Alex de Swart keert terug naar Melderslo Venray aast op Hlimi en Yahia Ysselsteyn, Oostrum en Meerlo in spanning Sportnieuws -inf<; Oostrum leeft nog Fred Donkers nieuwe trainer Swolgense Boys Meerlo nog in onzekerheid Tijssen en Coppus stoppen bij SVOC'01 •S Wen ray CEfff® $V Venray SVV Jeugd SW Veteranen SV Merselo PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2004 - Pagj hoofdsponsor_—tf official dealer (kledingsponsor) J Leden Business Club. Hoofdsponsor: Inalfa Industries bv Official Dealer: Helderman Sport Venray Golden Members: Inalfa Industries B V. NLW Groep. Venray van Haren Automobielbedrijven B V Manders Industries Nelipak Thermoforming BV Members: lancyr Aben Venlo Adecco Personeelsdiensten Auto Arena Venray Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn Holthees Deloitte. Accountants Venlo Elektro Martens Installatie B.V. Fortis Bank Venray Familie-Restaurant 'I Roekenbosch Blitterswijck Hamburg Mannheimer (L'dam) ING Bank Venray Interstyling B.V Jenniskens Installatie B.V. Keijsers-Manders Installatietechniek BV Lifestyle Mode-Secondo fashion Makelaardij Carel Fijen van der Male'Renokas B V. Notariskantoor Mathijsen Weijs Notaris Mr Q.C.M. Paantiens van der Putt Advocaten Venray Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Gerard Reljnders Schilderwerken B.V Rocom Telecommunicatie. Venray Rongen Tegels Sanitair en Tegelwerken Rühl Haegens Molenaar Accountants Thermaalbad Arcen BV. Turning Technic B.V. Taxi Verstraaten B.V. Drukkerij van den Munckhof B.V. Verhoeven Groen B.V Partycentrum De Witte Hoeve Helderman Sport Venray Programma zaterdag 1 mei: Venray Vet.-Merselo Programma zondag 2 mei: Vitesse 1-Venray 1 Panningen 2-Venray 2 Venray 3-Tiglieja 3 Venray 4-SVEB 2 Venray 5-Ysselsteyn 3 Volharding 4-Venray 6 Wittenhorst 6-Venray 8 SVOC'Ol 3-Venray 10 a.16.00 v. 12.45 v.09.15 a.11.30 a. 11.30 a.11.30 v. 11.00 v 08.30 v. 10.30 SVOC01 5-Venray 11 v 0930 Festilent Dal-Venray Dal v.08.30 Venray Da2-Panningen Dal a.09.30 Uitslagen: Venray Al-WWZ Al 2-1 Venray A2-EWC Al 0-3 Venray Bl-WSchaesberg BI 4-0 Blerick B2-Venray B2 4-6 Venray B3-FCSteyl BI 2-4 Scham Cl-Venray Cl 0-3 ZSV Cl-Venray C2 3-5 Venray C3-Sparta Cl 2-5 Blerick C3-Venray C4 3-9 Venray C5-Montagnards C2 3-1 Melderslo C2 - Venray C6 0-3 Venray C7-Volharding C3 2-0 Venray C8-SVOC Cl 34 MUsbeek C1 -Venray C9M 44) Venray C10M-MVC C3 2-5 Deurne Dl-Venray Dl 0-3 Venray D2-Merselo Dl 8-1 Sparta D2-Venray D3 2-3 Vitesse D2-Venray D4 6-2 Venray D5-SVOC D2 4-1 Alex de Swart (32) keert terug naar Melderslo. De Venrayse aanvoerder kreeg afgelopen zondag thuis tegen Volharding een publiekswissel Omroeper Gerrit Janssen kondigde het vertrek van De Swart aan die wel licht zijn laatste wedstrijd op sport park De Wieën heeft gespeeld. Hij is namelijk voor vier duels geschorst naar aanleiding van de inci denten tegen Dijkse Boys. Alhoewel hij in die wedstrijd géén kaart kreeg werd hij na de hoorzitting toch door de KNVB gestraft vanwege het weg duwen van een tegenstander. Daar door mist hij het laatste competitiedu el tegen Vitesse plus de eerste drie mogelijke nacompetitiewedstrijden. Twee weken geleden vond in Deume de modelinge hoorzitting plaats waar Venray met een delegatie van vijf personen aanwezig was. "Ik heb inderdaad een speler twee keer geduwd. Maar het is belachelijk dat ik daarvoor voor vier wedstrijden geschorst wordt. De speler van Dijkse Boys die Wout Gommers een kop stoot gaf kreeg ook vier wedstrijden. Dit staat in geen enkele verhouding", zegt De Swart die tegen de schorsing in beroep gaat. "Want dat is het min ste wat ik kan doen. Het probleem is dat de scheidsrechter niets gezien heeft. De tuchtcommissie moet daar om afgaan op de verklaringen van getuigen en daar is deze straf uitgeko men." De Swart kwam voor het seizoen 1997/98 naar Venray. De voormalige topscorer van Melderslo speelde in Venray voornamelijk centraal op het middenveld of achterin. Zijn hoogte punt was de promotie naar de eerste klasse via de nacompetitie in 1999. Een jaar later degradeerde Venray weer waarna veel spelers vertrokken. Alex de Swart vroeg toen overschrij ving aan naar Melderslo maar kwam later op zijn besluit terug. "Maar nu is het echt definitief, zegt hij. De club uit zijn woonplaats Mel derslo polste hem sindsdien ieder jaar voor een terugkeer De Swart, die dit seizoen langdurig gebleseerd was, heeft nu besloten de stap te maken. Melderslo komt uit in de vijfde klasse. "Ik heb zeven leuke jaren bij Ven ray gehad. Maar ik heb het nu eigen lijk wel gezien. De motivatie is toch wat minder geworden. Want ik erger me af en toe aan de instelling van de spelers. Ze nemen het soms zo gemakkelijk op Dat zie je ook aan de wisselvallige resultaten. We zitten al jarenlang dicht tegen promotie aan maar het is telkens net niet. Ik heb André Koolhof ook de réden verteld van mijn vertrek. Volgend jaar hoef ik niet meer op neer te reizen en kan ik met de fiets naar de training. Bij Mel derslo zal het wat relaxter zijn. Ik hoop er nog een paar jaar lekker te voetballen." Luuk Snijders keert terug van Helmond Sport SV Venray is druk doende de selectie voor komend seizoen te versterken. Voorzitter Keijzers hoopt dat Hicham Hlimi voor de Venrayse club kiest. Een jaar gele den vertrok de verdediger naar VW waar hij dit seizoen in het beloftenteam speelde. Hlimi (23) komt niet in aanmerking voor een profcontract en heeft geen zin om nog een jaar op amateur- basis bij de Venlose betaalde club te blijven. Luuk Snijders (16) keert in ieder geval terug bij SV Venray. Het jonge talent stapte een jaar geleden over naar Helmond Sport waar hij dit sei zoen in de BI speelt. Een jaar eerder maakte hij als vijftienjarige al zijn debuut in de Venrayse hoofdmacht Snijders studeert aan het CIOS en kan zijn studie moeilijk combineren met het vijf keer per week trainen in Hel mond. Alhoewel hij nog A-junior is zal hij komend seizoen aan de hoofdse lectie worden toegevoegd. "Daarvoor is hij fysiek sterk genoeg", zegt Sjef Keijzers die tevens hoopt op de komst van Said Yahia (Dijkse Boys) - zie elders op deze pagina - waarvoor meerdere kapers op de kust zijn. Dat geldt ook voor Hicham Hlimi. Afgelopen zaterdag sprak de verdedi ger met voorzitter Keijzers over een mogelijke terugkeer. Maar via zijn zaakwaarnemer Henk Rayer kwam Hlimi in contact met geinteresseerde Duitse clubs. Hij voerde gesprekken met Union Nettetal en Straelen. "Ik hoop dat hij toch voor Venray kiest", zegt Keijzers. "Maar als er geld om de hoek komt kijken dan verliezen we het altijd." "Ik weet nog niet wat ik doe", reageert Hlimi. "Venray speelt in de tweede klasse en dat is lager dan de Duitse clubs waar ik geweest ben Dat niveau is vergelijkbaar met de hoofdklasse hier. Dat in Duitsland ook betaald wordt is mooi meegeno men maar voor mij zeker niet het allerbelangrijkste. Ik heb dit jaar bij VW ontzettend veel geleerd wil daar om op een hoog niveau blijven spe len." Hicham Hlimi doorliep de jeugdop leiding bij Venray en maakte op zijn achttiende zijn debuut in de hoofd macht. De overgang naar VW heeft hem goed gedaan Sinds kort heeft hij ook een appartement betrokken in Venlo. Hoewel hij bij Venray vaker geblesseerd was is hij ondanks de vele intensieve trainingen bij VW dit seizoen blessurevrij geweest. "Ik ben acht kilo afgevallen en ben nu topfit. Bij Venray had ik het idee dat ik stil stond in mijn ontwikkeling. Ik had best een leuk gesprek met Sjef. Ven ray wil graag hogerop maar dat roe pen ze al jaren. Alhoewel ik best samen Husseyn Tokat zou willen spe len. Dat is echt een hele goeie evenals die nieuwe spits Farid Idrissi." Hicham Hlimi ontving vorige week ook nog een telefoontje van Volhar ding. Maar de belangstelling uit Vier lingsbeek heeft hij even in de wacht kamer gezet "Ik heb binnenkort weer contact met de twee Duitse clubs en dan zal ik een beslissing nemen." Venray één zege verwijdert van nacompetitie Met nog één wedstrijdronde voor de boeg zijn nog lang niet alle beslissingen gevallen in het amateurvoetbal Ysselsteyn, Meer lo en Oostrum verkeren in degra datiegevaar. Venray kan het sei zoen toch nog verlengen. Als het team van trainer André Koolhof zondag wint bij Vitesse'08 dat is het verzekerd van de nacompeti tie. Ysselsteyn moet nog één keer zijn laatste krachten aanspreken om het vierde klasserschap veilig te stellen. In een rechtstreeks degradatieduel tegen Belfeldia hebben de Ysselstey- ners op sportpark De Vlies aan één punt voldoende. Wint de tegenstan der uit Belfeld dan eindigen beide ploegen gelijk en zal een extra beslis singsduel uitkomst moeten brengen. In de vijfde klasse F wordt Meerlo of Oostrum het haasje Oostrum bezet nu nog de tweede degradatieplek en heeft twee punten achterstand op Meerlo. De Oostrumse ploeg heeft het dus niet meer in eigen hand. Indien Meerlo zondag in eigen huis SVOC'Ol verslaat dan hebben de Meerlonaren op eigen kracht het ver blijf in de vijfde klasse veilig gesteld. Oostrum moet hoe dan ook thuis win nen van Melderslo. Bij ieder minder resultaat is de degradatie een feit. Theoretisch is ook nog een beslis singswedstrijd mogelijk. Als Meerlo gelijkspeelt en Oostrum wint dan ein digen beide clubs gelijk en treffen elkaar nog in een extra degradatiedu el. Na enkele recente nederlagen leek Venray de kansen op de nacompetitie vergooid te hebben. Maar ook de andere clubs in de top van de tweede klasse H morsten veel punten. De winnende treffer van Farid Idrissi afgelopen zondag in de 93e minuut tegen Volharding (3-2) kan goud waard zijn. De strijd om de drie tic kets voor de nacompetitie is ingewik keld. Maar één ding is zeker. Indien Venray wint bij Vitesse'08 dan mogen de Venraynaren opnieuw aan het toetje deelnemen. Trainer Koolhof kan zondag geen beroep doen op Alex de Swart en Ivo van der Weer den die beiden geschorst zijn. Libero Rob Scholten keert daarentegen terug van een schorsing. De andere clubs uit Venray en Meerlo-Wanssum weten al waar ze aan toe zijn. Leunen greep het kam pioenschap in de vierde klasse F en promoveert naar de derde klasse. De Leunenaren sluiten af met de thuis- ontmoeting tegen Venlo. In de vijfde klasse F eindigen Swolgense Boys en SVOC'Ol in de langgerekte midden moot. Beide clubs hadden lang uit zicht op meer maar uiteindelijk vallen ze buiten de prijzen. Swolgense Boys speelt uit bij Hegelsom en SVOC'Ol beslist over het lot van Meerlo of Oos trum. In de zesde klasse F greep BW'27 naast de hoofdprijs die naar Resia gaat. De Blitterswijckse formatie kan nog via de nacompetitie promotie naar de vijfde klasse afdwingen. Daar in moet het zien af te rekenen met EWC en VIOS. BW gaat zondag op bezoek-bij Lottum Wanssum en Holthees vallen bui ten de prijzen. Wanssum kwam pas laat op gang en klom op naar de vijfde plaats. Zondag steken de Wanssum- mers de Maas over voor het uitduel bij kampioen Resia in Wellerlooi. Holthees, dat evenveel punten heeft als Wanssum, sluit af met het thuisdu el tegen Astrantia. Merselo speelde een uitstekende tweede competitie helft. De jonge ploeg van trainer Ger Delauw verliet de laatste plaats en staat nu achtste. Zondag komt EWC op bezoek. TOP'27 staat op de zeven de plek en beëindigt de competitie thuis tegen Sambeek. Swolgense Boys Dl-Venray D6 24) Venray D7-Oostrum D2 44) Venray D8-Mifano D4 2-1 Venray E1 -Blerick E1 4-3 Venray E2-Meterik El 1-1 Stormvogels El-Venray E3 Venray E4-Baarlo El Meterik E2-Venray E5 Veriray E6-Leunen E2 Venray E6 kampioen! Hegelsom El-Venray E7 Baarlo E4-Venray E9 RESIA E4-Venray E10 Venray El 1-Heijen E2 Leunen E5-Venray El2 Venray E13M-Sparta E6M Venray Fl-Venlose Boys F1 SVOC Fl-Venray F2 Leunen F2-Venray F3 Venrav F4-EWC F1 HBSV F3-Venray F5 Venray F6-EWC F2 SV Lottum F2-Venray F7 Venray F8-RKDSO F1 Venray F10-Meterik F3 Venray F11-Vitesse F4 Venray F11 kampioen! Mifano F6-Venray F12 Programma zaterdag 1 mei: Venray Al-TOP A2 Venray BI-Someren BI UDI Cl-Venray Cl Gemert C2-Venray C2 Melderslo Cl-Venray C3 Achates Cl-Venray C5 Venray C-Wittenhorst C4 SVEB C2-Veöray C8 EWC C2-Venrav Cl OM Roda JC D2-Venray Dl Achates Dl-Venray D4 Someren D5-Venray D8 Mierlo Hout D4-Venray D9M Milsbeek El-Venray E3 RKDEV El-Venray E4 Venlose Boys E5-Venrav E9 Venray Fl-Belfeldia F1 Oostrum F1-Venrav F2 VW F2-Venray F9 1-1 1-2 8-1 6-1 64 3-2 3-7 2-8 34) 0-3 4-0 2-1 2-3 14 8-1 14 14 9-0 1-3 5-2 2-8 a.15.00 a. 13.15 v.10 15 v.1200 v. 12.30 v. 12.00 a ll 45 v. 12.30 v.1200 v.07.45 v.1030 v.10 15 v.1045 v.0930 v.08.30 v 09.00 a.11.00 v.09.15 v.09.00 Uitslag: Holthees-SW 1-7 Programma zaterdag 1 mei: SW-SVOC (A) 17.00 Alle spelers worden verwacht. Afmel den uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Uitslagen: Sambeek 1-Merselo 1 0-6 Oostrum 6-Merselo 2 5-2 Merselo 3-SVOC 5 4-3 Merselo 4-Wittenhorst 9 3-2 Merselo Cl-Blerick C2 0-2 Venray D2-Merselo Dl 8-1 SSS El-Merselo El 14-2 Griendtsveen E1 -Merselo E2 1-7 Merselo E3-SSE E5 4-5 Hegelsom F1 :Merselo F1 9-0 Leunen F5-Merselo F2 2-0 Merselo-Ysselsteyn vet. 3-2 Programma Koninginnedag vrijdag 30 april: Deelname Oranjetoemooi te Venray Dl: Progr van 13-00-16.40 v 12.00 El Progr. van 13 00-17.20 v.12.15 E2: Progr van 13 00-17.40 v.12.15 E3: vrij. Er kunnen spelers gevraagd worden voor de andere teams. Fl: Progr van 13 00-17.10 v.12 15 F2: Progr. van 13-00-17.10 v.12.15 Training jeugd Deze week donderdag 29 april vervalt de training voor de E3, Fl en F2. De trainingen van het voorjaarssei zoen voor de C- t/m de F-teams gaan door tot aan het weekend van 22 t/m 23 mei. Programma zaterdag 1 mei: SSS B2CO-Quick Boys B2 13-30 Hegelsom C1-SSS Cl' 14.00 Venray Vet.-Merselo Vet. 16.00 Programma zondag 2 mei: EWC 1-Merselo 1 1430 Merselo 2-SVEB 3 1100 Resia 3-Merselo 3 11.00 Korfbal Uitslagen: Lottum Bl-Oranje Wit asp.B2 5-1 Kraanvogels A2-Oranje Wit jun.A2 4-9 DOT (A) C24)ranje Wit asp C2 04 Oranje Wit-DOS (A) asp B2 8-5 Oranje Wit-Vitesse (E) jun.A2 10-1 De Wilma's Al-Oranje Wit jun.Al 7-13 Programma zaterdag 1 mei: Welpen, aspiranten C2 en B2, junio ren A2 en Al zijn vrij. Swift 1-Merselo E-pup. v.09.30 Programma zondag 2 mei: Oefenwedstrijd Merselo 1 onder voor behoud. Programma woensdag 5 mei: ROKA 3-Merselo 2 midw. v. 19.00 Sprankje hoop na 2-0 derbywinst op SVOC'01 «Si Vijfde klasse F Uitslagen Swolgense Boys-HRG 0-2 MeldersloSparta 0-6 SVOC-Oostrum 0-2 Meterik-Meerio 04) VCA-RKDEV 24) Heijen-Hcgelsom 24 Stand Sparta'18 21-56 (67-18) Heijen 2140 (49-28) HRC'27 21-39 (48-37) VCA 21-32 (45-36) Swolgense Boys 21-27 (4843) RKDEV 21-27 (4945) SVOC'Ol 21-27 (34-34) Hegelsom 21-25 (34-37) Melderslo 21-24 (3649) Meerlo 21-22 (30-56) Oostrum 21-20 (30-50) Meterik 21-11 (20-57) Programma 2 mei Hegelsom-Swolgen.se Boys HRC-VCA RKDEV-Meterik Meerlo-SVOC Oostrum-Melderslo Sparta-Heijen Op de een na laatste speeldag heeft Meerlo de klus niet kunnen klaren. In en tegen het reeds gedegradeerde Meterik werd een bloedeloze remise behaald: 0-0. Bij winst zou Meerlo zich degradatievrij hebben gespeeld Het slechtste scenario wordt de jon gens van Sef Siero nu echter voorge schoteld. Meerlo zal zondag in de derby, thuis tegen buur SVOC moeten winnen. In Meterik heten beide ploe gen qua voetbal zien dat de stand op de raglijst uiterst correct is. Er werd veel te hard en onbesuisd gespeeld en de overtredingen die daaruit voort vloeiden waren vaak een gevolg van onkunde. De eerste twee doelpogin gen waren voor Meerlo. Na een half uur spelen kon Geurt Clevers goed doorgaan, zijn schot ging echter rake lings voorlangs. Vlak daarna liet Mar tin Engelbergts zien over een goed schot te beschikken. Zijn harde, iet wat gekraakte schot ging net over. Door een onoplettendheid in de Meerlo achterhoede, zomaar de eigen man laten lopen, kreeg Meterik een uitgelezen kans om de score te ope nen De kopbal ging echter over. Geurt Clevers wist met een mooie omhaal nog wel de handen van de supporters op elkaar te krijgen maar in meer resulteerde dit echter niet. De tweede helft was van een beperkt niveau. Blessures aan Meerlozijde noopten trainer Sef Siero om allerlei wissels toe te passen. Door de beperkte mankracht moesten zelfs in het laatste kwartier twee rasverdedi gers in de spits gaan spelen. Het mocht niet baten. Mocht Meerlo onverhoopt een kansje krijgen dan was er nog altijd, de wel vaak door de scheidsrechter genegeerde Meterikse grensrechter. Te pas en te onpas ging zijn vlag omhoog. Een paar seconden voor het einde kreeg Joost Bruisten nog een schitterende mogelijkheid om Meerlo de overwinning te bezor gen. Zijn krachteloze schotje was, deze middag, illustratief voor de kracht van de Meerlose voorwaartsen kk S SVOC'Ol-Oostmm 0-2 (0-1) Doelpunten: 32. Stan Janssen 0- 1; 55-Jan van de Ven 0-2. Scheids rechter: Van Baal (Velden). Toe schouwers: 175. Gele kaart: Sjors Teeuwen, Jan Verheijen en Stan Janssen (Oostrum). Bijzonder heid: de wedstrijd lag vlak na rust een kwartier stil omdat Arjan Kempen (Oostrum) na een kop duel met vermoedelijk een zware hersenschudding uitvieL Hij werd per ambulance naar het zieken huis vervoerd. SVOC'Ol: De Mulder; Dirk van de Ven, Paul Büddiger, Tom Strij- bos en Roy van de Ven (63- Hans Manders); Coppus, Leon Strijbos en Harm Büddiger; Joep Manders (63. Jenneskens), Tijssen (63. Dinghs) en Paul Manders. Oostrum: Ralph Kessels; Van Dijck, Roy Willems, Bas Kessels en Teeuwen; Stan Janssen, Verhe ijen (87. Kreutz) en Dick Janssen; Kempen (50. Van de Ven), Schle- pers (80. Sjors Willems) en Frede- rix. (Door Henk Willemssen) Oostrum heeft de strijd tegen de degradatie nog niet opgegeven. Zondag op sportpark De Heesak ker herrees de rood-witte forma tie uit haar as en wees buurman SVOC'Ol met 0-2 terug. Door het 0-0 gelijkspel van concurrent Meerlo heeft Oostrum nog één kans om zich op de allerlaatste wedstrijddag veilig te spelen. Dan moet het afsluitende thuisduel tegen Melderslo sowieso gewonnen worden. En dan moet Meerlo verlie zen van SVOC'Ol dat dus als scherp rechter over de degradatie uit de vijf de klasse F fungeert. Sinds 7 december 2003 had Oos trum geen duel meer gewonnen. De dolende formatie raakte steeds verder verstrikt in degradaticzorgen. Drie weken geleden werd ook nog eens trainer Wim van Dongen op non- actief gesteld maar ook deze nood greep kon de vrije val niet stoppen. Na de 0-2 thuisnederlaag tegen het al gedegradeerde Meterik gaf vrijwel niemand nog een cent voor de overle vingskansen van Oostrum. Maar zondag stond er weer eens een hecht Oostrums team op het veld dat de laatste strohalm met beide han den pakte. Zo strijdend als tegen SVOC zou Oostrum trouwens al lang in veiligheid zijn geweest De wissel valligheid en het soms slappe spel breekt de ploeg al langer op. Ook de vorige voetbaljaargang verliep turbu lent en toen wist Oostrum zich pas op de laatste dag veilig te spelen. Na afloop van de gewonnen derby tegen SVOC'Ol wachtte voorzitter Sjef Arts zijn spelers op aan de rand van het veld Hij feliciteerde ze één voor één met de zege en meldde tege lijkertijd de 0-0 eindstand bij Meterik- Meerlo. Aanvoerder Bas Kessels. die een sterk centraal verdedigingsduo vormde met Roy Willems. reageert opgelucht. "Ik hoop dat het niet te laat is. We hebben het niet meer in eigen hand na ons verlies tegen Mete rik. Vandaag waren de bezieling en het geloof er weer. Komende zondag moeten wij weer keihard werken en zien te winnen van Melderslo. En dan maar hopen dat SVOC ons een vrien dendienst bewijst tegen Meerlo. Ik heb net al enkele spelers geprikkeld", lacht Kessels die niets kwijt wil oyer het ontslag van trainer Van Dongen. "We hebben dit seizoen veel proble men gehad. De spelersgroep moet de schuld bij zichzelf zoeken We heb ben een jong team en sommige spe lers beseffen niet wat er op het spel staat. Als het elftal draait dan voetbal len we allemaal goed. Maar als het minder gaat dan gaan de koppies te snel omlaag. Dan valt de beleving weg", vindt Bas Kessels Voor SVOC'Ol stond er weinig meer op het spel. De aanvallers Niels Arts en Ivan Maes waren vanwege blessures niet inzetbaar. De fusieclub leek in gedachten al bij de zomerpau- ze te zijn. Omdat Oostrum aarzelend begon kwam de derby langzaam op gang. De eerste kansen waren voor SVOC. Oostrum-doelman Ralph Kes sels tikte een gevaarlijk schot van Arjan Tijssen over de lat. Even later schoot Paul Manders recht in de han den van goalie Kessels. Na ruim een half uur toverde Oos trum een prachtige aanval uit de hoge hoed. Rik Schlepers stuurde Frank Frederix weg over de linkerflank. De buitenspeler gaf een prima voorzet die door Stan Janssen bij de tweede paal doeltreffend werd afgerond: 0-1 Oostrum kreeg moed na de m treffer en deed er een schi op. De duels werden vim len steeds vaker in voordeel uit. Arjan Tijssen oj nog twee doelpogingen t schoten waren te zwak c Kessels te verontrusten. In het begin van de twd botsten Paul Büddiger (sj Arjan Kempen (Oostrum luchtduel met de hoofdei elkaar. Beide spelers gingen® neer maar Büddiger krabbell snel overeind. Kempen was aan toe. Hij had een bult zo J een ei op zijn voorhoofd. C tuinlijke Oostrummer kon] opstaan maar toen na een k opgeroepen ambulance nog3 scheen werd Arjan Kempen tol een brancard van het veld g Terwijl de ambulance 2 verdubbelde Oostrum de voc Daar ging een blunder vanl Ruud de Mulder aan vooraf. Hf te de bal recht in de voeteï van de Ven, zojuist ingevÉ Kempen, die wel raad wisS buitenkansje: 0-2. SVOC kreeg nog wel vvai^ maar het veel fellere Oostru voorsprong niet meer uit h jonge ploeg streed voor 4 waard was en vlak voor tijdd van de Ven zijn inzet nog opa belanden. Heel Oostrum h SVOC zondag tegen Meerl voor de dag komt. Fred Donkers wordt de nieuwe trainer van Swolgense Boys. De bijna 38-jarige Helmonder is nu nog actief als voetballer bij PW in zijn woonplaats dat evenals Swol gense Boys uitkomt in de vijfde klasse. (Door Henk Willemssen) Het bestuur van Swolgense Boys is volgens secretaris Sraar Puyn 'via via' met Donkers in contact gekomen. Afgelopen donderdag volgde het eer ste gesprek en daarna werden beide partijen het snel eens. Na een lange zoektocht is de club blij een opvolger gevonden te hebben voor Jan Loock die twee maanden geleden vanwege gezondheidsproblemen moest afha ken. Zo laat in het seizoen blijken de meeste trainers al onderdak gevonden te hebben. Fred Donkers, in het bezit van het diploma trainer-coach III, is in Hel mond en omstreken een bekende naam. Vele jaren voetbalde hij bij Gemert in de hoofdklasse. Samen met Jacco Hoffmans vormde hij er een gevreesd aanvallersduo. Hoffmans was de aangever en Donkers de afma ker. In het seizoen 1997/98 werd Gemert kampioen in de hoofdklasse B en was Donkers topscorer met liefst 27 doelpunten. Vanwege een versleten linkerknie stopte de voormalige topschutter in 2000 bij Gemert op advies van dokter Van den Hoogenband. Hij ging als trainer/speler aan de slag bij Handel. Daarna hielp hij nog een jaartje Oran je-Zwart uit de nood maar Fred Don kers kon het voetballen toch niet Arjan Tijssen (23) en Ruud Coppus (24) stoppen na dit seizoen bij SVOC'Ol. Topscorer Arjan Tijssen houdt het veldvoetbal voorlopig voor gezien. "Ik heb geen zin meer in al die verplichtingen. Ik wil niet meer iedere zondag kwijt zijn met voetbal len", zegt Tijssen die lange tijd gold als een van de talentvolste aanvallers uit de regio. Hij blijft wel zaalvoetbal len bij Venrode in Venray. Arjan Tijs sen, sluit een terugkeer op het veld niet uit "Ik. kijk wel hoe het mij bevalt. En als ik er ooit zin in krijg dan begin ik wel weer", aldus de spits die zegt niet naar een andere club over te stappen. Ruud Coppus is evenals Tijssen afkomstig van DIS. Na een jaartje Ven ray 2 keerde hij twee jaar geleden terug bij SVOC'Ol. Coppus wil gaan zaalvoetballen bij BDZ Venray dat op vrijdag de competitieduels afwerkt Omdat SVOC op vrijdagavond traint valt het moeilijk te combineren met het spelen op het veld waardoor Cop pus volgend seizoen kiest voor de ngel •uiter chrev laten. Als libero speelt hij nuvoi tweede jaar bij PW waar hij ocii te tent-trainer is. Bij Gemert wasls ®he der jeugdtrainer en als vod m' kwam hij ook uit voor Hds Sport, enkele Belgische clubs aerm beleefde tussendoor nog een Hü te: avontuur bij Ancona. k:sp Fred Donkers had tot ruin ennr week geleden nog nooit vanSw HVi se Boys gehoord. "Een collega® alvc is een oom van die twee jong® jept Van Mierlo (Peter en Thijs, red) vertelde mij dat die club nog ca ^ei ner zocht. Ik wist dat het in det van Venray lag maar verder keol de club helemaal niet. Ik hebpi en vorige week donderdag lu we een gesprek. We hebben 2 half uur gepraat en toen J meteen toegezegd." Dorikers was ook in de n trainer te worden bij PW Helmondse club dacht dat hij te J aan de groep zou zijn en ging d» met een andere trainer in zet Swolgense Boys niet op zijn pad gekomen dan was Donkers koe seizoen in een lager elftal gaa" f len. Vooral de jonge Swolgenses* met een gemiddelde leeftijd vu - 23 jaar sprak de Helmonder au jj»jj heb altijd graag met jeugd ge« Ze zijn nog leergierig en nemen 3 - van je aan dan een oudere spf groep", zegt Donkers die er ooks I uitkijkt om in Noord-Limburg slag te gaan. "Het voetballen li]^ daar vriendelijker dan hier in den - Helmond. Hier gaat het vaak! tegen hard. Zowel binnen als bu! de lijnen. Ik kijk er naar uit offl Swolgense Boys te beginnen. He zowel voor mij als voor de duo heel nieuwe start. Ik heb begre dat ze dit jaar veel pech hd* gehad met blessures. Hopelijk f het volgend jaar allemaal beter.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 22