luurdersvereniging ioos op Wonen Limburg "Blijven strijden voor verloskunde en volledige eerste hulp" Maatjesproject, gewoon doen! Info-avond Total Body Beauty Care Eerste Grote Prijs van Venray Hennepplantage opgerold 'Koninklijk' huwelijk Ingezonden Sick Mind Fietsenkijkdag Dorpsraad Mishandeling Verhalen van vriendendiensten EN MAAS Donderdag 6 mei 2004 - Pagina 7 De Huurdersvereniging IP (oord-Limburg is boos op fonen Limburg. De woning- ktorporatie heeft aangekon- jjgd dat op 1 juli de huren met [emiddeld 3,2% verhoogd zul- én worden. Huurders in Venray e.o. gaan zelfs 3,4% meer betalen. De verhoging is door Wonen Limburg bepaald pla'f Q3 een overlegronde met de Spe jmurdersbelangenorganisa- nbapes- Volgens de Huurdersvereniging Voord-Limburg in een brief aan 5-12 de leden heeft Wonen Limburg 19j veel te weinig rekening gehouden met hun argumenten en worden afspraken niet nagekomen Wonen Limburg is tot deze huur verhoging gekomen omdat de corporatie van mening is dat de huurprijzen veel te laag zijn ten opzichte van de kosten van de woning. Omdat veel woningen op een kwalitatief hoger peil gebracht moeten worden is extra geld nodig. Verder stelt Wonen Limburg dat de kosten sneller stij gen dan de huurprijzen en is er. om op lange termijn goedkope huurwoningen te kunnen blijven aanbieden, eveneens extra geld nodig. De Huurdersvereniging Noord- Limburg is van mening dat Wonen Limburg financieel in staat is om op lange termijn een infla tievolgend huurbeleid te volgen. Dit zou een verhoging van 3% inhouden. Verder is in het verle den afgesproken dat, als gevolg van de fusie tussen Wonen Noord- Limburg en de Balanscorporaties geen extra huurverhoging zou plaatsvinden. Volgens de Huurdersvereniging is de verho ging van 3.4% in Venray daar juist wel het gevolg van. Verder is de Huurdersvereniging van mening dat de huurverhoging in geen ver houding staat met de inkomens ontwikkeling, dat de kosten in de bouw slechts licht stijgen en soms zelfs dalen en dat het onderhoud van woningen een normale activi teit is van een woningcorporatie. Bovendien stelt de Huurdersvereniging dat voorge nomen kwaliteitsverbeteringen nu al aan huurders worden door belast zonder dat duidelijk is om welke verbeteringen het gaat. Tenslotte wordt verwezen naar afspraken die in 2003 zijn gemaakt naar aanleiding van een extra huurverhoging van 0,2%. Daar zou in 2004 rekening mee gehouden worden. Die toezeg ging wordt met deze verhoging volgens de Huurdersvereniging niet waargemaakt. De Huurdersvereniging onder zoekt of er juridische stappen mogelijk zijn om een lagere huur verhoging af te dwingen. Vervolgens wil de vereniging met Wonen Limburg in overleg om een meerjarenhuurprijsbeleid vast te stellen. "De huurdersorganisa ties zullen alle zeilen bijzetten om de huurverhogingen zo laag mogelijk te houden. Wij zullen Wonen Limburg er nadrukkelijk op attent maken dat extra huur verhogingen niet nodig zijn" aldus de vereniging in de brief. Theo Michiels, voorzitter Stichting Behoud Ziekenhuis Venray: Het Venrayse ziekenhuis is !op de weg terug, maar een vol- lige afdeling moeder- en tdzorg en eerste hulp 24 |uur per dag, zeven dagen per zijn ook na vier jaar van •leg niet teruggekeerd in [Venray. En dat is tegen het 'zere been van Theo Michiels, irzitter van de stichting :houd Basiszorg Ziekenhuis [Venray, die vindt dat de com missie Spreeuwenberg haar |werk voor het grootste deel goed heeft gedaan. "Er is dank zij de commissie een goede communicatie ontstaan tussen het ziekenhuis en onze stich ting. Het was mogelijk om elkaar standpunten en ideeën te bespreken. Maar er is zeker op twee punten, eerste hulp en moeder- en kindzorg, tot op de dag van vandaag geen |a oplossing gekomen die op een breed maatschappelijk draag vlak onder de bevolking kan rekenen." j j Theo Michiels is blij dat het zie- kenhuis weer in trek is bij de I patiënten en dat specialismen als 1 oncologie en dermatologie sinds l kort weer in VieCuri Venray aan- wezig zijn, het priklaboratorium «verbeterd, er weer een vierde operatiekamer komt en patiënten j$B binnenkort ook voor een mri-scan in Venray terecht kunnen. Maar hij wil blijven vechten voor een afdeling verloskunde en een volle dige EHBO in Venray, zo laat hij weten. De stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray bestaat uit ver tegenwoordigers van dorps- en wijkraden, physiotherapeuten. gehandicaptenplatform, gemeen teraad, huisartsen, seniorenraad, verloskundigen, vrouwenraad, werkgeversorganisaties en de zogenaamde 'handtekeningeiiac- tieclub', mensen die in april 2000, uit onvrede over de gevolgde werkwijze en het ontnemen van de basisfuncties van het toenmali ge St. Elisabethziekenhuis, in enkele weken tijd ruim 30.000 handtekeningen verzamelden. Na vier jaar werken in relatieve stilte, verbreekt de stichting met de presentatie van de verantwoor ding richting de burgers het stil zwijgen. Het overzicht heeft te maken met het opheffen van de in 2001 in het leven geroepen commissie Spreeuwenberg. Daarin praten onder leiding van de Maastrichtse hoogleraar C. Spreeuwenberg betrokkenen, waaronder Stichting Behoud Ziekenhuis Venray, over het behoud van ziekenhuiszorg in de gemeente Venray. In de commis sie was afgesproken dat de leden Theo Michiels wil blijven vechten voor een afdeling verloskunde en een volledige EHBO in ziekenhuis VieCuri Venray niet de publiciteit zouden opzoe ken om samen rustig aan de toe komst van het Venrayse zieken huis te kunnen werken. WERKZAAMHEDEN Volgens Theo Michiels zijn nog lang niet alle mogelijkheden vol doende onderzocht voor een terugkeer van de afdeling moeder en kindzorg en een eerste hulp, 24 uur per dag, zeven dagen per week, in samenwerking met de huisartsen in de regio Venray, naar de locatie Venray van zieken huis VieCuri. 'Het ziekenhuis doet de laatste maanden pogingen om de overigens prima uitbreidingen aan ons te verkopen', schrijft Michiels in de verantwoording. 'Het is absoluut geen sterfhuiscon structie geworden, zoals gevreesd. Dit komt zeer zeker ook mede door de handtekeningenac tie. Echter de echte zware the ma's. zoals de geboortemogelijk heden en de 7 x 24 uurs laagcomplexe eerste hulp, zijn nog steeds niet bereikt. Daar blij ven wij voor strijden!' De voorzitter legt in zijn verant woording de zwartepiet voor een deel bij de huisartsen, die in zijn ogen te weinig meewerken om tot een laagcomplexe, 7x 24 uurs eerste hulppost in het Venrayse ziekenhuis te komen. Na werktijd en in het weekend kunnen men sen uit de regio Venray momen teel terecht bij de huisartsenpost (HAP), maar Michiels heeft bij de huisartsen 'de wil om mee te wer ken aan een eerste hulppost nog niet kunnen ontdekken' Hij laat weten dat de huisartsen sinds de oprichting van de HAP niet meer op de vergaderingen van de stich ting zijn verschenen en kwalifi ceert hun rol als 'beneden de maat'. Verder vindt de Venraynaar dat ook de directie van het zie kenhuis niet alles in het werk stelt om de moeder- en kindzorg naar Venray terug te halen. Volgens hem willen ze bijvoorbeeld niet praten over samenwerking met het ziekenhuis in Boxmeer. "De directie wil op dit punt alleen dis cussiëren over een eventueel kraamhotel dat ze ter beschikking wil stellen aan de Venrayse verlos kundigen", weet Michiels. "Daarnaast is aangeboden aan de verloskundigen in het ziekenhuis ruimte te huren, als vervanging van het onderkomen in Antoniusveld. Ook zou men bij calamiteiten dan personele onder steuning krijgen zoals bij ziekte of vakantie van een van de verlos kundigen. De Venrayse verloskun digen vinden dat niet voldoende en stellen dat op afroep binnen 23 minuten ook een gynaecoloog, kinderarts, anesthesist en een vol ledig OK-team aanwezig dienen te zijn. Er is lang onderhandeld, maar er is tot op heden nog geen mogelijkheid om te bevallen in het ziekenhuis van Venray, ondanks een zeer hoopgevend rapport van de gynaecologen waarin een tweedelijns verloskun dige kliniek in Venray (met bovenstaande eisen, red.) als bespreekbaar werd gesteld.'" VERGADERINGEN In de verantwoording geeft Michiels een opsomming van de werkzaamheden van de stichting. Daaruit blijkt dat de stichting diverse bezoeken heeft gebracht aan gemeente (25), provincie (8) en landelijke overheid (6), er tal loze briefwisselingen en telefoon gesprekken plaatsvonden met overheidsfunctionarissen in de gezondheidszorg en de stichting in totaal twaalf vergaderingen van de commissie KoK en Spreeuwenberg bijwoonde. Daarnaast zijn er gesprekken geweest met de VGZ en met het CDA Noord-Limburg. Ook was Venray lid van de landelijke ver eniging voor behoud van de klei ne ziekenhuizen in ons land en heeft ze in vier jaar tijd zelf 37 ver gaderingen gehouden. "Omdat veel mensen me vragen waar we de afgelopen tijd mee bezig zijn, wilde ik dit lijstje graag plaatsen in Peel en Maas", zegt Theo Michiels. "In de afgelopen vier jaar zijn er circa 80 vergaderingen geweest met leden die allen ook nog elders bestuurlijke functies bekleden en dus veel van hun vrije tijd voor de stichting hebben vrijgemaakt." Binnenkort is er weer een bijeenkomst van de commissie Spreeuwenberg, waar in de stichting Behoud Basiszorg Ziekenhuis Venray haar standpun ten zal presenteren. Het gonst in Venray en omstre ken, want Marina Hendriks, eige naresse van Total Body Beauty Care heeft een primeur in de wacht weten te slepen. Het is Venray niet ontgaan dat deze all round schoonheidsspecialiste zich de afgelopen jaren meer en meer is gaan specialiseren in huid verbetering in het algemeen en huidverjonging in het bijzonder. Marina gaat dan ook voor absolute resultaten en laat niets aan het toeval over. "Keiharde resultaten kan ik alleen behalen als de cliën ten beseffen dat zij een belangrij ke rol spelen in het uiteindelijke resultaat. Het is dan ook mijn taak de cliënt uitleg te geven over haar of zijn eigen rol in de huidverbe tering, de cliënt behandelt zich zelf namelijk iedere dag en komt maar af en toe in de salon. De cliënt heèft het recht om te weten wat de feiten en wat de fabels zijn op het gebied van rimpelcorrec tie, want alleen de feiten geven resultaat!" Wie voor rimpelcorrec tie naar Total Body Beauty Care komt wordt dan ook vakkundig begeleid en wordt vóór en na gefotografeerd, zodat de vooruit gang duidelijk te zien is. Door haar vakkundigheid heeft Marina dan ook als 25-ste déposi- taire en enig adres in Venray de rechten verworden van het zeer exclusieve Ageless by Billabong Beauty, 's wereld nieuwste biolo gische rimpel correctiemethode die pijnloos, zonder chirurgische ingrepen, zonder naalden en zon der ongewenste bijwerkingen absolute huidverjonging bewerk stelligd! Dépositaire worden van dit systeem gaat niet zo maar, er wordt geselecteerd op kennis, vakmanschap en uitstraling, want er worden in eerste instantie slechts 75 verkooprechten verge ven voor heel Nederland. Ageless sluit naadloos aan bij Marina's filosofie, innovatie; een biologi sche rimpel correctiemethode zonder naaldjes, apparatuur, injecties en zonder ongewenste bijwerkingen, voor een betaalbare prijs. Wie mooi wil zijn moet pijn lijden, gaat hier dus niet meer op. Tijdens een informatieavond op woensdag 12 mei om 20.00 uur zullen Marina en de Ageless by Billabong Beauty consulente, die dit product heeft ontwikkeld, u de feiten laten horen over de Ageless by Billabong Beauty rim pelcorrectie en huidverjongings- methode die beloond ij met maar liefst drie wereldwijde patenten. Marina en inmiddels een aantal van haar vaste klanten, die dit pro duct hebben uitgetest, weten waarom Op vrijdag 7 mei zal de Noord- Limburgse rockcoverband Sick Mind in OJC Gaellus in Tienray spelen. Deze in 2001 opgerichte band zal covers van onder andere Stiltskin, Bush, Pearl Jam, Blink 182 en Metallica ten gehore bren- gen.Ojc Gaellus is geopend vanaf 20.00 uur en de muzikanten van Sick Mind zullen omstreeks 21.30 uur met hun optreden beginnen. Slachtoffers van fietsendiefstal uit Venray en omgeving kunnen zaterdag 8 mei een bod doen op een fiets. De basiseenheid Venray van de Politie Limburg-Noord ver koopt de fietsen die de afgelopen tijd op het bureau zijn beland. Van 11.30 uur tot 12.00 uur is er gelegenheid tot kijken waarna om 13.00 de verkoop begint. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Om in aanmerking te komen voor de koop is het van belang om de aangifte mee te brengen en potentiële kopers moeten zich kunnen legitimeren. Het politiebureau ligt aan de Leunseweg nummer 4. Dorpsraad Oostrum vergadert op dinsdag 11 mei in de foyer van gemeenschapshuis D'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere Evaluatie excursie Nestlé, Voortgang werkgroep herdenking deportaties, Oprichting heemkun dige werkgroep (lokaal historisch platform). Rapportage contact groep woningbouw kerkdorpen. Voortgang dorps omgevingspro gramma's, rapportage wegen beheerplan gemeente Venray. Contact Wonen Venray m.b.t. ont wikkeling Wozoco, Rapportage ontwikkelingen Oostrum-Oost, Rapportage gebiedsgericht wer ken en Herstructurering Oostrumse Beek. De politie heeft dinsdagavond een 18-jarige man uit Oirlo aange houden op verdenking van mis handeling van een 16-jarig meisje uit Bergen. Het meisje was op de Raadhuisstraat door de verdachte in het gezicht geslagen en deed daarvan aangifte bij de politie. Even later op het kermisterrein kon het meisje de verdachte aan de politie aanwijzen. De politie hield de man aan. Hij bekende wat hij had gedaan en had er ook spijt van. De zaal zal via snelrecht worden afgehandeld. Rotary Club Venray houdt op zondag 16 mei van 9.00 tot 17.00 uur de eerste Grote Prijs van Venray op Circuit de Peel. Maar liefst twintig bedrijventeams strij den tegen elkaar voor de titel en voor het goede doel. Publiek is van harte welkom. Op het circuit in de Peel wordt uiteraard met echte karts gereden. Om de veilig heid voor alle deelnemers en toe schouwers te waarborgen, wor den de nodige veiligheids maatregelen getroffen. Gedurende de dag rijden bekende personen uit Venray een speciale race. Ook bezoekers maken een kans op deelname aan deze VIP-race. Gratis kids-attrac- tie. Ook de jeugd hoeft zich niet te vervelen. Hiervoor zorgt De Robox. Twee spectaculaire boks- robots worden door kinderen bestuurd en strijden tegen elkaar in een 36m2 grote arena. De opbrengst van het project Rotary Racing Venray komt ten goede van de Stichting Hospice Zenit. Deze stichting wil in de regio Horst - Meerlo-Wanssum - Sëvenum - Venray een hospice bouwen, waar palliatieve termina le zorg wordt gegeven aan bewo ners die in de laatste weken of maanden van hun leven zijn. Er kunnen zich omstandigheden voordoen dat thuis sterven niet haalbaar is, bijvoorbeeld door het ontbreken van voldoende hulp door familie en mantelzorg. Voor opnamen in een verpleeghuis of ziekenhuis is geen medische noodzaak. Voor die mensen kan het hospice een alternatief voor thuis zijn. In het hospice kunnen familie en vrienden hun zorg voortzetten. Aanvullend zijn er vrijwilligers, en in beperkte mate beroepskrachten, aanwezig. Rotary Club Venray wil dit evene ment jaarlijks gaan organiseren, zodat de teams ieder jaar weer kans krijgen om de titel te bemachtigen. Wilt u meer weten? Kijk op: www.rotary-racing-ven- rav.nl De politie heeft dinsdagmorgen een hennepplantage opgerold in een woning aan de Rosa Manusstraat. In de woning trof de politie een professionele plantage met 480 hennepplanten aan. De planten en de benodigde appara tuur zijn in beslag genomen. Onderzoek van het energiebedrijf wees uit dat er sprake is van dief stal van stroom. Daarnaast troffen agenten een gestripte motor aan in de woning. Onderzoek wees uit dat de 36- jarige eigenaar vorig jaar in sep tember valse aangifte deed van motordiefstal. Dit deed hij ver moedelijk omdat zijn motorblol kapot was. Met de valse aangifte heeft hij de verzekering opge j licht. Vervolgens kocht hij eer; zelfde type schademotor. De goede materialen van de kapotte motor heeft hij vervolgens op de schademotor gemonteerd. D« politie heeft beide motoren in j beslag genomen en onderzoek j de zaak. De 36-jarige eigenaar ui j Venray is aangehouden. Tegen dd j verdachte wordt proces-verbaal opgemaakt. Hij moet zich binnen kort voor de rechter verantwoofl den. Dit artikel verschijnt in het kader van een landelijk project Verhalen van vriendendiensten. Het is het vierde verhaal in een serie van zes. Er zijn in Nederland ongeveer 60 vriendendiensten. Vriendendiensten koppelen vrijwilligers aan iemand met psychische problemen. De kop pels ondernemen allerdaagse sociale activiteiten zoals koffie drinken, wandelen of andere uitjes. Het contact is vriendschappelijk van aard. Om het werk van de vriendendiensten in de schijnwerpers te plaatsen en om vrijwilligers te werven, is het projeet'Vcrhalen van vrienden diensten bedacht, Tien journalisten zijn een jaar lang vrijwilliger en hebben tweewekelijks contact met hun 'maatje'. De journalisten schrijven hierover in regionale kranten. Aan het eind van het project verschijnt er een boekje met ervaringsverhalen van de tien vrijwilli gers. Hiermee wil het Trimbos-instituut bijdragen aan een goede beeldvorming over mensen met langdurige psychische problemen en laten zien hoe waardevol vriendendiensten zijn, voor vrijwilliger en voor zijn of haar 'maatje'. Wilt u zich aanmelden als vrijwilliger dan kunt u contact opnemen met Mieke Michels, coördinator maatjesproject Venray, tel. 047&- 527280. Voor meer informatie over het project Verhalen van vrienden diensten. kunt u contact opnemen met Sonja van Rooijen, werkzaam bij het Trimbos-instituut, tel. 030-2971121 of per e-mail: srooijen@trimbos.nl Weer een periode voorbij. Ron heeft een andere baan. En ook mijn werksituatie is ver anderd. Opnieuw is het opval lend hoe gemakkelijk er para lellen te trekken zijn tussen onze situaties. Onze gesprek ken op donderdagavond gaan regelmatig over de verande ringen. We hebben het over 'op de tenen lopen', 'waarde ring' en 'uitdagingen'^ Ron en ik wisselen ervaringen uit. Veel koffie en veel praten. En tussendoor backgammonpar- tijen, die ik nog steeds meestal niet win. (Door Geert van den Munckhof) Vijf ochtenden in de week assi steert Ron de directie-secretaresse met allerhande administratieve taken. Ook telefonisch is hij haar steun en toeverlaat. Wat me opvalt in zijn verhaal is de voldoe ning die hij lijkt te putten uit het gegeven dat hij in een reguliere werkomgeving functioneert. Maar tegelijkertijd ook zeer bewust is van de druk die dat voor hem meebrengt. Zijn gedrevenheid en zijn hang naar perfectionisme is voortdurend een punt van aan dacht. De balans van willen en kunnen is voortdurend in bewe- Ron doet het toch maar. Net zo zoals iedereen het zou doen. Me voldoening en met twijfel. Zoal iedereen het zou hebbei Tenminste, dat schat ik zo in. 1 herken in ieder geval ook meze: in die situatie. Inzet geven, vo doening ervaren en uitdaginge aangaan. Maar ook twijfel voeler Gezonde twijfel. Want het hoof erbij. Door waardering en geleve de prestaties neemt het twijfele weliswaar soms af, maar weg het nooit. Nieuwe uitdagingen le den weer tot nieuwe twijfeling menten. Relativeren dus. Ik be onder de indruk. Want Ron en i doen het toch maar mooi. Ik heb het er met Ron ove. Over onze veranderde werksiri aties. En over de gelijksoortig ervaringen. Het sterkt opnieuj mijn opvatting dat iedereen well waar anders is, maar dat er in d basis eigenlijk geen verschill» zijn. Gelijkwaardigheid is w aan de orde. Het past perfect de doelstelling van het maatj< project. Op basis van gezamenlij heid voor elkaar kiezen. Het zij keuzes, niet meer, maar ook zek« niet minder dan dat. Je mo< ervoor kiezen, voor je nieuw baan, zoals je er ook voor kie, om maatje te worden. Gewoé doen. want het verrijkt. En oc twijfel leidt tot groei. Blijf tw! felen, maar doe het wel. Als i' kiest voor het andere, dan kies uiteindelijk voor jezelf. En dat: nooit verkeerd. Op donderdag 6 mei treedt de huidige koning van het Konininklijk St.-Willibrordus- gilde uit Geijsteren, Nick WiUems, in het huwelijk met Hanny Coopmans. Even ter herinnering: Enkele maanden voor het koningschieten in 2003, zei Nick tegen Hanny: "Als ik koning word, dan gaan wij trouwen!" En, u raadt het al: hij werd koning! Welnu, donderdag wordt de daad bij het woord gevoegd en gaan Hanny en Nick elkaar het ja-woord geven in het gemeentehuis van Meerlo. De grote vreugde en hilariteit van vorig jaar krijgen donderdag dus hun vervolg. Nick en Hanny heb ben het gilde van Geijsteren gevraagd om bij de huwelijksvol trekking aanwezig te zijn. een ver zoek waaraan het gilde natuurlijk graag wilde voldoen. Immers; als de gildekoning in koningstenue gaat trouwen, dan wil het gilde daar natuurlijk bij zijn! Het burgerlijk huwelijk van Nick en Hanny wordt opgeluis terd met gilde-eer. Het bruidspaar wordt om 12.30 uur oneehaald bii Het Kasteeltje in Meerlo. Vervolgens wordt het aanstaande bruidspaar begeleid naar het gemeentehuis en wordt de huwe lijksvoltrekking bijgewoond. Na het huwelijk wordt het kersver i bruidspaar begeleid naar hi thuisadres, waar Nick en Hanny avonds hun trouwfeest zullen v In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich 1 recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de bi ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam adres worden niet geplaatst. Blikvanger Dat de verengelsing c.q. vera merikanisering van onze taal wel haast dramatische vormen begint aan te nemen is iets waar ik me noodgedwongen bij neerleg. Dat echter de bestuursvoorzit ter van de Rabobank, Eric Houben, die ik er gezien zijn ach ternaam van verdenk toch Venrayse en dus Nederlandse roots te hebben, het go Nederlandse woord blikvang vertaalt in eyecatcher is op z zachtst gezegd pretty snobbisL Laten we het bij Kanis Gunrj houden: Doe maar gewoon, d; doe je gek genoeg! Overige; dient het te worden geschrev, als eye-catcher maar dat is mine; erg. Het is tenslotte niet or moerstaal! Piet Pannekoek. Venrav

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7