ippon Express iest voor Venray Harold Bf LENSSEN Smallere rijbaan Horsterweg en Maasheseweg Laat de gemeente bewust werk liggen? 'Centrum is visitekaartje 'Kruising Lemmenweg- Heidseweg gevaarlijk' Snelle controle 'Poolse' locaties Ysselsteyn Vrachtauto in sloot Diefstal crossmotoren WOMAN L EN MAAS Donderdag 3 juni 2004 - Pagina 5 erste Japans bedrijf gemeente Venray is er in samenwerking met ijgjdrijvenontwikkelaar isen Bedrijven weer in om een internatio- al gerenommeerd bedrijf ar Venray te halen. De 1 °p panse multinational Nippon ;press (internationale expe- lie, logistieke dienstverle- lanct ng) gaat z*ch in een hal van [duizend vierkante meter sv» bedrijventerrein iakterheide II vestigen. Het drijf begint met circa 40 )id9 rsoneelsleden, maar wil aano (der uitgroeien, em, Maessen Bedrijven zorgde en 100' rgt voor de contacten en gaat loods bouwen, de gemeente nray stelt de grond beschik- as De loods wordt de komende vijf jaar gehuurd van de Maessen Groep. Naar verwachting zal de capaciteit binnen een half jaar verdubbelen naar tienduizend vierkante meter. Reden voor Maessen om meteen een tweede loods te bouwen. Maessen heeft de 1,3 hectare grond gekocht op Smakterheide II. De deal levert de gemeente Venray ruim 900.000 euro op. De bedoeling is dat direct na de bouwvakvakantie met de bouw wordt begonnen en dat de hal in januari 2005 in gebruik wordt genomen. MULTINATIONAL Nippon Express heeft over de hele wereld ruim 50.000 mensen in 34 landen in dienst. In Amsterdam (vliegveld) zit het hoofdkantoor in Nederland en het bedrijf heeft ook nog vestigingen in Rotterdam (haven), Eindhoven en Amstelveen. Voor een opdrachtgever die actief is op het gebied van de consumentenelek tronica gaat Nippon Express de distributie van goederen in Europa verzorgen. Het Japanse bedrijf verzorgt transport over de weg, door de lucht en over het water. Wethouder Leo Heidens is blij met de komst van de Japanners. "Het is het eerste Japanse bedrijf dat zich in Venray vestigt. Vooral dankzij de inzet van Maessen Bedrijven. Die samen werking verloopt uitstekend. De komst van Nippon is uitstekend voor de werkgelegenheid in de regio Venray." Volgens Heidens heeft Nippon Express voor Venray gekozen van wege de gunstige ligging tussen de haven in Rotterdam en het vliegveld in Amsterdam enerzijds en de afzetgebieden in Europa anderzijds. Ook directeur Rogier Krebbekx van Maessen Bedrijven is content met de deal. In de afgelopen jaren slaagde het bedrijf er regelmatig in om bedrijfspanden te bouwen en te verhuren aan gerenommeer de ondernemingen als Flextronics, Herbalife en Technicolour. "Dit is goed voor ons en goed voor Venray. Onze manier van werken blijkt te wer ken. Veel buitenlandse bedrijven kiezen voor flexibiliteit. Ze wjllen zelf geen grote investeringen doen. Wij nemen het risico over door panden te bouwen en die aan bedrijven te verhuren. Die formule blijkt te werken." Elly van Dijck (PvdA) vindt dat de bankjes en ander straatmeubi- lair in het Venrayse winkelcen trum slecht onderhouden zijn. "Er wordt te weinig gedaan aan het centrum. We praten ook al heel lang over al die reclameborden op straat Maar ze staan er nog steeds. Terwijl het centrum toch het visitekaartje van Venray is", zei Van Dijck in de commissie Stedelijk Beheer. Ze dringt aan op maatregelen nu het toeristensei zoen voor de deur staat. "De bezoekers moeten makkelijk door het winkelcentrum kunnen lopen zonder te struikelen over alle uit stallingen." Sinds kort is de stuurgroep kwa liteitsplan centrum opgericht waarvan Ron Mulders, oud-top man van Veiling Zon, voorzitter is. "Ze moeten niet praten maar doen", stelt het PvdA-raadslid. "Ik heb uitgerekend dat de nieuwe voorzitter 1000 euro per dag kost. Dat is veel geld. Ik verwacht daar om veel van hem." -De stichting Openluchttheater hakespeare Kessel heeft dit aar al gebroken met het vorig ieizoen opgestarte initiatief )m jaarlijks voorstellingen an Shakespeare te brengen in asteelruïne De Keverberg. De tichting heeft besloten af te lijken van wat uit moet groei- n tot een Shakespeare-tradi- ie in verband met de net afge- »nde renovatie van de ruïne, let toneelstuk Julie van [ugust Strindberg past daar flgens de organisatie beter omdat het specifiek iets te ';en heeft met het leven op :n kasteel. Venraynaar Piet der Wouw speelt een van hoofdrollen in het kasteel- Jean, de kamerknecht Julie probeert te verleiden, verleidt zij hem? [De eenakter Julie stamt uit 1888 [H speelt zich af op één plaats: de iken van een landgoed tijdens Midzomemacht. Strindberg M912) omschreef het stuk Ijs 'het opklimmen en neerdalen Pgs de sociale ladder in het licht Pn de verhoudingen tussen sek- fn'. De première van Julie in Icssel is op zaterdag 5 juni. De h^lnhtc ParcCmpi ng HEIopiniuchtbad van venm en omstreken "GamditrtiM 'Frituur nut lans 'Speeltuin* Midgetgolf •iïnJ-engemmkliji '■Jfiméttj MBLQetuQVtm! tmitutul idtCt-ilDl! voorstellingen lopen door tot 12 september onder regie van Ger Bertholet. Freule Julie werd in 1888 geschreven voor Strindbergs eer ste vrouw, Siri von Essen, maar pas gespeeld in 1907 in het 'Intieme Theater' in Stockholm. Het wordt beschouwd als één van de eerste eenakters. Het stuk speelt zich af op één plaats, de keuken van een landgoed, gedu rende Midzomemacht, Er zijn drie personages: Freule Julie, de doch ter van de graaf, Jean, de knecht, en zijn verloofde Christien. De graaf is op reis, het is Midzomemacht en het personeel danst op de deel. Verleidt Freule Julie Jean, of verleidt hij haar? Strindberg beweert dat het toeval hen in dezelfde kamer drijft. Na deze gebeurtenis is Freule Julie ontnuchterd en beschaamd. Jean stelt voor om samen naar het bui tenland te vluchten en daar een hotel te beginnen. Christien dreigt ontslag te nemen omdat haar verloofde zich heeft afgege ven met zijn meesteres. Even overweegt Freule Julie om dan met zijn drieën naar het buiten land te gaan, maar zij voelt zich zo vernederd dat zij de onmogelijk heid van dit plan inziet. Als de morgen aanbreekt is haar wan hoop zo groot dat ze ingaat op de suggestie van Jean een eind aan haar leven te maken. j/acnuru? MAN PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWWPAULBROUWER.Nl VENRAYNAAR SPEELT JEAN Piet van der Wouw zucht. Hij begint de spanning nu toch wel een beetje te voelen. Nog maar een week en dan gaan de voor stellingen echt beginnen. Op zaterdag 5 juni is de première. "De afgelopen maanden hebben in het teken gestaan van repete ren, repeteren en nog eens repe teren. En van het uit het hoofd leren van de teksten, met woor den die ze in die tijd gebruikten. Ik heb nog nooit zo veel tekst in mijn hoofd moeten stampen." De in Holthees geboren en getogen maar al jaren in Venray woonachtige conciërge van een basisschool in Horst heeft muziek en toneel als grote passie. Hij speelt saxofoon, zingt en was onder meer jarenlang lid van toneelverëniging Ventiel in Venray. Verder stond Van der Wouw regelmatig op de planken met de band Streetcorner en deed hij mee aan bonte avonden en de Venrayse revue. Ook was de Venraynaar te zien in de musical Silly Jim, totaaltheater Lunatics in Heerlen en tal van andere grotere en kleinere toneelstukken in de regio. "Maar de rol van Jean is wel een van de grotere rollen die ik heb gehad. En het is de eerste keer dat ik in een drama speel. Ja, drama is veel zwaarder, ik heb me echt in het stuk moeten verdie- Piet van der Wouw uit Venray schittert vanaf zaterdag 5 juni als Jean in het kasteeldrama Julie van August Strindberg pen", zegt Van der Wouw. De Venraynaar is er trots op dat hij de rol van Jean mag spelen. "Het is een schitterend toneelstuk, een kasteeldrama, dat opgevoerd wordt op een prachtige locatie: kasteelruïne De Keverberg in Kessel." Kaarten a 12,50 euro p.p. voor de voorstelling zijn te reserveren via het WV-kantoor in Venray, tel: 0478-510505. Van 19 juli tot en met 12 augustus is er een zomerpauze ingelast. Raadslid Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) heeft wethouder Driessen (CDA) gevraagd maatre gelen te nemen op het kruispunt Lemmenweg-Heidseweg in Heide. Hier gebeuren de laatste tijd vaker ongelukken. Weggebruikers die vanaf Leunen over de Lemmenweg komen hebben slecht uitzicht op de kruising met de Heidseweg. Door de hoge begroeiing onder de bomen aan de rechterkant wordt het verkeer dat vanuit Venray komt vaak te laat opgemerkt. Ook afgelopen vrijdag gebeur de er weer een ongeluk Een fiet- ster op de Heidseweg naderde vanaf Venray de gevaarlijke krui sing. Daar werd zij geschept door een automobilist die vanuit Leunen over de Lemmenweg kwam aanrijden. Door het slechte zicht zag de bestuurder de fiet- ster, die voorrang heeft, over het hoofd. De vrouw werd door de auto geschept en belandde een tiental meters verder in een grep pel. "Het zag er slecht uit maar gelukkig had zij een goede engel bewaarder", schrijft Verkoeijen in zijn brief. Hij verzoekt Driessen snel wat te doen aan het hoge groen waardoor de kruising over- zichterlijker en veiliger wordt. Op de kruising Macroweg/Spurkterweg vond dinsdagmorgen rond 07.30 uur een aanrijding plaats tussen een trekker met oplegger en een personenauto waarbij twee personen licht gewond zijn geraakt. De 26-jarige automobilist uit Leunen en een inzittende raakten licht gewond en gingen voor behandeling naar het ziekenhuis maar kon den daarna huiswaarts keren. De aanrijding ontstond toen de 52-jarige vrachtwagenchauffeur uit Tsjechië geen voorrang verleende aan de personenauto. De vrachtwagenchauffeur probeerde de personenauto te ontwijken en kwam hierbij in een sloot terecht, de chauffeur bleef ongedeerd. De auto en de vrachtwagen raakten total loss en de lading van de vrachtwagen - computers - liep eveneens schade op voor naar schatting enkele honderdduizenden euro's. Gerda van Stelten (CDA) vraagt aandacht voor de fietsers en voet gangers op 'terrasplein' de Grote Markt. "Er is geen duidelijke schei ding tussen rijbaan en voetpad. Je ziet steeds zigzaggende fietsers tussen de wandelaars door. En bij de kermis moeten de fietsers dwars door het terras van café De Klokkenluider." Wethouder Driessen (CDA) zei dat door de uitbreiding van hore cazaken en terrassen de voetgan gers en fietsers niet in het gedrang mogen komen. "Het lang zaam verkeer moet normaal gebruik blijven maken van de Grote Markt." KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 De Horsterweg en Maasheseweg krijgen nog dit jaar een grondige opknap beurt. De rijbaan wordt ver smald tot 5,3 meter. Aan beide zijden komt een freesstrook van 0,7 meter als uitwijkmoge lijkheid voor breder verkeer zoals vrachtauto's en land bouwvoertuigen. Door de weg versmalling zullen snelheid en geluidsoverlast verminde- Beide voormalige provinciale wegen zijn dringend aan een onderhoudsbeurt toe. Met de komst van de A73 verloren de wegen hun importantie. De pro vincie heeft ze daarom in 2001 overgedragen aan de gemeente met een flinke zak geld. Venray kreeg 1.2 miljoen euro voor ach terstallig én toekomstig onder houd. In 2002 besloot het college om 810.000 euro over te hevelen naar de algemene reserve die niet op het vereiste peil was. Ook is van dit budget een verkeerspla teau in het centrum van Castenray aangelegd voor 75.000 euro en is 9.000 euro besteed voor het aan leggen van een sloot. De werkzaamheden aan beide straten kosten 368.000 euro, 74.500 euro voor de Horsterweg en 294.000 euro voor de Maasheseweg. Uitstel van het onderhoud is niet langer mogelijk omdat het asfalt vol scheuren zit en de deklaag onregelmatig is. De totale wegbreedte blijft gelijk maar door de beide uitwijk- stroken ontstaat een minder brede rijbaan. De freesstroken zouden eigenlijk van grasbeton- stenen moeten zijn. De meerkos ten zijn 300.000 euro en dit was niet te betalen uit het krappe bud get. Vandaar dat voor een goed kopere oplossing met freesstro ken, die 1,5 tot 2 cm lager liggen dan het wegdek, is gekozen. Ook is bespaard op de nieuwe deklaag die veel dunner wordt dan nor maal. Volgens de gemeente is door het gebruik van nieuwe asfaltmengels het toch mogelijk een duurzame rijbaan te krijgen. De vrijliggende fietspaden en de bermen worden bij de werk zaamheden meegenomen. Dat geldt niet voor de straatverlich ting. Harry Holtackers (CDA) drong er in de commissie Stedelijk Beheer op aan de ver lichting toch mee te nemen. "Want het is een knelpunt en beide wegen staan hoog op de prioriteitenlijst. We kunnenu zo werk met werk maken en kapi taalvernietiging wordt voorko men." Ook vroeg Holtackers om tijdig de dorpsraden te informe ren wanneer de werkzaamheden plaatsvinden. Elly van Dijck (PvdA) zette vraagtekens bij de belastbaarheid van de freesstroken. "Door het zware landbouwverkeer zullen deze stroken eerder kapot gaan dan grasbetonstenen." John Niessen (WD) vroeg zich af of het budget wel voldoende is. "We mogen geen risico's nemen want ik me zorgen over de duurzaam heid. Het mag geen cosmetische oplossing zijn." Martin Wijnhoven (Samenwerking) hoopt ook dat het budget voldoende is. "Het werk moet snel uitgevoerd wor den. Daarmee bewijzen we de verkeersveiligheid en de wegge bruikers een goede dienst." Wethouder Driessen (CDA) gaf toe dat de inrichting van beide wegen veel goedkoper uitvalt. Volgens hem zijn er in andere gemeenten goede ervaringen met deze aanpak. Bovendien is het doel dat het sluipverkeer zo min mogelijk gebruik maakt van de Horsterweg en Maasheseweg. "Het is puur regulier onderhoud. We besparen veel geld maar dé kwaliteit is gewaarborgd", aldus Driessen die zei dat voor de ver lichting 'geen euro beschikbaar is'. "Want van het budget kunnen we er net komen." Het werk heeft zich in 2003 opgestapeld bij de gemeente Venray. Het stuwmeer aan investeringen nam met bijna 5 miljoen euro toe tot 12,3 mil joen euro. De sector Stedelijk Beheer heeft met 4,5 miljoen euro hierin een groot aan- deeel. Investeringen in riole ring, wegen en verkeer liepen veel vertraging op. In de commissie Stedelijk Beheer uitten veel partijen hun ongenoegen. "We moeten eerst de lopende investeringen afhan delen en geen geld opsparen", zei Hennie Olde Daalhuis (Lokaal Aktief). "Het stuwmeer is groter dan ooit." John Niessen (WD) waarschuwde dat beleidsplannen steeds vaker worden uitgesteld. Zoals het beleidsplan Verkeer en Vervoer. "Daardoor schuift ook de uitvoering op. Het is stapelen van problemen. Veel wordt zo niet meer afgewerkt in deze regeerpe riode." Uit de jaarrekening blijkt dat op veel producten onderschrijdingen zijn door minderwerk. "Het geld dat begroot is is vaak niet besteed", concludeert Martin Wijnhoven (Samenwerking). "Gebeurt dit doelbewust om zo financiële overschotten te creë ren", vroeg hij zich af. Wijnhoven heeft zijn bedenkingen of al het vooruitgeschoven werk in 2004 wel uitgevoerd kan worden. "Ik vraag me af of daar voldoende capaciteit voor is. Er is in 2003 minder gepresteerd en veel zaken zijn blijven liggen. Hoe halen we dit allemaal in? Er zijn blijkbaar andere prioriteiten gesteld. Maar wie stelt deze en waarom heeft het college dit niet teruggekop peld naar commissie en raad", vroeg Wijnhoven die opmerkte dat door de inflatie niet alle klus sen gedaan kunnen worden voor het geld dat ervoor is uitgetrok ken. Elly van Dijck (PvdA) verduide lijkte dat het de gemeenteraad is die de kaders stelt. "Wij stellen de prioriteiten en geven aan wat het allerbelangrijkste is." Wethouder Driessen (CDA) sprak tegen dat er bewust werk is blijven liggen. "Dit is absuluut niet zo. Er is inderdaad een overloop maar soms kun je niet alles op tijd realiseren. Maar het is wel de bedoeling dat we alle uitgestelde zaken nog uitvoeren. Er wordt ook niets over deze regeerperiode heen getild. Voor de komende jaren is er een reëel investerings niveau. Ik zal er alert op blijven", beloofde Driessen. r i j i 'ij; I U II, I i|s: "We gaan heel snel, nog bin nen een week, handhavings- acties houden aan de Meerselsepeel", zei wethouder Driessen (CDA) donderdag in de commissie Stedelijk Beheer. Op deze locatie in Ysselsteyn verblijven illegaal buitenlandse werknemers in een voormalige bedrijfswo ning en in zestien caravans. Deze huisvesting is in strijd met het bestemmingsplan. De gemeente gaat tot actie over op verzoek van de buurman die een brief schreef aan het college en de gemeenteraad. De gemeente laat weten dat de situatie bekend was en dat er al plannen waren om op te treden. Deze grootschalige vei ligheidscontrole wordt nu ver sneld uitgevoerd waarin Venray samenwerkt met omliggende gemeenten, politie, arbeidsin spectie, GGD, UWV en Openbaar Ministerie. Een boérderij aan de Moostdijk is door slateier Peter van Dijck verbouwd tot een verblijf voor twintig Poolse oogstmedewer- kers. Ook dit onderkomen is ille gaal want Van Dijck heeft nooit een vergunning aangevraagd. Medewerkers van Bouwen en Milieu en de brandweer gaan ter plekke controleren en stellen bin nen twee weken een rapport op. De uitkomst van dit rapport is bepalend voor welke vervolgac ties de gemeente gaat onderne men. Uit een schuur aan de Beekstraat in Vierlingsbeek zijn in de nacht van zondag op: maandag twee crossmotoren weggenomen. Het gaat om een blauwe Yamaha 125 CC en een blauwe Yamaha 250 cc. De daders forceerden de toegangsdeur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5