4 Joekskapel NoeëtTuus 22 jaai* 2 jaar Noeët Tuus De historie van een joekskapel Aparty swingt de avond aan elkaar ÉEÈii Geert Pelzer opent feestavond Joekskapel Noeët Tuus viert feest, en wel op 20 maart 2004 Uitnodiging De Brink in Leunen Pieppo Peppo Bo (vanaf 17.00 uur in de tent de receptie Geert Pelzer vanaf 20.30 uur) Samen Nie T\ius Voor al uw "«ra®**™ "van visitekaartje tot full-color folder!" REINTJES ADVIES Donderdag 18 maart 2004 - Pagina 13 tweeëntwintig jaar geleden men een aantal a-muzikale enden het initiatief om nen muziek te gaan maken, et de naam Noeët Tuus werd rteen de toon gezet. Veel elen en weinig thuis zijn. De niddels muzikanten doen nu al twee keer elf jaar en ren daarom een feestje voor fans uit Leunen en de verre beving. Iet dit feestje wil de joekska- iets terugdoen voor al die ïsen die al die jaren al dan niet s^Jioten hebben van al die onge- ctureerde herrie (vooral in de fnjaren). i feite is het volgens de leden de joekskapel de schuld van die mensen dat ze al zo lang bestaan en met nog evenveel ple zier muziek maken En dat in een vrijwel ongewijzigde bezetting. In al die jaren heeft de joekska pel talloze optredens verzorgd in binnen- en buitenland. Van de car naval in Leunen tot festivals in Luxemburg, optochten, zittings avonden en joekskapellenfesti- vals, Noeët Tuus was erbij en altijd konden ze rekenen op hun fans. Daarom organiseert Noeët Tuus een feest. Ze spelen eens een keer niet zelf maar hebben op zaterdag 20 maart een fraai programma voor jong en oud in elkaargezet In en om gemeenschapshuis De Brink zullen de muzikale klanken tot laat in de avond klinken. En. voor de fans is het hele evene ment, met o.a. Geert Pelzer en A- Party gewoon gratis. De eerste initiatieven zijn ont staan net na de carnaval in maart 1982, waarin een groepje enthou siaste cafébezoekers napraat over de afgelopen carnaval en dacht daar op eigen wijze ook wel een bijdrage aan te kunnen leveren. De eerste schrik dat niemand kon blazen of noten lezen werden al pratende en drinkend over wonnen. Omdat niemand muziek kon maken was men het snel eens dat veel repeteren de enige kans van slagen gaf, maar dat hield dan tevens in dat men vaak niet tuus was. En sommige dachten zelfs zoveel te moeten oefe nen dat ze vanaf dan Noeët Tuus meer waren. Vandaar de naam joeks kapel Noeët Tuus. De groep werd op sterkte gebracht door hier en daar een bekende te ron selen, totdat aan elk instrument een speler toebehoorde De zoektocht wie op welk instrument uit de voeten kon of wat rare klanken kon produceren kon beginnen en heeft meerdere weken geduurd. Natuurlijk moest men nog op zoek naar een dirigent met muzikale vaar digheden en héél veel geduld. Na wat aanloop problemen was het uiteinde lijk Leo Reintjes die de kar wilde trek ken. De eerste repetities, tenminste als je deze Idols-capnolen zo mocht noe men. werden gehouden in de Wieënhof. Het credo was oefenen, oefenen en nog eens oefenen. En wat hebben we veel om elkaar gelachen. Nooit gewe ten dat een zelfde noot. zoveel ver schillende klanken kan hebben, en wfe speelden al 3 stemmig terwijl iedereen dezelfde partij had. Een ander aspect wat we moesten leren was het luisteren naar elkaar Dat deden we wel tijdens de pauze en na de repetitie maar tijdens het repete ren. dat was het toch nieuw voor ons. Zoals elke beginnende kapel begin je na een jaar je af te vragen of dit nog wel zin heeft. Maar geduld is een schone zaak. Telkens waren er wel weer enkele leden die wat bemoedi gende woorden en complimentjes maakten, en die stimulans had je hard nodig. Vol trots en gespannen waren we toen ons eerste optreden zich aan diende, de bruiloft van Huub en Carla in juni 1983. Welis\toaar voor een select gezelschap, maar toch. Het toen extra ingestudeeruë nummer Het is uit het leven gegrepen kan inmiddels aan ons 22 jarig bestaan worden opgehangen. Het eerste carnavalsseizoen 83/84 naderde en "Knolle vreters en Zak eens lekker door" kwam op de lesse naar te liggen en velen eenvoudige nummers volgden nog. In de eerste jaren lag de nadruk volledig op het carnavalsfeest. Een ding was na enkele jaren wel gebleken, we waren voor elkaar gebo ren. Niet alleen de muzikale kennis maar ook de vriendschap groeide. We leerden steeds beter en sneller om nieuwe nummers te spelen. Maar net zo belangrijk was de manier waarop we met elkaar omgingen. En dat is na al die jaren de bron van ons bestaan gebleken. Dit blijkt mede uit het feit Geert Pelzer is op zaterdag 20 maart de openingsact tijdens de feestavond van Noeët Tuus. Pelzer is in Venray en omgeving een graag geziene gast als zanger voor cafe's, feesten en partijen. Denk daarbij aan feestavonden, meezingavonden, smartlappen, festivals, feestcafé's, kermissen maar ook recepties en discot heken. Het repertoire is zeer uitgebreid. Met André Hazes, Rene Froger, Marco Borsato. Ben Cramer. Rob de Nijs en Lee Towers heeft Geert Pelzer een keur aan Nederlandse artiesten in zijn repertoire. Daarnaast heeft hij nummers in het repertoire van o.a. Frank Sinatra, Tom Jones, Neil Diamond, Elvis Presley, Ray Charles, Peter Maffay en zelfs Andrea Bocelli. Zeer bijzonder is zijn vertolking van nummers van Joe Cocker. Bovendien zingt Geert Pelzer alles in de originele toonhoogte. Kortom, een geweldige opening van deze feestavond. dat liefst 11 leden vanaf het eerste moment bij de kapel zijn en dat we een zeer geringe wisseling en aanvul ling hebben. De overstap naar optredens buiten het Leunse carnavalsfeest diende zich aan. Zodoende wisten we in 1985 reeds de weg naar Aarle-Rixtel te vin den. Voor ons toen het andere eind van de wereld. De eerste buitenlandse reis naar Duitsland was in november 1986 een feit. De bedoeling was een avondvul lend optreden, met de nodige onder brekingen, in de buurt van Goch. Ondanks de waarschuwingen van onze kant dat we hiervoor niet in de wieg gelegd waren, ging het toch door. Een morrende zaal vol Duitsers was het gevolg. Geen Heino, geen "Stimmungsmuziek", maar het onver valste "Knölleke dat blieft léven" was ons aandeel. Niet alleen onze muzikale talenten werden ontwikkeld, ook onze drank gewoontes werden gestroomlijnd. En de eerste Noeët Tuus bierbalk was een feit De variaties in optredens begonnen al leuke vormen aan te nemen. Zoals o.a dorpsfeesten, braderieën, joekska- pellenfestivals of wielerrondes en niet te vergeten onze optredens bij instel lingen zoals het van Goch instituut en de Wendel. waar we inmiddels kind aan huis zijn geworden, en een spe ciale band hebben met zowel de bewoners als het personeel. Dit bleek eens te meer toen we een serenade brachten aan een van de medewerk sters nadat ze slecht nieuws had ont vangen. Een traantje werd wegge veegd. maar gelukkig is achteraf alles weer goed terecht gekomen. De eerste fase, van niets tot iets, was achter de rug en de tijd was rijp voor een dirigentenwissel (1989). Hier vond Ton Klinkenberg uit Venray zich bereid om de taak van Leo Reintjes over te nemen. Tons credo was: "Nu kun je wel noten spe len, maar nu gaan we er muziek van maken!" De techniek werd bijgeschaafd en de strakke hand van Ton zorgden voor een duidelijke opwaartse lijn. Dit kwam tot uiting in de diversiteit van soorten nummers die geleerd werden. De verrassing was compleet toen we de uitnodiging kregen om in juni 1992 aanwezig te zijn bij de finish van de Tour de France, in Valkenburg. Een complete bus vol met spelers en supporters togen naar het Zuiden Leunen werd op de wereldkaart gezet. Dit optreden zou voor ons een van de hoogtepunten worden in ons bestaan, een waar volksfeest. De samenwerking met dirigent Ton Klinkenberg was kort en krachtig En gaf een positieve wending aan de blaaskwaliteit -Om ons verder toe te leggen op een repertoire, passende bij een joekskapel, werd Mart Kusters in 1992 bereid gevonden de dirigeer stok over te nemen. Ons eerste lustrum van 11 jaar (maart 1993) diende zich aan. Een tweedaags feestweekeinde. met vele vrienden, bekenden en collega joeks- kapellen werd gevierd. Ook de dames van de joekskapel zorgen voor een onvergetelijke bijdra ge door het voordragen van een spe ciaal voor ons geschreven liedje. En het overhandigen van een insigne om op het uniform te spelden. Als onderdeel van het totale feest werd in dat jaar groots uitgepakt, door deelname aan de liedjesmiddag door zowel de joekskapel als de dames van de joekskapel, deelname door de dames aan de optocht en natuurlijk niet te vergeten het door de joekskapel georganiseerde boeren bruiloft met als bruidspaar Wilbert en Mariëtte Vullings Dat deze eerste 11 jaar ons zeer goed bevallen was, werd vormgege- in De Brink in Leunen Reden hiervan is ons 22 jarig bestaansfeest. En dit willen we gezamenlijk vieren, vandaar deze: en neem gerust je partner of vrienden mee. Dit muzikale feest zal plaatsvinden in gemeenschapshuis met een spetterend jeugdprogramma met: il Daarna aansluitend in de grote zaal van "De Brink" (vanaf 19.00 uur) en dan begint het feestteerst de alom bekende zanger: met gezellige muziek van André Hazes tot Joe Cocker Voor het verdere avondprogramma niemand minder dan 't 20 man sterke showor kest. feestband A PART Y vanaf 21.15 uur zij staan garant voor verrassende en veelzijdige muziek van golden oldies tot actu ele toppers. Graag tot ziens op ons feest dan zijn we gezellig Hoofdact tijdens de feestavond van Noeët Tuus is Aparty Orchestra uit Venlo e.o. Dit verrassend veelzijdige orkest heeft een professionele uit straling en bestaat uit musici met een lange staat van dienst. Onder de muzikale leiding van Wim Naus, tevens arrangeur van Aparty, heeft de band een unieke sound ontwik keld. Aparty bestaat uit twee temperamentvolle zangeressen en een ener gieke zanger die samen voor pure entertainment zorgen. Daarnaast is er een dynamische blazers sectie en een swingende ritmesectie die garant staan voor een bruisende muzikale performance. Het repertoire is zeer veelzijdig en varieert van actuele toppers tot gol den oldies waarbij zowel de luisteraars als de dan sers aan hun trekken komen. Een perfecte geluidsversterking en een uitgebreide lichtshow zorgen verder voor de puntjes op de i bij deze spectaculaire show. ven in een blijvende herinnering een maquette met hierop een steen geplaatst, met de tekst "Kei Goed" Mede door een toehoorder op het joekskapellenfestival in januari 1993 werden we uitgenodigd voor een compleet weekeinde in Luxemburg. Hier waren voor de leden en aanhang vijf complete chalets afgehuurd. Rede hiervoor was een 25-jarig huwelijks feest in combinatie met het runnen van een hotel, waaraan een groot feest was gekoppeld. Dit werd een bere gezellig weekeinde. "Lop naar de tap toe Lei", was een voor ons bekende activiteit maar werd werkelijkheid toen we werden gevraagd om tijdens de Leunse Muziekfeesten daadwerkelijk samen met Rowen Hese op het podium te staan in een volle tent .Samen met Jack Spijkerman achter de coulissen wachten op het moment suprème Vanaf die tijd ging het Rowen Hese voor de wind. Dat aspiraties tot prestaties kunnen leiden blijkt wel uit het feit dat in november 1997 de eerste cd-opna- men werden gemaakt. Samen met nog 3 kapellen uit Venray werd "Zonder stress, met de Joeks-expres" uitgebracht Waarschijnlijk vanwege vroegere contacten in de fietswereld werden we voor 3 opeenvolgende jaren de vaste joekskapel voor de finish van de ronde in Nederland in Venray. Onze interesses voor bobo's en sponsering werden in een VIP-tent bezegeld. Door de jaren heen bleek dat we niet allen muziek konden maken maar dat we van het goede carnavalshout zijn gesneden. Liefst 4 prinsen, 3 boe- renbruidegoms, en een adjudant zit ten in dé groep. Via onze dirigent, die regelmatig op internet surft, werden in 2002 en 2003'regelmatig stadsfeesten in o.a. Mönchengladbach, Düsseldorf opge luisterd. En bijna alles liep zoals "verein- bahrt", tenminste volgens onze diri gent. Dat we als kapel nog niet te oud zijn om te leren blijkt wel uit het feit dat we nu na 22 jaar voor het eerst Sinterklaasliedjes hebben geleerd. Al hebben we de tekst van een liedje wel moeten aanpassen van "hoort wie klopt daar kinderen naar "hoort wie speelt daar kinderen In januari 2004 hebben we ons- jubileumjaar geopend door het orga niseren van de "Boerenbruiloft 2004 Vanuit een heuse "luchtballon" wer den Franka en Sjaak Weijs door het dak van De Brink" naar binnen geloosd. Een schitterend paar. Met deze happening is voor ons het feestjaar begonnen en kan het feest dus beginnen s*een ju/i u S T E R S Uw meest komplete partner met klasse i den r TT Droomt u weieens van het volgende ideaal? Een cwcMkhtdijic idmisisTratfe. aeSr op sneïr en jKxnreu: wijze woriè {eventueel do« toeft' maf bcuafbare software) Een loonedmlrtistnrtio ikft gösrt hoeft te mafcea Een jaarrekening Ac twt toni? faiamJêfe shuttle took priv*) fefooifcgt Voor u een ideaal? Voor ons heel normaal! Net zo normaal als dat wi) hoge advieskosten abnormaal vinden. Twijfelt u? Bel ons voor een afspraak! ADMINISTRATIE -BELASTINGADVISEURS mseweg 53 5802 O (foon 0478 550474 VEE- EN VARKENSHANDEL GEBR.THIJSSEN B.V. Met Gebr. Thijssen neemt u moeiteloos alle hindernissen Steegse Peelweg 37 5809 ED Leunen Tel: (0478) 584094 Fax: (0478)512794 Wij heffen het glas op 2 x 11 jaar CL GLASSERVICE YSSELSTEYN Dillingsiraai 13 5813 CB Ysselsteyn Telefoon 0478 S414S0 Telefax 0478 542135

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13