Optocht Meerlo: een blik in de toekomst ie mer te Redde ptocht Swolgen wint Frans Gielen wint publieksprijs in Wanssum leuteloverdracht oogtepunt carnaval in eerlo-Wanssum Eenzame lopers Donderdag 26 februari 2004 - Pagina 9 De optocht van CV De Vösk- es Meerlo is geen grote optocht maar wel een fijne. Dat is de conclusie die de optochtcommissie trekt na afloop van de zondagmiddag getrokken optocht door de straten van Meerlo. Jong en oud liep met de optocht mee onder muzikale klanken van fanfare Eendracht Meerlo en alles werd beoordeeld door een deskundige jury waarin onder meer de jubileum oppertruuj van 2004 was ver tegenwoordigd: Stien Rutten- Janssen. De optocht werd ingezet met de wagen van jeugdprins Björn en prinses Heieen met daarachter een meidengroep, de chearlee- ders van prins Bjom. De vriendengroep rondom oud prins Paul had het thema hep- penpkwekerijen uitgewerkt in een arrestatieteam en de buurt Megelsum wierp een blik in de toekomst van de gemeente Meer- lo-Wanssum met de polen en bio- boeren. De soosmannen -de vossen- brouwers- hadden het thema rookvrije zone uitgewerkt en de vrienden van prins Edwin en prin ses Irma hadden een grootse wagen met als motto De Lange Zuut alles. Op de wagen zat Lange Jan waarvan de hals steeds groter werd hetgeen sloeg op de lengte van de Vöskes. En buurtvereni ging 't Centrum blikte terug op 22 jaar wagenbouwen met een fraai verzorgde wagen en groep. Ver der liepen er nog enkele ldeurrij-, ke kleinere groepen mee en zoals dat hoort werd de optocht afge sloten met de kastelenwagen van prins Edwin en zijn prinses Irma. De Chaerleeders van jeugd prins Bjom. •e mer te Redde is de grote jeskasteel in de categorie wagens, naar geworden van de Bij de kinderen won De Groente }cht in Swolgen. Koerier (een groentenboer die op e vriendengroep uit Swolgen bestelling groenten aflevert in de n met haar prachtige sprook- gemeente) en bij de eenlingen /tn won Langzaamaan Achteruit (de figuur die zichzelf op de hak rollator en de oudjes werden door nam). De publieksprijs werd deze eenling op de korrel geno- gewonnen door krentemik van men). Bij de groepen won prins 2,40m: Piratenschip van Prins Jan JËËr III van ut Kamileriek (Dorps- IX (prinsenwagen). Olifanten en veel publiek bekijken optocht De Wiendbuule EN MAAS eekstalmeester wethouder Lei Beterams De prinsen gaan uit hun dak nadat ze de sleutel van de burgerva der hebben gekregen. namen nieuwsgierig een kijkje bij de optocht. Maar uiteindelijk waren het malse gras en de tak ken van de bomen langs de weg de olifanten toch te verleidelijk en keerden ze de optocht de rug toe. Al met al een was het voor jeugdprins Pascal I en jeugdprin- ses Jody I weer een hoogtepunt in hun regeerperiode. Dit gold tevens voor prins Sjek I, getuige zijn luidruchtige positieve com mentaar na de optocht, over alles wat hij vanuit zijn hoge positie kon beleven. De uitslag is als volgt: Jeugd: eerste prijs Wanssumse straatracers (Straat racers, zie foto), tweede prijs Meer blauw op straat (De Friet jes), derde prijs Het is dikke mik tussen ons (De J-aatjes) Eenling/duo's: eerste prijs Drankorgel (Frans Gielen), twee de prijs Weej zien an winnetoe (Annemarie Marga), derde prijs Weej make d' r un spektakel (Job Sjaak Gielen) Kleine groepen: eerste prijs Feest lxll jaar (RVF), tweede prijs Smiley (De Kameröj), derde prijs De veteranen (Drie Muske tiers) Grote groepen: eerste prijs De ni-ijje haven (De Snuuvers), tweede prijs Kapper ('t Zooitje) Wagens: eerste prijs De flikkerlichtjes van Toon Leo (Veul Wazel), tweede prijs De ürst spaart vör Pastoeër (De plaarzak), derde prijs De nieuwe residentie in Wanssum (De Dördówwers) De publieksprijs werd dit jaar gewonnen door een eenling, n.l. Frans Gielen, met zijn Drankor gel. Twee olifanten van het circus Benelux namen een kijkje bij de optocht in Wanssum zes carnavalsverenigin- in de gemeente Meerlo- zijn springlevend in elR dorp een en levendige car- van de hoogtepun- alle carnavalsvereni- en de prinsen is de sleuteloverdracht van 11.11 't Brugeind te Meer- zes de verenigingen met n jjiteeds grotere aanhang verza- /-i" n zich dan als een grote vas- Op de voorste Burgemeester Joep Hahn spreekt de prinsen humoristisch toe volgens in zijn handen omdat hij namens de zes prinsen de burge meester, wethouders, (echte) raadsleden en het talrijke toege stroomde publiek mocht toespre ken. Vanuit zijn werkplek overzag hij de zes parels van de gemeente en hij besloot dat alle prinsen in hun eigen dorp ook maar wethou der moesten worden en dat Meer- lo-Wanssum blijft zoals het is: een gemeente. Dat de voorbije weken weer vele vrije uren besteed wer den aan de uitmonstering van de diverse personen en het maken van de wagens, was carnavalsmaandagmiddag weer goed in Wanssum te zien. Tijdens een grootse car navalsoptocht bij De Wiend buule werden 25 plaatselijke, regionale en/of algemene gebeurtenissen van het afge lopen jaar op de korrel geno men. Het weer was, tegen de ver wachting in, op de hand van de circa tweehonderd deelnemers die verdeeld waren in de catego rieën jeugd, individuen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. De publieke belang stelling langs de route was, ondanks de kou, weer zeer goed. De toeschouwers werden voor hun wachten beloond met een goed verzorgde optocht, waar door de jury wederom voor een zware taak stond. Maar ook voor het publiek, dat voor de publieksprijs een keuze kon maken uit alle deelnemers, was het kiezen van een winnaar een moeilijke opgave. Het publiek dat naar de carnavalsoptocht lingen op de korrel. Zo had een Engelse Pieterpadloper over de muur gekeken toen de burgerva der in de tuin aan het wieden was. "Are you de Wied Mayer", vroeg de Engelsman. Waarop Hahn zei: "Neen, die woont een eind wieder op". Doelend op de onlangs opgerolde hennepkweke rijen in de straat waar de burge meester woont. Vervolgens ging de burgervader over tot het uitrei ken van de zes sleutels die symbo liseren dat de zes het nu voor het zeggen hebben in de gemeente. Prins Sjek van Wansum wreef ver- kwam kijken werd verrast door de opwachting van twee Afri kaanse olifanten van het circus Benelux. De reusachtige viervoe ters hadden een dagje vrij en rij zitten de heersers van deze drie dolle dagen; prins Sjek I van de Wanssumse Wienbuul, prins Jan IX van de Swolgense Bok, prins Edwin van de Meerlose Voskes, prins Fons I van de Geijsterse Kei eschieters, prins Jac I van de Tien- rayse Geiten en Wim II van de Blitterswijckse Ruuk. Als oppercarnavalist Joep Hahn, in het dagelijks leven burgemees ter J. Hahn van Meerlo-Wanssum, achter de microfoon gaat staan is het stil in de zaal. Zijn met humor doorspekte toespraak gaat er in als koek. En ook hij neemt de plaatselijke politiek en ontwikke-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9