HVC/Taxi [Verstraaten strikt vijf nieuwe spelers Bert Spee loopbaan Venray af sluit in Sportnieuws -info "Erkenning voor Wiel Coerver" "Ik heb dit seizoen ook lekker gefloten" Ingezonden Volharding teams in bekerfinale Dames SSS'18 in eindstrijd Bridge in Venray e.o. SV Leunen SV Ysselsteyn SVV Veteranen Nieuwe trainer SV Meerlo SV Oostrum SVOC'01 HSV Het Alvertje Oostrum Nobel Oostrum giric pEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2004 - Pagina 2 :ra= HVC/Taxi Verstraaten heeft vijf nieuwe spelers weten te strikken. Tommie Kroes van FC Niumaga uit Nijmegen en topscorer Dennis Snijder (TVF OTTO) zijn twee top pers. Doelman Thijs Lenders (ZVSV'89), Koen Linskens (Lake Valley) en de teruggekeerde Eric Troistontaine completeren het vijftal. De talentvolle en veel scorende aanvaller Dennis Snijder (22) is geen onbekende in het Venrayse zaalvoet- jalwereldje. Dat geldt wel voor Tom mie Kroes. Toch speelt de 26-jarige zaalvoetballer uit Nijmegen al jaren lang in de eredivisie. Eerst voor Yaku- mo en na de fusie voor FC Niumaga dat dit jaar degradeerde uit de hoog ste klasse. Kroes behoorde twee jaar geleden ook tot de selectie van Oran je. HVC-coach Paul Janssen volgt de ex-international al jaren en is gechar meerd van Kroes. "Ik ken hem nog uit de tijd dat ik coach was in Wijchen. ley, Hij heeft inmiddels veel ervaring. Hij ;uu leeft loopvermogen, is onverzettelijk en sterk in de combinaties. Ik heb al vaker geprobeerd hem erbij te krij- !U^ gen. Nu is het eindelijk gelukt." Thijs Lenders (26) is een betrouw- edgf bare doelman van ZVSV'89 uit Vel den. Deze club houdt op te bestaan en Lenders traint al langer meer bij HVC/Taxi Verstraaten. Hij moet de concurrentie aangaan met eerste doelman Raymond Janssen. Koen Linskens (23) speelde afgelo pen seizoen in het derde team van Lake Valley. Af en toe kwam hij ook uit in de hoofdmacht. Paul Janssen heeft hoge verwachtingen van Lins kens! "Ik vind het onbegrijpelijk dat hij niet eerder ontdekt is. Het is een heel goede voetballer en ik zie hem zelfs als een mogelijke opvolger van Frank Brands." Eric Troisfontaine (24) maakte coach Janssen nog mee in zijn eerste seizoen bij HVC. Drie jaar geleden werd Troisfontaine gedwongen een keuze te maken tussen het veld en de zaal omdat SV Venray het zaalvoetbal verbood. Hij koos voor het veld maar nu Venray het zaalvoetbalverbod heeft opgeheven staat voor hem de weg vrij om ook weer in de zaal actief te worden. Zoals bekend verlaat Frank Brands de Venrayse club Hij gaat spelen bij eredivisionist LZV/Kuijpers uit Lich tenvoorde. De routiniers Stephan Sij- bers en Edward Linskens maken komend seizoen eveneens geen deel meer uit van het eerste team. De der tigers Frank Beerkens en Fred Jeuken gaan wél door. "Leeftijd is niet belang rijk. Daar kijk ik niet naar. Voor mij tellen alleen de prestaties die zij leve ren", aldus Paul Janssen die tevreden is met de versterkingen. "Het zijn alle maal jongens die graag willen. Er komt meer concurrentie. Er is nu een groep van twaalf maar ik ga met negen spelers de competitie in. Ieder een zal moeten knokken voor zijn plaats en ik zal lastige keuzes moeten maken Maar ik hoop dat de eerste afvallers de mentaliteit opbrengen om terug te knokken en mijn ongelijk bewijzen." HVC/Taxi Verstraaten eindigde twee jaar op nj op de derde plaats in de eerste divisie B. "Met deze groep verwacht ik weer progressie te boe ken en een stapje hoger te eindigen. Hopelijk kunnen we nu langer mee doen in de strijd om het kampioen schap." De voorlopige selectie van twaalf man telt de volgende namen de keep ers Raymond Janssen en Thijs Len ders; Frank Beerkens, Ruud Brands, Fred Jeuken, Tommie Kroes, Koen Linskens, Roel Mocking, Willem Pee- ters, Dennis Snijder, Eric Troisfontai ne en Said Yahia. Zes nieuwe aanwinsten voor Venrayse tweedeklasser Bert Spee speelt komend sei zoen weer voor Venray. De 37- jarige ex-prof wil zijn loopbaan afsluiten bij de club waar hij ooit begon. Spee werd afgelopen sei zoen kampioen met Geldrop in de eerste klasse. Daarvoor speelde hij voor Panningen, Deurne, Wil- sp telmina'08 en VW. (Door Henk Willemssen) da "Het was de bedoeling om bij Gel- e ndrop te blijven. Maar ik ben er met de Ja club niet uitgekomen", zegt Spee die je op een steenworp afstand van sport park De Wieën woont. "Vanwege het reizen twijfelde ik al langer. Afgelo pen zaterdag heb ik de knoop doorge hakt en heb mijn overschrijvingsfor mulier bij Venray ingeleverd. Het was altijd al mijn voornemen om hier mijn carrière te beëindigen. Ik kan nu ein delijk met de fiets naar het voetbal veld Bert Spee is in het bezit van het diploma trainer-coach U en zal nadat hij gestopt is als actief voetballer als' (jeugd)trainer bij Venray aan de slag gaan. Op zijn achttiende debuteerde hij in de Venrayse hoofdmacht dat toen in de eerste klasse uitkwam en daarna de topjaren in de hoofdklasse beleefde. Nu speelt Venray tweede Gemeen spelletje Reactie op Er is een gemeen spelle tje gespeeld in Peel en Maas 27-05- 2004. Als ik Bandoetere van afgelopen week lees. met als kop 'Slangenkuil', moet ik constateren dat Hannes toch zeker wel voetbalkennis heeft. Inder daad, het huidige team heeft weinig of geen karakter. Dan zijn er vervol gens twee mogelijkheden, het team heeft geen karakter, het zit er ook in de diepste vertakkingen niet in en je legt je hierbij neer. Of, het team toont geen karakter maar je probeert er op alle manieren toch uit te halen wat er in zit. Dit laatste zou mijns inziens bij SV Venray hebben moeten gebeuren. Als regelmatig toeschouwer heb ik mij het afgelopen seizoen (maar ook de jaren daarvoor) vaak geërgerd aan de instelling en de prestaties van de spelers, maar ook de gehanteerde tac tiek om tegenstanders te bestrijden. Het afgelopen seizoen heeft Venray 1 geen enkele progressie geboekt, als team niet en individueel ook niet. Sterker nog, ik denk dat een heleboel spelers niet eens hun normale niveau hebben gehaald. Ik vind het dan ook normaal dat een voorzitter dit door het jaar heen met de trainer bespreekt, maar ook tijdens de evalu atie. Venray is geen filantropische instelling of iets dergelijks. Natuurlijk wil Sjef Keijzers met Venray hogerop, dat wil ik ook en het liefst morgen nog. Als je zelf op dat niveau hebt mogen spelen dan weet je wat je mist als je, met alle respect, in de 2e klasse meehobbelt. En om uit die 2e klasse te komen, welnu dat is een niet te onderschatten expeditie. Voetballend tegen de betere en hoger geklasseer de ploegen gaat het nog wel, maar het wordt echt dramatisch als de kas tanjes uit het vuur moeten worden gehaald tegen de bikkelende ploegen. Want dan is er meestal niemand thuis. Natuurlijk moeten de spelers zich hiervoor diep schamen en zich eens een grote spiegel voorhouden. Ik heb echter ook de indruk dat André Kool hof de groep niet echt pijn heeft gedaan en zodoende niet het maxima le uit de groep heeft gehaald. En daar zit nu het grote probleem, zoals Hannes ook al memoreerde. Het huidige team kent weinig karakter- voetballers. Mogelijk dat SV Venray ze nog wel heeft maar meestal wordt er geselecteerd op individuele voetbal kwaliteiten en niet op wellicht de juiste balans in het team. Mijns inziens is Loek van Schijndel de enige speler die dit seizoen zijn normale niveau heeft bereikt. De rest zat onder of zelfs ver onder hun eigen, normale niveau. Ook wordt er onder ling niet gecoacht en als het al eens gebeurt dan alleen positief want owee als je eens een keer iets nega tiefs over een ander zegt. Kortom het is één grote vriendengroep, wat je ook ziet als je alles in, op en rond de dug-out gadeslaat. SV Venray zal voor de toekomst een trainer moeten aantrekken die weet hoe je uit deze klasse kunt en moet komen. Maar dan zal er meer van deze groep moeten worden gevraagd. Dan nog iets over de uitlatingen van André Koolhof. Hij zegt dat hij niet of slechts minimaal betrokken is bij het aantrekken van nieuwe spe lers, het toestaan van zaalvoetbal en het invoeren van een premiestelsel. Uit zeer betrouwbare bron (mensen die bij deze besprekingen hebben gezeten) weet ik dat bovenstaande onwaar is. Ook had. en heeft Sjef Keijzers geen opvolger voor André achter de hand. Volgens André valt de puzzel precies in elkaar. Ik denk ech ter dat André het zichzelf het laatste jaar ontzettend moeilijk heeft gemaakt. Bij de beslissende wedstrij den op het eind van de competitie is hij enkele malen op zondag niet aan wezig geweest. Let wel, ik ga hier niet oordelen over de redenen van zijn absentie, maar ongelukkig was het wel. Daarnaast ben ik van mening dat André niet open stond voor opbouwende gefundeerde kritiek van mensen die het echt goed voorheb ben met SV Venray. Alles oventiend ben ik van mening dat Venray niet de juiste vereniging voor André Koolhof was/is. Venray heeft een trainer nodig die eigenlijk meer coach is dan trainer. De spelers moeten gedwongen worden om tot het uiterste te gaan, op trainingen maar zeker in wedstrijden! Mijns inziens past André, met zijn stijl van trainen/coachen, beter bij een vereni ging zoals voorheen Wittenhorst en Vitesse (ploegen die van nature al het gras opvreten en nauwelijks 'getrig- gerd' hoeven te worden). Ik wens André dan ook veel succes in zijn verdere trainerscarrière en hoop dat Venray erin slaagt de juiste trainer/coach voor de groep te krij gen, Mocht het voor komend seizoen nog niet lukken, dan toch zeker met ingang van het volgende seizoen. Want net als Sjef wil ook ondergete kende graag dat Venray zo spoedig mogelijk de weg naar de hoofdklasse terug weet te vinden. Of dat met hel hüidige spelerspotentieel gaat lukken vind ik niet zo spannend, als we met deze groep maar eerst eens uit de 2e klasse weten te geraken, dan kijken we volgend jaar op het terras bij Truus wel verder. Wel hoop ik dat de groep inziet dat het mogelijk is om mooie dingen te laten gebeuren maar dan zullen zij wel bereid moeten zijn het uiterste of zelfs nog meer van zichzelf te vergen. Frank Eibers, Venray, toeschouwer klasse. "Ik heb altijd op een hoger niveau gespeeld Ik ben benieuwd hoe deze klasse bevalt. Het is een uit daging om Venray zo snel mogelijk naar de eerste klasse te brengen. Dat doel wil ik nastreven en ik hoop dat iedereen binnen de club daar net zo over denkt. Dit wordt wellicht mijn laatste seizoen en ik hoop hier nog iets moois op te bouwen." Venray krijgt ook versterking van Samir El-Ghoul (20) van VW 2 Deze technisch begaafde linkeraanvaller werd twee jaar geleden door VW gescout op het Top-A toernooi. El- Ghoul kon ook naar Volharding maar koos voor een terugkeer naar Venray. De overgang van beide spelers kwam pas tijdens dit pinksterweek- einde rond. Na 31 mei sluit de over schrijvingstermijn in het amateurvoet bal. Vier andere aanwinsten waren al eerder bekend. Dit zijn Luuk Snijders (Helmond Sport), Said Yahia (Dijkse Boys). Daan Wolbertus (Germania) en Niels de Klerk (come-back). Hicham Hlimi zag af van een terugkeer naar Venray. De verdediger stapt van VW over naar het Duitse Straelen. Alex de Swart (naar Melderslo) is de enige vertrekker. Venray heeft nog geen opvolger voor trainer André Koolhof die twee weken geleden plotseling opstapte Voorzitter Sjef Keijzers zoekt een ervaren trainer die Venray hogerop kan brengen. "We willen niet weer een jaar verliezen. Maar het is lastig want de meeste trainers liggen al vast." Venray heeft ook geinformeerd bij de trainersvakbond WON, "Er hebben zich wel enkele trainers gemeld die over een jaar graag naar Venray willen komen. Maar ze zijn nu nog noet beschikbaar omdat ze nog een doorlopend contract hebben bij hun huidige club." Over een kleine twee maanden begint alweer de voor bereiding op het nieuwe seizoen "We zorgen ervoor dat er dan een goede trainer voor de groep staat", zegt Keijzers S.V. Leunen op internetwww.Leu- nen.nl\svLeunen Sportweekend Het sportweekend voor de D, E en F jeugd zal gehouden worden op vrij dag 18 en zaterdag 19 juni. Klussen: Heb je in de week van 20 t/m 25 juni overdag (of 's avonds) tijd om te hel pen met het vervangen van het dak, laat even iets weten. Je kunt contact opnemen met Marcel Vogelsangs, tel 589954. Vrijwilligers! Doe uw jeugd deugd. Zij hebben drin gend begeleiders nodig om hen te helpen bij de mooie voetbalsport. Uw jeugd zoekt: toezichthouders, tijdens trainings avonden van 18.00 tot 20.00 uur en de zaterdagochtenden; (assis tent) elftalleider; (assistent) trainers; vlaggers; jeugd scheidrechters. Heb je interesse, bel Joop Gielens 580871. Uitslagen: Ysselsteyn Vet.-ASV 0-1 Programma zaterdag 5 juni: Vet. Toernooi America a. 13-45 Alle Spelers. Programma zaterdag 5 juni: SW-Griendtsveen 18.00 Alle spelers worden verwacht. Afmel den uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Voetbalvereniging Volharding heeft tijdens haar dubbele jubileum (90-jarig bestaan en 50 jaar jeugdafde ling) maar liefst vier finalisten in de strijd om de beker van district Zuid II. Op zaterdag 5 juni komen op het ter rein van Brevendia in Stramproy Vol harding El. Volharding Dl, Volhar ding Al en Volharding 2 in actie. De Dl en de El strijden in toernooi vorm met vijf andere regiowinnaars voor het districtskampioenschap. Zij beginnen om 11.00 uur 's morgens aan hun karwei. De andere twee Vol harding-teams spelen gewoon een finale. Volharding Al treedt om 16.00 uur aan tegen Groene Ster Al en Vol harding 2 speelt om 18.00 uur tegen w Schaesberg 2. Ter ondersteuning van de finalisten laat Volharding twee spelersbussen rijden naar Stramproy. 's Morgens om 09.00 uur vertrekt de bus voor de D- en E-spelers. 's Mid dags om 13-45 uur vertrekt de bus voor de Al en het 2e elftal. Suppor ters die met de bus(sen) mee willen rijden kunnen zich opgeven bij de heer Jan Nabuurs, Tel. (0478) 63 20 40 of 06-10 70 60 92. De kosten bedragen 5,00 per persoon. Zaterdag 5 juni is sowieso een drukke dag voor Volharding, want naast bovengenoemde bekerfinales organiseert Volharding op die datum ook haar jaarlijkse E F Jeugdtoer- nooi. Het F-toemooi begint om 09.00 uur en het E-toernooi neemt om 14.00 uur zijn aanvang. Alsof dat alle maal nog niet genoeg is, is er om 18.00 uur ook nog een beslissings wedstrijd op sportpark Soetendaal. Margriet 2 en Sittard 2 spelen in. Vier lingsbeek een duel voor promotie naar de reserve hoofdklasse Voor de vierde keer in het 27-jarig bestaan van het Overloonse dames voetbal heeft SSS'18 zich geplaatst voor de eindstrijd om de KNVB dis trictsbeker. Een keer eerder, in het seizoen 1995/1996, wist de Overloon se formatie, door een overwinning op Leveroy, de KNVB-beker in haar bezit te krijgen. Of dit zaterdag 5 juni ook weer zal lukken valt moeilijk te voor spellen. Het team van Herman Pou- wels, dat tijdens de competitie slechts achttien tegentreffers hoefde te incas seren, heeft een zwaar seizoen achter de rug en dat begint inmiddels zijn tol te eisen. Vijf wedstrijden voor het einde van de competitie stond de ploeg nog op een ogenschijnlijke onoverbrugbare achterstand op kop loper SV Venray. Desondanks werd op de laatste competitiedag alsnog het kampioenschap in de klasse 2D binnengehaald. Bovendien werden in de bekerrondes enkele moeilijke en gerenommeerde tegenstanders uitge schakeld. In Stramproy, waar deze bekerfinale zal worden gespeeld, wacht SSS'18 weer een zware opgave Tegenstander is Almania uit Sittard Deze ploeg was lang medekandidaat voor het kampioenschap in dezelfde klasse maar eindigde uiteindelijk op een vierde plaats. De Overloonse dames zullen zich nog een keer moe ten opladen voor de laatste krachtme ting van dit seizoen. Ook het Overloonse meisjesteam heeft zich geplaatst voor het eindtoer- nooi voor de regiobeker In een poule van vier teams zullen zij gaan uitma ken wie uiteindelijk de beker mee naar huis mag nemen. De aanvang van de finalepoule voor de meisjes is om 14.30 uur waarna om 18 00 uur de finale tussen de dames van SSS'18 en Almania zal worden gespeeld. De finales worden gespeeld op zaterdag 5 juni op het sportpark de Steinakker in Stramproy- SV Meerio beeft de 54-jarige Hans Winkelhag uit Tegelen gecontrac teerd als nieuwe trainer voor het komende sèizoèn. Hans Winkelhag is als geboren Duitser, die al tientallen jaren in Tegelen woont, zelf actief geweest als voetballer bij de SV Neersen. Nadat een ernstige knie blessure hem dwong om te stoppen met voetballen, trainde hij 2es jaar de jeugd van die vereniging om vervol gens de overstap te maken naar de senioren. Tijdens die elf jaar bij SV Neersen behaalde Hans Winkelhag het Duitse trainersdiploma, de B- licentie. Bij Sp. Irene in Tegelen trainde hij diverse jeugdelftallen, waaronder enkele jaren de A1 Voetbal Uitslagen: SVS vet. - Oostrum vet. afg. Programma zaterdag 5 juni: Toernooien: Oostrum C2 Vitesse Gennep v. 12.15 Oostrum E2 Volharding v. 14.00 Oostrum E3 Volharding v. 14.00 Veteranen: toernooi AW America v. 13.50 Programma zaterdag 12 juni Oostrum El toernooi Tiglieja v.09.15 Voetbal Programma selectie: 4 juni: trainen 19.30 uur Na de trai ning is er een bijeenkomst voor de selectiespeler over het seizoen 2004/2005 19 juni: feestavond verdere informa tie volgt nog. Programma zaterdag 12 juni: SVOC 01 El bij Tiglieja v 09-30 Programma zondag 13 juni: SVOC '01 BI bij Tiglieja v.09.15 SVOC '01 Cl bij Tiglieja v.09 00 De programmaboekjes liggen in de desbetreffende postvakken op het sportpark. PEEL EN MAAS een abonnement waard Manchester United-trainer René Meulensteen in Vierlingsbeek Voor eventjes was hij terug in Vierlingsbeek. Manchester Uni ted-trainer René Meulensteen ver zorgde afgelopen zaterdag een demonstratietraining bij tweede klasser Volharding. De spelers van de A-jeugd genoten op het veld met volle teugen van de tech niek-training, de ruim 200 men sen langs de lijn en op de tribune deden hetzelfde. Kappen en draaien, al dan niet ach ter het standbeen. De schaar. Alle maal stokpaardjes van de goeroe van de techniektraining. Wiel Coerver. De ideeën en oefenstof van de Limburgse oefenmeester zijn echter nog steeds niet doorgedrongen tot de Zeister bossen waar 'boekjestrainers' als Bert van Lingen nog steeds de dienst uit maken. René Meulensteen zweert wel bij Coerver. Tien jaar geleden haalde Coerver de Beugenaar naar Quatar om samen de jeugd in het oliestaatje voetballessen te geven. Via een Engel se trainer kwam Beugenaar Meulen steen in contact met Manchester Uni ted-manager Alex Ferguson. De Schot raakte al snel overtuigd van de kwali teiten van Meulensteen en nam hem op in de trainersstaf van de Mancu nians. "Het feit dat Manchester United me heeft aangetrokken, heeft toch wel iets losgemaakt in de voetbalwe reld. Omdat zo'n grote club een tech niektrainer in dienst neemt, wordt er opeens toch heel anders aangekeken tegen de visie van Wiel Coerver Want Coerver is toch de man die zweert bij techniek en creativiteit en er zijn eigen invulling aan heeft gege ven. Ik zie het ook als een erkenning voor hem." Bij United traint hij niet alleen de jeugd, ook de spelers van de selectie maken dankbaar gebruik van zi diensten. "Als Ruud van Nistelro een dagje vrij heeft, belt hij me vak om een half uurtje samen te gaan tr nen. Een pure prof die in zichz investeert." Met een staf aan met werkers loopt de techniektraining als een rode draad door de jeugdt leiding van Manchester United, wa bij kappen en draaien de toverwo» den zijn. "Ho, maar vergis je niet. 1 visie van Wiel Coerver is ontstaan i de elementen kappen en draait maar is nu veelomvattender. Meedc ken, vooruit denken, voetbalsituat aanvoelen. Snelheid, kracht en con tie. In de training worden alle fat ten meegenomen die een voetbal! beter kunnen maken. Maar het valt staat bij de gedrevenheid van de s] lertjes. Wij reiken hen alleen de m delen aan." Bridgeclub Klavertje Vier De clubkampioenen zijn bekend. Het zijn dit jaar de dames Aike v. Glab- beek en Maryke v.d. Boom. Zij kregen de wisselbeker, die nu aan vervanging toe is, want er kunnen geen namen meer bij. Dus dat wordt volgend jaar een nieuwe. De eerste paren uit de Groene en de Blauwe lijn. te weten Truus Buijssen en Truus Michels in Groen en in Blauw Nel Frederix en Ilse Tummers en de heren Jan Aarts enjo Kok kre gen allemaal bloemen, de heren wijn en cadeaubonnen. Daarna werd er vrij gebridged. De uitslag: Geel: 1. de clubkampioenen met 65.28%; 2. Leentje Faas en Anny Seroen 6l .11%; 3- Maria Cuppen en Lenyjenniskens 59.03%. Groen: 1. Helene Moree en Leny Spekhorst 65.28%; 2. Truus Baggen en Coby v. Rens 62.85%; 3. Riet Aarts en Jan Tiggeloven 59.38%. Bridgeclub Venray Scheidsrechter Ruud Bexkens promoveert naar C-lijst Scheidsrechter Ruud Bexkens ligt op schema. Of, beter gezegd: een jaar voor op schema. Vorige week kreeg de 24-jarige Venray- naar van de KNVB te horen dat hij is gepromoveerd naar de C-lijst van het betaald voetbal en dat betekent dat hij volgend seizoen op zaterdag wedstrijden mag flui ten van de landelijke A-jeugd in de eredivisie en op maandag van tweede elftallen van profclubs. Ook zal hij op zondag gaan funge ren als vierde man in het betaald voetbal. Reinold Wiedemeijer en Pol van Boekei zijn twee andere leden van scheidsrechtersvereniging Horst-Ven- ray die momenteel flink aan de weg timmeren in het betaald voetbal. Ruud Bexkens wil graag op korte ter mijn in hun voetsporen treden. "Pol zit in een zogenaamde masterclass, in de top van de C-lijst, en Reinold staat op de A-lijst. Ja, ook voor mij is fluiten in de eredivisie een droom." In het afgelopen jaar floot Ruud Bexkens regelmatig op zondag wed strijden in de derde, tweede en eerste klasse. En zaterdags was hij bij de leidsman bij duels van de landelijke A- jeugd. Blijkbaar waren zijn verricht- tingen zo goed, dat hij van het scou- tingapparaat van de KNVB nu al de volgende stap in zijn loopbaan als arbiter gaat maken. "Dit jaar stond ik met een aantal talentvolle scheids rechters op de scoutinglijst van de KNVB. Regelmatig stond er een kwali teitsrapporteur langs de lijn om mijn prestaties te beoordelen. Ik had me twee jaar gegeven om op de C-lijst te komen, maar dat doel is nu een jaartje eerder bereikt. Maar ik moet eerlijk zeggen: ik heb dit jaar ook lekker gefloten." Ondanks de vakantieperiodes waren er nog bijna 80 leden aanwezig bij de aspergedrive. In de gele lijn hr. V. Lieshout-Manders eerste gevolgd door mw. Verheijen- hr. Peetjens en ep. Willemsen. In de rode lijn ds. Schrooten-d Weert eerste, gevolgd door ep. V. Pelt en ds. Appels-Olieslager. In de groene lijn was de eerste plek voor ds. Bisscheroux-Peynenborgh, gevolgd door ds. Custers-Kuyer en Kersten-v. Mill. Vanavond start men met de laatste serie wedstrijden voor de zomerbe- ker. Dit is een serie waarin niet gepro moveerd of gedegradeerd kan wor den. Een mooie gelegenheid dus om wat nieuwigheidjes uit te proberen, eens een keer wat scherper te bieden of aanvallender af te spelen. Mochten er bridgers zijn die nog niet bij een club zijn aangesloten dan kun nen ze zich melden (zie gemeente- gids van Venray) en een aantal avon den komen spelen om de sfeer te proeven voordat ze eind augustus met het nieuwe seizoen van start gaan. Niet Rokers Bridgeclub Er speelden 34 paren in drie lijnen de derde zitting van de eindladder In de A-lijn werden Leon Bollen en Rob Keijzer eerste met 66,67%, twee de werden Hilde Kooien en Joke Pee- ters met 55,42% en de derde plaats werd gedeeld door Annie Boekholt en Mia Lommen en Antoinette Cop- pus en Charlotte Olislagers met bei den 55% In de B-lijn wonnen Martin Janssen en Piet Rutten met 56,77%, tweede wer den Paul Corver en Jo Sijbers met 55,21% en ook hier werd de derde plaats gedeeld en wel door Jacqueline en Jan van der Slik en Jacqui Coenen en Peter de Groot met 5-i, 17%. In de C-lijn scoorden Toon den Brok en Rens Philipsen 63,33%, Riek Bou ten en Siem Leyen 54,17% en Gerda Stoffels en Lidia Thijssen 53,33% Na een aspergedrive in de pinkster- week wordt de eindladder weer voortgezet. Overloonse Bridgeclub Op de laatste woensdag in mei scoor den Liesbet Schaap met Marie Ker sten het hoogste in de A lijn met 60.61%. Tweede waren Gerry en Maria van Boekei met 56.94% en op 3 Bert en Nelly Vloet met 52.28%. In de B lijn bezetten Harry en Riet Willems plek 1 met 65.75%, terwijl Kees en Ria van Son met 59.08 als tweede eindigden. De derde plaats was voor Maria Vloet en Riet Dobbe met 57.50%. Uitslagen: f|| Afgelope'n zaterdag was het nation; hengeldag. Traditiegetrouw worde dan gevist om de Burenbeker. Dit j een wisselbeker die beschikbaar- gesteld door Wilfried en Annemie y j café de Buren in Wanssum. Er war1 1 27 deelnemers. Ondanks, of m'u' schien dankzij het prachtige we<' i warm en veel zon, wilde de vis n? goed bijten. Uitslag: 1. Antoon Si ders Oostrum 4220 gram; 2. Hart Kanning Horst 1420 gram, 3. Ger Kroon Venray 1340 gram; 4. Sja. Koenen Wellerlooi 1330 gram; 5. J Hermans America 1230 gram Selectiewedstrijd: Op zaterdag 5 juni is de select wedstrijd voor het Nederlands Ka pioenschap Jeugdvissen. Er wor gevist in de Noordervaart bij Ned< weert. Namens het Alvertje nemJ aan deze wedstrijd de volgende jeug vissers deel; Gijs Martens, Thorrii Nijenhuis en Jeffrey Agterberg i' Venray, Luuk Blenckers uit Oostriu Martij n Kusters uit Oirlo en Bram Ti 1 j ken en Arjan Geerets uit Casten» j Om goed voorbereid te zijn, ga.' jy deze vissertjes op woensdag 2 ju;, naar Nederweert om te trainen in b j wedstrijdwater. Programma senioren: In het weekend van 5 juni is de eer/ 1 j karperwedstrijd. De karpervissers \s' sen dan van vrijdag 18.00 uur tof zc I dag 12.00 uur non stop. Er wor i 1 gevist in de oude vijver van het War i sums Ven. De nieuwe vijver is d; nog beschikbaar voor andere karjw' vissers en op beide vijvers kunm stokvissers een hengeltje uitwerpen Op zondag 6 juni starten we met on pickercompetitie. Er wordt gevist de Maas bij Rob Wijnhoven. De fc| 1 eenkomst is om 6.45 uur en we risst van 8.00 tot 12.00 uur Op dinsdag 8 juni is de eerste wé strijd om de vijverkoning. Deze wé strijd wordt gerist in de nieuwe rijv- van het Wanssums Ven. Bijeenkom uiterlijk 18.00 uur en rissen van 18." tot 21.30 uur (.ij In het pinksterweekend kondt, de ponyruiters op wedstrijd •'ij Horst. Loes Reijnders heeft hier e< mooie vijfde prijs behaald met 1( ij punten. Jolein Coopmans heeft ec schitterende proef gereden nr haar pony Mistral waardoor ze e<' j eerste prijs met 174 punten beha- j de. Juliet Willems heeft ook een e' mooie proef gereden in de klasi 1 BB. Zij werd eerste met 169 pu; ten. Marloes van Rattingen beha. i de met Soeraya een mooie vijfii prijs met 165 punten. Ook het viertal bestaande i Christel van Dijck, Tamara Wik sen, Jolein Coopmans en Marlo: van Rattingen liet zich van de best kant zien. Zij behaalde een moo; eerste prijs.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21