berden? De leefbaarheid is niet zo slecht' Jud-burgemeester Schols arijgt eigen straat Oud-medewerkers en provincie ingeschakeld mm™"" Geen bezwaren ADMINISTRATIEF MEDEWERKER m/v tegen senioren- complex Cheque voor restauratie beelden en altaar Tarieven 2004 ode centrum '9'b, EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Pagina Alle medewerkers van Tuincentrum Overvecht wensen u prettige kerstdagen! Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in: Boxmeer - Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve) PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA. Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wïflemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58,,) 30,- (overige binnenland) ~n/oners sloopflats Veltum kunnen terugkeren in nieuwbouw past binnen het provinciaal- en gemeentelijk beleid om het cen trumgebied van Venray vitaal en dynamisch te houden. Een van de ontwerptechnische uitgangspun ten van het project is de aanwe zigheid van de basisschool met speelplaats en het vele groen in de wijk, Daarnaast is zoveel moge lijk aansluiting gezocht bij het karakter van de woonwijk. De bouw van de woningen heeft tien maanden geduurd, waarmee het een van de snelst gebouwde woningbouwprojecten in Nederland van dit moment is. Het project is gerealiseerd door pro jectontwikkelingscombinatie Janssen Projekt te Venray en Janssen de Jong Plancoördinatie te Son en Breugel. Het steden bouwkundig ontwerp is afkom stig van Loxodrome architecten. In het project is ook een nieu we ontsluiting gemaakt voor een aantal woningen. Voor de nieuwe straatnaam is aansluiting gezocht bij de aanwezige straatnamen die zich kenmerken door personen die lokaal of regionaal verdienste lijk waren in de geestelijke of poli tieke wereld. De gemeente heeft besloten de straat te vernoemen naar oud-burgemeester Schols die van 1968 tot en met 1975 burge meester was van Venray en aan sluitend landelijke bekendheid kreeg als burgemeester van Den Haag. Op deze wijze gedenkt de gemeente de oud-burgemeester op een waardige wijze voor zijn verdiensten voor Venray. bewoners van de twee in Velnim, die op de inatie staan gesloopt te den, kunnen op dezelfde terugkeren in een nieuwe ing. Ondanks dat de wbouw geheel uit senio- noningen komt te bestaan, toezegging deed Liesbeth Beek, directeur Wonen ray, donderdagavond tij- een drukbezochte bewo- bijeenkomst. de aula van basisschool nxhof zaten bijna honderd ïgstellenden. Ook de ayse SP, die actie voert tegen oop, was van de partij, klonk veel onbegrip en kri- op de voorgenomen sloop, de avond verliep toch rede- ontspannen en rustig. Een eerder werd in een andere inkomst in Veltum nog ver- dat de bewoners zeker niet den terugkeren in de nieuw- v die er na de sloop herrijst. woningen zijn immers emd voor 55-plussers. De 4ntie van Van Beek dat iedere *foner die dat wil wél kan ;keren haalde vooraf al veel st weg. ^0 maart of april valt het defini- besluit over de sloop, oners die nu hun flat verlaten en van Wonen Venray alvast euro verhuiskosten mee. De iek betrof vooral dat 96 vrij jdkopc huurwoningen straks wijnen en niet meer terugke- Terwijl er juist zoveel vraag deze woningen is. Wonen Venray gaat er circa honderd ouderenappartementen terugbou- wen. zowel koop als huur. Een gedeelte is bestemd voor zorgcen trum Schuttersveld. Veel bewo ners vertelden graag in de flat te willen blijven wonen. Ook bestre den zij dat de leefomgeving slecht zou zijn. De bewoners vragen zich af waarom hun woningen niet gerenoveerd worden zoals dat met de vier andere flats gebeurd Van Beek vond zes dezelfde grote gebouwen in deze omgeving teveel van het goede. "Ze zijn ook saai en naargeestig. We willen daarom vernieuwen want anders blijft het pappen en nathouden. Stilstand is achteruit gang." Ook de rol van Wonen Venray werd aan de kaak gesteld. In het begin van de zomervakantie kre gen alle bewoners een brief waar in ze uitgenodigd werden voor een informatiebijeenkomst met als onderwerp het 'opknappen van de flats'. Er werd met geen woord gerept over de voorgeno men sloop. De opkomst was, begin juli bij tropische temperatu ren. dan ook laag. De mensen die wel kwamen werden volkomen verrast door de aangekondigde sloop. Anderen kregen het nieuws pas twee, drie maanden later officieel te horen. Enkele aanwezigen verweten de woningstichting dat de bijeen komst bewust in de zomerperiode gepland was omdat veel mensen toen al op vakantie waren. "Nee, het was nog voordat de schoolva kanties begonnen", reageerde directeur Van Beek. "En we wil den het nieuws over de sloop ook niet in een brief bekend maken." Veel bewoners vrezen dat ze straks veel meer huur moeten gaan betalen. Wonen Venray garandeert iedereen een vervan gende huurwoning. De senioren woningen die teruggebouwd wor den zullen echter een stuk duurder zijn. "U jaagt de mensen in grote problemen. Want de meesten kunnen niet 100 of 200 euro meer huur gaan betalen. Dit is een ondoordachte actie. De mensen wonen er graag en willen niet weg. Ook de leefbaarheid is helemaal niet zo slecht. Wat haalt u toch allemaal op de hals", vroeg een aanwezige zich af. Er klonk - voor de enige keer - een applausje uit de zaal. Liesbeth van Beek vertelde dat vier stedenbouwkundige bureaus momenteel plannen ontwerpen voor het gebied. Daaruit maakt Wonen Venray een keuze waarbij het ook financieel haalbaar moet zijn. Pas daarna valt het definitie ve oordeel over de twee flats. Iemand merkte op dat er wel problemen ontstaan als alle 96 bewoners willen terugkeren. "Dan zullen we koopwoningen alsnog gaan verhuren", zei Van Beek. "Want iedereen heeft het recht om op dezelfde plek terug te keren. Maar dit is theorie. Want velen zullen voor een woning in een van de vier andere flats kie zen of ze willen nu eens een huis met een tuintje." De woonomgeving van de flats kwam regelmatig ter sprake. Van Beek zei met de nieuwbouw de leefbaarheid te willen terugbren gen. "Er is nu veel hoog groen waarin vuil gedumpt wordt. We willen toe naar een mix van bewoners. En daarbij wil de gemeente de omgeving opnieuw inrichten. Het wordt meer een parkachtig gebied." Veel flats hebben last van vochtproblemen door de slechte isolatie. De vier andere flats krij gen daarom buitenisolatie en dub bel glas. Ook wordt er de geijser vervangen en worden keuken, badkamer en douche helemaal opgeknapt. Bewoners kunnen ook kiezen wat ze wel of niet wil len. Daarom wordt op de Haammakerstraat een modelwo ning ingericht. De kosten voor de bewoners gaan na de renovatie niet omhoog, zo verzekerde Van Beek. De huur wordt weliswaar hoger maar dit wordt volledig gecompenseerd door de lagere stookkosten. Iemand wilde weten hoe lang deze vier flats nog blij ven staan. "Minimaal vijftien jaar om de onkosten eruit te halen", antwoordde Van Beek. "Maar ik kan niet in de toekomst kijken. Misschien staan ze er nog wel 25 of zelfs 35 jaar De sloop zal in de loop van 2005 plaatsvinden. Er komen wis selwoningen beschikbaar voor mensen die er willen terugkeren. Als in het voorjaar 2004 het besluit valt over sloop dan wor den alle bewoners op de urgentie- lijst van de woningstichting geplaatst. Ze hebben dan voor rang bij iedere huurwoning die vrijkomt. Liesbeth van Beek kon nog geen indicatie geven over de hoogte van de tegemoetkoming in de verhuiskosten die Wonen Venray betaalt. "En als iedereen tegen de sloop is, gaat het dan toch door", wilde iemand weten. Van Beek: "Ik ken geen signalen dat mensen er tegen zijn." Voor het eerst klonk er boegeroep in de zaal. "Maar u weet toch van de actiegroep." Van Beek: "Nee, formeel weet ik daar niets van. Ik heb er alleen in twee krantenartikelen iets over gelezen." Een aanwezige: "Ja, hallo. Dat kan toch niet. Dan luis tert u toch niet goed." De direc teur van Wonen Venray zei wel dat ze altijd bereid is om met de actiegroep een gesprek te voeren. Na anderhalf uur werd de bij eenkomst afgesloten. Velen voer den het woord maar de meerder heid zweeg. Zoals een bewoner die al vanaf 1987 in de flat aan de Veltumse Kleffen woont. "Nee, ik ga geen actievoeren. Daarvoor zijn ze wel aan de deur geweest. Alhoewel ik het wel jammer vindt dat de flats verdwijnen. Ik woon er nog steeds met evenveel ple zier want het is er best rustig. Maar we worden straks echt niet op straat gezet. Dit is ook een kans om een keer iets anders te beginnen. Daarom wil ik ook niet naar een van de vier andere flats. Ik heb er wel vertrouwen in dat ik er iets goeds voor terugkrijg." Stuur dan uw schriftelijke sollicitatie t.a.v. Monique Bloemen Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Gemeente werkt met man en macht aan bestemmingsplan buitengebied De actualisering van het bestemmingsplan buitenge bied, dat dateert uit 1980, dreigt de gemeente bijna boven het hoofd te groeien. Er zijn zelfs oud-medewerkers en provincieambtenaren inge schakeld om de 385 bezwaren tegen het ontwerpplan af te wikkelen. Het budget wordt daardoor met 170.000 euro overschreden. Een jaar gele den werd al eens ruim twee ton extra gevraagd. De inzagetermijn van het ont werpplan liep op 29 september af. Binnen vier maanden moet de gemeenteraad het bestemmings plan vaststellen maar dit zal niet lukken. Er was gerekend op 50 tot 100 bezwaarschriften. Dat wer den er uiteindelijk 385. Dat zijn er zelfs nog meer dan de 360 die vorig jaar tegen het voorontwerp werden ingediend. De afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling werkt de komende maanden met man en macht om alle ingekomen reacties te verwerken. Afhandeling kost gemiddeld 3,5 uur per bezwaar. In de commissie Stedelijke Ontwikkeling stond vorige week een nieuw voorbereidingsbesluit op de agenda. Al voor het vijfde jaar op rij moet de gemeenteraad op het eind van het jaar zo'n besluit nemen omdat het bestem mingsplan nög steeds niet in wer king is. Ondernemers in het bui tengebied klagen steen en been omdat sommige bouwaanvragen tot die tijd niet in behandeling worden genomen. Zo'n voorbe reidingsbesluit wordt juist geno men om de aanhoudingsplicht van bouwaanvragen te verlengen. Doet de gemeente dat niet dan moeten de aanvragen gehono reerd worden en die kunnen in strijd zijn met het nieuwe bestem mingsplan of de Reconstructie Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) meldde dat het college besloten heeft om geen rekening te houden met het Reconstructieplan. Onderdelen, zoals de zonering van de intensie ve veehouderij, werken rechtst reeks door in het bestemmings plan waardoor dit straks weer op deze punten gewijzigd moet wor den. Het college kiest er deson danks voor om zo snel mogelijk alle reacties op het bestemmings plan te verwerken zodat het ein delijk van kracht kan worden. Hiervoor zijn 1948 uur extra nodig. Gerekend tegen een uurta rief van 87 euro betekent dit een extra kostenpost van 170.000 euro. De meeste bezwaren hebben betrekking op het ontbreken van afstemming met het Reconstructieplan, het nieuwe instrument BOM+ (Bouwblok op Maat Plus), circuit De Peel, het uitgebreide aanlegvergunningen- stelsel, visuele bufferzones en de herbestemming van agrarische gebouwen die vrijkomen van deelnemers aan de RBV (Regeling Beëindiging Veehouderijtakken). Daarnaast waren er nogal wat bezwaren vanwege individuele belangen. Leo Verhaegh (WD) pleitte voor snelheid. "We moeten daar om niet wachten op de Reconstructie. Want veel onder nemers moeten al zolang wachten met hun bouwaanvraag. Deze mensen willen investeren maar ze kunnen niets. Dat is ook slecht voor de economie en de werkge legenheid." Theo Mulders (Samenwerking) vond dat het bestemmingsplan niet 'gedragen' wordt door de bewoners van het buitengebied gezien het grote aantal bezwaren. "De gemeente heeft de bouwblok ken niet aangepast aan BOM+. Het bestemmingsplan is ook veel te gecompliceerd gemaakt. Want er hoeven geen zoneringen of visuele bufferzones in te staan. Dat is al in andere wetgeving geregeld. Het onwerkbare aanleg- vergunningenstelstel is op deze wijze ook absoluut niet te handha ven", zo constateerde Mulders een aantal tekortkomingen. "Uit alles blijkt dat er weinig kennis is van agrarische bedrijfsprocessen. Er is niet goed geluisterd. Alle bezwaren moeten serieus geno men worden en er moet aan een oplossing worden gewerkt. Op deze manier worden we straks overstelpt door veel juridische procedures", vreesde hij. De scherpe kritiek van Samenwerking viel verkeerd bij de coalitiepartijen PvdA en Lokaal Aktief. Bert Linskens (PvdA) reageerde dat er geen bestem mingsplan mogelijk is zonder bezwaar. "En we kunnen niet alle bezwaren honoreren", zei de PvdA'er die opmerkte dat Mulders zelf zitting had in de hoorcommis- sie die mondelinge toelichtingen aanhoorde. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) merkte op dat Mulders zelf één van de bezwaar makers was. "Hoe praat hij hier?". Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) sprong op de bres voor zijn partijgenoot. "Hij zat helemaal niet in de hoorcom- missie want daar hebben Petra van Duijnhoven en ik ingezeten. En ik wil het best van hem over nemen. Het gaat erom dat er zoveel bezwaren zijn gemaakt." Verkoeijen wees op veel fouten in de plankaarten. Grenzen van bouwblokken lopen dwars door gebouwen, stallen die tien jaar geleden gesloopt zijn staan er nog steeds op en nieuwe aanbouw is er niet op te vinden. Patrick van der Broeck (CDA) riep wethouder Ruyten op het bestemmingsplan eenvoudiger te maken en te versoberen. "Begin met een voorjaarsschoonmaak zodat het meer recht doet aan de realiteit." De CDA'er wees op het belang van de afstemming met het Reconstructieplan. "We moe ten niet met oogkleppen op tot maart alleen doorwerken aan het bestemmingsplan. Maar we moe ten het alvast aanpassen in de geest van het Reconstructieplan." Ook snapte hij het grote aantal bezwaren niet. "Want we hebben al een voorronde gehad. Hoe kun nen we er zo ver naast zitten. Want tegen het Reconstructieplan, dat voor geheel Noord- en Midden- Limburg geldt, zijn 370 bezwaren binnengekomen." Wethouder Ruyten hoopt dat half maart alle bezwaren zijn afge handeld. "Daarbij houden we geen rekening met de Reconstructie. Als het goed is wordt dit plan op 5 maart door provinciale staten vastgesteld. We kunnen dan alsnog bekijken hoe we het op elkaar afstemmen." Ambtenaar Gea Melis lichtte toe dat veel bezwaren een herhaling zijn van de reacties op het voor ontwerp. "Er is veel onduidelijk heid over de bouwblokken, BOM+ en de Reconstructie. We zijn door de provincie op de vin gers getikt dat we in eerste instan tie te ruime bouwblokken hebben genomen. Een groot aantal heb ben we moeten verkleinen waar op weer veel reacties zijn geko men." Melis zei dat de visuele bufferzones uit het bestemmings plan geschrapt worden en dat het aanlegvergunningenstelsel opnieuw bekeken wordt omdat ook het Waterschap dit onderdeel beoordeelt. De gebruikte plankaarten komen van het Kadaster. "Ze zijn inderdaad verouderd maar het is voor ons een te grote klus om overal de situatie ter plekke te gaan bekijken", aldus Gea Melis. Afdelingshoofd Theo van Tilburg meldde dat het eerste kaartmateriaal van BRO 'één grote ramp' was. De gemeente heeft ook afscheid genomen van dit bureau. "We hebben duur leer geld betaald. We gaan hier voor taan anders mee om. Als we de ondergronden en de eigendoms administratie in eigen hand had den gehad dan was dit allemaal niet gebeurd." Berden Mode Venray is een toonaangevende modezaak in het centrum van Venray. FULLTIME De bouwvergunning voor het seniorencomplex in Ysselsteyn is onherroepelijk geworden. Er zijn binnen de inzagetermijn geen bezwaren bij de gemeente binnen gekomen. Dit betekent dat Wonen Venray nu eindelijk aan de slag kan met de bouw van 23 ouderenappartementen in de dorpskern van Ysselsteyn. Jarenlang lag dit plan in de ijskast vanwege de cumulatie van stank- cirkels. Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) reageert opge lucht: "Er is nu een trend gezet. Het maatschappelijk belang heeft geprevaleerd boven de Stankwet. We hopen dat dit nog meer plaat sen in Venray zo kan." Bijdrage Prins Bernard Cultuurfonds voor Mariakapel Wij verkopen zowel dames-, heren-, en kinderkleding als lingerie van de betere merken. Een prettige sfeer en een goede service vinden we erg belangrijk zowel in de winket ais ook achter de schennen. Wij zoeken een vrouw /man met een afgeronde MEAO-opleiding voor administratieve werkzaam heden. Crediteurenadministratie, voorbereiding van betalingen en de coördinatie van de dagelijkse activiteiten binnen de winkel behoren tot de taken. Ben je accuraat, flexibel en kun je goed zelfstandig als ook in teamverband werken? Interesse? De heer Van den Berg van het Prins Bernard Cultuurfonds Noord-Brabant overhandigde vrijdagmiddag aan voorzitter F. School van de Stichting Mariakapel Holthees een cheque ter waar de van 3260 euro voor de res tauratie van de barokke beel den en het marmeren altaar in de karakteristieke kapel. Met het geld kan de stichting de renovatie van de beelden uit de achttiende eeuw en het altaar geheel betalen. De Mariakapel in Holthees is geen kerkgebouw, maar een ruim te, die door de stichting ter beschikking wordt gesteld voor concerten, exposities, conferen ties. lezingen e.d. In 1999 is het gebouw, dat tot 1995 voor het dorp als kerk diende, door het bis dom overgedragen aan de stich ting, en nu mogen er ook geen kerkelijke activiteiten meer in plaatsvinden. Het gebouw is een rijksmonu ment, en dateert uit 1464. De kaoel is in het naiaar van 1999 en in het voorjaar van 2000 geheel gerestaureerd, met behulp van de rijksmonumentendienst en de gemeente Boxmeer. De stichting stelt zich ten doel dit monument in stand te houden en te behou den voor het dorp. Ze kon de res tauratie van de (aangetaste) beel den en het altaar echter niet zelf betalen, en deed om die reden een klemmend beroep op het Prins Bernard Cultuurfonds. De beer Van den Berg van het Prins Bernard Coultuurfonds overhandigt de cheque aan voorzitter School van de Stichting Mariakapel Het totale bouwproject inclusief de nieuwe ontslui- tingsweg op het voormalige Marianum-terrein werd woensdagmiddag officieel opgeleverd. De 22 woningen liggen in de wijk Oranjebuurt. Mevrouw Schols, weduwe van oud-burgemeester Schols, ont hulde samen met burgemees ter Waals de straatnaam, waar mee tevens het totale bouwproject officieel werd afgerond. Ook de chauffeur, de heer De Haart, was met de oorspronkelijke dienstauto van oud-burgemeester Schols van de partij om de opening feestelijk op te luisteren Het nieuwbouwproject bevat in totaal 22 woningen met 9 ver schillende woningtypen. Dit pro ject wordt gezien als een her structurering, omdat het een lege plek in het centrum opvult. Dit Voor 2004 zal uitgeverij van den Munckhof de tarieven voor Peel en Maas slechts minimaal verhogen. Het abonnementsgeld voor lezers in de regio (postcode 58..) zal van 18 euro naar 18,50 euro per jaar gaan. Postabonnecs met een andere postcode dan 58.. gaan in 2004 32.50 per jaar beta len. De advertentietarieven wor den deels verhoogd. De losse mm-prijs gaat van 0,23 naar 0,24 euro, terwijl de 5.000 mm-prijs van 0,21 naar 0.22. De overige mm-prijzén blijven ongewijzigd. Ook de prijs voor kleine adver tenties blijft voor 2004 ongewij zigd. Kerstballen opberg box Met zilver kleurig deksel en 4verdeelvakken, 45x35x24 cm. Excl. kerstballen. 000 >oi de Mooiste Mode SI®® t. Lambertusplein 12 - »rst tel. 077 3986464

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3