berden Brabander heet Aan den Heuvel Vastelaovend: kleurrijk en gezellig!!! Van Bronswijk laat het er niet bijzitten DeMKB Uitstel nieuwe publieksbalie gemeentehuis 'Moeke van de I smid' I honderd jaar Expositie WO II in Blitterswijck Terugblik carnaval 2004 En verder: Casual: Business: I Q I automatiseerder ndoetere M Christ ION Voor optimaal gebruik van uw automatisering longen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Profiteer van epórme kortingen tot op topkwaliteit 3 Honderdvijfentwintigste jaargang - week - donderdag 26 februari 2004 L EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8 Kunst Cultuur 13 Sport 14 Gemeentelijke mededelingen 16 Kerkelijke diensten 18 Pali Mall Mexx Camel Active State of Art For Fellows Lacoste Alberto Gardeur Pierre Cardin Van Gils Roy Robson Frans Molenaar CD Grotestraat 23 r hew- 5801 BE Venray Tel. 0478-581526 De uitbreidingslocatie Brabander heeft een nieuwe naam. Karei Janssen, direc teur van Janssen Projekt, en wethouder Lei Heidens ont hulden vorige week woens dag de naam Aan den Heuvel. Het is een oude benaming voor dit gebied. Op de oudste kaarten uit 1840 werden de percelen in Brabander al aangeduid als Aan den Heuvel. Volgens gemeente- achivaris Paul van Meegeren is de naam al eeuwenoud en ontstaan door de aanwezigheid van stuif- duinen. "Het is een veldnaam. In dit gebied met zijn minder vruchtbare grond hield de bewo ning op. Het werd ook wel Knikkerdorp genoemd. Omdat de aardappelen die er geteeld werden niet groter waren dan knikkers." Eind deze maand wordt gestart met een uitgebreid onderzoek naar niet gesprongen explosie ven uit de Tweede Wereldoorlog. In mei is het gebied van tien hectare groot, tussen Noordsingel, Overloonseweg en Broekweg, uitgekamd door Arcadis/Bodac en kan gestart worden met de aanleg van de infrastructuur en het bouwrijp maken. Na de zomervakantie wordt begonnen met de bouw van 164 woningen in het eerste cluster van Aan den Heuvel. In april/mei 2005 worden de eerste huizen opgeleverd. Wonen Venray zorgt voor ongeveer vijftig sociale huurwoningen. Dé bestaande huizen langs de Noordsingel blijven toch staan. Het plan was ze te slopen ten faveure van een brede groen strook. De woningen zouden geen fraaie entree van Venray zijn. Uit een akoestisch onder zoek is gebleken dat bij vijf nieu we woningen de toelaatbare grenswaarde (50 dba) van ver keerslawaai van de Noordsingel wordt overschreden. De gemeen te dient bij de provincie een ver zoek in om deze overschrijding van de grenswaarde toe te staan. Vlak achter de woningen aan de Noordsingel is ruimte voor twaalf particuliere bouwers op royale kavels. Midden in het gebied, achter de bebouwing aan de Overloonseweg, komt een appartementencomplex dat bestaat uit vier bouwlagen. De Westsingel wordt doorge trokken en loopt midden door het terrein van het eerste cluster. Op de kruising met de Broekweg komt een rotonde. Over een periode van acht jaar worden in Aan den Heuvel in totaal 630 woningen gerealiseerd door de speciaal opgerichte ont wikkelingsmaatschappij Loobeek. Dit is een samenwer kingsverband tussen Janssen Projekt en Stienstra Nouville. Beide bedrijven hebben er ook de meeste grond in bezit. Karei Janssen meldde dat het een her kenbare en eigentijdse wijk wordt die past in de landschap pelijke structuur. Er komt een gevarieerd huizenaanbod in diyerse prijsklassen. Het moet geen standaardwijk worden die op iedere willekeurige plek in Nederland zou kunnen liggen. Op ,woensdag 3 maart om 19.30 uur wordt in het gemeen tehuis een informatieavond gehouden. Het.uitwerkingsplan van het eerste cluster én de her ziening van het bestemmingsplan Brabander liggen van 25 februari tot en met 23 maart ter inzage voor inspraak. Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Venlo gebeurt niet vaak dat ik n rubriek van cj& kop Venlo «tfc. Ik heb niets persoonlijk en deze stad maar dat heeft woon tc maken met het feit Venlo geografisch onder jrnay ligt. En dat zal altijd wel éJ^pjlijvcn. Venlo vanwege de made. U weet wel, dat grootse enement dat de regio Venlo U organiseren in 2012. Let wel, gio Venlo want naast Venlo ste in Venray, Horst en Helden cnvecl energie en geld in dit ,o ut, Dat laatste schijnt men nu al Vrijt rgeten te zijn. Deze week uur Dorde ik op de grootste regiona- zender, u weet wel, die inhou- lijk vaak maar tot Venlo reikt, t Venlo definitief kandidaat is or de Floriadé. Venlo dus, niet regio... In het bericht werden k de concurrenten genoemd, irbazingwekkend was dat er :ens wel gesproken werd over */an en samenwerkingsverband van tracenten in Noord-Holland. Ikmaar, Hoorn en Den Helder erden met naam genoemd. Waar velen in Venray bang >or waren komt nu dus uit. De oriade 2012 wordt nu al, in Ïgen provincie nota bene, met enlo geassocieerd Jammer, laar niet verrassend. Mocht de -gio Venlo de Floriade toegewe- krijgen, zitten we de komen- e acht jaar nog met dit euvel. Tenzij.... De vier gemeenten doen amen hun stinkende best om dit tenement naar Venray te krij- en. Zaak is wel een goed finan- Seel pian zodat de gemeenten [Jlpkt achteraf met een financiële S ater komen te zitten. Zaak is tok om de regio Noord-Limburg, ivant daar praten we uiteindelijk 9 >ver, in dit kader te promoten )e keuze om als regio Venlo de M dijd aan te gaan is daarom niet sped. Gebruik de naam Noord- imburg. Enkele kleine gemeen- en zullen dan meeprofiteren van Üi initiatief maar dat vind ik min der erg dan wanneer gemeenten m als Horst, Venray en Helden geld n dit project steken en vervol gens als Venlo naar buiten gedra ag gen worden. Hossen, springen en zingen: vastelaovend zette ook de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum in de afgelopen dagen op stelten. De echte carnavalsvier der kon ook dit jaar weer genie- SERING Oiqmor Automatisering Noorderhof 8 Venray (0178) SI 18 81 wvwdlgnion.nl iofo@diqnion.nl cdnjiudviicrlnq - Enart speclati ten van prachtige (kinder)optoch- ten, ludieke acts en mooie boe renbruidsparen. Buiten was het koud, binnen in de cafés en gemeenschapshuizen vaak puffend warm. Onder het genot van vele glaasjes bier werd in de afgelopen vier dagen door jong en oud weer uitbundig vastelaovend gevierd. Woensdag: na het opha len van het askruisje bij meneer pastoor gaan we weer langzaam over op de orde van de dag. In deze Peel en Maas kunt u nog even nagenieten van de vier dolle dagen in de gemeenten Venray en Meerlo Wanssum. Tientallen foto's,,-van carnavaleske figuren en kleurrijke groepen passeren in deze uitgave de revue. Veel ple zier!!! CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Renovofiel Beekweg 52 Venray tel: 0478-5463391? liai!loa«i iooa usa iaui idiioaol] pua>|i3 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. u, Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Ontvangst, diner, receptie en feestavond, I allemaal onder één dak, En....de huwelijksnacht I in een superromantische bruidssuite krijg je e -gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie-1 pakket (of een vrijblijvende afspraak), j hotel asteria venray, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 Schadeclaim van enkele tonnen De familie Van Bronswijk legt zich niet bij de situatie neer. Langs juridische weg willen de Nijmegenaren hun afgebroken vakantiewoning in Merselo terug of een schade loosstelling van de gemeente. Vorige week behandelde de gemeenteraad het onderzoeksrap port van de raadscommissie naar de gang van zaken rond het vakantieverblijf in Merselo. Eind jaren zestig kocht de familie het voormalige kippenhok in Merselo en richtte het in als vakantiewo ning. Een illegaal uitgevoerde ver bouwing, waarbij de muren opnieuw werden opgetrokken, werd de eigenaren noodlottig. Onder last van een dwangsom van 200.000 euro moest het gebouw worden afgebroken. Mevrouw Van Bronswijk maak te vorige week voor de raadsver gadering gebruik van het spreek recht. Zij vertelde dat de geleden schade uitkomt tussen een kwart en een half miljoen euro. "De juri dische procedures zullen nog jaren voortslepen. Het eerste wat de rechter u en mij zal vragen is pogen een schikking te treffen. Daarom sta ik hier. Waarin zullen we elkaar vinden? De schadeloos stelling of een vakantiewoning?". Samenwerking Venray diende een raadsbesluit in om het college op te dragen in overleg met Van Bronswijk te komen tot een ver gunning voor een verbouwplan. "Ik ontraad dit raadsbesluit ten sterkste", zei burgemeester Waals. "De hoogste rechter heeft een uit spraak gedaan en daar moet de raad niet op terugkomen." Met zes tegen negentien werd het raads besluit verworpen. Alleen Samenwerking en eenmansfractie Van de Vorle stemden voor. Van Bronswijk somde alle mis sers op die volgens haar in het gemeentehuis zijn gemaakt. Zoals strafbare feiten, vervalste, en onei genlijke bewijsstukken, over schreden termijnen, geen infor matie over en inzage in het bestemmingsplan. "Dit alles over ziend stellen wij de gemeente Venray verantwoordelijk voor de door ons geleden materiële scha de. De conclusie van de commis sie dat er geen sprake is geweest van ernstig falen, laat ik voor haar rekening. De burgerlijke rechter die de schadeclaim te behandelen krijgt zal wellicht gevoeliger zijn voor de details." De nieuwe publieksbalie zal dit jaar niet meer in gebruik worden genomen. De bouw van de publiekshal met negen loketten in de binnentuin van het gemeente huis heeft veel vertraging opgelo pen waardoor de oplevering op 1 juli 2004 niet haalbaar is. Naar verwachting zal de nieuwe centrale ruimte, waarin alle vakba lies worden samengebracht, rond de jaarwisseling in gebruik worden genomen. De publiekshal krijgt een oppervlakte van 400 vierkante meter en vergt een investering van 1,3 miljoen euro. Het wordt gebouwd in de binnentuin tussen de voorzijde van het gemeentehuis en de vleugel van Jerusalem. De vertraging van een half jaar heeft diverse oorzaken. De behandeling in de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA) heeft langer geduurd. Het gemeentehuis is een gemeentelijk monument en de commissie WMA stelde bijzondere eisen aan de vormgeving en de inrichting van de aanbouw. Tijdens de uitvoering van een bodemonderzoek werden puin- en en funderingsresten in de binnentuin aangetroffen. Niemand was van de aanwezigheid hiervan op de hoogte. De grond moest zorgvuldig worden afgegraven omdat het wellicht om archeolo gisch waardevolle restanten zou gaan. Dat bleek achteraf niet zo te zijn. Op advies van de archeoloog van de provincie worden de zicht bare funderingsresten intact gela ten en opgenomen in de kruip ruimte. Mogelijk bevinden zich daaronder nog oudere en waarde volle funderingsresten. Indien dit aan het licht zou komen, na verwij dering van de bovenste puin en fundering, was de gemeente ver plicht de ROB (Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek) in te schakelen. Dit zou nog meer vertraging eri extra kosten tot gevolg hebben. Chrysler Jeep Dodge GEZELLKNBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL: «478-541945 KAN: 0478-541876 K-mail: VAKGAKAGF,ÏCOMMANSENDFAMT-M. Inlrrnflsilc." wavw.CiOMMANSENDEWl VENRAY Julianasingel 7

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1