Reservepot voor uitgerangeerde ambtenaren ROM-inspectie 'zeer intevreden' over Venray In conracr open rl )orpsraad stelt gedenkplaten veilig 'olitie zoekt niet ictief naar lennepplantages "Werkt C2000 in parkeerkelder?" Politie: geen toezicht meer op alle hangplekken Ordedienst politie op uitgaansavonden Snelheids controle 'Paardenstallen moeten weg' Informatie bijeenkomst Servatiusterrein keuring geesfelijke^ gezondheidszorg zaterdag 20 maart 20G4i 10.30-15.00 uur GGZ ttroejpTlM Vincent v Stations Als in de gemeente Venray onepplantages worden ►gerold dan gebeurt dat vrij- 1 altijd na tips van omwo nden of voorbijgangers, ant de politie gaat zelf niet ctief op zoek naar hennep- 'ekerijen. Dat zei Hans van a Heuvel, chef basiseenheid nray, maandag in de com- ksie Stedelijk Beheer. 'We reageren altijd direct als tgers ons melden dat ze iets frdachts ruiken. Maar het is niet s beleid om zelf actief op zoek gaan. Mochten we er tijdens ize werkzaamheden toch tegen- n lopen dan rollen we de kwe ken ook op", aldus Van den aivel die een toelichting gaf op werkplan 2004. )e politie gaat dit jaar anders fken en heeft per gebied enke- speerpunten opgesteld waar extra aündacht besteed Irdt an bewoners van de binnering ?a's Julianasingel, Langeweg, idhuisstraat) komen regelmatig enten over hardrijders. De poli- zet hiervoor geen radarcontro le 'Dan kunnen we alleen maar 'tekens flitsen. Als we overlast- knngen krijgen dan kiezen we )r een kwalitatieve controle. 1 betekent gebruik maken van lasergun en de bestuurders laten stoppen en aanspreken op hun gedrag. Dit levert minder ver balen op dan bij een radarcontro le maar de aanpak werkt wel beter." De politie krijgt steeds meer te maken met bedreigingen en mishandelingen. Vooral in wij ken zoals Brukske, meldde Van den Heuvel. Op jaarbasis is hier één politieagent fulltime mee bezig. In het verkeer wordt dit jaar extra aandacht besteed aan het telefoneren in de auto. "Als bestuurders niet handsfree bellen dan houden we ze staande en schrijven meteen een procesver baal uit." Een ander speerpunt is de bietencampagne die in septem ber van start gaat. De politie gaat er strenger op toezien dat de land bouwvoertuigen in orde zijn en op vervuiling van de rijbaan. Begin volgend jaar wordt gestart met de bouw van de ondergrondse parkeergarage, die plaats biedt aan 650 auto's, in de Gouden Leeuw. Jacques Lamers (Samenwerking) wilde in de commissie Stedelijk Beheer weten of de veiligheid er wel voldoende gewaar borgd is. Lamers wees erop dat vanaf vol gend jaar het nieuwe communica tiesysteem C2000, van politie, brandweer en andere hulpverle ners, overal operationeel moet zijn. "Hoe zit het in zo'n groot openbaar gebouw als de parkeer garage. C2000 moet honderd pro cent dekking geven. De eigenaar en de bouwer zijn verplicht daar voor voorzieningen aan te bren gen. Is daarmee rekening gehou den", wilde Lamers weten, wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat veiligheid inderdaad een belangrijk aspect is en dat de bereikbaarheid wordt meegeno men in de investeringen. De par keerkelder kost ongeveer 11,8 miljoen euro en wordt Europees aanbesteed. De voorbereidings- kosten zullen tegen de twee mil joen euro lopen. Eerder stelde de gemeenteraad al 500.000 euro beschikbaar. Maandag kon de commissie Stedelijk Beheer instemmen met een tweede kre diet van 700.000 euro. Van dit bedrag worden met name de kos ten van het ontwerpproces betaald. De commissieleden drongen er wel op aan de finan ciën goed in de gaten te houden bij dit megaproject voor Venrayse begrippen. Driessen meldde dat inmiddels vier bedrijven een pre sentatie hebben gegeven over een mogelijke participatie in het pro ject. Er wordt nu een analyse gemaakt of en met welke partij de gemeente in zee wenst te gaan voor de ontwikkeling, bouw en exploitatie. De wethouder zei ook dat het voorbereidingskrediet binnen de marge van 10-20% van de bouwkosten blijft. "Dit kan wel veranderen als er voor een ander model van de parkeergarage geko zen wordt." Hij zegde toe dat de bijdrage van de externe partij in de voorbereidingskosten contrac tueel wordt vastgelegd. Leden van het verkeershandha- vingsteam hebben in het politie district Venray in de afgelopen week in totaal 316 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 58 weggebrui kers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Ottersum en Well. Twee bestuur ders zijn bij een staande controle geverbaliseerd voor het niet dra gen van de verplichte autogordel. De acht paardenstallen in een weiland langs de Castenrayseweg en Klein Oirlo moeten weer wor den afgebroken. Dat meldde wet houder Driessen (CDA) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. De CDA-fractie wees Driessen in de vorige vergadering op de mogelijk illegale aanwezigheid van de paardenstallen. "We heb ben van de eigenaar geëist dat ze binnen een paar maanden alle maal verdwenen moeten zijn", zei Driessen die de oplettende CDA'ers bedankte voor de tip. De gemeente Venray en het Vincent van Gogh Instituut hou den op donderdag 18 maart van 19.30 tot 22.00 uur een informa tiebijeenkomst over de nieuw- bouwplannen op en de heront wikkeling van het Servatiusterrein. Zij presenteren onder andere het Stedenbouwkundig Plan voor het terrein. De avond wordt gehou den in het personeelsrestaurant Le Tambourin van het VvGI aan de Stationsweg 46 in Venray. De bijeenkomst is openbaar toegan kelijkheid. PEEL EN MAAS een abonnement waard Paul Burgmanstraat 1 Venray >1.0478-581032 www.amv-venray.nl De voorziening 'frictiegel den personeel' wordt nieuw leven ingeblazen. Vanaf 2004 wordt jaarlijks 180.000 euro in een reservepot gestopt voor ambtenaren die om wat voor reden dan ook op een zijspoor zijn beland. De voorziening staat helemaal los van de hui dige reorganisatie. Voor per sonele fricties als gevolg van de organisatieverandering komt een apart sociaal statuut Bij de vorige reorganisatie, Keerpunt in 1997, werd de voor ziening in het leven geroepen om knelpunten met het personeel te kunnen opvangen. In 1999 werd de regeling verruimd met alle per sonele fricties. Twee jaar geleden is de voorziening weer opgehe ven. In het laatste jaar 2001 werd nog een fikse aanslag van 601.430 euro op de frictiegelden gepleegd. Omdat dit bedrag pas op het einde van het jaar bekend werd, is toen besloten om alle uit keringen voortaan uit de lopende exploitatie te betalen. Gedurende de periode van vijf jaar (1997- 2001) is bijna 2 miljoen euro aan frictiegelden uitgekeerd. Het college heeft nu besloten het vangnet voor uitgerangeerd personeel toch weer in te stellen als onderdeel van het personeels beleid. Hiermee wordt voorko men dat frictiegelden een beslag leggen op de post 'onvoorzien' of op ruimte voor nieuw beleid. Ze worden daarmee ook buiten de De politie houdt in Venray alleen nog toezicht op hang plekken van jongeren waar sprake is van overlast of cri mineel gedrag. De andere hangplekken laat de politie links liggen. Dit zei politiechef Hans van den Heuvel van basiseenheid Venray maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Jacques Lamers (Samen werking) was het niet met Van den Heuvel eens die vond dat dat een taak is van straathoekwer kers. "Maar die hebben we in Venray niet", reageerde Lamers. "De politie behoort preventief toezicht te houden op alle hang plekken." politieke discussie gehouden. 'De gemeentelijke organisatie is blijvend onderhevig aan ontwik keling en verandering. Vooral in het laatste decennium manifeste ren de veranderingen zich indrin gender en in een toenemend tempo. Dit heeft rechtstreekse gevolgen voor de belangrijkste factor in de organisatie: de mens. Er wordt een sterk appèl gedaan op de houding en instelling van de werknemer. Er worden andere kwaliteiten gevraagd. Niet ieder een heeft de souplesse om met deze veranderingen mee te groei en en de veerkracht om de ontsta ne druk op te vangen', zo schrij ven B en W in de nota. 'De werkgever zoekt de juiste balans tussen de belangen van de organi satie en die van de werknemer. In dit spanningsveld zijn personele fricties onvermijdelijk.' De vangnetregeling heeft als doel het herplaatsen van werkne mers, intern of extern, die niet meer verder kunnert in hun func tie. Dit kan komen door medische oorzaken, onvoldoende functio neren, een verstoorde arbeidsrela tie of een combinatie van deze factoren. De regeling gaat uit van een organisatie 'in normale omstandigheden'. Voor fricties als gevolgvvan de reorganisatie wordt het vangnet tijdelijk uitgebreid met een sociaal statuut. De ambtenaar die op een zij spoor belandt krijgt een reïntegra tie- of herplaatsingsplan dat gericht is op een geschikte func- Volgens Van den Heuvel heeft de Venrayse politie daar onvol doende capaciteit voor. "Dan wordt het kiezen tussen een inbraak of hangplek. U zegt het maar. Wij willen de capaciteit zoveel mogelijk inzetten voor echt politiewerk. De rest laten we zoveel mogelijk over aan andere partners zoals de gemeente." Ook in Venray worden in navol ging van landelijk beleid de 'veelplegers' scherp in de gaten gehouden. Ze hebben ook alle maal een brief gekregen van de politie. "Als ze bij wijze van spre ken de straat verkeerd oversteken dan pakken we ze al in de kraag", verklaarde de nolitiechef. tie binnen of buiten het gemeen tehuis. Vanaf het moment dat het traject ingaat wordt de medewer ker 'bovenformatief en komt tegelijkertijd zijn functie vacant. Het reintegratietraject duurt maxi maal twee jaar. De kosten hiervan (opleiding, coaching, outplace ment) komen evenals het door te betalen salaris ten laste van de voorziening. De omvang van de jaarlijkse storting is bepaald op één procent van de huidige basis formatie van 270 fte. Dit betekent 2,7 fte maal een salaris (schaal 10) van 58.000 euro is 156.600 euro. Dit bedrag wordt nog met 15% verhoogd voor reïntegratiekosten. in totaal 180.100 euro. De bovengrens van de voorzie ning wordt gesteld op 450.000 euro, dit is tweeënhalf keer de jaarlijkse storting. In de begroting- 2004 is hiermee nog geen reke ning gehouden vandaar dat 180.000 euro ten laste gaat van de post 'onvoorzien'. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken 'Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk WïBemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 2T 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Veispreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) EN MAAS Donderdag 18 maart 2004 - Pagina 3 VROM-inspectie oordeelt de gemeente Venray Voldoende werk maakt van et plan van aanpak dat in ovember 2002 werd vastge- >ld. De uitbreiding van de fsonele capaciteit met 9 fte or bouwen en milieu, uien, verkeer en gebruiks- tgunniiigen is nog lang niet luald. Regionaal Inspecteur van Scherpenzeel van de (M-inspectie regio Zuid 4gt daarom het verscherpt cht te intensiveren. Naar aanleiding van het bouw- bacle in Merselo, er waren rechtmatig bouwvergunningen rieendvoerde de VROM- tpectie ruim twee jaar geleden cn onderzoek uit in het gemeen- ihuis. De hoofdconclusies waren B en W bewust de wet- en gelgeving negeerden, er werkt werd met interne richtlij die in strijd waren met de ei en de meeste bestemmings- uinnen ouder waren dan tien Het onderzoeksrapport leid de tot het plan van aanpak. Tevens werd Venray onder ver scherpt toezicht gesteld en er moest per kwartaal gerapporteerd worden over de vorderingen. Over de eerste rapportage in janu ari 2003 toont Van Scherpenzeel zich nog wel tevreden. "De uit voering was voortvarend ter hand genomen", schrijft hij in een brief aan de gemeenteraad. "Bij de tweede rapportage in mei 2003 nam de voortvarendheid echter af. De voorjaarsnota moest besproken worden en er waren bezuinigingen aangekondigd." De VROM-inspecteur nam toen con tact op met burgemeester Waals die zei dat een uitbreiding van de handhaving van 3 fte geen pro bleem zou zijn. Er bleef echter maar 1.5 fte over in de voorjaars nota. Op 26 juni 2003 vond er bestuurlijk overleg plaats waarin Waals bevestigde zich te willen houden aan de gemaakte afspra ken. In 2004-2005 zou de gemeente het vereiste handha- vingsniveau bereiken. In het handhavingsprogramma 2004 blijkt deze termijn te zijn doorge schoven naar 2005-2008. Bij toe zicht en handhaving van bouw- procedures en milieuvergunningen wordt de ver eiste extra capaciteit bij lange na niet gehaald. "Deze ontwikkelin gen stemmen mij niet positief. Ik ben zeer ontevreden over het feit dat de gemeente Venray het ade quate niveau van haar wettelijke taken niet kan bereiken binnen de afgesproken periode waaraan het college zich heeft gecommit teerd", aldus Van Scherpenzeel, die een beroep doet op de gemeenteraad. "Ik wil u op uw taak als gemeenteraad wijzen én dringend verzoeken op de ade quate uitvoering van het plan van aanpak toe te zien." De VROM- inspecteur verzoekt om meer geld voor handhavingstaken beschik baar te stellen. De begroting 2004 zou daarom herzien moeten wor den. De brief is ook gestuurd aan het college van GS en gouverneur Van Voorst tot Voorst. In een reactie geven B en W toe dat in de begroting 2004 en het milieu- en handhavingsprogramma is afge weken van het plan van aanpak. Toch stelt het college de gemeen teraad voor om niet meer te tor nen aan de begroting en de vast gestelde programma's van 2004. "De gemaakte keuzes voor 2004 zijn genomen met een gedegen afweging tussen alle belangen van de gemeente", aldus B en W, die vinden dat de discussie maar gevoerd moet worden bij de vast stelling van de voorjaarsnota met het investeringsplan 2005-2008. Het college denkt dat naast het beschikbaar stellen van meer bud get er ook andere manieren zijn om meer werkzaamheden te doen uit het plan van aanpak. Door de reorganisatie zal er efficiënter gewerkt worden in het gemeente huis. Onlangs is het verbeterplan handhaving milieu verschenen wat moet leiden tot een kwali teitsverbetering. Daarnaast is er een intergemeentelijke samen werking met Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum. Maandag in de commissie Stedelijk Beheer stelden de oppo sitiepartijen WD en Samenwerking kritische vragen. Burgemeester Waals wees de kri tiek van de hand omdat de gemeenteraad zelf beslist heeft niet meer formatie in te zetten voor handhaving. In januari 2003 steunde de raad hierover nog een amendement van de WD. "Dus ik snap uw vragen niet", antwoord de Waals aan WD'er John Niessen. "Het college heeft gedaan wat in de raad is afgespro ken. Daar kan ik ook niets aan doen." Waals ziet het ook niet zit ten om vijf of zes ton extra uit te trekken voor handhaving. "Want dan moet er weer bezuinigd wor den op andere taken. Er is nu in de begroting een evenwicht gevonden en we zitten op wat minimaal aanvaardbaar is." Wel zal het college in de meerjarenbe groting een claim leggen voor meer personeel voor handhaving, aldus Waals die geen moeite heeft met extra toezicht door VROM. "Want het kost de VROM-inspec tie menskracht terwijl wij er alleen riiaar van kunnen leren." rondleidingen, prebenl-aMes, uuorkshops en museumuezoek Info; 0478 sa? 186 uiuiiLi.ggz-flnoepnmlimburg.nl kom ook langs bij het DAC, Dr. Poelsstraat 6 Venray De Venrayse politie zet op vrij dag- en zaterdagavond en -nacht een eigen openbare ordedienst in en rond het centrum in. Deze extra inzet komt bovenop de nor male bezetting op beide uitgaans avonden. "We hebben te maken met een toenemende mate van overlast. Het zijn vrijwel steeds dezelfde groeperingen die voor problemen zorgen. Het is nodig dat daarvoor extra politie aanwe zig is", verklaarde politiechef Hans van den Heuvel maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Ook gaat de politie strenger controleren bij colonnes jongeren die op en neer fietsen van het centrum naar disco De Steeg in Leunen. Er wordt vooral op gelet of de fietsverlichting in orde is. De politie is van plan om voortaan minder capaciteit in te zetten bij evenementen in het centrum. Volgens Van den Heuvel ging hier in het verleden teveel politieinzet naar toe terwijl toezicht en veilig heid vooral een taak van de orga nisatoren is. "Er komt een ver schuiving. We gaan steeds meer de verantwoordelijkheid bij de organisatie zelf neerleggen." Voorzitter Joost Linskens in de Oostrumse dorpsraad eeft dinsdagmiddag samen Et dorpsraadslid Maria van n Boogaard een tweetal peren herdenkingsplaten t het leegstaande stations- nd in Oostrum verwijderd veiliggesteld. De platen bevatten de namen van enkele mensen die omkwa men tijdens de Tweede Wereldoorlog. Een van de platen bevat de naam van de heer Van Rooij. Hij woonde in het sein- wachtershuisje nabij de spoor wegovergang aan de Mgr. Hanssenstraat, dat tijdens de bom bardementen werd getroffen. Van Rooij kwam daarbij om het leven- De andere plaat is een algemene herdenkingsplaat voor alle geval lenen in WO-II. De dorpsraad vroeg de Nederlandse Spoor wegen enkele weken terug of ze deze gedenktekens veilig mocht stellen en over mocht dragen aan een groepering in Oostrum die zich bezighoudt met de geschie denis en het culturele erfgoed in het dorp. De NS reageerde hier positief op. Nog dit jaar wordt in Oostrum een gedenkteken opge richt voor alle gedeporteerden uit het dorp. De bedoeling is om de gedenktekens uit het stationsge bouw hierbij te betrekken. De dorpsraad zou het als vertegen woordiger van de Oostrumse gemeenschap onverteerbaar heb ben gevonden, als deze twee gedenktekens verloren zouden gaan. Het is nu nog onbekend wat de bestemming wordt van het sta tionsgebouw in Oostrum.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3