Jeugdvoetbaldag bij SV Venray Oostrum Cup voor A-jeugdelftallen Sportnieuws -i Opening gerenoveerde velden Red Caps Goud voor Ron van del Hoff; Johan van Dongen pakt zilver Limburgs jeugdfutsalteam vierde Na twaalf jaar weer Venrayse sporter naar Olympische Spelen Derde zege op rij Red CapsC Ui SV Leunen SV Merselo SV Geijsteren SV Oostrum SVOC '01 Red Caps Zevende plaats voor Max PEEL EN MAAS Noodoproep: Laat niet de begeleiders van uw kind alleen ons probleem zijn Wij bij de jeugd van S.V. Leunen zijn voor vol gend seizoen nog dringend op zoek naar veel leiders en trainers om onze jeugdteams te kunnen laten voetbal len. Heb je interesse, meld je dan bij Bert de Groot, tel 583022 of bij Joop Gielens, tel. 580871 Sportweekend: Het sportweekend voor de D, E en F jeugd zal gehouden worden op vrijdag 18 en zaterdag 19 juni. Klussen: Heb je in de week van 20 t/m 25 juni overdag (of 's avonds) tijd om te helpen met het vervangen van het dak, laat even iets weten. Je kimt contact opnemen met Marcel Vogelsangs 589354. Jeugdtoemooien: Het volgende jeugdtoemooi staat nog op het programma: zaterdag 5 juni: F2 naar Volharding Uitslag: SSS Vet.-Leunen Vet. 0-2 Programma zaterdag 29 mei: Merselo Vet.-Leunen Vet. Leunen 1 Kampioen!!! Ter gelegenheid van het kampioen schap van Leunen 1 zal er een recep tie worden gehouden op vrijdag 28 mei van 19 30 uur tot 20.30 uur. Wij nodigen alle leden, bestuursleden vrij willigers, kortom iedereen uit Leu nen. Veulen en Heide uit om Leunen 1 te komen feliciteren in de feesttent aan de Meester de Haanstraat. Voetbal Programma zaterdag 29 mei: Ysselsteyn Bl-Merselo BI v.13.15 Veteranen Trainingsbijeenk. a. 17.00 De wedstrijd Merselo-Leunen is afge last Programma zondag 30 mei: Merselo Cl-FC Amble Cl b.10.15 Programma woensdag 2 juni: SSS/Merselo B2co-Norton JFC b. 18.30 Merselo Dl-Spirit of Youth b.17.15 Aan- /afmeldingen voetbal Nieuwe jeugdleden voetbal kun nen zich aan- of afmelden bij Mari Hermens, Ripseweg 12, Vredepeel, tel.546660. Voor de senioren is dit Harrie van Hoof, Coppelenberg 24, Merselo, tel. 546278. Aan-/afmelding graag voor 1 juni a.s. in verband met opgave nieuwe competitie. Korfbal Uitslagen: Oranje Wit-Lottum Cl asp.C2 2-5 Oranje Wit-MKV Al jun Al 11-3 DOS 2-Merselo sen. 1 8-11 JES Al-Oranje Wit jun.A2 5-6 Oranje Wit-Klimop (K) Al jun.Al 12-6 Merselo-De Peelkorf 3 sen. 1 7-2 Merselo-Oranje Wit midw. 3-9 De Junioren Al hebben huri laatste wedstrijd gewonnen en zijn (ook) kampioen geworden. Voor alle vrijwilligers staat vrijdag 28 mei de vrijwilligersavond nog op het programma. Het team van district Zuid II heeft afgelopen zaterdag in sporthal de Hei berg in Veldhoven een vierde plek behaald. In het team, dat begeleid werd door de coaches Jules Bronnen- berg (coördinator jeugdfutsal) en Jos van Gerven (speler/coach TVF OTTO), speelden ook twee spelers uit de regio: aanvoerder Freek Thoone van ZW Leunen en Bastiaan Bouwsema van TVF OTTO. Zij kwa men beiden veelvuldig in actie tijdens het door de KNVB georganiseerde Programma donderdag 27 mei: Oostrum da-Rabo Venray, Meerlo- Wanssum a. 1930 Programma zaterdag 29 mei: Oostrum F1 toernooi Belfeldiav.09.15 Geijsteren Vet.-Wanssum Vet a. 16 30 Programma zaterdag 5 juni: Oostrum E2 toem. Volhardingv. 14.00 Oostrum E3 toem. Volhardingv. 14.00 Voetbal Uitslagen: Tiglieja A Vet.-Oostrum Vet. 0-1 Programma donderdag 27 mei: Oostrum co-Rabo Venray, Meerlo- Wanssum a. 19-30 Oostrum dames-Rabo Venray, Meerlo- Wanssum a. 19.30 Programma zaterdag 29 mei: SVS Vet.-Oostrum Vet. v. 16.10 Toernooien: Zaterdag 29 mei: Oostrum Al Oostrum a. 10.00 Oostrum F1 toernooi Belfeldiav.09.15 Zondag 30 mei: Oostrum Al Oostrum a. 10.00 Zaterdag 5 juni: Oostrum C2 Vitesse'08 Gennep v.12.15 Oostrum E2 Volharding v.14.00 Oostrum E3 Volharding v. 14.00 Zaterdag 12 juni: Oostrum El Tiglieja v.09.15 Uitslagen Stratentoemooi: Voetbal: 1. Herenpasweg 1; 2. Rande- rade 1; 3- Vlasakker 2. Korfbal: 1. Binnenhof; 2. Ooster Thienweg; 3'. Vlasakker/Ghunenbeek. Jeux de Boules: 1Pierre Driessen/Maria v.d. Boogaard; 2 Mia Holtackers/Toon Jeucken. Korfbal Uitslagen: SVOC-Oostrum 11-0 Nederlands kampioenschap voor jeugdfutsallers onder de 19 jaar. De winst ging uiteindelijk (evenals de vorige week bij het NK voor spelers onder de 17 jaar) naar het team uit district West I. Zuid II won van Oost (1-0), speelde gelijk tegen Zuid I (00) en Noord (1-1) en verloor van West II (1-2) en West I (4-5). Freek Thoone werd teamtopscorer met vier doel punten. PEEL EN MAAS een abonnement waard Voetbal Programma selectie: 28 mei: trainen 19 30 uur 4 juni: trainen 19.30 uur. Na de trai ning is er een bijeenkomst voor de selectiespeler over het seizoen 2004/2005 19 juni: feestavond verdere informa tie volgt nog. Programma zaterdag 29 mei: SVOC A Vet.-TOP Vet. a. 17.00 Afmelden tot donderdagavond bij Theo Strijbos, tel. 571866. OPROEP: Wij zoeken nog enkele nieuwe leden voor bij de veteranen. Meld je aan uitsluitend bij Harry Voer- mans, tel. 571598 of 06-13458319. Programma zondag 29 mei: SVOC Al te Meterik v 1315 Programma maandag 31 mei: SVOC El bij Sparta 18 v.08.45 SVOC E2 bij Sparta 18 v.08.45 SVOC E4 bij Sparta 18 v.08.45 SVOC F1 bij Sparta-18 v.13.15 SVOC F2 bij Sparta'18 v.13.15 De Programmaboekjes liggen in de desbetreffende postvakken op het sportpark. F-jes voetballen tegen hun ouders: Op zaterdag 29 mei as. gaan de kin deren van de F1-F2-F3-F4 het seizoen afsluiten door te voetballen tegen hun ouders. F1-F2 a. 11.00 F3-F4 a. 10.00 Korfbal Uitslagen: SVOC Al-EMOS Al 9-7 SVOC A2-De Horst A2 1-4 SVOC Cl-Oostrum Cl 11-0 SVOC C2-Maastr. Cl 3-0 SVOC El-Swift E2 3-5 Senioren-De Merels 8-2 Zaterdag 5 juni is sportpark De Wieën, thuisbasis van SV Venray, het decor voor de Shell Jeugdvoetbaldag en de Shell Coachdag. Centraal staan alle facetten van jeugdvoetbal, met als absoluut hoogtepunt de landelijke bekerfinale van de A-junioren. In elk van de zes KNVB-districten vindt de Shell Jeugdvoetbaldag plaats In Zuid 2 mag SV Venray dus voetballiefheb bers van jong tot oud begroeten. ,De eigen F-jeugd werkt 's ochtends een 4-tegen-4 toernooi af, de E-tjes 's mid dags. Zij staan onder begeleiding van WhoZnext-teams, jongeren van 14 tot 18 jaar die deelnemen aan een project om jeugdparticipatie binnen vereni gingen te stimuleren. Verder vinden op zaterdag 5 juni de districtsfinales plaats van zowel het schoolvoetbal als het straatvoetbal. Jongens en meisjes in diverse leeftijdscategorieën strijden om een plekje in de landelijke eind strijd. Daarnaast is er voor alle aanwe zige kinderen een voetbalhal met een snelheidsmeter en een opblaasbaar voetbalveld. Dé wedstrijd van de dag is natuur lijk de partij tussen Feyenoord en Wil lem II. Inzet: de Shell Jeugdcup. Het aanstormend talent van beide prof clubs zal aan het einde van het sei zoen deze prijs nog binnen willen halen. Dat belooft een bekerwedstrijd vol hoogstaand voetbal, spanning en sensatie. De aftrap is om 15.30 uur, de finale vindt plaats op het hoofd- veld van SV Venray. Jeugdvoetbal, en de ontwikkeling daarvan, neemt een belangrijke plaats in binnen het beleid van de KNVB. Daarom krijgen ook coaches voldoende aandacht Tij dens de Shell Coachdag, ook bij SV Venray, ontvangen jeugdcoaches uit gebreide informatie. Die kunnen zij direct toepassen en aanschouwen bij een van de vele voetbalactiviteiten die op het sportcomplex worden afgewerkt. In het weekend van zaterdag 29 en 1 zondag 30 mei wordt er een Al-toer- 1 nooi op sportpark De Spar in Oos- 1 trum gespeeld met deelname van 1 tien teams. Deelnemende teams zijn 1 Belfeldia - WSJC uit Noordwijk - 1 Keijenborgse Boys - W Woudrichem - CDN uit Driebergen - Sv Limmen - 1 Hulzense Boys - Sv Harfsen - Sv Vaas- sen winnaar van vorig jaar en ten slotte SV Oostrum. Doelstelling van het toernooi is om de jeugd een afscheid aan te bieden vanuit de jeugdafdeling voordat zij overgaan naar de seniorenafdeling. Op zater dag wordt om 10.00 uur het toernooi geopend en om 10.15 uur starten de eerste wedstrijden. Er wordt gespeeld in twee poules en iedere wedstrijd duurt 2x15 minuten. Tussen de wed strijden door zijn er diverse ludieke acties zoals penalty's schieten, speed shooting, iedereen kan hier aan mee doen. s'Avonds is een groot warm buffet. Er wordt gedurende het toer nooi op het sportpark overnacht. Op zondagmorgen na het ontbijt begin nen de laatste poulewedstrijden om 10.00 uur. Vanaf 13.30 uur worden de finales gespeeld en de uiteindelijke Het A 1-leam dat onlangs kam pioen werd, is uiteraard ook pre sent tijdens het toernooi cupwinnaar is om 16.15 uur bekend waarna aansluitend de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Tijdens het toernooi zal er ook een grote loterij zijn met prijzen zoals een gesigneerd shirt van PSV en -een Nederlands elftal shirt zoals we dat op de komende EK zul len gaan zien. Ook is er nog een gevulde sporttas. Ron van der Hoff heeft Zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Met de Ysselsteynse handboogschutter heeft de gemeente' Venray na twaalf jaar weer een Olympische deelnemer. Bernie Camps, eveneens een uit Ysselsteyn afkomstige boogschutter, was in 1992 in Barcelona de laatste. Weer twaalf jaar eerder, bij de Olympi sche Spelen van 1980 in Moskou, was Peter Winnen van de partij. De wielrenner was toen nog amateur en stapte een jaar later over naar de profs Ook Winnen heeft zijn roots in Ysselsteyn Misschien krijgt Ron van der Hoff nog gezelschap van zijn plaatsgenoot Leopold van Asten. Dè springruiter is nog in de race vooreen ticket naar Athene. Dat geldt niet meer voor Perry Greevink. De taekwondoka, ex-europees én wereld kampioen, leek lange tijd de beste papieren te hebben maar de Venravnaar kampte in het pre-Olympische jaar met een vormcrisis waardoor hij deelname misliep. Donderdag 27 mei 2004 - PaginaEL 1 De handboogschutters Ron van der Hoff uit Ysselsteyn en Johan van Dongen uit Veulen kunnen terugzien op een uitstekend Euro pees Kampioenschap. Van der Hoff pakte met het Nederlands recurveteam goud door in de fina le Engeland met 242-240 te ver slaan. Van Dongen won met de compoundploeg zilver in de lan- denwedstrijd. (Door Henk Willemssen) Beide succesvolle boogschutters zijn lid van Ons Genoegen uit Yssel steyn. De Nederlandse equipe met de nieuwe bondscoach Peter Nieuwen- huis keerde met vijf medailles terug uit Brussel. In het Koning Boudewijn Stadion, de thuishaven van Ander- lecht, werd afgelopen week het EK gehouden. In tegenstelling tot het onderdeel compound is schieten met de recurveboög wel een olympische discipline. Het Nederlandse recurveteam (Siet- se van Alten, Pieter Custers en Ron van der Hoff) moest zich plaatsen bij de laatste twaalf om kwalificatie voor de Olympische Spelen definitief veilig te stellen. Door de 249-236 zege op Wit-Rusland in de achtste finales had het Nederlandse trio zijn grote doel al bereikt. Over drie maanden wacht Athene! Dorpencompetitie tennis In de komende week worden de laatste wedstrijden in de Dor pencompetitie tennis gespeeld. Er zijn al vier kampioenen: Oica in de competitie zaterdag A, 't Löbke in zaterdag B, LVH in zaterdag D en Merselo in zondag B. Uitslagen zaterdag A Oica-'t Löbke TVY-LVH Uitslagen zaterdag B LVH-'t Löbke America-TVY Programma 29 mei: LVH-America Uitslagen zaterdag C: LVH 2-LVH1 America-TVY Programma 29 mei: America-LVH 1 Uitslagen zaterdag D: LVH-Oica Programma 29 mei. Oica-TVY Uitslagen zondag A: LVH-America Oica-Merselo Programma 31 mei: America-Oostrum Oica-LVH Uitslagen zondag B: Merselo-TVY Uitslagen zondag C America-TVY 1 TVY1 -LVH Programma 29 mei: LVH-TVY1 Programma 30 mei: TVY 1-TVY 2 Uitslagen: RCV Asp.-Gemert 13-5 Meppers Eersel-RCV Jun. 4-28 Gryphons-RCV HB Sen. 10-17 MULO Helmond-RCV SB Sen 0-13 Programma zaterdag 29 mei: RCV Pup.-Cheetahs Beek a. 11.00 RCV Asp -Blue Sox Bladel a. 13-00 Blue Sox Bladel-RCV Asp a. 14.30 RCV Jun.-Bullfighters Cuyk a. 11.00 Programma zondag 30 mei: 10.00 uur: Start T-ball familie toernooi 12.00 uur: Officiële opening gereno veerd honk- en softbalveld 12.10 uur: Speciale softbalwedstrijd: Leden van Toen -Leden van Nu 13 00 uur: vervolg T-ball familie toer nooi Programma maandag 31 mei: RCV HB Sen.-Keystone St. a.13-00 RCV SB Sen.-Gryphons a. 11.00 Afgelopen zondag werd in Pannin- gen de finale van de Nationale Jeugd- meerkampen tafeltennis gespeeld. Max Thijssen (TTV Red Stars) werd bij de jongens welpen zevende. Hij begonde finale achtkamp niet al te best en bleef de hele dag zijn gebrui kelijke vorm zoeken. Uiteindelijk wist hij zijn laatste twee partijen te win nen, maar bleef een zesde plaats net buiten bereik. Bij de meisjes junioren wist Sandra Leyten heel knap tweede te worden. De toekomstige speelster yan Red Stars verloor alleen van Nederlands kampioene Sigrid van Ulsen. Op eerste pinksterdag, zondag 30 mei, worden de gerenoveerde velden van honk- en softbalvereniging Red Caps Venray officieel geopend. De in 1965 opgerichte Venrayse sportvereniging sluit hiermee een lang privatiseringsverhaal af. Het oude veld van de Venrayse vereniging was hard aan vervanging toe. Mede door de steun van de Stichting Beheer Sportpark werd er vaart achter de in 1999 ingezette privatiseringsprocedu re van het sportpark gezet. De wens van de honk- en softbalvereniging was om het honkbalveld en softbal veld zo dicht mogelijk bij elkaar te leggen. Met wat passen en meten kon de ligging van de velden zo worden aangepast dat dit voordelen oplevert vopr Red Caps Venray en voetbalver eniging SW. De Venrayse honk- en softbalvereniging heeft zelf niet stilge zeten. Aangezien de Gemeente Ven ray geen geld beschikbaar wilde stel len voor twee nieuwe dug-outs, die een zeer belangrijke rol spelen bij het honk- en softbalsport, moest er door de vereniging flink worden geinves- teerd. Er werd een bouwcommissie opgericht. Deze commissie bekeek wat er zelf kon worden gedaan en wat moest worden uitbesteed. Mede door vele vrijwilligersuurtjes en de (financiële) sponsoring van het bedrijfsleven uit de gemeente Venray werd eind april de laatste hand gelegd aan vier fraaie nieuwe dug-outs. De opening van de velden gaat gepaard met het jaarlijks terugkeren de familie T-ball toernooi. Bij het T-ball toernooi nemen teams bestaande uit ouders, vrienden, gein- teresserden en leden het tegen elkaar op. Deze dag zal gegarandeerd veel lachwekkende momenten opleveren en de jeugd zal proberen op een leuke manier hun ouders te verslaan Meedoen? Inschrijven kan nog op zondagochtend tot 10.00 uur. Om de velden op een feestelijk manier in gebruik te nemen werd het idee géboren door oud-honkballer Joep Swinkels om een wedstrijd te organiseren tussen de spelers van het eerste uur en de huidige Red Caps Venray spelers. In het team van de leden van toen zullen naast Joep Swinkels en mede-oprichter Frans Vroomen in ieder geval ook Gradje Vollenberg, Bert Barends, Math Klomp, Arno Bexkens, Etin Petrochi, Henk Janssen, Frans Troisfontaine, René van Stokkem, Piet Thoonen, Atus Watti en Twan van de Munckhof meedoen. Feestelijk programma: 10.00 uur: Start T-ball familie toer nooi 12.00 uur Officiële opening gereno veerd honk- en softbalveld 12.10 uur Speciale softbalwedstrijd Leden van Toen - Leden van Nu 13.00 uur vervolg T-ball familie toer nooi Ook dit jaar zal Red Caps Venray met minimaal één touringcar afreizen naar Haarlem. Vorig jaar was Red Caps Venray nog met ruim 50 man/vrouw naar het Olympisch kwa lificatietoernooi gegaan Dit jaar staat de 22e Haarlemse Honkbalweek op het programma. Op zaterdag 24 juli zal om 10.00 uur de bus vertrekken Op het pro gramma staan de wedstrijden Cuba tegen Japan en Nederland tegen Tai wan De kosten bedragen evenals vorig jaar 15 euro per persoon voor de busreis ïncl toegangskaarten. Inschrijven incl betaling kan op het T-ball toernooi of bij Patrick van Fes- sem, tel. 0478 - 580852 Ook dit jaar heeft de vereniging meegedaan aan het Jeugd Sport Ken- nismakingsproject. Dit jaar hebben zich ruim 20 kinderen opgegeven om kennis te maken met de honk- en soft balsport. Wil je alsnog meedoen? Drie weken lang, vanaf donderdag 27 mei kun je gratis meedoen, en na afloop krijg je je honkbalcertificaat. De trai ningen zijn van 18,30 uur tot 20.00 uur op onze sportvelden op sport park De Wieën aan de Leunseweg. Informatie is te verkrijgen bij: Jan Leenders, tel. 510540. of kijk op web site www.redcapsvenray.com De honkballers van Red Caps Ven ray hebben hun derde plaats in de ranglijst verstevigd. Na de honkbal lers uit Beek en Nuenen te hebben verslagen moesten ook de heren van de Gryphons uit Den Bosch toezien dat de Venrayse heren eenvoudig de winstpunten mee naar Venray namen: 10-17. De Venrayse heren lie ten door agressief en uitdagend slag werk meteen zien dat zij de winst punten mee naar Venray wilden nemen. Een honkslag van Daan Ens- ink werd gevolgd door een mooie stootslag van Patrick van Fessem en Guus Brugman, waarna Gijs Ensink met een honkslag twee punten bin- nensloeg. De toon voor deze wed strijd was daarmee meteen gezet. In de derde, vierde en vijfde inning bouwden de Venraynaren hun voor sprong uit. Vooral door drie drie- honkslagen van Roger Brauckmann stond het na vijf innings 3-11. Verde digend hielden de Red Caps Venray heren goed stand. Pas in de 7e inning begonnen de Boschenaren grip te krijgen op de Venrayse. pitcher Patrick van Fessem. Pitcher Dennis Berkhout zorgde voor vers bloed en hield de Boschenaren de laatste twee inningen in bedwang. Volgende week maandag spelen de Venrayse heren tegen koploper Stealers uit Boxmeer. Stand 4e klasse H: Keystone Stealers Boxmeer Starlights Schijndel Red Caps Venray Hazenkamp Nijmegen Gryphons Den Bosch PSV Eindhoven Nuenen Cheetahs Beek Ook de Venrayse dames blijfl de race voor het kampioen® Laagvlieger Mulo uit Helmond* eenvoudig aan de kant gezet: 1 Werpster Sanne Erps kende w« tegenstand van de Helmondsedr en zette menig tegenstandster drie slag aan de kant. De Vefl^ dames staan op een gedeelde e» plaats met All Stars Heerlen in dj klasse G. Ook de jeugdteams van Red 0 Venray waren veel sterker dan tegenstanders. De honkbal juni! sloegen de Meppers uit Eersel del na de andere honkslag om de or De punten die de tegenstander ra te kwamen voort uit fouten van1 Venraynaren Vooral de Venra' töj pitchers lieten een grote indruk n ter bij de tegenstander. De aspirad t kwamen helemaal niet in go" tegen Gemert. Pitcher Richenelj- dens en zijn medespelers zetten b 'I inzet op de trainingen om in gc slagwerk en verdedigend veldwen Handboogschutters Ons Genoegen succesvol op EK In de kwartfinale troffen de Neder landers thuisland België. Het werd een 233-231 overwinning. In de halve finale bleek Denemarken een geduch te opponent. De strijd eindigde onbe slist (245-245) maar na een spannen de barrage trok Oranje met 28-27 aan het langste eind. In de finale kende het Oranje-trio tegen Engeland een slechte start en keek tegen een ach terstand van zes punten aan: Maar de recurveschutters herstelden zich knap en bleven uiteindelijk de Engel sen de baas: 242-240. Voor het eerst in de geschiedenis won Nederland de Europese landentitel bij outdoor recurve "Geweldig", reageert Ron van der Hoff. "Voor het eerst in mijn leven win ik een gouden medaille en mag naar de Olympische Spelen. We wisten vooraf dat we het zouden red den maar het moest nog wel gebeu ren. In de wedstrijden na Wit-Rusland was er soms wat concentratieverlies. Zoals in de finale tegen Engeland toen we slecht op gang kwamen Maar uit eindelijk wisten we toch goud te pak ken." In het individuele toernooi schakel de Ron van der Hoff drie tegenstan ders uit waardoor hij de kwart finales bereikte. Daarin trof hij zijn landge noot Pieter Custers die met 109-105 te sterk was. Custers pakte later de bronzen plak en Wietse van Alten werd vijfde. Ron van der Hoff eindig de op een mooie achtste plaats. Zijn beste prestatie ooit. Bondscoach Nieuwenhuis was zeer te spreken over het sterke optreden van zijn drie recurveschutters. "Drie bij de eerste acht. Dat kan geen enkel ander land ons nazeggen." Ron van der Hoff, die in een super- vorm verkeert, kan zich de komende drie maanden helemaal richten op Athene. Hij zal weinig in Ysselsteyn zijn want hij vertoeft vaak in Hilvaren- beek om dagelijks te trainen met zijn teamgenoot Wietse van Alten. "We oefenen ook eens per weekl bondscoach en ik zal de k ook veel in Papendal zijn." 1 nog één groot toernooi op d der voordat de succesvolle had ploeg afreist naar Athene. In juf in Turkije de finale van de C plaats. Het Nederlandse tean meteen een trainingskamp t week aan vast. Met de Europi op zak verschijnt het recurvetd augustus vol vertrouwen aan d in Athene. "We gaan uiteraard «ia een medaille. Maar er komen n |ers ke landen bij zoals Zuid-Korea, alië en de Verenigde Staten All r(jc de onderlinge krachtsverschill iers echt groot zijn", denkt Van dt) ste! die net als Custers en Van Alte, ,njor op een medaille aast in de inditf ,ee wedstrijd. jwin Johan van Dongen bezet a jele, met Peter Elzinga en Fred jCVI Zutphen het nationale compfl 50 j team. Al vroeg in het toernooi tj j^ de kwalificatieduels verbetert Oranje-trio het wereldrecord ,cs; landenteams bij 3x72 pijlen Van en gen (688). Elzinga (695) en ,LSft Zutphen (699) scoorden samen Bjj punten. Daarmee verbraken zij en twee jaar oude record van Den: ken dat op 2070 punten stond. wr In de landenwedstrijd bereikt: n a|; compoundschutters de finalt zeges op Hongarije (256-240),! C(jt marken (258-253) en 256-254! ^0(e op Engeland in de halve finale 1 m eindstrijd moest Nederland heti gen tegen Frankrijk (249-^™ pakte de zilveren medaille. In de individuele wedstrijd Elzinga goud en Van Zutphenb Johan van Dongen wist de ad finales net niet te bereiken. DeVi naar werd in de tweede rondt uitgeschakeld met 169-170 dM Deen Damsbo waarmee Van eindigde op de achttiende plaats.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 22