RATIS ARKEREN e hebben een heel mooi leven" Koester uw Venray doet actief Monument mee aan Landelijke Fietsdag jÊ èt laatste avondmaal PRAXIS MEI EN JUNI! Omroep Venray: 45.000 hits ALCAST '*o* Ae*a Ming van 25.- of meer krijgt u 1parkeergeld retour. Praxis, mooi de enige bouwmarkt met Air Miles! klus, PRAXIS KLUS. Venray, De Gouden Leeuw 10, tel.0478- 51 19 00 De website van Omroep Venray, www.omroepvenray.nl heeft de 45.000ste bezoeker mogen verwelkomen. Het record is een bevestiging van de stijgen de lijn die de website de laatste jaren liet zien. Waren er in het eerste jaar (1997) nog 1.051 bezoekers, het volgende jaar waren dat er 2.563 en vier jaar later waren dat er al 10.307. Vorig jaar nog onderging de website www.omroepven- ray.nl een grote vernieuwing waarbij de kleuren werden aange past aan het logo, de dagelijkse foto van de dag werd gepresen teerd en de evenementen die in Venray plaatsvinden verschenen op de voorpagina. Dat deze aan vullingen worden gewaardeerd blijkt door stijging van het aantal bezoekers, die Omroep Venray dagelijks mag verwelkomen via internet. Uiteraard komen de meeste hits (ofwel'het aaptal keer dat de site bekeken is) uit de regio Venray. Daarnaast zijn er bezoe kers vanuit de hele wereld. De homepage is bijzonder duidelijk, biedt voor elk wat wils en is uit nodigend. Daarbij is het lokale karakter niet vergeten. Omroep Venray is als publieke lokale omroep duidelijk te herkennen. Meerdere keren per week kan men via de nieuwsrubriek volgen wat er is gebeurd in de gemeente Venray. Ook de geschiedenis van Venray en de agenda voor de komende activiteiten komen aan bod en nog veel meer. Uiteraard kan men informatie verkrijgen over alle radioprogramma's die via Omroep Venray worden uitge zonden en het uitzendschema. Verder zijn er links naar sites over Venray. Berichten kunnen via e-mail gestuurd worden naar: info@omroepvenray.nl. Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal 't fJecde NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €40.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20,-p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspuardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule" tel. 0478-581928 EN Honderdvijfentwintigste jaargang - week 19 - donderdag 6 mei 2004 MAAS n bruidspaar Jan en Drina Jenniskens Stichting Venray Monumentaal (LVB). waarvan ze veertig jaar lid was. "Nee, nooit in een bestuurs functie. Ik woonde wel de activi teiten bij, zoals de kerst- en sinter klaasavonden, feestavonden en de thema-avonden met sprekers. Maar daar bleef het bij. DANSEN Deze week de Lourdesgrot bij het voormalige St.Josefklooster- Eindstraat. De meimaand is van oudsher - naast de oktobermaand- de maand die aan Maria is gewijd. Aan het einde van de negentiende eeuw bloeide een speciale devotie op rond de figuur van Maria, als gevolg van de instelling van het dogma van de onbevlekte ontvan genis en de verschijningen van Maria aan Bernadette Soubirous, een molenaarsdochter, in de Zuidfranse plaats Lourdes. De Heilige Maagd bleef herhalen aan Bernadette dat er op de rots een kerk gebouwd moest worden en deze in processie moest worden bezocht. In 1933 werd Bernadette heilig verklaard en sindsdien zijn er in heel Europa, in de Verenigde Staten, in Zuid- en Midden- Amerika veel kopieën gebouwd van de Lourdesgrot. Er zijn exacte kopieën, in miniatuur achter in de tuin, in kerken met een stuk echte steen uit de grot erin gemetseld, of in fantasievorm en in vele kloostertuinen. Achter het voor malige klooster Paschalis is ook een Lourdesgrot te vinden. In 1990 namen de zusters van St. Joseph na een aanwezigheid van 123 jaar, officieel afscheid van Venray. Afscheid ook van een bij zondere plek waar zij al die tijd dienstbaar zijn geweest. In 1991 werd de grot ontruimd en de beelden kwamen bij kruisen en kapellen in opslag. In 1997 zijn er appartementen gebouwd in de tuin van het St. Josephklooster. Na de bouw is onder bezielende leiding van de heer H. Eibers in samenwerking met kruisen en kapellen de Lourdesgrot gerestau reerd en weer in ere hersteld. Met het renoveren van de grot is een fles gevonden met munten uit 1938. Vandaar dat men weet dat de grot is gebouwd in dat jaar. Deze Lourdesgrot bestaat uit sin tels en cement, gebouwd door het tuinpersoneel, de beelden zijn geschonken door pensiongasten. Inmiddels zijn er bankjes bijgeko men voor de bezoekers van de grot en kan men ook een kaarsje aansteken. Door de buurtbewo ners is een St. Joseph beeld geplaatst.In 1998 heeft deken Coenen deze grot opnieuw inge zegend. In de maand mei is er elke vrijdagavond om 19 00 uur een samenkomst voor iedereen, waar een rozenhoedje wordt gebeden en verschillende gastko ren zullen zingen. Deken Smeets zal hierbij aanwezig zijn. Een Lourdesgrot uit 1938, een stilte plekje, een verborgen monument van rust in de tuin van het kloos ter met indrukwekkende oude monumentale bomen, In een heel klein stukje van het eens zo prachtige religieuze woud in Venray. Kent u ook zo'n bijzondere plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stellen? Ons adres Stichting Venray Monumentaal, Groene Hart 7. 5801 SX Venray.E- mail venraymonumentaal@hcc- net.nl chouwburg Venray vond pen maandag de tweede inde van De Kans 2004 Zes acts streden in deze njacht voor aankomende orderde artiesten en kun stoor een plaats in de fina- het begin van het nieuwe rseizoen 2004-2005. De kers kregen ook deze keer een programma met k. dans. theater, cabaret cschoteld. Op maandag 24 indt de derde eh laatste mde plaats. De beste vijf tn uit de drie voorronden tn zich voor de grote finale, k deelnemers afgelopen kg behoorden Stefan k Luuk Janssen en Charl a uit Venray. Zij zijn beste van elkaar en eindexa- indidaten VW06. Tijdens riijkse Traay Out van het ad College voerden zij voor ftt hun cabaretact 'Het laat- indmaal' (zie foto) op. Met foot succes dat zij nu tij- De Kans een gooi deden 01 plekje in de finale. Venray staat op zaterdag 8 mei (samen met heel Nederland) in het teken van de Landelijke Fietsdag 2004. Een bijzondere fietsdag met het thema Het décor van Nederland, met een goed doel KWF Kankerbestrijding en met zo'n 200.000 mensen, die kiezen uit een van de tweehonderd unie ke routes. Zo is er in Venray de Tante Jet - route. Het startpunt is de VW/ANWB Venray. De route loopt hier van Venray via Geysteren naar Blitterswijck. De routes zijn te koop bij VW/ANWB Venray; de medaille is ook op te halen bij VW/ANWB Venray. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met VW/ANWB Venray. Het thema van de Landelijke Fietsdag is gekozen omdat Architectuur Design het jaar thema 2004 is. Voor de fietsers onderweg betekent dat dat ze tij dens de fietstocht kennis kunnen maken met bijzondere gebouwen, huizen en boerderijen, die vanaf de fiets ook als decor kunnen beleven..In deze regio is dat bij voorbeeld te ervaren bij museum 't Freulekeshuus. Anderen zullen misschien liever een tussenstop maken bij de Witte Hoeve. De Landelijke Fietsdag wordt onder steund door partners, zoals de KWT Kankerbestrijding, Vogelbescherming Nederland, de Nederlandse Toerfiets Unie (NTFU), het Landelijk Fietsplatform, Flash, Attractieverhuur Moonen en de fietsfabrikant GIANT. Daarnaast wordt het evenement eveneens gedragen door de Vrienden van het Platteland, die ervoor zorgt draagt dat op menige plaats stal en schuur gastvrij open staan. Ook weekendjeweg.nl en de TROS doen dit jaar mee met de fietsmanifestatie. Routebeschrijvingen zijn tijdens reguliere openingstijden tot en met 8 mei, tussen 09.00 en 13-00 uur, voor drie euro per stuk ver krijgbaar bij VW/ANWB Venray. Deelnemers die voor 17.00 uur een afgestempelde routekaart inleveren krijgen, hiervoor een medaille als aandenken. Meer informatie is te vinden op www.landelijkefietsdag.nl en Drina Jenniskens- :n uit Leunen stapten jaar geleden samen in welijksbootje. Aan dit ke feit wordt niet zom- orbijgegaan. Op vrijdag vieren zij hun gouden Ijksfeest met om 15.00 En heilige mis in de H. Inakerk in Leunen. wordt het feest in tn kring voortgezet in rtens. nniskens was net twee terug uit Indië, waar hij aarals maferieelbeheerder liend in het Nederlandse len hij Drina Nelissen ont- de kermis in Venray. «kenden elkaar al, maar df kermisdagen in 1950 vonk tussen de twee pas Na drieëneenhalf jaar verkering trouwden Jan en Drina op 12 mei 1954 en gingen vervol gens wonen in het ouderlijk huis van Jan's ouders aan de Brienshoek (het huidige Blankenberg). Jan was in die tijd secretaris-controleur van de Rundvee Fokvereniging. "Toen nog een heel kleine vereniging. We zijn begonnen met 145 koei en. Later is de vereniging door verschillende fusies uitgegroeid tot de grootste in Nederland, met 30.000 koeierf." Zijn werk bestond uit de registratie van vee en de melkcontrole. Zo onder zocht hij het vetgehalte en maak te hij van alle kalveren een schets. "Ik heb er altijd met heel veel ple zier, 41 jaar lang, gewerkt." Drina had al snel de zorg over de drie kinderen Ellie (49), Wim (43) en Tjeerd (37). Daarnaast verzorgden zij samen ruim 20 jaar Jan's moeder, Mina, die bij hen kwam inwonen. Drina: "Het bejaardentehuis was voor haar taboe", aldus Drina, "Ze is er een keer op bezoek geweest en gaf meteen al aan dat ze daar nooit heen zou gaan. Tot haar 95-ste, toen ze stierf, heeft ze hier inge woond." Het was voor beiden een tijd van hard werken, aan vakantie kwamen Jan en Drina niet toe. "Nee, dat was in die tijd niet. We gingen wel eens dagjes uit, met de kinderen op de fiets naar de speeltuin, maar een echte vakan tie zat er niet in. Later kon Jari met moeite een weekje vakantie krijgen. We moesten zuinig zijn om de eindjes aan elkaar te kun nen knopen. Toch hebben we het altijd gered", zegt Drina niet zon der trots. Jan Jenniskens had in al die jaren een druk sociaal leven. Zo behoorde hij tot de initiatiefne mers van de Dorpsraad Leunen en de oudervereniging van de basis school, verzorgde hij twaalf jaar aan huis het dorpsblad Leunen deze week, later De Ruuper, en was hij acht jaar secretaris van het gemeenschapshuis. Jan maakte verder 23 jaar deel uit van het kerkbestuur, was 35 jaar collec tant van de kerk, en twaalf jaar lid van ponyclub Ons Genot, waar van jaren als voorzitter. "Ik was inderdaad een drukbezet baasje. Buiten mijn werk was ik heel wat uurtjes kwijt in het verenigingsle ven. Maar ik heb ook dat altijd met veel plezier gedaan." Zijn vrouw Drina had genoeg om handen met de kinderen en de moeder van Jan. Haar vereni gingsactiviteiten bleven beperkt tot de plaatselijke afdeling van de Limburgse Vrouwen Beweging Als lid van de KBO en Wijkvereniging D'nTomp nemen ze nog steeds deel aan activiteiten en uitstapjes. Daarnaast stonden en staan er nog steeds dagtripjes op het programma. Jan: "We heb ben altijd een treinkaart gehad waarvan we ontzettend veel gebruik hebben gemaakt. Stedentripjes naar Groningen, Amsterdam, Maastricht, Delft en Den Bosch. Om kerken, musea en andere bezienswaardigheden in die steden te bezichtigen. Vooral het Van Boom museum in Haarlem, vergelijkbaar met het Anne Frank-huis in Amsterdam heeft ontzettend veel indruk op ons gemaakt. Dat was in de oor log een onderduikadres met geheime kamertjes, heel indruk wekkend." Maar Jan en Drina gingen ook overzee, naar Amerika. In een klein plaatsje nabij New Orleans woont naaste familie, Thomas Jenniskens, een broer van de vader van Jan. "We zijn nu enkele keren naar Amerika geweest en familieleden zijn ook al drie keer hier in Leunen geweest. Tijdens die vakanties in hebben we heel wat rondgereisd in Amerika. En gezien." Jan en Drina zijn dankbaar voor hetgeen het leven hen gebracht heeft. "We zijn heel tevreden, we hebben een ontzettend mooi leven en genieten nog iedere dag", klinkt het in koor. Genieten doen ze ook als ze volgende week vrijdag met de drie kinderen, zes kleinkinderen, vrienden en bekenden het gouden huwelijks feest vieren. En reken er maar op dat beiden op de dansvloer te zien zullen zijn, want Jan en Drina volgden tien jaar lang danscursus- sen in het Venrayse danscentrum Janssen. 'Dansen bij Janssen' was in die jaren het motto, voor een avond wordt het nu 'dansen bij Martens' e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS .1 Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - ïnfo@alcast.nl Een deskundig en helder advies, aandacht voor uw specifieke omstandigheden en pro ducten die daar volledig op aansluiten. Opti male dienstverlening die is gebaseerd op kwaliteit integriteit openheid en zorgvuldigheid. 0IRL0 (0478) 85 04 00 3uMMMMmMOI PANNINGEN ,077) 850 40 M Maatwerk In flnancIèU zekerheid BERGEN (0485)34 80 11 www.summa.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15