wakkelwinters zorgen oor meer strooibeurten Samenwerking: welstandsnota te behoudend Plannen voor één loket voor spoedeisende hulp CDA botst met Ruyten Pauselijke onderscheiding voor Bieneke Meyboom us Europese verkiezingen Platform Criminaliteits beheersing Informatie over woningen Blitterswijck De Vlaswei in het nieuw VVD haalt naar 3W Vastgoed uit KASTSYSTEMEN BEZORGEN? 100 euro voor logo dorpsraad Oostrum De Lekke Band op Leunse kermis Radardetectoren WielHermkes 8 EEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2004 - Pagina 9 Bij kwakkelwinters moeten e gemeentelijke strooimachi- es vaker uitrukken dan bij chte strenge winters. Dit lijkt uit de evaluatie van de ladheidsbestrijding. De emeente gaat uit van gemid- eid achttien strooibeurten ier winterseizoen. In de afge- npen winter moesten de nachines 23 keer de weg op. Ie kosten bedragen ongeveer 150.000 euro. De laatste winters kenmerkten ich door veel buien met tempe ruren rond het vriespunt, jaardoor moest er vaker estrooid worden. De laatste irenge winter was in 1996/97 iet begin januari nog een lfstedentocht. In Venray is toen certien keer gestrooid. Het win- dseizoen 1991/92 was het meest oordelig met slechts vijf strooi- ondes. In de afgelopen winter is voor het eerst een nieuwe methode gebruikt. Tijdens het strooien wordt water toegevoegd aan het droge strooizout. Er gaat bij het natstrooien weinig zout verloren omdat het direct aan het wegdek plakt. Op de oude manier met droogzout werd het zout door het voorbijrazende verkeer vaak van de weg geblazen. Bij de nieuwe methode wordt acht gram zout per meter gebruikt, dit was met droogzout vijftien gram per meter. Dit levert een besparing van veertig procent op. De strooiwa gens hoeven minder vaak bijge vuld te worden en kunnen lange re routes afleggen. Ook het milieu wordt minder belast. Door het zout ontstaat er schade aan het groen in de bermen. Want de beplanting verdroogt sneller omdat het zout veel vocht aan- trekt.De gemeente probeert ook vaker preventief te strooien De strooiwagens hebben dan nog geen hinder van de gladheid. De weeradviezen van Meteo Consult kosten jaarlijks 3500 euro. Mart Kessels (Lokaal Aktief) vroeg in de commissie Stedelijk Beheer of dit wel nodig is. Ambtenaar Gerrit Linders zei dat Meteo Consult ieder kwartier de weersvoorspel lingen aanpast. "Buien zijn vaak moeilijk te voorspellen. Maar Meteo Consult kan vrij exact bepalen wat wij in Venray kun nen verwachten. Op deze waar schuwingen ondernemen wij actie." In het strooischema zijn alle doorgaande wegen, ontsluitings wegen, busroutes en schoolrou- tes naar Raayland College opgeno men. In Brukske, ieder kerkdorp en bij het Raayland College staan zoutbakken. De laatste jaren zijn de routes uitgebreid met indus trieterrein Smakterheide, het bedrijventerrein in Ysselsteyn, medisch centrum Antoniusveld en de Hagelweg vanwege de stei le helling. De wegen rond de basisscho len, de Kemphaan en zorgcen trum Schuttersveld worden inci denteel gestrooid. Deze zijn opgenomen in een extra route die alleen gereden wordt bij extreme gladheid of sneeuwval. In de afge lopen winter is deze route drie keer gestrooid. De gladheidsbestrijding is de laatste drie jaar uitbesteed aan een vaste aannemer die met enkele onderaannemers uit Venray werkt om snel en effectief te strooien. Het seizoen 2004/05 wordt enkel voudig aanbesteed. Daarna wordt de situatie opnieuw bekeken mede vanwege de verplaatsing van de zoutloods. Die moet ver dwijnen van het terrein aan de Acaciastraat omdat de gemeente- werf verkocht wordt. De politieke fracties toonden zich tevreden met de keuze voor natzout en de wijze van aanbeste ding. vooi stani ilerli Alle gemeenten moeten voor 1 juli 2004 een wel- itandsnota vaststellen. Hierin in allerlei criteria, voor elk irp, gebied en object afzon derlijk, zodat bouwers en ont werpers van tevoren precies weten wat wel en niet mag. Voor de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA) is het een handboek de bouwplannen objectief ie toetsen. JI Samenwerking Venray reageer- I de afkeurend. "Veel te behou- 1 dend". oordeelde Theo Mulders. m wordt veel te veel geregu leerd. Alles moet bij het oude blij ven. Materialen, kleuren, maten cntöjpassende gordijnen en gera niums moeten zoveel mogelijk feelfde zijn. Het liefst werd ook log de kleur van het bankstel astgelegd." De welstandsnota is niet alleen :en wettelijke verplichting. De jemeente beoogt hierdoor de ruimtelijke kwaliteit van Venray te verhogen. Het moet ook een inspiratiebron zijn voor bouwers aan de ambities, gebaseerd op de plaatselijke cultuurhistorie en kwaliteit, te voldoen. Voor kleinere bouwwerken zoals dakkapellen, erfafscheidin- gen en carports gelden sneltoets- criteria. Deze zijn duidelijk en strikt omdat mensen dezë plan nen vaak zonder architect indie nen Het grote voordeel is dat deze kleine bouwaanvragen niet meer in de commissie WMA behandeld hoeven worden. De aanvrager kan al direct bij het loket wel standsgoedkeuring krijgen. Voor de andere, grotere bouw werken gelden drie criteria. Hierin is meer ruimte voor flexibi liteit. De algemene criteria gelden voor ieder plan. Gebiedsgerichte criteria geven per deelgebied in Venray aan aan welke architec tuur, materiaalgebruik en steden bouwkundige inpassing het ont werp moet voldoen. De objectgerichte criteria zijn voor waarden waaraan het bouwwerk op de specifieke plaats moet vol doen. De welstandsnota is een dik boekwerk geworden. Dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling waren de reacties verdeeld. Patrick van der Broeck (CDA) vond het goed dat er per gebied kwaliteitscriteria gesteld zijn. "Want iedereen heeft wel wat te emmeren over welstand", zei de CDA'er die stelde dat het college weinig ambities heeft. "Want de opgeschreven ambities zijn mini maal en zijn niet specifiek voor Venray. Ze zouden voor iedere andere gemeente kunnen gelden." Leonie Cals, van oppositiepartij WD, was dit niet met Van der Broeck eens. Zij vond dat de wel standsnota juist wel een grote ambitie uitstraalt. "En daar zijn we blij mee. Iedereen kan nu vooraf een bouwplan toetsen. En wie zich aan de criteria houdt heeft een zeer grote kans van slagen Ton Mulders (Lokaal Aktief) vond het positief dat welstand in Venray overeind blijft. In tegen stelling tot enkele andere gemeenten die welstand helemaal niet meer toepassen. "De nota moet wel op de gemeentelijke website gepubliceerd worden zodat iedereen kan raadplegen of zijn plan aan de criteria voldoet." Theo Mulders (Samenwerking) had er weinig goede woorden voor over. "Het is te betuttelend en neemt eigen initiatief weg. Eigentijdse bouwstijlen, materia len en toepassingen worden onvoldoende gestimuleerd. Deze nota heeft een stoffig imago en blokkeert vernieuwingen die hóren bij dit nieuwe millennium", zei Mulders die zich bijvoorbeeld afvroeg waarom de kozijnen niet van kunststof of aluminium mogen zijn terwijl het niet meer van hout te onderscheiden is. "En waarom een groene afscheiding verplichten als de bewoners zich veiliger en prettiger voelen met een stenen, houten of een andere afscheiding." Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) vond de kracht van de nota dat de gebiedseigen kenmer ken nu zijn vastgelegd. "Dat is de leidraad. Daardoor ontstaat samenhang want nieuwbouw past in de omgeving. En er is vol doende ruimte over om creatief met deze kenmerken om te gaan", oordeelde Ruyten die het positief vond dat kleine bouwzaken niet meer naar de commissie WMA hoeven. "De winst is een snellere afhandeling." Ziekenhuis VieCuri: Eén loket voor de patiënt, waar wordt bekeken of hij ëen huisarts, een specialist of een verpleegkundige nodig heeft. Dat is de insteek van de plan nen die de directie van zieken huis VieCuri in nauwe samen werking met de huisartsen dit jaar nog wil uitwerken voor de dekenhuizen in Venray en Venlo. Eén geïntegreerd loket voor spoedeisende hulp, waarin mogelijk ook de meld kamer van de ambulance dienst een rol kan spelen. Voor het eind van het jaar moeten de concrete voorstel len bekend zijn en wordt de knoop doorgehakt. Dat maakte de directeur van VieCuri, Pieter van Dreumel, vori ge week tijdens de presentatie van de jaarverslag bekend. In december moet duidelijk zijn of de plannen financieel haalbaar en of de huisartsen en specia listen bereid zijn mee te werken de plannen van de directie. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Momenteel moeten patiënten die spoedeisende hulp nodig hebben overdag naar hun huisarts en 's avonds naar de huisartsenpost in Venray of -in Venlo- naar de eerste hulp. In Venray is de ziekenhuis- post alleen tijdens kantooruren geopend. Voorzitter Theo Michiels van de Stichting Platform Behoud Ziekenhuis Venray is blij dat er 'eindelijk schot in de zaak zit'. "We pleiten al jaren voor de terug keer van 24-uurs spoedzorg in het Venrayse ziekenhuis. Dit is een eerste goed stap." Onlangs liet Michiels in Peel en Maas weten te blijven strijden voor een laagcomplexe eerste hulp, 24 uur per dag, zeven dagen per week, in samenwerking met de huisartsen. Hij is dan ook blij dat dit jaar nog de concrete plan nen voor de komst van één loket voor laagcomplexe spoedeisende hulp worden uitgewerkt. "Het is belangrijk dat de mensen in de regio Venray weten waar ze naar toe kunnen in een spoedgeval." KLINIEK VOOR ECHO'S Tijdens de bekendmaking van de jaarcijfers liet Van Dreumel ook weten dat in het Venrayse ziekenhuis dit jaar nog een privé- praktijk komt waar zwangere vrouwen op eigen kosten een echo kunnen laten maken. Het echocentrum, dat wordt geopend door gynaecologen van VieCuri, biedt zwangere vrouwen de mogelijkheid om op eigen kosten een prenatale screening op afwij kingen te laten maken van hun kindje. Echo's en andere prenata le tests worden door zorgverzeke raars momenteel alleen vergoed als daar een medische aanleiding voor is. In het ziekenhuis kunnen vrouwen terecht, die geen ver goeding voor de test krijgen maar die toch alvast een eerste kijkje op hun kindje willen nemen. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De dorpsraad van Oostrum is op een zoek naar een nieuw logo. Aan de inwoners wordt gevraagd hun creativiteit in te zetten om een nieuw flitsend logo te beden ken. Het huidige logo met twee pijlen in een vierkant is aan ver vanging toe. De maker van het ontwerp dat gekozen wordt ont vangt een waardebon van 100 euro. Het doel van de dorpsraad, opkomen voor de leefbaarheid en welzijn van de Oostrummers, dient op symbolische wijze in het logo tot uitdrukking te komen. Op kermis-zondag 6 juni speelt de populaire Brabantse formatie Lekke Band in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Lekke Band speelt covers van o.a. Lenny Kravitz, Live, Golden Earring, U2, Bon Jovi, enz. De band staat garant voor een specta culaire, spetterende show met een zeer opvallende podium-act. De organisatie is in handen van de vrijwilligers van Scouting Leunen. Vanaf 17.00 uur zijn de zaal en het terras geopend. De entree is gratis. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Wethouder zwijgt over initiatief varkenshouder Merselo CDA-raadslid Patrick van der Broeck had dinsdagavond een stevige aanvaring met wet houder Ruyten (Lokaal Aktief)- Die weigerde in de commissie Stedelijke Ontwikkeling in te gaan op de verplaatsing van varkensstal len in Merselo waardoor woningbouw mogelijk wordt. Van der Broeck had hierover zes vragen gesteld, maar kreeg op geen enkele vraag antwoord. "Hierover ga ik in het openbaar niet discussiëren. Want dit dwars boomt de onderhandelingsstrate gie", zei Ruyten, die evenmin schriftelijk wilde reageren. "Want dat doe ik pas nadat de onderhan delingen tot resultaat hebben geleid." Veehouder Gellings heeft op drie locaties varkensstallen waar van twee in Merselo. Hij wil zijn gehele bedrijf samenvoegen op de locatie in Ysselsteyn. Indien de varkensstal aan Grootdorp ver dwijnt, dan vervallen stankcirkels waardoor er voor Merselo bouw mogelijkheden ontstaan. Gellings krijgt voor de verplaatsing geld vanuit de reconstructie. Om de zaak financieel helemaal rond te maken moeten er vier of vijf woningen aan Grootdorp gebouwd worden. Maar er zijn slechts drie woningen op die plek toegestaan. Waarna Gellings met het plan kwam om naast deze drie woningen, samen met een andere grondeigenaar, nog vier huizen aan Kleindorp te bouwen. De zaak zit in een impasse omdat de gemeente geen zeven, maar slecht drie bouwcontingen- ten beschikbaar wil stellen. Van der Broeck vindt dat het aantal huizen de bedrijfsverplaatsing niet mag dwarsbomen. Want het verdwijnen van de stal levert veel voordelen voor Merselo op: milieuwinst, woningbouw en leef baarheid. De CDA'er wilde van Ruyten de stand van zaken weten. Maar de wethouder wilde niet echt op de kwestie ingaan. "Want als ik dat wel doe dan werkt dat alleen maar vertragend", zo trok Ruyten een mistgordijn op. "We werken aan een oplossing. Die vanuit maatschappelijk en bedrijfsecono misch oogpunt acceptabel is", was alles wat hij kwijt wilde. Patrick van der Broeck nam er geen genoegen mee. Hij vond het initiatief te belangrijk voor Merselo en de woningbouw op de kerkdorpen die toch al iri het slop zit. "Nu ga ik op mijn strepen staan. Ik wil duidelijke antwoor den op deze eenvoudige vragen. De wethouder heeft de plicht om hierover te communiceren". reageerde de CDA'er, die steun kreeg van Leonie Cals (WD). "De gemeente moet actiever meewer ken. Want dit loopt al jaren. Het is jammer dat er niet sneller een oplossing komt. Want zo moeilijk is het toch. niet", dacht Cals. Theo Mulders (Samenwerking) vond dit een typisch knelgeval dat goed past in de doelen van de recon structie. Ruyten zei dat hij ook een snel le oplossing nastreeft. "Maar het is heel complex met een gestapelde problematiek. In Oirlo zitten we nog met een vergelijkbare situ atie." Van der Broeck was zwaar ontevreden. Hij vertelde dat hij zijn vragen al op 27 mei, vijf dagen voor de commissievergade ring. had ingediend. "Als de wet houder zich goed had voorbereid, dan had hij toch kunnen antwoor den. Ik zal me beraden op verdere stappen..." Op donderdag 10 juni 2004 vindt ook in Nederland de verkie zing voor de leden van het Europees Parlement plaats. Ook de nieuwe lid-staten van de EU nemen deel aan de verkiezingen. De gemeente Venray heeft de organisatie van het stemmen in deze gemeente voorbereid; de aanpak, de registratie van nieuwe lidstaten van de EU en het aspect communicatie.Onderdanen van de EU-landen mogen deelnemen aan de verkiezingen in Venray als zij in Venray wonen en conform de kieswet in Nederland als kiezer zijn geregistreerd. Het aantal stemdistricten en stemlokalen in Venray is ongewijzigd gebleven; dit zijn er net als bij de voorgaan de verkiezing van de Tweede Kamer vorig jaar 22. Kiezers die vanuit het buitenland een stem mogen uitbrengen, mogen dat, naast stemmen per brief, ook doen per telefoon of internet. De coördinatie en controle hierop vindt centraal plaats via de gemeente Den Haag. Op donder dagavond 10 juni, tussen 22.00 en 22.30 uur, zal de uitslag bekend zijn. De gemeente Venray mag het verkiezingsresultaat al op donder dagavond bekendmaken. De kies raad zal de officiële uitslag dins dag 15 juni 2004 vaststellen. In de politieregio Limburg- Noord is het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing (RPC) Noord-Limburg opgericht. In dit platform zitten vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven (LOZOf Kamer van Koophandel, Limburgse Werkgeversvereni ging), de regionale driehoek van de Politie Regio Limburg-Noord (korpsbeheerder, korpschef, hoofdofficier) en de Provincie. Voorzitter van het platform wordt een afgevaardigde van het bedrijfsleven. Het platform is een publiek-private samenwerking die tot doel heeft om samen die vor men van criminaliteit aan te pak ken waarvan het bedrijfsleven slachtoffer wordt. Het platform moet lokale samenwerking stimu leren en faciliteren op het gebied van veiligheid. Het moet partners bij elkaar brengen van overheid en bedrijfsleven die op een ande re manier moeilijk bij elkaar te krijgen zijn. Het Veiligheids-pro gramma van het kabinet voorziet in de oprichting van een RPC in elke politieregio. Het platform biedt het bedrijfsleven de moge lijkheid om invloed uit te oefenen op de aanpak van veiligheidspro blemen. Overheid en bedrijfsle ven kunnen samen de criminali teitsproblemen analyseren, de beveiliging verbeteren, bijdragen aan preventie en handhaving en de samenhang en doelmatigheid van maatregelen bevorderen. Kapelaan W. van Dijck, priester van het rectoraat Heide, heeft op eerste pinksterdag de pauselijke onderscheiding Bene Merenti in het Schuttersveld in Venray uitge reikt aan mevrouw Bieneke Meyboom. Meyboom is geboren in Venlo en kwam samen met rec tor Cox in I960 naar Heide. Vanaf dat moment heeft zij zich ingezet voor het rectoraat in Heide. In eerste instantie natuurlijk als huis houdster van rector Cox tot aan zijn sterven in 1988. Daarna bleef zij wonen in de rectoraatswoning. Meer dan 42 jaar lang was ze kos teres en 36 jaar lang. vanaf I960 tot 1996 hield ze in haar eentje de kerk schoon. Ook verzorgde ze in al de jaren dat ze woonachtig was in Heide de misintenties. In diezelfde tijd beheerde ze het parochiezaaltje, dat niet alleen gebruikt werd voor kerkelijke maar ook maatschappe lijke activiteiten. Aan dit alles bood ze in deze jaren haar hulp aan. Zij heeft zich in Heide inge zet vanaf de komst van rector Cox en zij bepaalde in al die jaren mede het gezicht van de kerk in Heide. Vorig jaar is zij gaan wonen in het Schuttersveld in Venray. Inwoners van Blitterswijck mogen woensdag 9 juni tij dens een informatieavond hun mening geven over het woningbouwproject Op de Beete in Blitterswijck. De huizen zijn gepland op het terrein van de voormalige verffa- briek Beerkens Paint. Over de plannen kan de gemeente Meerlo- Wanssum nog niet veel zeggen. "De plannen zijn immers nog niet uitgewerkt en hoe de woningen eruit komen te zien is ook nog niet bekend", legt woordvoerster Sylvia van Nispen uit. "Wat op de informatieavond aan bod komt is een eerste idee over de indeling van het terrein. Er staan nu zo'n 36 woningen ingetekend, maar de omvang van de woningen en het aantal staat nog helemaal open." Op de informatieavond zal het verloop van de bestemmingsplan procedure toegelicht worden, zal de architect vertellen over zijn ideeën ten aanzien van het plan en kunnen de belangstellenden hun ideeën over het plan kenbaar maken. Mede op basis hiervan worden de plannen dan concreter uitgewerkt. Burgers kunnen hun opmerkingen kwijt op de formu lieren, die tijdens de avond wor den uitgedeeld. De politie heeft dinsdagmiddag op de Middenpeelweg in Maasbree, op de Krefeldseweg in Venlo en de Deurneseweg in Venray drie radardetectoren in beslag genomen. De automobilisten uit Hegelsom, Helmond en Nuenen werden bekeurd met een bon van 250,00. De kinderen van basisschool de Vlaswei in de Landweert hebben nieuwe 'bedrijfs-kleding'. Na meer dan tien jaar met de witte shirts met het blauwe Vlaswei-logo en het blauwe sjaaltje gelopen te hebben, werd het tijd om deze eens te vervangen door nieuwe kleding. De oudervereniging van de Vlaswei heeft deze kans meteen aangegrepen om, in overleg met de school, ditmaal te kiezen vooi een geheel nieuwe look. Eer diep-rood shirt met daarop eer geel met zwart. Vlaswei-logo, er een bijpassende pet (cap) mei logo opdruk vormen nu dan ooi de sportieve nieuwe kleding var de Vlaswei-kids. Tijdens de aanko mende wandel-vierdaagse zuller de kinderen van de Vlaswei vooi het eerst hun kleurrijke-nieuwt outfit kunnen showen. Leo Verhaegh (WD) haalde in de commissie* Stedelijke Ontwikkeling fel uit naar 3W Vastgoed. De Maastrichtse projectontwikkelaar trok de stekker uit woonboulevard Xenter op de Hulst n en zadel de de gemeente met een fors probleem op. "Wij zitten nu met de gebakken peren. Dit gaat ons veel geld kosten", zei de WD'er. De gemeente wil 3W Vastgoed nu een kleiner winkelgebied laten ontwikkelen op bedrijventerrein De Brier, tussen de Acaciastraat en Plataanstraat. Ook Leenbakker en Praxis zullen hierheen verhui zen. "Waarom krijgt geen andere projectontwikkelaar een kans of neemt de gemeente zelf het initia tief. Want we hebben geen goede ervaringen met 3W Vastgoed. Zijn zij wel betrouwbaar", vroeg Verhaegh zich af. De WD'er ver ziet ook problemen met bedrijven die reeds gevestigd zijn op De Brier. "Want waarom krijgen zij geen ontheffing voor detailhan del. Deze bedrijven zullen zich verzetten. De gemeente kan veel bezwaarschriften verwachten." Sieb Nijssen (CDA) vond ook dat er goed overlegd moest wor den met de bestaande bedrijven. "Want dit is in het verleden niei altijd gladjes verlopen." Ook zetu de CDA'er vraagtekens bij de ver keersafwikkeling. "Met de komsi van de nieuwe winkels wordt hei wel erg druk in die hoek." De gemeente en 3W Vastgoec zijn het eens geworden over d< ontbinding van de koopovereen komst van woonboulevarc Xenter. Vanwege de economi sche situatie is er onvoldoendt belangstelling voor zo'n durt zichtlocatie langs de A73. 3^ Vastgoed is tevens projectontwik keiaar van de Gouden Leeuw waar Leenbakker. en Praxis moe ten wijken voor woningbouw 3W Vastgoed koopt op De Briei de voormalige gemeentewerf mei een oppervlakte van drie hectare Maar het terrein op De Brier i; te klein om de gehele winkelbou levard van 29 000 m2 bedrijfs vloeroppervlak te bouwren Daarom zal elders in Venray noi een andere geschikte locatie gezocht moeten worden. Want de met veel tam-tam aangekondigde woonboulevard op de Hulst II i: definitief van de baan. Het terreir langs de A73, tusser Deurneseweg en Henr Dunantstraat, krijgt via eer bestemmingsplanwijziging ooi een andere bestemming. Oi, "L MAAT W E R K IN Industriestraat 17a, 5961 PH HORST «44» Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 KFUKEN- EN I NT ER1EUS B CU W I "'I

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9