Alles klopte aan het draaiboek, behalve de winnaar 2500 euro voor invalidensport Sportnieuws -infer Sandra Leijten versterkt Red Stars Pim Stevens verpulvert record Mudhunters 5 Max Thijssen derde van Nederland Nederlaag Oranje Wit Knappe zege korfbalsters SVOC'01 De Peelkorf blijft op koers Peelrunners Kennismakingsdagen friathlonvereniging De Rooyse Schuuvers Oranje Wit Eerste verlies De Gagel 1 De Peelkorf PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2004 - Pagina JL Powerman in Venray krijgt verrassende Europees kampioen Alles klopte aan het draaiboek van de Powerman in Venray afge lopen weekeinde. Zelfs de weer goden besloten na zeven magere jaren om weer eens hun mede werking te verlenen. Alleen de winnaar klopte volgens de plan ning niet. Daar waar iedereen topfavoriet Dirk Strothmann, de nummer één van de wereldranglijst, tipte, greep de onbekende Spanjaard Sergio Rodriguez Vicente de Euro pese titel. En viel zelfs de speaker even stil. "Ik moet de volgende keer mijn huiswerk toch beter doen", bromde hij quasi veront schuldigend. "Maar ik weet echt bijna niets van die Spanjaard." Het was, zoals organisator John Raadschelders het omschreef, gezellig Jruk. Geen massa's mensen op de- Deen, maar wel belangstelling naar evredenheid. Dat Venray en omstre- <en niet uitloopt voor een duatlon, is liet vreemd. Duatlon is in Nederland één sport zonder iconen, zonder Olympisch keurmerk, zonder over dreven veel uitstraling en impact, tonder rellen, hooligans en schanda- en Om een voorbeeld te noemen: >tudio Sport trekt er jaarlijks hooguit wee. drie keer op uit om een triatlon n beeld te brengen Terwijl triatlon vél een Olympische discipline is en loor het leven gaat als het grote iroertje van de duatlon. Bovendien mist de regio Venray ?en lokale of regionale favoriet. Bin- iing groeit als je met iemand kunt overhouden die je kent of die je als 'een van jou' beschouwt. Binding krijg je niet met een Duitse topfavo riet of een onbekende Spanjaard, zoals zondag het geval was. De organisatie heeft er daarom goed aan gedaan om de Powerman als formule en concept te verbreden en te vermaatschappelijken. Dat kwam deze editie onder meer tot uitdruk king in een wielercriterium voor ama teurs, een Prominenten wielerrace, de primeur van het open NK duatlon voor minder valide sporters en een open NK tijdrit handbike voor minder valide sporters. De volgende stap zou het 'veramuseren' van de Powerman moeten zijn. Sport wordt meer en meer amusement, en dus ook meer dan een verdwaald dweilorkest. RESPECT Op de organisatie viel dit jaar niets af te dingen. Dat was voor Tina Wal ter, de ijzersterke winnares zondag, reden om een week voor het Duits kampioenschap toch naar Venray af te reizen. "Hier is alles perfect georga niseerd. Als duatleet voel je dat alles om jou draait We zijn geen versie ring. nee. het gaat om de sport en om ons Daaruit blijkt respect En dat spreekt mij aan." De Duitse, aanvoerder van de wereldranglijst, leidde van start tot finish en kon het zich permitteren om in de slotkilometers te freewheelen De moeder van vier kinderen had al snel de tegenstand op de knieën. "Ik kende de overige meiden eigenlijk amper of niet. Dus ik wilde geen risi co lopen en ben daarom voluit gestart Maar al snel bleek dat ik niet tot het uiterste hoefde. En dat is pret tig een week voor het Duits kam pioenschap." Walter werd op het erepodium geflankeerd door Sione Jongstra (zil ver) uit Assen, die pas op het allerlaat ste moment besloot om in Venray te starten, en Mariska Kramer-Postma uit Drachten. ZWIJGZAAM Zo voorspelbaar de strijd bij de vrouwen was, zo spannend en onvoorspelbaar eindigde het Euro pees kampioenschap bij de mannen. Sergio Rodriguez Vicente (28) verras te zichzelf en vooral de favorieten voor de Europese titelstrijd. De zwijg zame Spanjaard was en bleef een gesloten boek voor het duatlonwe- reldje Niemand kende hem. En dat was niet verwonderlijk, want de poli tieagent uit Alicante werkte pas zijn derde duatlon af. De voormalig ama teurwielrenner hoopt met zijn zege de duatlon te populariseren in zijn vaderland. "Wielrenners en hardlo pers zijn sporthelden in Spanje, maar ik als Europees kampioen in de gecombineerde sporttak ben een nagenoeg volslagen onbekende. Ik hoop dat de Spaanse media mijn suc ces oppikken en dat de duatlon daar door meer naam en faam krijgt." Rodriguez Vicente legde zondag op de fiets de basis voor zijn Europese titel. Als tweede begon hij aan de laat- Titia Walter werd zoals venvacht Europees kampioen bij de vrouwen ste discipline. 7.5 kilometer lopen Leider Dirk Strothmann kon zijn favo- rietenrol niet waarmaken en stortte in de slotkilometers in En zo snelde de Spanjaard tot zijn eigen verbazing als eerste onder het dundoek door in het centrum van Venray Het zilver ging naar de jonge Belg Koen Maris, als derde eindigde zijn landgenoot Gerrit Schellens. Uitslag EK duatlon lange afstand, Ven ray, 15 km lopen, 60 km fietsen, 7,5 km lopen Mannen: 1Sergio Rodriguez Vicente (Spa), 2.46.38 2. Koen Maris (Bel), 2.47.13 3 Gerrit Schellens (Bel), 2.47.44 11. Paul Verkleij, 2.53-35 Vrouwen. 1. Tina Walter (Dui), 3 08.32 2. Sione Jongstra, Assen, 3 09.43 3 Mariska Kramer - Postma. Drachten. 3-11-24 Uitslag NK duatlon lange afstand Ven ray, 15 km lopen, 60 km fietsen, 7,5 km lopen Mannen: 1. Paul Verkleij, Leusden. 2 53-35 2 Robert van der Werff, Lin- schoten, 2.54.28 3- Gijs Tuinman, Dinteloord, 2.55.04 4. Richard de Groot, Schiedam, 2.56.26 5 Anton Mol, Oud Beijerland, 2.58.08 Vrouwen: 1. Sione Jongstra, Assen, 3.09 43 2. Mariska Kramer - Postma, Drachten, 3.11.24 3 Yvonne van Vlerken, Krimpen aan de Lek, 3 12.04 4. Heieen bij de Vaate, Stein, 3.15.47 5. Maud Golsteyn, Susteren, 3 22.17. I Afgelopen zaterdag was een heel lijzondere dag voor de gehandicap- ensport in Venray. Samen met Stich- ing Powerman Holland zorgde de nvaliden Sport- en Belangenvereni- ing Venray e.o. voor een primeur in Jederland. Voor de eerste keer is het 1LW Groep Open Nederlands Kam- I menschap Tijdrijden voor Handbike I erreden. Om precies 18.00 uur werd deze aterdagavond op de Grote Markt in 'enray het startschot gegeven voor en tijdrit waarbij een internationaal ezelschap van ruim 25 deelnemers iet verschillende handicaps zo snel togelijk in totaal 15 kilometer moest fleggen. Met een gemiddelde snel- eid van bijna 30 kilometer per uur 'as het een waar'spektakel om deze jpsporters op hun speciale driewiel- etsen door het centrum van Venray zien racen. De toeschouwers 'aren zeer enthousiast over de eweldige topsport die deze fantasti- :he atleten lieten zien. Na ruim een alf uur was de finish van deze ener verende strijd. De bestgeklasseerde Nederlanders m de diverse catego rieën mogen zich een jaar lang Neder lands kampioen noemen. Daarna was het de beurt aan de bekende Limburgers uit het bedrijfsle ven, de politiek en de sportwereld om deel te nemen aan de ruim 30 minuten durende le Powerman Pro minenten Race. Ook in deze wieler wedstrijd lag het tempo zeer hoog en werd fanatiek gestreden om de ere plaatsen. Onder de ruim 30 deelne mers bevonden zich onder meer wét- houder Leo Heidens van Venray en John Raadschelders, voorzitter van de Stichting Powerman Holland, Zeer veel indruk maakten ook de demonstratie die enkele gehandicap te dansparen van Dansschool Janssen verzorgden. Voorafgaand aan de prijs uitreiking toonden zij vol overgave op welke een hoog niveau zij presteren De vonken spatten er vanaf. Na de uit reiking van de medailles aan de win naars van het Open Nederlands Kam pioenschap Tijdrijden voor Handbike mocht voorzitter Mat Klaassens van de Invaliden Sprirt- en Belangenver eniging Venray e.o. uit handen van een deelnemer aan de Prominenten- race een cheque van 2 500,00 in ontvangst nemen. Hij was zeer verrast en ontzettend blij met deze geweldi ge geste. Begin dit jaar is het startschot gege- ;n yan het jeugdkennismakingspro- I ct van de GGD. Vijfduizend kinde- I :n kunnen kiezen uit 24 clubs waar jéén of meer sporten uit kunnen I -oberen Ook Triathlonvereniging j enray heeft zich hierbij aangesloten, de periode 12 t/m 26 mei kunnen kinderen van groep 6,7, 8. en van le en 2e klas middelbaar onder ijs. in het kader van dit project bij vereniging trainen, op woensdag •n looptraining (van 18.30-19.15 uur letiekbaan Venray) en op zondag n zwem (9-10 uur Sportcentrum de irank> en fietstraining (vanaf 10.15 1 ir). Zo worden alledrie de elemen- n van de triathlon gevolgd, en krij gen ze een compleet beeld ervan. Opgeven voor deze jeugdkennisma- kingsdagen kan via E-mail: h.pouls@home.nl of tel.: 0478- 510588. De jeugdgroep deel aan aller lei evenementen in de buurt. In Lim burg en Brabant is ook een speciaal Jeugd- en Juniorencircuit waar ze enkele wedstrijden uit volgen Ook de zwemloop en de duathlon van Venray maken deel uit van dit circuit. PEEL EN MAAS een abonnement waard Afgelopen zondag was een waar genot. Al vroeg vertrokken een groot aantal Mudhunters richting Nijmegen alwaar op de vaste route gereden werd. In twee groepen werd de trai ning gedaan en de beloning achteraf bestond uit koffie met gebak in de zon. Naast de zondagochtend wordt er door de vereniging ook op dinsdag avond getraind. Van 19.00 tot onge veer 20.30 uur. Vooral de dinsdag is voor mensen die al een tijdje wat min der hebben kunnen fietsen een goede mogelijkheid om weer even te wen nen. Op zondag rijden ze nog regel matig een tocht of zoeken een vaste route op die wat verder van huis is. Met een aantal vrije dagen voor de boeg zijn er voldoende kansen om deze mooie sport te bedrijven. All You Need Is: een paar sterke benen en een dito fiets. Planning: Vrijdag 30 april koninginnetocht in Horst vertrek 8.00 uur per fiets voor 30 of 45 km. Zondag 2 mei program ma verandering: 9.00 uur vanaf Ven ray. Training in de Peel is verschoven naar 30 mei. Zondag 9 mei training op de vaste route van Asten, vertrek 8.30 uur per auto. De 16-jarige jeugdinternational Sandra Leijten komt komend seizoen uit voor TTV Red Stars. Zij zal het damesteam van de Venrayse vereni ging komen versterken, dat onlangs promoveerde naar de eredivisie. Een logische stap? "Na twee seizoenen 80% gespeeld te hebben in de eerste divisie wil je wel iets meer. Dan is een overgang naar Red Stars wel een logische stap, ja", aldus Sandra Leijten. Bij Red Stars zal Sandra in een team komen met Sabina Larmené, Kelly Willems en Marijn Verburg. Danielle Poels doet op eigen verzoek een stapje terug, voor Red Stars de reden om Sandra te benaderen. Voor Sandra is het de gewenste stap voorwaarts. "Het is eigenlijk heel simpel. Ik wilde weg bij mijn club Vice Versa (Oudenbosch), omdat dit team niet verder komt dan een vierde plaats in de eerste divisie. Sar heeft me ook gevraagd, maar ook dat team is geen kampioenskandidaat in de eerste divisie. De afgelopen twee seizoenen heb ik 80% gespeeld, dan wil je toch iets meer. Dan kijk je dus al snel naar de eredivisieclubs en kom je bijna automatisch uit bij Red Stars. Bovendien ken ik de speelsters en kan ik erg goed met ze opschieten. En Red Stars schijnt een heel gezellige club te zijn", voegt ze er lachend aan toe. Ambitie? "Dat is moeilijk te ver woorden. Het zou mooi zijn als we ons kunnen handhaven in de eredivi sie. Het zal moeilijk worden, hoewel het ook afhankelijk is van welk team de plaats van DOV gaat opvullen. Des ondanks denk ik, dat wc Amsterdam '78 en Brandersstad of Hoonhorst onder ons moeten kunnen laten, haar trainingsarbeid zal het niet gen. "Als lid van de jeugdselectiet^ ik zeker 12 uur per week, ineli conditietraining. Ik zal ook één k1 I* per week bij Vice Versa blijven tn nen. Ik heb er tenslotte vanaf uts. ienl achtste jaar gespeeld en heb heti altijd goed naar mijn zin gelm llien Bovendien speelt mijn vader er o®^lC nog af en toe. Verder zal ik zeker beren regelmatig bij Red Stars keer mee te trainen, al hebben eis niet gesteld. of we I"5 batse Ibet. al» jet itslag Afgelopen zondag heeft Max Thijs sen (TTV Red Stars) de derde plaats bereikt tijdens de Nederlandse Tafel tenniskampioenschappen in Hel mond. Bij de Jongens Welpen strand de hij in de halve finale tegen de latere winnaar Casper de Roest. Aan vankelijk zag het er niet naar uit, dat Max dit resultaat zou halen. De poule wedstrijden begon hij uitermate zwak met twee kansloze nederlagen. Hij wist zich echter goed te hervinden en vocht zich in de laatste twee wedstrij den naar de kwartfinale. Daar moest hij wederom opgepept worden na een 2-0 achterstand in games. Hij won uiteindelijk met 3-2, waarna hij tegen Casper net iets tekort kwam: 1-3. Desondanks een prima toernooi met een prima resul taat. Bij de Meisjes Junioren bereikte Kelly Willems de kwartfinale. Na een matige poule tikte ze in de achtste finale Lacey Koole van de tafel. In de kwartfinale bleek deze dag Sigird van Ulsen een maatje te groot. Van Ulsen won uiteindelijk het toernooi. Voor Kelly viel er weinig eer te behalen tegen haar opponente, hoewel ze een lekkere wedstrijd speelde. Sandra Oostrom sneuvelde al in de achtste finale. Tegen Liset Martens was Sand ra helemaal de weg kwijt en verloor ze met 3-0 Op zaterdag werden de Nederland se kampioenschappen voor B-spelers gespeeld, eveneens in Helmond. In de warme sporthal beleefden de Red Stars-spelers een complete off-day. Alleen Edwin Verhalle (Junioren) en Deni Spahic (Pupillen) wisten de hoofdronde te bereiken, maar verlo ren meteen de eerste ronde. Bij de Kadetten waren Ben Hortulanus en Ernest Cruysberg niet scherp genoeg, hoewel Ben met 'enige pech het hoofdtoernooi misliep: hij eindigde met twee andere spelers als gedeeld eerste in zijn poule, maar werd na puntentelling derde. Daarna was het met zowel Ben als Ernest snel over Bij de Pupillen waren Tom Thijssen en Raoul Helmes niet bestand tegen de (door henzelf opgelegde) druk Op de beslissende momenten verstijfden ze in hun spel: de angst om te verlie zen was groter dan de wil om te win nen. Rob Aben liet zich in diezelfde klasse door zijn ergernis in de kaart kijken met hetzelfde resultaat: een roemloos einde in de troostronde. Britt Houwen (Meisjes Pupillen) verl oor in de poule onnodig een spannen de partij tegen de latere, verrassende winnares Catharlijne v/d Bruggen (11- 9 in de vijfde game). Een teken dat ze ver had kunnen komen deze dag als ze gewoon haar spel had gespeeld. Nu bleef het bij uitschakeling in de eerste ronde van de troostronde Marieke van den Munckhof tenslotte speelde een verdienstelijk toernooi bij de Welpen, maar komt op bepaal de punten nog wat tekort. De korfbalsters van Oranje Wit hebben een kostbare nederlaag gele den in de uitwedstrijd tegen Olympia: 7-6. Oranje Wit stond voor een moei lijke opgave door enkele blessures. Olympia opende de wedstrijd snel door een afstandsschot, maar Oranje Wit kwam meteen terug door een goed afgemaakte doorloopbal. Naar mate de wedstrijd vorderde, liep de stand gelijk op. Net voor rust kon Oranje Wit op een voorsprong PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur komen. Ruststand 3-4. In het begin van de tweede helft maakten de gas ten uit Leunen beter de kansen af en nam een 3-5 voorsprong. De scheids rechter keurde vervolgens een aantal doelpunten af van Oranje Wit In deze belangrijke fase van de wedstrijd kon Oranje Wit de voorsprong dan ook niet verder uitbreiden. Olympia pro fiteerde daarvan met drie mooi afge maakte afstandschoten. Daardoor werd het einde bloedstollend Oranje Wit kon al haar gecreëerde kansen weer eens niet benutten, helaas lukte Olympia dit wel een keer en werd de eindstand bepaald op 7-6. De kansen op het kampioenschap lijken daar mee verkeken voor de Leunse korf balsters. De korfbalsters van SVOC'01 heb ben een knappe zege behaald in de uitwedstrijd tegen Roka: 3-5. Vooraf gaand aan het duel stond SVOC'01, nummer vijf op de ranglijst, twee punten achter op nummer drie Roka De teams in de 2e klasse staan dicht bij elkaar met als enige uitzondering koploper Gazelle. De wedstrijd begon rustig. Er wer den door beide teams kansen gecreëerd. Helaas leed SVOC '01 redelijk veel balverlies waardoor de openingstreffer uit bleef. Echter toen de concentratie wat beter werd, kon de score geopend worden door Karin Jacobs: 0-1. Het aanvalsvak kwam wat beter in het spel en kon redelijk snel de score vergroten door een treffer van opnieuw Karin Jacobs. Na de vak wissel, bleven de kansen voor zowel Roka al SVOC '01 komen maar uitein- 39-6 I !öOm '19.5 delijk wist SVOC '01 hier meervam Wmer profiteren door een afstandsschots mom Ellen Geerets waarmee met eenijj 121.4 zekere voorsprong van de thee g® jooui ten kon gaan worden. De belangiij ste opdracht was om de rust int ploeg te houden zodat er geen on dige fouten gemaakt zouden word In de tweede helft kon SVOC '01 stand nog uitbreiden door een dt punt van Winke Houwen. 0-4. spel bleef de tweede helft vrijt gelijk als in de eerste helft. De coa le bleef bij SVOC '01. echter 1 Roka toch nog wat doelpuntjat scoren door enkele slordigheden] de verdediging. Sindy Hesen wisi score voor SVOC '01 nog naar dei doelpunten te brengen Uiteindti Sint werd een keurig uitgespeelde strijd voor SVOC '01 beloond a twee punten De korfbalsters van De Peelkorf uit Ysselsten blijven op titelkoers in de hoofdklasse. Tegen de Klimroos werd het 10-3 in het voordeel van de Ysselsteynse ploeg. De Peelkorf staat een punt voor op DSV uit Diessen, met nog drie wedstrijden te gaan. Eveline Arts ts«i< seint fAT gom .14.61 (turns Scl oph< schie vorig FPrt ffllgf tulei was met vijf treffers het meest succerafe/iw vol bij De Peelkorf. jcerk. Ook concurrent De Merels uit derslo pakte beide punten door en 12-4 zege op Rosolo 2. Door de ar van de titelfavorieten blijft de strijÉ de hoofdklasse ongemeen spanna Korfbalclub Uitslagen: Midweek-De Peelkorf 4 3-5 Recreanten-Erica 4-1 De Wilma's Al-Junioren Al 7-13 Junioren A2-Vitesse (E) A1 7-6 Aspiranten Bl-Midako BI 11-4 Aspiranten B2-DOS (A) BI 8-5 ZSV Cl-Aspiranten Cl 6-4 Dot (V) C2-Aspiranten C2 0-4 Pupillen Dl-Des(V) Dl 2-4 Des 1-Pupillen F1 1-1 Olympia (O) 1-Senioren 1 8-7 Olympia (O) 2-Senioren 2 1-25 Programma zaterdag 1 mei: Junioren Al-MKV Al 15.30 Het wedstrijdbriefje van Junioren 1 a.s. zaterdag s.v.p inleveren bij: Wies Loonen, Rondeveld 26. Na de eerste twee zeges heeftbf. eerste team van de Wanssumseis nisvereniging de Gagel afgelopa zaterdag het onderspit moeten deho tegen Tilburg 1. De vijf Bl-spelff (waaronder een aantal ervaren ten» leraren) van Tilburg waren een ma je te groot voor het Wanssumse teas Er werd dan ook met 5-1 verloren ra Tilburg. De eerste single werd don Rob Brandsma met 6-4 en 6-4 verf ren. Jeroen Meijer verloor vervolg» met 6-1 en 6-4 en Ramon Engels va oor met 6-0 en 6-2. Elroy Jansen mx zijn wedstrijd met 6-2 en 6-0, war- door in ieder geval de eer wot gered. Vervolgens werden de dubba gespeeld. Elroy en Jeroen verlom met 64 en 6-4 en Ramon en Rob re loren met 6-1 en 6-2 grad vliej Trainingen: Dinsdag baantraining, 19-00 uur, Kas- tiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 19 00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag: bostrai- ning, 16.00 uur, parkeerplaats Scha dijker Bossen Meterik. Wedstrijdkalender: 30 april: Lieshout 17e Oranjeloop 5- 10-15-211 km. 16 mei: Deume Dreef- loop 5-10-15 km. 20 mei: Beegden 5- 10 km MLAC. 8 juni: Clubkampioenschappen baan 3-5 km. 21 juli: 2e Acht van Horst 5-10 km. Uitslagen: In Heythuysen was de eerste wed strijd van het Midden-Limburgs Avondloop Criterium goed bezet. Op de 5 km stonden 50 vrouwen en 84 mannen aan de start, terwijl op de 10 km nog eens 129 mannen en 4 vrou wen van start gingen. 5 km: John Weijs 20.36; Ria van den Goor 22.14; Piet van den Goor 22.31. 10 km: Jan Hendrik Koene 39.05; Jochem Oversteeg 40.46, Piet Aarts 41.30; Leon Mooren 43 51; Rinie Ebisch 46.02; Wim Ebisch 46.03; Geert Tielen 48.31; Guus van Encke- vort 48.32. Paul Coppus nam in Moers deel aan de 28e Schloszpark- lauf. Voor hem bekend terrein, want hij was al in de eerste edities van de par tij. Op een pittig parcours over 10 km door het park eindigde Paul in 38:51 als tweede in de klasse M50, op 8 seconden achter Ton Thelosen, ooit nog eens winnaar van de Vlakwater cross. Er gingen op de 10 km liefst 542 lopers van start Wedstrijduitslagen doorgeven via E-mail, rpvdgoor@plex.nl of telefonisch, 077- 4678240. Uitslagen: Wittenhorst Bl-Aspiranten BI 6-6 Klimop (A) C1 -Aspiranten Cl 0-14 Aspiranten C2-SVOC Cl 1-6 Pupillen El-SVOC 01 El 3-2 SVOC 1-Welpen 2 2-3 Welpen 3-Welpen 1 04 Klimroos 1-de Peelkorf 1 3-10 Lottum 1-de Peelkorf 2 9-6 de Peelkorf 3-Oostrum 1 3-5 Programma zaterdag 1 mei: Olympia (O) Al-Junioren Al v. 14.30 Programma woensdag 5 mei: de Peelkorf 4-Wittenhorst 1 a.20.00 Jeugdleidsters pupillen en weipa teams: Op maandag 3 mei komen bij elkaar om het programma voorbö kamp in elkaar te zetten. Ga je niet als leiding en help je mee met hs programma, kom dan om 19 30 uurd de kantine. We hopen dat zoveel mogelijk leiding meegaat, want di opgave is weer als vanouds. Kun je deze avond niet, meld je dan af bi Maria. Telefoon 541940. Willende meisjes van de volgende teams eet pasfoto inleveren voor de nieuwe wedstrijdpasjes: Junioren Al, Aspiran ten BI, Aspiranten Cl, Aspiranten Cl Welpen 1-2-3. De pasfoto inleveren bij Elly Claessens Peel weg 25. Zaterdag jl. werd in Tegelen op 'eigen' bakken gesljoeld om de Lim burg Bokaal. Het resultaat: Klasse H: 2. Matty Reus, 106.5 gem. en 35 bonuspunten; Klasse G: 2. Mien Classens gem. 111.8 en 37 punten; Klasse F: 14. Mimi Jansen, gem. 104.3 en 3 punten; Klasse E: 13- Toos Mon- tijn, gem. 108.0 en 3 punten; Klasse D: 13 Mariet Aarts. gem. 116.4 en 11 punten en Klasse C: 6. Hans Montijn, gem. 122.6 en 13 punten. De jeugdploegen van AV Venray- Regio zijn uitstekend gestart met de competitie. Pim Stevens heeft tijdens de eerste competitiewedstrijd in Sit- tard met een fantastische sprong over 1.85 meter het hoogspringen op een overtuigende wijze gewonnen. Hij verpulverde met die sprong het 18 jaren oude clubrecord van Tom Alkim dat stond op 1.79 meter. De jongens C-ploeg won met over macht de eerste competitiewedstrijd. In de eindstand hehaalden zij bijna 600 punten meer dan AV Caesar. Belangrijke bijdragen aan die over winning kwamen van diverse atleten. Zo won Pim Stevens ook de 100 m horden en leverde Robin Teunissen een prima prestatie op de 800 meter met zijn tijd van 2 13-4 min. Ook zijn 100 m in 13.1 leverde veel punten op De estafetteploeg van de jongens C werd winnaar in 49.9 sec. en dit was slechts 0.4 sec boven het clubre cord,Gabriel Rammeloo werd fraai eerste bij het speerwerpen (34.36 m) en tweede bij het discuswerpen (27.05 m.). De jongens D-ploeg behaalde een tweede plaats. De esta fetteploeg werd fraai eerste in een tijd van 45.6 sec. Niek Aarts won de 80 meter in 11.1 sec en werd tweede op de 1000 meter in een tijd van 3-21.5 min. Erik Stevens won bij de JD het kogelstoten met zijn worp van 9.34 meter. De meisjes C-ploeg werd zesde bij deze eerste competitiewed strijd. Diane van Gorp werd vierde bij de 80m horden en op de 1000 meter De estafetteploeg werd eveneens vierde met haar tijf van 49.9 sec. De gecombineerde meisjes D ploeg van AV Venray-Regio en de Komeet werd derde Veel punten behaalden Yasmi- ne Bombale met haar derde plaats op de 1000 meter en de estafetteploeg die eveneens derde werd. Maaike Receveur werd vierde bij het hoog springen (1.25 meter en vijfde bij hel kogelstoten Carmen Linssen werf vijfde bij het verspringen in de cate gorie MD. Tijdens de eerste competi tiewedstrijd in Someren voor de pupillen, behaalden de meisjes een prima' eerste plaats in de totaaluitslag Veel punten verzamelden Brigitte Witvliet, Suzan Stevens, Lisannc en Ilse van den Boomen en Iris Moor- rees. Het is nagenoeg zeker dat meisjesploeg in aanmerking gaf' komen voor een finaleplaats wanneer ook in de tweede wedstrijd weer door deze jeugdige atleten dezelfde prestaties worden geleverd. De jongens pupillen eindigden de totaaluitslag als vierde. Hier behaalden Bob Keijzers, Tijmen Wit- vlet, Stef Smits, Sjoerd Mathijsen en Joris Terhaag de nodige punten voor deze klassering. Voor een finaleplaats zullen zij echter nog hard moeten knokken.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 26