W Kies Techniek: een brug naar de toekomst! Wintersafari in Zoo Pare Kalender Sint Anna in de verkoop Politieloket Overloon gaat sluiten Vrijetijdsgids Voorbereidings besluiten Waar naar toe met de kerstboom? Bekendmakingen gemeente Venray Wet milieubeheer Milieujaar programma 2004 Ophalen huisvuil TAXATIES Een schoon begin van 2004 N Tarieven 2004 Expositie modelfotografie Muzikanten opgelet Dizzy Jazzdance Hart, sport gezondheid PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 2004 - Pagin, ,EÏ De genoemde aanvragen, nadere eis en melding en alle op de aanvragen, nadere eis en melding betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergun ningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - Maatschap Cornelissen, Rip- seweg 4 te Vredepeel voor een revisievergunning voor een akkerbouwbedrijf en rundveehouderij, gelegen aan Ripseweg 4 te Vrede- peel. Maatschap van Casteren, Lollebeekweg 20 te Casten- ray voor een revisievergun ning voor een fokvarkens- houderij annex akkerbouw- en vollegronds tuinbouwbe drijf, gelegen aan Lollebeek weg 20 te Casten ray. - J. en J. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen voor een revi sievergunning voor een melkrundvee- en vleesvar kenshouderij annex kaasma kerij (zuivelbereiding), gele gen aan Eijkenhofweg 7 te Veulen. De vergunningen worden onder oplegging van voorschrif ten en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 31 januari 2003 tot en met I I februari 2004 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: - Essent Netwerk Limburg BV, Postbus 8015 te Maas- bree voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer, gelegen aan Ambachtstraat te Venray. De melding kan worden inge- zien van 31 december 2003 tot en met 14 januari 2004 (2 weken) in het gemeentehuis. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij besloten hebben tot het ambtshalve wij zigen van een nadere eis voor: - Café Sono, Patersstraat 9 te Venray krachtens het Besluit horeca-, sport en recreatie-inrichtingen milieubeheer, houdt in de verplichting tot het aan brengen van geluidsbegren zers op alle binnen de inrichting van Café Sono, gelegen aan Patersstraat 9 te Venray, aanwezige muziekinstallaties opgelegd aan de beheerder c.q. exploitant van de inrichting die zodanig zijn afgesteld dat het geluidsniveau in de inrichting niet meer bedraagt dan 80 dB(A) gedurende de nachtperiode (23.00 uur -07.00 uur), 85 dB(A) gedurende de avond periode 19.00 uur - 23.00 uur) en 90 dB(A) gedurende de dagperiode 07.00 uur - 19.00 uur). Indien voor noemde geluidsbegrenzer niet afregelbaar is per genoemde perioden, dan dient de geluidsbegrenzer te zijn afgeregeld op het geluidsniveau voor de maat gevende periode (i.e. de nachtperiode) en derhalve op een waarde van 80 dB(A). Bij deze geluidsni veaus dienen deuren en ramen gesloten te zijn. Het besluit en alle overige op de nadere eis betrekking heb bende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 31 december 2003 tot en met I I februari 2004 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het Ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 31 december 2003 Burgemeester er; wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken, gelet op artikel 4.21 lid 3 Wet Milieubeheer, bekend dat de gemeenteraad, op grond van artikel 4.20 Wet milieube heer, het Milieuprogramma 2004 heeft vastgesteld. Het programma omvat: a. een overzicht van de door het gemeentebestuur in 2004 te verrichten activitei ten ter uitvoering van de bij wettelijk voorschrift met het oog op de bescherming van het milieu aan het gemeentebestuur opgedra gen taken. Onderdeel van dit overzicht vormen: de jaarschijf 2004 uit het vast gestelde milieubeleidsplan en de uitvoering van de aan bevelingen van de VROM- Inspectie. b. de financiële gevolgen van de onder a. bedoelde activi teiten. Het Milieuprogramma ligt ter inzage van 3 I december 2003 tot en met 28 januari 2004 in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Venray, 23 december 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens deze, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Met het oog op de feestdagen wordt het huisvuil dat normaal op donderdag I januari wordt gereden op zaterdag 3 januari. Tevens delen wij u mede dat het MIC (Milieu Informatie Cen trum) voor al uw vragen en of klachten over Diftar of uw afval bakken gesloten zal zijn van maandag 29 december 2003 tot en met vrijdag 2 januari 2004. Gebied KTS/MBO en Buitengebied Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 23 december 2003 heeft verklaard dat bestemmings plannen worden voorbereid: a. voor het gebied KTS/MBO in Venray, globaal omsloten door de St. Jozefweg, de Hemonystraat en de Tol straat. Voor dit gebied is een herstructurering voor zien ten behoeve van (zorg)woningbouw, (deels) ondergronds parkeren en de herinrichting van de openbare ruimte; b. voor het gehele buitenge bied van de gemeente Ven ray, mede ter voorkoming van ongewenste ontwikke lingen met betrekking tot het door het provinciaal bestuur vast te stellen Reconstructieplan Noord en Midden-Limburg. Deze voorbereidingsbesluiten treden in werking op maandag 5 januari 2004 en liggen met ingang van die datum voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maan dag van 12.00 tot 20.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en bui ten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnummer 0478-523333. Tegen bovengenoemde beslui ten kunnen belanghebbenden van 5 januari 2004 tot en met 16 februari 2004 ingevolge de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de Gemeen teraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Indien een bezwaarschrift is inge diend, kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Presi dent van de Arrondissements rechtbank te Roermond, Sec tor Bestuursrecht, Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, 31 december 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secreta- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING I» DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Tijdens de feestdagen ver maakt iedereen zich met een hapje en een drankje en gezelli ge versieringen. De gemeente Venray vraagt u allen om het afval wat de feest dagen met zich mee brengt net jes op te ruimen. Dus graag de kerstbomen naar de verzamelplaats of ver brandingsplaats, het afval (ook restanten van vuurwerk) in de afvalbak en het glas in de glas bak. De gemeente vertrouwt op uw medewerking en wenst u allen fijne dagen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het vernieuwen tuinbouw kas aan de Ericaweg 5 te Oirlo tnv Mts. Geven-Joos- ten, Ericaweg 5; - het ged. vernieuwen/veran deren dak van woning aan de St Odastraat 8 te Venray tnv M.P.J. Alards, St. Odas traat 8; - het ged. vernieuwen/veran deren dak van woning aan de St Odastraat 8 te Venray tnv H.M.G. Litjens, St. Odastraat 22; het vernieuwen bedrijfswo ning aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo tnv R.G.T. Zan ders, Bremmenkamp 2; het veranderen onder- en bovenverdieping pand aan de Gasstraat 16a te Venray tnv J.A.T. Janssens, Vlinder bloem 2 te Venray; het vergroten woning aan de Jofferspas 9 te Oostrum tnv P.C.M. Fleurkens, Jofferspas 9; het veranderen van de woning aan de Ysselsteynse- weg 67 te Ysselsteyn tnv E.H.P. Houben, Ysselsteyn- seweg 67; het oprichten vleesvarkens stal aan de Kempkenberg 2a Net als vorig jaar gaat de gemeente Venray dit jaar de kerstbomen op een aantal loca ties verzamelen zodat de ophaaldienst Sita ze sneller kan afvoeren. Vanaf 2 januari wor den deze plekken afgezet met dranghekken, waarbinnen de kerstbomen gedeponeerd kun nen worden. Er komen zes loca ties verspreid over de wijken in Venray en vijf locaties in de kerkdorpen. U kunt tot en met 9 januari in de kerkdorpen en tot en met I I januari in Venray de kerstbomen brengen. Daarna kunt u hem nog versnipperen in de groene gft-container of bren gen naar het milieustation. De zes locaties in de wijken: Brukske: Grasveld tussen Kiosk en de Sporthal, dus tussen school en sporthal Landweert: Sporthal De Weert (fietspad Fluitekruid, direct na verharding Pastinaak) Veltum: Weg in de Berg Antoniusveld: Antoniusveldweg (Grasveld op de grote sigaar) Centrum Zuid: Grasveld tegen over Politiebureau Centrum Noord:Grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg De vijf locaties in de dorpen: Castenray: Bij de glasbak in de Pastoor Verheggenstraat Heide: Heidseweg bij de oude loods van Jansen Oirlo: Onder de Linde aan de Zuidzijde Smakt: Parkeerterrein tegen over de kapel Vredepeel: Kerkplein In de dorpen die niet genoemd zijn (Leunen, Merselo, Veulen, Ysselsteyn en Oostrum) ver zorgt de dorpsraad zelf de kerstboomverbranding. te Ysselsteyn tnv Maatschap Derikx, Zeilbergweg I I te Ysselsteyn; - het veranderen/vergroten rundveestal aan de Begijn hofweg 4 te Heide tnv Maat schap van Rens, Begijnhof weg 4; - het oprichten van een eier- opslagloods aan de De Zomp 4 te Venray tnv Pluimveebedrijf Colbers BV, Blakterweg 4a te Oirlo. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van bouwwerk (kas) aan de Ericaweg 5 te Oirlo tnv Mts. Geven-Joos- ten, Ericaweg 5; - het slopen bedrijfswoning aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo tnv J.A.L. Zanders, Bremmenkamp 2; - het gedeeltelijk slopen van rundveestal aan de Begijn hofweg 4 te Heide tnv Maat schap van Rens, Begijnhof weg 4. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. -en carpo 74 te Ve T.A.L. Houwen, Penningkruid 74; - het verplaatsen voordeur aan de Kogeldistel 22 te Venray tnv F.W. Gielen, Kogeldistel 22; - het bouwen vleesvarkensstal aan de Spurkt 12 te Smakt tnv M.J.G. van de Winkel, Spurkt 12; -het vergroten kraamstal aan de Spurkt 12 te Smakt tnv M.J.G. van de Winkel, Spurkt 12; - het vernieuwen loods aan de Spurtk 12 te Smakt tnv M.J.G. van de Winkel, Spurkt 12. Zij die menen door de afgl van een of meer van deze yl gunningen rechtstreeks in |j belang te zijn getroffen, kunJ op grond van de Algemene Vf Bestuursrecht daartegen bijl college van burgemeester wethouders van Venray s °eI? gemotiveerd bezwaarsclf^ ilEF anel indienen en wel binnen 6 wel na de dag, waarop de bescl L king is toegezonden of uit ^ec reikt. ni6 Die termijn wordt in ieder ge jji in acht genomen, wanneer e jn bezwaarschrift binnen 5 wek rielle na dagtekening van deze pul^ catie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) 36 CB 0478 dek i iann Win Iens1 gezi rc, 1 Air ene s: het bouwen carport aan de Penningkruid 74 te Venray tnv Burgemeester en wethoudi p 24 zijn in beginsel voornemens aeeft de volgende ingekomen bouP'"~ meldingen, bouwaanvragen gebruiksverzoeken, voor zovrcUj nodig met toepassing van a 15, 17. 19.1, 19.2 of 19.3 van Wet op de Ruimtelijke Ore ning en artikel 50, lid 4, 5 o van de Woningwet, medewJ01 king te verlenen. - het vergroten van warenhuis aan de Boddt broek 9 te Oirlo H.G.G.M. Geurts, Boddejöon broek 9. De op de verzoeken betrekkiitquc hebbende stukken liggen m ingang van 2 januari 2004 ged rende 4 weken voor eenied lag oors Wi t 4 dc iroe :ndt ilC 04' ter inzage bij afdeling Publiek fer. diensten. tl Gedurende deze termijn kui nen eventuele bedenkingen I burgemeester en wethoude worden ingediend. Venray, 31 december 2003 Burgemeester en wethoudefci van Venray, namens dezen, h£ hoofd van afdeling Bouwen ejyij Milieu, C.Th. van Velzen Het thema van de manifestatie Kies Techniek 2004 is Een brug naar de toekomst! Op zaterdag 17 januari 2004 vindt de jaarlijkse manifestatie Kies Techniek weer plaats en zal wederom gepoogd worden een brug te slaan tussen kinderen en het prachtige vak Techniek. Deze keer zijn drie bedrijven bereid om hun deuren voor de kinderen (en hun ouders) te openen: FlexMax, Uppakra Filial NL en Verhoeven Timmerfabriek. FlexMax is een uniek bedrijf in Nederland. Het bedrijf ontwik kelt en produceert grote gereed schappen voor de automotive- industrie. Met deze persgereedschappen worden door autofabrikanten als Merce des, BMW en Porsche plaatdelen voor de auto's gemaakt, onder andere airbagkastjes, dashboards en motordragers. Uppakra Filial NL produceert in opdracht van FlexLink diverse geautomatiseerde transportsyste men. De transportlijnen zijn bedoeld voor lichtgewicht pro ducten: flessen, lichte dozen, toi letpapier. Ook levert Uppakra aan de voedingsmiddelen-indus trie. Het zijn systemen die soms wel kilometers lang kunnen zijn. Verhoeven Timmerfabriek Nederland B.V. (onderdeel van Verhoeven Bouwgroep) produ ceert houten betonmallen, pre fab timmerwerk en speciale seriestuks-producten. Met 18 medewerkers bedient het bedrijf voornamelijk de markt in Neder land en Duitsland. De manifestatie Kies Techniek vindt, zoals gezegd, plaats op zaterdag 17 januari 2004. Het TOC is die dag geopend van 10.00 tot 15.00 uur. De gastbe- drijven stellen hun deuren even eens open om 10.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. FlexMax is gevestigd op Spurkt 1, Uppakra Filial NL is direct hiernaast geves tigd (Spurkt la). Verhoeven Tim merfabriek is gevestigd aan de Macroweg. Behalve de gastbedrij- ven kunnen bezoekers deze dag stands van alle deelnemende bedrijven bekijken, die binnen de muren van de gastbedrijven staan opgesteld. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de prijsuitreiking van de ontwerpwedstrijd (Bouw een Brug) niet plaatsvinden tijdens de manifestatie. Deze keer zal deze plaatsvinden op 5 februari 2004 in de kantine van Inalfa Venray (Maasheseweg 83). De prijsuitrei king zal beginnen om 15.30 uur. Tot en met zondag 29 februari 2004 wordt iedere zaterdag en zondag de Wintersafari georgani seerd. Tijdens deze winterrondlei- ding wordt van alles verteld over dieren in de winter en hun aan passingen aan het koude weer. Deelnemers aan de Wintersafari worden verwelkomd met warme chocolademelk en marshmallows en na de rondleiding kunnen de deelnemers zich opwarmen aan een kop heerlijke erwtensoep. Dieren passen zich op verschillen de manieren aan de winter aan. Sommige dieren, zoals beren en egels, gaan in winterslaap. Andere dieren, zoals wasberen en eek hoorns, gaan in winterrust. Die ren die in winterslaap gaan, sla pen de hele winter door. Hun hartslag en lichaamstemperatuur dalen, zodat ze minder energie verbruiken. De hartslag.van die ren in winterrust blijft gelijk en de lichaamstemperatuur daalt nau welijks. Om de paar dagen wor den ze wakker om wat te eten van hun verzamelde wintervoorraad om daarna weer verder te slapen. Tijdens de Wintersafari vertelt de dierenparkgids interessante wetenswaardigheden over de win'terperikelen in Zoo Pare Over- loon. De Wintersafari zal ook nog op vrijdag 2 januari worden aan geboden. De Wintersafari start om 13.30 uur en kost 3,50 per persoon, dit is inclusief rondlei ding, chocolademelk met marsh mallows en de kop erwtensoep. In verband met beperkte deelna me is reserveren gewenst. Inschrijvingen kunnen telefonisch of bij de kassa worden doorgege- Voor 2004 zal uitgeverij van den Munckhof de tarieven voor Peel en Maas slechts minimaal verhogen. Het abonnementsgeld voor lezers in de regio (postcode 58..) zal van 18 euro naar 18,50 euro per jaar gaan. Postabonnees met een andere postcode dan 58.. gaan in 2004 32,50 per jaar beta len. De advertentietarieven wor den deels verhoogd. De losse mm- prijs gaat van 0,23 naar 0,24 euro, terwijlde 5,000 mm-prijs van 0,21 naar 0,22. De overige mm-prijzen blijven ongewijzigd. Ook de prijs voor kleine advertenties blijft voor 2004 ongewijzigd. Tot en met 18 januari worden 41 foto's tentoongesteld in de Omloop van het Theehuis in het Odapark in Venray. Ruim 30 vrij- etijdsfotografen uit Limburg en de Duitse grensstreek fotografeerden tijdens de kunstmanifestatie De Waan in Venray hun modellen. De fotodag was georganiseerd namens de Afdeling Limburg van de Fotobond en het motto van de kunstmanifestatie Durf de gekte te beleven.... was als uitdaging gesteld. Een selectie uit de resulta ten wordt nu tentoongesteld. Het Odapark is, behalve op maandag, dagelijks open van 11.00-17.00 Op vrijdag 16 juli is het weer feest in Venray, want dan organi seert VW Venray voor de achtste maal Venray Muzikaal totaal. Een feest voor en door Venrayse muzi kanten in het centrum van Venray. Om er dit jaar weer een fantastisch feest van te maken zijn we op zoek naar muzikale talenten. Speel je bij een harmonie of fanfare, in een band of maak je muziek met vrien den en heb je altijd al mee willen doen aan een geweldig muzikaal spektakel? Of zit je via de Muziek school in een samenspel-groepje en heb je altijd al voor echt publiek willen spelen? Hier is de kans. Schrijf je in De optredens beginnen vanaf 19.00 uur en vin den plaats op 5 podia in het cen trum van Venray. Een basisinstalla tie is aanwezig, de optredens variëren van 45 tot 75 minuten en je dient zelf voor de instrumenten te zorgen. Interesse? Vraag het opgave formulier aan en stuur het vóór 15 februari naar Venray Muzi kaal Totaal, Postbus 555, 5800 AN Venray of fax het formulier naar 0478-513931. Meer informatie? Bel dan met Maja Kateman- van Opbergen 0478-515155 of Marga Valckx 0478-510505. Het gaat goed met de Venrayse Jazzdansschool Dizzy Jazzdance. Binnenkort bestaat de school 12,5 jaar en nog steeds neemt het leden aantal toe. Met bijna zeshonderd leden is Dizzy een van de grootste vereni gingen in Venray. En er zijn nog steeds veel jongeren die lid willen worden of informatie willen over Diz?y. Voor al deze informatie kun je vanaf 18 december terecht op de site van Dizzy jazzdance. Alle informatie is te vinden op www.venray.net/dizzy. Behalve voor jazzdans. kinderjazz en kleu terdans kun je bij Dizzy ook terecht voor lekker gevarieerde conditielessen. Op woensdag avond zijn er onder leiding van Peggy Sengers-Janssen (tel. 514847) twee conditie lessen. Van 19.30 - 20.30 uur is er een stepconditieles en van 20.30 tot 21.30 uur een aerojazzles. In beide lessen kun je werken aan verbetering van je conditie en het verstevigen en versterken van je spieren dit allemaal in een dan sante gevarieerde les onder enthousiaste leiding van Peggy Het is mogelijk om na de kerstva kantie (op woensdag 7 januari 2004) een proefles mee te doen. Mocht je interesse hebben geef dit dan zo snel mogelijk door op bovengenoemd telefoonnummer of via dizzy@venray.net. Vanaf januari 2004 start het sportstimuleringsproject Kies voor Hart en Sport met zijn les sen op acht verschillende basis scholen in de gemeente Venray. Gedurende zes weken worden er naast theorielessen over thema's als het hart, sport en gezondheid ook praktijklessen gegeven waar de leerlingen kunnen ervaren hoe belangrijk of gezellig een sport is. In het voorjaar van 2004 gaan de Jeugdsport kennismakingsdagen en het sportstimuleringsproject Kies voor Hart en Sport van start in de gemeente Venray. Het pro ject is een samenwerking van de gemeente Venray, de GGD Noord en Midden-Limburg en Huis voor de Sport. Diverse verenigingen en sportaanbieders nemen deel aan der jeugdsport kennismakingsda gen. Tijdens deze dagen krijgen jongeren de kans om kennis te maken met een bepaalde tak van de sport. In ongeveer vijf lessen laten sportaanbieders diverse aspecten van hun sport aan bod komen. In juli 1907 werd bij koninklijk besluit aan de Zusters van Liefde in Gent toestemming verleend om in Venray een 'gesticht' te bou wen, bestaande uit twaalf pavil joens en de nodige bijgebouwen. In 1908 werden op Sint Anna de eerste patiënten opgenomen. Sint Anna heeft -net als Sint Ser- vaas- jarenlang een belangrijke plaats ingenomen binnen de Ven rayse gemeenschap. Vele uiteen lopende ontwikkelingen hebben geleid tot het sluiten van Sint Anna en de uiteindelijke verkoo van het terrein. Daarom heeft he museum van het Vincent va K Gogh Instituut een verjaardagski 03 lender uitgegeven met daarop prachtige oude afbeeldingen vafi een dertiental gebouwen van Sin Anna in haar beginjaren. De kaleniel der is voor 7,50 euro te koop iftl. 0 de Venrayse boekhandels, in he winkeltje van het Vincent vai Gogh Instituut: Schoolstraat 2a ei uiteraard in het museum van he^g Instituut zelf, op de locatie Sinfc'as Servaas. Vanaf 1 januari 2004 wordt het politieloket in Overloon gesloten Het aantal bezoekers aan het loket in Overloon, dat nu nog gevestigd is in het gemeenschapshuis aan het 14 oktoberplein, is erg laag. Dt| kosten voor de huur, automatisering en inzet van de collega's zijn vol| gens de politie te hoog om het loket nog langer open te houden. Dooi-' de sluiting van het loket kunnen de agenten op andere plaatsen inge< zet worden. Uiteraard blijft de politie op de gebruikelijke manieren bereikbaar. Afhankelijk van de vraag zullen zij ter plaatse komen of de burgers worden doorverwezen naar het bureau in Boxmeer. TE KA van; Td Onlangs zijn de eerste Vrijetijds gids en de Vakantiewijzer onder de naam MEE Noord en Midden Limburg uitgebracht. MEE (voor heen SPD) geeft ondersteuning bij leven met een beperking, ook op het gebied van vrije tijd. De Vrij etijdsgids is opgesteld voor Noord én Midden Limburg. Er is deze keer voor gekozen om voor beide regio's één gids te maken. De gids wordt jaarlijks herzien. In deze Vrijetijdsgids staan alle vrijetijds activiteiten voor mensen met een verstandelijke beperking vermeld. Zo kunt u bijvoorbeeld lezen waar u voor uw kind aangepast zwemles kunt krijgen, dat er bij de Volksuniversiteit diverse spe ciale cursussen worden gegeven en welke voetbalclubs in de regio G-voetbal bieden. Deze gids is vooral bedoeld voor mensen met een verstandelijke beperking, ouders, begeleiding, leerkrachten en anderen die te maken hebbe met vragen over vrijetijdsbeste-] ding voor mensen met een ver standelijke beperking. Menses met een beperking zijn, net als] iedereen, steeds op zoek naar een1 leuke en/of interessante invulling van hun vrije tijd. Deze gids helpt hen op weg en geeft hen de infor matie die zij zoeken. De Vakantie- wijzer geeft een overzicht van alle organisaties in het land die vakan ties aanbieden voor mensen met een beperking. Er staat duidelijk in om wat voor soort vakanties het gaat, prijsindicaties, welke doelgroep etc.. Ook deze gids wordt jaarlijks bijgesteld. De Vrij etijdsgids en de Vakantiewijzer zijn gratis verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van MEE in Venlo, Drie Decembersingel 48 c, telefoon (077)396 15 55 of in Roermond, Zwartbroekpoort 2. telefoon (0475)49 87 98.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 28