ita Boswinkel wint prijsvraag ombi Dom Melskens eurmerk voor fersleijen Oirlo Hoofdprijs chipknipactie naar Ysselsteyn Kerstactie Jane Goodall en Intratuin Opening van een totaal nieuw trtratuin warenhuis er wensen KASTSYSTEMEN Vrijetijdsgids en vakantiewijzer MEE Vintersafari Zoo Pare De Folkaholics in 't Podium Play-in in kerstsfeer Vergadering SPOV Geslaagd Omroep Venray Geslaagd Vrijwilligers- centrale Adventsconcert Dansen in De Evenaar Oud papier TAXATIES /lAns' De Locht BEZORGEN? ginfeL EN MAAS '9. Donderdag 11 december 2003 - Pagina 9 Boswinkel uit Venray is nares geworden van de prijs- g van Combi Dom Melskens. was uitgeschreven ter gele heid van het feit dat de foto- ■JS iaalzaak aan de Schoolstraat ■3 enray dit jaar is uitgeroepen Beste digitale winkel 2003- bi Dom Melskens, al meer 30 jaar in Venray, vierde de :rkiezing tot Beste digitale cel 2003 met de klanten. In digitale kennisquiz konden ten een mooie prijs winnen: jaar lang gratis digitaal foto's ukken tot maximaal 150 euro. 10x15 centimer formaat bete dat maar liefst 375 afdruk- Rita Boswinkel was uiteinde de gelukkige winnares en g woensdag de prijs overhan door Theo Klabbers van ibi Dom Melskens. nlangs hebben Hans Philipsen 'eter Weijs van Versleijen uit 0 het certificaat behaald tie Keurmerk Veilig Wonen, doet hang- en sluitwerk van woning aan dit keurmerk, dan e kans op vandalisme, over- inbraak en andere misdrijven een minimum teruggebracht. Versleijen Oirlo is één van de wei nige bedrijven die zelfstandig een preventieadvies mag geven en dit vervolgens, geheel in overleg met de klant, tot uitvoering kan bren gen. Hans Philipsen en Peter Weijs, de preventieadviseurs van Versleijen uit Oirlo lc tijd is weer aangebroken om verlanglijstje voor de kerstpe- k op te stellen of te verzame- Intratuin helpt de consument i handje met het bepalen van wensenlijst door het tuincen- m om te toveren tot een jrenhuis der wensen'. Tot en 1 de kerstperiode presenteert iatuin zich als de cadeauwinkel >r de hele familie. Uiteraard idt het uitgebreide planten- en tenassortiment gepresenteerd ir ook pluchen hobbelpaarden jitzakken, decoratieve tafellam- 1 en spiegels, comfortabele jterkleding. snoeppotten en kiezen behoren tot het 'wen- Hssortiment'. Dus met een kje geluk hoeft er geen speur- ht naar cadeaus gehouden te rden maar is een bezoekje aan Iatuin voldoende, tegelijkertijd met de 'waren- Is der wensen'-actie gaat een aractie van start. Bij besteding 120 euro ontvangt men in de riode tot 4 januari 2004 een mpel, waarmee gespaard kan worden voor binnenplanten. Iedere stempel geeft recht op 2,50 euro korting en kan oplopen tot maximaal 12,50 euro. De kor ting kan in januari verzilverd wor den zodat de kerstboom vervan gen kan worden door fris 'groen' in huis. Het diner staat vaak centraal tij dens de kerstdagen en de aankle ding van de kersttafel verdient daarom de nodige aandacht. Intratuin helpt daarbij een handje middels de demonstratie kerstta feldecoraties. Op zaterdag 13 december kunnen bezoekers inspiratie opdoen op het gebied van menukaartjes, servetten en beste, kaarsen en natuurlijk groen op tafel. Intratuin-stillisten laten daarbij diverse tafelstijlen en trends op kerstgebied zien. de kersttrends bij Intratuin bestaan uit drie thema's: Luxe glitter (klassiek, glitter, glamour), Comfort weelde (rijk, warm, zacht) en Elegant glans (sierlijk, elegant, romantisch). Voor iedere smaak een eigen trend. Vanaf zaterdag 20 december tot met zondag 29 februari 2004 »rdt iedere zaterdag en zondag Wintersafari georganiseerd, dens deze winterrondleiding irdt van alles verteld over die- in de winter en hun aanpass en aan het koude weer. elnemers aan de Wintersafari arden verwelkomd met warme ocolademelk en marshmallows de rondleiding kunnen de elnemers zich opwarmen aan n kop heerlijke erwtensoep. Dieren passen zich op verschil- nde manieren aan de winter i- Sommige dieren, zoals beren egels, gaan in winterslaap, idere dieren, zoals wasberen en Üioorns, gaan in winterrust. tren die in winterslaap gaan, 'pen de hele winter door. Hun rtslag en lichaamstemperatuur len, zodat ze minder energie rbruiken. De hartslag van die- n in winterrust blijft gelijk en de haamstemperatuur daalt nau- tlijks. Om de paar dagen wor- n ze wakker om wat te eten van n verzamelde wintervoorraad daarna weer verder te slapen, idens de Wintersafari vertelt de trenparkgids interessante menswaardigheden over de interperikelen in Zoo Pare 'erloon. De Wintersafari zal (naast de :rdaeen en zondaeen vanaf 20 december tot en met eind febru ari) óok op 29 december, 30 december en 2 januari worden aangeboden. De Wintersafari start om 13:30 uur en kost 3,50 per persoon, dit is inclusief rondlei ding, chocolademelk met marsh mallows en de kop erwtensoep. In verband met beperkte deelna me is reserveren gewenst. Inschrijvingen kunnen telefonisch of bij de kassa worden doorgege ven. Op tweede kerstdag kan men in Zoo Pare Overloon aanschuiven voor een uitgebreide kerstbrun- ch. De kerstgasten worden om 11:00 uur verwacht in het Panda Paviljoen waar een overheerlijke brunch klaarstaat. Na de brunch kan om 13:30 uur worden deelge nomen aan een spannende activi teit. Kinderen kunnen op Kerst Expeditie door Zoo Pare Overloon, volwassenen kunnen met een dierverzorger mee voor een speciale kerstrondleiding. In verband met beperkte deelname is reserveren verplicht. De kosten voor de kerstbrunch, inclusief entree tot Zoo Pare Overloon en brunch, bedragen Euro 23,50 voor volwassenen en Euro 19,00 voor kinderen. De Kerst Expeditie en kerstrondlei ding kosten beide Euro 1,50 per persoon en dienen apart gereser veerd te worden. MAATWERK IN - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Zaterdag 13 december spelen de Folkaholics in café 't Podium in Venray. Het optreden begint om 22.00 uur. Deze zesmans formatie brengt Ierse feest folkmuziek. Ze zijn ooit begonnen als gelegen heidsband voor de culturele avond van de middelbare school. Nu zijn de Folkaholics uitgegroeid tot een band die garant staat voor een feestelijk optreden. Uitgaand van en geïnspireerd door de tradi tionele Ierse volksmuziek, beschikken ze over een repertoire dat uiteenloopt van sfeervolle meedeiners tot knallende feest muziek. Hiermee krijgen ze bij nagenoeg ieder publiek de hand jes op elkaar. Op zondag 14 december wordt een muzikale Play-in, in kerst sfeer, gehouden voor de jeugdhar- monieën van Venray, Oostrum en Leunen-Veulen-Heide in De Brink, het gemeenschapshuis in Leunen. Elke vereniging heeft drie muziek stukken geselecteerd die de muzi kanten van de drie vereniging de afgelopen maanden hebben inge studeerd. De helft van het reper toire bestaat uit sfeervolle kerst- muziek. De gezamenlijke repetities beginnen om 09.15 uur op twee locaties in Leunen. Om 12.00 uur worden de drie jeugd- harmonieën samengevoegd tot één groot orkest dat dan uit 100 muzikanten zal bestaan. De muzi kanten staan onder leiding van de dirigenten van de drie verenigin gen: Petty Battels, Oostrum, Peter Bongaarts, Venray en Geert Nellen, Leunen-Veulen-Heide. Ouders, familieleden, vrienden en andere belangstellenden wor den hierbij van harte uitgenodigd voor het bijwonen van dit bijzon dere optreden om 12.00 uur in gemeenschapshuis De Brink. De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert op donderdag 18 december om 20.00 uur op SBO Focus, Groenewoltsepad 2 in Venray. De vergadering bestaat uit een open baar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de verga dering bezoeken. Graag hoort het bestuur van te voren of er belang stelling is in verband met de grootte van de vergaderlocatie (0478)516215. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen slaagde Rob Lemmens uit Venray voor de studie Biomedische Gezondheidsweten schappen met als afstudeerrich ting Pathobiologie. Elk jaar is het weer een hele belevenis om een perfecte kerst boom uit te zoeken, hoe groot, klein, dik, dun, veel of weinig tak ken, met of zonder kluit, pot, zon der pot en ga zo maar door. Zaterdag komt het programma Wie-kent...Nico niet? live vanaf het terrein van Hay Jeuken op de Stationsweg 66 in Venray. Nico zal je helpen om de per fecte kerstboom uit te zoeken. Sterker nog, als je tussen 10.00 en 12.00 uur komt maak je kans op een kerstboom naar keuze, maar daar moet je natuurlijk wel iets voor doen! Verder is er natuurlijk gezellige kerstmuziek en warme chocomel. Zaterdag tussen 10.00-12.00 uur Wie-kent...Nico niet in Kerstsfeer! Op maandag- en woensdag avond om 22.00 uur kunt u luiste ren naar een herhaling van Lokaal Centraal van die dag. De program ma's Moments to Remember en Dier en Natuur komen voorlopig te vervallen. Moments to Remember kunt u met ingang van 1 februari 2004 weer beluisteren en Dier en Natuur komt weer terug op de vrijdagavond na car naval. Geert Loonen, inwoner van Venray, is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor de studie Bedrijfscom municatie. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor de Dagopvang St. Joriskwartier een gastvrouw/heer tijdens de dagopvang van oude ren. Als vrijwilliger organiseer je allerlei activiteiten voor de deel nemende ouderen en begeleid je hen gedurende de tijd dat men op de dagopvang is. De activiteiten houden voornamelijk in o.a. ont vangen van de bewoners, koffie en thee schenken, een praatje maken, spelactiviteiten organise ren, eventueel gaan wandelen. Men moet affiniteit met de doel groep hebben; zelfstandig kunnen werken; creatief zijn; empatisch kunnen communiceren. De werktijden zijn in gezamen lijk overleg te bepalen. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478- 516995, e-mail: vwcvenray@syn- these.nl. Openingstijden: maan dag, dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 12.30 uur en van 13.15 tot 17.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op zondag 14 december ver zorgt het Harmonie Orkest Noord-Limburg haar traditionele jaarlijkse adventsconcert. Aanvang 15.00 uur. Als locatie is ditmaal de keuze gevallen op de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo. De entree bedraagt 2,50 euro maar voor kinderen t/m 12 jaar en voor donateurs en sponsoren is de toe gang gratis. Het Harmonie Orkest Noord- Limburg staat onder leiding van Sjef Klinkers. Het predikaat Noord-Limburg duidt enerzijds op de brede samenstelling van het orkest met muzikanten afkomstig uit de hele regio, maar anderzijds ziet het orkest het ook als een van haar doelstellingen om in die hele regio naamsbekendheid te krij gen. Dat was ook de belangrijkste reden om deze keer de schreden te richten op Venlo na 'n Adventsconcert-traditie van vele jaren in de Norbertuskerk in Horst. In het repertoire stellen zij zich ten doel om muziek ten gehore te brengen die 'n breed publiek aanspreekt. Symfonische blaasmuziek, zoals dat in de jaren 5(H>0 te doen gebruikelijk was en licht-klassiek zijn de termen die de lading het beste dekken, maar daarnaast staan er ook bekende modernere werken op haar reper toire. Voor het Adventsconcert is de keuze gevallen op stukken die u al 'n beetje in de sfeer van kerst mis zullen brengen. Hierbij heb ben ze ook de medewerking van Theo van Kollenburg die als tenor vast aan het orkest is verbonden. Hij is tevens een van de leden van het a capella koor Sezako uit Sevenum. Het Harmonie Orkest Noord- Limburg staat garant voor 'n sfeer vol concert in kerstsfeer. Stichting El Ritmo Del Nundo en Café De Evenaar presenteert a.s. zaterdag 13 december in de zaal van De Evenaar een Zuid- Amerikaanse Dansavond. Het zal een avond worden waar op zwoe le muziek, de Salsa, Merengue, Bachata, Samba of gewoon gedanst kan worden. Het word een avond voor iedereen die van dansen en dansmuziek houd. Ook zal er gezorgd worden voor lekke re hapjes. Na 10 weken elke Dinsdag les gehad te hebben in deze dansstijlen zullen enkele van de deelnemers en de leraren hun kunnen laten zien. Dus voor veel dansers, lekkere dansmuziek en 'n hapje en een drankje moet je bij De Evenaar zijn. Aanvang van deze dansavond is 21:00 uur en de entree is 5,00 euro. Een warme avond in deze donkere koude dagen voor kerst. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvol gende datum is vrijdag 5 decem ber. U wordt vriendelijk verzocht uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur, zaterdags 09.00- 12.00 uur. Tevens kunt u spullen kwijt ten behoeve van een te hou den rommelmarkt. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 In november werd er een chip knipactie gehouden. Deze actie was een initiatief van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum in samenwerking met OOZO, VZO Ysselsteyn e.o., Samenwerkende Ondernemers Meerlo, Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en Venray Centraal. De chipknipactie is een groot succes geworden. Het aantal chipknip transacties steeg in de actieperio de sterk. In totaal wonnen 36 chippers een chipcard (prepaid chipknip), met een waarde varië rend van 20 tot 60 euro. Daarnaast werd uit alle deelne mers de winnaar van de DVD-spe- ler getrokken. Deze prijs werd gewonnen door de familie Spee uit Ysselsteyn. Deze week werd de familie Spee uitgenodigd op het Rabobank-kantoor in Ysselsteyn. Uit handen van Jeu de Wit, vertegenwoordiger van V.Z.O. Ysselsteyn e.o. en Willie Koonings, directeur Bedrijven van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum, ontvingen zij de Philips DVD-speler. Op de foto van links naar rechts Willie Koonings, de heer en mevrouw Spee en Jeu de Wit. Jane Goodall is wereldberoemd geworden met haar onderzoek naar het gedrag van chimpansees in Tanzania. Jane Goodall Nederland is de Nederlandse ves tiging van een internationale natuur- en milieuorganisatie die zich inzet voor een betere leefom geving voor alles wat leeft. Speerpunt van deze organisatie is het internationale actieprogram ma Roots Shoots. Een wereld wijd initiatief waarbij ook kinde ren uit Nederland een bijdrage leveren aan een groene wereld. Voor meer informatie kunt u kij ken op www.janegoodall.nl. Enkele dagen voor Kerstmis zul len medewerkers van het Jane Goodall instituut met een stand in de Intratuin-winkel in Venray (Langstraat 133) staan om klanten aandacht te vragen voor de activi teiten van Jane Goodall en haar organisatie. Deze feestelijke gebeurtenis zal plaatsvinden op de volgende data: zaterdag 13 december 9.00-17.00 uur, zondag 14 december 11.00-17.00 uur, zaterdag 20 december 9.00-17.00 uur en zondag 21 december 11.00-17.00 uur. Voor iedere klant ligt er tevens voor een sym bolisch bedrag een aardigheidje klaar. En er is een ludieke actie waarbij u of uw kind met Jane Goodall en een chimpansee op de foto kan. De techniek staat voor niets. Na de brand en maanden van wachten, werken, bloed zweet en tranen opent het café aan Hoenderstraat 4 in Venray weer haar deuren en wel op vrijdag 12 december om 19.00. Onder een andere naam en met andere kleur tjes, ander meubilair, andere bar en met een vernieuwd team heten zij iedereen van harte wel kom. De afgelopen weken heeft het gegonsd van de geruchten over de nieuwe naam en hebben ze op de prijsvraag honderden reacties gehad. Helaas is de juiste naam niet geraden. Dus de naam zal voor iedereen een verrassing zijn. Het nieuwe café wordt een danscafé met een ruime dans vloer, discobollen en de nodige verlichting om dat compleet te maken. De dj's zullen er hard aan werken om de bezoekers aan het swingen te krijgen. Elke vrijdag zal dj Giel (Poels) dat doen, een twintiger en een muziekliefheb ber bij uitstek. Zijn roots liggen bij clubhouse en hij zal dit lekker mixen met oude disco, groovy hit jes en de laatste top40-nummers. Ondanks zijn leeftijd heeft hij een vinylcollectie om je vingers bij af te likken. Elke zaterdag krijgen ze dj Frans (Herben) achter de knop pen die iedereen aan de dansvloer gekluisterd weet te houden met zijn dance-muziek. Zijn roots, muziek uit de '70, '80's, 90's en muziek van nu, prakt hij lekker door mekaar. Hij vermoeit het publiek met de swingende deu nen van disco, soul, hiphop, en trendy dancehits. Zijn jarenlange ervaring vooral buiten Venray heeft hem inmiddels aardig wat fans opgeleverd. Beide mannen hebben een no-nonsense en non- talking instelling. Ook tijdens de feestdagen heeft het café een gevarieerd programma. Kerstavond is traditioneel de avond van LeBar. Dit twee-eiige Onlangs zijn de eerste Vrijetijdsgids en de Vakantiewijzer onder de naam MEE Noord en Midden Limburg uitgebracht. MEE (voorheen SPD) geeft ondersteuning bij leven met een beperking, ook op het gebied van vrije tijd. De Vrijetijdsgids is opgesteld voor Noord én Midden Limburg. Er is deze keer voor gekozen om voor beide regio's één gids te maken. De gids wordt jaarlijks herzien. In deze Vrijetijdsgids staan alle vrijetijds activiteiten voor mensen met een verstandelijke beperking vermeld. Zo kunt u bijvoorbeeld lezen waar u voor uw kind aangepast zwemles kunt krijgen, dat er bij de Volksuniversiteit diverse spe ciale cursussen worden gegeven en welke voetbalclubs in de regio G-voetbal bieden. Deze gids is vooral bedoeld voor mensen met een verstandelijke beperking, ouders, begeleiding, leerkrachten en anderen die te maken hebben met vragen over vrijetijdsbeste ding voor mensen met een ver standelijke beperking. Mensen met een beperking zijn, net als iedereen, steeds op zoek naar een leuke en/of interessante invulling van hun vrije tijd. Deze gids helpt hen op weg en geeft hen de infor matie die zij zoeken. De Vakantiewijzer geeft een over zicht van alle organisaties in het land die vakanties aanbieden voor mensen met een beperking. Er staat duidelijk in om wat voor soort vakanties het gaat, prijsindi caties, welke doelgroep etc.. Ook deze gids wordt jaarlijks bijge steld. De Vrijetijdsgids en de Vakantiewijzer zijn gratis verkrijg baar bij het Informatiecentrum van MEE in Venlo, Drie Decembersingel 48 c, telefoon (077)396 15 55 of in Roermond, Zwartbroekpoort 2, telefoon (0475)49 87 98. Met het oog op het naderende kerstfeest is er zondag 14 decem ber een demonstratie kaarsen maken in streekmuseum De Locht in Melderslo. Kinderen mogen kerstversieringen maken. Het kin derkoortje uit Melderslo zingt kerstliedjes en ondertussen is de smid aan het werk in de smederij. Heel bijzonder is de tijdelijke expositie van een miniatuur-ker mis van liefst 50 attracties die alle maal vervaardigd zijn door de heer Houben, medewerker van De Locht. Zeer de moeite waard voor jong en oud. Op de boven verdieping is een nieuwe wissel expositie ingericht onder de titel Licht in huis. In de maanden november tot april is het museum geopend op dinsdag. donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht, (www.delocht.nl) tweetal draait foute en goede nummertjes en is daarmee uniek in Venray op deze avond. Eerste kerstdag wordt een gezellige feestdag met dj Frans. Hij doet zijn ding met een sausje van kerst er overheen. Tweede kerstdag hebben ze een voornamelijk 90's feest. De immer goedgemutste dj B-Art (bekend van de Landidandi...) zal de muziek ver zorgen. Hij verzamelt al jaren plaatjes en heeft als specialisme 90's. Om een klein tipje op te lich ten: Alle uitgebrachte singles van Snap! heeft deze jongen in zijn bezit. Maar om ook die plaatjes te kunnen draaien die daar nét bui ten vallen hebben ze de avond in Voornamelijk '90's gedoopt. Oud en Nieuw wordt ook op gepaste wijze gevierd. Verwacht wordt dat iedereen zo gala moge lijk verschijnt zodat iedereen er op zijn best uitziet. Ze openen de deuren om 23.00 en vieren het twaalf-uur-moment natuurlijk uit bundig. Vanaf 23.00 zal dj Barry de beste feest- en dansnummer- tjes voorschotelen en DJ Giel neemt het om 03 00uur van hem over om het feest naar een hoog tepunt te tillen. Geen entree, geen kaarten maar vol=vol dus kom op tijd. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9