Sportnieuws -info iusan Willemsen: "De itel is geen must" "We willen bij de top vijf eindigen" Honkballers Red Caps kunnen niet stunten Michel Camps 50 jaar lid Ons Genoegen St. Jan Merselo Suzan en Geeke op erepodium Springruiters succesvol in Duitsland Oranje Wit De Peelkorf ia SEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2004 - Pagina 23 lames Red Caps blijven in spoor van koploper Korfbalclub Uitslagen: Roka-Recreanten 2-6 Recreanten-HBSV 7-2 Eindstanden: Senioren 1 2e Senioren 2 3e Midweek 3e Junioren Al gedeeld le Junioren A2 2e AspriantenBl 3e Aspiranten B2 Aspiranten Cl 3e Aspiranten C2 5e Pupillen D 6e Pupillen F 7e Welpen 1 2e Welpen 2 4e Welpen 3 4e Korfbal Anders 2004 Willen alle deelneemsters op woens dag 9 en 16 juni om 18.30 uur in de kantine verzamelen. We oefenen dan ons 'feestnummer'. Afmelden bij Linda Houben, tel. 587645 of Maria Nabben, tel. 584044. Info-avond Peelkorf 1, 2, 3 Donderdag 10 juni is er in zaal Roe- lanzia om 20.00 uur weer de jaarlijkse info-avond. Houd deze datum vrij!! Willen de Peelkorf 3-leden de spelers pas en een nieuwe pasfoto inleveren indien nodig, voor 1 juni bij Rosema- rie Smits. Eindstanden Veldcompetitie 2003-2004 De Peelkorf 1 3e hoofdklasse De Peelkorf 2 5e le klasse De Peelkorf 3 4e 3e klasse De Peelkorf 4 4e 4e klasse De Peelkorf 5 2e 4e klasse Shirts jeugdteams: Willen de ouders die de shirts van de jeugdteams gewassen hebben deze gewoon thuis houden tot na de vakantie en deze dan meebrengen. Ze worden dan wederom verdeeld onder te teams. Heb je hier nog vragen over neem clan contact op met Maria Claes- sens. Tel. 541940. Ouders die afgelopen seizoen de shirts van onze jeugdleden gewassen hebben wil ik hierbij bedanken namens de jeugdcommissie. Nieuwe leden: Wil je komen korfballen en ben je tenminste voor 1 oktober 6 jaar dan ben je van harte welkom bij de Peel korf. Meldt je dan aan bij Rosemarie Smits, Gezellenbaan 3 te Ysselsteyn Telefoon 541788. Willen de volgende leden aan de pas foto denken: Linda Oomen, Caroiien van de Zanden. Maartje Crienen, Erline Pouwels, Lisa Claessens, Janne- ke Litjens, Sandra Janssen. Inleveren bij EUy Claessens .Peelweg 25 Dag van de Jeugd op 5 juni. Willen de speelsters van de Aspiran ten BI, Cl en C2 die zich opgegeven hebben als leiding voor Dag van de Jeugd om 12.30 uur aanwezig zijn. De jeugdleidsters worden uitgeno digd om tijdens de Dag van de Jeugd te helpen met het begeleiden van een groepje. Ik hoop dat veel jeugdleid sters aanwezig zullen zijn. Ouderavond kamp: Op dinsdag 8 juni is er een informatie avond voor de ouders van de jeugdle den die mee op kamp gaan. Aanvang 19-30 uur op het sportpark. Eindstanden Voorjaar 2004: Junioren Al 4e Aspiranten BI Kampioen le Aspiranten Cl Kampioen le Aspiranten C2 3e Pupillen Dl 5e Pupillen El Kampioen le Welpen 7 5e Welpen 1 2e Welpen 2 3e Welpen 3 5e Welpen 4 Kampioen le Welpen 5 Kampioen le Welpen 6 4e Welpen 8 2e Inge Lenssen naar EK bowlen in Norwich Afgelopen zaterdag reden in Sam- beek de volgende ruiters in de prij zen; Rik Wilms werd met Polleke eerste in de categorie DM springen. Suzanne Hendriks werd eerste met Nina in de categorie DZ springen en derde in de DM 1 dressuur met 170 punten ook met Nina. Zondag werd er in Herkenbos gereden en daar reden de volgende paardenruiters in de prijzen; Petra van Dijk werd vierde in de L2 dressuur met Jump Dolivia met 174 punten. Ellen van Dijk werd vijfde in de L2 dressuur met Rosette met 164 punten. Maandag, tweede pinksterdag werd er door de Pony's in Horst gereden en de paarden reden in Herkenbos en Sambeek. Ook daar werd door onze ruiters in de prijzen gereden. In Horst reden de volgende pony ruiters in de prijzen: Dressuur, Elsemiek Paayens werd tweede met Rakker in de DB met 173 punten. Est her Goumans werd eerste met Naiv- nyi in de DL2 met 182 punten Maar tje Emons werd met Bixie springen categorie A eerste met Renaldo W. Ineke Luyckx werd met Bixie sprin gen AA vierde met Robby. Springen. Veme Janssen werd wederom eerste in de EL springen met Little Mister)'. Susanne Hendriks werd derde in de DZ springen met Nina. In Herkenbos werd Petra van Dijk derde met Jump Dolivia met springen in de categorie ZZ. Maandag in Sambeek, ook daar gingen er verschillende van onze club met een prijs naar huis. Esther van Dongen werd vijfde in de Z1 dressuur Niet Rokers Bridge Club Op dinsdag 1 juni namen 33 paren deel aan de aspergedrive. Er werd in drie lijnen gespeeld. In de A-lijn wonnen Truus Bollen en Piet Vos met 68,23%, tweede werden Hay Houwen en Lou Gilissen met 59,38% en derde Toon den Brok en Rens Philipsen met 55,73%. In de B-lijn werden Peter de Groot en Thero van Raay eerste met 63,67%, gevolgd door Trees van Ham en Karin Gooren met 63,17% en Nel Camps en Annemarie Boelaars met 61,67% In de C-lijn scoorden Riek Bouten en Dries Albers 63,02%, Tiny en Jac Meeusen 59,38% en Bella Huisman en Jan Wester 54,17%. met Prince met 373 punten. Marie I Jose Clevers werd tweede in de M11 i dressuur met Nathalie met 162 pun ten. Conny van Duynhoven werd vijf1 de in de Ml dressuur met JLivius met 165 punten. Eva van Ooi werd twee j keer eerste in de LI dressuur met Sil j! vano. Een keer met 168 punten er een keer met 198 punten. Ooi'1 behaalde zij nog een tweede prijs ir de L2 met Rebel met 166 punten. 1 Ingrid Arts werd met Tari vijfde in dt1 B dressuur met 163 punten. Ook hac 1 zij vorige week in Gassel nog eer r mooie eerst prijs met Tari in de F j dressuur en had hier 168 punten. 1 Als laatste David Hermans. Ook hi haalde een derde prijs in de L2 dres suur met Orion en had 164 punten. De zomerstop is ingegaan met betrek i king tot het zwemmen op de zondag ochtend, het fietsen op de zondag ochtend gaat wel nog door en h - daarom vervroegd naar 9 uur vanaf dt Sprank (even voor de duidelijkheic het zwemmen op de dinsdagavond gaat wel nog een tijdje door) Eerste Pinksterdag ging er al een groepje oj: pad om met een flink gemiddeldt (zo'n 32km/h) 80 km. te fietsen. Pitti ge trainingen dus voor de triathlon in Eindhoven (volgende week) en Steir (19 en 20 juni). Ook vond hei wereldkampioenschap duathlon plaats in Geel, we hadden hier goede kansen op eremetaal, dit werd ook 1 behaald bij de dames onder 23 jaar, 1 helaas niet bij de senioren, hier gin gen Benny Vansteelant, en Erika Cso mor met de wereldtitels naar huis, j 1 Programma: 5/6 juni: Limburgs jj:h Mooiste toertocht (diverse afstan- i den). Info: www.limburgsmooiste.nl ji'h 6 juni: Triathlon Zundert (NK, diverse ij'1 afstanden). Info: www.triathlonzun 1 dert.nl 6 juni: Triathlon Maas/Meche I len (diverse jeugdafstanden) Info. www.kraftman-triathlon.be 12 juni Triathlon Eindhoven (diverse afstan j den, ook voor de jeugd). Info; www.triathloneindhoven.nl Nieuws i doorgeven: Via E-mail: twenray@hot mail com of telefonisch: 077 4674070. Informatie over TV Venray: i E-mail: martiendupont@home.nl ol 1 1 bel: 0478-511545. Website: www.geocities.com/twenray. Triathlonvereniging Gezelligheid is bij Red Caps dan ook minstens zo belangrijk als de drive om de komende jaren de weg omhoog in te schieten. "We hebben op toernooien vaker tegen vierdeklas sers gespeeld. Dat ging ons niet slecht af. Het is voor ons echter helemaal niet noodzakelijk om hogerop te komen. De sfeer tijdens trainingen en wedstrijden is voor ons minstens zo belangrijk. We hebben ieder jaar ook ons softbaluitje waar het belang van die gezelligheid nog eens wordt onderstreept." Zoals de meeste verenigingen heeft ook Red Caps moeite om iedere week een representatief team van negen speelsters op de been te brengen. Willemsen: "We zijn nu met twaalf dames, dat is inderdaad een smalle basis. Bovendien kan niet iedereen door onregelmatig werk iedere zon- Susan Willemsen: "Het is prachtig dat we dit seizoen in de bovenste helft van de ranglijst meedraaien" dag aanwezig zijn. Gelukkig kunnen we altijd een beroep doen op de dames van de recreantengroep. Die zijn altijd bereid om ons in nood uit de brand te helpen. Het is ieder week end opnieuw spannend of we genoeg mensen hebben." De honkballers van Red Caps heb ben in de thuiswedstrijd tegen koplo per Keystone Stealers uit Boxmeer niet voor een verrassing kunnen zor gen. De gasten gingen met een 2-4 zege aan de haal en lijken linea recta afte stevenen op de titel in de 4e klas se H. Het duel tussen de nummers dne en een van de ranglijst kwam tnigop gang Verdedigend hadden bede teams hun zaakjes op orde, ir aanvallend liet de slagkracht te insen over. 'as nadat de gasten een 0-2 voor- Irong hadden genomen, die later ilfs werd uitgebreid naar een com- tabele 0-4, brandde de strijd pas :d los. Via een fraaie driehonkslag 'am Red Caps in de zesde inning terug tot 2-4. Te weinig om nog voor een verras- Hg te zorgen, want het weer gooide roet in het eten. Reglementair werd het duel gestaakt nadat regen, onweer en bliksem bezit hadden genomen van de fraai gerenoveerde velden van Red Caps op sportpark De Wieën. REALISTISCH "Jammer", aldus speler Roger Bnuckmann. "We waren eindelijk net een beetje op dreef. Ik had het nog wel willen zien als het duel gewoon was uitgespeeld Die kans kreeg Red Caps niet en de gasten uit Boxmeer waren er niet rouwig om dat de wed strijd vroegtijdig werd beëindigd. Door de 2-4 zege lijkt hen de titel niet meer te kunnen ontgaan. Red Caps treurde om het verlies, maar niet meer dan dat. De 34-jarige Brauck- mann, hij werd een dag eerder benoemd tot lid van verdienste van wege zijn 25-jarig lidmaatschap en zijn inzet voor de vereniging, is realis tisch. "We staan niet te springen om kampioen te worden en te promover en. Dit is voor ons een prima klasse met tegenstanders die redelijk in de buurt liggen." De huidige lichting van Red Caps is al vanaf de jeugd bij elkaar en bestaat uit einde twintigers en dertigers. Jaren geleden kwam Red Caps nog uit op tweede klasse-niveau "Daar trekt deze groep niet meer aan. Dan reis je op een zondag voor een wedstrijd naar Ridderkerk. Ben je de hele dag mee kwijt. Nee, laat ons maar lekker in de vier de klasse ballen Ook al omdat we vanuit de junioren moeten wachten op een nieuwe lichting die rijp is voor dit niveau." Werper Gijs Ensink stijlvol in actie tegen Keystone Stealers Bowlster Inge Lenssen uit Ven ray vertrekt vandaag (donderdag 3 juni) naar Norwich (Engeland) om met de Nederlands dames- ploeg deel te nemen aan het EK bowlen voor teams. Onder leiding van damescoach Ton Plummen gaat het Nederlands team de komende week voor een plek op het podium. Haar titels zijn bijna niet meer te tellen. Inge Lenssen acteert dan ook al jarenlang op een hoog nationaal en internationaal niveau. Toch is ze pas 22 jaar. De ervaring die ze opdeed tij dens het wereldkampioenschap voor landenteams, vorig jaar februari in Denemarken, hebben haar zelfbewus ter gemaakt. Ze laat zich niet meer snel gek maken door de ambiance waarin ze moet spelen. Ook in het afgelopen seizoen speelde ze vrijwel continu op een hoog niveau. Zowel in de landelijke hoofdklasse van de vijfmansleague als in de eredivisie trioleague kan ze terugkijken op een geslaagd jaar. "Het gaat dit seizoen eigenlijk heel lekker", erkent ze dan ook. De constante groei komt tot uiting in haar jaargemiddelde dat steeg van 187 naar 195. "Hoewel we met Vaerhorst uit Schiedam gedegra deerd zijn uit de eredivisie kan ik terugkijken op een goed jaar. Ik draai eigenlijk steeds in de top mee." in januari van het vorig jaar stopte Inge Lenssen met haar studie aan de Middelbare Hotelschool. In septem ber pakte ze echter weer de draad op en kon ze stage gaan lopen bij een hotel in Vlaardingen. Sinds die tijd woont ze ook in bij de ouders van Noëlle Haneveld, teamgenote in de oranje-ploeg. Op dit moment werkt ze op de debiteuren-administratie van een hotel in Rotterdam Ze is afgelo pen seizoen duidelijk in een rustiger vaarwater terechtgekomen. "Ik heb nu alles bij de hand. Ik werk in Rotter dam, woon in Vlaardingen en train op de banen van het Nationaal Bowling centrum in Schiedam. Het gaat allema 1 wat makkelijker." Medio april werd Inge Lenssen aan gewezen voor het Oranje-team, samen met Noëlle Haneveld, Paula van Hemert-Visser, Fiona de Koning, Ghislaine van der Tol en Jolanda Vis ser. De laatste weken is de trainings frequentie met het EK in het vooruit zicht weer omhoog gegaan. De zes dames moeten vanaf zondag, als de wedstrijden beginnen, de Nederland se eer hoog houden. Zestien dames teams binden in Norwich met elkaar de strijd aan. Nederland behoort niet tot de favorieten. Dat zijn traditioneel sterke bowlinglanden als Engeland, Zweden, Finland, Denemarken en Duitsland. "Die landen zijn heel anders, veel professioneler, met het spelletje bezig. Finland en Zweden hebben bowlingscholen en Engeland staat bekend om zijn goede trainers." Toch zijn de doelstellingen heel anders dan een jaar eerder tijdens het Bij wedstrijden met een sterke bezetting in Amsterdam hebben Geeke Blenk en Suzan van Dijck van AV Venray-Regio prima prestaties geleverd. Nog nooit wierp een meisje uit Venray zo ver met de speer als Suzan van Dijck pinksterzondag in Amster dam. Zij wierp 40.87 meter en won hiermee de wedstrijd. Zij staat nu eer ste in Nederland. Bij de eerste jaars Geeke Blenk werd tweede bij bet verspringen meisjes-B deed Geeke Blenk niet veel voor haar onder bij het verspringen. Zij behaalde een tweede plaats met 4.89 meter en bij het hoogspringen een hoogte van 1 50 meter. Op dit laatste onderdeel krijgt ze serieus con currentie van Dung Ly die vierde werd met 1.45 meter. Leopold van Asten is op de tweede plaats geëindigd in het kampioen schap van Wiesbaden. De springrui ter voltooide het parcours met zijn paard Think Twice zonder springfou- ten. Zijn tijd van 39,73 seconden was precies twee seconden langzamer dan de Duitse winnaar Marcus Ehning. Op de derde plaats finishte de Braziliaan Diniz-Knippling in 40,17 seconden. Leopold van Asten kwam in het pinksterweekeinde ook in actie in Hessen. Daar behaalde hij met Escape de achtste plaats na één springfout. In de finale voor jonge paarden bleef Leopold van Asten ook na de barrage foutloos met Glory. Zijn tijd van 32,10 seconden was goed voor de derde plaats. Ludger Beerbaum won in 29,73- Een week eerder leverde zijn broer Mathijs van Asten een goede prestatie bij de Duitse derby in Hamburg. De Ysselsteyner legde het springparcours als snelste af in 156,24 seconden. Maar het paard Maserati sprong er twee hindemissen af waardoor Mathijs van Asten op de zesde plaats eindigde. Winnaar werd de Duitser Hassmann. Hij bleef als enige foutloos en finishte in 163,89 seconden. De softbalsters van Red Caps lijven in de race voor het kam- joenschap in de vijfde klasse. Na eenvoudige en dikverdiende op Gryphons, een fusie- uit Den Bosch en blijven de Venrayse spoor van koploper uit Heerlen. duel tegen Gryphons was feite- n walkover voor de softbalda- m Red Caps. Via tal van honk- werden makkelijk de punten en verdedigend wer- kansen weggegeven aan de 0-13 zege een week tegen Mulo uit Helmond een riante overwinning voor softbalsters "We zijn de itste tijd inderdaad goed op dreef, undert werpster Susan Willemsen pinkstermaandag weinig moeite id om de tegenstander van het sco- n af te houden. "Vorig jaar werden een na laatste, nu staan we twee- in de vijfde klasse. Dat voelt toch n stuk prettiger aanVoor Red geen reden voor een hallelujah- ling. "De titel is voor ons abso- iut geen must. Het is natuurlijk heel igleuk om kampioen te worden. We an er ook voor, maar als we het niet orden is er geen man overboord, ct is al prachtig dat we dit seizoen in c bovenste helft van de ranglijst leedraaien." Susan Willemsen speelt al negen ir bij Red Caps maar is met haar 21 entes de op een na jongste van de nni" oftbaldames. De leeftijd varieert van ;men 7 tot ruime dertigers "Je merkt het n ha erschil tussen de generaties. Er zijn BeÜj icel fanatieke dames bij en anderen ia D aan meer voor de gezelligheid. Daar >eho loeten we een goede mix in zien te ,m d linden." Tijdens een gezellig samenzijn na afloop van het jaarlijkse koningschieten werd boogschut- Ier Michel Camps door het bestuur van HBS Ons Genoegen nit Ysselsteyn in de bloemetjes gezet voor zijn 50-jarig lidmaat schap. Namens de Nederlandse Hand- boogbond werd hem de gouden bondsspeld opgespeld en namens de vereniging werd hem onder andere een oorkonde overhan- Michel heeft het schuttersbloed bij de geboorte meegekregen, vader Ber nard was vele jaren schutter en bestuurslid van ons genoegen, en beeft het ook weer doorgegeven aan z'jn zoon en dochter. Dochter Ellen was jarenlang een verdienstelijk schutster en momenteel bestuurslid van de vereniging en zoon Bernie beeft verschillende titels op zijn naam staan en is regerend Nederlands kam pioen indoor 2004. Ook nam hij in •992 deel aan de spelen in Barcelona. Naast het traditionele schieten op 25 tneter was Michel een van de eerste n Limburg die samen met enkele clubgenoten in 1968 deel ging nemen aan het lange afstandschieten, het zg. fiTA-schieten. Dat was de toenmalige %mpische afstand van 90, 70, 50 en 30 meter. Dat hij hierin succesvol was "toge blijken uit zijn uitzending "amens Nederland naar de wereld kampioenschappen in Interlaken (Zwitserland) in 1975. In 1983 mocht hij dit nog eens overdoen in Los Angeles (USA). Opmerkelijk was dat hij dit in 1975 deed als linkshandige schutter en in 1983 weer het WK- niveau haalde, ditmaal echter als rechtshandig schutter. Na zijn jaren in de Nederlandse top is Michel ook nog enkele malen als teambegeleider mee- geweest bij diverse teamuitzendin gen. Na zijn overstap van de recurve- boog naar de compoundboog haalde hij met het eerste team diverse regio nale en nationale titels binnen en ook nu in de veteranencategorie heeft hij verschillende individuele titels op zijn naam. Ook grossierde hij in koningsti tels, hij heeft er twaalf op zijn naam Dat hij nog steeds zijn mannetje staat bewees hij voorafgaand aan de feest avond toen er om de vacante konings titel werd gestreden. Na een spannen de strijd was het toch weer Michel die het koningskruis omgehangen kreeg. Ook bij het construktiewerk aan de nieuwbouw deed Ons Genoegen niet vergeefs een beroep op hem en ook nu nog kan de vereniging op hem rekenen, als klussenman maar vooral als schutter want dat is toch wat hij het liefste doet Ons Genoegen is hem zeer dankbaar erkentelijk en hoopt hem nog lang in de gelederen te heb ben, samen met zijn vrouw Riek. WK in Denemarken. Toen was erva ring opdoen het credo. Nu willen de jonge Nederlandse bowlsters meer. "Als team zijn we nu een stuk verder. We hebben de ervaring van een wereldkampioenschap in onze baga ge en nemen geen genoegen meer met een rol in de marge. Ons streven is een plaats in de top vijf en we hopen op een verrassing tegen de sterke toplanden. Ik zou onwijs blij zijn als we een medaille halen." Het op het EK gehanteerde sys teem waarbij vijf speelsters ieder slechts twee ballen gooien tegen een tegenstander zorgt voor spannende wedstrijden. "Om te spelen is het loodzwaar. Er is continu de druk dat je niet mag falen, omdat je slechts twee ballen gooit. Normaal kun je in een game nog iets goed maken, bij dit systeem kan dit niet. Het komt neer op concentratie en vastigheid Iedere misser kan fataal zijn voor de ploeg. Je bent als team ook heel afhankelijk van elkaar Als iemand niet lekker in zijn vel zit, moeten wij als team diege ne er weer bij trekken. Gelukkig heb ben wij een heel hecht team dat bui ten de bowlingbaan ook met elkaar optrekt. Op zo'n zwaar toernooi is dat alleen maar een voordeel, want de spanning is enorm groot." Het EK in Norwich betekent voor Inge Lenssen niet het eindpunt. Daarvoor houdt ze 'i teveel van het spelletje. Het eerstvol i gende doel is de wereldkampioen schappen in november van dit jaar ir 1 Hoofddorp. Lenssen hoopt een selee tie voor dit WK. "Maar ik kijk niet al tt 1 ver vooruit. Eerst dit EK en dan wee:j meteen in voorbereiding voor he j WK Je krijgt niets cadeau want j( moet iedere keer weer opnieuw eer selectie afdwingen. Na een weekjt j vakantie na dit EK pak ik de draad dar ij1 ook weer meteen op." Dromen heef ze ook nog steeds. Hoewel ze besef dat die van haar waarschijnlijk nooi> uit zullen komen. "Ja, ik wil natuurlij! graag Europees of wereldkampioer worden. Maar of het ooit zovei 1 komt?"

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23