Meerlo-Wanssum blitterswijck krijgt eindelijk een jongerencentrum Midsummer-pop te zien op L1-TV Noodweer treft straatkinderproject Rio de Janeiro (Brazilië) Verkoop bouwkavel Geijsteren Service rubriek Afvalwijzer PEEL EN MAAS Kerstboom- versnipperen Sluiting gemeentehuis Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. agii jEL EN MAAS Donderdag 1 januari 2004 - Pagina 7 ichting DIM hoopt voor de zomervakantie verbouwd pand te openen Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-1300 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck. tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432^ (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis- j handeling, Postbus 219, 5913 ST j Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN i Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505. email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke 1 derde dinsdag van de maand van 1 10:00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 -1 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- '1 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij-1 I dag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van j 10.00-12.30 uur. klei t kri bl die rwai ook jven eken oor leei egii i 1. M1 'lijki jjkll Ij Unieke filmbeelden Dankzij Ll-televisie zullen binnenkort de harten van veel vijftigplussers harder gaan kloppen. De Limburgse televi siezender zendt namelijk via haar programma Tijd voor Toen unieke filmbeelden uit van het legendarische Mid- summer-popfestival in het Noord-Limburgse Meerlo. Dat festival vond plaats van 1969 tot en met 1974. Redacteur Fred Cammaerts van LI-tv is zo onder de indruk van het beeldmateriaal en het tijds beeld dat de film toont dat beslo ten is om er twee uitzendingen van een half uurtje aan te beste den. De historische beelden wor den afgewisseld door korte gesprekjes met mede-organisator en cineast van de film René Poels uit Meerlo, mede-organisator Karl Dittrich, thans woonachtig in Maastricht, radiomaker Hubert van Hoof van LI-radio -hij maakte in Meerlo zijn eerste radioreporta ge voor de regionale omroep- en Hans op de Coul, destijds opbouwwerker in Meerlo en oms treken. Op woensdag 14 januari 2004 wordt deel 1 uitgezonden vanaf 17:06 uur en dan nog een paar keer herhaald in de avonduren. Deel 2 van de Midsummer-pop- film wordt een week later uitge zonden, op woensdag 21 januari vanaf 17. 06. Op donderdag, aan sluitend op de uitzenddata (dus 15 en 22 januari), wordt de afleve ring een aantal keren herhaald in de dagcarrousel en mogelijk dat de film ook op de zondagen nog te zien is. Begin jaren zeventig stond Meerlo stevig op de kaart van de popmuziek in Nederland. Het Midsummer-popfestival -drie dagen en nachten aan een stuk muziek op het terrein van de plaatselijke ruitervereniging- was een begrip. Het affiche sprak én spreekt nog steeds tot de verbeel ding: Genesis, Colin Blunstone, Nico van de The Velvet Underg round, Argent, Focus, CCC ine en Shakin Stevens and the Sunset zijn klinkende namen. De sfeer van weleer gaat dus weer herleven dankzij LI televisie met het uit zenden van delen van de unieke film over destijds Nederlands mooiste en gezelligste popfesti val. De journalist René Poels, des tijds een van de initiatiefnemers en dragende krachten van het fes tival, maakte tussen de bedrijven door met zijn super-8-camera van de Midsummer-pop-festivals 1972 en 1974 opnames die dik een kwart eeuw geleden gerust legendarisch mogen worden genoemd. Bij gelegenheid van de exposi tie JONG in het Limburgs Muse um werd de film al twee keer ver toond in een uitverkochte filmzaal. De collage die wordt ver toond laat vooral zien wat er op het festivalterrein en de camping gebeurt. Je zou het kunnen samenvatten: kleurrijke jongeren beleven in Meerlo de ultieme vrij heid. Met voor noodgevallen een speciaal drugsteam van de Katho lieke Universiteit van Nijmegen achter de hand. De kijker geniet van de beelden en tegelijk van het verhaal van Midsummer-pop. René Poels heeft de films beschik baar gesteld aan het Limburgs Film en Video Archief dat onder gebracht is in Limburgs Museum te Venlo. EVENEMENT Poels herinnert zich nog als de dag van gisteren dat de festivalja ren een fantastische tijd was waar in jongerencentrum Merlin, de organisator van het openlucht spektakel, met veel mensen in een klein dorp als Meerlo een groot evenement organiseerde. Alle kranten schreven erover en stuurden verslaggevers naar het Noord-Limburgse Meerlo. Muziek bladen als OOR schreven lovende stukken over het festival, de muziek en de organisatie. Meerlo stond ineens op de kaart. Duizen den jongeren uit het hele land togen af naar Meerlo om voor de eerste keer van hun leven naar een meerdaags muziekfestival te gaan. Ze kwamen genieten van het Midsummerfeest, de muziek, de nachten en de ongedwongen sfeer. Vrijheid, blijheid! Een paar cijfers: het eerste Mid summer-popfestival in 1970 werd bezocht door tweeduizend bezoe kers, het tweede door driedui zend en het derde door vierdui zend. Het laatste festival in 1974 trok meer dan vijfduizend bezoe kers. Twee keer werd het festival geteisterd door noodweer. Storm, onweer en regen. Veel regen! In 1972 werd besloten om tijdens het festival een 10.000 m2 grote tent van Neptunus Kessel te plaat sen op het terrein om het publiek op het terrein te houden. In de hele regio was bij de boerenbon den geen meter plastic meer te krijgen. Maar ondanks de regen bleef de sfeer en genoot iedereen onder de plastic. Behalve de men sen van de organisatie: die liepen als verzopen katers rond om alles te regelen. De filmbeelden spre ken boekdelen. In 1974 viel het doek voor Mid summer-pop. "We vonden het welletjes. Vijf jaar lang werd zowat alle vrije tijd opgeslokt door het festival. We wilden weer wat anders gaan doen. Wat blijft is een prachtige herinnering", aldus René Poels. Begin jaren zeventig stond Meerlo stevig op de kaart van de popmuziek in Nederland. Het Midsummer-popfestival -drie dagen en nachten aan een stuk muziek op het terrein van de plaatselijke ruitervereniging- was een begrip. Binnenkort kan de gemeente Meerlo-Wanssum een bouwkavel voor een vrijstaande woning aan de Graaf van Schellaertstraat in Geijsteren gaan uitgeven. De kavel heeft een oppen-lakte van circa 940 m2. De koop prijs bedraagt 131.600 euro (140 euro p/m2, exclusief btw en kosten koper). Bij de toewijzing hebben inwoners van Geijsteren die sociaal of economisch gebondenen zijn aan het dorp voorrang boven inwoners uit andere dorpen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Pas als in deze categorieën geen belangstellenden zijn, komen mensen van buiten de gemeente aan de beurt. Indien in een van de categorieën meerdere gegadig den zijn, wordt er geloot. Voor belangstellenden is bij de gemeente MeerioWanssum een informatiemap en een inschrijvingsverklaring besdiikbaar. U kunt deze opvragen bij bureau Openbare Werken (699271). Binnenkort valt de nieuwe afvalwijzer voor 2004 weer bij alle bewoners van de gemeente Meerlo-Wanssum in de brieven bus. In de afvalwijzer vindt u veel nuttige informatie over het schei den van huishoudelijke afvalstof fen en waar en hoe u deze kunt aanbieden. Op de voorkant treft u de kalen der aan met de speciale inzamel- dagen in de gemeente. De ophaal dag voor gft- en restafval is altijd de woensdag. In de oneven weken wordt gft-afval opgehaald en in de even weken restafval. De containers moeten al vanaf 7.00 uur aan de straat staan. Als u geen afvalwijzer 2004 heeft ontvangen, dan kunt u even bellen met de gemeente (tele foon: 699222) of de brochure in het gemeentehuis ophalen. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl Ook dit jaar kunt u uw kerst boom weer gratis laten versnippe ren. De versnipperaar staat op zaterdag 10 januari 2004 in: Geijsteren: van 09.00 - 09.30 uur bij de kerk; Wanssum: van 09.45 - 10.30 uur op het kermis terrein; Blitterswijck: van 11.00 - 11.45 uur op het kerkplein; Meer lo: van 13.00 - 14.00 uur op het speelterrein aan de Burgveldweg; Tienray: van 14.15 -14.45 uur op het kermisterrein; Swolgen: van 15.00 - 15.30 uur op het parkeer terrein aan de Mgr. Aertsstraat. De kerstboom kan alleen zónder pot en zónder juten zak worden ver snipperd. Uiteraard mogen er ook geen versierselen meer aan zitten! Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) rdi: Een enorm noodweer in Rio de Janeiro (Brazilië) heeft het straatkinderproject Sao Mar- tinho, waarvoor zowel in Ven ray als Meerlo-Wanssum actie wordt gevoerd, zeer getroffen. In de grote volkswijk Vicente de Carvalho, waar de Lim burgs/Brabantse stichting Sint Martinus al enkele jaren een straatkinderproject steunt, is de helft van het golfplatendak van een overdekte speelplaats weggewaaid. Gelukkig waren tijdens de storm geen kinderen aanwezig en zijn er ook geen gewonden geval len. De schade is enorm. Een deel van de golfplaten is terechtgeko men op het meisjeshuis (straat meisjes met baby's) dat tien jaar geleden door SOS Meerlo-Wans sum is gebouwd. De schade daar valt mee, zo laat Leo Sales, direc teur van Sao Martinho in Rio. per Vandaag (\yoensdag 31 decem ber) is het gemeentehuis 's mid dags gesloten, net als op vrijdag 2 januari en maandag 5 januari. Op maandag 5 januari is het gemeente huis van 13.30 uur tot 16.00 uur telefon-pch bereikbaar. mail weten. Er moet op korte ter mijn een nieuw dak worden aan gelegd. De leidinggevenden van Sao Martinho hebben de Neder landse partner gevraagd daarbij te helpen omdat ze zelf geen geld in reserve hebben. De Stichting Sint Martinus Nederland zoekt momenteel sponsoren in het land die bereid zijn om mee te helpen het golfplatendak te herstellen. Zo'n dak over de speelplaats is van groot belang. In de zomer maanden beschermd het de kin deren tegen de stekende zon en bij regenachtig weer in de winter maanden kan de speelplaats gewoon worden gebruikt. Op deze speelplaats vinden tal van activiteiten plaats met straatkinde- Een deel van het grote golfpla tendak van een overdekte speel plaats is volledig weggewaaid. ren. Zo repeteert de grote show en drumband van Sao Martinho hier enkele keren per week en worden er ook tal van sportevene menten gehouden. Ook is het een ontmoetingsplaats van straatkin deren, kinderen uit de krottenwij ken en kinderen uit de arme volkswijken. Mensen die Sao Mar tinho willen helpen om deze cata strofe te verhelpen kunnen con tact opnemen met bestuurslid René Poels (06-53404272) of een bijdrage overmaken op bankreke ning: 17.74.12.089 of Postbankre kening nr. 40.70.38. maar Leo Schraven heeft goede hoop dat bezwaren achterwege blijven. "We hebben sterk ingezet op communicatie met de dorps raad, de buren en het parochie huis. Ze zijn tijdig geïnformeerd, hebben met ons kunnen meepra ten en meedenken. Bovendien hebben experts gekeken naar mogelijke geluidsoverlast en heeft de architect dat in zijn bestek meegenomen. Ik vind dat we ons huiswerk goed hebben gedaan." DUBBEL PLEZIERIG Als alles volgens wens verloopt, start in maart de verbouwing en gaat het jongerencentrum aan de Maasweg in Blitterswijck nog voor de zomervakantie open. "Het is de bedoeling dat het centrum op woensdagmiddag, en op vrij dag-, zaterdag- en zondagavond is geopend." De exploitatie en het beheer van het jeugdhome, dat nog een eigen naam zal krijgen, komt in handen van Stichting DIM. De Stichting huurt het pand van eigenaar het parochiehuis. Voor Leo Schraven zelf zal de oplevering in juli dubbel plezierig zijn. "Dan is ruim vijf jaar arbeid beloond. De aanhouder heeft gewonnen. En bovendien wordt mijn dochter in juli 12 jaar. Kan ze op haar verjaardag meteen naar het jongerencentrum." Ze dachten alles zelf voor %-4lkaar te kunnen boksen, "paar Nederland is een regel- jesland, zeker als het gaat om (ouwvoorschriften en veilig- aeidsnormen. En dat heeft :hting DIM geweten. Na uit- ïdelijk voor de zoveelste teer te zijn teruggefloten, pesloot het bestuur het spel rolledig volgens de regels te [pelen. De vasthoudendheid yordt dan toch beloond, al luurde het bijna vijf jaar. Nog |s foor de zomer hoopt Stichting DIM het eigen home voor de t Blitterswijckse jeugd tussen de 12 en 21 jaar te kunnen ope nen. Tenminste: als er geen bezwaar wordt aangetekend jegen de officiële aanvraag r^yan een bouwvergunning. De jeugd van Blitterswijck ver toeft overal en nergens. De oude re jeugd zoekt haar vertier in de cafés, de jongere jeugd hangt rond op straat en dat gaat niet [altijd zonder overlast gepaard, en een deel van de jongeren wordt gedoogd in een caravan die als een soort van mini jeugdhonk dienst doet. Vijf jaar geleden was [de situatie niet veel beter. Uit een I [onderzoek naar de leefbaarheid ivan de kleine kernen kwam des- ftijds sterk naar voren dat er behoefte was aan een jongeren centrum voor de jeugd van 12 tot 21 jaar. Om die wens handen en voeten te geven, werd Stichting DIM opgericht. Een stichting die ijverde voor de realisatie van dat jeugdcentrum. De ambities en missie waren snel geformuleerd, maar de uitwerking bleek geen sinecure. "We dachten er te een voudig over", geeft voorzitter Leo Schraven toe. "We hadden het idee dat we het allemaal zelf kon den regelen. Maar telkens werden we teruggefloten: of er waren te weinig centen, of het bleek dat het pand niet voldeed aan alle eisen en voorschriften, of we kre gen op voorhand al geen vergun ning, of onze plannen waren onvoldoende onderbouwd. Dat was best frustrerend, omdat we telkens opnieuw konden begin nen." SUBSIDIOLOOG Uiteindelijk besloot de stichting het spel volledig volgens de regels te spelen. Zeker toen via het parochiehuis in Blitterswijck een pand werd aangeboden. Een pand dat met de naam 't Honk eerder dienst deed als kinderopvangcen trum. Stichting DIM nam een subsi- dioloog in de arm. "Die man wist precies welke wegen we moesten bewandelen om subsidies binnen te halen. En dat hielp. De gemeen te wilde de verbouwing van 't Honk subsidiëren en ook andere, externe geldschieters hielpen ons. Uiteindelijk kregen we zo de financiële dekking voor de begro ting van om en nabij de 125.000 euro." DIM ging ook in zee mét een architect. "Ook dat was bitte re noodzaak, want een pand moet aan heel erg veel regels en voor schriften voldoen wil je vergun ning krijgen om er bijvoorbeeld een jeugdcentrum te vestigen. En er gaat snel veel tijd voorbij om aan al die voorschriften te voor doen." HUISWERK Toen twee maanden geleden de goedkeuring van de welstands commissie van de gemeente Meerlo-Wanssum op de deurmat viel, had Stichting DIM bijna alle vereiste vergunningen binnen. Alleen de officiële bouwvergun ning ontbreekt nog. Maar ook dat proces is ingezet. "De officiële bouwaanvraag is gepubliceerd. Na twaalf maanden wordt die aan vraag normaliter omgezet in een bouwvergunning. Mits er geen bezwaren worden aangetekend. Tenminste, bezwaren die zijn gegrond." Zeker weten doet hij het niet,

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7