Sportief jaaroverzicht 2003 »«36$r 1 Een bijzonder sportief jaar Januari April Maart Februari Mei 1 12 flfi f V' PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 2004 - 2003 was voor de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum een jaar met vele sportieve hoogtepunten. Zo maar een greep: biljarter Peter Volleberg presteert uitstekend tijdens de NK, zaalvoetballer Frank Brands krijgt een uitnodiging voor Jong Oranje, Inge Lenssen neemt aan de wereldkampioenschappen bowling, Rick Philipsen wordt natio naal kampioen handboogschieten, het damesteam van Red Stars pro moveert opnieuw naar de eredivisie tafeltennis, scheidsrechter Toon Poels neemt na veertig jaar fluiten afscheid en Mike Teunissen wordt Nederlands kampioen wielrennen bij de tienjarigen. Nationale, Europe se en zelfs Wereldtitels worden door sporters uit beide gemeenten in de wacht gesleept. Aan het einde van een sportief seizoen werden in Venray de sportprijzen van het jaar uitgereikt aan de dames van Red Stars, springruiter Mathijs van Asten en Debby Connor. En gaat 2003 de boeken in als een bijzonder succesvol en sportief jaar. Ook in 2004 zal Peel en Maas de sportieve prestaties van de talenten uit Venray en Meerlo-Wanssum op de voet blijven volgen. De redactie wenst u veel leesplezier met een greep uit de sportieve hoogtepunten uit 2003, zonder de pretentie te hebben om compleet te zijn! Atleet Twan Lensen van AV Venray-Regio wint oppermach tig voor eigen publiek de Vlak watercross. Bij de vrouwen gaat de overwinning naar de Duitse Birgit Brauckmann. Jan Nabuurs, het boegbeeld van voetbalclub Volharding, kondigt tijdens de nieuwjaarsre ceptie zijn vertrek aan. Tijdens de najaarsvergadering, die in oktober/november 2003 gehou den wordt, legt de 60-jarige voorzitter de hamer neer. Nabuurs is een Volharding-man in hart en nieren. In 1971 kwam hij als penningmeester in het bestuur van de Vierlingsbeekse voetbalclub. Hij was ook jaren lang jeugdvoorzitter. In 1991 volgde hij Nol Gerrits op als clubvoorzitter. in Maastricht presteren de zwemsters Dawn Williams (Oos trum), Linda Custers (Oostrum), Jannie Janssen (Oirlo) en Angèl Koenen (Oirlo), allen lid van HZPC uit Horst, uitstekend. Uit blinkster is Angèl Koenen met drie Limburgse titels. Twee zilveren en drie bron zen plakken is de oogst van de twaalf jeugdatleten van AV Ven ray Regio bij hun deelname aan het Limburgs kampioenschap veldlopen in Heerlen. De medaillewinnaars zijn Lisanne van de Boomen, Suzan Stevens, Nicky Teunissen, Robin Teunis sen en Niek Aarts. De Venrayse biljarter Peter Volleberg presteert uitstekend tijdens de Nederlandse kam pioenschappen ereklasse in Haaksbergen. In twee speldisci- plines, bandstoten en 71/2, weet Volleberg een fraaie derde plaats te behalen. Het standaard damesteam van TTV Red Stars start de nieuwe competitie met een ruime over winning op het tweede dames team van Red Stars: 8-2, Marijn Verburg weet in dit onderlinge treffen ongeslagen te blijven. Sabina Larmené en Kelly Wil- lems moeten eenmaal buigen tegen respectievelijk Sandra Oostrom en Ellen Ras. Vol trots zwaait profclub VW met haar huishoudboekje. In weerwil van de financiële malai se in het betaalde voetbal, heeft de Venlose club haar zaakjes redelijk goed op orde. In de boe zem van de profclub werken management en technische staf aan het VW van de toekomst. Een rol daarin is weggelegd voor Wim Jacobs (38). De postbode uit Leunen heeft nog een con tract als speler, is echter daad werkelijk keeperstrainer en geeft gedeeltelijk invulling aan de rol van leider. NK voor B-spelers in Panningen. Zij verslaat in de finale Sue Ann Leong (FVT Rotterdam). Na vier jaar heeft Venray einde lijk weer een prijs te pakken. Door een verrassende 2-0 overwinning op Blauw Geel winnen de Venray- naren de eerste periodetitel in de tweede klasse H. De mannen van trainer André Koolhof nemen str aks deel aan de nacompetitie met als inzet promotie naar de eerste klasse. Ferry Greevink weet zijn titel van vorig jaar op de US-Open taek wondo in Las Vegas te prolonge ren. De Venrayse taekwondoka verslaat in de finale de Mexicaanse kampioen Estrada Bowler Martijn Magermans uit Oostrum behoort tot de absolute jeugdtop in Nederland. Hij De jaarlijkse strijd om de Ven ray Cup wordt gewonnen door HBV Diana. Het is een jaarlijks terugkerend evenement onder de Venrayse handboogsportver enigingen waarbij de wisseltro fee aangeboden wordt door de gemeente Venray. Vier leden van taekwondover eniging Tong-Il uit Venray nemen deel aan de Dutch Open Championships in Eindhoven. Ferry Greevink gaat in de halve finale onderuit tegen de Noorse reus Ken Holter en wordt derde. Gert Custers keert terug naar de voetbalclub uit zijn woon plaats Swolgen. De doelman van tweedeklasser Volharding zet een punt achter zijn prestatieve carrière die voerde langs VW, Wilhelmina'08, Wittenhorst en Volharding. Custers: "Ik vind het Huub en Joke Thijssen .wor den benoemd tot erelid van TTV Red Stars. Tijdens de nieuwjaars receptie krijgen zij uit handen van voorzitter Peter Bouwmans de bijbehorende oorkonde uit gereikt. Huub Thijssen is meer dan 30 jaar tafeltennistrainer bij TTV Red Stars. Zijn vrouw Joke heeft inmiddels al 23 jaar bestuurservaring. Tijdens de nieuwjaarsinstuif van Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray worden twee leden van deze vereniging gehuldigd voor hun langdurig lidmaatschap en grote staat van dienst. Toon Poels uit Venray wordt geëerd vanwege het 40- jarig lidmaatschap. Herman Lan- genkamp uit Holthees wordt in het zonnetje gezet vanwege het feit dat hij maar liefst 60 jaar lid is van Scheidsrechtersvereni ging Horst-Venray. Tijdens de Limburgse winter kampioenschappen zwemmen Venraynaar Rick Philipsen weet de nationale titel handboogschie ten in de hoogste juniorklasse in de wacht te slepen. In de finale over twaalf pijlen wint hij van Theun v. d. Wiel uit Liempde. Zaalvoetballer Frank Brands is uitgenodigd voor een testwed strijd van Jong Oranje. Het 21-jari- ge talent van HVC/Alustema, uitko mend in de eerste divisie, is de enige die niet op het allerhoogste niveau speelt. De andere uitgeno digde zaalvoetballers acteren alle maal in de eredivisie, Inge Lenssen uit Venray neemt in Odense (Denemarken) deel aan de wereldkampioenschappen bowling. Met de relatief onervaren selec tie van Jong Oranje komt zij als Nederlands damesteam in actie tegen wereldgrootmachten zoals de Verenigde Staten, Maleisië en Europees kampioen Finland. Lenssen: "Als team hebben we ons geen echt doel gesteld. Het is zaak om zo goed mogelijk te gooi en en veel ervaring op te doen. We staren ons niet blind op een hoge klassering, maar doen ons uiterste best om zo hoog mogelijk te eindigen." Danny Fasen en Edwin Sengers, zaalvoetballers van Trepke Venray, missen het competitieduel tegen Altweerterheide. Door hevige sneeuwval keren ze met een dag vertraging terug uit Zweden, waar ze voor hun werk verblijven. Ondanks het gemis van beide routiniers wint het Venrayse team met 4-2. Kelly Willems wordt Nederlands kamoioepe tafeltennis tijdens het neemt met het Nederlands jeugd- team deel aan de Europese kam pioenschappen voor teams in Schiedam. Magermans: "Het is ons eerste officiële toernooi als team. En hopelijk niet het laatste Volgend jaar wil ik deelnemen aan het EK individueel, daar werk ik na afloop van dit toer nooi naar toe. Mijn uiteindelijke streven is om ooit mee te doen aan een wereldkampioenschap." Bij de Nederlandse kampioen schappen voor pony's in Ermelo wordt de 11-jarige Iris Jeurissen uit Oirlo, lid van PC De Jumpers, vierde met Presley J. Iris is de enige die in de prijzen valt van alle amazones die uit Limburg komen. Tijdens de Limburgse Indoor kampioenschappen atletiek in Sittard wordt Suzan Stevens van AV Venray-Regio bij de meisjes pupillen B eerste. Don Keizers verovert een fraaie bronzen plak bij de jongens pupillen en ook Nicky Teunissen behaalt brons in de categorie meisjes pupillen c. Het Nederlands teamkam pioenschap voor compound- schutters heeft voor het thuis- schietende team van organisator Ons Genoegen een zeer onbevre digend einde. Door een scheidsrechterlijke dwaling worden de Ysselsteynse handboogschutters in de kwartfi nale uitgeschakeld. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS jammer om te stoppen. Ik ben topfit en kan het niveau nog goed aan. Maar als ik geen gezin had gehad dan was ik nog wel vijf jaar doorgegaan. Want ik heb het uitstekend naar de zin bij Volharding." De tienjarige Geertje Bakens kwalificeert zich in Terneuzen voor het Nederlands kampioen schap turnen. De Venrayse turn ster behaalt een fraaie derde plaats bij het districtskampioen schap van Zuid-Nederland. De jaarlijkse schoolatletiek- dag, georganiseerd door Atle tiekvereniging Venray - Regio, is zeer geslaagd. Bijna 115 deelne mers behalen het officiële schoolatletiekdiploma (JANS). Basisschool de Keg wint overtui gend de wisselbeker, die beschikbaar is voor dié school die in totaal het beste presteert. Tijdens een zeer goed bezoch te vrijwilligersavond van voet balvereniging SSS'18 uit Over- loon wordt Willy Bens uitgeroepen tot SSS'er 2003. Jaarlijks organiseert SSS'18 deze avond om haar vrijwilligers te bedanken voor hun inzet. Het damesteam van TTV Red Stars promoveert naar de eredi visie tafeltennis. De laatste wed strijd wordt met 10-0 gewonnen tegen Torenstad. In Zutphen blijken Sabina Larmené, Kelly Willems en Marijn Verburg veel te sterk voor de promovendus uit de tweede divisie. Met de promotie naar de eredivisie keert Red Stars opnieuw terug in 's lands hoogste klasse. 'De grenzen verleggen'. Dat is de eerste reactie als je aan Jan Maessen uit Venray en Herman Jacobs uit Oostrum vraagt wat hen bezielt om 40, 60, 80, 100 of zelfs 120 kilometer hard te lopen. Paasmaandag nemen beide ultralopers deel aan de Ronde om Texel. Maessen gaat voor de 60 kilometer, terwijl Jacobs zelfs 120 kilometer voor zijn kiezen krijgt. 'Veertig jaar fluiten is uniek'. Dat staat boven de uitnodiging die de stichting Vrienden van de scheidsrechter heeft rondge stuurd voor het afscheid van Toon Poels. Op sportpark De Vlies in Ysselsteyn neemt Poels afscheid met een wedstrijd tus sen oud-spelers uit de regio Ven ray en een team van scheids rechters. De Belg Benny Vansteelant wint de World Cup duatlon in Venray. De 26-jarige Vanstee lant, viervoudig wereldkam pioen, wint de wedstrijd voor de vijfde achtereenvolgende keer. De Nederlander Huub Maas (32) finisht als tweede en voldoet daarmee aan de eisen van NOCNSF tot bevestiging van zijn A-status. De scheidsrechters uit de kring Horst-Venray zitten na afloop van de wekelijkse trai ning nog gezellig bij elkaar als in de kantine van Trefhove een telefoontje binnenkomt over gebeurtenissen in Someren. De collega's Jos Peeters en Jeu Ver- haegh zijn door een uitzinninge groep 'supporters' van HW Hel mond gemolesteerd. Venraynaar Joep Bus was de tweede assis- Swolgense Boys is kampioen in de zesde klasse E, Door een 2- 1 zege in de beslissingswedstrijd tegen Resia keert de formatie van trainer Jan Loock na een sei zoen terug in de vijfde klasse. Met dank aan topschutter Kevin Tissen die in het beslissingsduel beide treffers voor zijn rekening neemt. Na twintig jaar in de vaandel teams bij TOP, DIS en SVOC'01 hangt Peter Verlinden definitief de voetbalschoenen aan de wil gen. De gentleman-voetballer neemt afscheid met een wed strijd tussen oud DIS en het hui dige eerste elftal van SVOC'01. Volharding blijft tweedeklas ser. In de eerste ronde van de nacompetitie voor een plaats in de eerste klasse trekt Mheerder Boys na strafschoppen aan het langste einde en gaat daarmee naar de tweede ronde. De korfbalsters van SVOC'01 nemen in gepaste stijl afscheid van sportpark De Kamp. In de allerlaatste wedstrijd op het sportpark, waar de vereniging bijna twintig jaar actief was, wordt de kampioen in de twee de klasse, DOT uit Vlierden, met 6-2 afgedroogd. Op Hemelvaartsdag wit de voetbaldames van Venrak ,je laatste wedstrijd in de nacom titie tegen Oliveo. OndanksUje 5-3 zege kan SV Venray prq eer tie niet bewerkstelligen oi concurrent Beerse Boys van De Zwaluwen en zod< volgend seizoen in de ei klasse uitkomt. Heidi Peeters van handbf! vereniging 't Trefpunt wort Ossendrecht Nederlands It pioen veldhandboogschietef de barebow-klasse laat deL jarige inwoonster van Tiet alle dames in het veld acr zich. In sporthal De WettelinL Venray vindt de 29e editie pf van het Internationale J|. Toernooi Venray. Dit toerir^ in 1 Lake Valley speelt volgend sei zoen in de eerste klasse. De Ven rayse zaalvoetbalvereniging wint de finale van de nacompeti tie met 2-0 van MZV De Ruif uit Meijel. Paul Rutten is met twee doelpunten de man of the match. 'ÏÏJ .J# swoi- s Kfau. Groot is de opluchting i Meerlo als eindelijk groen 1 gegeven wordt voor het dol gaan van haar ruiterfestif^ Twee weken daarvoor 1 ruitervereniging de organisal opgepakt in de hoop dat I evenementenverbod in verba] met de vogelpest wordt c ven. Het is uiteindelijk een dik beitje op z'n kant. f.' Tafeltennisvereniging Riste Stars uit Venray ontvangt i NKS Trofee 2002. De trofti^1 wordt jaarlijks door de lm (Nederlandse Katholieke Spoil federatie) uitgereikt aan meest verdienstelijke lidvered ging. TTV Red Stars ontvangt 4 trofee onder meer voor hal inzet op het gebied van sport ej onderwijs, allochtonenintegr tie en gehandicaptensport. >u :*enscbe B<\y< u-rd' kampioen in rit' -esriv kiasst Mike Teunissen wint in Aln lo het Nederlands kampiod schap wielrennen bij de tienjl gen. Zijn één jaar jongere a Britt valt bij de meisjes met hal vierde plek net buiten het poé um. Een bijzonder succesvï weekeinde voor de Ysselsteyfll wielrenfamilie. Trepke Venray is volgend sa zoen hoofdklasser. De Venrajl zaalvoetballers winnen een zi}' derende finale van de nacomfij titie tegen Keelkampers w Nuth met 7-4.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 20