(Bomaanslag, politie, overstromingen en vulkanen Harrie Lenssen neemt afscheid van het Alvertje Doe mee met het literair café Boeiende lezingen bibliotheken Illegaal Oud papier PaginftEEL EN MAAS Donderdag 26 februari 2004 - Pagha Guus Geurts reist door Indonesië, Maleisië, Brunei' en Singapore (deel 2) Veulenaar Guus Geurts jaakt momenteel een reis loor onder andere Maleisië, ndonesië, Brunei en Singapore. De komende *eken vertelt hij in Peel en laas regelmatig over zijn bij- ondere tocht. Guus Geurts: "Ik was op Bali in ndonesië gebleven en zal nu ver ier mijn tocht door de Nusa [enggara beschrijven. Ik arriveer- een reis van zo'n dertien per bus, boot en bus vanuit ..bolingo op Java en was rond |2.00 uur in Kuta. Ik werd niet :r gedropt van de plaats waar :n jaar geleden de bomaanslag id plaatsgevonden, waarbij meer m tweehonderd jonge mensen iral Australiërs en mesiërs) de dood vonden. De lenking vond een week gele plaats en men was al weer op |e orde van de dag overgegaan; remmen, zonnebaden, surfen |n vooral uitgaan. De Australiërs irmden volgens mij alweer de rheid van de toeristen. Op plaats waar de Sari-club stond ipt nu een groot gat waar nooit leer gebouwd zal worden. Aan [de overkant van de club is een lonument opgericht met daarop Ie namen van de slachtoffers en irder kaarsen, een Australisch ;etje en afscheidsbrieven. Als je wil kim je het meeste toe- jisme ontvluchten op je brom- ier. Dan valt je ook pas op hoe- jeel van de karakteristieke tdoeïstische cultuur bewaard is [ebleven. Alle Balinezen lijken itens een keer per dag naar de impel te gaan, wat gepaard gaat |met een wisseling van kleren. De ian doet een hoofddoek en ing om. de vrouwen trekken ichtige jurken aan. Gezamenlijk rorden enorme hoeveelheid :dsel naar cle tempels gebracht is offer. Ook vind je overal op raat kleine bakjes, gemaakt van lalmbladeren met wat geofferde ijst erin Mijn brommertocht 'oerde me op de eerste dag naar de tempels bij Mengwi en de 1 UUf apentempel bij Sangeh. Vooral die aatste was indrukwekkend, ook omdat ik, nadat ik het Ramayana- techi >allet had gezien bij de >rambanan-tempel op Java, nu de straat verschillende figuren beter kon r "plaatsen Een andere mooie tem- pel ligt bij het meer van Bedugul, 1 Met$P zo n 1500 meter hoogte, waar lSp0Ipok een boedhistische stupa te Hutvinden is. Naast dansen op Ko Pha Ngan op techno-muziek, blijkt ook brommerrijden mij een niet ver moede kick te geven. Op een gegeven moment verlies je de angst voor het inhalen een beetje. En brommers gaan in Azië iets harder dan 40 km/uur. Daarnaast zijn de beklimmingen en afdalin gen van de bergen 'een feest'. Nadat ik het strand bij Lovina had gezien en op weg was naar Lake Batur. kwam er echter abrupt een einde aan dit feest. Gek genoeg waren plotseling alle verkeersbor den verdwenen. Ik had wel een goede kaart, maar vroeg voor de zekerheid aan drie jongens die bij een afslag zaten of ik de goede weg nam. Nee, zeiden ze, maar één van hen zou ook naar Batur moeten, dus ik kon achter hem aan rijden. Hij reed echter vrij zacht en het was al bijna donker, dus ik haalde hem in. Na zo n kwartier rijden begon hij luid te toeteren en wilde bewegingen te maken. Er zou veel rook uit mijn brommer komen, dus hij wilde dat ik stopte. Dat deed ik met mijn stomme kop, hoewel er wei nig mis was met mijn brommer, dacht ik. Hij moet snel mijn brom mer onklaar hebben gemaakt, want nu pufte de motor alleen nog maar wat. 'Toevallig' kwamen zijn twee vrienden net aanrijden, die ook al gezien hadden dat mijn brommer zo rookte. Ik wilde terug naar een garage, maar die was volgens hen al gesloten. Verder hadden ze me een smal landweggetje gewezen, in plaats van de hoofdweg (die ik wel had moeten nemen). Ze hadden echter 'de oplos sing': een bepaald onderdeel zou kapot zijn, maar ze verwisselden dit onderdeel met een onderdeel uit hun brommer. Of ik even 450.000 rupiah (45 euro) wilde betalen? Ik zou dit geld terugkrij gen van mijn verhuurder zeiden ze. Ik kon nog afdingen tot 300.000 (zo'n vijf keer de normale prijs). Omdat ik nog zo'n 25 kilo meter moest rijden en het al don ker was, kon ik geen kant op. Ze waren nog zo vriendelijk om een bonnetje te schrijven, met hun naam en telefoonnummer en ook mijn bougie moest plotseling een schoonmaakbeurt hebben. Nu pas had ik door dat ik in een 'scam' was terechtgekomen. De jongen die nog naar Batur moest was reeds vertrokken naar een garage! Een derde brommer kwam aanrijden, die de andere twee jongens meenam, en daar stond ik. Wegwezen dus. Even later kwam ik terug op de hoofdweg en was het laatste restje twijfel bij mij verdwenen. De verhuurders lachten me een dag later uit toen ik vertelde dat het onderdeel kapot was. Of ze me niet van tevoren hadden kunnen waar schuwen dan, vroeg ik nog. Maar dan is er altijd de politie, die deze jongens zou kunnen oppakken. Ik had hun naam en telefoonnummer (vals natuurlijk) en kon de jongens ook goed beschrijven. De reisverzekering zou de schade waarschijnlijk niet dekken, maar ik was kwaad genoeg om wat tijd te investeren bij de politie in Kuta om aangifte te doen. Een politieman in Batur sprak namelijk geen Engels. Drie keer vertelde ik mijn verhaal aan steeds weer andere politieman nen, maar iedere keer was het eind van het liedje dat ze geld wil den zien voor het opmaken van een rapport. Ik zei dat ik al geld aan de jongens had betaald en dat ik juist kwam om de politie te hel pen. Maar zo werkt dit niet in Indonesië. Na anderhalf uur pra ten stelden ze voor om met me naar Denpasar te gaan, waar de hoofdpolitie van Bali gevestigd is. Oké, zei ik, die extra anderhalf uur kon er nog wel bij. Er was nog een maartje: ik zou wel wat moeten betalen. Kokend van woede liep ik vervolgens het bureau uit. Kwaad worden bete kent gezichtverlies in Azië, zowel voor jezelf als voor de persoon waar je kwaad op wordt, maar daar had ik even geen boodschap Rond 20.00 uur kwam ik einde lijk aan in Kintamani aan het Batur-meer. Wie mijn website heeft gezien, kan mijn foto uit 1990 van dit meer zien. De plek is mooi genoeg om terug te gaan en als extraatje eventueel de vulkaan Mount Batur te beklimmen. Bekend was echter al dat mensen bij de vulkaan je niet individueel zouden laten klimmen. Als je niet van plan bent om de 400.000 rupiah te betalen voor de ver plichte gids, word je met geweld tegengehouden. Mijn hoteleige naar was voor 50.000 rupiah wel geneigd om een kaartje te teke nen, zodat ik die mensen kon ont lopen. Ik had echter even genoeg van deze spelletjes en besloot mijn energie voor de Rinjani op Lombok te bewaren. Voor de rest was het allemaal echter heel mooi. Na wat zoeken vond ik eindelijk de tempel waar ik destijds de foto gemaakt had en ik wilde het plaatje opnieuw vast leggen. Ik had vrijwel hetzelfde uitzicht met mooie wolkenflarden in de zon. Net als de dag ervoor lieten de Balinezen me weer alle ruimte voor het maken van foto's van hun offergaves. De Besakih- tempel, de moedertempel van het eiland op de Agung-vulkaan, behoort tot de hoogtepunten van mijn reis. Mijn verblijf bij enkele boeren die bezig waren met de rijstoogst maakte het feest com pleet. Via weer een andere tem pel bij Tampaksiring kwam ik uit bij mooie rijstterassen op weg naar Ubud, waar veel de ambachtslieden werken voor de toeristenmarkt. Kilometers lang worden souvenirs te koop aange boden. Hier werd pas echt duide lijk hoe de mensen in de proble men zijn gekomen door het teruglopende toerisme na de bomaanslagen. Een fotostop liep Paalwoningen op Kalimantan Indonesië. Foto: Guus Geurts uit op een samenloop van zo'n tien souvenirverkopers, die zelfs dingen wilden ruilen voor mijn aansteker. Net voor het donker was ik terug in Kuta. Mijn laatste avond stappen in Kuta zorgde voor een nachtrust van slechts een half uur. Ik was echter nog redelijk op tijd in het minibusje dat me ophaalde. Drie Slovenen hadden een half uurtje extra nodig (had o.a. te maken met wat Indonesische vriendinnen), waar twee Braziliaanse meiden niet al te blij mee waren. We hadden al gauw een goede band (de Slovenen en ik) en ik trok de komende dagen met hen op op Gili Trawangan. We hadden goede discussies, onder andere over de voormalige oorlog in Joegoslavië. Gili Trawangan is een van de drie eilanden waar je kan snorkelen en feesten (tenminste als er wat meer toeristen zouden zijn). Ik zag daar nog een leeuw- vis (een zeer merkwaardig schep sel) en wat grotere schildpadden. Ik vond de Perenthians in Maleisië echter mooier. DE RINJANI Het hoogtepunt van de reis tot nu toe was de beklimming van de Rinjani, een vulkaan van 3726 meter. Je kan hier alleen te voet komen via een tocht van mini maal drie dagen. Mijn startplaats was Senaru (op 500 meter hoog te), de beste plaats om de klim te starten volgens mij. Bij Senaru zijn twee mooie watervallen en er woont ook een minderheid van Wektu Telu-Sasaks. De mensen zijn heel gastvrij en voor een donatie wordt je rondgeleid door het dorpje. Op de Rinjani zijn geen hotels en restaurants en dus moet je alles zelf meesjouwen. Vulkanen heb ben als kenmerk dat ze op de top vooral uit steengruis bestaan. Dat is leuk en aardig tijdens afdalin gen, want je glijdt als het ware naar beneden. Omhoog is het een ander verhaal, zeker bij de harde koude wind. Mede door de ijle lucht moest ik om de drie meter naar ademhappen. Het gevolg van de wind was dat ik na een paar seconden vaak weer eindigde bij de vorige rustpauze. Verder viel ik een keer of tien voorover, omdat ik me te krachtig afzette. Op de top aangekomen, een kwartier na zonsopkomst, leek het net of ik al mijn inspanningen meteen weer vergat. Het uitzicht over het meer (met daarin een andere vulkaan) was namelijk prachtig en zelfs de eilanden Sumbawa en Bali waren vaag te zien. Er ontstond plotse ling ook nog een soort cirkel in de wolken in de regenboogkleuren (door de zon). En ongelofelijk maar waar, mijn schaduw was in de de cirkel te zien! Hopelijk is de foto gelukt. Al met al ervoer ik dit als 'een bijna spirituele ervaring'. Wat ook wel kan kloppen vol gens een Duitser die zich tot Hindoe heeft bekeerd. Volgens hem is dit een heilige berg voor alle religies, en niet alleen voor Hindoes. Ik ontmoette hem bij mijn tent bij terugkomst. Hij woont al vijf jaar op Lombok als architect en is getrouwd met een Indonesische. Net als wel meer expats zou hij nooit meer kunnen wennen aan het leven in Europa, zei hij. Hij was net als zo'n 1.000 andere Hindoeïsten (uit vooral Bali) op bedevaart bij de Rinjani. Hij had al dagen gevast en liep even later zonder eten ook de Rinjani op met zijn stok. Ik weet niet of hij het gered heeft. Hij ver telde verder dat opvallend veel mensen overlijden op de berg. Dit jaar bijvoorbeeld nog een Belg die uitgleed tijdens de afdaling. SAMBAWA, RINCA EN FLORES Het land doorkruisend in enke le lokale busjes kwam ik de vol gende dag aan in Labuhan Lombok, waar ik de ferry naar Sumbawa nam. Sumbawa leek een stuk droger dan Lombok en de dorre begroeiing en de men sen leken duidelijk toe aan de regentijd die elk moment kon beginnen. Sape heeft een mooie haven en zeer kleurrijke huisjes. We hadden hier de volgende mor gen ongeveer een uur voor een bezoek, voordat de boot naar Flores vertrok. Ik kwam weer vijf andere backpackers tegen, waar mee ik de prijs voor een boot naar Rinca kon delen. Net als op Komodo komt ook hier de Komodo-varaan voor. Indrukwekkende beesten die zich voeden met waterbuffels, apen, paarden en wilde zwijnen. En toe risten als ze even niet opletten. Een gids van het natuurpark gaat mee en houd je een beetje uit de buurt van de varanen. Op twee dorpjes na is het eiland trouwens onbewoond. Flores is een mooi en voorna melijk christelijk eiland, met véél verschillende inheemse bevol kingsgroepen die hun traditionele klederdrachten dragen. In het westen rond de prachtige haven plaats Labuanbajo leven de Manggarai, in het centrum rond Bajawa onder andere de Mbai en verder naar het oosten rond Moni de Lio. Kenmerkend voor de men sen is over het algemeen dat vrou wen en mannen dezelfde grote geweven sarongs dragen. De laatste stop -en tevens mijn meest zuidoostelijke punt van de hele reis- was bij de Kelimutu-vul- kaan bij Moni, waar drie meren te zien zijn die door de jaren heen steeds van kleur veranderen. In mijn geval waren ze zwart, bruin en een ongelofelijke kleur kobalt. De tocht door de Lio-dorpjes was echter minstens even mooi, voor al rond Jopu. Toen kon de terug tocht naar het noordwesten beginnen, met een laatste nacht in Labuanbajo. waar ik wat erg laat met mijn ouders belde. Zij hadden gehoord van de overstro mingen bij Bukit Lawang en waren al met ambassades aan het bellen geweest. In het volgende verslag zal ik verder ingaan op Sulawesi, de boottocht naar Kalimantan, en mijn verblijf in Sabah en Sarawak (oost Maleisië), Brunei en Singapore. it Tijdens de algemene leden vergadering heeft Hengelsportvereniging het Alvertje Oostrum afscheid genomen van secretaris/pen ningmeester Harrie Lenssen. Vanaf 1984, dus twintig jaar lang, heeft Harrie de complete administratie van het Alvertje voor zijn rekening genomen. Omdat het ledenaantal van de 'vereniging in die periode groeide tot ruim 1200, was dit geen geringe opgave. Harrie begon bij de vereniging r als wedstrijdvisser. Bij viswedstrij den kaapte hij destijds menige prijs weg. Toen opviel, dat hij ook administratief goed uit de voeten kon, werd hij al snel gebombar deerd tot secretaris van het wed- strijdgebeuren. Zijn capaciteiten vielen ook op hij de hengelsportfederatie de Vriendschap Noord Limburg, waar men hem ook wist te strik ken voor een bestuursfunctie. In die tijd, begin jaren tachtig, was 'broeder van de Brand secretaris/penningmeester van het Alvertje. Toen de broeder vond, dat hij dit werk lang genoeg had gedaan, stopte hij de adminis tratie van de vereniging in een grote doos en zette die bij Harrie •op de stoep met de mededeling: "Dat kun jij voortaan wel gaan doen". Nadat dit alles door de algemene ledenvergadering in 1984 officieel werd bekrachtigd begon Harrie als secretaris-pen ningmeester van het Alvertje. De eerste jaren werd de admini stratie wat geautomatiseerd om het werk beter en sneller te kun nen doen en om meer inzicht te krijgen in het ledenbestand. In 1987 ontstonden de plannen voor de uitbreiding van visvijver het Wanssums Ven. Vanaf die tijd was er veel overleg nodig, vergaderin gen, vaak dagelijkse contacten via de telefoon en veel rekenwerk om te kijken of de uitbreidingen financieel haalbaar zouden zijn. Harrie had in dit alles een groot aandeel. Hij kwam daarbij altijd recht voor zijn mening uit en zowel op financieel terrein als ook op beleidsterrein had hij een belangrijke inbreng. Er was in de vergaderingen van het dagelijks bestuur wel eens verschil van inzicht, er werd wel eens fel gediscussieerd, maar het resultaat was toch bijna altijd een eenslui dende mening. Dat is ook de reden dat de bestuursleden veel waardering voor elkaar hadden en nu nog hebben. Nu de plannen voor de uitbreiding van het Wanssums Ven helemaal rond zijn en het grootste deel van de uitbreiding al is gerealiseerd, heeft Harrie beslo ten er een punt achter te zetten. Voor zijn grote inzet en het vele werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan is het Alvertje hem veel dank verschuldigd. Het spreekt dan ook vanzelf dat hij tij dens de jaarvergadering flink in de bloemetjes werd gezet. Na een toespraak van voorzitter Gerrit van Sinten kreeg hij een attentie aangeboden als blijk van dank voor al het werk dat hij voor de vereniging heeft verricht. Daarbij past ook een woord van dank aan zijn vrouw Wil. Zij fun geerde niet alleen vaak als telefo- Voorzitter Gerrit van Sinten (links) overhandigt Harrie Lenssen een bos bloemen niste, maar ook als gastvrouw tij dens de vergaderingen van het dagelijks bestuur. En dan niet te vergeten de talloze vergunningen die zij voor het Alvertje verkocht, als Harrie op zijn werk was. Zij leefde mee met het wel en wee van vereniging en leden. De politie heeft vrijdagavond op de Lindenstraat een 15-jarige Algerijn staande gehouden die zonder verlichting fietste. Bij con trole bleek de jongen illegaal in Nederland te zijn en hij had geen enkel document bij zich. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau waar hij in vreemdelingenbe waring werd gesteld voor nader onderzoek door de vreemdelin gendienst. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Voor de maand februari is het volgende fragment de opgave: "Waarom ook hebt gij van dat blonde baar, Daar de englen aan te kennen zijn? En dan. Waarom blauwe ogen, wonderdiep en klaar? Gij wist toch, dat ik daar niet tegen kan!" "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 19 maan a.s. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave. Poëzieliefhebbers kunnen dus weer aan hun trekken komen! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Het nieuwe jaar is goed begonnen voor de dames L. Colsen en L. Geurts evenals voor de heer J. Craghs. Allen scoorden voor deze eerste opgave 10 punten! Frederik van Eeden was de dichter van "De waterlelie". Vanuit het donker vindt de waterlelie met haar prachtige kelk het licht. Zij opent haar bloem op het watervlak en voltooit daarmee haar streven. Voor de dichter het toppunt van schoonheid! F. van Eeden: De waterlelie Ik héb de witte water lelie lief, daar die zo blank is en zo stil haar kroon uitplóoit in 't licht. Rijzend uit donker-koelen vijvergrond, heeft zij bet licht gevonden en ontsloot toen blij het gouden hart. Nu rast zij peinzend op het watervlak en wenst niet meer Op zondag 21 maart (let op: de datum is gewijzigd, de schrijver is er een week eerder dan aanvankelijk gepland!) komt "de Oppergod Der Vlaamse Letteren, De Beroemdste Schrijver Van De Benelux" op bezoek: Herman Brusselmans. Hij zal geïnterviewd worden door Victor Elfring. Ongetwijfeld zal dat een interessante en humoristische happening worden! Bij gelegenheid van het 12,5 jarig jubileum van het Literair café Venray-regio zal op zondag 18 april Rutger Kopland in het Theehuis van het St. Odapark te gast zijn. Hij zal geïnterviewd worden door Gert J. Peelen, als criticus bekend van onder andere zijn essays in "De Volkskrant". Het zal een hoogtepunt in het bestaan van het Literair Café zijn! Dit optreden, dat in samenwerking met VU-podium mogelijk is geworden, begint om 11.30 uur. Noteren! De dag daarvoor, op zaterdag 17 april, zal het Literair café Venray-regio, zijn cadeau aan de inwoners van Venray presenteren: een stadswandelroute vol met kunst en poëzie. De wandeling, die een uur duurt, voert langs tal van monumenten en beeldjes in het centrum van Venray. De bijbehorende gids geeft niet alleen de route, maar ook de wetenswaardigheden over de kunstenaars en htm wérk. Bij elk foto van het monumentje staat een gedicht, dat past bij het uitgebeelde! Op donderdag 27 mei 2004 komt Margriet de Moor. 20.00 uur. Ook een datum die u in uw agenda moet plaatsen! Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van 16.00 euro per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Venravse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij hét secreta riaat: Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tel. 0478-582948 maar ook op onze aantrekkelijke website: www.lite- rair-cafe-venray.nl Vanwege het succes van het voorgaande jaar presenteren de bibliotheken van Venlo, Roermond, Weert en Venray ook dit jaar weer een lezingencyclus. De bibliothekeen zijn.er ook dit keer in geslaagd boeiende onder werpen en interessante sprekers aan te trekken. Het begint in maart met het thema wijn wijn maken. In mei is het thema reisfo tografie. In oktober staat de opvatting 'het boek is beter dan de film' ter discussie. Tenslotte sluit het thema nieuwetijdskinde- ren in november de reeks af. Elk onderwerp komt bij alle vier de bibliotheken aan bod. De start van het programma valt samen met de boekenweek, van 10 tot en met 20 maart, met als thema Frankrijk. Dat er uit dat land heerlijke wijnen komen, is algemeen bekend. Maar ook in Nederland viert de wijnproductie hoogtij. Jan Wijnhoven is al twin tig jaar amateur wijnmaker en volgt alle ontwikkeling op dit ter rein. Deze meester wijnmaker zal in zijn lezing de groei van de Nederlandse wijnproductie toe lichten. Daarnaast geeft hij uitleg over het produceren van wijn. Als afsluiting wordt er natuurlijk ook wijn van eigen bodem geproefd. In mei is vakfotograaf Theo Derksen uitgenodigd voor lezin gen over reisfotografie. Hij is een ware kunstenaar op het vakge bied reisfotografie. Met een enor me passie omschrijft hij wat zijn werk voor hem inhoudt. Ook het praktische aspect van reisfotogra fie komt op deze avond aan bod. Derksen legt uit wat er nodig is om mooie foto's te maken, met de nadruk op reisfoto's. Zijn verhaal wordt omlijst met schitterende foto's van zijn hand, gemaakt voor zijn laatste fotoproject 'Homeless Images'. Hiervoor reisde hij af naar Egypte, India, Syrië, Mexico en vele andere landen. Na de zomervakantie gaat het programma verder met lezingen van filmwetenschapper Jos Hodènius. Hij stelt de algemene opvatting 'het boek is beter dan de film' ter discussie. Volgens zijn overtuiging is film niet louter amusement, maar ook een vorm van cultuur, die diep en zinnig kan zijn, net als literatuur, toneel of architectuur. Hodenius reikt handvaten aan om een film bewuster te bekijken, waardoor je als kijker alerter bent op de mani pulaties van de filmmaker. De twee verfilmingen van Vladimir Nabokov Lolita door Stanly Kubrick (1961) en Adrian Lyne (1997) vormen de rode draad van deze lezing. Tenslotte sluit thera peut Kees de Vries het program ma af met vier avonden over nieu- wetijdskinderen. Deze overgevoelige kinderen reageren sterk op emoties en verdriet van anderen (Attention Deficit Hyperactivity Disorder oftewel ADHD en autistische kinderen vah len hier ook onder). Voor meer informatie en de data ligt er een flyer in de deelnemende bibliot heken. U kunt ook op de websites van de bibliotheken van Venlo www.obvenlo.nl Roermond www.obroermond.nl Venray www.obvenray.nl en Weert www.obweert.nl terecht. Vrijdag 27 februari wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opge haald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Wests'ingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Om 13-00 uur wordt met het inzame- j len begonnen en daarom wordt iedereen vriendelijk verzocht het papier goed gebundeld of verpakt in dozen, tijdig aan de straatkant te zetten. Maandag 1 maart wordt er in Landweert IU door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Op vrijdag 27 februari zal het oud papier weer worden opge haald in de wijk Desselke en Hoge Beek en op woensdag 3 maart in de wijk Vredeskerk met een deel van de Kruitweg ten noorden van de Langeweg en Gouden Leeuw. Wilt u het papier goed gebundeld of in dozen aan de weg zetten. Aanvang 18.00 uur. Aan de Hubenhof staat iedere zaterdag een container waar u papier kunt i brengen. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15