Dorpsraden Castenray, Tienray en omwonenden krijgen inspraak Van Voorst tot Voorst in Venray ^23B3BE9 érden Peel en Maas en Hemelvaart GEOPEND selected MOXX DeMKB Mishandeling na drankgebruik tj intratuin DEALER men automatiseerder ZONDAG 16 MEI Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. Het grote voordeel van Albert Heijn. 01 En verder: Joetere aert op jacht dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! u HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN LEVIS .'(Thermaalbad lArcert Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl SSANC YONG 4WD PERSONEN EN- BEDRIJFSAUTO VAN 11 UUR-17 UUR CACTUSSHOW VAN 14 T/M 20 mei We hebben deze week twee verrassingen in onze winkel aan het Hensenluspleln. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Magere vruchtenyoghurt En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart, voor een tas gevuld met 10- of 25.- aan boodschappen. Nu met 50% korting dl Magere vruchtenyoghurt bosvruchten, aardbei, perzik of kers/rode bes pak'"te, Q69 Doe aanbisa ng geldt lot en mei raierlag 15 mei 20M en aBesn m onre wintel Albert Heijn, Hensenluspleln 7, Venray. Gemengde reacties op eindbestemming grindplas de Diepeling het bedrijf Teunesen'bevestigde dat voor 2007 de graafwerkzaam heden worden beëindigd. "Dan loopt de vergunning van de pro vincie af. We hebben dan nog een jaar nodig voor de afwerking van de oevers en de beplanting." Omwonenden merken dat de acti viteiten van Teunesen de laatste tijd flink afgenomen zijn. In plaats van vijf zou er nog slechts op twee dagen zand en grind gedol ven worden omdat de afzet stag neert. "Maar dit betekent niet dat we langer doorgaan want de eind datum staat vast", zei Van Rossum. "We zullen het afgegraven materi aal zolang in depots opslaan tot dat de markt beter wordt." De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum organiseerden samen de informatieavond. Er is een gezamenlijke visie ontwik keld maar in beide gemeenten wordt er toch anders over gedacht. Meerlo-Wanssum voelt meer voor recreatie terwijl Venray terughoudender is en de natuur voorrang wil geven. In de huidige visie is alleen ruimte voor wandelen en beperkt zeilen en duiken. Fietsen kan tot aan de plas en zwemmen en vissen zijn verboden. Daar was Frits de Swart uit Meerlo het niet mee eens. Hij sprak namens tien hengelsport verenigingen uit de regio die samen 8000 leden tellen. Al vanaf 1985 maken de visclubs gebruik van de Diepeling. "We hebben er zelf vissen uitgezet. Dat heeft ons veel geld gekost. In 1994 is bij een bijeenkomst in Oirlo nog besloten dat wij er mochten vis sen. Daar was iedereen het mee eens. En nu worden we bedankt", zei De Swart die aangaf dat buiten de vijvers van de clubs er nergens meer gevist kan worden. "Tot tien jaar terug zaten we ook nog aan de Maas. Maar sinds de kiezel er verdwenen is en er zo'n grote keien liggen kunnen we er niet meer zitten. Al twee vissers heb ben er een been gebroken." Jos Kniest, beleidsmedewerker van de gemeente Venray, beves tigde dat het vissen volgens het huidige bestemmingsplan inder daad mogelijk is. Ivan Maes sprak namens de aanwonenden van de Castenrayse kant van de Diepeling. De Castenrayers zijn verbaasd dat alle activiteiten zoals zeilen en duiken gepland zijn in deze noord-west hoek waar de meeste mensen wonen terwijl hier in het eindplan van 1993 nog geen sprake van was. "Het zou hier een ondiep natuurgebied worden. Maar sinds de laatste uit breiding van Teunesen ligt er heel ander verhaal. Als we dit geweten hadden dan was er al eerder ver zet gekomen", zei Maes. De omwonenden zien Kever geen recreatie op de plas. Ze willen dat de natuur er in alle rust zijn gang kan gaan. De vrees bestaat dat het op kleine schaal toelaten van dui ken en zeilen in de zomermaan den uit de hand zal lopen met alle overlast van dien. Pascal Roombergen van Staatsbosbeheer erkendedat water 'een enorme aantrekkings kracht op mensen heeft'. Ook Joep Hermans uit Swolgen kwam aan het woord. Het Innovatief Platteland vindt de visie van de gemeenten te mager en heeft een eigen zeer ambitieus plan opgesteld waarin de Diepeling een Ecomeer moet wor den. Naast natuurontwikkeling is er volop ruimte voor recreatie en educatie. "Dit gebied is te bijzon der voor alleen de natuur. Hier kunnen we echt iets moois van maken. Het kan een voorbeeldge- bied worden voor ver buiten de regio." Joof Teeuwen, voorzitter van het natuurhistorisch genoot schap, vond dat alle grindplassen in Limburg hetzelfde zijn. "Overal zie je dezelfde eenheidsworst met alleen recreatie. Daarom moeten wij hier kiezen voor de natuur. Laat de natuur hier zijn gang gaan want recreatieve activiteiten kun nen op alle andere plassen." En zo kwamen er dinsdag aller lei meningen boven tafel in het warme cafézaaltje. Na ruim twee uur sloot wethouder Arnold Holl van Meerlo-Wanssum de bijeen komst af. De reacties zullen wor den verwerkt in de visie die daar na opnieuw aan de klankbordgroep en de politiek van beide gemeenten wordt voor gelegd. De gemeenteraden heb ben uiteindelijk het laatste woord over de toekomst van de Diepeling. erg oud, maar nog altijd Het is een middeleeuwse dieren, waarin elk dier icpaaldc menselijke on- voorstelt. Reinaert is een tos die al heel wat streken xü uitgehaald, en zich telkens uit de problemen weet te b. Ik had als jongetje altijd wk voor dat mooie dier lie guitige snoet een die tige pels. Maar nu ik zelf u en met kleindieren achter heb, houd ik mijn hart en; Nee, R naert is niet meer eni grote vriend van vroeger verworden tot een brute die ik koste wat het kost n mijn territorium wil hou- ffant ik heb geen zin in een ndc dochter die het voor ronder haar Flappie moet En het is nog lang geen lis.... Van de week hoorde laert. Of beter gezegd: ik dat ik die vlegel 's nachts nnjn huis hoorde sluipen, frkippen en hangoorkonij nen een beetje onrustig besloot toch maar even een te nemen bij ons dierenver- -Niks te zien natuurlijk, maar tgt niets. Die sluwe Reinaert zich telkens weer uit de «men te redden, weet als dief in de nacht toch altijd i*te ontkomen aan de galg, IJpierik me uit de verhalen Ll®ijn moeder me als klein jon- altijd voorlas. is er eigenlijk veranderd lt middeleeuwse verhaal? Veel want de vos is nog ^springlevend. En hij weet 'Itijd op een sluwe manier te omen aan de galg. Vroeger J en Bruin de Beer en Tibeert «i ater tenminste nog op pad frd om Reinaert bij koning 1de léeuw te brengen, maar 2004 kan de vos genieten 01 vrije status. Jagers zitten 1Un handen in het haar en knarsetandend toe hoe Krt zich vermaakt. Reinaert t volop van zijn vrije status, alleen met een vergunning e[op hem gejaagd worden. a'n jachtvergunning is niet wee-drie te verkrijgen bij de ■"tie. Reinaert lacht zich hij hoeft niet zoals in de ajen een smoes te verzinnen :iin leven te redden. Nee, hij 'handlangers die hem fel I^rmen: Bont voor Dieren '8' altijd voor Reinaert in de want een dood vosje is En dode kippen en gan- a)° dat zeker niet? Vraag dat aan mijn dochtertjeH Hannes Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 Honderdvijfentwintigste jaargang - week 20 - donderdag 13 mei 2004 EN MAAS Het zaaltje van café 't Pleintje in Tienray puilde dinsdagavond uit. Zo'n zestig belangstellenden kwamen lui steren of lieten hun mening horen. Hoe de Diepeling er na 2007 komt uit te zien als ont- grinder Teunesen is vertrok ken en zijn werkzaamheden na ruim 25 jaar heeft beëin digd. De meeste aanwezigen kwamen uit Castenray want daar wonen ook de directe buren van de immense water plas van 55 hectare. De dorpsraad van Castenray ging na afloop tevreden naar huis. Ze waren blij met de toezegging van wethouder Ruyten dat de klankbordgroep met drie groepe ringen wordt uitgebreid. "We heb ben altijd in de klankbordgroep gezeten", zegt dorpsraad voorzit ter Louis Vroemen. "Toen er jaren geleden zo'n problemen waren met zwemmen hadden ze ons nodig. Maar de laatste tijd hoor den we niets meer. We wisten niet eens dat de klankbordgroep nog bestond." Eerdere pogingen om een stem te krijgen mislukten. Maar dinsdagavond oogste Frits Ruyten applaus toen hij zowel de Castenrayse als de Tienrayse dorpsraad (die in oprichting is) én een vertegenwoordiger van de omwonenden uitnodigde om aan te schuivenvoor de vergadering van de klankbordgroep op 27 mei. Woordvoerder Van Rossum van De politie heeft in de nacht van vorige week woensdag op don derdag een 51-jarige man uit het Engelse Londen aangehouden op verdenking van mishandeling van een 28-jarige man uit Venray. De verdachte maakte in een café op de Marktstraat vervelende opmer kingen naar de vriendin van de man uit Venray waarna de situatie escaleerde. Daarbij sloeg de ver dachte het slachtoffer met een fles op zijn hoofd. De man uit Venray werd met hoofdletsel voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis. Onderzoek wees uit dat beide mannen onder invloed van alcohol verkeerden. Tegen de verdachte wordt pro ces-verbaal opgemaakt. PEEL EN MAAS een abonnement waard Peel en Maas verschijnt volgende week in verband met Hemelvaartsdag reeds op woensdag 19 mei. Daardoor zijn ook de aan- levertermijnen gewijzigd. Sport--en verenigingsnieuws evenals de ker kelijke mededelingen dienen op maandag 17 mei voor 10.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunnen diezelfde dag tot 18.00 uur wor den aangeleverd. Open dag Rooyse Wissel Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-10 Kunst Cultuur 11 Sport 16-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Celica treffen Kerkelijke diensten 22 haal van Reinaert de PEEL EN MAAS een abonnement waard Bleek 82, 5801 MK Venray Telefoon (0478) 512 306 boxmeer mannenmode, jeans and casus! wear for men venray casual wear fa- men Voorzitter Theo Zegers van de Dorpsraad Merselo heeft woensdag het plan voor het nieuwe wooncomplex in Merselo aangeboden aan gouverneur Van Voorst tot Voorst van Limburg. Hij dééd dit tijdens het werkbezoek van de commissaris van de koningin aan Venray De uitvoering van dat plan wordt gehinderd door de huidige stankregelgeving. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. 5801 BE Venray Q -< Tel. 0478-581526 Daarnaast werden dopr de gouverneur het St. Annaterrein, het St. Servaasterrein en de industrieterreinen De Hulst II, Smakterheide 111 en De Brier bezocht. Verder sprak Van Voorst tot Voorst met de Venrayse fractievoorzitters over de zaken die op dit moment spe len in de gemeente Venray. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 L* U' yvww.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1