Meerlo-Wanssum Me 'breedbandstrijd' in pi/leerlo-Wanssum Concert voor en poor kinderen Extra woningbouw in Meerlo-Wanssum Echtpaar loopt voor tehuis Chili Service rubriek Boekpresentatie Hobbymarkt Meuleberg Toneel Wanssum Playbackshow in,MEN MAAS Donderdag 18 maart 2004 - Pagina 11 Kolgenaar concurreert met zijn bedrijf BB4YOU met grootmacht KPN let was nooit zijn bedoeling het initiatief te vercom- fcialiseren. Maar om zijn ns te verwezenlijken, moest Inio van der Lint (36) wel or een zakelijke insteek kie- i Ruim een jaar lang biedt met zijn bedrijf BB4YOU ttiband aan voor de dor de gemeente Meerlo- liissum. En vecht hij een jd uit met een wel hele te concurrent: KPN. Het erhoudt Van der Lint er niet iom zijn ambities verder in kleuren. Want BB4YOU wil D diensten ook in de neente Horst aan de Maas aanbieden. «npathie omdat hij 'één van _tbh is en zakelijk voordeel, dat ||i de twee unique selling points Helmo van der Lint en zijn drijf BB4YOU. De Swolgenaar ;t het goed te hebben aange leid, want inmiddels hebben jele honderden inwoners van gemeente Meerlo-Wanssum K ozen voor breedbandinternet BB4YOU. Terwijl het eigenlijk J de bedoeling van Van der was om het commercieel op pakken 'Actiegroep Meerlo- Itssum heeft jaren bij KPN ledeld met de vraag om in erlo-Wanssum breedband aan eggen. Dat kon niet, dat was jtcieel niet interessant, daar veel te weinig vraag naar zijn. iclusie de kosten wogen niet egen de baten." an der Lint dacht daar anders "Ik heb een technische ach- ond. ik wist dat het wél kon ir dat het ook een flinke inves- ng zou vergen En die wilde blijkbaar niet ophoesten. Uit- delijk heb ik de stoute schoe- aangetrokken en BB4YOU ericht. Mijn eigen bedrijf dat gaan zorgen voor de aanleg wireless-internet in de leente Meerlo-Wanssum." DRAADLOOS BREEDBAND [an der Lint investeerde fors en Helmo van der Lint: "Ik moet er voor zorgen dat mensen uit Meer lo-Wanssum weten en inzien dat breedband via BB4YOUgoedkoper en in de toekomst sneller is dan breedband via KPN" realiseerde als provider daadwer kelijk breedband in Swolgen, Tienray. Meerlo, Wanssum en Blit- terswijck. "Het verkrijgen van de benodigde gelden was moeilijk. De bank wilde pas na lang wikken en wegen een financiering vers trekken." Via de website van BB4YOU kunnen potentiële klanten infor matie inwinnen en zich aanmel den. Maar daarmee maakte hij ook slapende concurrenten wakker, zoals KPN. "Toen KPN op onze site zag hoe groot de belangstel ling voor breedband was, kwam er niet veel later een tegenactie. Tot mijn stomme verbazing ging KPN vanaf juni verleden jaar in Meerlo-Wanssum ook ADSL aan bieden. Onvoorstelbaar. We heb ben er jaren om gevraagd en toen kon het niet. En toen ik het zelf ging realiseren, werd KPN mijn concurrent." De concurrentie van groot macht KPN streelt hem ook. "Het geeft toch aan dat ik als lastig en concurrerend' wordt gezien. Ter wijl ik maar een piepklein bedrijf je ben ten opzichte van KPN. Maar van de andere kant irriteert het mij ook. Ik heb mijn nek uit gestoken eri flink geïnvesteerd om breedband mogelijk te maken. In plaats van te helpen probeert KPN mij nu te dwarsbomen. Het zij zo. Ik geef niet op. Integen deel, ik besef dat ik zeker niet kansloos ben. Ik heb geïnvesteerd in de nieuwste apparatuur en mid delen die betrouwbaarheid en hoge snelheid garanderen. En het grote pluspunt van mijn aanbod is dat een aansluiting op het vaste net niet meer noodzakelijk is. Ik bied draadloos breedband aan. Dat is gemakkelijk en financieel interessant. Want voor alleen de abonnementskosten op het vaste net heb je via mijn bedrijf al een WDSL pakket." ANDERE BAAN Sinds de start van BB4YOU is het vliegen en rennen voor Helmo van der Lint. Iedere avond houdt hij tussen 19.00 en 21.00 uur een extra spreekuur voor klanten en geïnteresseerden. Ondanks de snelle groei kan hij nog niet rond komen van zijn bedrijf. "In het weekend heb ik nog een andere baan. Iets totaal anders, maar wel noodzakelijk Die twee dagen bie den mij zekerheid. Ik ga ervoor zodat BB4YOU blijft doorgroeien en dat ik uiteindelijk fulltime in mijn bedrijf kan werken." Van der Lint vergelijkt zijn bedrijf met dat van de plaatselijke bakker of slager. "Ook zij staan dicht bij de mensen en kunnen zo een perfecte en persoonlijke ser vice bieden. Meerlo-Wanssum telt in totaal ruim drieduizend huis houdens, die we allemaal een goede service kunnen bieden Ik moet er voor zorgen dat mensen uit Meerlo-Wanssum weten en inzien dat breedband via BB4YOU goedkoper en in de toekomst sneller is dan breedband via KPN." sisschool Megelsheim in actie voor Villa Pardoes Vijftig woningen op hoek Pilmus-Burgveldweg in Meerlo De gemeente Meerlo-Wans sum gaat de komende jaren 66 extra woningen bouwen, 41 starterswoningen en 25 vrij staande woningen. De provin cie Limburg heeft groen licht gegeven voor de bouwplan nen van de gemeente. De vrijstaande woningen vallen onder het project 'rood voor groen'. Deze provinciale regeling houdt in dat er woningen worden gebouwd en met de opbrengst op een andere plek groen wordt gerealiseerd. De bouw van de (extra) woningen valt buiten de contingenten die de. gèmeente jaarlijks krijgt toegewezen. Een projectontwikkelaar legt het groen aan in Venray. maar kan in die gemeent geen locatie vinden voor de bouw van woningen. Daarom zocht de provincie ver der naar bouwlocaties in de direc te omgeving van Venray en kwam de gemeente Meerlo-Wanssum in beeld. Het merendeel van de wonin gen wordt gebouwd op een per ceel van 2,4 hectare op de hoek Pilmus-Burgveldweg in Meerlo. Daar komen 25 woningen voor starters en 25 vrijstaande wonin gen. De 25 starterswoningen wor den gebouwd voor 2006, met als voorwaarden dat de grondprijs maximaal 20.000 euro mag bedra gen en de woning (inclusief grond) maximaal 140.000 euro mag kosten. De grondprijs voor de wonin gen die in het kader van 'rood voor groen' worden uitgegeven is door het college vastgesteld op 150 euro, exclusief btw. Tevens worden er zes starterswoningen gerealiseerd aan de Pastoor Maes- senstraat in Tienray en tien aan De Meent in Wanssum. Alle hui zen worden gerealiseerd door een projectontwikkelaar. 'Gelet op de extra bouwmogelijkheden kiezen wij hier niet voor een actieve grondpolitiek, maar voor samen werking met een projectontwik kelaar. Voor de gemeente bete kent dit geen opbrengsten uit grondverkoop, maar ook geen kosten voor verwerving van grond en de aanleg van wegen, riolering, groen etc.', aldus de gemeente in een nota. Voettocht Tienray - Santiago de Compostela Jan (58) en Jana (54 Bex- kens uit de bedevaartplaats Tienray maken in de zomer van 2004 een pelgrimstocht van hun woonplaats naar het 2300 kilometer verderop gele gen Santiago de Compostela (Spanje). "We hebben er vier maanden voor uitgetrokken", zegt Jana Bexkens optimis tisch. Ze zijn wekelijks al volop aan het oefenen om deze marathontocht te kun nen volbrengen. Zij runt aan de Pastoor Dinckel- straat in Tienray een pedicuresa lon en Jan werkt bij een champig nonverpakkingsbedrijf op de ZON-veiling in Venlo. Vorig jaar zomer groeide bij Jana het idee om er eens vier maanden uit te trekken. Een voettocht, leek het echtpaar wel iets. "We wandelen en fietsen door het jaar ook al behoorlijk. En tijdens die tochten ontmoet je altijd bijzondere men sen. Dat spreekt ons wel aan", vertelt Jan. Op zekere dag ont moette het Tienrayse echtpaar een wandelaarster die in haar een tje naar Santiago de Compostela was gewandeld. Dat verhaal was de bekende druppel die de emmer in positieve zin liet overlo pen want Jan en Jana besloten toen om ook te voet naar Spanje te gaan. En ze verbonden er meteen een sympathieke actie aan vast voor het project van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum, het kindertehuis Hogar Esperanza in Chilian in Chili. "We lopen voor ons plezier en als we dan tegelijk een bijdrage kunnen leveren aan de actie voor de kinderen in Chili vangen we twee vliegen in een klap", aldus Jana Bexkens. Hoe gaat de sponsoractie in z'n werk? Heel simpel. Iedereen kan kilometers sponsoren. Elke kilo meter kost een euro. Mensen die deze sympathieke actie willen Jan en Jana Bexkens: "We wandelen en fietsen door het jaar ook al behoorlijk. En tijdens die tochten ontmoet je altijd bijzondere mensen. Dat spreekt ons wel aan" Foto: Marijn Poels steunen kunnen dus euro's over maken op bankrekening nr 13.25.91.189 t.n.v. SOS Meerlo- Wanssum t.b.v. sponsortocht Chili. Ze hebben er geen idee van wat deze actie kan opleveren voor het kindertehuis in Chili. Ze hopen dat elke gelopen kilometer minimaal één euro gaat opleve ren. PELGRIMSPLAATS Eerste pinksterdag vertrekt het duo bij de kerk in Tienray voor de wekenlange pelgrimstocht. De afgelopen maanden hebben Jan en Jana veel informatie ingewon nen bij pelgrims die er al zijn geweest. Ze hebben speciale schoenen aangeschaft en een ultralichte tent en kookgerei. Ze hebben boeken en verslagen gele zen en zijn lid geworden van het Nederlands genootschap van St. Jakob, regio Limburg. Bij dit genootschap zijn mensen aange sloten die een speciale band heb ben met de pelgrimsplaats in Spanje, de tocht hebben gelopen of nog gaan lopen. Onderweg zijn Jan en Jana herkenbaar aan het gele vlaggetje van het genoot schap. Het Tienrayse echtpaar staat te popelen om te vertrek ken. "Het lijkt ons heerlijk. Hele maal weg. Los van iedereen. Nor maal moet je veel dingen doen. Elke dag. Maar als we aan de tocht zijn begonnen is de wereld van ons twee", aldus Jana. In weekblad Peel en Maas zal het echtpaar regelmatig verslag uitbrengen van de ervaringen onderweg. Nadere informatie over deze bijzondere marathonsponsoractie bij de familie Bexkens. Pastoor Dinckenstraat 10, 5865 BG Tien ray, tel: 0478691565 of bij Peter Surminski van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum (tel: 0478539088). Het platform Gehandicapten Meerlo- Wanssum presenteert op vrijdag 26 maart om 18.30 uur het boekje Jij en Ik Wij in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Het boekenbal zal tot circa 20.30 uur duren. Dit boek werk is ontstaan naar aanleiding van het Europees jaar 2003 voor mensen met een functiebeper king. De ambassadeurs Femke Coenders, Tommy Verhaeg, Wout v/d Elzen, Luuk Wagenaar, Bart Nabben en de kinderen van de groepen 7 en 8 van de basis scholen in Blitterswijck, Geijste- ren, Wanssum en Meerlo hebben hun medewerking aan het boek verleend. De kinderen van kort- verblijftehuis 't Raayke in Tienray hebben de omslag ontworpen en meegedacht, getekend, gekleurd en geschreven. Vele vrijwilligers en sponsoren hebben ervoor gezorgd dat het boek op vrijdag 26 maart aan het publiek kan worden gepresenteerd. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo staat op zon dag 28 maart van 11.00 tot 15.00 uur helemaal in het teken van een grote hobbybeurs in combi natie met een nieuwe en gebruik te spullenmarkt. In de sportzaal van 't Brugeind kunnen de bezoe kers een kijkje nemen bij de kra men van tientallen verschillende hobbyisten, verenigingen en par ticulieren die hun waren aan de man of vrouw proberen te bren gen. Mensen die een kraam wil len huren a 10 euro, kunnen con tact opnemen met Twan of Gertie Kleeven van 't Brugeind, telefoon: 0478-691283 (vorige week stond het verkeerde tele- foonummer in Peel en Maas). De standhouders kunnen vanaf 9.00 uur hun kraam opbouwen. Entree: 1 euro. De Blitterswijckse scouting- club de Meuleberg houdt op zon dag 28 maart een open dag. Tij dens de nationale scoutingdag organiseren de ledep van de scouting van 11.00 tot 17.00 uur tal van binnen- en buitenactivitei ten bij de blokhut, gelegen naast de voetbalvelden in Blitterswijck. Informatie, tel: 0478-532031- De Wanssumse toneelver eniging 'T is WAT voert op vrijdag 26, zaterdag 27 en zon dag 28 maart in party- en recreatiecentrum de Zand hoek in Wanssum het stuk De Gladde Gladakkers van Hub Fober op. De regie is in han den van Berty Rutten. Het stuk gaat over de diamant de Zuiderzon, die op een ten toonstelling wordt gestolen. Het spoor van de dader wijst duide lijk naar een klein familiehotel. De dag na de verdwijning arrive ren twee vreemde gasten. Ook het personeel gedraagt zich erg vreemd. De Gladde Gladakkers is een toneelstuk dat tot de laatste minuut vol spanning en humor zit. De voorstelling begint om 19.30 uur en de zaaldeuren gaan open vanaf 19.00 uur Voor 5 euro een hele avond plezier (kin deren halve prijs). Informatie bij Tonnie Wijnho ven, tel: 0478-532287 PEEL EN MAAS een abonnement waard Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15. 5866 CG, Swolgen. tel: 692532. e-mail: mieghem@worldonline.nl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vt 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen. S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-39"'8500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van i 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 1930 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10 00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. lertie en Geert Mooren heb- n het er maar druk mee. x~ el pakt de Meerlose na het erview met Peel en Maas »ïr spullen bijeen voor weer 1 repetitie op basisschool gelsheim in Meerlo. De kla- ettiste en dirigent van har- ►nie Semper Unitas uit Sam- 'k zijn helemaal in de ban t het unieke muziekpro- amma dat op zondag 28 w lart in de Warandahal in mbeek op touw wordt gezet, k 65 kinderen van basis- iool Megelsheim in Meerlo agen hun steentje bij aan te muzikale uitvoering, die lemaal in het teken staat n het thema 'Sprookjes en :£gie'. "Het wordt een concert Ti or en door kinderen, want ijs» opbrengst ervan gaat naar goed doel: Villa Pardoes", laairtelt Gertie Mooren. ^ÏMet deze concertpresentatie fcWIen we de muziek dichter bij ^■kinderen brengensteekt diri- pt Geert Mooren direct van wl "Maar natuurlijk willen we het de uitvoering ook Semper Pnitas promoten als een muziek vereniging die een voorbeeldfunc tie vervult in de regio. In ben in dirigent geworden van de 'monie en heb daar ook Gertie toioet. Het is een gezellige en actieve vereniging met veel 'gdige aanwas. De harmonie elt ongeveer tweehonderd den," 2ijn vrouw Gertie is één van die C2'ge bijen van Semper Unitas. pien met enkele andere leden de muziekvereniging, die pn werkzaam zijn in het basis- K muziekonderwijs, zet de in pmbeek geboren en getogen Wzikante al enkele maanden fit schouders onder het muziek act, waaraan de basisscholen Jt Meerlo. Sambeek, Oploo, Nij- l; *gen en een klas van Mikado ïeciaal onderwijs) uit Gennep P medewerking verlenen. De 4m 250 kinderen zijn al weken "9^ bezig met de voorbereiding bet spektakel. doen 65 kinderen uit Meer- mee aan de presentatie", legt Mooren uit. "Semper Uni- 2°rgt voor de muziek, terwijl kinderen van de verschillende holen op het podium de kjes uitbeelden door middel drama en/of dans. Tijdens het cert is muziek te horen van De leerlingen van basisschool Megelsheim waren deze week weer druk aan het repeteren voor de uitvoering 'Sprookjes en Magie' op zondag 28 maart onder meer Belle en het Beest, De Schilderijententoonstelling, Alad din en Harry Potter. Na de pauze staat De Efteling centraal. Dat thema wordt helemaal door de Sambeekse kinderen uitgebeeld. En dat alles in een fantastisch decor." HARRY POTTER De leerlingen van basisschool Megelsheim brengen op een erg creatieve manier het 'sprookje' Harry Potter op de planken, ver klapt Gertie Mooren alvast. "Samen met juffrouw Heidi Thijs- sen en moeder Nicoline Deen hebben we dat thema opgepakt. Kleding, dansjes, decor, muziek, toneel: alles staat in het teken van de tovenaarsleerling Harry Pot ter." Volgens de twee enthousiaste muziekliefhebbers belooft het op 28 maart een betoverend en sprookjesachtig spektakel te wor den in de Sambeekse Warandahal. Rondom deze happening worden verschillende acties op touw gezet voor Villa Pardoes, het goede doel dat het hele jaar door al door Semper Unitas wordt gesteund. In en om Sambeek zijn al verschillende acties op touw gezet om geld in te zamelen voor Villa Pardoes. Villa Pardoes is een vakantiever blijf in Kaatsheuvel, speciaal voor kinderen met een levensbedrei gende ziekte. Samen met hun familie kunnen zij hier genieten van een gratis vakantie in een van de acht thema- appartementen, zoals Sneeuwwitje, Barbie, Ridder en Space. Het schilderachtige ver blijf is uitgerust met whirlpools, een grote openhaard, spelcompu ters en een zandbak met glijbaan, om het verblijf zo aangenaam en leuk mogelijk te maken Dit wordt nog eens onderstreept door de gratis toegang tot alle attractiepar ken en andere faciliteiten in de omgeving. De kinderen die in Villa Pardoes verblijven worden ook uitgenodigd voor het con cert. De presentatie op zondag 28 maart is gratis toegankelijk en begint om 11.30 uur. Er worden wel tal van acties voor het goede doel op touw gezet. Mochten er mensen zijn die de sponsoractie van Semper Unitas financieel willen ondersteunen, dan kunnen zij contact opnemen met Gertie Mooren, telefoon 0478-692399. SV Meerlo houdt op vrijdag 19 maart voor de achttiende keer haar traditionele playbackshow. Tal van artiesten zullen tijdens deze avond op de planken staan. Een deskundige jury zal de optre dens beoordelen. Aanvang 19.00 uur, zaal open om 18.00 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11