Het Venrayse jaar 2003 in beeld 2003 IE Augustus September CU De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt uit de belangrijkste gebeurtenissen die in het afgelopen jaar in de gemeente Venray plaatsvonden. Een korte samenvatting van de laatste zes maanden vindt u op deze en volgende pagina's. De gemeente Venray krijgt 140.000 euro Europese subsi die voor de aanleg van de zuidelijke ontsluiting van het bedrijventerrein Smakterheide 2. De ontsluiting is de doortrekking en gedeeltelijke reconstructie van de huidige Nieuwhuisweg. De aan te leggen weg vormt het ont brekende gedeelte van de infrastructuur rond het be drijventerrein en draagt in grote mate bij aan een goede bereikbaarheid. De aanleg van de weg wordt eind 2003 - businesspark De Hulst. De herinrichting van de par keerplaats langs de spoorlijn tegenover de St. Jozefkapel in Smakt is klaar. Het nieuwe par keerterrein telt 32 parkeer vakken waaronder twee plaat sen voor invaliden. De gemeente Venray trekt 30.000 euro uit voor de renovatie van het parkeerterrein en de herin richting van de omgeving van de St. Jozefkapel. De gemeente Venray maakt zich grote zorgen over de plan nen van minister Kamp van Defensie. Door de grootschalige bezuinigingsop eratie die de minister heeft aangekondigd, staat de gep lande uitbreiding van de lucht machtbasis in Vredepeel op losse schroeven. De komst van circa 950 landmachtmilitairen uit Ede is ineens erg onzeker geworden. Een record, want in het recordjaar 1995 namen 'slechts' 739 kinderen aan de leuke activiteitenweek deel. Het Afghaanse asielzoekers- gezin Sorkhabi is begin juli door het COA op straat gezet. Het jonge gezin met drie kinderen (twaalf, acht en drie jaar) woonde een jaar in een woning aan de Litsenbergweg in Ysselsteyn. Huisarts Keijzer, pastoor Jenniskens en enkele dorpsbewoners zorgen ervoor dat het gezin nu tijdelijk onderdak krijgt in een caravan op camping De Pionier. De Fietsvierdaagse Venray zit er weer op! In totaal mag de organisatie dit jaar precies 3177 fietsers begroeten. Iets minder dan vorig jaar, maar desondanks is de organisatie erg tevreden over de editie 2003. Gezien de grote concur rentie van andere fietsevene- menten, had Venray niet door de dorpsraad. Het Odapark is steeds vaker het doelwit van vandalen. In de afgelopen maanden zijn diverse kunstwerken vernield of omgegooid. Het bestuur van het Odapark vermoedt dat de vele groepen jongeren, die vooral in deze zomermaanden 's avonds in het park rond hangen, iets met de vernielin gen te maken hebben. Het park is vrij toegankelijk. Een deel ervan is permanent geopend als beeldentuin. Betty Bradley, voorzitter Koninklijke Horeca Nederland afdeling Venray, opent voor het oog van honderden belangstellenden de kermis bij de nieuwe attractie Kick Down op de Raadhuisstraat. Tijdens de rondgang over het kermisterrein overhandigt wethouder Driessen een kleur rijk bloemetje aan Piet Lahn- stein, die 55 jaar geleden samen met zijn vrouw met een echte schiettent op de kermis begon. In navolging van een groot aantal andere Noord-en Mid den-Limburgse gemeenten besluit ook de gemeente Ven ray in alle bossen en natuurge bieden (of binnen een afstand van dertig meter daarvan) een rookverbod in te stellen. Aan leiding zijn de aanhoudende droogte en de weers verwachtingen. Onbekenden stelen in vak O van begraafplaats Boshuizen in Venray vijf bronzen beelden van de grafsteen van mevrouw Stollman. Echtgenoot Frans Stollman ontdekt de grafschen nis. De beelden zijn gemaakt door Liesbeth Peters-Rutten en hebben een waarde van tussen de 3000 en 3500 euro per stuk. Donderdag 1 januari 2004 - PagipEEL PEEL EN MAAS ambulance. Door de week vanaf 18.00 uur en in het weekeinde na 16.00 uur is er tot 's ochtends acht uur nog slechts een ambulance beschikbaar bij het Venrayse ziekenhuis. De paraatheid van de ambulances wordt daar- Tijdens een bijeenkomst over handigt voorzitter Jan Kreutz van Fietsvierdaagse Venray een cheque ter waarde van 3200 euro aan de Reuma patiëntenvereniging Venray e.o. Het goede doel is een ini- discotheek De Steeg naar bedrijventerrein de Hulst II in Venray gaat gewoon door. Eigenaar Ton van Dijck hoopt over twee maanden te kunnen starten met de nieuwbouw. Het Vcnray's Mannenkoor mag de Venlose Start 2002/2 De r winnen. In mei won beeft e Trustfull de be'3^ kwartaalverkiezing in Venlose stadhuis. i |^n laatste De grootscheepse rem deze ei van het Rabobankgebow Juli: De fietsvierdaagse deed dit jaar o.a. het mooie rozendorp Lottum aan. begin 2004 ter hand genomen. Er ligt 1018 miljoen euro klaar om de reconstructie van het platteland in Noord- en Mid den-Limburg aan te pakken. In de komende twaalf jaar wordt dit geld vooral besteed om intensieve veehouderijen dichtbij kwetsbare natuurge bieden uit te kopen. Ook wor den duurzame oplossingen gezocht voor bedrijven rond dorpskernen die stankhinder veroorzaken. De Venraysfe afdeling van de SP maakt een nieuwe start. De SP hoopt in maart 2006 voor de eerste keer in Venray aan de gemeenteraadsverkiezin gen deel te nemen. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray is niet doorge drongen tot de finale van het De muziekschool, bibliotheek, vrije academie en balletschool moeten flink inleveren. De marktkooplieden gaan fors meer betalen voor hun stand plaats. De 25 geraniumzuilen verdwijnen uit het Venrayse winkelcentrum. Zomaar een greep uit de vele maatregelen uit de recente bezuinig ingsronde die het college uit de hoge hoed tovert om het financiële plaatje rond te krij gen. In Oostrum worden in opdracht van ProRail 700 brieven verspreid aan de buurtbewoners, om te wijzen op het gevaar dat ze lopen wanneer ze over of langs het spoor lopen. ProRail wil hier mee de veiligheid op en rond gerekend op zo'n groot deel nemersveld. Het Kindervakantiewerk Ven ray editie 2003 is 'super' ver lopen. Contactpersoon Erik van de Leur blikt tevreden terug op de afgelopen vijf activiteitendagen. "We hadden natuurlijk te maken met een recordaantal van 770 deelne mers, maar hadden precies genoeg leiding om alles in goede banen te leiden. We hebben het opgestelde pro gramma zonder problemen kunnen afwerken, met dank aan het prachtige weer." Bij een grote brand op een pluimveebedrijf in Ysselsteyn komen 40.000 kippen om. Twee stallen met elk 20.000 Wonen Venray wil twee flats in Veltum slopen. De overige vier flats worden gerenoveerd. Op de plaats van de flats die gesloopt gaan worden, wil Wonen Venray nieuwe seniorenwoningen realiseren. Als alles volgens plan verloopt start de nieuwbouw hiervan aan het eind van 2005. Na twee mislukte pogingen in 2001 en 2002 van de horeca- werkgroep Eventjes wil een nieuwe stichting vanuit ondernemersvereniging Ven ray Centraal proberen rond de kerstdagen van 2003 een grote ijsbaan aan te leggen op de Grote Markt in Venray. Vol gens de gemeente Venray zijn de vooruitzichten voor de komst van een ijsbaan eind 2003 erg positief. Ook de stichting acht de kans groot dat dit jaar wel een ijsbaan kan Juli: De Venrayse kinderengenieten volop tijdens het weekje Kindervakantiewerk. Oud Limburgs Schuttersfeest. De Venrayse schutters weten zich nog wel te kwalificeren voor de kavelwedstrijden met tachtig schutterijen. Na werkzaamheden die enkele maanden duurden, is deze week de aanleg van de rotonde op de Deurneseweg grotendeels afgerond en door het verkeer in gebruik genomen. In het najaar volgt nog de groenaanleg op en rond de rotonde. De rotonde gaat in de toekomst dienst doen als ontsluiting van het het spoor verbeteren. Jos Waals (59) is bij Koninklijk Besluit officieel herbenoemd als burgemeester van Venray. Op 1 september 2003 begint Waals aan zijn derde termijn. In september 1991 kwam hij vanuit de gemeente Nootdorp naar Venray als opvolger van burgemeester Defesche. De herbenoeming is voor een periode van zes jaar. Liefst 768 kinderen melden zich in alle vroegte bij het Kindervakantiewerk 2003. kippen en een meststal gaan in korte tijd in vlammen op. Veel oudere inwoners van Leunen zijn op zoek naar een seniorenwoning in een appartementencomplex. Ook is er in het Venrayse kerkdorp veel vraag naar woningen met een aangepaste indeling. Dat blijkt uit de resultaten van een enquête naar de woningbe hoefte onder inwoners van het dorp, jj'ie op touw is gezet worden gerealiseerd in hartje Venray. Pastoor-deken ing. Jo Coenen (51) van de Sint Petrus' Bandenparochie gaat Venray verlaten. Hij gaat in Weert aan de slag als opvolger van W. van der Valk, die zijn ambt onlangs vanwege gezond heidsproblemen opgaf. Venray verliest zijn tweede Het platform Behoud Basis zorg Ziekenhuis Venray wil zich er niet bij neerleggen dat de tweede ambulance 's avonds en 's nachts zomaar uit Venray verdwijnt. Voorzitter Theo Michiels vraagt opheldering aan de directie van de RAV (Regionale Ambu lance Voorziening) in Lim burg-Noord. Ook het dorps- radenoverleg maakt zich zorgen. Dingus zet de renovatie van zijn pand aan de Hoender straat 10 in gang. Vrijwilligers van het jongerencentrum zijn al een paar maanden bezig met allerlei werkzaamheden in het gebouw. Voorzitter Gijsbers verwacht dat binnen enkele weken ook de aannemer aan de slag gaat. De bouwcommissie van de dorpsraad en de gemeente zijn het in hoofdlijnen toch eens geworden over het uitbreid ingplan aan de Rector Cre- mersstraat in Smakt. In plaats van zeven worden er nu negen woningen gebouwd. Bovendi en krijgen de inwoners uit Smakt voorrang. tiatief van de Stichting September: Koninklijke harmonie Euterpe uit Venray vn1 Fietsvierdaagse. tijdens Prinsjesdag in Den Haag de rijtoer met de gouden koetsi Het bestuur van de Stichting 't Silveren Swaentje besluit de orde dit jaar toe te kennen aan Koos Swinkels. De onderscheiding wordt hem verleend op grond van de vele uiteenlopende activiteiten, waarmee hij zich heeft inges pannen om het culturele erf goed van Venray in beeld te brengen en uit te dragen. door fors minder. Venray ontvangt dit jaar 28,7 miljoen euro aan algemene uitkeringen van het rijk. Dit is 239.000 euro meer dan waarmee' in de begroting 2003 rekening was gehouden. Dit staat in de juni- circulaire van het gemeentefonds. Inalfa Metal Products wil in fases een belangrijk deel van zijn activiteiten in Venray De kinderen van basisschool De Toverbal steken samen met wethouder Jan Driessen en Mat Vestjens, gedeputeerde voor verkeersveiligheid, onder het motto 'Samen werken aan verkeersveiligheid' de schop in de grond voor de inrichting van een 30 km-zone rond de school. Houbensteyn Groep beëindigt niet voor koningin Beatrix optreden, maar levert wel een unieke prestatie door achter zangvereniging Oranje uit Schinveld met 1411 punten als tweede te eindigen tijdens de finale van het Nationaal Koren festival in Zutphen. Bibliotheek Venray start een handtekeningenactie tegen de het Schouwburgplein bq Er komt een derde verdiej bovenop en binnenin w het pand helemaal opni ingedeeld. De totale bouwing gaat circa nq maanden duren. De gemeente Venray bei het tarief voor Deeltaxi No Limburg voor personen vai jaar en ouder met ingang vi oktober te verhogen naar euro. Een verdere verhoging pe januari 2004 wordt binnen! in de raadsvergadering aan orde gesteld. Een 29-jarige vrouw uit Venray raakt op het NS-station in Oss met haar voet bekneld tussen de deuren van een trein, wordt ongeveer vijftig meter meegesleurd en raakt daar door ernstig gewond. Maessen Bedrijven in Venray haalt wederom een nieuw bedrijf naar Venray: Vengroff Williams Associates, Ine, een gerenommeerde finan ciële dienstverlener uit de Verenigde Staten, vestigt zich in een huurkantoor van Maesssen Bedrijven op indus trieterrein Smakterheide I. De verhuizing van de Leunse overplaatsen naar de Belgische vestiging in Hamont. De voor naamste reden is de verslech terde economie en het achterblijven van de resultaten in Venray. Door activiteiten naar Hamont over te plaatsen wordt aanzienlijk bespaard op de productieprocessen. Augustus: de kennis in Venray trekt weer duizenden bezoekers. De huidige plannen voor St. Annaterrein zijn onli baar. Dat zegt directeur T( van der Sanden van het cent van Gogh Instituut, moeten 600 wonin gebouwd worden, in pl van de geplande 300, enige winst te kunnen mak De raadsfracties worden op hoogte gesteld door de Vv directie. De gemeenteraad vooralsnog vasthouden het voorlopige Globaal Stedj, bouwkundig Plan (GSP) 2000. Minister De Geus van Soc Zaken en Werkgelegenh geeft het officiële starts voor het convenant Be Werken! Dit convenant is een gezam lijk initiatief van de leden de Industriële Club Venray behoeve van de reïntegra van hun zieke of met uit bedreigde mede-werkers. September: Maud Willems wint De Kans. Paulien van Dijck vangt de publieksptijs. aan het eind van dit jaar de activiteiten bij het bedrijf Porkhof in Ysselsteyn. Hier door verliezen bij de vleesver werker 46 vaste medewerkers en circa tien inleenkrachten hun baan. Omwonenden van de Sint Antonius van Paduakapel aan de Stationsweg protesteren bij het college van B en W tegen de verplaatsing van de kapel. De 'buren van Antonius' willen dat de eeuwenoude kapel op haar plek blijft staan. aangekondigde bezuinigingen. Het Venrayse college wil jaar lijks 40.000 euro bezuinigen op het bibliotheekwerk en geen prijscompensatie meer betalen tot 2008. De bezuinigingen kunnen oplopen tot 120.000 euro in 2008. Het bibliotheekwerk dreigt compleet afgebroken te worden. Maud Wilms uit Maasbrachi i de grote winnares van 1 Kans 2003, de regionale talc tenjacht. Zangeres Wilms, i' Koninklijke harmonie Euterpe uit Venray vrolijkt tijdens Prinsjesdag in Den Haag de rijtoer met de gouden koets op. De onderneming Nengro Doro van Hellen Trustfull uit Venray slaagt er niet in de finale van zichzelf begeleidt op wordt door de vakjury geroepen tot beste van de deelnemende finalisten. Ook de persjury roept Wilms uit tot winnaar van finale die door bijna mensen wordt bijgewoond De pu-blieksprijs is voo 'aulien van Dijck uit Venray.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 24