Waals zaait verwarring over oudste huizen Twee squadrons minder op De Peel Meisje aangerand DeMKB ,1 Kinderen schrij ven deportatie- verhalen Colonia Espanola stopt ermee En verder: Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. Het grote voordeel van Albert Heijn. Ch automatiseerder ongen dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 23 - donderdag 3 juni 2004 MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13 Sport 21 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26 De gemeente wil Venrays oudste huizen aan de Hoenderstraat 6 en 8 van de monumentenlijst afvoeren. Zodat de zwaar onderkomen panden gesloopt kunnen wor den voor de nieuwbouw van appartementen. Burgemeester Waals meldde vorige week op TV Limburg dat de huizen bin nen twee weken tegen de vlak te gaan. Deze uitspraken hebben voor nogal wat verwarring gezorgd Ook zei Waals dat er nog geen bezwaren bij de gemeente zijn binnengekomen. Dit is echter onmogelijk want de gemeente heeft het voornemen om de hui zen van de gemeentelijke monu mentenlijst te halen nog niet gepubliceerd. Eerst moet de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA) daarvoor toestemming verlenen. Zolang de panden nog op de monumenten lijst staan mogen ze niet gesloopt worden. De commissie WMA heeft een kijkje genomen en schrok van de deplorabele toestand van de hui zen. Zowel eigenaar Cor Jeuken als de gemeente wil er geen geld meer instoppen. WMA vindt dat niet alleen technische en econo mische belangen een rol mogen spelen. Ook wijst de commissie alle maatregelen af die het pand moeten beschermen maar die de historische waarden aantasten. Jeuken moet van de gemeente actie ondernemen om instortings gevaar en onveiligheid voor de omgeving te voorkomen. Het is uit den boze om alle dakpannen te verwijderen, oordeelt WMA, Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl die het cultuurhistorisch belang rijke panden vindt. De commissie dringt daarom aan op een bou whistorisch onderzoek waarin alle waardevolle materialen, con structies en details worden onder zocht. Pas daarna wil WMA een oordeel vellen. Dit oordeel is bepalend voor de toekomst van de huizen. Want het college kan in dit geval, omdat het een monu ment betreft, het advies niet naast zich neerleggen. Het voornemen om de panden daadwerkelijk van de monumen tenlijst te halen moet eerst open baar gepubliceerd worden, zo laat een woordvoerder van de gemeente weten. Dan gaat een bezwaartermijn van vier weken in. Indien er binnen deze periode geen bezwaren binnenkomen, dan kan de afdeling Bouwen en Milieu direct een sloopaanvraag én sloopvergunning afgeven. Wettelijk geldt er een bezwaarter mijn van zes weken maar daarop hoeft de aanvrager (de gemeente) niet te wachten. Op eigen risico mag direct begonnen worden met de sloop. Het enige middel om de sloopwerkzaamheden te stoppen is het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing) bij de rechtbank. De uitspraken van Waals zorg den ook voor onrust bij Dingus op Hoenderstraat 10. Het jonge rencentrum vreesde dat door de sloop op zo'n korte afstand ook Dingus geveld zou worden door de slopershamer. Te meer omdat het jongerencentrum al jaren in de clinch ligt met de gemeente over de verbouw en bestemming van het pand. Juist in de hoek het dichtst bij de oudste huizen is het pand uiterst kwetsbaar boven de gestutte kelder. Het interview van Waals op TV Limburg is tijdens pinksteren herhaaldelijk getoond op grootbeeld in Dingus tussen de beelden van Pinkpop door Voorzitter Pieter Gijsbers sprak dinsdag met burgemeester Waals. "We zijn nu enigszins gerust gesteld", zegt Gijsbers. "Waals gaf de garantie dat Dingus tijdens de sloop geen haar gekrenkt zal wor den. Maar die woorden willen we ook zwart op wit bevestigd zien." al op wie u gaat stern- lens de Europese ,en? Ik niet, ik weet eens of ik wel ga stern- donderdag 10 juni. Want ten op de lijsten van de zeggen me niks en van al :ampagnes die her en der ;n om zieltjes te winnen, niet goed. Plotseling zijn uit Brussel te vinden in i, hebben ze hun kanto- stad van Manneke Pis «en voor 'de gewone' bur- Want willen ze nog jaren op pluche doorbrengen, dan ten ze de stem van mij hard ig. En die van u, en dus vertel- k u waarom het -toch zo ngrijk is om te gaan stera- Er. het liefst op hen natuur- Tja, de Europese Unie weet ders goed dat zij niet bepaald oelens van genegenheid of rouwen opwekt bij haar bur in Brussel vergaderen de eters over onbelangrijke din- cn bovendien kost de EU ons veel geld ook, vinden de ste inwoners van Europa, ar ik zal u nu een geheimpje klappen: deze redenering is in. Ook in Nederland wordt ergaüerd over onzinnige din- en ook de Nederlandse ïaucratie kost ons veel belas- field. Maar waarom stemmen hier dan nog? Wij stemmen in Nederland omdat we lerlander zijn en geen opeaan. Sterker nog, opeanen bestaan niet. In opa wonen Fransen, Italianen Duitsers, maar geen opeanen. En waarom zouden ons interesseren In de opese politiek als we ons n Europeaan voelen? fanneer is ons Nederlander- oel het grootst? Is dat als er 'nieuwe wet wordt aangeno- n' Nee, wij voelen ons op en 'Nederlander met Koningin- ag en als Oranje moet voet en tegen Duitsland. Door mid- deze festiviteiten creëren 'ten 'wij'-gevoel. En omdat wij 'trlander zijn, stemmen we tij- 1 de Nederlandse verkiezin- De overheid kan door mid- ■an prachtige reclamespotjes «ren 'de Europeaan' naar de "thus te krijgen. Maar als die opeaan niet bestaat, wordt dat 'een lastig karwei. En hoe zor- 1 we er nu voor dat de - derlander en de Fransman zich Europeaan voelen? fcrdaad, door middel van rcpese feestdagen. Misschien 5 het idee van Johan Vlemmix 'een minister van Feest aan te "en zo gek nog niet. Een iïster van Feest om het natio- cgevoel te versterken. Iemand ervoor zorgt dat wij ons ver- oden voelen in Europa. ®ehien dat er dan een nieuw g n burger ontstaat.' de fopeaan De Europeaan die 't voor een nieuw parlement - M Bussel J tonnes Bezuinigingen kosten luchtmachtbasis 365 banen De bezuinigingen bij defen sie leiden tot een verlies van 365 banen bij de Groep Geleide Wapens in Vredepeel. En de opheffing van het 801 en 804 squadron. Woensdagmiddag vond met veel militair ceremonieel de teruggave plaats van het com mando over de twee quadrons aan de bevelhebber van de luchtmacht, luitenant-gene- Wat gebeurt er als U niet adverteert raai Berlijn. Vervolgens wer den de nieuw heringedeelde sqaudrons 802 en 803 opnieuw geïnstalleerd. De bezuinigingen bij Defensie houden voor de Groep Geleide Wapens in dat de verouderde HAWK-wapensystemen niet ver vangen worden. De bezuinigin gen leiden tot de opheffing van twee van de in totaal zeven squadrons op de luchtmachtbasis. Na het verdwijnen van de Hawk, bestaat één squadron voortaan uit twee in plaats van één Patriotsysteem. Daardoor kan het aantal operationele squadrons gehalveerd worden van vier tot twee. De overige drie squadrons zorgen voor ondersteuning. De Groep Geleide Wapens krijgt wel de moderne PAC3-versie van de Patriot-raketten. Het 801 en 804 squadron wer den woensdag met veel militair ceremonieel opgeheven niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur ||9li|DM)j JOOA S'6 US9ISCU J91U9A0M pU8V3 De politie stelt een nader onderzoek in naar de aanranding van een 17-jarig meisje uit Venray, vrijdag rond 16.30 uur op de Henri Dunantstraat, en zoekt getuigen voor het verdere opsporingsonder zoek. Het slachtoffer fietste over het fietspad en werd plotseling dooi de naast haar fietsende aanrander onzedelijk betast. Het meisje sloeg linksaf richting de rondweg Brukske. Bij het viaduct van de A73 zag ze hoe haar belager haar opnieuw achterna reed waarop ze sneller begon te fietsen. Toen ze de Henri Dunantstraat wilde oversteken zag ze een opstaande rand over het hoofd en kwam ten val. Diverse automobilis ten moesten door haar val stoppen. Deze automobilisten moeten ook de aanrander hebben gezien want deze is bij het meisje gestopt en heeft nog naar haar gekeken. Hierop is hij ook per fiets gevlucht rich ting Brukske. Het slachtoffer zag vervolgens ook kans te vluchten. Door de val liep zij letsel op aan een been en raakte haar fiets en kleding beschadigd. Het signalement van de verdachte luidt, jongeman van circa 18 jaar, donkere huidskleur, normaal postuur, kort zwart haar en hij droeg een donkerblauwe bodywarmer met op de rug rode letters. Getuigen van de aanranding en/of de valpartij of mensen die meer informatie hebben over deze zaak of de verdachte, worden verzocht contact op te nemen met de politie Venray. Theater op bezoek in asteria venray Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 We hebben deze week twee verrassingen In onze winkel aan het Henseniusplein. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op Chlqulta bananen. En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10.- of 25- aan boodschappen. Nu met 50% korting Chiquita bananen per kilo Albert Heljn, Henseniusplein 7, Venray. MET DE i U> VAKANTIE IN ZICHT.I \Cy LOOP EENS 0/ V5* BINNEN. Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Zie onze advertentie op pagina 14 Center Parks Het Meerdal/Loohorst SSANG YONC 4\VD CEZKLLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTKYN TEl.i 0478-541945 FAX: 0478-541876 K-mail: VAKGARAGESèGOMMANSFNDFWIT.NI, Internetsite: WWW.GOMMANSFNDEWrr.Nl. Bleek 82, 5801 MK Venray Telefoon (0478) 512 306 boxmeer rarandc. jets tad listal «r tarnen venray casalmrfsrsa RUHL HAEGENS MOLENAAR/*? [rühO w Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Vestigingen in Venray Boxmeer Nuenen I Noorderhof 8. Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 I e-mail: info@rhmweb.nl; Internetwww.rhmweb.nl TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u 1 vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 iyvnv.rongenvof.nl TEG ELZETTE RS B E D R 11 F RONGEN

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1