Kerstattentie voor senioren let kerstpakket •an Gryphus Ingezonden Rolling Stones Beatles in 't Podium Bands en Partynights in 't Podium De Nachtwacht Nieuwjaarsconcert Euterpe J Kerstkleurwedstrijd Ï;l De Zagewetters Merselo Kerstconcert Holthees Kinderoptocht Snelheid Automobilist gewond Oud papier De Locht Blues in Veltum Bedreiging Brandstichting Expositie Rob Franssen ginlEEL EN MAAS Donderdag 25 december 2003 - Pagina 19 2g| Vrijdag 26 december: [erstwandeling. Na anderhalve ig van eten. drinken en uitbui- :n is het de hoogste tijd voor :n frisse neus. Een frisse neus in zo'n twee uur welteverstaan, let het traditionele bordje erw- rnsoep na afloop in gedachten, toet dit voor ieder van U een :ulenschil zijn. Inschrijven: 30 uur; inschrijfgeld: 1,00 I Vrijdag 26 december: Concert J Baartmans Arno Adams. Hét erstconcert wordt ook dit jaar atuurlijk weer verzorgd door art-Jan Baartmans. Voor het elfde achtereenvolgende jaar is deze loxmeerse snarenplukker te gast net de kerst en dit jaar neemt hij ijn Limburgse maatje Arno h dams mee. Bijzondere gasten ^■oor een bijzonder kerstconcert. De klasse van BJ Baartmans zal inmiddels bekend zijn. lartmans maakte inmiddels vijf solo)albums vol prachtige ameri- ana, blues, rock roll en roots. )eze hoogstaande albums wer en alom de hemel in geprezen oor de vaderlandse muziekpers. iiet voor niets is Baartmans dan tok uitgegroeid tot een grootheid linnen de (inter)nationale roots- ockwereld. De Limburgse troubadour Arno ■kdams is eén laatbloeier. De sin- uit Belfeld begon na zijn dertigste met het naken van muziek. Inmiddels is idams uitgegroeid van het best lewaarde geheim van Limburg tot en alom gerespecteerd muzikant lie vorig jaar de 'Pries Veur Ut imburgs Leed' in ontvangst nocht nemen. Adams wordt wel Rergeleken met Paolo Conté, ïcques Brei, JJ Cale en John Lee looker. -76 De samenwerking tussen laartmans en Adams stamt uit de ijd dat Baartmans de cd Dans Mit dich van Adams produceerde en ie theatertour die daarop volgde, laartmans en Adams weten elkaar Ïhet podium feilloos te vinden, de muziek maar ook in de rela- ering van al dat klein en groot menselijk leed dat in hun songs naar voren komt. Het tweetal brengt, extra ondersteund door pianist Mike Roelofs, een smaak volle selectie uit hun eigen oeu vre aangevuld met enkele goedge kozen covers. Kortom: een kerstconcert dat U niet mag mis sen! Zaterdag 27 december: Talkshow Uut ut köpke van Jeu. Het is Derde Kerstdag en dus weer tijd voor een nieuwe afleve ring van Uut Ut Köpke Van Jeu, een bijdetijdse talkshow 'vol actu aliteit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groeningen. Het leven van alle dag belichaamt door diverse gas ten. Gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hobby's en andere dingen die U of Uw dorps genoten bezig houden. Op het programma deze keer onder ande re een gesprek met burgemeester Karei van Soest, een interview met oud Volharding-voorzitter Jan Nabuurs, een column van Peter Schilte, muziek van The Twee Kuups en natuurlijk Koken Met Jacques Et Gaston. Zaal open: 20.00 uur; aanvang: 20.30 uur; entree: gratis. Maandag 29 december: filmma rathon. Vanaf 19 00 uur draaien er drie uitstekende speelfilms op een grootbeeldscherm te weten Bruce Almighty (Tom Shadyac, VS 2003), Swimming Pool (Francois Ozon, GB/F 2003) en Basic (John McTieman. VS/Can/D 2003). Aanvang 19 00 uur; entree: 2,50 euro. Woensdag 31 december: disco Oud of nieuw Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg gaan naar het volgende. In de traditionele omgeving van champagne, oliebollen en beste wensen zullen de dj's van dienst U vergasten op een muzikaal vuur werk van hits, hits en nog eens hits uit pak 'm beet de laatste der tig jaar. Een nieuw jaar kan niet goed genoeg beginnen, nietwaar? Zaal open: 22.30 uur; entree: gra tis. Meer informatie over dit Kerstpakket is te vinden op inter net www.gryphus.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te Rentileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en idres worden niet geplaatst. Sportgala Venray Regio een farce Onlangs las ik een artikel dat de commissie weer veel kranten- ipsels had gelezen om de talen ten in Venray en omgeving te Jecteren en te nomineren voor iet Sportgala 2003 Volgens mij heeft de commissie enkele krantenknipsels over het loofd gezien. Ik las namelijk op 14 april dat een 15 jarige jongen (als le jaars B) zijn debuut had gemaakt in SV Venray 1Dit zelf de bericht, maar nu uitgebreider las ik vervolgens op 17 april in P&M. Enkele weken later volgde :r nog een krantenartikel in P&M •ver dit unicum, toen de 15 jarige jongen wederom een invalbeurt kreeg in de nacompetitiewed- strijd Standard 1-SV Venray 1. Vervolgens las ik op 2 mei een berichtje dat het district Zuid II van de KNVB in Zeist/Woudenberg Nederlands kampioen voor amateurs onder 16 jaar was geworden. Die 15 jari ge jongen was aanvoerder van dat team. Een volgend (zeer uitge breid) verslag van een interview met de inmiddels 16 jarige jongen las ik op 10 juli 2003 in P&M. In. dit krantenartikel was te lezen dat hij geselecteerd was voor het Nederlands Amateur Elftal onder 16 jaar en een trip mocht maken naar Aruba, om deel te nemen aan de Koninkrijksspelen. Op 26 juli werd deze 16 jarige jongen als enige Limburger geselecteerd voor het Nederlands Amateur Elftal onder wederom in de P&M over de voortgang van de jongen en de rest van het Nederlands Amateur Elftal 0.16 in Aruba. Alles bij elkaar opgeteld kom ik aan zeven krantenartikelen die blijkbaar niet opgevallen zijn de commissie, waardoor deze jongen niet op het sportgala mocht ver schijnen. Het kan natuurlijk zo zijn dat deze jongen door de com missie niet als een (jeugdig) sport talent wordt beschouwd of dat ik de krantenartikelen met een te roze bril heb gelezen. Of mis schien is de commissie niet voet- bal-minded. Ik vraag me alleen af wat een voetballer nog meer moet presteren om enige erken ning te krijgen binnen het Sportgala Venray Regio. Ik denk overigens dat het voor de jongen in kwestie allemaal niet zo nodig hoeft. Hij is tenslotte meer bescheiden dan ik, maar ja wat wil je als trotse vader! Tot slot wil ik nog enkele zaken benoe men die van belang zijn in mijn betoog: In de geschiedenis van SV Venray debuteerde nog nooit een jongen op 15 jarige leeftijd in een competitie wedstrijd van heren 1 Een laatste rekensommetje geeft ook aan dat de jongen niet zomaar voor het Nederlands Amateur Elftal wordt geselecteerd. In Nederland zijn zo'n 450.000 jeug dige voetballers. Zo'n 5000 zijn geboren in het jaar 1987; de peil datum voor het Nederlands Elftal 0.16. Overigens heeft Helmond Sport wel opgelet en deze jonge talentvolle voetballer ingelijfd. Deze jongen is nu aanvoerder van Helmond Sport BI. O, ja de 16 jarige jongen waar ik het over heb heet Luuk. En commissie veel succes met het uitpluizen van de kranten aanko mend jaar. Bert Snijders, Venray Zaterdag 27 december staat café 't Podium geheel in het teken van twee grootheden in de muzi kale wereld. De Rolling Beatles zijn die avond te gast. De Rolling Beatles brengen één set Rolling Stones en één set Beatles ten gehore. Het succes dat zij bij voorgaande optredens in 't. Podium haddep heeft ervoor gezorgd dat ook dit jaar een plaats voor deze coverband gereser veerd is in de agenda van 't Podium. Het energieke optreden en de sfeer die de band gegaran deerd over weet te brengen op het publiek zorgen voor een onbeschrijfelijk effect in het café. Na het zien van de Rolling Beatles kun je met een gerust hart huis waarts keren en terugkijken op een avond legendarisch goede nummers. Meer info over de Rolling Beatles en de programme ring van café 't Podium is te vin den op www.podiumvenray.nl Op zondag 4 januari 2004 houdt Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe weer haar traditionele nieuwjaarscon cert. Euterpe wil hiermee haar vrienden en begunstigers bedanken voor de support in het afgelopen jaar en de Venrayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet brengen. U kunt genieten van optredens van het Jeugdorkest en het Groot Orkest van de harmonie, beide onder leiding van Peter Bongaerts. Het repertoire bestaat uit een aangename mix van klas sieke en eigentijdse muziek. Het jeugdorkest bijt de spits af met hun eigen repertoire dat onder andere stukken omvat als A Discovery Fantasy, een vijfdelig werk van Jacob de Haan. Daarnaast worden onder andere een tweetal medley's gespeeld van muziek van The Beach Boys en ABBA. Muziek dus die lekker in het gehoor ligt en die iedereen zal herkennen. Na een korte pauze gaat het Groot Orkest verder met het pro gramma. En dat is rijkelijk geva rieerd. Zo hoort u klassieke stuk ken als de ouverture uit La belle Hélène van Jacques Offenbach en de wals Gold und Silber van Franz Léhar, die door velen als de ultie me Weense wals wordt beschouwd. Maar het programma vermeldt ook filmmuziek en eigentijdse popklanken. Daarbij kunt u onder andere genieten van solozang door de talentvolle jonge Venrayse vocaliste Annelie Reijnders. Zij is ook verbonden aan theaterschool Lynn Steverink, die met regelmaat optredens ver zorgt onder andere in de Venrayse schouwburg. Last but not least vermelden wij hier ook een tweetal stukken, geschreven door bekende componisten van blaasmuziek: Flashing Winds van de Belg Jan van der Roost en El Camino royal van de Amerikaan Alfred Reed. U ziet, het belooft weer een boeiende en feestelijke muzie- kochtend te worden. Het concert vindt plaats in de theaterzaal van de Venrayse schouwburg en begint om 11.30 uur. Bij aanvang van de voorstel ling kunt u gratis plaatsbewijzen verkrijgen bij de ingang. Café 't Podium is op kerstavond en op de twee kerstdagen geo pend vanaf 19.00 uur. Tweede kerstdag wordt er een nieuw drankje geïntroduceerd middels een promo-party. Zaterdag 27 december staat Café 't Podium geheel in het teken van twee grootheden in de muzikale wereld. De Rolling Beatles zijn die avond te gast. De Rolling Beatles brengen één set Rolling Stones en één set Beatles ten gehore. Het succes dat zij bij voorgaande optredens in 't Podium hadden heeft ervoor gezorgd dat ook dit jaar een plaats voor deze coverband gereser veerd is in de agenda van 't Podium. Het energieke optreden en de sfeer die de band gegaran deerd over weet te brengen op het publiek zorgen voor een onbeschrijfelijk effect in het café. Na het zien van de Rolling Beatles kun je met een gerust hart huis waarts keren en terugkijken op een avond legendarisch goede nummers. Meer info over de Rolling Beatles en onderstaande programmering van Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl Met oud en nieuw wordt Café 't Podium veranderd in een waar 90's dancepalace. Compleet met lichteffecten wordt de sfeer van de 90's teruggehaald. Deze avond zal een DJ de hits van de jaren negentig aan je voorbij laten gaan. Het wordt zo'n typisch avondje "Herinnert u zich deze nog???". Café 't Podium is geopend vanaf 22.00 uur en de entree is vrij. Nieuwjaarsdag staat in Café 't Podium traditiegetrouw de band B.O.B. Deze in Venray wereldbe roemde coverformatie brengt vanaf 18.00 uur een spetterende show die alle mogelijke vermoeid heid van de voorgaande avond doet vergeten. Het café is open vanaf 16.00 uur, ook deze avond is de entree vrij. Do you remenber soul? Funk, soul. disco, hiphop, club, garage, hardsoul, latin grooves, noem het allemaal maar op. Zaak is dat op 26 december vanaf 22.00 uur de voetjes van de vloer kun nen door de vlotte warme en vooral beweegbare klanken in De Nacht Wacht. Een nieuwe club - bar - dancing in Venray, gelegen aan de Gouden Leeuw 14. Twee feesten voor twee feestdagen nl. op tweede kerstdag en oudjaar. Daarna zal De Nachtwacht haar deuren sluiten tot de feestelijke opening in januari (zie ook de advertentie elders in dit blad). Uw muzikale Venrayse gastheren zijn Goofst'R, Frankie 'BoxCutta' en ErCee. Entree 5 euro. Open twee de kerstdag van 21.30 tot 05.00 uur. Oud op nieuw Op 31 december zullen vanaf 23 00 uur de deuren open gaan en worden de gasten onthaald op de warme en uiterst beweegbare klanken van dj ErCee en dj TTM, welbekend onder het Venrayse publiek. Ook zal er nog een spe cial guest zijn kunsten vertonen. Zij zullen de feestelijke nacht doorspekken met bekende en minder bekende club-krakers, disco en latin grooves uit '70's en '80's, garage. 'als er maar soul uit de speakers komt'. Entree 8 euro. Openingstijd 31 december vanaf 23.00 uur tot vroeg. De Nachtwacht is gelegen aan de Gouden Leeuw 14 en zal in janu ari op feestelijke en grootse wijze officieel opengaan.. Op vrijdag 9- en zaterdag 10 januari vinden in feestzaal Het Anker weer de jaarlijkse zittingen plaats van De Zagewetters. Op deze avonden zullen weer vele Merselose artiesten u proberen te vermaken met een afwisselend programma. Die zijn al maanden bezig om weer iets moois op de planken te brengen. Ook nu zul len weer voor u optreden de win- naar(s) van de school play back show, de hofdames, Tiswa, Gewoon half. Joep Pubben en Tieske en Theike. De avonden worden weer muzikaal verzorgd door de hofka pel Rosentaler en worden traditio neel weer gepresenteerd door vorst Frans. Onder de pauze is het weer prinsraden en wordt er kar- menaaj aangeboden door de hof dames. De kaartverkoop is bij Tiny en Herman Zegers, telefoon 546419, en de kaartjes kosten 7.50 euro. Beide avonden begin nen om 1930 uur. Op vrijdag 26 december, twee de kerstdag, is er een kerstcon cert in café-zaal 't Trefpunt in Holthees, aanvang 11.30 uur. Het kerstconcert wordt opgevoerd door de Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthces-Smakt. Jeugdvastelaovendsvereniging De Hazekeutel organiseert op car navalszondag 22 februari 2004 weer de traditionele kienderop- tocht. Afgelopen jaren was er dui delijke sprake van een flinke ople ving. De stoet was bonter dan ooit en ook het aantal deelnemers overtrof alle verwachtingen. Deze tendens willen zij komend sei zoen voortzetten en zij roepen hierbij alle kinderen uit Venray op om mee te doen. Vele zullen beamen dat het samenzijn, voor de voorbereiding en het knutse len, zekér zo gezellig is. Denk alvast een na in de kerstvakantie hoe je mee wilt doen. Het thema voor het komende seizoen is Sprookjes. Dit is echter geen verplichting en iedereen is vrij om zelf een keus te maken hoe hij of zij mee wil doen. Dus neem het initiatief en doe mee! Voor nadere inlichting kan men contact opnemen met: Wout Claessens. tel. 0478-582732. woutclaessens@hotmail.com of www.pielhaas.nl/hazekeutel Tijdens diverse controles op wegen in Venray, Ysselsteyn, Sevenum, Horst en America wer den 858 overtredingen geconsta teerd. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 130 km per uur op de Midden Peelweg in Sevenum waar 80 km per uur mag worden gereden. Een 44-jarige automobilist uit Spijkenisse is maandagavond gewond geraakt bij een eenzijdig verkeersongeval op de Putten- weg. De man zag plotseling voor zich een traktor rijden waardoor hij schrok en uitweek naar links. Hierbij raakte hij de macht over het stuur kwijt en botste tegen een lantaarnpaal en een boom. De automobilist werd met nekletsel per ambulance naar het zieken huis vervoerd en daar opgeno men. De auto is total loss. AV Venray-Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op. In verband met oudjaar, zal in de maand decem ber het papier door AV Venray- Regio worden opgehaald op maandag 29 december in plaats van woensdag 31 december. De bewoners van de straten Zandakker,Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, worden verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09 00-13 00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te depo neren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Nadere informatie: tel. 583529 of 582842. Op tweede kerstdag in het museum open van 14.00-17.00 uur. Bezoekers kunnen behalve de vaste expositie ook de tijdelij ke expositie over Licht in Huis bezoeken. Het museum is in kerstsfeer ingericht. Op de laatste zondag van 2003, 28 december, worden er in De Locht heerlijke platsen (oudejaarskoeken) gebak ken. In de smederij is de smid aan het werk. Heel bijzonder is de tij delijke expositie van een minia tuur-kermis van liefst 50 attracties die allemaal vervaardigd zijn door dhr Houben, medewerker van De Locht. Zeer de moeite waard voor jong en oud! Op de bovenverdie ping is een nieuwe wisselexposi tie ingericht onder de titel "Licht in huis". In de maanden novem ber tot april is het museum geo pend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht, (www.delocht.nl) De leden van het jeugd- en jongerenwerk van het Rode Kruis in Venray overhandigden afgelopen zaterdag in zorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg in Venray een kleine kerstattentie aan de senioren. De senioren konden de traditionele actie van de vereniging wel waarderen. Zaterdag 27 december vervolgt de wijkvereniging Veltum haar live optredens in het café-gedeel te van het wijkcentrum aan de Veltumse Kleffen 62b. Dit maal is het de beurt aan de blues-formatie van Harry en de rest. Zij zullen een spetterend optreden verzor gen vanaf 21.30 uur. Het café gaat open om 20.30 uur en de toegang is gratis voor alle bluesliefhebber vanaf 16 jaar. Het daarop volgen de live optreden staat gepland voor zaterdag avond 10 januari. De politie heeft vrijdagmiddag een 62-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van het bedreigen van personeel en bezoekers van de huisartsenprak tijk aan de Stationsweg. Rond 14.45 uur kreeg de politie een melding dat er een bedreiging plaatsvond Ter plaatse bleek dat de verdachte de aanwezigen met een vuurwapen had bedreigd. Dit deed hij vermoedelijk omdat hij een afspraak wilde maken maar niet snel genoeg terechtkon. Hij werd aangehouden en voor onderzoek overgebracht naar het politiebureau. De politie stelt een nader onderzoek in naar een brandstich ting in een woning op de Hansenberg waarbij- aanzienlijke schade ontstond. Het vuur is van zelf gedoofd en de brand werd zondagavond door de bewoner eerst ontdekt. De brandstichting moet zijn gepleegd op zondag tus sen 14.00 uur en 21.40 uur. De dader heeft bij de voordeur een gat gemaakt en daar vervolgens brandbare vloeistof naar binnen gegooid en aangestoken. In de hal ontstond brandschade en in de rest van de woning ontstond flin ke roetschade. Stichting Wonen Noord- Limburg organiseert een expositie van Rob Franssen. De expositie vindt plaats in de hal van het kantoor van Wonen Noord-Limburg, Plataanstraat 15 in Venray en wordt gehouden van 2 januari tot en met 27 februari 2004. De openingstijden zijn: maan dag t/m donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Naam:_ Adres:- y' Postcode Woonplaats: Telefoon: Leeftijd_: Er zijn leuke prijsjes te winnen in diverse leeftijdscategorieën. De kleurplaat kan tot zondag 4 januari ingeleverd worden bij Kantoorboekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 Venray.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19