Met swingende Mök naar de vastelaovend toe 1400 kinderen gaan uit hun dak Inschrijven voor grote optocht Jeugdpaar De Huibuuke Inschrijving voor kinderoptocht Gaolde Hedsbui voor Ria Derikx Vorstebal Boerenbruidspaar De Ruuk Tiny en Herman boerenbruidspaar de Zagewetters Boerenbruidspa De Hedsbuülen Tirolerbruiloft in Oirlo Prinsen receptie Oirlo Zwangerschaps- yoga Carnavals concert Jeugdpaar de Bliekers PEEL EN MAAS Drie van de vijf pronkzittin- gen van vastelaovesvereniging De Piëlhaas zitten er op. Met het laatste weekend voor de boeg, inclusief de uitreiking van de Bronzen Piëlhaas aan Frank Kronenberg, kunnen de samenstellers van Circus Mök tevreden terugkijken. Mök 2004 kenmerkt zich door een hoog lokaal gehalte met enke le gasten uit buurgemeente Horst aan de Maas. Daarbij moet gezegd worden dat met name buuttereed- ner Pierre van Helden als Jerke op de camping de show stal. Humor voerde overigens de boventoon in Mök. Want niet Jerke maar ook de Tessezoepers, die Twieë, Twopet- jes, en de uit Leunen debuterende Wiesneuzen kregen de zaal volop aan het lachen. Dat sommige grappen op of net over het randje gingen, kon de meeste toeschou wers eigenlijk alleen maar meer boeien. Door de inbreng van de plaatselijke artiesten kwam ook de Venrayse politiek weer eens aan haar trekken. Met name 'krachtpatser' Heidens en 'watje' Ruijten (die Twieë), legden het er dik op. Speciale aandacht was er voor joekskapel Zuutjes An, al jaren het huisorkest van het cir cus. De joekskapel bestaat twintig jaar en de muzikanten namen het publiek mee op een muzikale rondreis. Daarbij was naast de muziek ook veel aandacht besteed aan het decor. Geen decor maar een spectaculair licht effect produceerde Buts, een groep Venrayse slagwerkers die met blacklights en fluoriserende stokken en klompen een werve lende show gaven. Datzelfde gold voor de Venrayse dansgroepen Dizzy en Waxx. Waar Waxx uit blonk in originaliteit, was het, naast de choreografie, met name de aankleding van de Dizzy-dames die op het publiek enorme indruk maakte. Wat dat betreft weet de kindergarde echter nog altijd de harten van het publiek te stelen. Kortom een Circus Mök met veel 'schwung', humor en muziek waarbij niemand zich .een moment hoeft te vervelen. Het uitkomen van de jeugd prins en de jeugdprinses van de Huibuuke in Overloon op de lied jesmiddag was een groot succes. In de zeer drukbezochte cultuur bunker werd Jef van de Water door twee Afrikaanse kruiden- brouwers als hoofdgerecht tevoorschijn getoverd uit een reusachtige kookketel. Jeugdprins Jef 1 zal worden bij gestaan door prinses Laura (Huis man). Als nar werd Luuk Weerts tevoorschijn gebrouwen. Vooraf gaande het uitkomen van de jeugdprins kwam de jeugdboeren- bruiloft uit de genoemde kookke tel. De bruidegom is Bart van de Munckhof, zijn trotse carnavals bruid is Loes van Bree. Op carnavalsdinsdag 24 febru ari worden Bep Geerets en Math Drabbels van de Buurt Oeldere Oëst in de onecht verbonden. De bruiloft zal in het teken staan van een Tiroler feest. De huwelijksvol trekking is om 14.49 uur in de 'Tirolerzaal' aan de Hoofdstraat in Oirlo. Donderdag 5 februari 2004-f Afgelopen zondagavond kwam in residentie D n Tommes het boerenbruidspaar uit. De verant woordelijke commissie hiervoor had er weer veel werk van gemaakt. De magie stond tijdens deze avond centraal. En ook nu was het weer een ludieke en spannende avond. Als eersten werden de ouders van het bruidspaar onthuld. Dit waren Els Emonts en Joep Ver- steegen. van de bruidegom waren dat Bea en Henk Rijbroek, de ceremoniemeester is Ans Tonen. Uit de zaal werden Tiny en Her man Zegers geplukt als het nieu we boerenbruidspaar. Dit zijn geen onbekenden in de vastelao- veswereld. Herman is elf jaar vorst geweest van de Zagewet ters, zit nu nog in het bestuur, waarin hij de pr verzorgt, en onder-voorzitter is. Op de zittings avonden is hij naast Theike, Ties- Op zondag 8 februari biedt vas telaovesvereniging De Spur- riernök uit Oirlo het prinsenpaar Hans d'n twedde en prinses Moni que samen met jeugdprins Rob d'n urste een receptie aan. De receptie is van 14.11 tot 15.11 uur in zaal De Linde aan de Hoofd straat 34 in Oirlo. ke, en samen nemen ze al vele jaren de dorpspolitiek op de hak. Ook is hij de secretaris van de Vorstenraod Rooy. Tiny zit in de kemissie vastelaoveskrant, in de kemissie vastelaovcsmis, werkt mee aan de optredens van de hof dames op de zittingsavonden, en samen met de hofdames verzor gen ze het eten voor de prins en zijn gevolg tijdens de vastelaoves- daag. Herman werkt als bedrijfs leider/ verkoper bij Eigen Haard city meubel in Sevenum. Toen dit bekend was moesten er nog de getuigen komen.... en dat werd een regelrechte verrassing voor het boerenbruidspaar, want dat werden Piet Hermans en Hay Phi- lipsen. Met de vastelaovend zullen ze door het leven gaan als T-iny van Toën van de Ven van de Spekklef uit Ploë en Agnes Wens uit het Huibuukelaand en Herman van Bertus Zegers van d' n uutkiekto- re en Gon van Petran Pouwels uit het Spurriemökkeland. Op vaste- laovesdinsdag treden ze onecht in het huwelijk om 19.49 uur in het Verkeshuus van Merselo. Pluspakket Groene Kruis orga niseert doorlopen cursussen zwangerschapsyoga in Venlo en Venray. Aanmelding voor deze cursus kan vanaf de twaalfde week in de zwangerschap. Rond de twintig ste week van de zwangerschap kan worden gestart met de cur sus, die bestaat uit vijftien bijeen komsten waarvan twee partner- lessen van 2,5 uur. En natuurlijk krijgen leden van Pluspakket Groene Kruis korting op deze cur sus. Interesse? Bel dan Klantenservice Groene Kruis tijdens kantooruren: 077- 3209595. Tijdens het Aldewieverbal in Blitterswijck werden Jan en Truus Franssen - Van Leendert gepresen teerd als het boerenbruidspaar 2004. Hun getuigen zijn Stef Katelaan en Niels Hendrix. De organisatie van de boerenbruiloft is dit jaar in handen van het St. Antonius Abt Gilde. De jeugdige Ruuk zullen dit jaar voorgegaan worden door jeugd prins Robbert I (Robbert Beurs- kens) met adjudant Roel (Tax). De receptie van jeugdprins Robben vindt plaats op zondag 22 februari om 14.11 uur in de Roekenburcht. Het jeugdboerenbruidspaar wordt dit jaar gevormd door Stijn Vermazeren en Daisy Stoks. Zij zullen op zondag 15 februari 2004 door jeugdprins Robbert in de onecht verbonden worden. Met je eigen idee, alleen of in groepsverband, voorbij trekken aan 20.000 mensen langs de route. Ooit je eigen kunstje laten zien aan zoveel mensen? Vast niet. Het kan wel tijdens de grote optocht in Venray op maandag .23 februari. De commissie Optocht Bals van de Piëlhaas heeft alweer alle voorzorgsmaatregelen getroffen om de grootste bonte stoet van het jaar aan Rooy te pre senteren. Zij kunnen dat niet dlleen en zijn natuurlijk erg afhan kelijk van al die honderden deel nemers die ook dit jaar weer een keur aan ludieke ideeën de revue laten passeren. Ook jouw idee kan hier tussen zitten, de deelna me is namelijk geheel gratis en als het erg leuk is kan je er nog een prijs mee winnen ook. Uiteraard is deelname al een beleving op zich. Hoe je dan mee kan doen? Gewoon je inschrijven tijdens een van de inschrijfochtenden. Op de zondagen 8 en 15 februari zitten de leden van de commissie weer voor je klaar in 't Upke van 11.30 tot 13-00 uur öm je er alles over te vertellen. Als je eënmaal mcegë- daan hebt hoef je je in ieder geval niet meer af te vragen wat je die bewuste maandag nou eens zal gaan doen. Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 22 februari de kienderoptocht. Deelname is gra tis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht kunnen zich aanmelden in Café 't Upke op de zondagen 8 en 15 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is: sprookjes, Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepa len hoe je meedoet. De onderver deling bij de inschrijving is: een lingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas, school of vereniging deel nemen. De laatste kans om je te laten inschrijven is op carnavals zondag'22 februari tussen 11 30 en 13-00 uur in de jeugdtent op het Hcnseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van de Haze keutel met de het prinselijke trio, de vorst, de Jeugdraad van II en de Garde. Voor meer informatie kun je contact opnemen met de voorzitter optochtcommissie, Wout Claessens, telefoon 0478- 582732 woutclaessens@hotmaiI.com of www.pielhaas.nl/hazekeutel Ria Derikx-Van Helden, geboren in Melderslo en in 1970 getrouwd met Wim Derikx van 't Volen, op zater dag 21 februari in de Gelder- koel d'n Gaolde Hedsbuul, de hoogste Heidse carnavalson derscheiding, voor al het werk dat zij als vrijwilligster voor Heide heeft verricht. Ria is de mam van Nicole, Monique en Geert-Jan en oma van Sem. Ook heeft ze nog twee schoon zonen. Ria is ontzettend actief binnen het verenigingsleven in Heide. In 1976 werd zij gevraagd om de dorpsraad te komen versterken. Dit was haar eerste vrijwilligsters- taak. Na enkele jaren nam zij het secretariaat over, ze deed dit werk tot 1984. In die tijd was net de peuterspeelzaal gestart. In 1986 begon Ria daar als leidster en ze heeft dat zeventien jaar vol gehouden. In die periode volgde ze verschillende cursussen die ten goede kwamen aan de ontwikke ling van de peuters. Vanaf 1985 tot aan de dag van vandaag is Ria contactpersoon van de Neder landse Kankerbestrijding. Sinds 1985 (met een kleine onderbre king) leest Ria ook nog regelmatig voor in de kerk en haar naam staat 40* ook nog op een lijstje met vi ligsters die de kerk poetsen.) lang stond Ria klaar als lees der en hielp zij mee me spellenmiddagen op de toen lagere school. Haar grootsi meest intensiefste taak wasfl wel haar taak als voorzitsie Zij Actief; de vroege LVB. Ti jaar geleden kwam Ria bestuur en al na twee jaar wee voorzitster. Ook was zij sinds tijd de afgevaardigde van H> naar het kringbestuur in Vcfl In januari van dit jaar is zed mee gestopt. Al met al heeft haar voetsporen als vrijwilj in Heide dus wel verdiend, j Op woensdagavond 18 februari geeft het Harmonie Orkest Noord- Limburg haar traditionele jaarlijk se carnavalsconcert in 't Gasthoês in Horst. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19 30 uur. Het Harmonie Orkest Noord-Limburg o.l.v. Sjef Klinkers zal 'n belangrijk deel van de muzi kale invulling van deze avond voor z'n rekening nemen. Als eigen zangsolisten zullen Ankie Titulaer en Theo van Kollenburg hieraan hun steentje bijdragen. Daarnaast hebben ze zich verze kerd van de medewerking van enkele bekende groepen uit de omgeving, te weten: De Sjanellek- es uit Venray, De AMC zangers uit Meterik en Thijssen, Thijs en Co uit Horst. Soms denk je wel eens 'Wie komen er allemaal?' of 'Zal het wel gezellig worden?' Nou daar zal het allemaal niet aanliggen tij dens de aankomende editie van het Vorstebal. Want het leukste van een Bal Masqué is dat je niet weet wie er allemaal zijn en je dus veel sneller contact op doet. Jong of oud, Piëlhaas of Pielhazinneke op dit bal is iedereen gelijk. De grote verrassing iser pas bij het afnemen van de maskers na het grote defile voorafgaand, aan de prijsuitreiking. Net ais' vorig jaar zal dit jaar weer sporthal De Wet- teling fungeren als balzaal voor alle feestelijk uitgedoste carna valsvierders die zich presenteren aan hun vorst Fun. Zie het als de pre-presentation van het seizoen 2003-2004. Op dit bal geldt geen dress-code, en er wordt geen thema opgedragen, neem enkel een woord in je achterhoofd mee: carnaval. Alle dolle carnavalsda gen staat het trio 2004 in de spot lights, maar op 14 februari om 11 vóór 8 's avonds zullen zij een stapje terug doen voor vorst Fun, nu zal het zijn avond worden. Wanneer u enkele jaren vol in het feestgedruis zat. maar daar nu wat minder van meekrijgt, kunt u natuurlijk toch even de sfeer körriën proeven op dit intieme bal. Het Vorstebal kenmerkt zich namelijk al geruime tijd door haar knusse opzet. Leuke muziek uit de instrumenten van de Hofkapel en een feestelijke aankleding, maar geen springende en wild hossende massa. Een mooi bal voor iedereen tussen de 18 en 88. Om 19-49 uur gaan de grote deu ren van de balzaal weer open. Als boerenbruidspaar van carna valsvereniging De Hedsbuülen zijn Carla van Jan van Piet d'n Slechter aon d'n haven uur 't Kic- legat en Sien van Jos de Kunsten maker uut Maoneblusserslaand en Otto van Jan van Frans van De Hulster uut ut Jocusriek en Mare- se van Mieke's Nol ziene Grad uut ut Vosseriek (Carla ei Schreurs) uitgeroepen, met hun kinderen Wilmer,( na en Catalina zullen zij een feest, houden op carnavals? 24 februari om 14.33 uur Gelderkoel waar Otto en 0 de onecht zullen worden vj den. Op de jeugdzittingsavond van de Bliekers in Maashees is op een spectaculaire manier onthuld wie de nieuwe jeugdprins en jeugd prinses zijn geworden: prins Harm Arts en prinses Mei Duij- kers. Afgelopen zondag vond voor de derde keer in successie Circus Mök vur Kiender plaats in de Schouwburg Venray. Twee voor stellingen waren totaal uitver kocht en dus was de schouwburg helemaal vol, met kinderen in de leeftijd 6 tot 12 jaar. Dat de kinde ren er zin in hadden bleek al snel. De eersten waren om 11.30 uur al bij de ingang, terwijl de eerste voorstelling pas om 13-00 uur begon. Toen om 13 00 uur alle kinderen hun plaats hadden gevonden in de zaal, openden Pipo en Mamaloe de voorstelling door het doek te openen. Vier basisscholen deden mee aan de voorstelling. De leerlingen van De Bongerd toonden met verve hun slagwerkkunsten, Petrus Banden kwam met een toneelstuk waarbij gelachen werd, omdat de snel heid van het stuk constant anders werd. de Foekepot bracht met eigen geschreven teksten diverse liedjes ten gehore en de Keg bracht een lied over het Rooys dialect. De dansen werden ver zorgd door de Kiendergarde. als indianen, en dansschool Myrna van den Bosch met een dans over muizen. De kaas ontbrak natuur lijk niet. De Stieve waren ook terug op Mök. Zij hadden geoe fend in de turnhal en brachten I brachten een bezoekje aan de voorstelling, en zongen met Oewieë twee nummers, waarbij het dak van de schouwburg er bijna af ging. Ook Carlo Vuur was er. Hij kwam rennend de zaal bin nen. met een paraplu, waar het water vanaf viel. Verschillende kinderen kregen water over zich, waardoor de kinderen hard moes ten lachen. Hij was verliefd op de tandartsassistente en vroeg een paar kinderen uit het publiek hem te helpen. Kevin speelde de act schitterend mee. Tot slot werd er een medley ten gehore gebracht van allemaal bekende nummers met de nieuwe Stieve een aantal prachtige sprongen over de kast. De oude Stieve hadden flink geoe fend op de ringen. Dit leidde tot hilariteit in de zaal, zeker toen een van de gymnasten een van de ringen losliet. Het trio van de Piël haas met vorst Fun en prins Willy Alle kinderen dansten d zaal, liepen polonaises ei den met hun armen. Het delijk een zeer geslaagde waarbij 1400 kinderen dak zijn gegaan. De coi Mök in nauwe samenwerk de Hazekeutel, het person de schouwburg en hei waren er trots op dit te organiseren. Volgend jaarl zeker weer een Circus ft Kiender. De allerkleinsten van school Myrna van den Bi. zorgden een dans over »i

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16