Lintje voor Clemens Weijmans en Theo Jacobs Harold Bf LENSSEN Ingezonden Rabobank, bibliotheek en IPLUS slaan handen ineen Scootmobielen dag in Venray 'Sluiting was onrechtmatig' Ford levert 85 auto's aan Otto Óas lm** Overname van Auto Arena Prijswinnaar chipknipactie Open dag Harold Lenssen Keukens Boristaartje voor Aimeè en Canci Internationaal Koi Special weekend KASTSYSTEMEN Controles Pag bel EN MAAS Donderdag 29 april 2004 - Pagina 9 de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te 'eren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het Lt voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie- wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en i jworden niet geplaatst. Doemscenario Venray? - at Heidens: "Als deze men- twee jaar aan het werk zijn n we de hele subsidie terug zend." "Deze mensen" zijn ^jtien bijstandsgerechtigden. 1 zij kost 12.500 per jaar. Twee jken geleden was dat nog 000 euro. Blijkbaar hebben de •andstrekkers in korte tijd r een opslag van 25% gekre- jl Met "de hele subsidie" wordt tdoeld op het door Heidens aan Jtxtronics toegezegde gemeen- Ihapsgeld ad 500.000 euro. De Eroudige rekensom 18 x 2 [x |2.500] levert op: 450.000 euro! mis dan nog 50.000 euro ■oezo de hele subsidie? Hoezo «verdiend? De nuchtere reali- itis als volgt. De onderneming Flextronics heeft ten laste van de Venrayse gemeenschap gratis achttien werknemers in dienst gehad en ten gunste van haar eigen winst ingezet. Als Flextronics twee jaar na ont vangstneming van voornoemde subsidie besluit naar een lagelo- nen [lageprijzen] land te verkas sen, omwille van bedrijfseconomi sche redenen [winstmaximering; geldt als legitiem] of om EU-stimu- leringspremies [een grijs gebied] op te strijken, vertelt u mij dan niet dat u dit scenario niet zelf had kunnen bedenken, dat ik u niet genoeg gewaarschuwd heb. Ik heb het hier niet over blunders of uitglijers, maar over een totaal gebrek aan visie, aan boerenver stand, zo u wilt drs. Joep van de Pasch, Venray Wat al langer de ronde deed erd vorige week vrijdag officieel L-estigd. PLUS Verbeeten en 'otheck en Rabobank slaan de "den ineen en geven ':-gsbeek een nieuwe impuls ?de toekomst. 1 De Rabobank heeft ruimte over, IJS Verbeeten heeft ruimte te ort. De bibliotheek zit daar pre- s tussenin. Bestuur en mede- '•ers van de bibliotheek heb- n zich bereid verklaard om als TUtel in dit proces te willen ope ten. De bibliotheek gaat zich ~en met de Rabobank huisves ten in de bestaande kantoorruim te van de bank. De geldautomaat ;tn de afstortmogelijkheid blijft op jdt zelfde plaats gehandhaafd. 'Vervolgens breidt PLUS Verbeeten haar supermarkt uit met de vrijgekomen ruimte van de bibliotheek. Heel logisch alle maal. Toch heeft het proces al een lange geschiedenis. In 1999 zijn er al de eerste gesprekken tussen partijen geweest. Alle par tijen zijn zich terdege bewust van hun maatschappelijke verant woordelijkheid. Een goede zaak- dat de drie partijen op deze wijze jhet belang zien van het continu eren van een kwalitatief goed voorzieningenniveau in I Vierlingsbeek. Wat vele bewoners wellicht als automatisch doet (overkomen kan menig dorp watertandend toezien hoe het in j Vierlingsbeek vooralsnog lukt de voorzieningen in huis te houden. Vooralsnog, want er zal zeker nog het een en ander gevraagd wor den van de instanties zoals gemeente Boxmeer. Daar ligt ten slotte de eerste steen om het maatschappelijk gebouw over eind te houden. Deze nieuwe impuls zal wellicht een aanzet zijn tot nieuwe initiatieven welke lei den tot een prettige leefbaarheid in Vierlingsbeek en omgeving. De Rabobank zal in de nieuwe situatie alle huidige diensten kun nen handhaven en op prettige wijze haar klanten in de toekomst kunnen bedienen. Niet alleen tij dens de openingstijden maar ook door klanten op afspraak te bedie nen vanuit kantoor Vierlingsbeek. De geldautomaat blijft gewoon gehandhaafd. Het kantoor is hier mee geheel in lijn betreffende het huisvestingsbeleid wat Rabobank Peelrand voor ogen heeft. De dienstverlening van de biblio theek Vierlingsbeek zal op het huidige niveau gehandhaafd blij ven. In overleg met de Rabobank zal er wel gekeken worden naar de openingstijden van de biblio theek, Verder zal de inrichting aangepast worden aan de eisen van deze tijd. PLUS Verbeeten zal als supermarkt nu geheel aan de wensen van de huidige en toe komstige consument kunnen vol doen. Ruimer en breder assorti ment, maar ook bredere gangpaden zal het winkelen pret tiger maken. De supermarkt bedient hiermee de duidelijke behoefte van de consument om dichtbijhuis alles onder een dak snel te kunnen verkrijgen De heer Roel Ebben laat weten dat middels nieuwsbrieven de klan ten over verdere ontwikkelingen op de hoogte worden gehouden. De afdeling Venray van 3VO organiseert in samenwerking met de KBO Limburg en het Gehandicapten Platform Venray een Scootmobielen Cursus voor Venrayse gebruikers op vrijdag 11 juni in De Kemphaan in Venray. Op deze Scootmobielendag krij gen 48 scootmobiel gebruikers de gelegenheid om hun verkeers- vaardigheden en verkeerskennis te testen. De speciaal voor deze Venrayse doelgroep samengestel de verkeersveiligheidscursus wordt in een dagdeel gegeven en bestaat uit drie onderdelen van elk een uur. In het eerste deel kunnen de gebruikers de speciaal voor hen geldende regels onder leiding van een deskundige bespreken. Tevens worden ver keerstechnische adviezen gege ven en wordt de lokale verkeerssi tuatie besproken. In het tweede uur wordt aandacht besteed aan lichamelijke oefeningen. De oefe ningen hebben betrekking op de lichamelijke bewegingen, welke dagelijks in het verkeer nodig zijn om goed aan het verkeer te kun nen deelnemen. Tevens wordt het gehoor en de ogen getest want ook deze zijn als goede ver keersdeelnemer van belang. In het derde uur kunnen de deelne mers in de directe omgeving van De Kemphaan een kleine rit maken in een groep van 8 deelne mers. Daarbij wordt de rijvaardig heid geoefend en worden aanvul lende tips gegeven en kunnen vaardigheden worden geoefend. Heeft u belangstelling voor deze Scootmobielendag, haal dan de speciale folder en inschrijffor mulier op in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray of bel Max van de Langenberg tel.nr. 0478-585271. Gelet op het aantal deelnemers dat beperkt is tot 48 dienen belangstellende wel snel te reage ren. want vol vol. Zes koninklijke onderscheidingen in Boxmeer Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Burgemeester Van Soest van de gemeente Boxmeer heeft donderdagochtend Clemens Weijmans uit Overloon en Theo Jacobs uit Maashees van wege hun grote verdiensten voor de gemeenschappen in Overloon en Maashees benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, Van 1961 tot 1966 was Clemens Weijmans bestuurslid van studentenvereniging Sanctus Thomas Aquinas in Overloon. Deze vereniging van studenten, woonachtig in Overloon, organi seerde activiteiten voor de jonge ren in Overloon. Van 1971 tot 1995 was Weijmans lid van de verkennerij (nu scouting). Van 1995 tot 1998 was hij als vaandrig belast met de leiding van die ver kennerij en van 1973 tot 1990 was hij voorzitter van carnavals vereniging De Huibuuke. Al die jaren was Clemens Weijmans ont werper van de pri'nsenwagen. Ook nam hij het initiatief om jaar lijks een persoon met verdiensten voor de Overloonse gemeenschap te benoemen tot 'Huibuuk van het jaor'. Hij maakte een ontweq? van een bronzen beeldje (Den Huibuuk) en vervaardigde dat ook. Tevens maakte Weijmans een ontwerp van een groot beeld van Den Huibuuk van ongeveer een meter groot. Dat beeld is ter gelegenheid van het 44-jarig bestaan van de carnavalsvereni ging voor het gemeenschapshuis geplaatst. Van 1990 tot 1993 was Weijmans bestuurslid van fanfare De Vriendenkring en van 1993 tot 2003 fungeerde hij als voorzitter van deze fanfare. Mede door zijn grote inzet behoort de fanfare tot de beste muziekgezelschappen in het Land van Cuijk. Sinds 1997 is decorandus voor zitter van de Stichting Herdenking Slag om Overloon. Deze stichting herdenkt jaarlijks op 4 mei de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog, Om de vijf jaar her denken zij de bevrijding van Overloon, waarbij veel Britse en Amerikaanse oud-strijders aanwe zig zijn. Deze Overloonse stich ting was de eerste in Nederland die Duitsers uitnodigde voor deze herdenking. Sinds 1993 is Weijmans een gewaardeerd lid van de werkgroep Kunst en Cultuur van de gemeente Boxmeer, vanwege zijn specialis tische kennis en vaardigheden. Tot slot is hij initiatiefnemer, medeoprichter en adviseur van de Dorpsraad Overloon die in 2002 is opgericht. THEO JACOBS Theo Jacobs zet zich in zijn vrije tijd al ongeveer 35 jaar in voor het welzijn van de Maashese bevolking. Sinds 1964 is hij actief als lid van volleybalvereniging MVC'64. Van 1975 tot 1996 was hij bestuurslid, van 1983 tot 1996 voorzitter. Gedurende drie jaar was Theo Jacobs ook scheidsrech ter. Al 27 jaar organiseert hij het jaarlijkse familievolleybaltoemooi en sinds 1986 traint hij de recre anten. Sinds 1964 is decorandus tevens wedstrijdsecretaris van het buitentoernooi op Hemelvaarts dag Daarnaast is Theo Jacobs sinds 1985 lid van de toneelvereniging in Maashees, waarvan zeven jaar voorzitter. Ook de medezeggen schapsraad van de basisschool kon op hem rekenen Hij was daarvan lid van 1992 tot 1996. Bij carnavalsvereniging De Bliekers was hij van 1987 tot 1995 lid van de Raad van Elf. Tijdens het 33- jarig bestaan van deze vereniging in 1992 was hij secretaris van de jubileumcommissie. Van de prin senclub van de carnavalsvereni ging is hij sinds 1999 secretaris. Theo Jacobs treedt al elf jaar op als buuttereedner tijdens de jaar lijkse bonte avond. Ook de poli tiek heeft zijn interesse. Hij is sinds 1993 lid van de politieke partij Maaskant Fraktie en als zodanig tot de verkiezingen van 2002 ook lid van de gemeentelijke commissie Inwonerszaken. Van 1980 tot 1984 was hij bestuurslid van de stichting volkshuisvesting. Ook de heren G. Hurks, G. Kusters en C. Pais uit Boxmeer werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, evenals mevrouw H. de Ponti-Van Lipzig uit Boxmeer. Leunse eigenaar seksclub Woeste Hoeve De burgemeester van Maasbree heeft seksclub de Woeste Hoeve aan de Zandberg onterecht gesloten. Dat betoogde advocaat A. Lina namens de eigenaar gisteren tijdens een zitting bij cie Raad van State in Den Haag. De club werd in 2002 gesloten nadat de politie bij een inval illegaal werkende prostituees aantrof. Bovendien beschikte de eigenaar niet over de ver eiste exploitatievergunning. Bij de inval bleek een schaars geklede vrouw aanwezig, zo luidt het rapport van de politie. De vrouw stond bovendien bij de politie bekend als prostituee en ze verklaarde dat de club inder daad geopend was. Voor de bur gemeester was dit voldoende reden om de club definitief te slui ten, nadat op eerdere overtredin gen een sluiting van een maand was gevolgd. De club was daar voor jarenlang door de burge meester gedoogd. Eigenaar W. Evertz uit Leunen klaagde bij de Raad van State dat hij door toe doen van de burgemeester finan cieel aan de grond zit. In het betreffende pand is nu een andere seksclub actief. "En ik moet nu zelfs aankloppen voor huursubsi die, wat ik vroeger nooit hoefde te doen", aldus Evertz. Zijn advo caat A, Lina was woest, omdat hij bij de rechtbank in Roermond en nu ook bij de Raad van State geen getuigen mocht laten horen, die met een ander verhaal over de inval wilden komen. Volgens Lina was de club bij de inval niet open, was de schaars geklede vrouw een vriendin van de beheerster en bovendien niet schaars gekleed. Dat de buitenver lichting van de club brandde, was volgens Lina afspraak met de poli tie, ter voorkoming van overval len. Maar de politieman die deze afspraak kon bevestigen, was niet uitgenodigd door de Raad van State, tot woede van de advocaat. Voor gemeentewoordvoerster M. van Nisselroij was dit allemaal van geen belang. Volgens haar waren de getuigenissen van de politieman die de inval leidde vol doende, omdat die onder ede waren verklaard. Van Nisselroij: "Welk belang' heeft Evertz nu eigenlijk nog?" De Raad van State doet binnen zes weken uitspraak. In samenwerking met Ford Nederland en Ford-dealer Van Haren BV heeft Automobielbedrijf WeJeBe Blitterswijck BV 35 nieu we Fords Transit en 50 nieuwe Fords Ka geleverd aan Otto Uitzendkracht BV. WeJeBe Blitterswijck BV is al vanaf het begin de mobiliteitspartner van Otto Uitzendkracht BV en levert en onderhoudt het gehele wagen park. Arjen van Splunder, bij Ford dealer Van Haren verantwoorde lijk voor de verkoop van auto's aan bedrijven: "Otto beschikt over een wagenpark van 190 voorna melijk gebruikte wagens. De suc cesformule van dit bedrijf sprak mij heel erg aan en ik heb onlangs de stoute schoenen aangetrokken en ben in gesprek gekomen. Dat heeft, in samenwerking met Ford Nederland, geleid tot deze belang rijke en grote aanschaf." De 85 Fords zullen worden ingezet om de medewerkers naar de diverse bedrijven te vervoeren. Otto Uitzendkracht is in het voorjaar van 2000 officieel van start gegaan met haar activiteiten en biedt een onderscheidende serviceformule waarmee in ver sneld tempo met buitenlandse werknemers het marktaandeel op de Nederlandse arbeidsmarkt wordt uitgebouwd Inmiddels heeft de onderneming meer dan 1500 mensen in dienst en is daar mee de grootste in haar soort Otto beschikt over elf wervings kantoren, waarvan negen in Polen en één in Zuid-Afrika. Voor het vervoer van de medewerkers heeft Otto nu ondubbelzinnig gekozen voor Ford. Directeur Frank van Gooi, bij Otto onder meer verantwoordelijk voor de huisvesting, het wagenpark en andere facilitaire diensten: "De 50 Ka 's en 35 Transits zullen wor den ingezet voor het vervoer van onze medewerkers. De uitsteken de prijskwaliteit verhouding lag ten grondslag aan ons besluit om te kiezen voor Ford. Ook de daad krachtige aanpak van de twee Ford-dealers hebben mede de doorslag gegeven." De huidige bedrijfsdirecteur van Auto Arena bv en de directie van Dealer Groep Pon bv hebben overeenstemming bereikt over de overname door de heer Clevers van het aandelenbelang van Auto Arena bv en de aan haar gelieerde werkmaatschappijen. De overna me zal met terugwerkende kracht per 1 januari 2004 worden geëf fectueerd. Roel Clevers (42) was al vanaf 1996 als bedrijfsdirecteur verbonden aan deze onderne- Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 oÖj Hoogveld www.wielhermkes.nl Op zaterdag 1 en zondag 2 mei houdt Kyoto Koi Farm in Merselo het International Koi Special weekend 2004, een uniek en interessant evenement voor de beginnende en de meer ervaren Koi-liefhebber. In 420.000 liter water worden gezonde grote en kleine Koi (vanaf 12 cm) aangeboden in alle prijsklassen. De vissen zijn door John Gieles van Nederlands bekendste Koi Farm in Japan geselecteerd op Ogata Koi Farm. Tijdens deze dagen wordt met veel trots 's werelds eerste zelfreinigend vijverfilter voorgesteld: Calictus. Doorlopend zijn er diverse lezingen (deelname kostenloos) door internationale prominen ten uit de Koi wereld, een kunstexpositie over Koi van de Belgische kunstenares Gisele Vacca, een bonsai-expositie, een springkussen voor de kinderen, verschillende stands met o.a. bonsai, schepnetten, microscopen en zelfs verse aardbeien en asperges! Naast verrassend interessante aanbiedingen, 10% korting op het assortiment en veel gezelligheid wordt er onder andere een koi van 1000 verloot Programma 1 mei: 11.00 uur Reisebericht Herpes Israel door Thomas Mack (D), dierenarts; 13-00 uur Koi Varietaten door Martin Kammerer (D). auteur van het boek Nishikigoi Taikan en 15.00 uur Internationaal Koi Debat door Theo van Bladel (NL), auteur van het boek In de ban van de koi Programma 2 mei: 09 30 uur Workshop microscopie door Rob Heijmans (NL), Koi-dokter, 13-00 uur Ogata Koi Farm, Abfischen und Jumbo Koi door Kei Ogata (D/JP), Ogata Koi Farm en 15.00 uur Beoordelen van Koi door Löuis van Reuse! (B), internationaal jurylid en auteur van Nishikigo, een waaier van kleuren. Voor meer informatie kijk op www.kyotokoi.nl Roel Clevers (Aerts Fotografie Venray) ming. Auto Arena maakte sinds 1996 deel uit van Dealer Groep Pon. Auto Arena beschikt over drie VW/Audi dealerbedrijven in Noord-Limburg (Venlo, Venray en Panningen), twee schadeherstel- bedrijven (Autoschadecenter Venlo en Hulsterdreef Autoschade in Venray) en een eigen leasemaatschappij Arena Lease. Gesteund door het manage ment, de ruim honderdveertig gemotiveerde medewerkers en een prima producten- en dien stenpakket zal Auto Arena de komende jaren op de ingeslagen weg verder gaan en waar mogelijk haar positie versterken. Daarnaast zal het MT team van het bedrijf in de gelegenheid worden gesteld te participeren in de onderneming. Het MT team bestaat uit de heren Toon Crooymans (manager scha- debedrijven), Ed van de Loo (con troller), Chris Tillemans (aftersa- les manager) en Peter op het Veld (commercieel directeur). De ver koop door Dealer Groep Pon van het aandelenbelang in Auto Arena aan haar bedrijfsdirecteur past volledig in haar beleid gericht op het optimaliseren van het bestaan de dealernetwerk en haar strate gie gericht op de stimulering van het ondernemingschap. De over name heeft geen gevolgen voor de werkeeleeenheid. KEUKENINRICHTING A.s. zondag zijn wij geopend vanaf 10.00 uur. Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 Plus G. van Dijck in Venray hield onlangs in samenwerking met de Rabobank een speciale chipknipactie. Gedurende vier weken kon de klant een kassabon met daarop de chipkniptransactie in een bus deponeren. Hieruit werden de prijswinnaars getrok ken die een prachtig levensmidde lenpakket ontvingen. Nu, aan het einde van de actie is de winnaar van de hoofdprijs, een prachtige j dvd-speler, bekend. De gelukkige winnares is I mevrouw Van Mierlo, natuurlijk vaste klant bij Plus G. van Dijk Met deze actie hoopt Plus G. var Dijck het elektronisch betalen te i stimuleren en de aandacht te ves tigen op het onlangs geïnstalleer de chipoplaadpunt bij de super markt. Wilt u geen genoegen nemen met een voorgekookte keuken uit de grote massa, komt u dan eens een kijkje nemen bij Harold Lenssen Keukens in Wanssum. Er wordt voor u speciaal een maat- keuken ontworpen en gemaakt naar uw specifieke wensen. Er wordt gewerkt met natuurlijki materialen waardoor uw keukei j een eigenzinnig karakter krijgt da bij u past. Zondag 2 mei zijn ze speciaa voor u geopend. Vanaf 10.00 uu bent u van harte welkom. Bakkerij Gommans in Venray heeft deze week het eerste Boristaartje uitgereikt. Gommans heeft de Idols-hype rond de Venlose zanger Boris aangegre pen om heuse Boris-gebakjes op de markt te brengen en daaraan een actie te verbinden, ledereen die minimaal vier Boris-gebakjes heeft gekocht, krijgt een post van Boris. Degene die de post voor de raam hangt, maakt ka: op een overheerlijk Boris-taartje Ij'1 Annemiek Wessel van Bakke T Gommans reikte het eersjj. Boristaartje uit aan Aimeè Canci Feijen (zie foto). De politie van het district Venray heeft donderdagavond en -nacht in totaal 165 voertuigen gecontroleerd in het kader van het autoinbrakenproject Zij pik ken het, wij niet. De controles vonden plaats op de Venrayseweg in Horst, de Deurneseweg in Venray en op verschillende wegen in Bergen tijdens een afzet- controle in dat dorp. Van alle 165 bestuurders werd tevens een blaasproef afgenomen en dat leverde twee processen-verbaal op. In Venray werd een 48-jarige automobilist uit die plaats betrapt terwijl hij in dronken toestand achter het stuur zat. De man kreeg een rijverbod van vijf u' opgelegd. Een 63-jarige automo liste uit Bergen overkwam hetze de in haar woonplaats en o haar werd een rijverbod van 5 u opgelegd. Er werden geen bijzc derheden geconstateerd die maken hebben met autoinbrakc1 Aan de actie namen acht agent van het politiedistrict Venray di' en een een medewerker van il douane. Nieuws uit Venra en omgeving leest U in PEEL EN MAA

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9