ulde aan gedecoreerden in Meerlo ZE ZIJN ER WEER..... LICHTGEWICHT Z0MERBR0EKEN Oranjefeest 45.- Kristijan de beste in kangoeroewedstrijd Gratis winkelen Lintje voor oud-Venraynaar Fishier en Oomen Sfeervolle inzegening in Limburg St. Jozefkapel Meerlo DE LAAGSTE PRIJS IN NEDERLAND OVERTUIG U ZELF...! Kindervakantiewerk naar de boerderij peel en maas 100% POLYESTER - GEMAKKELIJK WASBAAR DIVERSE KLEUREN - MET RIEM - OOK IN 1/4 MATEN PEEL EN MAAS 5 pocket jeans €14.95 van bekend label 2 voor met riem .VOOR Vakbekwaam personeel Prettige bediening f Goede service Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387, EN MAAS Donderdag 6 mei 2004 - Pagina 9 Het programma van Kindervakantiewerk Venray speelt zich dit jaar af Rond de Boerderij. De kinderweek zal Plaatsvinden van maandag 26 tot en met vrijdag 30 juli en sluit dus naadloos aan op de Venrayse ker- niet ontvangen? Bel 5828771 vrijdag tussen 9,00-17.00 uur mis. "De successen van de afgelo pen jaren zullen natuurlijk ook dit jaar weer deel uitmaken van het programma", aldus Erik van de Leur, hoofdleider van Kindervakantiewerk, "Maar de vele nieuwe ideeën die bij de organisatie aanwezig waren, zijn dit jaar in het programma ver werkt." Zo'n toezegging belooft dus veel. Op dit moment wilde de organisatie nog niei al te veel los laten, maar wel wilden ze vertel len dat er natuurlijk een sport- en speldag is, er veel geknutseld kan worden en dat zowel de maandag als de vrijdag een bijzondere dag beloven te worden. Op 11 mei gaan de programmaboekjes naar de basisscholen en daarin zijn alle details te lezen. Aanmelden is dan tot en met 17 mei mogelijk via het aanmeldformulier dat in dat boek je zit. Wacht dan niet, maar lever het ingevulde formulier dus zo snel mogelijk weer in bij de leraar op school. Kindervakantiewerk is ook dit jaar weer op zoek naar lei ding. Leiding geven kan vanaf 15 jaar. maar iedereen kan helpen. Alle hulp is welkom, ook als je maar één of meerdere dagen kan helpen. Voor meer informatie is kindervakantiewerk bereikbaar op telefoonnummer 0478-515777 of via www.kvw-venray.nl. De familie Halm wordt tradi tioneel afgehaald door de fanfa re. Foto: Marijn Poels Daags voor Koninginnedag werden traditioneel de lintjes uitgereikt. Vorige week heeft daar nog op dezelfde dag in Peel en Maas uitgebreid over kunnen lezen. Op ninginnedag zelf vond de jaarlijkse ontvangst plaats van alle oud- en nieuwgedecoreer- den. Op het bordes van het gemeentehuis ondergingen de gedecoreerden een muzikale hulde, verzorgd door Euterpe. Op de foto van links naar rechts Mevr. Schim va der Loeff, de heren Sonnemans, Kremer, Smeets, Linders en mevr. van Bavel. EU-landbouwcommissaris dr. Fishier en CDA- Ria Oomen ten brengen op woensdag 12 jei een bezoek aan Limburg. Zij zoeken Horst, waar 's avonds n manifestatie in Cultureel kram 't Gasthoes wordt houden. De toegang tot de >nd is voor iedereen gratis. Oud-Venraynaar Gerrit Jacobs (72), tegenwoordig woonachtig in Hoogezand, is donderdag 29 april in de gemeente Hoogezand- Sappemeer benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zestien jaar geleden werd hij voor het eerst koninklijk onderscheiden. Het extra bijzondere voor hem was dat de versierselen he ditmaal niet wer den opgespeld door de burgemeester, maar door zijn 2-jarige kleind ochter Maaike Reffeltrath. Gerrit Jacobs - majoor-vlieger buiten dienst- was onder meer WD- raadslid (1982-'98), bestuurslid van Woldwijck en bekleedde sinds 1971 tal van functies in de burgerluchtvaart. Zoals: lid van de examen commissie privé-vliegbrevet A. examinator van de Rijks Luchtvaart Dienst, voorzitter van de Nederlandse afdeling van Aircraft Owners and Pilots Association (nu erevoorzitter), lid van de examencommissie radi otelefonie, bestuurslid van de Stichting Vlieginstructeursopleiding. Traditioneel werd op Koninginnedag in Meerlo het Oranjefeest georganiseerd door de fanfare en even traditioneel is dat er die dag ballonvaarten zijn georganiseerd die meestal niet door kunnen gaan vanwege het slechte weer. Ook afgelopen vrij dag dus geen ballonvaart. Toch werd het Oranjefeest een sfeer volle dorpshappening. Traditioneel wordt door de fanfa re burgemeester Joep Hahn en zijn echtgenote bij de ambtswo ning afgehaald. Omdat dit jaar de kinderen en kleinkinderen van de burgemeester bij opa en oma het oranjefeest vierden ging de hele kluit mee. Ze werden ontvangen door Jose-De Lange-Janssen van fanfare Eendracht Meerlo. Op de speelplaats van de muziekzaal was het de hele middag feest met als hoogtepunt de ballonnenwed strijd. het bijzonder diegenen die teresseerd zijn in de nieuwe en het in voor- zijnde plattelandsbeleid mogen rekenen op actuele in for matie. De avond is bijzonder te noemen, want de hoogste fiiropecs bestuurder op land bouwgebied zal samen met Ria Oomen spreken over actuele kan sen en bedreigingen. Zowel Franz Fishier als Ria Oomen zal ingaan op de kansen die Europa biedt voor Lintburg in het algemeen en de landbouw en het platteland in het bijzonder. Uiteraard zal daar bij over het Europese zuivelbe leid, de discussie over de suiker- Zo'n tweehonderd personen hebben de inzegening meege vierd van de onlangs gerestau reerde St. Jozef kapel in Meerlo. De in 1881 gebouwde kapel werd in 1920 uitgebreid. Doordat het dak en het stuka doorswerk slecht was, werden er de afgelopen jaren acties op touw gezet voor de kosten van de renovatie. Door eendrachti ge samenwerking is de reno vatie een succes geworden. Zondagmorgen rond half negen vertrok een delegatie van de Joepenkompeneej vergezeld door enkele sympathisanten vanuit de St. Jozefkapel te Smakt via het Pieterpad naar Meerlo. Daar aan gekomen vertrok er na de hoog mis een processie ondersteund door fanfare Eendracht naar de St. Jozefkapel te Meerlo. In de pro cessie werd het St. Jozefbrood Nieuws uit Venray en omgeving leest U in NIEUWE ACTIE Na deze succesvolle actie werd meteen een nieuwe actie voor de renovatie van de Mariakapel gele gen in de Megelsum gestart. Mooie buxus op stam worden de komende tijd onder de naam Mariabuxus verkocht voor 15.: per stuk Deze zijn te bestellen bij Jan Poels Julianastraat 21 te Meerlo tel. 0478-691900 Na een dankwoord werd er door Annie Jakobs-Ewals, de fami lie die al die jaren de kapel onder houd, de expositie geopend. De Stichting Kruisen en Kapellen presenteerde fotocollages en informatie over kruisen en kapel len die de Gemeente Meerlo- Wanssum rijk is. Verder waren er diverse oudheidkundige gebruiks voorwerpen te bewonderen John Bussers, werkzaam bij Taxi Verstraaten, had afgelopen donderdag de minuut van zijn leven. In dat korte tijdsbestek winkelde John voor maar liefst 370 euro aan goederen bij elkaar ■n de Plus in Landweert. John had de prijs gewonnen middels een prijsvraag in het personeelsblad van Verstraaten. Directeur Piet Verstraaten had de minuut gratis winkelen gekocht op de diensten veiling van Kiwanisclub Schieëpersland en deze vervol gens via die prijsvraag ter beschik king gestela aan zijn personeel. Met het zweet op zijn voorhoofd wist John Bussers zijn karretje goed gevuld te krijgen. De minuut gratis winkelen was overigens door Plus Van Dijck en Plus Verbeeten voor de diensten veiling beschikbaar gesteld. gedragen door Nick Vuilings en Ron Willemse. De inzegening werd gedaan door Pastoor Ruud Verheggen Tot slot van de inze gening werd de Litanie van de H. St. Jozef gebeden. In een toespraak hield initia tiefnemer Jan Poels een toe spraak, waarin hij zei dat als de mensen nu niet opletten we in de toekomst geen tijd meer voor elkaar en ook geen tijd meer voor het verleden hebben. Samenwerken, samen iets voor elkaar willen betekenen heeft onze samenleving gemaakt en zal ook onze toekomst bepalen, aldus Poels. De geschiedenis van Meerlo leert ons dat wij samen tot veel in staat zijn. Laten wij met zijn allen samen geschiedenis blij ven maken. De personen die belangeloos hebben meegewerkt voor het tot stand komen van deze renovatie kregen van Arnold Jacobs van Stichting Kruisen en Kapellen een fakkel overhandigd als blijk van waardering. In de hoop dat van hun uit de vonk zal overspringen naar andere mensen die zich vrij willig willen inzetten voor de Meerlose gemeenschap. Enkele leden van de Joepenkompeneej (v.l.nr Jos Cnsters, Jos Willers, Jos Poels en Joep Hahn) met het St. Jozefvuur uit Smakt in processie met pas toor Ruud Verheggen naar de kapel. Foto: Marijn Poels 38 leerlingen uit sector 1 van het Raayland College in Venray (sector 1 omvat alle klassen 1 en 2) hebben meegedaan aan de Europese Kangoeroe Wiskunde wedstrijd. Dit is een wedstrijd waarbij zaken zoals logisch (wiskundig) redeneren en ruimtelijk inzicht getoetst wor den. Iedere deelnemer heeft een certificaat, een pentominopuzzel en een exemplaar van Kijk ont vangen met daarin vele mogelijk heden om met de pentominopuz zel aan de slag te gaan. Daarnaast hebben veertien leerlingen een prijs ontvangen. De beste drie waren: 1) Kristijan Trninic (82.00 pt/97%), 2) Selay Kakar (80,25 pt/97%) en 3) Rianne Philipsen (79,75 pt/96%). Een percentiels- core van 97% betekent dat 97% van de deelnemers een lagere of gelijke score dan de betreffende deelnemer heeft behaald. De behaalde resultaten van Kristijan en Selay zijn extra bijzonder omdat zij nog maar zo'n vijf tot zes jaar in Nederland wonen. Kristijan komt oorspron kelijk uit Kroatië en Selay komt uit Afghanistan. bietenquota, maar ook de harmo nisatie van wet- en regelgeving worden gesproken. Ria Oomen zal ingaan op de mogelijkheden die Europa biedt om financiële steun te geven aan maatschappe lijk gewenste projecten, ook in Limburg. Daarnaast zal er ruimte zijn om als zaal in discussie te gaan met de landbouwcommissa ris en de Europarlementariër. De avond begint om 19 30 uur en wordt gehouden in 't Gasthoes, Gasthuisstraat 25 in Horst. De beste drie van het Raayland College, Kristijan, Selay en Riannti

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9