De mooie herinneringen laan nooit verloren" Venray heeft Kernen met Pit ttart motorclub fn(j»c»rf) voor Venray 2004 Grandioos kerstconcert Venray's Mannenkoor Jubilarissen Petrus Banden Muzikanten opgelet Het CDA - Venray wenst u goede kerstdagen en een respectvol ulcust Ramen Deuren Serres Jenniskens^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl s Computers, Randapparatuur Reparaties en Onderhoud Oude Oostrumseweg 19a Telefoon: 0478-569666 Internet: www.systemcare.nl Geopend dinsdag t/m donderdag van 13.00 tot 17.00 uur Vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Op vrijdag 16 juli is het weer feest in Venray, want dan organi seert VW Venray voor de achtste maal Venray Muzikaal totaal. Een feest voor en door Venrayse muzi kanten in het centrum. Om er dit jaar weer een fantastisch feest van te maken zijn we op zoek naar muzikale talenten. Speel je bij een harmonie of fanfare, in een band of maak je muziek met vrienden en heb je altijd al mee willen doen aan een geweldig muzikaal spek takel? Of zit je via de Muziek school in een samenspel-groepje en heb je altijd al voor echt publiek willen spelen? Dit is je kans. De optredens beginnen vanaf 19.00 uur en vinden plaats op 5 podia. Een basisinstallatie is aanwezig, de optredens variëren van 45 tot 75 minuten en je dient zelf voor de instrumenten te zor gen. Interesse? Vraag het opgave formulier aan en stuur het vóór 15 februari naar Venray Muzikaal Totaal, Postbus 555, 5800 AN Venray of fax het formulier naar 0478-513931- Meer info? Bel Maja Kateman- van Opbergen 515155 ofMarga Valckx 10505- CDA Honderdvierentwintigste jaargang - week 52 - donderdag 25 december'2003 EL EN MAAS Vijf projecten in de gemeente Venray werden in het provincie huis in Maastricht beloond met het predikaat Kern met Pit: Vertegenwoordigers van Heide (fotoboek Van Heijde tot Heide), Oirlo en Castenray (renovatie sportpark Heesakker en renovatie dorpsplein Castenray), Veulen (kerkhofpad) en nogmaals Oirlo (informatiegids Oirlo) ontvingen de prijs uit handen van Baron van Voorst tot Voorst. Aan de prijs is een geldbedrag van 1000 euro verbonden. Kern met Pit is een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij. Deze organisatie looft om de paar jaar prijzen uit voor projecten die de leefbaarheid in de kleine gemeenschappen bevorderen. Vorige week vrijdag vond in een uitverkochte schouwburg het traditionele kerstconcert plaats van het Venray's Mannenkoor (VMK). Evenals vorig jaar trad het Mannenkoor op met de Mastrechter Staar. Naast een uitgebreid kerstrepertoire werden door de beide koren ook een aantal nummers gezongen die een hele andere sfeer brachten. Zo zong het VMK voor de pauze zijn concourswerken, die in sep tember leidden tot het vicekam- pioenschap van Nederland en ver volgde de Mastrechter Staar met een aantal klassieke mannenkoor werken (met als hoogte punt het La Vergine degli Angeli van de componist Verdi met een indruk wekkende solo van sopraan Daphne Ramakers en bariton Bèr Schellings). Na de pauze stelde het VMK zijn nieuwe leden voor. De ver jonging, die het koor een aantal jaren heeft ingezet, leidde er toe dat er dit jaar negen jongemannen met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar zijn toegetreden. Daarna vervolgde het VMK zijn optreden met een verrassend kerstrepertoi re. Er werden Zuid-Amerikaanse kerstliederen gebracht, samen met een ensemble bestaande uit een harp, marimba en een gitaar. Dit zorgde voor een tropische kerstsfeer. Een klein ensemble van het Venray's Mannenkoor zong een nummer met een Caribi sche kijk op Kerstmis. Uiteraard kwamen ook de Nederlandse lie deren aan de beurt, zoals Hoe leidt dit kindeke, met daarin een mooie solo van de sopraan Monique Gootzen. De 'Staar' zette met hun vervolgprogramma een mooi gevarieerd klassiek mannen koorrepertoire in kerstsfeer op de planken. En toen volgde de apo theose. Onder leiding van de diri gent van het VMK. Aton Kropvisek, zongen de beide koren twee gezamenlijke slot nummers. De kerstklassieker Cantique de Noel en het wereld beroemde Stille Nacht werden op een indrukwekkende wijze gebracht door bijna 300 mannen stemmen. Na de laatste tonen gaf het publiek haar waardering door een, terechte, staande ovatie te geven. Volgens de kenners was het niet alleen een concert met een hoog kwaliteit niveau, maar ook het zeer gevarieerde pro gramma zorgde ervoor dat het publiek een hele bijzondere avond heeft meegemaakt. Zondag deed het mannenkoor nog eens dunnetjes over met een drukbezochte kerst-inn in de schouwburg. Vele bezoekers genoten van een prachtig stukje muziek en een hapje en drankje in kerstsfeer. De opbrengst van beide activiteiten, in totaal 1031 euro, schenkt het Venray's Mannenkoor aan twee goede doe len. De ene helft gaat naar het doodzieke meisje Carissa, dat om te overleven dringend een opera tie in Amerika moet ondergaan, terwijl de andere helft is bestemd voor de Invalidenbond Venray. Irrie Claessens neemt na 37,5 jaren afscheid van Rabobank ;elopen dinsdag (giste- dronk Harrie Claessens een borreltje met (oud- lega's bij café Hulsman. :n na de kerstdagen ver hij met zijn vrouw Mia iting Frankrijk om te ieten, en te wennen, aan nieuwe status. Na ruim rtig jaar werken, waarvan jaar bij de Rabobank- misatie, maakt Claessens 1 januari 2004 gebruik van LIT-regeling. a de Mulo ging de 16-jarige ie Claessens aan de slag bij de imalige Boerenleenbank (de rloper van de Rabobank) in 0 De geboren Leunenaar j zich voornamelijk bezig met dministratieve boekhouding, kiertje spelen' had destijds er een heel andere lading dan nwoordig. "Zo kregen klanten ie tijd aan het einde van het een uitnodiging om de rente t schrijven op hun spaarbank- kje Dan kwamen de mannen de boekjes van de hele fami- Zoiets kun je je nu niet meer rstellen", zegt Claessens lend a twee jaar vond hij het al tijd zijn horizon te verbreden, tereenvolgens werkte hij ele jaren bij administratiekan- r Beckers en de Nederlandse dietbank. In oktober 1968 rde hij terug op het oude nest werd te werk gesteld op het antoor van de Boeren-leen- k aan het Kennedyplein. De k richtte zich in die tijd voor dijk op de agrarische sector, jr wilde mede door het ope- 1 van bijkantoren ook dichter r de klant toegroeien. issens zag de Boerenleenbank, later de Rabobank, uitgroeien een financiële spil in de irayse samenleving. De nu 57- ge Venraynaar maakte de ver- zing van het hoofdkantoor van ulianasingel naar het Schouw- gplein mee en in 1985 de lerverdeling van de bankorga- itie in verschillende afdelin- Harrie Claessens maakte toen overstap naar de afdeling Irijven. "In die jaren groeiden uit tot een volwaardige bank naast de klanten in de agrari- c sector en particulieren tds meer bedrijven tot haar ntele mocht rekenen." Het midden- en kleinbedrijf, handel, industrie en dienstverlening wer den zijn werkgebied. Het aanbod aan producten binnen het bank wezen werd groter en in de jaren 80 werd specialisatie het mode woord. "In de beginjaren kon je als bankman overal over meepra ten. Je was het aanspreekpunt van de klant en deed alles voor hem. In goede en slechte tijden. Dat Vond ik oók het'móóiste facet. Je bouwde een vettroiiwensband óp met klanten. Op vrijdagavond was de bank te klein. Dan kwamen de mensen voor het weekend 50 of 10Ó gul den ophalen. Met een snelkassa lukte dit, later werd het probleem opgelost door de komst van de geldautomaten. Daarna werd spe cialisatie steeds belangrijker bin nen de organisatie. Ieder facet van de bedrijfsvoering werd voor rekening genomen door een apar te afdeling met medewerkers die zich specifiek bezig hielden met een of enkele bankzaken." BANKSTEL- AIS accountmanager bedrijven maakte Claessens de ontwikkeling van de Rabobank van nabij mee. In bijna 40 jaar tijd droeg hij hier aan een royaal steentje bij en het uitroepen tot beste bedrijvenbank van Nederland, eerder dit jaar, mag hij best tot een persoonlijk hoogtepunt rekenen. "Ik vind het fantastisch dat ik de hele ontwik keling yan de bank heb mogen meemakenEn dat we met z'n allen dit succes hebben mogen vieren. Van een bank die zich vroeger beperkte tot de agrari sche sector tot een onderneming die de hele bedrijvensector tot haar klanten mag rekenen." Het succes had ook zijn schaduwzij den. Na de fusie enkele jaren gele den tot Rabobank Venray Meerlo- Wanssum moest Claessens noodgewongen verhuizen naar de Rabobank-vestiging in Ysselsteyn waar de afdeling bedrijven werd ondergebracht. "Je zit dan opeens veel minder tussen de klanten in Symbolisch afscheid voor Harrie Claessens: Rabobanktot ziens! het centrum van Venray. Mensen waar je direct mee te maken hebt. Want relaties bouw je vooral ook op in de spontane sfeer. Tijdens festiviteiten, in de kroeg of de kerk. Al mag je daar niet praten", zegt Claessens lachend. De onder toon is echter serieus. Hij ziet het dan ook als een groot voordeel als alle afdelingen zich straks onder één Rabobankdak bevinden. Dat zal hij nog slechts van de zijlijn meemaken, want Claessens behoudt ondanks zijn vertrek altijd een Rabobankhart. In de twaalf jaren dat hij samen met zijn vrouw Mia in de Venrayse Rabo-vestiging werkte, werden ze al snel tot 'bankstel' gedoopt. De twee krijgen nu zeeën van tijd. Claessens, die in het verleden bijzonder actief was in het verenigingsleven, gooit het nu over een andere boeg. "In ons huisje in Frankrijk gaan we eerst heerlijk genieten van de rust. We vertrekken zaterdag en zien wel wanneer we terugkomen." Dan is er ook volop tijd voor de vier kin deren en het eerste kleinkind van pas vijf weken oud. "Concrete plannen heb ik niet. We gaan genieten van alle dingen die we op onze weg tegenkomen. Een beetje lezen, klussen. Het grote verschil is dat we nu niets meer moeten." De ontwikkelingen binnen de Rabobank-organisatie zal hij in ieder geval nauwlettend blijven volgen. Claessens: "Het mooiste aan de bank heb ik altijd gevon den dat we midden in de samenle ving staan. De coöperatieve gedachte spreekt me enorm aan. Samen met leden en klankbord groepen het beleid bepalen. Ik neem dan ook afscheid met een beetje weemoed. De mooie herin neringen gaan echter nooit verlo ren." ensen die de traditionele kerststal in de Paterskerk willen bezichtigen, kunnen op eerste kerstdag derdag) van 13 30 tot 16.30 uur in de Venrayse kerk terecht, op tweede kerstdag (vrijdag) van 0 tot 16.30 uur. Ongeveer tien vrijivilligers hebben er in de afgelopen dagen en weken voor gezorgd ie bezoekers kunnen genieten van een prachtige kerststal. Tijdens het jubilarissenconcert in kerstsfeer van MMSK St. Petrus' Banden werden zondag in de Opmaat enkele jubilerende leden in het zonnetje gezet: Inge Baltissen, Daniëlle Baltissen, Ineke Thielen, Rian Smits, Monique Huyberts (10 jaar lid) en Nelly van Rattingen (25 jaar lid). De jubilarissen ontvingen een onderscheiding en een bloemetje. en nieuwe motorclub ziet het enslicht in Venray. Een oproep initiatiefnemer Fons Merken, ele weken geleden in nieuws- d Peel en Maas, leverde meer dertig reacties op. "Tot nu then zich al achttien mensen aangemeld", vertelt Fons "Op 18 januari vindt de plaats en de naam van de vereniging bekendgemaakt. We gaan nu met een groep van vijf mensen enthousiast aan de slag om de boel op poten te zetten." Fons Merken wil een gezellige motorvereniging in de gemeente Venray oprichten die regelmatig toerritten, themabijeenkomsten, uitstapjes en gezellige avonden organiseert. Als je een motor hebt, kun je lid worden. Mensen die belangstelling heb ben, of meer informatie willen over de motorclub, kunnen con tact opnemen met Fons Merken (na 18.00 uur). Telefoonnummer: 0478-513463 of een e-mail sturen naar a.a.merken@wanadoo.nl. Als je een e-mail stuurt dan svp ver melden of je alleen maar lid wil worden of ook mee wil werken aan de oprichting. t t

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13