Dodenherdenking Koester uw Monument laaltijdservice huldigt iel, Gradje en Herman eede voorronde De Kans WATERSCHAPSVERKIEZINGEN OOK UW BELANG CDA Lei Heidens ÏAIATCD' Rein Dupont GEBOERS MCnST i\e Op dinsdag 4 mei vindt de nationale dodenherdenking plaats. Het thema is dit jaar: 'Vrijheid is kiezen én delen'. Ook in Venray wordt deze jaarlijkse herdenking gehou den. De plechtigheid kaïn door iedereen bijgewoond worden. Om 19.00 uur vindt een her denkingsbijeenkomst plaats in de Grote Kerk. Tijdens deze bijeen komst voeren burgemeester Waals, directeur Temming van het Oorlogsmuseum- en Verzetsmuseum in Overloon en ZONDER AUTORIJBEWIJS Reeds vanaf 8.258,- üolu leden van de Oecumenische Werkgroep Venray het woord. Zij herdenken alle mensen die in de Tweede Wereldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slacht offer zijn geworden van oorlogen of oorlogshandelingen. Ook kin deren van basisschool De Vlaswei leveren een bijdrage aan deze her denkingsplechtigheid. Het muziekkorps St. Petrus Banden en Collegium Vocale uit Venray ver zorgen de muzikale opluistering van deze herdenkingsplechtig heid. Ook de ambassadeur van Duitsland, dr. E. Duckwitz, en de minister van Economische Zaken van de deelstaat Nord-Rhein Westfalen, W. Kuschke, zijn bij de herdenking aanwezig. Na afloop van de bijeenkomst in de Grote Kerk is er een stille tocht via de Grote Markt, de Hofstraat en de Raadhuisstraat naar het oorlogs monument aan het Kerkpad, waar militairen van de Groep Geleide Wapens een erewacht houden. Na het spelen van de Last Post wordt twee minuten stilte in acht genomen. Onder andere de bur gemeester, de voorzitter van het Oranjecomité, de commandant van de Groep Geleide Wapens, de Bond van Wapenbroeders en de kinderen van basisschool De Vlaswei leggen daarna bloemen en kransen bij het monument. De herdenking wordt besloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. (cat. gebouwd) llHI Clli (cat. ingezetenen) Honderdvijfentwintigste jaargang - week 18 - donderdag 29 april 2004 MAAS EN Stichting Venray Monumentaal M en Gradje Theeuwen uit en Herman Arts uit werden dinsdagmor- Kemphaan in Venray in gezet. De drie jaar lang als van Maaltijdservice warme en koel- bij oudere en mensen thuis. Ze voor het bereiken van van verdien- Noord- is een onderdeel van Zorg en Welzijn en heeft 175 vrijwilligers voor van de koelvers- vriesversmaaltijden en inaaltijden in het werkge- Venray vindt de tweede plaats van De Vanaf 20.00 uur. is er ntrekkelijk, afwisselend met muziek, dans, cabaret. talentenshow De Kans is voor aankomende en artiesten én kunste rijgen de kans om hun en kunstvormen op de in een grote Zo kunnen ze erva- in het theater en als etje meezit een carrière De optredens worden door een vakjury, een en een publieksjury. Elke reikt een eigen prijs uit. die tijdens de talenten- wordt opgevoerd mag vijf- duren. Maandag 3 het de beurt aan de kandi- voor de tweede voorronde De Kans. De derde en laatste ronde is op maandag 24 mei, laatste voorronde op 24 mei, bepaalt de vak wie uiteindelijk tijdens de finale in september 2004 op odium staan. Voor zowel het als ook de deelnemers een bijzonder afwis- c avond te worden, andag wordt de avond esenteerd door Boudewijn de Boudewijn is bij de luiste- van Omroep Venray bekend het wekelijkse programma izon. Eens per maand (woens- tussen 18.00-19.00 uur) ver zorgt Boudewijn in radio Horizon eqn uitzending met als thema de theateragenda van Schouwburg Venray. De theateragenda wordt besproken en een aantal artiesten zijn telefonisch rechtstreeks in de uitzending aanwezig. Dansgroep D'n Hab uit Maasbree verzorgt een schitterende show; drie dan sen in één optreden. Ze starten met Safri Bond; acht meiden op een muziekmix van James Bond en Safri Duo in prachtige show- kleding. Daarna volgt een duo- dans, een snelle lenige dans op een mix van moderne trends- en popmuziek. Tot slot vormt het klassieke Music van John Miles de indrukwekkende muzikale achter grond van een solodans. Het tweede optreden wordt verzorgd door Bas Hoedemaeckers uit Helden- Panningen. Bas is al jarenlang enthousiast Nederpop zanger en in zijn innerlijke beleving een uit stekende vertolker van onder andere Frank Boeijen, Klein Orkest, Splitsing, Circus Custers, kortom Nederpop met diepgang. Voor Bas staat een eigen CD in eigen beheer op stapel. Linda Broere en Kim Peters, een dansduo uit Wanssum, zullen de derde act verzorgen. Hun grote passie is dansen. Al vanaf de basisschool zijn beide dames al zeer regelmatig met podiumpre sentatie bezig. Ln playbackshows, Bonte Avonden en tijdens de Raaylandperiode in Venray heb ben ze veel waardering in de wacht gesleept met optredens tij- incasso-gerechtsdeurwaarder )nze organisatie is actief op het gebied van de zakelijke [I juridische dienstverlening, waarin wij onze diensten prienen aan zowel regionale als landelijke opdracht- "vers. if uitbreiding zijn wij op zoek naar 2 ADMINISTRATIEF MEDEWERKERS (FULLTIME) (MEAO HEAO opleiding) "nctieomschrijving: Afhandelen van incasso-opdrachten van A tot Z. Onderhouden van telefonische en schriftelijke contacten met opdrachtgevers en debiteuren. Behandelen van zaken afkomstig uit de advocatuur collega gerechtsdeurwaarders. Het voorbereiden en gereedmaken van ambtelijke stukken. rïftelijke sollicitaties kunnen'worden gericht aan: "htsdeurwaarderskantoor Geboers de heer A.J.T. Geboers 250 AG Venray Het dansduo Linda Broere en Kim Peters uit Wanssum is een van de vijf acts dens de jaarlijkse Traay Out. In 1999 maakten Linda en Kim hun eerste gezamenlijke dansmix. De publieke reactie was overweldi gend. Hun kenmerk is glitters, op het podium moet je volgens Kim en Linda letterlijk en figuurlijk glitteren. Met hulpmiddelen als Make-up, kleding, decor, lichtef fecten en muziek belooft het een glitterend optreden te worden. De avond wordt vervolgd met popzangeressen. Twee dames van vijftien jaar oud, Marissa Verhaegh en Kim Schattefor zin gen nummers van onder andere Krezip, Sugarbabes en Christina Aguillera. Kim en Marissa hebben sinds enkele jaren ervaring met diverse optredens als vocale pre- sentators in Velden en het oplui steren van trouwceremonieën. De avond wordt vervolgd met een stukje cabaret. Stefan Hudales, Luuk Janssen en Charl Linssen uit Venray zijn beste maat jes en eindexamenkandidaten VW06. Hun eerste echte grote podiumervaring hebben is opge daan tijdens de Traay Out van het Raayland. Met een leuk Traay Out geintje de Raaylandperiode afslui ten, dat was hun insteek. Een zeer aangename verrassing voor Stefan, Luuk en Charl, het publiek vond hun act 'Het laatste avond maal' geweldig. Het drieman schap kenmerkt zich door grote karakterverschillen, dit maakt de rolverdeling bijzonder. Hun stuk ken zijn van oorsprong redelijk onbekende al wat oudere Engelse stukken. Door ze te vertalen en bewerken, blazen ze het verhaal weer nieuw leven in en hopen de jongens deze uit de vergetelheid te houden. De laatste deelnemer, de voca list Richard van Hensberg uit Teeelen. beginnend entertainer begeleidt zichzelf op de toetsen. Richard met romantische maar ook dynamische zangkwaliteiten, zingt ballads, popsongs van onder andere Robbie Williams en Elvis. Van easy listing tot up tempo's pop en rock songs. Tenslotte, tijdens het jurybe raad, geniet het publiek van een geweldig kleurrijk dansspektalel, verzorgd door Dizzy Jazzdance van Wilma Keijzers. Een bijzonder afwisselend pro gramma wat zeker voor het publiek aantrekkelijk genoemd mag worden. Er zijn nog toe gangskaartjes 5,00) bij de kassa van de Schouwburg Venray te verkrijgen. De kassa is geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00-15.00 uur en één uur voor aanvang van elke voorstelling. U kunt ook via de website www.schouwburgvenray.nl kaart jes bestellen. Deze week: Venray, Brits Ereveld, Hoenderstraat 99- Het Britse ereveld (in de volks mond het Engels kerkhof genoemd) aan de Hoenderstraat is in 1946 door Groot Brittanië opgericht nadat zij een stuk bos grond hadden gekocht achter de St. Odakapel. Het herbergt de gra ven van 692 gesneuvelde militai ren die tijdens de tweede wereld oorlog in de regio Venray voor ons Vaderland hebben gevochten. 692 soldaten waarvan uit het Verenigd Koninkrijk: 660, Canada; 22, Nieuw-Zeeland: 5, Australië: 4, Polèn: 1. Bij elk graf is een identieke zerk van witte natuursteen geplaatst voor de gesneuvelde militair. Op het ere veld staat een uit Portland natuur steen vervaardigd Cross of Sacrifïcë waarop een bronzen zwaard is bevestigd .Het kruis is circa zeven meter hoog. In de bakstenen hal die met een smeed ijzeren hek toegang biedt tot de begraafplaats bevindt zich een register met de namen van de gesneuvelde militairen.De inrich ting van alle Britse militaire ere- velden is uniform in alle 140 lan den waar de Commonwealth War Graves Commission verantwoor delijk is voor het onderhoud. Groot Brittanië heeft onlangs voor 50 jaar verlenging getekend om het ereveld te blijven onderhou den en zodoende in stand te hou den .Ook achter het oorlogsmuse um in Overloon ligt een Brits ereveld.Van de in totaal meer dan 500 Britse erevëlden in Nederland is Venray een van het meest bezochte. In tegenstelling tot Amerika (Margraten) en Duitsland (Ysselsteyn) waar alle gesneuvel den op een begraafplaats zijn begraven, heeft de Britse regering de traditie om de militairen te land ter zee en in de lucht te begraven in de regio waar ze gesneuveld zijn. Op iedere derde zondag in september worden deze militairen herdacht. Zo wordt er op 9 juni om 11.30 uur de militair Evan Tom Davies begraven. Hij is na 60 jaar gevon den in Broekhuizen. De begrafe nis zal met militaire eer geleid worden door Kapitein ter zee de militaire attache van de Britse Ambassade in Nederland. De weduwe van deze militair leeft nog en woont in Wales. Er is hier omtrent in de Britse media de laat ste maanden veel aandacht aan besteed en ook de BBC zal hierbij aanwezig zijn. Zo houdt de Britse regering haar belofte om ook na 60 jaar te blijven zoeken naar hun vermiste militairen. De bond van Wapenbroeders afd. Venray en omgeving die elk jaar in septem ber de herdenkingen organiseert o.l.v. dhr. H. Meijer is ook nu gevraagd door de Militaire Attache hem te willen helpen. Er zullen 30 Britse militairen overko men. Ook een groot aantal Wapenbroeders in vol tenue zul len met gepast eerbetoon deze militair zijn laatste rustplaats geven, waar jong en oud bij aan wezig mogen zijn. Kent u ook zo'n bijzondere monumentale plek? Wilt u reage ren of wilt u ons een (digitale) foto ter beschikking stellenPOns adres is Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail venravmo- numentaal@hccnet.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17