ien jongerencentrum iesturen wordt steeds loeilijker' Meerlo-Wanssum Gaellus in Rock Opstapje naar dorpsraad Tienray? Molenbeek krijgt andere vorm Grote hobbymarkt in 't Brugeind K Service rubriek Mantelzorg en maas Lgescherpte regels, wetten en voorschriften leggen grote claim op bestuursleden .22Sk J Donderdag 11 maart 2004 - Pagina 11 Topbands op de planken In het weekend van 26, 27 en 28 maart viert jongeren centrum Gaellus in Tienray zijn twaalfde verjaardag met een driedaags feestweekend, dat bol staat van de live muziek. Op vrijdagavond 26 maart staat de Tienrayse band Given nog een keer op de planken. Het wordt het afscheidsconcert van de band, waarvan de muzikanten hun eigen weg hebben gekozen. Speciaal voör deze gelegen heid komen de bandleden, die inmiddels spelen in formaties als Sin, Charlie Adler, Fold, Delphian en Concubine, nog een keer bijeen. Als voorprogramma van Given betreedt het zeer jonge Senseless het podium. Deze uit Horst afkomstige band (jongste lid 13 jaar) bestaat ruim een jaar en speelt Nu-Metal. Ze brengen eigen werk dat wordt beïnvloed door soulflv en coal chamber en spelen af en toe ook een cover. Gaellus is vrijdags om 20.00 uur geopend en de band Senseless begint rond 21.00 uur met haar optreden. Zaterdag 27 maart staat Rattle Snake Shake in Tienray op de planken. Deze inmiddels tien jaar oude band brengt een mix van klassiekers en actuele hits, die met de nodige Rattle Snake Shake jus worden overgoten. In de regio zijn de leden absoluut geen onbe kenden meer, ze spelen elke tent plat. Gaellus is deze avond om 20.00 uur geopend en Rattle Snake Shake zal rond 21.30 uur beginnen. Zondag 28 maart staat ook dit jaar weer in het teken van het minifestival. Als eerste zal de progressieve metalband Delphian spelen. Met leden afkomstig uit bands als Exile, Dvplo. Sin en Phlegmatic worden dynamische en melodieuze metalnummers ten gehore gebracht. Broken Circle is de tweede band van de avond. Deze Utrechtse band beschrijft haar eigen welk als metallic old- school. De muziek wordt geïnspi reerd door Iron Maiden, Purusam, Skycamefalling, Bane, Turning Point, Death by Stereo en Stretch Armstrong. Na Broken Circle zal de high- Mes in Je Rib is zondag 28 maart te zien en te beluisteren in OJC Gaellus school-metalformatie Liftid op het podium staan. Deze winnaar van Nu Of Nooit 2003 had de grote eer om Pinkpop 2003 te mogen openen. Live spelen ze eigen werk, dat beïnvloed wordt door (hed)PE, Rage Against The Machi ne, Gassjaw en Pantera. Afsluiter deze avond is het uit Hoofddorp afkomstige Mes In Je Rib. Mes In Je Rib speelt dance- metal. Verschillende dancestijlen zoals drum and bass, techno en triphop en breakbeats worden gemixed met spooky core, metal en punk. Vanaf 16.00 uur ben je welkom in OJC Gaellus. Het pro gramma begint rond 18.00 uur. Raadslid zoekt dorpsgenoten die meedenken over toekomst Tienray heeft geen dorps raad, maar het zou goed zijn als er een groep actieve men sen met 'hart voor het dorp' opstaat die de belangen van Tienray gaat behartigen. Raadslid Truus Knoops (PK Meerlo-Wanssum) wil snel een 'klankbordgroep' opstarten, bestaande uit minimaal acht tot tien dorpsgenoten, die regelmatig bijeen komt om het wel en wee van Tienray te bespreken. "Als raadslid krijg ik veel vragen en ik probeer daar altijd iets mee te doen en een weg in te vinden. Maar alleen is ook maar alleen. Er zijn zaken die je niet alleen kunt regelen, ook als raadslid niet." In mei 2003 is een groepje men sen uit de kern Tienray al eens bij een gekomen om te praten over de problemen waarmee het kerk dorp momenteel te kampen heeft. De vragen, zorgen maar ook wen sen die onder de aanwezigen leef den, zijn op schrift gezet en naar de gemeente Meerlo-Wanssum gestuurd. Na overleg met de wet houder en enkele ambtenaren besloot het Tienrayse raadslid een oproep te doen in het plaatselijke dorpsblad. In de hoop dat zich mensen melden die zich willen inzetten voor de toekomst van het dorp. "Het is belangrijk dat we een klankbordgroep kunnen samen stellen, waarin ook enkele jonge ren zitting nemen. Zij zijn immers onze toekomst. Tienray krijgt de komende jaren te maken met belangrijke aspecten en verande ringen. Denk aan de reconstructie van de provincialeweg midden door ons dorp, de groenvoorzie ning, woningbouw, veiligheid en de afwerking van de kern Tien- Truus Knoops-Kersten vindt het jammer dat Tienray al jaren geen dorpsraad meer heeft. Want dat is een gemis, vindt het raads lid. "Ik zou het echt toejuichen als er in de toekomst weer een actieve dorpsraad in Tienray zou komen die de stem van de bur gers laat horen. Misschien is dit een eerste stap. Het belangrijkste is dat er nu een brede groep men sen komt, mensen die samen een aantal Tienrayse zaken willen oppakken. Of dat later uitgroeit tot een dorpsraad, dat zien we dan wel weer." Mensen die belangstelling heb ben of informatie over het initia tief van Truus Knoops-Kersten willen, kunnen zich bij haar mel den. Truus Knoops-Kersten, Hanna van de Voortplein 5, tele foon: 691662. Graag opgeven voor 15 maart. Waterschap in gesprek met grondeigenaren Waterschap Maas en Peelval- lei wil de Molenbeek - de beek tussen Meerlo en Wanssum die uitmondt in de jachthaven van Wanssum- in de toekomst zo laten kronkelen dat er bij hoogwater van de Maas min der oeverafslag plaatsvindt en de natuurwaarden in het gebied beter beschermd wor den. Het waterschap is bezig met de planvorming en is in gesprek met mensen die grond langs de Molenbeek bezitten. De plannen bevinden zich nog in het beginstadium, vertelt pro jectleiderjan Stoffelen. Het water schap heeft inmiddels een eerste gesprek met de verschillende eigenaren die grond langs de Molenbeek in Wanssum hebben achter de rug. "We willen de natuurwaarden van het gebied beschermen door de loop van de Molenbeek anders vast te stellen zodat we de beek in de toekomst beter kunnen regule ren. Nu ontstaat er bij hoogwater van de Maas vaak schade aan de oevers", vertelt Stoffelen. "We hebben nu een eerste gespreks ronde met de grondeigenaren achter de rug, om te kijken hoe de vlag erbij hangt. De volgende stap is het maken van een inrich tingsvisie, die weer met de men sen besproken zal worden. Als de plannen concreter zijn, zullen we een voorlichtingsavond over de inrichting van de Molenbeek gaan organiseren." Het betreft het gedeelte van de Molenbeek vanaf de grote zandaf- vang in Wanssum tot aan de brug (Brugstraat) in Meerlo. De Molen- Het mooie beekdal in Wanssum beek tussen Horst en Wanssum (tot aan de grote zandafvang) is jaren geleden al gemeanderd. Mensen die meer informatie willen kunnen contact opnemen met projectleider Karei Haazen van Waterschap Maas en Peelval- lei. tel: 077-3891111. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242. 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48. Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00' tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro leugdzorg. Noorderhof 14. 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829 CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-S wolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 04784392364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505. email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. eens lastig zijn. Ze kunnen bij ons terecht, maar dan zonder alco hol." Gaellus treedt ook streng op tegen drugsgebruik. "Strikt verbo den. Staat ook in onze huisregels. Het gros van de bezoekers weet dat ook, maar soms komen er jon geren van Duiten Tienray en die denken dat ze ongestoord een joint kunnen roken in Gaellus. Niet dus, dan grijpen we meteen in, dat wordt niet gedoogd. Dat doen we overigens met zachte hand. We spreken hen op hun gedrag aan en zeggen dat als ze een joint willen roken, ze dat niet in het jongerencentrum mogen doen. En dat heeft nog nooit tot problemen geleid, daar is begrip voor." BEDRIJFSHULPVERLENERS Gaellus werd twaalf jaar gele den met subsidie van de gemeen te opgericht. Twaalf jaar later zit het jongerencentrum nog steeds op dezelfde plaats en voorziet vol gens Hoeijmakers nog altijd in een behoefte. "Op jaarbasis bezoekt iedere Tienraynaar tussen 16 en 24 jaar minimaal één keer Gaellus. Zeker tijdens de grote feesten en optredens is het druk. Dan duiken ook de ouders van de Bart Knoops (links) en Sjoerd Hoeijmakers (rechts): "Op jaarbasis bezoekt iedere Tienraynaar tussen 16 en 24 jaar minimaal één keer Gaellus. Zeker tijdens de grote feesten en optredens is het druk. Dan duiken ook de ouders van de jongeren op. Dat is een goed teken. jongeren op. Dat is een goed teken." Met 45 vrijwilligers mag Gaellus niet klagen, al zijn meer helpende handen welkom. Toch wordt het steeds moeilijker om het jonge rencentrum volgens de regels en wetten te laten functioneren. "Sinds de ramp in Volendam zijn de voorschriften en regels voor horecagelegenheden flink aangescherpt. We moeten nu bij voorbeeld beschikken over bedrijfshulpverleners, dat was vroeger niet. Degenen die tappen hebben daar een certificaat voor nodig. Op sociale hygiëne wordt streng gelet. En zo zijn er tal van voorschriften bijgekomen. Natuurlijk hebben wij er begrip voor dat bepaalde zaken goed moeten zijn geregeld. Want per slot van rekening dragen ouders hun kinderen aan onze zorg en verantwoordelijkheid toe. Maar sommige regels gaan, vind ik, te ver. Dat is voor een vrijwilligers organisatie bijna niet meer op te brengen." De regels, voorschriften en wet ten leggen een grote claim op bestuursleden. Hoeijmakers maakt zich daar zorgen om. "We voldoen nu weliswaar aan alle eisen, maar kunnen we dat ook in de toekomst blijven doen? De kennis zit nu bij een aantal bestuursleden en vrijwilligers. Als zij afhaken, dan moeten anderen de kar gaan trekken. Maar dat betekent wel dat zij eerst cursus sen en opleidingen moeten gaan volgen. Dat kan wellicht afschrik ken. waardoor het nog moeilijker wordt om bestuursleden te krij gen. De buitenwacht neemt het bestuurswerk vaak te licht op. Alsof wij alleen maar een kratje bier leeg drinken, gezellig keuve len en verder niets doen. De mensen zouden eens moeten weten. Daarom nodigen wij regelmatig vrijwilligers voor de bestuursvergaderingen uit. Dan weten ze tenminste echt wat er tijdens een bestuursvergadering over tafel gaat, waarmee we bezig zijn en dat het beslist geen vrijblijvende bezigheid is." Grote variëteit aan kramen Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo staat op zondag 28 maart van 11.00 tot 15.00 uur helemaal in het teken van een grote hobby- beurs in combinatie met een nieuwe en gebruikte spullen- markt. In de sportzaal van 't Brugeind kunnen de bezoe kers een kijkje nemen bij de kramen van tientallen ver schillende hobbyisten, vereni gingen en particulieren die hun waren aan de man of vrouw proberen te brengen. Het op touw zetten van een hobbymarkt is een nieuwe stap voor Twan en Gertie Kleeven, die nu twee jaar 't Brugeind exploite ren. Twan Kleeven: "We liepen al langer met het idee rond om regelmatig een hobby- of rommel markt te organiseren. Maar we hadden lange tijd geen mat om de vloer van de sporthal mee te bedekken. Gelukkig heeft de stichting sporthal Meerlo-Wanssum, eige naar van de sporthal, onlangs een door de gemeente Meerlo-Wans sum betaalde vloerbedekking ont vangen. Het heeft even geduurd, maar op 28 maart wordt de eerste hobbymarkt in combinatie met een markt voor nieuwe en gebruikte spullen in de sporthal gehouden." DIVERS AANBOD Inmiddels zijn ook de zondagen 13 juni, 12 september en 21 november al gereserveerd voor de hobbymarkt. Twan Kleeven: "We willen ervoor zorgen dat er een grote verscheidenheid aan kra men is. Het moet niet zo zijn dan er op de markt alleen maar schil derijen en poppen te zien zijn. Ook verenigingen, bedrijven en particulieren wil ik hierbij uitno digen om een kraam te huren. Haal alles van zolder en verkoop het!" Animo De animo om een kraam te huren, blijkt erg groot te zijn. Twan Kleeven heeft al heel wat aanmeldingen binnen voor de markt op 28 maart. Vooral van hobbyisten en verenigingen uit Meerlo en Geijsteren. "Ik hoop dat we richting de vijftig kramen gaan en dat we op 28 maart veel mensen in 't Brugeind mogen begroeten." Natuurlijk zorgen Twan en Ger tie Kleeven ook voor een hapje en een drankje. Mensen die een kraam (afmeting 2,50 bij 0,80 meter) willen huren a 10 euro, kunnen contact opnemen met Twan of Gertie Kleeven van 't Brugeind, telefoon: 0478-692829. De standhouders kunnen vanaf 9.00 uur hun kraam opbouwen. Entree: 1 euro. De bijeenkomsten van de con tactgroepen mantelzorgers vin den plaats op 16 maart bij Synthe se aan de Bemmelstraat 2 in Horst, Aanvang 09,45 en 19-30 uur. Het thema luidt: Indicatie stelling zorg. Gastspreker tijdens de ochtendbijeenkomst is een medewerkster van RIO Noord- Limburg. Ook mantelzorgers die voor iemand zorgen die in een zorgin stelling verblijft, een verstandelij ke handicap heeft of beschermd woont, zijn bij deze bijeenkom sten van harte welkom. De maan delijkse avondopenstelling van het steunpunt mantelzorg in Horst wordt gehouden op elke derde dinsdag van de maand van 18.00 - 19.30 uur. Aanmelden vooraf is niet nodig. Natuurlijk kunt u het steun punt ook bellen. Telefoon Syn these: 077-3978500. E-mail: uni- thorst@sy nthesenl f en toe worden vrijwilli- van het Open Jongeren jrum Gaellus in Tienray ènodigd voor de bestuurs- tedering. Zodat het i uur de beeldvorming posi- kan beïnvloeden. "Want tros denkt dat de bestuurs- r i een kratje bier leeg drin- gezellig keuvelen en ver- niets doen", weet Sjoerd ijmakers, één van de üursleden. Het tegendeel praktijk. Het wordt voor tvillige organisaties moei- im een jongerencentrum lende te houden. Aange spte regels, wetten en nschriften leggen een I eds grotere claim op Tuursleden. BHV'ers, fers, sociale hygiëne, vei- id: een jongerencentrum :hter de schermen veel geworden dan gezellig aantal concerten organise- tt en inloopavonden hou- Waalf jaar bestaat OJC Gaellus. wordt 26, 27 en 28 maart "er uitvoerig gevierd. Het taansfeest is één van de drie te jaarlijkse evenementen van jongerencentrum. De kermis I tiü en de oud-Tienrayse kermis 'ktober zijn de twee andere ingrijke feesten. Gaellus eft er verder naar om maande- i een band te programmeren een diversiteit aan activiteiten rde jeugd aan te bieden, varië- ■J i van themafeesten tot inloop- nden. Ook de oudste jeugd -| i het basisonderwijs wordt bij jongerencentrum betrokken ijmakers"Sinds anderhalfjaar ligen we de leerlingen uit ep acht uit voor Gaellus. Iede- twee weken op vrijdagavond ervoor hen activiteiten. Een Voetbalavond of een film, we 'beren zoveel mogelijk op de nsen van die leeftijdsgroep in spelen. Consumpties zijn voor helft van de prijs, dat maakt ook interessant." De formule sloeg in het begin maar de animo laat nu te nsen over. "We moeten de ®(1 weer. aanhalen en goed brmeren wat ze wel en niet Hen In het begin werden de h'iteiten bezocht door twintig ■gons en meisjes, de laatste tijd jai beduidend minder. Terwijl Henk dat we, met een goed aan- H. in een behoefte kunnen taien." HUISREGELS ^'e alcohol wil nuttigen bij D Gaellus, moet minimaal 16 rzijn. Dat levert soms wel eens "blemen op bij jongeren die 8 niet die leeftijd hebben. 'Wij "teren de leeftijdsgrens strikt. Hereen is welkom, maar alcohol 'Spas als je 16 bent. Natuurlijk n er ook jongens en meisjes die jj geen 16 zijn en toch alcohol '"en drinken. Dat moeten ze 'Weten, maar niet bij ons. Het v°lg is dat zij andere plekken |z°eken om rond te hangen en tohol te drinken. Dat kan wel

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11