Kunstexpositie in 't Kasteelke Meerlo meer loos Slagerij Van de Pasch in de ban van Oranje |jB> DESTREEK peters[Jf textiel ovivo 5 TEN CATE Slagerij v.d. Pasch Uw specialist in barbecuevlees €10.90 p.p. Eindelijk weei warme voeten! Elektro Kusters Thema feesten: Frans Kusters peters woninginrichting Pakket wet streekproducten: een originele verrassing! PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2003 - Pagina Hoofdstraat 11 Meerlo 0478-691803 www.slagerijvandepasch.nl PAKKET POPULAIR: volledig verzorgd 5 soorten vlees 4 soorten salades 3 soorten saus stokbrood, kruidenboter Speenvarken arrangement prijs op aanvraag Vraag vrijblijvend onze folder per fax, post of raadpleeg onze website. Voor uitgebreide informatie kunt U ons ook bellen. BIJ AANKOOP VAN imj' ft P ATIC 3 PRODUCTEN IW BOEKHOUD- EN ADVIESKANTOOR WAGEMANS V.O.F. VOOR HET VERZORGEN VAN: administraties landbouw, midden- en kleinbedrijf en particulieren samenstellen jaarrekeningen belastingaangiften fiscale adviezen loonadministraties bedrijfsomzettingen pensioenadviezen DE COCQ VAN HAEFTENSTRAAT 13, 5864 BA MEERLO, TEL.: 0478-692197. Installatie- en reparatiebedrijf Hoofdstraat 39 Meerlo Tel. 0478-691473 Het adres voor: Huishoudelijke artikelen verlichting voor binnen en buiten. Installatie materiaal voor de doe het zeiver. Installatiemateriaal, div. verlichting, huishoudelijke apparaten, lampen, batterijen, audio-video banden enz. Openingstijden Meerlo, winkel en postkantoor Maandag t/m vrijdag: 8.30-12.30 uur; 13.30-18.00 uur. Zaterdag: 8.30-16.00 uur. Beatrixstraat 3A 5864 AG Meerlo Tel. (0478)69 12 78 MEERLO Voor feesten en partijen Vanaf 1 september CRAZY DINNER vernieuwd. Ander menu - andere puzzel maar evengoed lachen, gieren en smullen 22,75 p.p. All-in arrangement 36,- p.p. 13 Juni: kleine LUIKSE SNUFFEL MARKT 12 juni GoeTfauwt feest 18 sept. Country en Western 16 okt. GoeTfauwt feest 20 nov. Fright Night 18 dec. Tiroleravond Tijdens EK ALLE wedstrijden op groot scherm Elke donderdagavond Kienen, aanvang 19,30 uur. Thema avonden gelieve te reserveren Vraag vrijblijvend onze folder tel. 0478 69 12 83 e-mail: info@brügeind.nl www.brugeind.nl Twan, Gertie Kleeven en medewerkers "Bakkerij Sijbers" Meerlo Swolgen NIEUW! Onze vernieuwde koffiehoek voor een gezellig kopje koffie. Uw erkende dealer: Dorpbroekstraat 1 Meerlo - 0478-698080 UZ" k y 5 Hoofdstraat 62, 5864 BH Meerlo (0478) 69 12 78 Slagerij Van de Pasch is hele maal in de ban van het Europees kampioenschap voetbal. Het is dan ook geen wonder dat de winkel van de kwali teitsslagerij aan de Hoofdstraat 11 in Meerlo gedurende de titelstrijd in Portugal wordt omgetoverd tot een waar Oranjeplein. Met tal van voordelige koopjes. Vanaf het begin van de poule- wedstrijden tot en met de finale kunnen de klanten profiteren van een aantrekkelijke 'vierlandeiye-s. dame','te beginnen op maandag 14 juni met poule C: vier Deentjes voor 5 euro, vier Italiaantjes voor 5 euro, vier Zweedjes voor 5 euro en vier Bulgaartjes voor 5 euro. Bij aankoop van een hele kilo kipfilet ontvangt de klant gratis een oranje bal (zolang de voor raad strekt) en bij aankoop van 200 gram oranje paté een gratis oranje pet (zolang de voorraad strekt). Slagerij Van de Pasch staat garant voor kwaliteit, een groot assortiment en een hoge service en heeft een rijke ervaring. Op 19 juni 1975 opende slagerij Van de Pasch haar deuren in Meerlo. Meerlo was destijds een filiaal van de slagerij in Helden-Beringe, waar men reeds op 1 april 1971 was begonnen. In de voorbije 29 jaar is er veel veranderd. Van de Pasch begon met het siachten van varkens en runc(er^i.r§lkGjiiia^ndagochtend werden de dieren geslacht in het pand waar nu 'De Groenteman' is gevestigd en het vlees werd ver kocht in de eigen winkel. Ook werd' er op verzoek geslacht voor de mensen in de wijde omgeving. Het slachten is echter, mede door nieuwe regels en wetgeving, komen te verval len. De slachtingen gebeuren tegenwoordig in grote slachthui zen die daarvoor speciaal zijn ingericht. Wel is het zo dat Van de Pasch de varkens van een vaste varkens- mester afneemt en nog steeds zelf uitbeent. Hoewel het zeer arbeidsintensief werk is en het op vele plaatsen door personeelsge brek niet meer mogelijk is, wor den de geslachte runderen nog steeds door Van de Pasch uitge beend en bewerkt. Het is erg arbeidsintensief werk, maar wordt in Meerlo nog steeds door de slager gedaan De worstmakerij van Van de Pasch staat volop in de schijnwer pers door diverse specialiteiten droogworst. achterham, onger ookte rauwe ham en rookvlees uit de eigen zouterij. In 2005 werd het 25-jarig bestaan gevierd met als hoogte punt een vermelding in het Guiness Book of Records met de langste sjaslick van de wereld 132 meter en 38 centimeter. Met het EK Voetbal en de zomer voor de deur is het barbe cueseizoen ook bij de kwaliteits slagerij Van de Pasch weer geo pend. U kunt bij Van de Pasch uit een zeer groot assortiment barbe cuevlees, speenvarkens, salades, sauzen en arrangementen kiezen. De slagerij biedt u de mogelijk heid om online uw barbecuepak ket samen te stellen. Op de websi te www.slagerijvandepach.nl is de uitgebreide barbecuefolder te vinden. Het wedstrijdschema met alle reclames vindt u onder het kopje 'weekreclames'. Mensen die geen internet hebben, kunnen met de medewerkers van de sla gerij bellen voor de reclamefol der, die hen wordt toegestuurd. Slagerij Van de Pasch, Hoofdstraat 11, tel: 04784)91803 Reclameweken tijdens EK Voetbal in die stad. De gestalte van de mens en het paard staan bijna altijd centraal in zijn keramisch werk. Ruud is altijd weer geboeid door zware vrouwfiguren en vindt veel inspiratie in het vorm geven daarvan. De zware naaktfi guren brengen tot uiting, dat zij geen moeite hebben met hun dik lijvigheid, hun figuur, maar er juist trots op zijn. Peelens beelden ademen ook humor. Nel Jacobs, ze woont op een steenworp van 't Kasteelke, is bekend om haar ambachtelijke vaardigheid in het vlechten met wilgentenen. Zij maakt manden en korven en aller lei decoratieve objecten voor bin nen en buiten, zowel klein van formaat als fors van afmeting. Nel zou de laatste zijn om zich 'kun stenaar' te willen noemen. Maar toen ze hoorde dat Els haar buur vrouw, ging exposeren, vond ze het leuk uitgenodigd te worden ook haar werk tentoon te stellen. Een van haar grotere objecten is een bijna menshoge tol, die door een ingebouwd gewicht wel kan zwenken van hot naar haar, maar niet kan kantelen. Ronald van de Cappelle is geboren in Venray, waar hij op het Boschveldcollege de middelbare school af maakte en vervolgens naar de Stadsacademie voor toegepaste kunst in Maastricht ging. Hij stu deerde af in de richtingen grafi sche, publiciteits- en illustratieve vormgeving. Hij was jaren actief als grafische vormgever en tot voor kort was hij nog art director van het woonmagazine Residence. In 2003 nam hij de gedurfde stap naar zelfstandig kunstenaar/vormgever. Zijn eer ste werk uit de nieuwe levensfase -een aantal olieverven op doek en een gestileerde kop in speksteen zijn op de expositie te zien. De expositie op 't Kasteelke in Meerlo is geopend zaterdag 12 juni van 13.00 tot 17.00 uur, zon dag 13 juni van 12.00 tot 17.00 uur. Entree gratis. In het weekend van 12 en 13 juni exposeert de Meerlose kunstenares Els Heijmans haar schilderijen in en bij 't Kasteelke te Meerlo. Aan deze vierjaarlijkse expositie wordt verder medewerking verleend door Ruud Peelen uit Nijmegen (keramisch werk), Nel Jacobs uit Meerlo (vlecht werk wilgentenen) en Ronald van de Cappelle (olieverf schilderijen). tijd raakte ik steeds meer geboeid door klaprozen en papavers. Hun uitbundig oranje-rood en de ein deloos variërende composities dagen mij uit ze met acrylverf op doek te verbeelden." Maar ook wilde planten, zonnebloemen en koeien inspireren Els Heijmans. Koeien vindt ze prachtig. "Ook in hun uitstraling van rust en goed moedigheid. Anders is dat met de stier uit de wei van buurman Lei van Dijck: boordevol tempera ment kijkt hij argwanend naar je vanaf het doek." Een mooie afwis seling in haar schilderij bezighe den zijn de portretten. De laatste jaren kreeg ze daarvoor nogal wat opdrachten, zowel voor kinderen als volwassenen. Ze vindt het uiterst boeiend om mensen in hun karakteristiek te kunnen ver eeuwigen Zo vond Els Heijmans het een eer om oud-deken Coenen van Venray te mogen por tretteren. Dat schilderij is tijdens de expositie in Meerlo samen met andere portretten, weer even terug op 't Kasteelke. Ruud Peelen uit Nijmegen is al bijna een kwart eeuw werkzaam als zelfstandig keramist. Hij is ook docent bij het Cultureel Centrum dat niet doorgaan. Aan het werk van Els valt haar begeestering af te lezen voor bloemen. Die zijn er rondom 't Kasteelke dan ook volop te vinden in de heemtuin, de kruidentuin en de kleurrijke bermen. In het late voorjaar en de zomer baadt het Kasteelke in een weelde van geuren en kleuren. "Het elke dag bezig zijn in zoveel natuurlijke schoonheid vormt je tot een stilte-mens", vertelt de Meerlose kunstenares. "Je activi teiten lopen onopgemerkt over in een soort van meditatief zijn. Zo ook mijn schilderwerk. De laatste Openingstijden: ma.: gesloten di.: 9.00-12.00 's middags gesloten woe. t/m vrij: 9.00-12.00 13.30-17.30 u. Zaterdag: 9.00-15.00 üèffoenitni V Miriam an Mark Hoofdstraat 11 5864 BC meerlo Els Heijmans woont al weer zo'n 18 jaar in het monumentale 't Kasteelke aan het Moleneind in Meerlo. Het is de vierde keer dat zij in de grote stal van dit prachti ge monument een expositie houdt. De laatste was in 2001. Het lag in de bedoeling om vorig jaar september te exposeren vanwege de 90ste verjaardag van Jan van Susante uit Geijsteren, bescher mer van 't Kasteelke, maar door diens overlijden in juli 2003 kon Di L»L»/>+ uA/i Heesweg 9, Meerlo, 0478-697271 «Wo-Do-Vr: 13.30-17.00 u Zot: 10.00-15.00 u

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10