Sportief jaaroverzicht 2003 #sop a Harold ISL LENSSEN m Augustus December September Oktober November (0478)539020 Wanssum [I EN MAAS Donderdag 1 januari 2004 - Pagina 21 der. Berry Thoolen uit Slek-Echt toont zich in de sprint sneller dan Peter Verhouden uit Eind hoven. Lokale favoriet Bart Mar cellis finisht op de zesde plaats. Handboogschutter Ron van der Hoff uit Ysselsteyn verzekert zich met het nationale team zo goed als zeker van deelname aan de Olympische Spelen van 2004 in Athene. De Nederlandse recurveploeg plaatst zich bij het WK in New York bij de landen- wedstrijd bij de laatste acht. Dat is een voorwaarde voor Olympi sche nominatie. Ysselsteyn is de spelbreker tij dens het jaarlijkse voetbaltoer nooi om de Venray Cup. Na vier van de zes wedstrijdjes gespeeld te hebben houdt de vierdeklas ser het voor gezien. "Ik heb hier geen enkel begrip voor", zegt Leendert van Gemert van de organiserende vereniging SV Venray. Voor het derde jaar op rij gaat de Venray Cup naar het tweede elftal van SV Venray. De 26-jarige David Bouten uit Nijmegen is de stuwende kracht achter het Open Limburgse Kampioenschap Stratego. Voor de derde achtereenvolgende keer organiseert hij het kam pioenschap in Oostrum, ditmaal met zesentwintig deelnemers gelopen kampioensduel tussen Helmond en Merefeldia. El- Ghoul mag tot medio 2008 ook niet meer zaalvoetballen bij Trepke Venray. De eerste bekerwedstrijden van het seizoen leveren direct enkele verrassingen op. Vijfdeklasser Swolgense Boys zorgt voor de allergrootste stunt door voor eigen publiek het 'grote' Venray met 1-0 te klop pen. Tijdens het EK in Vagney (Frankrijk) is handboogschutter Gerard Koonings van Ons Genoegen uitstekend op dreef. In de strijd om de bronzen medaille verliest hij van de Fransman Gaudron. Leopold van Asten verkeert in de vorm van zijn leven. Met het nationale springruiterteam neemt hij in het Zuid-Duitse Donaueschingen deel aan het EK voor landenteams. Direct na het behalen van de NK-titel nam bondscoach Bert Tromp de 26- jarige Ysselsteyner op in de nationale ploeg. Het EK ver loopt voor Van Asten sportief gezien heel teleurstellend. LRV Zeldenrust in Velden kan terugkijken op geslaagde Lim burgse kampioenschappen voor paarden. De titelstrijd wordt afgewerkt in Velden ter gelegen heid van het 75-jarig jubileum van de rijvereniging. Rijdt met Beleid uit Meerlo boekt een fraai van district Zuid in Uden. Kupers (14 jaar) slaagt voor alle onderdelen en krijgt de zwarte band (le dan) met bijbehorend diploma uitgereikt. Het damesteam van Red Stars verliest in Heerlen tegen Fürst Kantoors: 5-2. Ondanks de degradatie uit de eredivisie ziet coach Huub Thijssen lichtpunt jes in het spel van de dames: "Hoewel het niet meer baat voor de eredivisie, zie je dat ze steeds dichterbij komen. In de eerste divisie zullen ze weer hun partij tjes gaan winnen en hopelijk dat ze volgend jaar beter beslagen ten ijs komen." Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen Baton Twirling laten de Venrayse meiden zich weer eens van hun beste kaïnt zien. Shirley Siebers schittert op het NK. Zij behaalt maar liefst drie medailles. Een bronzen op het onderdeel danstwirl senio ren, een zilveren op het onder deel duo danstwirl senioren en een gouden op het onderdeel twirling senioren. Springruiter Leopold van Asten behaalt een verdienstelij ke vijfde plaats behaald in de Grote Prijs stad Maastricht. Dit is de belangrijkste wedstrijd van het lumping Indoor Maastricht 0IM). Zijn broer Mathijs behaalt een succes door de verenigingskam pioenschappen te winnen. Leopold van Asten wint de finalewedstrijd van het interna tionale concours hippique in Den Haag. De Ysselsteynse springruiter blijft met zijn mer rie Think Twice als enige fout loos in de Grote Prijs. In de discipline boogschieten op de Universiade in Daegu (Zuid-Korea) weet Mark Poels van Ons Genoegen uit Yssel steyn samen met zijn teamgeno ten Marijn en Lucas Schoormans de zilveren medaille te verover en. Individueel behaalt hij een tiende plaats. Het seizoen 2003-2004 eindigt voor de korfbalsters van De Peelkorf uit Ysselsteyn met een 11-11 gelijkspel tegen Klimroos. Nicole Tielen is het best op dreef met vijf treffers. Handboogschutter Ron van der Hoff wordt in Baarschot bij het Nederlands kampioenschap handboogschieten op het onder deel outdoor recurve derde. De titel op dit Olympisch onderdeel gaat naar Pieter Custers uit Ell die in de finale Wietse van Alten verslaat. Taekwondoka Ferry Greevink van Tong-Il uit Venray heeft zijn wereldtitel niet met succes kun nen verdedigen. De favoriet in de klasse +84 kg. ligt er tijdens het WK in het Duitse Garmisch- Partenkirchen al in de tweede ronde uit. Mathijs van Asten haalt weer eens een stunt uit. De 24-jarige springruiter wordt met het paard Cobra verrassend wereld kampioen bij de zesjarige springpaarden. De Ysselsteyner evenaart daarmee de successen uit 1999 en 2000 toen hij even eens de wereldtitel bij de zesjari gen won. Politiehond Kay van Rick Ver- bruggen, lid van Politiehonden vereniging Buitenlust uit Ven ray, neemt met succes deel aan de nationale kampioenschappen voor politiehonden in Den Bosch. Met 438,5 van de 440 te behalen punten wordt hij reser vekampioen van Nederland. Voor de 23e maal wordt het schoolbowlingtoernooi voor alle basisscholen van de gemeente Venray gehouden. 322 kinderen vertegenwoordi gen achttien scholen. Het alge meen scholenklassement wordt voor de tweede maal op rij gewonnen door De Landweert. Het internationale honk- en softbaltoernooi van Red Caps Venray kent in Richmond Fla mes en UW twee onverwachte maar niet onverdiende win naars. Sinds 1990 wordt door Red Caps Venray een internationaal toernooi georganiseerd. Door de renovatie van de velden kon vorig jaar het toernooi geen doorgang vinden. TV-analiticus en oud-voetbal ler/trainer Hans Kraay sr. is op uitnodiging van SV Venray te Emile Cox uit Wanssum weet zijn derde plaats in het Neder lands kampioenschap van Motorsport Organisatie Neder land (MON) vast te houden in de 85cc grote wielen. Ricky Nijs uit Etten-Leur wordt Nederlands kampioen in deze klasse. Martijn Merken van taek wondovereniging Tong-Il uit Venray maakt indruk tijdens het jaarlijks drukbezette Ghon Ji Kwan toernooi in Uden. Martijn komt uit in de klasse tot 78 kg en behaalt hierin een fraaie plaats. De 12-jarige Robin Broers uit Meerlo wordt in zijn Parilla club de eerste periodetitel en neemt als koploper verder afstand van de concurrentie in 4F. Springruiter Mathijs van Asten uit Ysselsteyn wordt in Schouw burg Venray uitgeroepen tot sportman van het jaar 2003. De titel sportvrouw van het jaar gaat naar softbalster Debby Con nor. De prijs voor de beste sportploeg gaat naar de tafelten nisdames van Red Stars. De min der valideprijs is voor atlete Mar leen Stevens, terwijl handboogschutster Wendy van Ooi de aanmoedingsprijs krijgt. Waarderingsprijzen zijn er ten slotte voor Jan de Bruyn van SV Venray en Martin Hendriks, voorzitter van Rooyse VK.André (22) is in de eerste ronde van het olympisch kwalificatietoer nooi in Parijs uitgeschakeld. De Venrayse taekwondoka verliest in de klasse +80 kilogram met 5- 3 van de onbekende Nguyen van Hung uit Vietnam. De nederlaag is bij de oud Euro pees- en wereldkampioen hard aangekomen. Greevink had gehoopt in Parijs de kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Athene af te dwingen. "Ik vocht, geheel tegen mijn natuur in, veel te terughoudend." Pol van Boekei uit Venray maakt zijn debuut als scheids rechter in de eredivisie. Na vijf tien minuten vervangt hij in het Koolhof staat ook volgend sei zoen aan het roer bij SV Venray. De voetbaltrainer uit Meerlo komt met het bestuur van de club een contractverlenging van één jaar overeen. HVC/Taxi Verstraaten heeft niet lang plezier beleefd aanjuul Ellerman. De ex-international De redactie van PEEL EN MAAS wenst u een sportief 2004 uit het hele land, maar waarvan slechts vijf deelnemers uit onze eigen provincie. Mohamed El-Ghoul, op het veld uitkomend voor vierdeklas ser HVV Helmond, is door de KNVB voor vijf jaar geschorst. De Venrayse voetballer wordt beschuldigd van molestatie van de scheidsrechter en grensrech ter tijdens het totaal uit de hand heeft zich alweer bedankt bij de Venrayse zaalvoetbalclub. Eller man (37) sloot twee jaar gele den een lange carrière in het betaalde voetbal af bij Helmond Sport. Via oud-ploeggenoot Edward Linskens bij PSV kwam hij afgelopen voorjaar bij HVC/Taxi Verstraaten terecht. Zwaargewicht Ferry Greevink duel NEC-RKC arbiter Jan Wege- reef die met een liesblessure moet afhaken. Van Boekei maakt een prima indruk en leidt de resterende 75 minuten in perfecte banen. "Het ging in mijn ogen ontzettend lekker. De spelers accepteerden me meteen en ik heb nauwelijks commentaar gehad." springt hoger? Een mens paard? Hoogspringer Caris van atletiekvereni- AV Venray-Regio gaat een heel speciale uitdaging aan. een paardenspektakel evenemententerrein D'n in Kronenberg staat een duel tus- U11i mens en paard op het pro- zijn schimmelmerrie Twice wordt Leopold van in Mierlo Nederlands kam- bij de springruiters. Een voor de 26-jarige die door de verslag- Studio Sport een gröte wérd voorspeld. "Let naam Leopold van Asten, tn hem gaan we nog veel ijdens de Alphense straten- gast in clubgebouw Den Bog- gerd. Kraay sr. vertelt over de pro blemen rondom het huidige betaalde voetbal en kijkt vaak met weemoed terug naar zijn eigen tijd als profvoetballer. De strijd in de tweede klasse van het damesvoetbal gaat dit seizoen tussen SV Venray en SSS' 18. De Overloonse dames delen een gevoelige klap uit door in het hol van de leeuw met 0-1 te winnen. De winnende treffer komt op naam van Lisette Ger- rits. De pas 14-jarige motorcrosser legt atleet Twan Lensen uit de tien kilometer af in van 3102 min. Twan daarmede zijn snelste sei- op deze afstand en in het totaalklassement fraaie zevende plaats en is de beste Nederlander. een afwezigheid van twee staat de Ronde van Yssel- weer op de wielerkalen- tweede in het eindklassement om de KCPK Cup karten op cir cuit De Peel in Venray. De laat bloeier in de kartsport lost daar mee opnieuw zijn belofte in nadat hij in zijn debuutjaar al meteen eerste werd tijdens deze wedstrijdencyclus op het Ven rayse circuit. Robin over karten: "Inhalen geeft een kick". Sportinstituut Verhagen en vele vrijwilligers staan klaar tij dens de tweede Shenshu G-Judo kampioenschappen georgani seerd door Sportinstituut Verha gen en vele vrijwilligers. Er zul len ongeveer 150 gehandicapte judoka's op de mat staan. Nicky Kupers van Tong-Il neemt deel aan de dan-examens fraaie vierde plaats op het onderdeel puntenspringen met zijn paard Luciano van de Laar- seheide. De Venrayse biljarter Peter Volleberg plaatst zich voor de nationale finale groot in de ere klasse. Tijdens een kwalificatie toernooi in Wychen wordt hij met zes punten uit vier partijen en een moyenne van 10.2 twee de achter Jos Bongers. Na afloop is er toch nog onduidelijkheid of Volleberg mag deelnemen aan de nationale finale van 14 tot en met 18 januari in Wychen. Vlak voor de jaarwisseling doet vierdeklasser Leunen uit stekende zaken. Door de 3-2 zege op Liessel wint de Leunse uitnodiging voor het softbalteam komt als volslagen verrassing. Maar deert de 20-jarige Debby or uit Venray niet. Zij met volle teugen van haar met het nationaal aan de Europese kam- schappen softbal in Saron- "Mijn ultieme wens? spelen in Ameri- toch het walhalla de softbalsport." KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b uitsluitend op afspraak

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21