apcabaret' en Glazen peelgoed Sint Servaas, letterlijk n beeld Kunst Cultuur )e Havenzangers.nl op ermis in Leunen Sahara Drumbandtreffen 35 jaar Freunde Echo leid EK 2004 in 't Podium Doe mee met het literair café Joekskapel- lenfestival in Overloon Koffieconcert EK-feest in De Tijd Hardcore Impact party Expositie Irok »9'HEN maas Donderdag 3 juni 2004 - Pagina 13 igramma Schouwburg Venray jpcabaret' met Rooyac- Kamps Kamps en de dassieker Glazen Speel- Schouwburg Venray Ihet seizoen deze week af ■twee voorstellingen. mooie aan Rooyackers, Ips Kamps is dat ze totaal feuwend en origineel bezig [Dit betekent dus dat de nieu- jorstelling weer compleet 5 is dan de twee vorige. Ihebben de geheel eigen stijl ■art Kamps, Tim Kamps en toyackers proberen te dui- IZapcabaret, géén cabaret, ietheater ...het kan niet op. Jjvies in een recensie van het ieen Dagblad komt nog het in de richting: "Gewoon lijken naar die jongens!" De rekken met hun energieke izinnige programma's met f een jong publiek De voor lig op vrijdag 4 juni begint fi.00 uur ft The Glass Menagerie begon j)45 op Broadway de wereld van toneelschrijver Tennes- (Cilliams, Het stuk sloeg in als bom Niet alleen in Amerika, over de hele wereld. Het het begin van een belangrijke s psychologisch-realistische stukken die vaak een freudiaanse achtergrond hebben. Zo ook de toneelklassieker Glazen Speel goed, waarin een door haar echt genoot in de steek gelaten moe der haar kinderen in een te strak keurslijf opvoedt. Het ijzingwek kende en mystieke familiedrama Glazen Speelgoed toont vier zeer boeiende karakters, vertolkt door een prachtige cast met Anne-Wil Blankers, Astrid van Eek en Victor Löw. Het is een co-productie van Joop van den Ende Theaterpro ducties en Impresariaat Jacques Senf. Zaterdag 5 juni, aanvang 20.00 uur. lichting Leunse Evenementen inisatie (LEO) houdt op dins- 8 juni tijdens de kermis in hen het matinee in gemeen- ipshuis De Brink. Buiten is overdekt terras gemaakt met bar. grenzend aan het kermis- ein. In de zaal staat net zoals voorgaande jaren Het Puppies- huisorkest uit Leunen op het podium. Deze muzikanten heb ben maar één doel: feesten! Als gastoptreden heeft LEO dit jaar de Havenzangers.nl weten te con tracteren De Havenzangers zijn al sinds 1977 een begrip in Neder land Overal waar de muzikale feestneuzen spelen is het onmid dellijk feest. Of het nu een feest tent, dancing, hal of zaal is, de Havenzangers zorgen voor de gezelligheid. Na hun allereerste single en album 'Aan het strand stil en verlaten', met een verkoop filden van Servaas (40) deze serie 'Beelden van Ser- zijn reeds 39 afleveringen de ue gepasseerd en het wordt irom tijd dat Servatius zelf ook s in beeld wordt gebracht ensgroot staat zijn sculptuur fsteld in het museum van het cent van Gogh Instituut Hij [dt afgebeeld met een krom- in de linkerhand en een sleu- in zijn rechterhand Met zijn ten verplettert hij een draak leger prijkte dit konterfeitsel *n nis boven de hoofdingang 'het oude hoofdgebouw. Maar heilige man raakte zijn promi- 'te plaats kwijt, toen in 1945 hoofdgebouw in vlammen !>ng Bij het slopen van de tokerde ruïne verdween het 'ld naar een stille plek ergens "er op het terrein. Daar bleek echter niet altijd even veilig te 'n Er waren vermoedens dat enkeling zijn gram wilde 'en vanwege zijn gedwongen Wijf op Servaas. Daarom werd s'otcn om het beeld een plaats- geven in het museum. Serva- was de eerste bisschop van astricht en een van de eerste toofsverkondigers in ons land. wtius, zoals zijn naam ook wel 'lli was afkomstig uit Armenië, was een telg van de prinselijke lilie Servatios die volgens de levering rechtstreeks zou lammen van de twaalf aposte- 1 De naam Servatius betekent ttlijk "de geredde" naar het jinse servare dat 'letten op' of houden' betekent. Wat dat laat- hetreft zag het er een paar jaar ^en niet naar uit dat de naam Otitis voor Venray behouden blijven. In het kader van de I van de inrichting werd naam geschrapt en werd de inrichting omgedoopt in het niets zeggende 'locatie Stationsweg 46'. Alsof men zich schaamde voor de oude caritasgedachte waarop de zorg in vroegere jaren was gestoeld. Maar de Venrayse inge zetenen bleven de oude naam hanteren en gelijk hadden ze. Venray is altijd trots geweest op zijn koukleum, want Servatius is een van de vier ijsheiligen St. Mar- mertus, St. Pancratius, St. Servati us en St. Bonifacius. Zij vieren hun naamdag op achtereenvol gens 11,12,13 en 14 mei. Vroeger, bij gelegenheid van de naamdag van de beschermheilige van het gesticht, werden de patiënten getrakteerd op een sigaar. Servati us was ook de beschermheilige van de slotenmakers en de meu belmakers. Zijn hulp en bijstand werden ingeroepen bij rugpijn, reuma, koorts, voetziektes, doods angst, muizen- en rattenplagen en bij heftige vrieskou. Servatius stierf op 13 mei 384 te Maastricht en werd begraven op een plek vlakbij het huidige Vrijthof. Hier werd later de Servaasbasiliek gebouwd. In Maastricht wordt de heilige op bijzondere wijze geëerd. Om de zeven jaar vindt de Heiligdomsvaart plaats waarbij de noodkist met zijn relieken in pro cessie door de straten van Maast richt wordt gedragen. Ook dit jaar vindt deze Ommegang plaats en wel op zondag 4 en 11 juli. Wat Venray betreft zal zijn naam blij ven voortleven in het nieuwe Ser- vaashof waarvoor de bouwplan nen klaar liggen en die over niet al te lange tijd in uitvoering zullen gaan. Misschien dat het beeld een plek krijgt op het virtuele 'Ser- vaasplein'. Twan van Els Blaaskapel Freunde Echo uit Overloon viert in het weekend van 9 tot en met 11 juli haar 35- jarig jubileum. Een weekend vol muziek met blaasmuziek in de hoofdrol. Vrijdag 9 juli een fantas tisch Rabo-Night-Concert met diverse ensembles, fanfareorkest, combo, blaaskapel en zangers. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis voor iedereen. Zaterdag 10 juli om 13-30 uur is er Kinder- markt. Zaterdag om 20 00 uur Top Drie Avond m.m.v. Zuidema Kapel (supertopklasse), Klokken- dorper Blaaskapel superstem ming) en Freunde Echo. Zondag om 11.00 uur een grote Lönse Brunch met aansluitend een Non stop Muziekfestival. Blaasmuziek uit de regio m.m.v. Stevenslander blaaskapel, Oberkrainer Nizo- zemska, Frohliche Rübensam- mler, Rosentaler en Zuidema Kapel. Voor de kinderen (en vol wassenen) zijn er enkele leuke spellen buiten op het feestterrein. Alle muzikale activiteiten vinden plaats in de feesttent in het cen trum van Overloon. Inlichtingen Ton Keizers (0478)642399 of via de website; www.blaaskapel.nl Het is weer een tijd geleden dat het Nederlands elftal mee kon doen met een groot toernooi. Vandaar ook dat het oranjegevoel bij velen van diep omhoog moet komen. Links en rechts komt steeds meer oranje in het straat beeld en leven we naar het EK toe. De wedstrijden kijken in Café 't Podium is dé manier om het EK in Venray te beleven. Vanaf dag een van het EK in Portugal wor den alle wedstrijden op groot beeld uitgezonden. Café 't Podi um kent een levendige historie tijdens de EK en WK. Diegene die te gast waren tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal bij voor gaande toernooien herinneren zich dat nog gegarandeerd. Onder het genot van een drankje loopt de spanning vaak hoog op en dit wordt beleefd door het hele café. In 't Podium kunnen vanaf 12 juni meer dan 400 man genieten van de wedstrijden van het Neder lands Elftal en de andere deelne mers aan het EK in Portugal. Meer informatie over het EK, de wed strijdschema's en de openingstij den van Café 't Podium zijn te vin den op www.podiumvenray.nl. PEEL EN MAAS een abonnement waard van 280.000 exemplaren, volgde een enorme reeks hits en albums, waarvan enkele de gouden en zelfs platina status bereikten, zoals 'Oh Heideroosje' en 'Daar bij de waterkant'. Het gemeenschaps huis is open vanaf 15.00 uur tot 0.30 uur. De entree is gratis. In een nis boven de ingang van het oude hoofdgebouw van Servaas prijkte het beeld van Sint Servatius. de patroonheilige van de inrich ting. Deze maand bestaat de opgave uit twee zeer bekende versregels. Voor poëzieliefheb bers zal het niet veel tijd vergen om voor deze mei-opgave de oplossing te vinden! "Ik ween om liefde die. niet is ontloken En om mijn harte dat niet werd verstaan. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstraat i, 5801 RR Venray. tot vrijdag 18 juni a.s. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opga ve. Poëzieliefhebbers kunnen dus weer aan hun trekken komen! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de-gogde titel yan, het gedicht iedereen die de oplossing weet,.spoqrt het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor dé jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Het tussenklassement laat zien dat de heer J Craghs nu aan de leiding gaat met 40 punten. Mevr. L. Colsen, en de heer G. Keijzers volgen met 30 punten; mevr. L. Geurts heeft 20 en mevr. R, van Daal 10 pun ten. Het citaat van vorige maand was afkomstig van het gedicht "Bombar dementsvlucht" van Adriaan Morriën. De inhoud van het gedicht spreekt voor zichzelfHet is geschreven vanuit de optiek van de noodzaak van een bombardementsvlucht om het vaderland te bevrijden. Bombardementsvlucht Hoe weinig wij van vliegmachines weten! Het moet nu koud zijn in de winternacht. Onder een hemel waarin sterren bleken. Boven een hnd dat op verschrikking wacht. En zelfs al zouden de piloten in hun jassen Zich warm en veilig voelen achter glas. De fraaie sterren hen opnieuw verrassen Als vroeger bloemen tussen wuivend gras, Hoe ver zijn zij van w at ons hier beneden Ontroert en aan de aarde bindt: Een kamer waarin dankbaar wordt gegeten Een stilte door het klokgetik bemind. Zij vliegen in het ronken der motoren Dat verre echo's in dc ruimte wekt. Boven de zee die geen geluid laat horen, Overeen land dat zich in 't donker dekt. Zij zien rivieren in het maanlicht blinken En vinden zich aan tekenen terecht Van steden die hun zoeklicht laten zinken Zoals men goedenavond zegt. En zonder haat zien zij hun bommen springen Vervolgt hen het \ijandelijk vuur; 't Veelvoudig licht heeft schone aarzelingen In de ontzaglijkheid van ruimte en uur. Zij kennen een toewijding in 't vernielen Die hen ontroert zoals zij ons ontzet: Veel tegenstrijdigs ligt in onze zielen Bijeen als kinderen in hetzelfde bed. Het vliegtuig dat zich raaklings heeft ontladen Rust nu als speelgoed zingend in hun hand Als hen de dood niet aan zijn strand doet dalen Landen zij veilig in het vaderland. A. Morriën De avond met Margriet de Moor vorige week in het Theehuis van het St. Odapark vormde de waardige afsluiting van de reeks hoogtepun ten. die dit seizoen bracht: Voor Kees van Beijnum kwamen bezoe kers uit Amsterdam, Voor Arthur Japin uit Haarlem en voor Herman Brusselmans van heinde en verre. En ook Margriet de Moor trok een volle zaal! Aan het programma voor het komende seizoen wordt hard gewerkt. Vast staan reeds de schrijversavonden met Rosita Steenbeek op 7 november 2004 en met Joost Zwagerman op 22 mei 2005. Maar er volgt nog veel meer! Wie donateur wil worden ran het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van 16.00 euro per jaar - kan con tact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activitei ten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisge stuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tel. 0478-582948 maar ook op onze aantrekkelijke website www Iiterair-cafe-venray.nl Naast orkest, leerlingenorkest en Eikenhofkapel heeft muziek vereniging, harmonie Sub Matris Tutela een actieve drumband. De drumband speelt op het hoogste niveau, de eredivisie en staat al sinds 1975 onder leiding van instructeur Piet Poels. Om de drumband eens extra onder de aandacht te brengen en mede ter gelegenheid van het feit dat Piet Poels dit jaar 30 jaar aan de muziekvereniging verbonden is, wordt op zaterdag 12 juni in gemeenschapshuis d'n Oester ham, Watermolenstraat 1 in Oos trum een drumbandtreffen gehou den waaraan de drumband van MMSK St. Petrus Banden o.l.v. H. Martens, de drumband Vrienden kring Overloon o.l.v. W. v. Horck en de eigen drumband zullen deelnemen. Het treffen begint om 19.30 uur en de entree is gratis. Op zondag 6 juni houdt Vur de Joeks een spetterend Joekskapel- lenfestival in Overloon met als thema Gein op 't Plein. Liefst zeven joekskapellen uit o.a. Eind hoven, Wanroy, Venray, zullen aan dit evenement deelnemen. Het plein bij café Bos en Berg aan de Irenestraat zal voor deze mid dag omgetoverd worden tot een gezellig terras met een tweetal podia waar de deelnemende kapellen hun muzikale kunsten kunnen vertonen. Alle kapellen zullen tweemaal een optreden van respectievelijk 20 en 15 minuten verzorgen. In de pauze staat iedereen nog een verrassing te wachten in de vorm van een special act. De deelne mende kapellen zullen ook op een ludieke manier door een publieksjury beoordeeld worden en dit gebeuren wordt aan elkaar gepraat door een bekende Overlo- ner, die dit gebeuren op het lijf geschreven is. Naast het muzikale vertoon is er voor deelnemers en publiek ook nog de mogelijkheid om op een andere manier te kijken wie de langste adem heeft in de vorm van bas blazen en spijkerbroek han gen. Voor de winnaars hebben we leuke prijzen in petto. Ook is er nog een loterij met prachtige prijzen. De kleintjes kunnen zich ook vermaken met een groot springkussen en er is ook nog een grabbelton. AJ met al voldoende ingrediën ten om er een. gezellige middag van te maken. De aanvang is om 13.30 uur en het festival zal om ongeveer 18.30 uur afgelopen zijn. De entree is gratis. Op zondag 6 juni verzorgt Har monie-orkest Noord-Limburg om 11.00 uur een koffieconcert op 'n zeer sfeervolle karakteristieke Venrayse locatie, de Witte Hoeve. Het belooft 'n prachtig concert te worden met voor ieder wat wils. Het gebodene laat zich het best karakteriseren met 'Van licht-klas- siek tot eigentijds'. Bij het eerste mogen we stukken als Coppélia. Gold und Silber en Lippen sch- weigen toch zeker rekenen, ter wijl het eigentijdse terug te vin den is in Chess, Evita en Abba. Daar tussen in zit dan nog ergens iets licht-klassiekerigs verborgen overgoten met 'n André Rieu saus je. Mocht u dit nu reeds als muziek in de oren klinken, dan mag u deze gelegenheid niet voor bij laten gaan. Aan dit concert wordt ook medewerking verleend door onze eigen zangsolisten. Marjolein Kuenen (sopraan) en Theo van Kollenburg (tenor). Marjolein is nieuw en heeft het stokje van Ankie Titulaer overge nomen. Theo mogen we, in al z'n jeugdigheid, best als oudgediende kenschetsen.De toegang tot dit concert bedraagt vijf euro, spon sors, ereleden en donateurs heb ben gratis toegang Het komende Europees kam pioenschap voetbal zal een heus feest worden in café De Tijd. Alle oranje-wedstrijden worden natuurlijk op grootbeeld vertoond en van dinsdag tot en met vrijdag gaat het cafe een uur eerder open gedurende de voorronden (dus vanaf 18.00 uur). Zo kan iedereen alle wedstrijden op ons nieuwe grootscherm volgen. Ze beginnen woensdag 9 juni met een opwarm-avondje. Hoe was het ook weer om Europees kampioen te zijn? Wat voelden we toen in '88? Wie maakten ook weer die fraaie doelpunten. Woensdagavond kun je dit her leven in De Tijd want zij laten de hele video zien van EK '88. Aan vang 20.00 uur. Ook kun je deel nemen aan de grote EK-pool. Deelname kost 7,50 en de prijzen zijn fantastisch. Er zijn nog inschrijfformulieren te verkrijgen bij café De Evenaar, cafetaria De Hoender en café De Tijd. Op zaterdag 5 juni gaat in OJC Dingus de 31e Hardcore Impact party, plaatsvinden: Area 1 (Chill Out): dj Ramoniac. dj Black Demon, dj Poelik, dj X-ception en dj Anathema, dj Untames. Area 2 (Hardcore): dj Endymion (Enzyme Records), dj Die - Moon, dj Bas- sweiler, dj Yesheads, dj 2-Hard. hpsted by MC OSA me The Har dist. Dë kassa en café zijn open om 19.00 uur; zaal open om 21.00 uur. De entree bedraagt 8 euro. Minimum leeftijd is 16 jaar (legiti matie verplicht). OJC Dingus, Hoenderstraat 10 in Venray. De gehele maand juni expose ren verschillende kunstenaars bij IROK Galerie in Horst. Gerda Elf- ring doet dit met olieverfschilde rijen van Hollandse landschappen en dieren in moderne stijl met felle kleuren. Hans van Vroonhoven wordt geïnspireerd door het universum, stelt zijn mixed media panelen tentoon. Bert van Kol met figura tieve en abstracte acryl doeken. Nico Namara schildert vaak in zijn eigen 'drip-techniek' de meest uiteenlopende onderwerpen, van klaproosvelden tot kurkboom- stammen en Guus Seibert expo seert zijn wit marmeren beelden van geabstraheerde vrouwelijke vormen. U bent van harte welkom om deze en nog vele andere werken te komen aanschouwen: di tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 13-00-17.30, zaterdag van 9 30 tot 16.00 en zondag 6 juni van 13 00 tot 17.00 uur. Galerie Irok is gevestigd aan de Meldereloseweg 6 in Horst. Boekrecensie in Peel en Maas Op het strand van Alexand- rië proberen onbekenden de mooie biochemicus Eva Rojas om het leven te brengen. Gelukkig is de beroemde avonturier en ontdekker Dirk Pitt in de buurt. Maar de vraag blijft: wie wil Eva vermoorden en waarom? Dirk Pitt raakt verzeild in een ingenieus maar gruwelijk complot van een meedogenloze Franse industrieel en een bloeddorstige West-Afrikaanse dictator. Pit wordt gevangengenomen en gedwongen onder onmenselijke omstandigheden slavenarbeid te verrichten. Vastbesloten zoekt hij naar een manier om te ontsnap pen Terwijl een mysterieuze epi demie een directe bedreiging vormt voor de wereld, wordt Dirk Pitt met een grote barrière gecon fronteerd. Hij moet -met een mini maal rantsoen aan water- te voet door de Sahara...Clive Cussler schreef meer dan twintig bestsel lers. waaronder Atlantis ontdekt. Inferno op zee, Vuurijs en Gou den Boeddha. Recent verscheen Jacht in de diepte, over Cusslers meeslepen de speurtocht naar scheepswrak ken. Sahara zal binnenkort wor den verfilmd door Paramount. De schrijver woont afwisselend in Colorado en Arizona. Sahara is te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 4,95 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13