De kop is eraf: Santiago lonkt! "Eerbetoon aan onze ouders en grootouders" Spaaractie Albert Heijn Jo Hermans stopt bij Paterskerk Luikse markt in Vierlingsbeek Pinhunters kampioen Rotonde Deurneseweg doelloos Zf 11 PEEL EN MAAS Jan en Jana Bexkens op weg Onder grote belangstelling en een prachtige lentezon zijn pinksterzondag rond de klok van half negen Jan en Jana Bexkens uit Tienray begonnen aan hun voettocht naar het 2300 kilometer verderop gele gen pelgrimsoord Santiago de Compostela. Getooid in een shirt van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum en voorzien van de Sint Jacobsschelp en de traditionele wandelstok -met korenbloemen- arriveerde het sportieve echtpaar bij de kerk in Tienray, de bedevaartplaats van Maria van Lourdes. Speciaal voor deze gelegenheid waren de witgele processievaan dels voor de kerk gehangen. Daar sprak SOS-voorzitter René Poels het wandelduo toe en loofde hij het paar voor het feit dat ze aan deze tocht een sponsoring heeft gekoppeld voor het Kindertehuis Hogar Esperanza in Chili, het kin derproject dat SOS Meerlo- Wanssum steunt. Namens de lei ding van het tehuis zr. Lucienne Hardy en de kinderen werden het echtpaar gelukwensen overge bracht. Volgens penningmeester Chris Cuppen is nu al 1300 euro overgemaakt ten behoeve van de sponsoring. SOS heeft dit project angemeld bij Wilde Ganzen en gevraagd het uiteindelijke bedrag te verhogen. Jana en Jan Bexkens lieten weten in elk geval deze 1300 kilometer te zullen wande len. Natuurlijk hoopt het echtpaar dat nog voor het einde van de tocht een bedrag van minstens 2300 op de bankrekening van SOS Meerlo-Wanssum 13 25.91.189 t.n.v. voettocht Santiago is gestort. TROTS OP PAROCHIANEN Pastoor Ruud Verheggen van de Tienrayse parochie zei trots te zijn op deze parochianen die zo'n grote onderneming aangaan. De pastoor vertelde dat hij zelf ooit het Spaanse deel van de pelgrims tocht heeft gelopen en daar goede herinneringen aan heeft. Met een zegen en een gebed wenste hij Jan en Jana erg veel succes. Dat deed ook burgemeester Joep Hahn die een beetje jaloers was op het duo omdat hij graag zo'n wandeltocht zou willen onderne men. "Een kwestie van de sleutel omdraaien en beginnen", daagde Jana Bexkens de burgervader uit. Jah en Jana hebben een aanbeve lingsbrief op zak in drie talen ondertekend en voorzien van stempels door de pastoor, de bur gemeester en de voorzitter van SOS. In die brief wordt de voet tocht uitgelegd en wordt de lezer gevraagd om het echtpaar onder weg ten dienste te zijn. Nadat dit drietal handtekeningen had gezet op de shirt van Jana begonnen Jan en Jana aan hun voettocht tot het veerpont bij Grubbenvorst bege leid door een aantal Tienrayse wandeldames. Jan en Jana hebben deze week de route gevolgd van het Pieterpad. Vandaar trekt het duo via Luik richting Frankrijk. Voorzitter René Poels spreekt het sportieve en sociale echtpaar Jan en Jana Bexkens toe onder toeziend oog van burgemeester Joep Hahn, pastoor Ruud Verheggen en SOS-penningmees- ter Chris Cuppen (foto Marijn Poels) Jan Bexkens houdt speciaal voor het weekblad Peel en Maas een dagboek bij dat regelmatig wordt afgedrukt in dit weekblad dat in Meerlo-Wanssum steeds meer abonnees noteert. Het dagboek wordt ook gepubliceerd op de website: www.sos-meerlowans- sum.nl Museum De Peelstreek ademt sfeer van vroeger uit Dankzij de pioniersgeest, het ondernemerschap en de gemeenschapszin is Ysselsteyn in de loop der jaren uitgegroeid tot het groot ste kerkdorp van de gemeente Venray. Een dorp met een bloeiend verenigingsleven en een goed voorzieningenni veau. De kern wordt gevormd door het Lovinckplein met daaromheen de St. Odaschool, het gemeenschapshuis, de Rabobank en de Boerenbond. Het Duitse Kerkhof en de Peelraamstelling herinneren aan de oorlog. En Museum De Peelstreek vertelt de bezoeker over de ontstaansgeschiedenis van het dorp en brengt het dagelijks leven in de Peel in de jaren 1900 tot i960 in beeld. Nieuwsblad Peel en Maas had een gesprek met voorzitter Jan Houben en secretaris Jef Raedts van de Stichting Museum De Peelstreek. Deze week het complete verhaal, onlangs werd door een fout in de opmaak slechts de helft van het interview met Jan Houben en Jef Raedts in Peel en Maas afgedrukt. Het museum aan de Ysselsteynseweg 113 ademt van alle kanten nostalgie uit. De tafel tjes en stoeltjes, de elektriciteits draden die van paal tot paal gaan, de karakteristieke schilderijen van schilder Hein van Well, de hand gemaakte gebruiksvoorwerpen, het opgezette hoofd van de legendarische hengst Nico van Melo uit Castenray, de typische klederdrachten en de zwart-wit foto's van de plaggenhutten van de Griendtsveense familie Nooyen uit 1935. Wie het museum binnenloopt, wordt meteen gegrepen door de tijd van toen. De tijd dat het paard de trouwste metgezel van de boer op het land was, moeder de vrouw met de hand de was deed en meewerkte op het land, de kin deren samen in een groot bed slie pen en de kachel nog op turf gestookt werd. Zeker in Ysselsteyn, dat in 1921 werd gesticht. Het was de tijd van de hoefsmid, de schoenmaker, de klompenmaker en de putjes schepper. Oude ambachten die heden ten dage nog maar ten dele- of helemaal niet meer- bestaan. Ysselsteyn was in de jaren 1921 tot I960 vooral gericht op de arbeidsintensieve landbouw. De bevolking bestond voor het over grote deel uit boeren en boerin nen, weet Jan Houben. De oud- óndernemer is de grote initiator achter de particuliere expositie in het gebouw aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn. Al tijdens zijn arbeidzaam leven begon hij met het verzamelen van onder meer gebruiksvoorwerken, machines, foto's, peelstekersge- reedschap, schilderijen en huis-, tuin-, en keukenartikelen uit die tijd. Uit interesse en nostalgie, maar toch vooral uit eerbied voor datgene wat zijn ouders en groot ouders- samen met de andere inwoners uit die tijd- van Ysselsteyn in de loop der jaren gemaakt hebben. "Vanuit het niets is Ysselsteyn uitgegroeid tot het hart van de Peel. Als je toch ziet hoe zij vroe ger hebben geleefd met die grote gezinnen, en uren en uren heb ben gewerkt op het land Daar kun je alleen maar respect voor hebben. Deze expositie kun je eigenlijk zien als een eerbetoon aan onze ouders en grootouders." UREN WERK Nooit had Jan Houben het idee om een museum te beginnen. Tótdat zijn kinderen zich afvroe gen wat hun pa toch met al die spullen wilde gaan doen. 'Wat moet je toch met al dat oud ijzer?', vroegen ze. 'Maak er toch een museum van!'. Nou, die raad van mijn kinderen heb ik toen maar opgevolgd. Ruim tien jaar terug ben ik samen met mijn vrouw Dien met het inrichten van de expositie begonnen, samen met Jac Philipsen, die ervaring heeft op dat gebied. Aan de loods, die ik begin jaren negentig kocht, is niet veel veranderd, die is in de oude staat gebleven. We hebben er alleen een tweede etage in aan gebracht. Ja, zeker in die beginpe riode hebben mijn vrouw en ik veel uurtjes in de expositie gesto ken. Toen was ik ieder weekend wel op stap. Veel mensen belden me op dat ze misschien iets inte ressants hadden en dan ging ik weer kijken. Of als mensen uit hun boerderij vertrokken, was ik er als de kippen bij. Want het is toch jammer als een stukje histo rie van Ysselsteyn en de Peel in de afvalbak verdwijnt." Jan Houben en Jef Raedts: "Het is toch jammer als een stukje his torie van Ysselsteyn en de Peel in de afvalbak verdwijnt" RONDLEIDINGEN En daar is Jef Raedts het hele maal mee eens. Sinds vier jaar ver zorgt de Stichting Museum De Peelstreek rondleidingen voor belangstellenden, vertelt de secre taris. "Op afspraak vertellen vrij willigers de bezoekers over het ontstaan van het dorp Ysselsteyn, het leven van toen en de gebruiks voorwerpen en machines die in die periode gebruikt werden. Vooral oudere mensen vinden het prachtig, die blijven uren in het museum en halen herinneringen aan vroeger op. Voor hen is het vaak een feest der herkenning. Maar er komen ook buurten. bedrijven en scholen op bezoek. De kinderen van nu weten vaak niets meer uit die tijd en ze vin den het geweldig interessant om te horen dat hun oma's en opa's zo leefden. Vorig jaar hebben we 782 mensen op bezoek gehad in ons museum." Alle spullen, van machines tot foto's en gebruiksvoorwerpen, zijn zoveel mogelijk voorzien van een jaartal, naam van de eigenaar en een toelichting. De vrijwilli gers van de stichting nemen de bezoekers mee op reis naar de jaren 1925-1960 en vertellen ze aan de hand van de expositie over het leven in die jaren. Ook kan de bezoeker kennisma ken met de dieren die leefden en nog altijd leven in het peelgebied, en bijvoorbeeld zien hoe een dorpscafé er in die tijd uitzag. "Dat café is eigendom geweest van mijn schoonouders in Oirlo, dorpscafé Friessen. De huiskamer zat direct aan het café vast", ver telt Jan Houben. "Maar we heb ben bijvoorbeeld ook de bakkerij van bakker Spee uit Heide uit 1930 in ons museum staan, net als een smederij, een school en een slaapkamer uit die tijd, ruimten die tot in detail zijn nagebootst." Mensen die de expositie willen bezoeken, kunnen dit alleen doen op afspraak. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Jan Houben. tel: 0478-541765 of 06-53132288. De entree bedraagt 1,50 euro. Zondag 6 juni van 10.00 tot 17.00 uur Harmonie en drumband De Herleving organiseert op zon dag 6 juni van 10.00 tot 17.00 uur een grote braderie in het centrum van Vierlingsbeek. Ruim 140 standhouders uit het hele land hebben zich reeds aangemeld om die dag hun waren aan de kooplustige man of vrouw te brengen. Een prima uitje voor jong en oud. Mensen die bijvoorbeeld antie ke poppen, pluche beren, speel goed voor de kinderen, bijzonde re schilderijen, cd's en cd-roms, nieuwe kleding voor de zomer, bloemen, een porseleinen vaas of wellicht een prachtige kamer lamp of -plant willen kopen, kun nen op zondag 6 juni op het Vrijthof en op de straten en plei nen rond de kerk in Vierlingsbeek hun hart ophalen. Ook kunnen de bezoekers genieten van tal van interessante (productdemonstra ties van standhouders uit het hele land. Maar natuurlijk heeft de Herleving ook aan de inwendige mens gedacht. De bezoekers kun nen op diverse terrassen genieten van een smakelijk assortiment aan hapjes en drankjes De entree voor de braderie bedraagt 2 euro, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toe gang. Op het Herleving-terras krij gen dé-bezoekers gratis een kopje koffie of thee aangeboden. De Albert Heijn-winkel aan het Henseniusplein 7 in Venray bestaat tien jaar. Reden voor een groot feest, vonden supermarkt manager Bart Timmers en zijn medewerkers. "En dat vieren we samen met de klant", zegt hij. "De komende maanden zijn er daarom extra veel fantastische aanbiedin gen. Bovendien hebben we een spectaculaire actie waarbij je kunt sparen voor boodschappentassen, boordevol gevuld met lekkere en handige producten." In 1994 vestigde de Albert Heijn-winkel zich op het Henseniusplein. In tien jaar tijd bouwde de supermarkt een grote klantenkring op. "Natuurlijk stel len onze klanten de ruime winkel en het grote assortiment op prijs", vertelt Bart Timmers. "Maar wat de klanten uit Venray en omge ving echt willen, is een uitsteken de service. En op dat punt - zo blijkt uit onderzoek - scoren we ook zeer goed." Over het vieren van tien jaar Albert Heijn-Vcnray is lang nagedacht. Bart Timmers: "We wilden graag een bijzondere actie organiseren waarbij er voor onze klanten veel voordeel te behalen viel. Deze spaaractie vol doet aan al onze eisen." Vanaf heden ontvangt de klant bij elke 10 euro aan boodschappen een gratis spaarzegel die op een spe ciale kaart moet worden geplakt. Twee volle spaarkaarten levert een stevige Ajbert Heijn-bood- schappentas op die gevuld is met allerlei lekkere en handige artike len. "Dat zijn producten die je dagelijks kunt gebruiken. De waarde ervan is 25 euro en dat is toch mooi meegenomen." Klanten mogen ook één spaar kaart inleveren. "Dan ontvang je een kleinere tas. De inhoud ervan is 10 euro waard." De winkel vers trekt de spaarzegels tot en met zaterdag 24 juli. Inwisseling van volle kaarten kan tot en met zater dag 7 augustus. "Be weet zeker dat we met deze spaaractie veel waar dering oogsten," aldus de super marktmanager van de jarige Albert Heijn-Venray. Albert Heijn aan het Henseniusplein 7 in Venray is open van maandag tot en met woensdag én zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur, donderdag en vrijdag van 8.00 tot 21.00 uur. Een jaar geleden is op de Deurneseweg, ter hoogte van bedrijventerrein De Hulst, een rotonde aangelegd die er tot nu toe doelloos bijligt. "Het is aange legd met subsidie van de provin cie", weet John Niessen (WD) "Maar dat weten veel mensen niet. Ze vragen zich af wat dit te betekenen heeft. Een rotonde zonder aansluitingen." De WD'er vindt dat de rotonde wel aansluitingen moet krijgen. Vooral met het oog op de werk zaamheden aan de Henri Dunantstraat die in 2005 van start gaan. Vanwege het afhaken van woonboulevard Xenter zal de gemeente voorlopig geen wegen op het braakliggende bedrijven terrein aanleggen die aansluiten op de nieuwe rotonde. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Met ingang van deze maand stopt Jo Hermans na tien jaren als een van de coördinatoren van de administratie van de Paterskerk. Een vraaggesprek met een bevlogen vrijwillig ster. Hoe bent u als vrijwilliger met de administratie in con tact gekomen? Eind 1993 lag er achter in de Paterskerk een brief waarin vrij willigers werden gevraagd om een aantal werkzaamheden te ver richten na het vertrek van de paters Franciscanen. Daar heb ik op gereageerd. Een aantal keren heb ik met pastoor Barnhoorn doorgenomen hoe de administra tie in grote lijnen was opgezet en daarna ben ik gestart met mijn werkzaamheden als coördinator. En dat ging prima. In 1990 keerde u met uw man terug na een verblijf van ongeveer 30 jaar in de Verenigde Staten. Hoe ervaart u die periode in uw leven? In februari I960 ging ik op bezoek bij een nicht van haar die daar woonde. Het was de bedoe ling dat ik daar een tijdje zou wer ken en daarna weer terug zou keren naar Nederland. Dat is er echter niet van gekomen. In de buurt van Boston ging ik werken als secretaresse van een directeur die als taak had in de VS een filiaal van de DAF-fabriek op te zetten Enkele jaren later ontmoette ik daar mijn huidige echtgenoot die werkzaam was voor de Verenigde Naties. In 1964 zijn we getrouwd. We hebben een zoon, die Amerikaans staatsburger is. Hij komt een keer per jaar naar Nederland en ik ga een keer per jaar naar Amerika. Van 1980 tot 1990 werkte ik op de administra tie van een parochie in Scarsdale, New York. Het was een grote en rijke parochie. In het weekend waren er zes diensten en de opbrengst van de collectes bedroeg wekelijks maar liefst 9000 Amerikaanse dollars. Wat is het grootste verschil in leven en geloofsbeleving tussen de VS en Nederland? Het grootste verschil in de manier van leven is dat Amerikanen veel opener zijn als. Nederlanders. Ze praten even makkelijk over hun salaris als over hun stem bij de presidentsverkie zingen. Ze klagen niet zozeer over hun problemen maar praten met elkaar over mogelijke oplossin gen. Er wordt veel minder 'onder het vloerkleed geveegd'. Verder zijn ze erg gastvrij: er is altijd plaats voor logés. We trokken vaak op met andere gezinnen. We gingen heel regelmatig bij elkaar eten: de gastvrouw zorgde dan voor een goed diner. Daaraan heb ik mijn liefde voor koken overge houden. Gezinnen maakten ook regelmatig samen uitstapjes in het weekend. Ze zochten dan bijvoor beeld in een park een barbecue op. De mannen gingen dan samen kaarten, de kinderen .speelden samen en de vrouwen zorgden voor de barbecue en hadden tijd om bij-te praten. Wat is er de laatste tien jaren op de administratie van de Paterskerk veranderd? De voornaamste verandering is de automatisering die vooral gedurende het laatste jaar is door gevoerd. Voorheen was er veel meer contact tussen de vrijwilli gers op de administratie. Het was allemaal wat minder formeel en zakelijk. Soms kwamen mensen ook gewoon binnenlopen om een half uur te praten over wat ze had den meegemaakt. Nu is dat een stuk minder. Ik ga dan ook nog regelmatig koffie drinken bij enkele oud-vrijwilligers. Als u kijkt naar de ontwikke lingen in de Nederlandse kerkprovincie gedurende de laatste 30 jaren ben je dan optimistisch of pessimistisch richting de toekomst? Tamelijk pessimistisch. Er zijn gewoon steeds minder mensen om alles draaiende te houden Dat er parochies worden samenge voegd is dan ook heel begrijpelijk. Maar na samenvoeging wordt vaak de samenwerking minder omdat mensen afhaken vanwege de grotere eenheden die op die manier ontstaan. Met name de jongere mensen zoeken hun heil elders. Ze willen dingen op hun eigen manier beleven. Daar zou de kerk meer rekening mee moe ten houden. Als bijvoorbeeld het Gregoriaans deze jonge mensen niet aanspreekt, zouden Gregoriaanse diensten beperkt kunnen worden tot één op de vier vieringen. In de andere drie vie ringen zou dan meer ruimte moe ten zijn voor de beleving van de jongere volwassenen: want die zijn het die uiteindelijke onze kerk moeten gaan dragen. Wat zijn uw hobby's en wen sen voor de toekomst? Hobby's zijn koken, bridgen en lezen. Ik blijf verder lid van de dorpsraad in Oostrum en als vrij williger werken voor Unicef en voor het groot financieel comité in de parochie Oostrum. Dat comité zorgt ervoor dat de enve loppen voor de kerkbijdrage huis aan huis worden bezorgd én opgehaald. Mijn wensen voor de toekomst zijn nog lang gezond blijven, samen met mijn echtge noot, zodat we nog regelmatig kunnen oversteken naar de Verenigde Staten. Van links naar rechts: Bart Timmers (supermarktmani Yvonne Bogaarts (management-assistente) Ton van de BeuJ (verkoopspecialist kassa), Liesheth Poot (verkoopmanager in\ ding) Geert Peeters (verkoopmanager) Uitslagen le Klasse: La Mousse-V.d. Boomen 18-10 Groeipunt-BT Jamih 2-26 VTU Telecom-Pinhunters 15-13 Close Encounters-Café de Buren 19-9 Al moest tegen de naaste concur rent V.T.U.Telecom een neder laag worden geïncasseerd, die echter klein genoeg bleef om toch de vlag in top te hijsen en voor de tweede maal op rij kam pioen van de le Klasse van de Huisleague te worden. Minder goed verliep de voorlaatste speel avond voor Groeipunt. dat met 26 2 verloor van B.T. Jamin en daar door terug verwezen wordt naar de 2e Klasse. De andere degrada tiekandidaat, Close Encounters, heeft door de overwinning op Café de Buren nog enige hoop te koesteren, maar is dan behalve van hun eigen resultaat mede afhankelijk van de verrichting van B.T.Jamin, dat een voorsprong van 14 punten heeft. De beste persoonlijke prestaties werden bij de dames geleverd door Fien Jenniskens met een 199 game en 516 serie en bij de heren door Jaap Jongejan met de hoogste game (248) en Henk Janssen met de hoogste serie (623) Uitslagen 2e Klasse: Altijd Raak/AVIT-Hit SiïfosV 19-9 Club Up-VvGI/Van Rensch 15-13 Red Arrows-Scores 14-14 The Nitwits-BT Hoeijmakers 6-22 Een gelijkspel tegen Red Arrows was voor het Scoresteam voldoen de om de tweede plaats, achter kampioen Hoeijmakers, vast in handen te krijgen en dus onbe reikbaar te worden voor de con currentie, hetgeen tevens bete kent, dat de Scores volgend seizoen deel uitmaken van de le Klasse. De andere wedstrijden waren van geen belang meer en in de volgorde van de stand kwam ook geen enkele wijziging. Kim Pelzer scoorde het hoogst bij de dames met een 216 game en 594 serie en Peter Cleven deed dat bij de heren met zijn 243 game en 643 serie. Uitslagen Trioleague: BT Kuijten Ass.-Café de Buren 14-7 BT Jamin-Proshop RBVenray 6-15 Plus G. van Dijck-Hit Miss 17-4 BT AWI Isolatie-Crash 6-15 Sigma's/RBV-Nutrivisie 14.5- 6.5 In de laatste ronde moest de beslissing vallen. Zou B.T. Jamin kampioen worden of Nutrivisie. Of zou outsider Sigma's/R.B.V. nog roet in het eten kunnen gooi en. Daar deden die Sigma's hun uiterste best voor, want Nutrivisie moest er met 14.5 6.5 aan gelo ven. wat betekende dat Sigma's Nutrivisie op de ranglijst was gepasseerd. B.T. Jamin kon tegen Proshop RBVenray ook niet tot winst komen, maar verzamelde met 6 punten er juist genoeg om Sigma's toch nog voor te blijven en dus de kampioenstitel te beha len. Een spannender slot had deze league zich niet kunnen wensen. Ook de derde periodetitel was nog te behalen en werd gewon nen door Hit Miss, dat met 119.5 punten de beste was in die periode. Flextronics Kampioen der Kampioenen De sportieve afsluiting van het seizoen is de reeks wedstrijden om de titel "Kampioen der Kampioenen". De kampioen van de tweede klasse, Flextronics, trok in de eerste wedstrijd al fel van leer en hield dat tot het einde zo vol, zodat van de mogelijke 24 punten er 20.5 binnengehaald werden en daarmee de titel. Raedts Bouwbedrijf 1, de kam pioen van de 4e klasse, hield rede lijk gelijke tred met de kampioen en mocht met 17.5 punten als tweede tevreden terugzien op deze wedstrijd. Als derde de RuhlHaegensMolenaar punten, vierde werd Kc Europe 2, vijfde Jan Supermarkten, zesde Klusst Wim Minten, zevende Raedt laatste Beerkens Systeempk Op 3 en 17 juni wordt het afgesloten met twee fee.' den. waarop de prijzen worden uitgereikt. er 2C p Ee d Ralph Oosterwijk win Harrie Claessenswisselti Op de laatste dag van he zoen werd bekend, wie er naar was geworden van de Claessens-wisseltrofee Dit lx een individuele competitiei spelers, die door hun regelt heid en progressie gedurend seizoen punten kunnen nen. Dit jaar was de eer tel aan Ralph Oosterwijk, die 535,84 punten alle eer naar toe trok en zijn naaste coi ten kansloos liet. Op de plaats eindigde met nipte sprong Henri Vallen (401,1 Eric Minten (401.61) nel* bleef. Op de Slotdag werden] overige prijzen verdeelt Huisleague werd Best of tl zij deed haar naam eer aanl naar met 232 punten, g< door Pin Exploders (214, ftoir-Wkcrs (214.)By 'digiiigsprijzen gingen ria? Snellen bij de jongens me|] verbetering van 34,22. meisjes boekte Patricia i (verbetering 10,97) de progressie. De hoogste g HCP) gingen naar Eric j (274) en Violette Vallen (2j hoogste series kwamen c van Tim van Houdt (780) ei Jansen (689). Bij de nieuw (eerstejaars) gingen game als de serie naar JimiJi 248 en 642) en Wendy C (212 en 607). Er werden 69 £i games gegooid in de Huisk Q en in de Harrie Claessens-U H bedroeg dit aantal 124. De n* N 200-games kwamen op naan V Bart van Rens, namelijk 43.>rj B*toernooi Drachten y Op het laatste B* toernoc het seizoen, dat in Drac plaats vond, wisten twee vi L drie Venrayse deelnemers zi de finale te spelen. Bij de Juw 1 ging MartijnJVlagermans alsl j de fmale in met 927 pinfalL1 J finale scoorde hij zijn hoi B game (259) en wist daarmee iswaar een plaatsje te klim maar het podium bleef helaas ten zijn bereik. Hij scoordt toernooi gemiddelde van over 8 games. Winnaar i Michael Kok met 203 gemkl Sander Broers (zeventiende 165 gemiddeld) bleef buitt bereik van de finalèT Aspirantenklasse warende <8 gende drie spelers een f apart. Jochem Magermanslj pins) plaatste zich als derd de finale achter Daniel] (Veghel) met 1094 en^Xai Haag (Zuiderpark, Den Ha^ 1044 pinfall. In de final Jochem (1660 pinfrall, geflï] de van 207.50) met een serie' 643 207-215-221) Xandcr' - Haag (1636) te passeren en# daarmee zijn tweede plek v< achter winnaar Daniel Dol (17* Jochem scoorde in de voorrofl y\ zijn hoogste game (235). igj Komend weekend vinden fl het Nationaal Bowling Ccntnö |r Schiedam de finales van de Events plaats. Zaterdag a.s zullen Ni Claessens (vierde), Tim Houdt (elfde), Sander (twaalfde) Lars Lenssen (vijf de) en Martijn Magermans(cef twintigste) in de Junioren® hun halve finales spelen. Bil Aspiranten spelen dan Jock Magermans (negentiende) c"! 131 Minten (negenentwintigste) zullen zich in de toptwaalf® ten spelen om de semi-fm« overleven. Op zondag |Ie alleen Lisa Jansen (als elfde) in en Pupillenklasse uit. waarvan lü jj" halve finale de zes best geklap den naar de finale gaan. Bij Junioren jongens gaat dc topt W| naar de finale.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16