 56min. Programma: 12-6: Triathlon Eindho ven (diverse afstanden, ook voor de jeugd), info: www.triathloneindho- ven.nl 19/20-6: Triathlon Stein (diverse afstanden, ook voor de jeugd): Info: www.triathlonstein.nl Nieuws doorgeven: Via E-mail: twen- ray@hotmail.com of telefonisch: 077-, 4674070. Informatie over TV Venray:! E-mail: martiendupont@home.nl of bel: 0478-511545 Website: www.geo- cities.com/tvvenray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS I'!

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17