es koninklijke nderscheidingen in Venray Tevredenheid over debat Beleef de uitdaging! stap in de goede richting...' Oprichting stuurgroep kwaliteitsplan centrum Waals afwezig: PvdA krijgt geen antwoord Welstand gaat meer letten op omgeving bouwwerken Jviassimjo MULTIFLEX LENZEN 1AEWOO <rar> k u r s t j e n s CONTACTLENZEN HIEUW IN VENRAY Inieuwe Illegaal Donderdag 29 april 2004 - Pagina 5 CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 Elly van Dijck (PvdA) had maandag schriftelijke vragen ingediend voor het vragenuur tje in de commissie Stedelijk Beheer. Maar ze kreeg geen antwoord. Het ging over de handhaving van het terrein bij het bedrijf Robben aan de Metaalweg dat twee jaar gele den ontruimd is. Sinds dat het college in novem ber 2003 de portefeuilles her schikte valt het handhavingsbe leid onder Waals. Afgesproken is dat de burgemeester in de com missies opdraaft indien er onder werpen aan de orde komen die in zijn takenpakket zitten. Maar Waals bleek maandagavond ver hinderd te zijn. Althans dat kreeg voorzitter Richard de la Roy vijf minuten voor aanvang van de ver gadering te horen. Het antwoord op de vragen van de PvdA bleef dus uit. Elly van Dijck wees erop dat Waals ook een plaatsvervan ger heeft. De aanwezige wethou der Driessen was voorheen ook verantwoordelijk voor het hand havingsbeleid. Hij heeft destijds ook toegezegd dat er controle en toezicht zou komen bij Robben. Maar Driessen weigerde aan het woord te komen. "Het is een tekortkoming dat er geen ade quate vervanging is", zo hield Van Dijck zich nog diplomatiek op de vlakte. "Ik schat in dat Driessen toch ook antwoord had kunnen geven. En als Waals niet kan had dit toch eerder bij de voorzitter bekend moeten zijn." De PvdA moest het doen met de toezeg ging dat het schriftelijk antwoord zal krijgen. Voor ctK koninJdijltezit. (Roval Botanla) '1 VAN MIERLO f Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Bi) Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondsevveg UI Deurne Tel.0493 314593 j Pat EN MAAS In het buitengebied zijn de de laatste jaren teveel huizen gebouwd die eigenlijk thuishoren in een woonwijk. De commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA) ziet er daarom voortaan strenger op toe dat nieuw- en her bouw op het platteland past in de karakteristiek van de typische streekgebonden bebouwing. Een voorbeeld is de sloop en herbouw van een woning aan Overbroekseweg 10 in Leunen. De commissie WMA keurde het plan voor de tweede keer af. Omdat de nieuwe woning de uit straling heeft van een 'villa die past in een villawijk in plaats van een boerderij in het buitenge bied'. WMA geeft toe dat er in het verleden te weinig aandacht is geweest voor de karakteristieke bebouwing in een buurt of streek. De commissie vindt dat de hoofdvorm en het dak van de woning evenals het materiaalge bruik meer in overeenstemming moet worden gebracht met de landelijke omgeving. WMA pleit ook voor een langgerekte in plaats van een te gedrongen woning. Venraynaren zijn don- jjinorgen (vandaag) klijk onderscheiden. 8 meester Jos Waals reikte Jerscheidingen uit in de jal van het gemeente- t Venray. Schim van der Loeff- bergh (69) uit Venray is md tot Ridder in de Orde finje-Nassau vanwege haar verdiensten gedurende een van in totaal meer dan 40 uor een groot aantal vereni- stichtingen en instellin- anaf 1963 is zij vrijwilligster ei Rode Kruis afdeling vanaf 1973 is zij lid van jrochieraad van de RK lie St. Petrus Banden (waar- 11993 lid van het kerkbe- van 1976 tot 2002 was zij islid van RK basisschool De i Van 1988-1993 lid van de nn Toezicht van de stich- Ziekenhuizen Noord- rg; vanaf 1990 is zij lid van igrammaraad van de Lokale jp Venray; vanaf 1994 irslid van de stichting p Venray en vanaf 1999 is ran de Cliëntenraad van het rie Medisch Centrum voor Limburg. Ook heeft zij veel ligerswerk verricht (en lat nog steeds), zoals voor de jaarlijkse kinderzegelactie (vanaf 1970); de afdeling Venray van Unicef (vanaf 1975), het Reumafonds, afdeling Venray (vanaf 1975) en het Baileybrugproject in Soedan (in 2002). L. van Bavel-van Nieuwenhoven (68) uit Leunen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege haar grote verdiensten op diverse terreinen op politiek gebied en in diverse maatschap pelijke organisaties. Van 1970 tot 1978 was zij lid van het bestuur van de KVP, van 1974 tot 1990 lid van de raadscommissies Jeugd en Sport resp. Welzijn, Cultuur en Onderwijs in Venray. Van 1975 tot 1982 lid 'van het bestuur van de Kerkdorpenfractie; van 1976- 1992 lid en vanaf 1984 voorzitter van het provinciaal Campagneteam van het CDA- Limburg; van 1978-1988 lid van het CDA-bestuur Venray en van 1984 tot 1992 penningmeester van het CDA-Limburg. Van haar vele overige activiteiten vermel den wij de volgende: vanaf 1967 is zij vrijwilliger bij het Rode Kruis; van 1972 tot 1982 voorzit ter van de jeugdcommissie Leunen; van 1973 tot 2000 lector in de St. Catharinakerk in Leunen en vanaf 1980 voorzitter van het Prinses Beatrixfonds. Voorts is zij van 1982 tot 2003 lid en vice- voorzitter van de dorpsraad Leunen geweest. Ook was zij actief betrokken bij de collectes van de Ned. Hartstichting en bij de oprichting van verschillende verenigingen in Leunen, zoals Korfbalclub Oranje-Wit, de pony club Ons Genoegen en de Jongerensoos Puree. M. Sonnemans (68) uit Veulen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn vele verdiensten voor het kerkdorp Veulen. Hij is vanaf 1977 lid en voorzitter (van 1982-1996) van de Verenigingsraad Veulen. Van 1979 tot 2003 was hij lid en vice- voorzitter van de dorpsraad Veulen. Van 1979 tot 1994 verte genwoordigde hij Veulen in het Dorpsradenoverleg. Van 1984 tot 1994 was hij voorzitter van het comité Dorpsfeest Veulen en vanaf 1995 beheert hij het vereni gingsgebouw De Hoefslag. Ook is hij actief betrokken geweest bij de Jeugdclub Veulen en het Sportgala Venray. RIDDER P. Linders (71) uit Oostrum is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn meer dan 40-jarige inzet als vrij williger voor de voetbalvereni ging Oostrum. Hij draagt de zorg voor het onderhoud van de sport velden en reinigt wekelijks, samen met zijn echtgenote, de lokalen. Daarnaast heeft hij circa 20 jaar gefungeerd als KNVB-con- sul en verantwoordelijk voor de keuring van sportvelden om bij slecht weer te kunnen beoorde len of de wedstrijd wel of niet kon doorgaan. Daarnaast is hij al 28 jaar actief bij Carnavalsclub De Karklingels, waar hij zich toelegt op de bouw van de J e ugdprinsen wagen A. Smeets (63) uit Venray is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn grote verdiensten voor de gezond heidszorg en met name het Rode Kruis, waarvan hij van 1975 tot 2000 bestuurslid was van de Kring Limburg. Vanaf 1978 tot heden is hij voorzitter van de afdeling Venray. Daarnaast vervult hij ook de functie van bestuurslid van het District Noord-Limburg. Van 1987 tot 2001 was hij voorzit ter van het bestuur van de Stichting Boncura (voorheen "De Kruuze"). Vanaf 2002 is hij lid van de Raad van Toezicht van de Stichting Zorggroep Noord- Limburg en vice-voorzitter van het bestuur van de stichting in oprichting ZENIT, die zich bezig houdt met de totstandkoming van opvang en verblijf in de regio Venray, Horst, Meerio-Wanssum en Sevenum voor terminale patiënten. W. Kremer (78) uit Venray is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn vele ver diensten strekken zich uit over een periode van meer dan een halve eeuw. Van 1953 tot 1985 was hij voorzitter van de Venrayse afdeling van de Dierenbescherming. Van 1955 tot 1968 bestuurslid van SW, van 1966 tot 1979 voorzitter (tot 1971) en bestuurslid van de ouderraad van scholengemeen schap Jerusalem te Venray. Van 1966 tot heden is hij, in diverse functies, nauw betrokken bij het besturen van de St. Petrus Banden parochie. Van 1967 tot 1982 was hij bestuurslid en vanaf 1972 tot 1982 vice-president van de Koninklijke Harmonie Euterpe, waarvan hij thans nog bescherm heer is. Van 1968 tot 1990 was hij bestuurslid en (vanaf 1981) voor zitter van de Stichting Katholieke MAVO te Venray. Van 1973 tot 1978 was hij voorzitter en sinds dien erevoorzitter van de Ruiterclub St. Isidorus. Van 1973 tot heden is hij voorzitter van de wijnclub Vite Parata Ore Favemus. In 1975 werd hij benoemd tot ereburger van de Franse wijnstreek St. Emilion. Boom met hartekreten staat in de Venrayse bibliotheek ste steen arbeidscentrum Rooyse Wissel Het debat over de vermaat schappelijking van de zorg, dat zaterdag onder de titel 'Beleef de uitdaging!' in de foyer van de schouwburg werd gehouden, is goed verlo pen. "Het debat trok 85 belangstellenden", vertelt woordvoerder André van Ginkel van de gemeente Venray. "Uit het werkveld, maar ook mensen die toevallig voorbij kwamen lopen en zagen dat er iets aan de hand was in de schouwburg. En dat was ook onze bedoeling, dat ook de gewone man of vrouw aan het debat zou deelnemen. Van te voren hadden we gehoopt op 80 belangstellen den. Dat zijn er dus iets meer geworden." Met de organisatie van het debat wilde de gemeente Venray een eerste stap zetten om de acceptatie tussen verstandelijk en lichamelijk gehandicapten, ver slaafden, ouderen, psychiatrische patiënten en 'gewone' burgers te vergroten. In de afgelopen maan den was een werkgroep met ver tegenwoordigers vanuit instellin gen. wijk- en dorpsraden, gehandicaptenorganisaties en de gemeente Venray druk bezig met de voorbereidingen op het debat. Tijdens de twee uur durende bijeenkomst gingen mensen met en zonder een handicap onder lei ding van de discussieleiders wet houder Mathieu Emonts en Wil van Ham met elkaar in discussie over hoe ze het best met elkaar kunnen omgaan. Ze konden via een rode of groene kaart laten zien of ze het wel of niet eens waren met de stellingen die - na een toneelstukje- aan het publiek gepresenteerd werden. En dat leverde diverse interessante pun ten op waarmee bijvoorbeeld instellingen en de gemeente Venray in hun beleidsvorming rekening kunnen houden, aldus Van Ginkel. J'Over de toeganke lijkheid van gebouwen bijvoor beeld, of over hoe verzorgers met hun cliënten moeten omgaan. Het debat was goed voor een stukje bewustwording van problemen waar mensen in het dagelijks leven tegenaan lopen." De bedoeling van de gemeente Venray was om een boompje op te zetten over wonen, werken en recreëren in Venray door mensen met en zonder een verstandelijke of lichamelijke beperking. "En dat boompje opzetten hebben we ook heel letterlijk gedaan. De bezoekers konden hun hartekre ten op een blaadje zetten en aan een boom hangen. Die boom is nu te zien in de Venrayse biblio theek." En wat gaat er nu verder gebeu ren? André van Ginkel is momen teel bezig met het maken van een verslag over het debat en het inventariseren van de hartekre ten. Of er een vervolg op Beleef de uitdaging! komt is nu nog niet duidelijk. "Daar is het nog te pril voor. Wethouder Emonts heeft bijvoorbeeld het idee geopperd om met de kreten iets in dicht vorm te doen. Maar dat is slechts een eerste idee. We gaan binnen kort het debat evalueren en pra ten dan verder over een eventueel vervolg." Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl 27 april werd de rste steen gelegd voor het euwe arbeids- en scholings- ïtrum van de Rooyse hsel. Mr. drs. P.A.M. van >ef, voorzitter van Business lion Venray, legde deze eer steen. Op de glazen steen at de tekst gegraveerd: "Een lp in de goede richting". De tfn staat symbool voor de •en en transparante wijze |arop tbs-kliniek de Rooyse •ssel haar werk wil uitvoe- n. In zijn speech vergeleek de er van Hoef de diversiteit in iitergrond van de leden van de ■Mess Vision Venray met de Krciteit, weliswaar op veel klei- Daewoo tacuma HU V.a. €15.995,- U rijdt een voor >r de prijs van gebruikte auto! een nere schaal, in arbeid en scholing in het nieuwe gebouw van de kli niek. Verder gaf hij aan dat met de nieuwbouw een goede stap wordt gezet in de richting van een geslaagde integratie van de tbs-patiënten in de maatschappij. Vervolgens onthulde hij de eerste steen door een spandoek weg te trekken en de glazen plaat met de opdruk "Een stap in de goede richting..." in de muur te metse len. Alle genodigden hadden ver volgens de mogelijkheid om het geraamte van het nieuwe gebouw te bezichtigen. De nieuwbouw van de Oostrumse tbs-kliniek is nodig, omdat in het huidige gebouw te weinig ruimte is voor de praktijk lokalen, werkplaatsen en hobby ruimten. Het centrum staat pal naast de kliniek en is ongeveer 1300 vierkante meter groot. Wanneer de bouw gereed is zal het hekwerk rond de kliniek wor den verplaatst, zodat het centrum binnen de beveiligde ring van de kliniek valt. In januari werd begonnen met de bouw en aan het eind van het jaar zal het gebouw gereed zijn. In het Venrayse gemeente huis is woensdag (gisteren) officieel de stuurgroep kwali teitsplan centrum opgericht. De stuurgroep heeft de opdracht om de kwaliteit van het centrum - in de meest brede zin van het woord - te verbeteren. Het werkgebied van de stuurgroep wordt omsloten door de Sint Jozefweg, de Langeweg, de Paterslaan, de Julianasingel en het Kerkpad. De stuurgroep richt zich op activiteiten en projecten rondom de thema's beeldkwaliteit, bereikbaar heid, economie en leefbaar heid. De oprichting van de stuur groep markeert een omslag in het denken en doen van de gemeente Venray. De gemeente neemt daar mee gedeeltelijk afstand van haar leidende rol bij het ontwikkelen en (doen) uitvoeren van projec ten (in het centrum) en geeft ruim baan aan initiatieven uit de samenleving. De brede samenstel ling van de stuurgroep moet bor gen dat de initiatieven die ter tafel komen bij de stuurgroep, kunnen rekenen op draagvlak in de samenleving. De stuurgroep kon afgelopen woensdag direct aan de slag. Enkele maanden geleden startten vier werkgroepen (rond om de zojuist genoemde thema's) om activiteiten en projecten voor te bereiden Die werkgroepen leverden meer dan dertig sugges ties voor activiteiten en projecten aan de stuurgroep aan. De werk groep bereikbaarheid legde zelfs al een concreet project voor: 'Aanpassen parkeerterreinen Hoenderstraat/Mgr. Goumans- plein'. Voor 2004-2005 heeft de stuurgroep een budget van ruim 200.000 euro voor concrete acti viteiten en projecten. Daarvoor kan de stuurgroep 'eigen' activi teiten en projecten (doen) uitvoe ren. De stuurgroep kan ook fun geren als co-financier van activiteiten die door anderen wor den ontwikkeld en uitgevoerd. Sowieso ziet de stuurgroep het bundelen van krachten als een efficiënte en effectieve weg naar resultaat, ook in financiële zin. Het project 'Aanpassen parkeer terreinen Hoenderstraat/Mgr Goumansplein' is daarvan een prima voorbeeld. In dit project trekken de gemeente, het par- keerbedrijf en de stuurgroep samen op. De stuurgroep wil meer van dergelijke activiteiten en projecten oppakken. De komende maanden wil de stuurgroep zich eerst en vooral richten op het realiseren van kort lopende activiteiten en projecten. Daarmee moeten de belangrijkste 'ergernissen' worden aangepakt. Daarna richt de stuurgroep het vizier op de (iets) langere termijn. Ideeën voor projecten en activi teiten zijn te allen tijde welkom. Wie suggesties heeft waarmee de stuurgroep z'n voordeel kan doen, kan deze doorgeven aan het secretariaat van de stuurgroep: Daan Vervoort (daan.vervoort@venray.nl of 0478 523299). De stuurgroep bestaat uit vertegenwoordigers van ver schillende groepen die belang hebben bij het centrum van Venray. Dat zijn Coby Kuit-Meijer (Seniorenraad Venray), Theo Swinkels (Wijkplatform Centrum), Paul Fransen (Venray Centraal), Toon Kateman (Lokaal Historisch Platform), Huub Groenen (Gehandicapten-plat form), Liesbeth van Beek (Wonen Venray) en Lei Heidens en Daan Vervoort (Gemeente Venray). De stuurgroep wordt geleid door een onafhankelijk voorzitter, Ron Mulders. De politie heeft woensdagmor gen drie illegaal in Nederland ver blijvende mannen aangehouden. De politie kwam de mannen op het spoor nadat ze op de Maas- heseweg uit een trailer van een vrachtwagen waren gesprongen. De chauffeur kon een van hen, een 26-jarige man uit India, direct in de kraag grijpen. De andere twee, een 28-jarige man uit India en een 29-jarige man uit Albanië, gingen ervandoor maar zijn later aangehouden op de Oostsingel. De drie zijn overgedragen aan de Vreemdelingendienst.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5