>ames Oostrum Ikopje onder Sportnieuws -info Zesklapper redt Ysselsteyn SSS'18 in nacompetitie Dames SSS'18 hebben de langste adem it. Jan Merselo Leunen sluit seizoen waardig af B1 Leunen kampioen Dames Venray grijpen naast de titel X EN MAAS Donderdag 6 mei 2004 - Pagina 21 fgelopen zondag werd er door de jtervereniging Melderslo een con- is hippique voor pony's georgani- j op het ruiterterrein in Horst tee van onze ponyruiters reden in i: Susan Hendriks werd met Élissa in de klasse DM springen eede. Esther Goumans werd haalde met Naivnyi in de klasse ,1 een tweedeprijs. Met het bixie- ingen won ze ook een tweede pnjs. Ook reed Esther Goumans zaterdag een wedstrijd In Malden werd ze met Naivnyi de eerste proef zesde en tweede proef derde, gereden in de klasse DL1. De proeven waren goed voor 163 en 162 punten. Tenslotte reed Petra van Dijck zon dag in Nuenen in de prijzen Met Ili- via won ze in de springklasse ZZ een hele nette eerste prijs. Na een week feest vieren is kam pioen Leunen er toch in geslaagd ook de laatste competitiewedstrijd te win nen Leunen won op eigen veld met •-V -«* De voetbaldames van SV Oostrum zijn er niet in geslaagd de titel te pak ken in de vijfde klasse van het dames voetbal. In een rechtstreekse confron tatie met naaste concurrent SVEB werd op eigen veld een 14 nederlaag geleden. De dames uit Broekhuizenvorst maakten daarmee op de slotdag de twee puntjes achterstand goed en konden de kampioensvlag hijsen. De eerste helft begon voor de Oostrumse dames hoopgevend en ze speelden duidelijk beter dan hun tegenstander Al naar enkele minuten scoorde Brandy van Dijck de openingstreffer voor Óostrum Rianne Cremers van SVEB was vervolgens een plaag voor de thuisploeg. Cremers scoorde voor haar ploeg alle vier de treffers en De Oostrumse dames zijn teleur gesteld na de beslissende wedstrijd legen SVEB mocht als eerste de champagne ont kurken. SVEB promoveert naar de vierde klasse en de dames van Oos trum, die een fantastisch seizoen ach ter de rug hebben, gaan volgend sei zoen opnieuw een gooi doen naar de titel. 3-2 van Venlo. In het begin van het duel was te zien dat het feesten de Leunse ploeg goed was afgegaan. Men startte erg slap en ongeconcen treerd. De openingsfase was dan ook helemaal voor Venlo dat nog een klei ne kans had om de derde periode te pakken. Leunen werd ver terugge drongen en meerdere keren ontstond er gevaar voor het doel van Gijs Jeu ken. Met kunst- en vliegwerk werd een tegentreffer voorkomen. Na 35 minuten was het uiteindelijk dan toch raak. Een verre trap van achteruit viel over alles en iedereen heen en het was links voor Marcel van 't Hek die de bal in het doel lobte: 0-1. Na deze openingstreffer was Leunen dan ein delijk wakker geschud. Er werd meer naar voren gevoetbald en de eerste kansjes dienden zich aan. Nadat Frank Brands eerst nog wist te missen, was het uit de daarop volgende aanval toch raak. Het was linksback Rob Wil- lems die een goede voorzet afleverde. Die werd door Brands ineens uit de lucht genomen en viel binnen: 1-1. Dit was een goede opsteker zo net voor de rust. Na de thee was het Leu nen dat er toch een schepje bovenop deed en liet zien dat men de competi tie toch kampioenswaardig af wilde sluiten. Na een uur was het dan ook raak. Het was topscorer Fraak Thoone die een corner vanaf rechts ineens .op de slof nam. Zijn schot verdween zo het doel in: 2-1. De eerstvolgende aanval was meteen weer raak. Na een aantal goede combinaties door het midden was het uiteindelijk weer Thoone die vanaf de zestienmeter verwoestend uithaalde. Het schot was onhoudbaar voor Venlo-goalie Antoi- ne Gubbels: 3-1. Leunen bleef het spel dicteren, maar probeerde soms iets te ver door te combineren. Er werd nog wel ges coord, maar dan aan de andere kant. Tot verbazing van iedereen gaf de ver der goed leidende scheidsrechter een strafschop aan Venlo na een botsing tussen keeper Jeuken en een aanval ler van Venlo. De overtreding leek eerder andersom. Het was keeper Antoine Gubbels die zich dit buiten kansje niet liet ontnemen en zo de 3-2 aantekende. Het seizoen zit erop en Leunen kan zich op gaan maken voor de derde klasse. Belfeldia kind van de rekening Het Bl-elftal van Leunen is kampioen geworden in de tweede klasse C. Door een 4-2 zege op Griendtsveen pakten de oranjehemden de titel. Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter konden de champagneflessen worden ont kurkt en het vuurwerk knallen. Met het kampioenschap treden de B-junioren in de voetsporen van het eerste team dat eerder al de titel in de wacht sleepte. De voetbaldames van SV Venray zagen ondanks een fraaie 14 zege op Festilent het kampioenschap aan hun neus voorbij gaan. SSS'18 won op eigen veld met 3-0 van Sparta'25 en greep de titel in de tweede klasse vim het vrouwenvoetbal. De Venrayse dames gingen vol goede moed naar Zeeland om tegen Festilent voor de laatste kans om het kampioenschap te strijden. De beginfase was dan ook duidelijk voor Venray. Al in de 2e minuut wist Jessie Pelzer na een mooie solo de 0-1 voor Venray aan te tekenen. Venrav bleef druk zetten en na een goede voorzet van Jessie Pel zer wist Marieke Sijmons de 0-2 te scoren. Door de geringe tegenstand van Festilent kon Venray naar harte lust blijven combineren. Net voor rust scoorde Sana Boumasmoud de 0- 3 voor Venray. In de tweede helft liet Venray dé touwtjes wat vieren. Festi lent profiteerde vrij snel en scoorde de 1-3. Hierna nam Venray het heft weer in handen en het voetballen vond merendeels plaats op de helft van Festilent. Net voor tijd scoorde Sana Boumasmoud de 1-4 eindstand. Door de winst van SSS'18 is Venray op de tweede plaats geëindigd en zal er volgend jaar een hernieuwde aan val plaatsvinden op het kampioen schap. In een aantrekkelijke wedstrijd met een sensationele ontknoping pakte SSS' 18 de volle winst in Langenboom. De Overloonse geel/zwarten moesten van de kersverse kampioen SES win nen om de nacompetitie te bereiken. Andere scenario's waren ook denk baar maar dan was de ploeg afhanke lijk van het resultaat van naaste con current HBV. Met een verdiende 1-3 winst sluit SSS het seizoen af en ein digt daarmee op een derde plaats in de klasse en pakt tevens op de val reep de derde periodetitel. Van meet af aan was duidelijk dat SES niets cadeau zou geven. De thuisploeg wilde voor het eigen publiek een goede prestatie neerzetten. Zij leken daarin te gaan slagen want in de 5e minuut kon Sander Bardoel, na een misverstand tussen de SSS-verdedi- ging en de doelman, onberispelijk binnenschieten: 14). Echter, naarmate de wedstrijd vorderde trok Overloon het overwicht steeds meer naar zich toe maar weigerde vooralsnog de kan sen te verzilveren. Wout Janssen kopte in de handen van doelman Joan Brands en Patrick Borghs had pech toen hij buiten bereik van deze doel man op de kruising kopte. Een schot van Wout Janssen ging maar rakelings naast. In de 43e minuut kwam SSS verdiend langszij. Wout Janssen wor stelde zich door de goed gestaffelde SES-verdediging en de mee opgeko men Rob Janssen kopte de voorzet vallend binnen: 1-1. In de beginfase van de tweede helft kreeg de thuis ploeg enkele goede mogelijkheden. Doelman Roel Creemers greep goed in bij een verraderlijk schot van Robin Aalbers en een schuiver van Martijn van Hal ging in het zijnet. Hierna nam SSS het initiatief weer over en ant woordde met een pegel van Wout Janssen die buiten bereik van de, in de rust gewisselde sluitpost, Rensco van Katwijk op de lat uiteenspatte Even was er een fase dat de Overloon se ploeg leek te berusten in het onvermogen om de score te verho gen. In de 82e minuut leek de omme keer echter binnen bereik toen B Joosten optimaal leek te gaan prpft ren van een inschattingsfout van do man van Katwijk. Verdediger Bi hinderde Joosten echter zodanig i deze net naast het open doel miki De Overloonse aanhang had zij inmiddels al verzoend met een geh, spel toen SSS enkele minuten vo tijd plotseling twee keer genadelo toesloeg. Na een misverstand in 4 minuut in de SES verdediging k< invaller Wouter Rutten vrij voor op, doel simpel scoren: 1-2. Dolle vrei de in het Overloonse kamp. SSS-sp Bas Joosten maakte twee minut later aan alle twijfels een definit einde. Uit een bijna onmogelijke pc tie schoot hij snoeihard onder de zijn mooiste treffer van dit seizo binnen: 1-3. SSS'18 kan zich nu ga opmaken voor de nacompetitie voetbalt verder in de strijd om pron tie naar de 3e klasse. Zondag is eerste wedstrijd in deze reeks. D komt Nulandia, de winnaar van de i periodetitel in de klasse 4H, in Ov" loon op bezoek. Vierde klasse F Uitslagen SVEB-Kessel 4- Ysselsteyn-Belfddiit 6- HBSV-Liessel 2- MVC-RKDSO 9- FCV-RKMSV (V Leunen-Venlo 3- 2248 (60-31 22-44 <51-25 2242 (36-22 22-36 (44-32 22-35 (484< 22-33 (43-32 22-32 (44-32 22-27 (404t 22-24 06-3* 22-21 (314- 22-15 <27-55 22-7 (39-8É Leunen (k) HBSV (p) FCV (p) SVEB (p) Kessel MVC'19 Liessel Venlo RKMSV Ysselstevn Belfeldia (d) RKDSO(d) zijn vier jaar oudere, 45-jarige maatje Peter Bartray en een trefzekere achterneef Geert van Dijck jr., die driemaal de roos treft, is Belfeldia aan flarden geschoten. Ysselsteyn heeft op niet mis te verstane wijze duidelijk gemaakt dat het thuishoort in de vier de klasse. "Dit is toch prachtig. Met 6- 1 winnen van de naaste concurrent", puft Van Dijck sr. tevreden. De thuisploeg begint evenwel voorzichtig aan het duel. Belfeldia is de laatste weken uitstekend op dreef en heeft op de slotdag de kansen in eigen hand om-de enkele weken gele den nog schier onoverbrugbare ach terstand met Ysselsteyn alsnog onge daan te maken. Bij een zege voor de gasten treffen beide ploegen elkaar namelijk nogmaals in een beslissings wedstrijd. Met enkele harde aansla gen op de enkels drukken de Belfelde- naren meteen een stempel op de wedstrijd. De goed leidende scheids rechter Pennings uit Geffen laat zich echter niet gek maken door de Bel- feldse dadendrang en tovert op de juiste momenten gele kaarten tevoor schijn. Ysselsteyn laat de geel-zwarten een kwartier uitrazen om daarna genadeloos toe te slaan. Ronnie Pee- ters pikt na negentien minuten een afgeslagen bal op en vanaf ruim 20 meter lepelt hij het leer fraai over de te ver voor zijn doel staande Belfeldia- doelman Marco Faessen. De ope ningstreffer geeft Ysselsteyn vleugels en duwt de gasten nog verder in het op de voorlaatste speeldag de koppo sitie over. En maakt met twee zeges op Almania en Sparta'25 het karwei vakkundig" af. "Dit is dan ook het mooiste kampioenschap dat ik heb meegemaakt", glundert leidster Annet Alders na afloop. En het Overloonse voetbalmonument heeft al heel wat successen op haar naam staan. Kam pioenschappen en gewonnen en ver loren bekerfinales prijken op haar conduitestaat. "Maar na een schier hopeloze achterstand nog zo terugko men en dan op de laatste speeldag op eigen veld de titel pakken Mooier kan niet." Kort daarvoor wordt het haar bijna teveel als ze trainer Her man Pouwels omhelst. Met vochtige ogen feliciteert ze de succestrainer die enkele moeilijke weken achter de rug heeft. Bijna een maand geleden werd hij getroffen door een lichte tia (een bloedstolsel in de hersenen). De trainingen moest hij tijdelijk overge ven aan meisjestrainer Wim Loof en de leidsters Annet Albers en Sonja Willems namen de honneurs waar tij dens de wedstrijden. Deze week moet hij voor nader onderzoek terug naar het ziekenhuis. "Maar ik hoop deze week ook weer op het trainings veld te staan. Want de klus is nog niet geklaard. We zitten nog in het beker toernooi. De dubbel pakken zou toch fantastisch zijn." HERMAN BEDANKT Met een puntje voorsprong op Ven ray is SSS'18 zondag alleen gebaat bij een zege op Sparta'25. Zeker als van uit Zeeland de berichten doorsijpelen dat Venray eerder al op de slotdag van de competitie een overwinning heeft behaald op Festilent (1-4). Er is ook geen vuiltje aan de lucht op sportpark De Raay De Overloonse dames domi neren vanaf de eerste minuut en in feite is het alleen nog maar wachten op de openingstreffer. De beide snel le vleugelspitsen Kim Faassen en Lizet Gerrits zijn een voortdurende plaag voor hun directe tegenstanders en vanuit de middenlinie komen de meeste aanvallende impulsen van Anke Boermans en Daisy van de Berg- he. Toch moet de trouwe aanhang tot vijf minuten voor de pauze wachten op de bevrijdende treffer. Een afgesla gen aanval wordt door verdedigster Albertine Koenders opgevangen, die vervolgens met een harde schuiver in de benedenhoek de doelvrouwe van Sparta'25 volkomen kansloos laat. Meteen na de pauze wordt het pleit beslecht als Kim Faassen in de eerste de beste aanval Lizet Gerrits op maat bedient. De blonde aanvalster bedenkt zich geen moment en schiet de bal in een keer uit de lucht binnen: 2-0. Faassen maakt na een kwartier aan alle einde een onzekerheid door na een corner attent te reageren bij een scrimmage voor het doel. Van dichtbij werkt ze de 3-0 tegen de tou wen. De champagne en de' bloemen worden tevoorschijn gehaald en SSS'18-voorzitter Frank Huismans neemt nog een keer zi-n speech door. Ais de uitstekende leidende jonge SSS'18 is kampioen en volgend seizoen weer eersteklasser scheidsrechter Subadar voor de laat ste keer fluit, barst het feest in alle hevigheid los. 'Herman bedankt, Her man bedankt', zingen de meiden luid keels hun coach toe. Op het veld nemen de speelsters tijdens een 'spontane receptie' de felicitaties dankbaar in ontvangst. De meest ervaren dames Mieke Nabuurs (30) en Ine Vogelsangs (28) genieten met volle teugen. Maar ook met gemengde gevoelens. Beiden nemen afscheid als speelster van het eerste team. Mieke Nabuurs heeft een eenvoudige verklaring om te stoppen. "Deze groep is zo jong. Ik heb heel andere interesses dan de meiden. Bovendien ga ik er helemaal voor als ik op het veld sta. En dat botst nog wel eens met de anderen." Helemaal zeker van haar zaak is ze niet. "Op dit moment vind ik het mooi geweest. Maar misschien is er nog wel een ope ning om door te gaan." Ine Vogels angs stopt om een geheel andere reden: "Het is een combinatie Voet ballen kost ontzettend veel tijd en bovendien heb ik veel last van spier blessures. De hamstrings spelen me geregeld op. Maar we gaan nu eerst feest vieren. We hadden na de neder laag tegen Venray nooit meer ver wacht kampioen te worden. Nu het zover is wil ik alleen nog maar genie ten." Overloonse voetbalsters promoveren naar eerste klasse Ysselsteyn-Belfeldia 6-1 (2-1) Doelpunten: 19- Ronnie Peeters 1-0; 44. Geert van Dijck jr. 2-0; 45. Rik Boots 2-1; 49- Geert van Dijck jr. 3-1; 76. Dirk Schepens 4-1; 81. Geert van Dijck sr. 5-1; 83. Geert van Dijck jr. 6-1 Scheidsrechter: Pennings. Gele kaart: Marcel Arts (Ysselsteyn) en Rik Boots (Belfel dia). Ysselsteyn: Rob Berkers; V.d. Pas, V. Dongen, Stevens (72. Thijs Berkers) en Versteegen; Arts, Wij- nands, Geert van Dijck sr. (83. Tissen); Bartray (46. Schepens), Peeters en Geert van Dijck jr. (Door Henk Lammen) Met een klinkende 6-1 zege op Belfeldia heeft Ysselsteyn afgelo pen zondag het vierdeklasser schap veilig gesteld. Op de slotdag van de competitie kwam de Yssel- steynse aanvalsmachine voor het eerst dit seizoen pas echt op gang. Waar in de 21 voorafgaande duels slechts 25 keer werd gescoord, I daar produceerde het elftal van scheidend trainer Ed Teunissen nu een onvervalste zesklapper. Uitgeput, maar content bekijkt Geert van Dijck sr. de laatste tien minuten van het duel vanuit de dug out De 4 l-|arige routinier is in de slotfase vervangen door Christ-Jan Tis sen De klus is dan al lang-geklaard. Onder aanvoering van Van Dijck sr.. moeras. De bal gaat makkelijk rond, de kansjes hopen zich op en het is alleen nog maar wachten op de twee de treffer. Die komt er ook. Op slag van rust trekt Geert van Dijck jr. van rechts naar binnen om vervolgens de bal met links via verdediger Roy van Liepsig hard binnen te schieten. Bel feldia komt verrassend nog voor de thee terug in de wedstrijd als Rik Boots bij de tweede paal een vrije trap van rechts met het hoofd binnen- knikt. NAAR HARTELUST Het moraal van Ysselsteyn is door die tegenvaller niet geknakt. Integen deel, binnen vijf minuten na de pauze velt Geert van Dijck jr. met zijn twee de treffer van de middag het dood vonnis over Belfeldia. Ysselsteyn is in de wolken en het derde doelpunt wordt gevierd als een bevrijding. Het duel is vanaf dat moment een formali teit en Ysselsteyn kan zich naar harte lust uitleven. De arme Belfeldse ploeg legt het hoofd in de schoot en fun geert als een gewillige schietschijf. Invaller Dirk Schepens opent een kwartier voor het einde het slotbal, waarna Van Dijck sr. en jr. met de vijf de en zesde treffer de Belfeldse won den nog verder open rijten. Als Pen nings na ruim 90 minuten voor de laatste maal fluit, gaan de handen omhoog. Als ware het kampioenen 18-Sparta'25 3-0 (1-0) Doelpunten: 41. .Albertine Koenders 1-0; 46. Lizet Gerrits 2-0; 60. Kim Faassen 3-0. Scheidsrech ten Subadar. SSS'18: Van Wijk; De Vet, Vogelsangs, Koenders en Botter huis; Yvon Gerrits, Boermans en V.d. Berghe; Faassen (68. Brauer), Mieke Nabuurs (71. Cremers) en Lizet Gerrits (68. Susan Nabuurs). (Door Henk Lammen) "We zijn de terechte kampioen. De meest constante ploeg die alle uitwedstrijden heeft gewonnen." Vlak voor tijd, bij een veilige 3-0 voorsprong tegen Sparta'25, steekt trainer Herman PouweLs de loftrompet uit over zijn dames. SSS'18 is luttele minuten later kampioen in de tweede klasse en na vijf jaar weer terug in de eerste Uasse. Na een zinderend slot van de competitie en uiteindelijk een happy end. Als op zondag 28 maart SSS' 18 op e'gen veld met 1-2 verliest van rivaal Venray, geeft niemand meer een cent je om de kansen van de Overloonse voetbaldames. SV Venray staat na de topper vier punten los en heeft bovendien nog een wedstrijd tegoed. Zeven verliespunten meer dan Venray betekent het einde van.de kampioen- aspiraties van SSS'18. Als titelfavoriet Venray in de laatste weken echter geregeld punten morst, neemt SSS'18 Geert van Dijck sr. (rechts) nai zondag Ysselsteyn op sleeptouw wordt er met enkele flessen champa ne de handhaving gevierd. Met dar aan Bartray en Van Dijck sr. die ai I het slot van de competitie van st zijn gehaald. De beide veertigers v; het tweede elftal gaven de zwalkenc Ysselsteynse ploeg aan het einde v: de rit de noodzakelijke impul.1 "Maar", erkent Van Dijck sr., "Eige lijk moet het niet kunnen dat wij a1 veertigers nog worden teruggehaald Hij slaat de spijker precies op zi kop, maar hij is teveel liefhebber clubman om Ysselsteyn in de steek laten. "Als ze me vragen, sta ik klar Dat verwachtte ik vroeger ook alti' van anderen." Uiteindelijk werd h een makkelijk te klaren klus. "V hadden ons goed ingesteld op Belft dia. Achterin hebben we weinig ruir te weggegeven en doordat zij het sp moesten maken, kregen wij voor meer vrijheid- En dat hebben we pi' l fect afgestraft." Als het aan Van Dij' sr. blijft het bij deze eenmalige missi "Volgend seizoen ga ik weer lekk ballen in het tweede, want het spel tje kan ik nog steeds niet misse Bovendien is er op termijn een góe< doorstroming vanuit de jeugd. Yss» steyn hoeft zich heus geen zorgen maken."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21