angplek voor ouderen in gebruik ingus krijgt flinke tik van rechter Mondiaal Platform wil stoppen Venray 'schakelt' naar integrale veiligheid Tien jaar Venrayse Oldtimer Toertocht 'Goedkope woningen op Servaashof' Bewoners Sneeuwklokje verrast door jeu de boulesbaan iete [txJe centrum^ na# :t fhoenmode hrkeerkelder et in raad' mmm Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle modellen zijn met de hand gevlochten.'Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Wealhercraft, aluminium met vinyl is het antwoord. Bi| Rien van Mierlo. van mierlo]' Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondsev/eg 11 1 Peurne Tel.0493 31 4593<^^^3jBKH3SB55B!y{f SN MAAS tern ie' 1 D #1 efSoutendijk heeft in vlnnis een ferme tik uit- daan Dingus. Tijdens ft geding van 20 april rechtbankpresident al fus de bouwwerkzaam- Boest stilleggen tot aan beroep dat later dit Den Bosch dient, ast krijgt Dingus niet aagde 40.000 euro voor gemaakte bouwkos- jS het jongerencentrum deeld tot de proceskos- 1375 euro. is en advocaat Thijssen spoedappèl aanvragen bij thtshof in Den Bosch om iraak van het kort geding un te maken. Want vooral hoofi j|jge financiële gevolgen ties komen hard aan. Het jongeren centrum is al jarenlang noodlij dend in een zwaar onderkomen gebouw. Tegen alle voorspellin gen is de soos nog steeds niet omgevallen. Deze nieuwe finan ciële klap zal ook niet de nekslag betekenen, beweert Dingus-voor- zitter Pieter Gijsbers. Maar het water staat het jongerencentrum nu toch echt aan de lippen. Na twee grote gerechtelijke overwin ningen in 2002 moet Dingus nu een verlies incasseren in de juridi sche strijd die al jarenlang voort duurt. En het einde is nog lang niet in zicht. Een nieuw onderko men voor de Venrayse jongeren lijkt nog ver weg. Wethouder Emonts (PvdA) noemde dit in de commissie Maatschappelijke Diensten 'uiterst spijtig'. "Het blijft vervelend dat we nog steeds in een juridisch traject zitten. Er gebeurt tot die tijd niets met de verbouwing." Voor de derde keer op rij was het 'noodscenario' uit de kast gehaald bij de commissievergade ring. Bodes bewaakten de toe gang tot de raadzaal en jassen en tassen mochten niet mee naar bin nen. De publieke tribune was ont ruimd en de tien belangstellenden moesten op gepaste afstand in de burgerzaal plaatsnemen. Opnieuw verschenen er geen boze Dingus-jongeren. Naast voor zitter Gijsbers voerden wel Henk Elegeert. Piet Tromp en Ton Jans het woord. Dingus toont zich strijdvaardig na de recentelijke nederlaag. Piet Tromp vond dat de rechter op het verkeerde been gezet was door de leugens van de gemeente. Die hield steeds vol dat er een geza menlijk bouwplan was. Terwijl Dingus er al in april 2003 openlijk afstand van had gedaan. "Dit hele verhaal klopt niet. Het heeft geen pas dat een wethouder met droge ogen tegen de rechter beweert dat er wel een gezamenlijk bouw plan is. Dit is stuitend", zei Tromp. Pieter Gijsbers vertelde dat Dingus de wedstrijd niet van de tegenstander maar van de scheids rechter verloren had. Soutendijk bleek zich niet verdiept te heb ben in de dossiers die Dingus had aangeleverd. "Een zware rechter lijke misslag", vond de Dingus- voorzitter. "De waarheid is geen recht aangedaan. Bij het spoedap- pèl spelen we deze wedstrijd gewoon over. Alleen hopen we dan op een betere scheidsrechter die niet al onze doelpunten afkeurt." Het spoedappèl zal wellicht binnen twee maanden dienen. Tot die tijd moet Dingus gehoor geven aan het vonnis uit het kort geding. Dit betekent ook dat de gemeente toegang tot het gebouw verschaft moet worden voor 'bouwkundige bezichtiging'. Voor iedere dag dat Dingus toe gang blijft weigeren geldt een dwangsom van 2500 euro die kan oplopen tot maximaal 50.000 euro. Indien de jongerensoos toch doorgaat met de verbouwing kost dit dagelijks 5000 euro met een maximum van 100.000 euro. Donderdag 6 mei 2004 - Pagina 5 Stichting Mondiaal Platform Venray wil met ingang van 1 januari 2005 ophouden te bestaan als de gemeente Venray bij het standpunt blijft om vanaf dat jaar geen subsi die meer toe te kennen aan de stichting. Het bestuur van het Mondiaal Platform schrijft dit in een brief aan het college van b en w en de vijf politieke partijen in Venray. De Stichting Mondiaal Platform Venray werd in 1997 door de gemeente Venray in het leven geroepen om activiteiten te ont plooien die met name gericht zijn op de bewustwording van de Venrayse burger op het terrein van mondiale vraagstukken. Het platform is van mening dat door het stopzetten van de subsidie de reden van zijn bestaan is komen te vervallen. Bij het Mondiaal Platform Venray zijn onder andere instanties als Unicef, De Werelwinkel, de MOV-commissie en Amnesty International aange sloten. In de brief vraagt het bestuur van het platform zich af welke visie de gemeente Venray heeft en welke positie het inneemt als het gaat om 'het oog voor de zwakkeren'. Welke con crete maatregelen, waarvan de financiële steun van het door de gemeente zelf opgerichte plat form een klein onderdeel zou kunnen uitmaken, heeft de gemeente Venray voor ogen?, aldus het bestuur. Volgens het platform is de financiële bijdrage van de gemeente nu juist bedoeld om de verschillende organisaties, de leden van de stichting, te ondersteunen en te stimuleren met betrekking tot het bewust wordingsaspect bij de uitvoering van hun projecten. In de brief roept de stichting het college en de politieke partijen juist nu, in een tijd van recessie, op om moed te tonen en het werk te blijven steunen. Mondiaal Platform Venray wijst op het belang van zijn werk. Zo hebben de scholen projecten de afgelopen jaren een grote bijdrage geleverd aan de bewustwording van de jeugd dat 'bittere armoede, geen levensper spectief, oorlog en onderdrukking de tegenpolen zijn van samen leven en het opbouwen van een goede en rechtvaardige toekomst voor iedereen'. De waardering voor het werk van de stichting en de aangesloten leden is ook wel gebleken uit de geslaagde Derde Werelddag in september van het vorig jaar. Op zondag 26 septem ber krijgt deze geslaagde dag dit jaar opnieuw een vervolg. De voorbereidingen hiervoor zijn inmiddels weer in volle gang. Ook alle andere taken van het bestuur en met name de financiële onder steuning van de leden bij de opzet van hun projecten en activiteiten zullen ze in dit kalenderjaar blij ven uitvoeren, aldus Mondiaal Platform Venray. Het stopzetten van de subsidie betekent echter dat de klok wordt teruggedraaid. De Venrayse burger zal weinig merken van de bezuiniging van 17 eurocent, maar de medemen sen in nood, de kinderen zonder perspectief, de zieken zonder medicijn, de mensen zonder voedsel of uitzicht op een volgen de dag worden de dupe, zo staat in de brief. De ontwikkeling van een integraal veiligheidsbeleid is één"van de zes strategisch doe len die het college hebben vastgesteld in de Perspectiefnota 2002 - 2006. Burgemeester en wethouders hebben het werkdocument 'Schakelen naar veiligheid' vastgesteld, de aftrap om te komen tot de ontwikkeling van het integraal veiligheids beleid. Werken aan veiligheid is geen nieuw beleid van de gemeente Venray. De gemeente Venray vindt veiligheid belangrijk, laat ze in een persbericht weten. 'Dit blijkt bijvoorbeeld uit de aanleg van rotondes voor de verkeersvei ligheid en het subsidiëren van ini tiatieven ter voorkoming van jeugdcriminaliteit. Het nieuwe van integraal veiligheidsbeleid is het op voorhand integraal bena deren van verschillende initiatie ven en partners, zodat plannen beter en eerder op elkaar afge stemd worden. Hierdoor kan effectiever gewerkt worden, sluit het beleid beter aan bij de vraag van de samenleving en worden hiaten in de veiligheidsaanpak eerder onderkend en verholpen. Een goede werkstructuur is naast de inhoud de basis van integraal veiligheidsbeleid'. Voor 2004 zijn een aantal werk zaamheden gepland. Zo gaat de gemeente een werkwijze ontwik kelen om de drie vastgestelde speerpunten aan te kunnen pak ken. De speerpunten zijn: onveili ge plekken, jeugd en veilighéid, huiselijk geweld. De interne orga nisatie van veiligheid wordt goed bekeken en waar nodig aange past. Aan de orde komen de samenwerking met de verschillen de afdelingen, de bestuurlijke inbedding en coördinatie. Ook gaat de gemeente Venray werken aan een werkstructuur met exter ne partners door structurele afstemming en samenwerking met kernpartners, te weten poli tie, woningstichting, welzijns werk en wijk- en dorpsraden en een werkstructuur met overige partners. Tenslotte gaat de gemeente veiligheid inbedden op andere beleidsterreinen; er komt een inventarisatie en check van relevante beleidsstukken op een veiligheidsparagraaf en veiligheid wordt verankerd in nieuw en te actualiseren beleid. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) lanceerde vorige week het plan om extra sociale huur- en koopwoningen te bouwen op Servaashof. Verkoeijen vindt dat het Vincent van Gogh Instituut daarvoor een gedeelte van het ter rein beschikbaar moet stellen. Hij noemde een locatie aan de zuid kant richting de Henri Dunantstraat en Brukske een geschikte plek. "Wij moeten drin gend wat doen. Wé moeten zor gen dat er eens gebouwd wordt. Er is Venray bijna niets meer te huren voor minder dan 500 euro." Wethouder Heidens vond de kritiek van Verkoeijen niet terecht. Hij wees op de honderd zorgwoningen die op Servaashof gebouwd worden. "Maar die zijn niet bestemd voor de mensen uit Venray", reageerde Verkoeijen. "Als je in zo'n zorgwoning komt dan is-het slecht met je gesteld. Deze bewoners zitten en letterlijk en figuurlijk op Servaas..." e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl - advertentie-afdeling: adve rtentie@van denmunck hof. rif PEEL EN MAAS tpolitie heeft dinsdagmiddag '3-jarige vrouw uit Venray [houden, toen ze weigerde g 'identiteit bekend te maken, "j "ouw kreeg een bekeuring 'fietsen op het voetpad van Schouten,straat je. De vrouw een extra boete verwachten 55 euro, bovenop de bekeu- s'oor de verkeersovertreding. hmiiiiiiiiiiiiiii/. 'Ooi de mooiste 'irndt de schoenenafdeling in onze winkels te - «OGGEL-BOXTEL-HORST-GELEEN - imene info 0475-491384 miliums De gemeente gaat op het speelveld aan het Sneeuwklokje in Landweert een mini jeu de boulesbaan aanleggen. Volgens een woordvoerster gebeurt dit op verzoek van de buurtvereni ging. De aanwonenden reage ren uiterst verbaasd. sprake is van een misverstand. Want even verderop bij wijkcen trum 't Stekske is ook al een jeu- de-boulesbaan aangelegd. De gemeente laat evenwel weten dat de buurtvereniging op de hoogte is gebracht van de werkzaamhe den. Vorige week groef een graafma chine een groot gat in het gras veldje waarop kinderen uit de buurt vaak voetballen. Het zand werd afgevoerd en een paar dagen later verscheen een vracht wagen die er twee ladingen zand, puin en stenen stortte. Sindsdien gebeurde er niets meer behalve dat er nu met stenen gegooid wordt. Tot ongenoegen van de straatbewoners die zich afvragen wat er staat te gebeuren. "Een jeu- de-boulesbaan? Daar weten wij helemaal niets van", reageert Ineke Grootemaat. "De kinderen zijn laaiend dat ze niet meer kun nen voetballen. Ik vind het zielig. Er is niemand hier in de straat die er iets van afweet. Ook de plein commissie weet van niets", zegt Grootemaat die vermoedt dat er )en zaterdag werd op feestelijke wijze een 'hangplek voor ouderen' geopend Br Koningskaars. Talrijke buurtbewoners hebben zich ingespannen om samen met cdewerkers een strook groen om te toveren tot een gezellige zithoek, een ont- splek als middelpunt in de wijk. Roos Torna en Lon Berden, de initiatiefnemers, [neven uitgebreid in de bloemetjes gezet. Willie Sassen van de gemeente werd har telijk bedankt voor zijn steun. Sassen had als verrassing een heel fotoalbum meegenomen met foto's die gemaakt waren tijdens 'de bouw'. De organisatoren waren tevens zeer ver guld met de aanwezigheid van wethouder Mathieu Emonts, die ook even een kijkje kwam nemen, ondanks dat hij diverse malen deed aangeven dat hij niet uit functie, maar privé een kijkje kwam nemen. Busser (Samenwerking) wil [et raadsdebat over de oms- parkeerkelder in de :nLeeuw wordt uitgesteld, week werd in de commis- lelijk Beheer flinke kritiek over de te dure parkeer- die geen 650 maar 500 s sen krijgt. Terwijl de investe- 11,8 miljoen euro blijft wfisser vindt dat eerst de com- e Middelen zich moet buigen de financiële kant. "Want dit stel wijkt af van de kaders die aad gesteld heeft. Er is in cn sprake van een aanvullend let. Voor hetzelfde geld krij- we minder. Er moet daarom nieuw plan komen", stelde de ieleider van Samenwerking i li steun kreeg van de andere ositiepartij WD. De coalitie- fl]i ijen w den echter geen uit- "Want vertraging kan schade- zijn", aldus Bert Linskens A) De parkeergarage zal om toch op de raadsagenda 18 mei verschijnen. lijkheid om een keuze maken uit drie verschillende geprogram meerde routes met lengtes van ca. 30, 50 of 80 km. De tocht is uitge zet als een toertocht zonder opdrachten of puzzelelementen. Toch zullen er noch prijzen te verdelen zijn. Om circa 16.30 uur, zal aangewezen door het lot, bepaald worden welke deelne mers in de prijzen zijn gevallen. Ook zal dan de publieksprijs bekend worden gemaakt en wor den overhandigd. Als bezoeker en belangstellen de toeschouwer heeft men de mogelijkheid om tussen 11.00 en 17.00 uur zelf te bepalen wanneer men wil genieten van de prachti ge oldtimers in het centrum van Venray. Het zal duidelijk zijn dat gedurende de dag ook in de omgeving van Venray op de Noord-Limburgse en Brabantse wegen de auto's natuurlijk ook op diversen plaatsen in rijdende toe stand te bewonderen zijn. Deelname aan de toertocht staat open voor klassieke perso nenauto's met een Rouwjaar van 1979 of eerder. Om een juiste pre sentatie en aandacht vast te kun nen houden zal het bouwjaar 1979 echt bepalend zijn voor het al dan niet kunnen deelnemen. Zoals reeds eerder aangehaald zul len de start-, rust- en finish activi teiten op het Schouwburg- en Henseniusplein en de omliggende straten zijn in het centrum van Venray. Voor deelname aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf, 18 juli, van 11.00 uur tot 15.00 uur, op de bekende plaats bij de Schouwburg. De bijdrage bedraagt vijf euro per deelnemen de auto. De organisatie is in handen van de stichting Venrayse Oldtimer Toertocht. Indien nog aanvul lende informatie wilt over deze happening kunt u contact opne men met: Henk Achten, telefoon 0478-585140 of Henk Willems, telefoon 0478-586329. De Venrayse Oldtimer Toertocht viert dit jaar het tweede lustrum. In tien jaar tijd uitgegroeid tot een ware happening waar niet alleen honderden fraaie en unieke oldtimers aan deel nemen maar ook vele duizenden toe schouwers op af komen om al de mooie auto's te bewonde ren. Op zondag 18 juli is er in het gezellige centrum van Venray weer volop te genie ten van al dat moois wat histo rische automobielen te bieden hebben. Het Schouwburgplein met het Henseniusplein en de omliggende straten in het cen trum van Venray zullen zich weer vullen met een groot aantal prachtige auto's. De nostalgie zal weer de boven toon voeren. Prachtige oude modellen met in veel gevallen ook een duidelijke eigentijdse vormge ving. Veel mensen raken nog steeds in vervoering raken als ze de stijl en de techniek van de afgelopen eeuw weer in werke lijkheid zien. Een gedeelte van de auto's welke aanwezig zullen zijn, zal zelfs van vóór de tweede wereld oorlog zijn waarbij een enkel exemplaar zelfs in de rich ting van een respectabele leeftijd van 100 jaar toe gaat. Uitgaande van het aantal oldtimers die de laatste jaren aanwezig waren, gaan ze in dit jubileum jaar uit van zo'n 350 deelnemende oldtimers. Er zal dus voldoende te zien zijn. Speciaal voor dit jubileum jaar zijn er dit jaar een aantal activitei ten toegevoegd die het evene ment voor zowel deelnemers als toeschouwers nog interessanter maken om deel te nemen of te komen kijken. Voor deelnemers die van wat verder weg komen wordt door Hotel Restaurant Asteria in Venray een speciaal old timer arrangement aangeboden waardoor men reeds op zaterdag welkom is en na een genoeglijke avond met een overnachting ver volgens op zondag deel kan nemen aan de toertocht. Voor reserveringen kan men contact opnemen met Hotel Asteria, tele foon 0478-511466. De deelne mers aan de toertocht zullen ver der meedingen naar een aantal interessante prijzen zoals een gra tis hotel weekend arrangement voor twee personen, een gratis autokeuring of een gratis jaar abonnement op 'een oldtimer magazine. Aan het eind van de middag zullen voor de aanwezige deelnemers door middel van het lot de gelukkige winnaars worden bepaald. Natuurlijk zal ook dit jaar weer een publieksjury met onder steuning van vakkundige mensen uit de oldtimer wereld beoorde len welke trotse eigenaar de mooiste en origineelste oldtimer heeft. Deze prijs zal worden beloond met een wisselbekcr beschikbaar gesteld door Willems Classic Cars uit Venray. De KNAC is ook dit jaar weer aanwezig met een informatie stand waar zowel voor de deelnemers als ook ande re automobilisten informatie te krijgen is over de diensten welke de Koninklijke Nederlandse Automobiel Glub in haar pakket heeft. Als attractie zal er ook een stoom voertuig uit het jaar 1913 te bewonderen zijn. Dit voertuig, gebouwd in Engeland, is gebouwd met de bedoeling om als trekker of aandrijfvoertuig te fungeren. Volledig gerestaureerd en een juweeltje om te zien. Werkend onder stoom en rijden de is deze mooie machine deze dag te zien in het centrum van Venray. Ook aan de kinderen is gedacht. Voor hen zal er een groot springkussen worden opge steld. Muzikaal zal het evenement s'morgens opgeluisterd worden door het alom bekende Venrayse zangkoor Octetnog dat met leuke en opwekkende klanken eenieder bij de inschrijfplaats zal weten te plezieren, 's Middags zal de Venrayse band Blaos um op zijn vrolijke klanken over het plein strooien. Op basis van de opgedane erva ringen in het verleden willen ze iedere deelnemer zoveel mogelijk zijn eigen vrijheid geven om de dag in te vullen. Zo zullen de deel nemers ook dit jaar weer de mogelijkheid krijgen om zelf een tijdstip te kiezen waarop de toer tocht tussen 11.00 en 15.00 uur gestart kan worden. De deelne mers hebben verder ook de moge-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5