Meerlo-Wanssum )orpskolder voor insiders en verhaal met en boodschap Jack en Iris clubkampioen Vogelmarkt in Wanssum Kerstwandeling €18,50 Service rubriek uiting mieentehuis Kerstfeest Merlin Wandeltocht Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Ven ray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: A V EN MAAS Donderdag 25 december 2003 - Pagina 9 baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a. 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21. 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins- dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld. Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165. 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik- stdagen in Wanssum beginnen met gezinsmis 'nderse Revue volop in de belangstelling e zusters die uit Tienray vertrokken. De renovatie de Swolgenseweg. De obo die Tienray verlaat. Of hobbelige fietspad tussen iray en Horst. De Diepe- Het wel en wee van de ochie en de kerk. Er is dit in Tienray volop voeding eest voor de Tienderse ue, die op 6 en 7 februari dt gehouden. Dat blijkt i uit het aantal inschrijvin- animo genoeg. Camavals- eniging De Geiten wrijft 1 nu al vergenoegd in de iden. De revue belooft weer spektakelstuk te worden. c revue is een gekoesterde tra- in Tienray. Al sinds de jaren ig maken lokale buutrede- rs, artiesten en gelegenheids- djes hun opwachting om de k te steken met alles wat zich 'ienray heeft afgespeeld. Met traan en een lach wordt het en wee van het dorpje op de el genomen. Soms kritisch, I snerend, maar altijd met nor en gepast respect. "Het is Inijn weten pas één keer voor- ómen dat we als organisatie hten 'oei, dit is te kritisch, dit ip het randje'", weet woord- rder Jos Wismans. "Iedereen It precies aan hoe ver hij of zij gaan en waar de grens ligt tus- leuk zijn en kwetsend zijn." 't formule van de Tienderse ue is laagdrempelig en onge- ipliceerd: wie wil deelnemen, tijft zich in met vermelding de aard en duur van het optre- *p woensdag 31 december is gemeentehuis open van 9.00 - HO uur en telefonisch bereik- tot 12.30 uur. Middags is het gemeentehuis loten. Op vrijdag 2 januari en tndag 5 januari is het gemeen- uis gesloten. 'p 5 januari is het gemeente- s middags telefonisch bereik- van 13.30 uur tot 16.00 uur. den. Een buut of een dansje, sketches of een lied. Op basis van de inschrijvingen kleurt de organi satie het programma in. "En dat is de laatste jaren niet moeilijk", glimlacht Wismans. "Animo genoeg. Ook dit jaar is het aantal deelnemers prima: we krijgen het programma gemakkelijk vol." DANKBAAR ONDERWERP De organisatie krijgt pas tijdens de generale repetitie een inkijk in de inhoud van de verschillende programmaonderdelen. Welke items snijden de buutredenaars aan? Welke onderwerpen worden op de korrel genomen? Wie mag spitsroeden lopen? Hoewel de generale repetitie nog enkele weken op zich laat wachten, durft Wismans al een voorschot op mogelijke onderwerpen te nemen "De zusters zijn uit Tien ray vertrokken. Ik verwacht dat dit onderwerp zeker ter sprake komt tijdens de revue. Ook de Nehobo vertrekt, een aderlating voor het dorp. De kerk is een dankbaar onderwerp. De renova tie van de Swolgenseweg, het hobbelige fietspad tussen Tienray en Horst, de Diepeling, dat kun nen allemaal onderwerpen zijn. Er is in ieder geval dit jaar genoeg gebeurd in Tienray om een revue te vullen." Om de dorpskolder te kunnen volgen, is een sterke band met Tienray een voorwaarde. "Je moet goed ingevoerd zijn wil je alles kunnen begrijpen en plaatsen. Buitenstaanders zullen zich zon der twijfel geen moment verve len, want het niveau van de revue is ieder jaar hoog. Maar het zijn vaak de details, de sneren, de losse opmerkingen die je moet kunnen plaatsen om de clou te begrijpen." VOLLEDIG BIJGEPRAAT De voorbije editie was de revue inzet van een uitwisseling met de carnavalsvereniging in Horst. De Geiten gingen naar Horst, hun collega's uit Horst naar Tienray om onder meer de revue te bezoe ken. "We kregen complimenten voor het niveau van onze revue. We zijn geen professionals, we willen ons ook niet meten met de revues van bijvoorbeeld Venray en Venlo, maar onze revue kan de toets der kritiek met gemak door staan." erstmis in de stad' is het ia van de gezinsmis die op tavond in de geheel in stijl ierde kerk van Wanssum ouw wordt gezet door de kgroep Gezinsmissen. In ongetwijfeld bomvolle kunnen de bezoekers dit weer genieten van een :eluitvoering met muziek rin natuurlijk de geboorte het kindje Jezus centraal Het verhaal heeft dit jaar er een ietwat andere ilshoek, verklapt Mariet Gerven van de werkgroep 1st. "Het speelt zich af in café in België. Een kaste - verleent zonder proble- onderdak aan enkele Isers en Japanners, maar <ert twee joden omdat hij niet moet. En dat pikken andere gasten niet. Meer ik nu niet, maar het is een ïaal met een duidelijke Ischap." dat is ook de bedoeling van Ferkgroep Gezinsmissen. Elke weer met een andere, nieu- loodschap komen. Een maat schappelijke draai aan het oude kerstverhaal geven, om de men sen net voor de kerstdagen iets mee te geven om over na te den ken. Dat was 12,5 jaar geleden al zo bij het ontstaan van de werk groep, en dat is nu nog altijd zo. Mariet van Gerven is net als José Cox al vanaf het eerste uur lid van de Werkgroep Gezinsmis sen, die anno 2003 verder bestaat uit Frank en Mirjam Smedts, Myriam Voesten en Gert Hend- rickx. "De werkgroep is in 1991 opgericht met als doel missen in elkaar te zetten gericht op kinde ren. Toen bestond de groep uit een aantal ouders waarvan de kin deren nog op de basisschool zaten. Nu is dat nog gedeeltelijk zo, al zijn mijn eigen kinderen bij voorbeeld al lang van de basis school. Eerst deden we vijf gezins missen per jaar, nu eigenlijk nog twee: met Kerstmis en Pasen." In de loop der jaren zijn er wat wisselingen geweest in de samen stelling van de werkgroep. De een ging, de ander kwam. Maar wat bleef was het enthousiasme van de leden van de werkgroep. Want je bent toch heel wat uurtjes kwijt met het bedenken van een interessant een leuke kerstverhaal en het repeteren van het verhaal, de gedichten en de gebeden met de kinderen van basisschool de Peddepoel, het koortje en de muzikanten. En wat dacht je van het inrich ten van de kerk, het kopiëren van de boekjes en het maken van de kledingstukken? Elk lid heeft zijn eigen taak, de een houdt zich bezig met de zang, de ander bij voorbeeld met de toneeluitvoe ring. "Leuk is dat dit jaar ook de zan geressen van The Rose, Wendy, Christel en Inge, die al lang van de basisschool zijn, mee willen doen aan de gezinsmis. Ja, de gezinsmis is in de loop der jaren uitgegroeid tot een activiteit voor de gehele Wanssumse gemeenschap." VEEL WAARDERING Buiten kijf staat dat de leden van de werkgroep drukke weken achter de rug hebben. Zeker vanaf 1 november 2003 zijn ze heel wat uurtjes in de week voor de organisatie van de gezinsmis in de weer geweest. De hoofdrolspelers en de Werk groep Gezinsmis zetten dinsdag middag tijdens de generale repe titie de laatste puntjes op de i. Maar dat vindt Mariet van Ger ven helemaal niet erg. Ze doet haar 'werk' met groot plezier, zo blijkt. "Want je krijgt er enorm veel voldoening en waardering voor terug. Natuurlijk hebben we net als alle andere verenigingen in de afgelopen 12,5 jaar onze ups en downs gekend, maar als je toch in die stralende snoeten van die kinderen kijkt... dat is toch prachtig!" Gisteren (dinsdag) stond de hele middag en avond in het teken van de generale repeti tie (zie foto). Of de zenuwen nu al een beetje beginnen te komen? Mariet van Gerven begint te lachen. "Nu nog niet, dat komt pas vlak voor de mis begint. Nee hoor, ik heb er het volste vertrou wen in dat het ook dit jaar een mooie gezinsmis wordt. En je werkt met kinderen. Als er dan iets fout gaat, heeft dat toch ook z'n charme." De gezinsmis begint om 18.00 uur in de kerk van Wanssum. Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. orga niseert op zondag 28 december van 930 tot 12.00 uur in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo weer haar maandelijk se vogelmarkt. Tijdens deze markt worden door de liefheb bers diverse vogels te koop aan geboden en ook zijn er handela ren aanwezig die naast vogels ook allerlei vogelbenodigdheden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen. Bij de vereni gingsbibliotheek zijn iveer aller lei vogelboeken en video's te leen. Ook niet- leden krijgen de gelegenheid om vogelboeken of video's te lenen. De markt vindt plaats op elke vierde zondag van de maand: 28 december, 25 januari, 28 februari, 28 maart en 25 april. De Eindhovense formatie Mid night Run treedt op tweede kerst dag op in OJC Merlin in Meerlo. De muziek van de bandleden ken merkt zich met name door de uniejte combinatie van oude rock en nieuwe toppers. De liefheb bers van de 70's rock. 80's pop en de betere rocknummers van nu komen in OJC Merlin volledig aan hun trekken. De band begint om 16.00 uur met het spelen van de covers. Directie 'en medewerkers van PEEL EN MAAS wensen u Prettige kerstdagen Het Koninklijk Sint-Willi- brordusgilde uit Geijsteren houdt op tweede kerstdag (vrijdag 26 december 2003) de jaarlijkse kerstwandeling op het Landgoed Geijsteren. Ieder jaar nemen zo'n 300 tot 500 mensen deel aan deze activi teit. Wandelaars kunnen genieten van twee verschillen de wandelingen. Een van ongeveer twee uur en een kor tere van circa anderhalf uur. Bij de Rosmolen is een pauzeer plaats ingericht, waar de wande laars koffie of warme chocomel kunnen nuttigen. Deze eeuwen oude watermolen is enkele jaren geleden volledig gerestaureerd en weer in gebmik genomen. De molen is speciaal voor deze wan deling opengesteld voor het publiek. Het begin- en eindpunt van de kerstwandeling wordt dit jaar gevormd door Eetcafé 't Tref punt, gelegen aan het dorpsplein tje van Geijsteren aan de Dorp straat. Starten kan tussen 11.30 uur en 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 1.50 euro vanaf 16 jaar en ouder. Personen van 11 tot 16 jaar betalen slechts 1 euro. Kinderen jonger dan 11 jaar mogen gratis deelnemen. Voor dit luttele bedrag krijgt u een routebeschrijving van de wandeling met daarbij behorende vragen. Als u deze vragen goed beantwoord en het formulier na afloop inlevert, maakt u kans op een prijs. Nieuwe sponsoren tafeltennisclub De revue wordt 6 en 7 februari opgevoerd. Twee avonden zijn volgens Wismans nodig om alle belangstellenden te kunnen her bergen in het parochiehuis. "De revue werd lange tijd op één avond opgevoerd, maar dat lever de steeds meer problemen op omdat steeds meer mensen een kaartje wilden kopen. Een aantal jaren geleden zijn we daarom overgestapt naar twee avonden en dat is maar goed ook, want de belangstelling is groot. En het is gemakkelijk: je wordt op een, avond volledig bijgepraat wat er zich in Tienray heeft afgespeeld. Ik weet bijvoorbeeld niet wat zich onder de jeugd in ons dorp alle maal heeft voorgedaan. Maar na de revue wel." Kaarten voor de Tienderse Revue zijn op vrijdag 30 januari te koop bij 't Pleintje in Tienray. De voorstellingen op 6 en 7 februari beginnen om 19.30 uur. Koster, Iris Janssen en Jos Deën- en, gehuldigd met het in de com petitie behaalde kampioenschap in de derde klasse. Uiteindelijke winnaar bij de senioren; Jack Lensen, gevolgd door Wim Poels en op de derde plaats Ton Leenen. Bij de junioren mag Iris Janssen zich clubkam pioen 2003 noemen met op de tweede respectievelijk derde plaats de zussen Eveline en Simo- ne de Koster. De leden van Truando Marjo- pies doen ook dit jaar iveer mee aan de revue. Vorig jaar stonden ze op de planken als The Blues Brothers (foto), dit jaar als Michael Jackson. Carnavalsvereniging de Vöskes en de Kammeraöj van de Vöskes organiseren op zondag 28 decem ber een wandeltocht van 6 km in en rond Meerlo. Het startbureau is gevestigd in café Oud-Meerlo tegenover de kerk. Inschrijven kan van 13 30 uur tot 14.30 uur, kosten 1 euro. De Kammeraöj van de Vöskes mogen gratis deelne men. Zondag 21 december werden in partycentrum De Zandhoek te Wanssum de nieuwe sponsoren van tafeltennisvereniging WAP IN Wanssum voorgesteld, te weten' Partycentrum De Zand hoek en Garage Janssen Wans sum. Tevens werd er die dag gestreden om de titel clubkam pioen 2003. Voor aanvang van de wedstrij den werd het eerste junioren team, bestaande uit Simone de Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9