Onze hele familie ordt uit elkaar gerukt" HORST "Het zal toch wel nep zijn?" WATERSCHADE - ROOKSCHADE ÜX na 20,- 30 50 70,90,- [E 1 ^^3 33 Vragen over betalingsgedrag gemeente Centrum jeugd hulpverlening op de tocht De Keg in actie voor schoolgenootje m Kom kijk er i koop, zo 'n kans krijgt u 1500 STUKS LEDEREN KLEDING MOETEN WEG SLUIS LEDER VENRAY nnodc centrum St. Lambertusplein 12 tj tel. 077-3986464 r De verkoop vindt plaats in het pand van Amigo, Wilhelminastraat IC, Ven ray Centrum (zijstraat van de Grotestraat). Betaling uitsluitend contant! Elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur.Vrijdag koopavond. het land van herkomst om van daaruit gezinshereniging aan te vragen."Uit ervaring is gebleken dat dit kan betekenen dat de moe der niet meer terug zal keren", aldus directeur Anneke Steijlen van De Keg. "Het team en de kin deren van De Keg begrijpen niet waarom een gezinuit elkaar gerukt moet worden vanuit bureaucratische motieven. Vandaar onze actie maandag, die hopelijk door de Venrayse bevol king wordt ondersteund." De gemeente heeft onlangs 5329,25 euro als oninbaar moeten afschrijven. Dit was het factuurbe drag van een brandweerladder dat aan de verkeerde leverancier betaald was. Omdat de gemeente te laat actie ondernam is het geld niet meer terug te vorderen. Ron van den Heuvel (WD) vroeg in de commissie Middelen of de gemeente nog meer risico's loopt met oninbare vorderingen. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) zei dat hij veel reacties van bur gers had gekregen over dit voor val. "Hoe bestaat het, vragen de mensen zich af. Dat het weer fout gaat bij de gemeente. In de ogen van de burgers is dit een heel groot bedrag." "Dit gebeurt niet iedere dag", antwoordde wethou der Heidens (CDA). "Het was een samenloop van omstandigheden en dit is duidelijk niet goed gegaan. Maar de gemeente leeft in een glazen huis. Elk bedrijf heeft te maken met oninbare debiteu ren. Dit is echt geen maatstaf van hoe dingen op het gemeentehuis gaan. De administratieve organisa tie is momenteel goed op orde." De komst van een multi functioneel centrum voor jeugdhulpverlening in Venray is minimaal uitgesteld tot 2005- Rubicon Jeugdzorg, de zorgaanbieder van jeugdzorg in de regio Noord-en Midden- Limburg, wilde in eerste instantie begin 2004 in Venray alvast starten met intensieve gezinsbehandelingen en deze functie later in het jaar uitbrei den tot een multifunctioneel centrum. Maar dit plan is vol gens Rubicon Jeugdzorg door de toename van taakstellingen in haar zorgaanbod- in het bij zonder de uitbreiding van de pleegzorgcapaciteit en de opvang van zwerfjongeren- financieel onhaalbaar. Vanuit het centrum in Venray zouden verschillende hulpvor- men in combinatie worden aange boden. Zoals daghulp voor jonge re en oudere jeugd en een vorm van 24-uurs zorg. Maar ook crisis opvang en behandeling van kinde ren met ontwikkelingsproblemen, zoals die in Boddaertcentra wor den gegeven. De hulpvorm dag behandeling (Boddaert) wil Rubicon Jeugdzorg in 2004 zelfs in z'n geheel gaan afbouwen. Dit tot grote teleurstelling en verbazing van de D66- Statenfractie. die al jaren bij de provincie aandacht vraagt voor de wens van de regio Noord-Limburg om een aanbod voor jeugdopvang in de directe nabijheid te krijgen. Statenlid Martinet Roling uit Venray heeft inmiddels op de deur geklopt bij de verantwoorde lijk gedeputeerde Odile Wolfs van de provincie Limburg. In een aan tal vragen uit zij haar zorgen. Ze vraagt zich onder meer af waarom het aanbod van daghulp in Venray- door de eis van de provin cie dat Rubicon Jeugdzorg bud gettair neutraal moet werken- geen enkele kans krijgt. "Bent u het met ons eens dat het multi van het multifunctioneel centrum op dit moment behoor lijk in het gedrang komt?" Roling vraagt de gedeputeerde verder het aanbod overeenkomstig de afspraken die zijn vastgelegd in het Beleidsplan Jeugdzorg uit te voeren. Uit dat beleidskader jeugdzorg Limburg 2004-2007 blijkt dat de regio's Venray en Weert over onvoldoende aanbod in hun eigen woonomgeving beschikken om kinderen en jon geren die geïndiceerde jeugdzorg te bieden die ze nodig hebben. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Bax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munekhof Henk Willemssen redaotie@vandenmunckhOf.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advei1ehtie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18.50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) Pi lEN MAAS Donderdag 5 februari 2004 - Pagina 3 tikt voor Afghaanse vluchtelingen in Oostrum ALLE LAARZEN nu 50% KORTING Mooi de Mooiste Mode Rond het middaguur is er niet veel meer nieuws te melden. De kabelkrant draait met een tiental foto's op volle toeren en de redac tie besluit in de middagpauze met de boterhammen in de hand toch maar even op de bonnefooi naar het gemeentehuis te wandelen. Op dat uur is het stadhuis al twee uur (bijna) helemaal leeg en ook het aangrenzende pand van de muziekschool is uit voorzorg met spoed ontruimd. Enkele van de driehonderd medewerkers en bezoekers die het gemeentehuis in alle vroegte hebben verlaten staan dan nog steeds aan de Raadhuisstraat voor het gemeen tehuis rustig wat te praten. Dat doen ook brandweercom- zorg van de grootouders valt. De Oostrumse betrokkenen maken zich grote zorgen over de toe komst. vooral omdat de familie zegt absoluut niet naar Afghanistan terug te zullen gaan. Wat zij daadwerkelijk zullen gaan doen is giswerk. De ouders en de overige familieleden hebben enkele maanden geleden een woning toegewezen gekregen in het Gelderse Eist. Van de elf per sonen tellende familie verblijven er nog vijf in Oostrum. Het Afghaanse gezin Sorkhabi t w - ]e Afghaanse familie Mehrabi wacht metsmacht op een generaal pardon van minister Verdonk Toch is er nog hoop. Dankzij bemiddeling van welzijnsinstel- ling Synthese beschikken ze over een advocaat, die een nieuwe aan vraag voor asiel heeft gedaan wegens 'nieuwe feiten'. Het ver zoek is gehonoreerd. Sterker, de familie Sorkabi, die bestaat uit Mustafa en Jelena Sorkhabi en hun drie kinderen, zit momenteel al in de 'tweede procedure'. Om te voorkomen dat de moeder van een schoolge nootje uit Nederland wordt gezet, gaan kinderen van openbare basisschool De Keg maandag 9 februari op de markt in Venray handtekenin gen inzamelen. Zij zullen ver volgens een brief (samen met de ingezamelde handtekenin gen) sturen naar de verant woordelijke minister. In het kader van het strengere asielbeleid dreigt de moeder van een van de kinderen op De Keg Nederland te moeten verlaten.De vader is naar Nederland gevlucht en heeft asiel aangevraagd. Zijn vrouw heeft zich in 1996 bij hem gevoegd. Daarna zijn er in Nederland twee kinderen gebo ren. De vader is inmiddels genatu raliseerd en heeft een baan bij een Venrays bedrijf. Omdat de kinde ren in Nederland geboren zijn, hebben zij ook het recht om net als hun vader de Nederlandse nationaliteit aan te nemen. De moeder moet echter terug naar melding gehoord op de lokale of landelijke radio. "Als de bom daar afgaat, kunnen wij dan ook ontploffen?" vraagt een meisje angstig. "Het zal toch wel nep zijn. Het is hier geen Irak", stelt een vriendje haar gerust. En zo blijken de meeste 'ramptoeristen' over 'de bom' te denken. Urenlang onderzoek door explosievenexperts met honden heeft geen bommen opgeleverd. En dus begint het wachten voor de meute pers en andere nieuwsgierigen voor het gemeentehuis. Een meisje zet om 15.00 uur grijnzend haar handen op haar oren, maar van een ont ploffing is niets te zien of te horen. Ook om 15.00 uur is alles nog rustig. Na 16.00 uur is het gevaar geweken en gaan de deu ren van het gemeentehuis weer open, voor een persconferentie (zie voorpagina). Venray stond na de grote brand van twee weken geleden in de Grotestraat weer eens even op de kaart van Nederland, dit keer door een valse bommelding. Vele 'ramptoeristenkwamen dinsdag een kijkje nemen bij het gemeentehuis de Nederlandse regering, de vluchtelingenorganisatie van de VN en de Afghaanse ambassade. De spanning loopt hoog op, de huidige situatie is in meerdere opzichten niet meer vol te hou den. De in Oostrum verblijvende zonen geven aan dat zij niet naar Afghanistan terug kunnen, en beslist ook niet zullen gaan. "Daar gaan wij dood, dan kunnen wij net zo goed hier doodgaan", roept Feruz desgevraagd uit. Zijn broer Elias vertelt: "We kunnen niet terug, onze levens lopen daar nog steeds gevaar. Als wij weg moeten, en onze ouders en twee broers blijven hier, wordt onze familie geheel uit elkaar gerukt." De dochter van Feruz is door een vormfout van justitie toege wezen aan zijn ouders, de groot ouders van het kind. Onduidelijk is wat er met haar gaat gebeuren indien er daadwerkelijk tot uitzet ting wordt overgegaan. Mogelijk zullen Feruz en zijn echtgenote zonder kind moeten vertrekken omdat het kind thans onder de in Ysselsteyn dat al. uitgeproce deerd is, komt niet in aanmerking voor een generaal pardon. Ie familie Mehrabi, waar- j een aantal leden in fc^trum verblijft, valt blijk- llur niet onder de generaal- fdonregeling van minister jdonk. De ouders en twee ten hebben vorig jaar een irlopige verblijfsstatus iregen op medische gron- l. Eerder was de complete I elf personen bestaande [haanse familie afgewezen. 5r inspanningen van een tal Oostrumse inwoners gen de ouders en twee tderjarige zonen alsnog {temming om te blijven. fgelopen week hebben alle jhtelingen die onder de gene- Ipardonregeling bericht ont- n. De familie Mehrabi heeft 'vol spanning op bericht zit- Wachten, tot op heden echter r resultaat. Wel hebben zij el het recht om tot medio 11 in Nederland te mogen ver ten door een regeling tussen Vervolg voorpagina Al snel rinkelt het telefoontjes van mensen die 'nieuws' te mel den hebben of slechts nieuwsgie rig zijn naar het hoe en waarom. De redactie krijgt uit zeer betrouwbare bron al snel te horen dat het om twee brieven gaat die bij de gemeente Venray zijn bin nengekomen. waarin een verwij zing staat naar het jongerencen trum Dingus waarmee de gemeente al een jarenlange juridi sche strijd uitvecht. In de brieven, die waren gericht aan het college van B en W van de gemeente Venray en van enkele hakenkrui sen waren voorzien, stond ver meld dat om klokslag 15.00 uur in het gemeentehuis een bom zou ontploffen. De hele dag wordt de kabel krant up-to-date gehouden. Collega-journalist Henk Willemssen is inmiddels ook met 'de bpm' in de weer. Hij legt con tact met Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers en vraagt hem om een reactie op het incident (zie voor pagina). Er wordt druk getelefo neerd en gesproken, en op de redactie komen steeds meer men sen verhaal halen. Zo ook de kers verse deken Harrie Smeets, die enkele foto's van zijn feestelijke installatie in Venray in de winkel komt bestellen en van de gelegen heid gebruikmaakt om even ken nis te komen maken met de redac tie. "Ja, daf is bij u in de achtertuin", schertst hoofdredac teur Christ van den Munekhof. De deken kan er wel om lachen. Hij leest het bericht op de kabelkrant aandachtig en zal dé gebeurtenis sen die dag op de voet blijven vol gen, verzekert hij. MUZIEKSCHOOL ONTRUIMD mandant Peter Bandsma en poli tieman Frans Coumans. Bij een groene schaftl^eet van NLW Bedrijven, die is ingericht als informatieloket, houdt Coumans de wacht. Hij blijft de hele dag het parkeerterrein bewaken, ter wijl vier medewerkers van de afdeling publieksdiensten binnen en buiten mensen te woord die een bezoek aan de balie hadden willen brengen. "Maar waar moet ik nu met mijn post naartoe?" vraagt een vrouw, die met een brief in de hand komt aanlopen. "U mag er nu in ieder geval niet door", krijgt ze van Coumans te horen. "U kunt de post beter mor gen in de bus doen, want vandaag blijft het terrein de hele dag geslo ten. Morgen gaat het gemeente huis waarschijnlijk weer open." De vrouw zucht. "Moet ik weer terug." Ja, helaas. Nood breekt wetten. En het is even veiligheid voor alles bij het gemeentehuis. Peter Bandsma vertelt dat alle ambtenaren en andere bezoekers binnen een half uur buiten waren en dat de hele evacuatie zonder problemen is verlopen Burgemeester en wethouders hebben het vlaggenschip, zoals echte kapiteins betaamt, als Iaat- sten verlaten. Alhoewel, niet als allerlaatste ambtenaren, want naast enkele politiemensen van het zogenaamde bomteam door zoeken ook enkele bedrijfshulp verleners van de gemeente Venray het gebouw. Het hele gemeentehuis wordt door de explosievenploeg, bestaande uit acht medewerkers en twee speur honden, aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, evenals de muziekschool. Ook in het struikgewas rondom het gemeen tehuis wordt druk gesnuffeld. MEER PERS De meeste mensen die een bezoek aan het gemeentehuis wil len brengen, reageren gelaten op het bericht. "Dat dit kan gebeuren in Venray, wraar moet dat toch heen?", "Een bom in het gemeen tehuis? Laat me niet lachen." En: "Dat het hele zaakje maar de lucht in vliegt!" zijn slechts enkele uit spraken die de redactie kan opte kenen voor het gemeentehuis. Weer een uur verstrijkt terwijl steeds meer journalisten toestro men en zelfs de nationale pers haar opwachting maakt. Rond 1 i.OO uur wordt officieel bekend gemaakt dat er inderdaad een bommelding is geweest en dat de politie en de gemeente de mel ding zeer serieus nemen. "Natuurlijk", beaamt een omstan der, "zoiets moeten ze wel serieus nemen." Er is echter nog steeds niets ontdekt. In de tussentijd is ook bij het publiek bekend geworden dat de bom (indien deze er überhaupt is) om 15.00 uur zal exploderen. Gek genoeg komen er rond die tijd steeds meer mensen, waaronder veel kinderen, een kijkje nemen. Ze hebben het nieuws op de kabel krant gelezen of hebben de bom-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3