Gemeentewerf in Meerlo geopend Meerlo-Wanssum wolgense landskampioen p sopraansaxofoon Inhaalslag helemaal fgerond" Wandeltocht in Meerlo Kerstviering de Zonnebloem Kerstconcert Erato A Service rubriek Sluiting gemeentehuis De Meuleberg Kerstconcert in Meerlo Kerstconcert in Swolgen Auto in brand Kerstboom- versnipperen Gewonden na ongeval €18,°°* EN MAAS Donderdag 18 december 2003 - Pagina 11 Gemengde zangvereniging Erato verzorgt zaterdag 20 december een kerstconcert in de kerk van Blitterswijck. Het kerstconcert heeft een afwis selend programma met mede werking van fanfare Moed en Ijver, eveneens uit Blitters wijck, en het Grensland Man nenkoor uit Siebengewaki. Tijdens dit concert worden diverse liederen ten gehore gebracht, waaronder Engelse en Russische kerstliederen, kerstmo zaïek in het Blitterswijckse dia lect en een Amerikaanse potpou- ri, uitgevoerd door Erato met begeleiding van fanfare Moed en IJver. Na het concert is er een gezellig samenzijn in het parochiehuis. Mooren kreeg muziek met de paplepel ingegeven ter j jn tistcode - Woonplaats: evens machtig ik de administrate van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld ian mijn bank- of girorekening af te halen. Bankreknr.: handtekening: ir deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00^12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legen 15, 5866 CG, Swolgen. tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aensstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenserv ice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie). tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw. Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst. tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur Tevens op die dag av ondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di, en do. van 10.00-12.30 uur. een beetje zenuwachtig wel. Maar dat is ook ronder, want wie gieren ïuwcn nu niet door de q|( oor een belangrijk exa- En belangrijk was het en zeker voor de twaalf - Alice Mooren uit Swol- Het talentvolle lid van re Vriendenkring was in um namelijk een van de emers aan de nationale Iirijd op sopraansax. Zij 1 uit in de vierde divisie het werk 'Concert in G- van J. Hasse. Een moei- iuk, dat Alice echter met Ïen vooral veel gevoel e. Zo goed zelfs, dat de Ige Swolgense van de liefst negentig van de erd in totaal te winnen Ben ontving en met glans rlands kampioen werd. Mooren kreeg muziek met ilepel ingegeven, zo blijkt al luize Mooren staat namelijk z :en groot deel in het teken J* muziek. Moeder Henriette altsax (maar ook alle ande- sen) en is muzieklerares. Hans speelt trombone en is tkleraar. Beiden leren muzi- n aan de Muziekschool Ven- n fijne kneepjes van het vak. on kan dan ook haast niet n(j 5. of het talent en het gevoel muziek moeten ook bij hun -8 ers Alice (12). Cathelijne en zoon Jurian (8) in de zitten. Of niet Alice? :e Mooren begint te lachen, daad is het zo dat muziek elangrijke rol speelt in huis, ze. Regelmatig kunnen de genieten van een mooi muziek, als een van de kin- deren Mooren oefent op sopraan- sax (Alice), cornet (jiirian) of alt sax (Cathelijne). Waarom Alice voor de sopraan saxofoon heeft gekozen? Even kijkt ze de verslaggever vragend Sopracinsax-kampioene Alice Mooren zit ook heel wat uurtjes achter de piano. aan. Maar het antwoord is heel eenvoudig. "Toen ik nog klein was, ging ik wel eens met mijn moeder mee als ze les ging geven aan leerlingen. Toen zei ik al meteen dat instrument wil ik later ook gaan bespelen'. Ik vind de sopraansax gewoon een mooie vorm hebben.... en het is een ins trument met een mooi geluid." Alice heeft een druk leventje. Ze zit op de brugklas van het Dendron College in Horst, gaat op maandagavond trouw naar de repetitie van Fanfare Vrienden kring Swolgen en op vrijdagavond heeft ze pianoles op de Muziek school Venray. "Als het kan speel ik elke dag op de piano of op de saxofoon Alleen als ik veel huis werk heb, lukt me dat niet. Met een lach: "Want ik heb geen zin in straf op school. Dat Alice veel talent heeft, werd twee weken geleden wel duidelijk op het nationaal kam pioenschap van de Federatie van Katholieke Muziekbonden (FKM). Na eerder een regionale solisten wedstrijd in Hunsel en het provin ciale kampioenschap in Maast richt gewonnen te hebben, reisde Alice vorige week af naar het Nederlands kampioenschap. Om zich te meten met de beste muzi kanten van het land. "Ik had de laatste weken extra veel geoe fend, maar het blijft toch span nend. Toen ik naar het podium toeliep was ik ook erg zenuwach tig, mijn handen trilden zelfs een beetje." Maar haar 'trucje' werkte ook dit keer weer. "Ik kijk nie mand aan en concentreer me alleen op het stuk. Nee. eigenlijk let ik helemaal niet op de jury als ik aan het spelen ben Dat werkt volgens mij het beste." e bedrijven en instellingen beschikken over een actuele gebruiksvergunning Carnavalsvereniging de Vöskes en de Kammeraöj van de Vöskes organiseren op zon dag 28 december voor ieder een een mooie en interessante wandeltocht van 6 km in en rond Meerlo. Het startbureau is gevestigd in café Oud-Meer- 10 tegenover de kerk. Inschrij ven kan van 13-30 uur tot 14.30 uur, kosten 1 euro. De Kammeraöj van de Vöskes mogen gratis deelnemen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor een wandeltocht in ieder dorp en wil deze tocht in een uitgebreide folder gaan vast leggen. Deze wandelfolder wordt dan voor een gering bedrag in de gemeente Meerlo-Wanssum aan geboden. Maar voor de folder vormgegeven wordt wil de gemeente eerst gaan proefdraai en'. Op 12 februari 2003 is de Kammeraöj van de Vöskes opge richt in eethuis De Hap. Momen teel telt de nieuwe vereniging 4 x 11 leden. Op woensdag 24 en woensdag 31 december is het gemeentehuis open van 9.00 -12.00 uur en tele fonisch bereikbaar tot 12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis gesloten. Op vrijdag 2 januari en maan dag 5 januari is het gemeentehuis gesloten Op 5 januari is het gemeentehuis middags telefo nisch bereikbaar van 13-30 uur tot 16.00 uur. De Zonnebloemafdeling De Driehoek (Meerlo, Tienray en Swolgen) organiseert op zaterdag 20 december samen met de afde ling uit Broekhuizen en Broekhui- zenvorst de jaarlijkse kerstviering in het parochiehuis in Tienray. Pastoor Ruud Verheggen draagt voor negentig gasten een H. Mis op. Na de mis is er een gezellig samenzijn met zang van de Sme- lenbrothers uit Ysselsteyn die Het doel van de nieuwe vereni ging is om hand- en spandiensten aan te reiken aan CV De Vöskes. De leden van de Kammeraöj gaan dat doen door de carnavalsdagen in Meerlo in alle facetten levend te houden en inwoners van Meer lo nog meer te betrekken bij tal van activiteiten van de vereniging. "We willen een saamhorigheids gevoel creëren door als sympathi santen morele steun aan te bieden aan de carnavalsvereniging", zegt voorzitter Jan Poels. Daarnaast willen cle kameraden ook als klankbordgroep dienen voor car navalsvereniging de Vöskes. Kort om: veel gezelligheid en weinig verplichtingen. Iedereen die het carnaval een warm hart toedraagt kan voor een instapbedrag van 15 euro lid wor den van de vereniging. Een sjaal met de kleuren rood, geel en groen is het herkenningssymbool van de vriendenclub. Informatie bij voorzitter Jan Poels, tel: 691900, secretaris Louis Peelen. tel: 692810, pen ningmeester: Jan Koppes 692203- Kerstmis staat voor de deur. En daar laat scouting de Meuleberg geen gras over groeien. Zaterdag is de grote kerst-dag bij de Meule berg. De blokhut is weer versierd, de kaarsjes kunnen aan. Gezellig! Muziek en verhaal. Jullie zijn alle maal welkom, Esta's, Scouts, Explorers, JT. leiding en bestuur. Ook de explorers vieren Kerst mis. Hoe? Nou, met eten en drin ken in ieder geval. Tot donderdag. De Meuleberg, Blitterswijck Blokhut: 0478-532031 liedjes uit het heden en verleden zingen. De H. Mis begint om 14.00 uur. De Nationale Vereni ging de Zonnebloem is een lande lijke vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor lichamelijk zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Het regelmatig bezoeken van zieken en ouderen vormt het hart van de Zonnebloem. Daarnaast zet de vereniging ook tal van acti viteiten, zoals dagtochten en aan gepaste vakanties, op touw. Zondagmiddag 21 december om 14.30 uur begint in de Meerlo- se parochiekerk een feestelijk kerstconcert. Het Meerlo's Gemengd Koor, samen met de bekende vocalgroup Sjaloom uit Venlo, brengt de bezoekers tij dens het concert met een keur aan mooie kerstliederen alvast in kerststemming. Behalve enkele bekende kerstsongs zingen zij lie deren die minder bekend zijn, maar juist door koorzang bijzon der aantrekkelijk om te beluiste ren. Een extra reden om dit con cert te bezoeken is het orgelspel van Theo Hes. Hij behoort tot Nederlands beste organisten. Met virtuoos spel laat hij de bezoekers horen tot welke presta ties en mogelijkheden het eigen kerkorgel in staat is. Tevens bege leidt hij de koren op piano. De algehele muzikale leiding is in ver trouwde handen van Marco Marien. Op zondag 28 december, ook om 14.30 uur, wordt dit con cert gehouden in de Jozefkerk aan de Maagdenbergweg in Venlo. De entree is gratis. Fanfare Vriendenkring, t Jasha Kinderkoor en gemengd koor Unitas verzorgen op zaterdag avond 20 december in de kerk van Swolgen een kerstconcert. Aanvang: 20.00 uur. Het kinder koor brengt onder meer 'Jingle bells', 'Kerstfeest'. 'In een koude winternacht' en 'Een heel geluk kig kerstfeest' ten gehore, het gemengd koor zingt o.a. 'Transe- amus', 'In de stad van koning David' en 'Bethlehem' en Fanfare Vriendenkring laat het publiek genieten van 'Away in a manger' 'Deck the halls', 'Don't cry for me Argentina', Silver bells'. Give us peace' en 'The magic of Christ mas' (gezamenlijk met het gemengd koor). Na het concert is er achter in de kerk een gezellig samenzijn met (gratis) koffie, thee, warme chocomel en kerst brood. Vrijdagavond rond 21.35 uur werd gemeld dat op de A73 onder Vierlingsbeek een auto in brand stond. Door de brandweer werd het vuur geblust. Een 46-jarige man uit Blitterswijk reed met de auto over de A73 toen er plotse ling een steekvlam onder motor kap uit kwam. Waarschijnlijk is een lekkende brandstofleiding de oorzaak van de brand. Ook dit jaar kunt u uw kerst boom weer gratis laten versnippe ren. De versnipperaar staat op zaterdag 10 januari 2004 in: Geijsteren van 0900 - 09.30 uur bij de kerk; Wanssum van 09.45 - 10.30 uur op het kermisterrein; Blitterswijck van 11.00 -11.45 uur op het kerkplein; Meerlo van 13.00 -14.00 uur op het speelterrein aan de Burgveld weg; Tienray van 14.15 - 14.45 uur op het kermisterrein; Swolgen van 15.00 - 15.30 uur op het parkeerterrein aan de Mgr. Aertsstraat. Let op: De kerstboom kan alleen zónder pot en zónder juten zak worden versnipperd. Uiter aard mogen er ook geen versierse len meer aan de boom zitten De afdeling openbare wer ken van de gemeente Meerlo- Wanssum nam dinsdagmiddag de geheel vernieuwde gemeentewerf naast de brand weerkazerne aan de Dorp broekstraat in Meerlo officieel in gebruik. Tijdens een 'open dag' konden het gemeenteper- soneel, de raad, het college en de aannemers de nieuwe werf bekijken. Het terrein heeft een nieuwe loods voor machines en bouwmaterialen en een nieuwe opslagplaats voor strooizout. "De inrichting van de werf was al meer dan 25 jaar oud en hoognodig aan vervanging toe", laat Francois Hesen, hoofd openbare wer ken, weten. Al geruime tijd was de gemeen te Meerlo-Wanssum bezig met het maken van plannen voor de herin richting. Het duurde echter enke le jaren voordat de gemeenteraad geld voor de opknapbeurt van de gemeentewerf wilde uittrekken. Door het snelle verval kon de oude werf uiteindelijk niet meer voldoen aan de eisen van deze tijd. De herinrichtingsplannen raakten in 2002 in een stroomver snelling. Alle plannen werden nog eens tegen het licht gehouden en zonodig herzien en er werd een programma van eisen opgesteld waaruit het nieuwe inrichtings plan werd geboren. Volgens plan ning moest het gehele werk in 2003 worden opgeleverd. "Na een lange worsteling in het web van de vele procedures en vergunningen waaraan voldaan moest worden, konden we einde lijk daadwerkelijk aan de slag. Alle voorradige materialen werden verhuisd naar een tijdelijk depot in Wanssum. Samen met een plaatselijke aannemer zijn we aan de klus begonnen. Het is mooi om te volgen hoe een totaal vervallen werf langzaam wordt omgetoverd tot een prachtig nieuw gemeente lijk opslagterrein", aldus Hesen. Bij een eenzijdig verkeersonge val zijn zaterdagmorgen de twee inzittenden van een personenauto gewond en per ambulance over gebracht naar het ziekenhuis van Venlo. De 23-jarige Poolse bestuurster van de auto reed op de Brugstraat in Wanssum en raakte met de auto in de rechter- berm. Door een stuurcorrectie verloor zij de macht over de auto, die in een slip kwam en tegen een rechts van de weg staande boom tot stilstand kwam. De bij haar in de auto zittende 28-jarige Pool liep een ribfractuur op, de vrouw enkele kneuzingen. slip pi reau Brandweerzorg Ven tri Meerlo-Wanssum gaat vi week weer beginnen met net steekproefsgewijs contro- raat n van de brandveiligheid horecagebouwen. Cafés, nbt eenschapshuizen en ande- ind naties in beide gemeenten met de feestdagen veel uwjiekers komen, kunnen dit jaar weer een extra role van de brandweer :ma rachten. Er wordt onder ;el< r gekeken naar vluchtrou- rsgt brandwerend materiaal en d- en transparantverlich- "We maken een selectie vpt alle horecagelegenheden o len Venray en Meerlo- ium. Net als voor de car- üsdagen bekijken we en met de uitbaters wat er het oog op de (brand)vei- eid nog verbeterd kan (den", vertelt brandweer- émandant G.Theeuwen. brandweercommandant ver- dki hl dat het met die veiligheid r t ote lijnen wel goed zit. Wel zijn er nog wat kleine pun- riukldie met een simpele aanwij- aal van de brandweer de Hic gheid voor de bezoekers kun- vai verbeteren, maar over het nta meen kennen de uitbaters hun verantwoordelijkheid, nt Theeuwen. "Van de ram- fiei in Enschede en Volendam las 't zowel de horeca als de aan idweer veel geleerd. Natuur- niei moet de brandweer controle maar ondernemers hebben d( hun eigen verantwoordelijk- Na de rampen bleek dat bij gemeenten grote achterstan- bestonden in het beleid. Bij :hede speelde de vraag: hoe het dat de brandweer niet dat daar vuurwerk lag? Bij de ld in 't Hemeltje in Volendam dook de vraag op: hoe is het mogelijk dat de exploitant geen gebruiksvergunning had?" Alle gemeenten moesten ver volgens preventieplannen opstel len. Ook de gemeente Meerlo- Wanssum kampte met een achterstand. Op 1 januari 2002 ging Meerlo- Wanssum samen met de gemeen te Venray aan de slag om de ach terstand met gebruiksvergunningen weg te werken. Hierbij werden dc pan den in de gemeente door Marco Carper van het bureau Brand weerzorg Venray Meerlo-Wans sum gecontroleerd op bouwkun dige voorzieningen, vluchtwegen en andere eisen die de overheid aan een gebruiksvergunning stelt. "Binnen twee jaar tijd hebben we de inhaalslag helemaal afge rond", zegt Theeuwen. "En daar ben ik best wel een beetje trots op. We hebben onze doelstelling om de inhaalslag voor 1 januari 2004 af te ronden gehaald: 63 ver- gunningplichtige bedrijven en instellingen in de gemeente Marco Carper van het Bureau Brandweerzorg Venray-Meerlo- Wanssum overhandigt burge meester Halm de laatste geb ru iks verg u n n i ng, rechts brandweercommandant Sraar Wee uwen Meerlo-Wanssum hebben nu een actuele vergunning. Daarmee behoren we, samen met Venray, bij de weinige gemeenten in Nederland die de achterstand hebben weggewerkt. De prioriteit komt vanaf nu op controle en handhaving te liggen." Een •w83"- tires; jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11