De Veiligheidswijzer is verspreid Zandboscross Bekendmakingen gemeente Venray Indiening aanvraag uitkering langdurige minima verlengd tot 19 december Bestemmingspla Gouden Leeuw Woningwet Wet ruimtelijke ordening Sirenes niet overal hoorbaar Wet milieubeheer E r\\ Kap- vergunnm Niets! PEEL EN MAAS Eerste prijzen voor Petra en Ellen van Dijck Peelrunners Mudhunters HSV het Alvertje Oostrum opent website h PEEL EN PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2003 - Pagin; injL Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het verbouwen van de Woning aan de Whistier- straat I te Venray tnv V. Custers, Whistlerstraat I - het bouwen van een loods aande Deurneseweg I73 te Ysselsteyn tnv T.M. Jeuris- sen, Deurneseweg I73; - het vergroten/uitbreiden bedrijfsgebouw aan de Begijnhofweg 12 te Heide tnv Poels Begijnhof BV, Begijnhofweg 12; - het bouwen woning met berging aan de Laagheidehof 13 te Venray tnv R.P.A. Pex, Vale Ouwelaan I40 't Harde; - het bouwen woning aan de Overloonseweg te Venray tnv S.M.G. Jeuken, De Boog 18 te Venray; - het plaatsen van een niet permanent bouwwerk aan de Oirloseheide I te Cas- tenray tnv Maatschap Wis- mans, Oirloseheide I Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van een opslag loods aan de Deputé Petersstraat 32 te Oirlo tnv Coöperatie SaWeCo UA, Deputé Petersstraat 30. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het vergroten van de woning aan de Fluitekruid 10 te Venray tnv C.B.N. Arts, Fluitekruid 10; - het vergroten van de woning aan de Dopheide 42 te Ysselsteyn tnv R.G.M. Teunissen, Dopheide 42; - het bouwen van een serre aan de Melisse 5 te Venray tnv W.C. Linders, Melisse 5; - het bouwen van een terras overkapping aan de Largo straat 8 te Venray tnv M.A.C. Arts, Largostraat 8; - het vergroten berging tot garage aan de Vossestraat 18 te Venray tnv E.G. van den Beuken, Vossestaart 18; het bouwen carport aan de Aronskelk I la te Venray tnv G. Mikolic, Aronskelk I la; - het bouwen carport en plaatsen raam aan de Rector Nabbenstraat 2 te Leunen tnv J.T.F.M. Puts, Rector Nabbenstraat 2; - het bouwen carport aan de Kempweg 75a te Venray tnv D. Walia, Kempweg 75a; - het verbouwen van een res taurant aan de Hoender straat I te Venray tnv S.Sen, Houtsnipstraat l8teVenlo; - het gewijzigd uitvoeren van bouwaanvraag ba030l97 aan de Grote Markt 19 te Venray tnv Grolsch Vast goed B.V., Brouwerijstraat I te Enschede; - het vergroten woning en bouwen garage aan de Op de Ries 15 te Merselo tnv R.F.M. Michels, Op de Ries 15; - het vernieuwen pannendak aan de Paardekopweg 21 te Ysselsteyn tnv P.A.G. Ver hoeven, Paardekopweg 21 - het veranderen zijgevel aan de Kardinaal van Rossum- straat 36 Venray tnv Janssen De jong Plancoödinatie BV, Postbus 131 te Son en Breu- gel- Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van sheds/machi- neberging/schutting aan de Moostdijk 3 te Ysselsteyn tnv Nertsfokkerij Martens B.V., Postbus 6184 te Horst. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 december 2003 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, I I december 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in hun vergadering van 9 december 2003 voor onderstaand bouwplan vrijstel ling en bouwvergunning ver leend. - het veranderen van jonge rencentrum aan de Hoen derstraat I0-I2 te Venray tnv Gemeente Venray, Post bus 500 te Venray. Volledigheidshalve wijzen wij u op de mogelijkheid binnen zes weken ingaande de dag na ver zending van deze vrijstelling en bouwvergunning bezwaar te maken bij ons college, postbus 500, 5800 AM Venray. Tevens kunt u, indien de onverwijlde spoed dit vereist, een verzoek doen om voorlopige voorzie ning bij de Voorzieningenrech- ter van de Rechtbank, postbus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, 11 december 2003 De burgemeester, J.F.H.A.B. Waals De secretaris, P.M.H. Lucassen Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in hun vergadering van 9 december 2003 voor onderstaand sloopplan sloop vergunning verleend. - het gedeeltelijk slopen van een pand aan de Hoender straat I0-I2 te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray. Volledigheidshalve wijzen wij u op de mogelijkheid binnen zes weken ingaande de dag na ver zending van deze vrijstelling en sloopvergunning bezwaar te maken bij ons college, postbus 500, 5800 AM Venray. Tevens kunt u, indien de onverwijlde spoed dit vereist, een verzoek doen om voorlopige voorzie ning bij de Voorzieningenrech- ter van de Rechtbank, postbus 950, 6040 AZ Roermond. Venray, I I december 2003 De burgemeester, J.F.H.A.B. Waals De secretaris, P.M.H. Lucassen Bekendmaking Monumenten Vanaf heden ligt bij de infor matiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 6 weken ter inzage: de beschikking tot het verle nen van vergunning als bedoeld artikel 9 van de Monumentenverordening 2000 gemeente Venray voor de verbouwing van gemeentelijk monument Hoenderstraat 10 en 12, 5801 CK Venray. Op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht kan degene wiens belang recht streeks bij dit besluit is betrok ken, daartegen binnen 6 weken na de dag waarop deze bekend making is gepubliceerd, een bezwaarschrift bij ons indienen. Venray, I I december 2003 De burgemeester, J.F.H.A.B. Waals De Secretaris, P.M.H. Lucassen Sinds enkele maanden wor den de sirenes voor rampen en grote ongevallen weer op de eerste maandag van de maand om 12.00 uur getest. Uit reac ties die de gemeente ontvangt blijkt dat de sirenes niet overal binnenshuis hoorbaar zijn. Dit kan overigens ook het gevolg zijn van ander geluid in huis. De sirenes zijn bedoeld zijn om bui tenshuis in woonkernen gehoord te worden. Het kan dus zijn dat u binnenshuis geen sirene hoort. Ook in het buiten gebied zult u geen sirene horen. Het rijk beraadt zich intussen over een verbetering van het sirenenet voor wat betreft spreiding en hoorbaarheid. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Venray, afdeling Publieksdiensten, tel. 0478- 523333 en vragen naar Hans Gommans. De genoemde aanvragen, meldingen en intrekkingen en alle op de aanvragen, meldingen en intrekkingen betrekking heb bende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - A. van Mullekom A. van Kruijssen, Kraakse Pas 8 te Leunen voor een revisiever gunning voor een paarden fokkerij, gelegen aan de Kraakse Pas 8 te Leunen. - Gereedschapmakerij Zuid BV, Stationsweg I20n te Oostrum voor een oprich tingsvergunning voor een gereedschapmakerij, gele gen aan de Stationsweg 120n te Oostrum. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van I I decern- Handzame informatie over veiligheid en hulp- en gezondheidsdiensten in Noord- en Midden-Limburg Deze week is de Veiligheidswij zer, een informatieboekje van de politieregio Limburg-Noord in samenwerking met de Sector Veiligheid Noord- en Midden- Limburg verschenen. De uitga ve is in een oplage van 189.000 exemplaren huis-aan-huis ver spreid onder alle inwoners van de regio. Het boekje geeft tips over veiligheid en leefbaarheid en informeert over de bereik baarheid van de diverse hulp en gezondheidsdiensten. De Veiligheidswijzer geeft tal loze voorbeelden van veilig heidsmaatregelen die burgers zelf kunnen nemen. Het is een handleiding met nuttige infor matie over politie, brandweer en gezondheidsdiensten. Bij de meeste onderwerpen staan tips om de eigen veiligheid te ver groten. Deze tips zijn aangevuld met een meterkastkaart met waarschuwingsadressen en een overzicht van de belangrijkste telefoonnummers. Samen met de uitgever is gekozen voor dertien edities. De algemene informatie is voor de dertien edities gelijk en zij verschillen alleen door de geplaatste adver tenties. Kosteloos De Veiligheidswijzer is een boekwerkje dat om financiële redenen voorzien is van recla me. Veel mensen willen voorko men dat een stroom aan recla memateriaal hun brievenbus verstopt. Daarom hebben ze een je/nee of nee/nee sticker op hun brievenbus geplakt. Hier door kan deze nuttige informa tiebron niet bij iedereen bezorgd worden. Ook bewo ners van het buitengebied wonen krijgen niet allemaal reclamepost in de bus Voor hen liggen vanaf I december extra exemplaren bij het dichtstbijzijnde bureau van de basiseenheid en op het gemeen tehuis. Deze kunnen daar gratis worden afgehaald. Voor verde re informatie zie www.politiel- imburgnoord.nl iterlijk 19 december 2003. De gemeente Venray verstrekt deze uitkering dit jaar aan langdurige minima zonder arbeidsmarktperspectief. Inmiddels zijn al vele aanvragen binnen gekomen. Aan de personen die bij de gemeente Venray bekend zijn (uitkeringsgerechtigden) en die in aanmerking komen voor deze uitkering is deze inmiddels verstrekt Overige personen die binnen de criteria val len konden aanvankelijk tot I december bij de gemeente een aanvraag indienen. Voor de extra uitkering komen in aanmerking personen tussen de 23 en 65 jaar. Zij hebben gedu rende een ononderbroken periode van 5 jaar of langer (gerekend vanaf I januari 2003) een inkomen gehad dat niet hoger is dan de bijstandsnorm. Gedurende deze periode hebben zij geen inkomsten uit of in verband met arbeid gehad. Daarnaast is van belang dat personen niet kunnen beschikken over een eigen vermogen. De hoogte van de eenmalige uitkering bedraagt 450 voor gezinnen, 400 voor alleenstaande ouders en 320 voor alleenstaanden. Indien in 2003 al gebruik is gemaakt van de abonnementskos tenregeling wordt het uitgekeerde bedrag in mindering gebracht op deze eenmalige uitkering. Aan vraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publieksdiensten op het gemeentehuis en kunnen tot uiterlijk vrijdag 19 december as. worden ingediend. ber 2003 tot en met 8 januari 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - Maatschap Wismans-Broe- ren. Pas 3 te Merselo voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouw bedrijven milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan Pas 3 te Merselo. - H.J.J.M. Verberk, Holtmeu- len I te Oploo voor het van toepassing worden van het Besluit horeca-, sport- en recreatie inrichtingen milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan Spar- rendreef 12 te Oostrum. De meldingen kunnen worden ingezien van I I december 2003 tot en met 25 december 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: - Pigture Group BV, Postbus 86 te Helvoirt voor het geheel intrekken van de milieuvergunning voor het houden van varkensberen ten behoeve van de sperma productie (Kl-station), gele gen aan Rozendaal 3 te Mer selo. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gege vens liggen ter inzage van I I december 2003 tot en met 25 december 2003 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Ven ray. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemees ter en wethouders beden kingentermijn). Deze kan hier bij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van monde linge bedenkingen of een mon delinge gedachtewisseling. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk intrekken van: Maatschap Philipsen-Peeters, Timmermannsweg 82 te Ysselsteyn voor het gedeel telijk intrekken van de milieuvergunning voor een pluimveehouderij, gelegen aan Timmermannsweg 76 te Ysselsteyn. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van I I december 2003 tot en met 22 januari 2004 in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te bren gen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ont werp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan redelijkerwijs niet kan den verweten geen bi kingen te hebben ingel tegen het ontwerp vai besluit. Het beroepschrift moet tweevoud) worden gericht PP; de Raad van State, afdi Bestuursrechtspraak, posor' 20019, 2500 EA's-Gravenh Na afloop van deze ter e wordt de vergunning van kr tenzij vóór deze datum bei rai is ingesteld en een verzoel LJ het treffen van een voorlt voorziening (waaronder schorsingsverzoek) is inged Het verzoek tot het treffer ,n een voorlopige voorzie C moet worden gericht aar tee; voorzitter van de afd en' Bestuursrechtspraak van Raad van State, Postbus 20 2500 EA 's-Gravenhage. besluit wordt niet eerder kracht dan nadat op dat vei is beslist. Venray, 11 december 2003 Burgemeester en wethou van Venray, namens d< r'di hoofd afdeling Bouwen Milieu, C.Th. van Velzen Goedgekeurd bestemmingsplan Burgemeester en wethou ders van Venray maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Sta ten van Limburg bij besluit van 25 november 2003, kenmerk 2003/50798, het door de gemeenteraad van Venray op 29 april 2003 vastgestelde bestemmingsplan 'Gouden Leeuw', met uitzondering van enkele onderdelen van de plan- kaarten en enkele onderdelen van de voorschriften, hebben goedgekeurd. Ongeacht het gegeven dat aan een deel van de plankaarten en de voor schriften goedkeuring is ont houden, kan een aanvang wor den gemaakt met de realisatie van de met dit plan beoogde ontwikkelingen. Het besluit van Gedeputeer de Staten en het goedgekeurde bestemmingsplan liggen van vrijdag 12 december 2003 tot en met donderdag 22 januari 2004 voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdien sten via telefoonnummer (0478) 523333. Binnen de genoemde termijn kan tegen het besluit van Gede puteerde Staten inzake goed keuring beroep worden inge steld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dit beroep kan worden ingesteld door degene, die zich tijdig met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, alsmede door een belanghebbende die ïkl' aantoont dat hij daartoe lijkerwijs niet in staal geweest en voor zover besluit strekt tot onthoi van goedkeuring, door ieder. Het besluit van Gedepui de Staten inzake goedkei1 treedt in werking daags afloop van de beroepsteri Indien binnen de beroep |78 mijn een verzoek om voor ge voorziening bij de voorz me van de Afdeling bestuursri spraak van de Raad van Sta ingediend, treedt het niet in werking voordat opafv verzoek is beslist. Venray, I I december 2003 Burgemeester en wethou voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester, dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris aj jeli Door het college van Bi meester en wethouders is kapvergunning verleend vo< volgende locatie: Maasheseweg 83, voor bomen met een herplant v< stuks Voor nadere informatie u contact opnemen me Cl afdeling Publieksdiensten telefoonnummer 523333, bereikbaar is tijdens de ope. stijden op maandag van I tot 20.00 uur en van dinsda pj en met vrijdag van 9.00 ind 13.00 uur. Ier Bezwaren tegen de verle ln! vergunning kunt u indiene het college van Burgemei en wethouders tot üitei weken na publicatie. tti Op zondag 14 december gaat in Deurne voor de twintigste keer de Zandboscross van start. Deze cross is de derde in een reeks van acht crossen in de Limbra-compe- titie, die door acht atletiekvereni gingen uit Noord-Limburg en Zuid-Oost Brabant wordt georga niseerd. Na Tegelen en Helmond is het nu de beurt aan AV Lopers Groep Deurne en het belooft weer een van de mooiste en best bezette wedstrijden te worden. Want niet alleen de leden van de deelne mende Limbra-verenigingen zul len van start gaan, maar ook veel atleten van buiten deze regio. Want de Zandboscross heeft een goede naam in binnen- en buiten land. De prachtige ambiance bij het hippisch Centrum en het zeer selectieve parcours hebben een grote aantrekkingskracht op de deelnemers en toeschouwers. Voordat de jeugdwedstrijden beginnen starten eerst de trim mers om 10.30 uur. Zij hebben de keuze uit 1, 2, 3 of 4 ronden, ofwel 1907, 3838, 5769 of 7700 meter. Deelnemers voor deze trimloop kunnen zich op de dag van de wedstrijd vanaf 09.30 uur inschrijven op het secretariaat in het Hippisch Centrum aan de Bruggenseweg te Deurne. De inschrijfgelden zijn 4 euro per persoon en op vertoon van de lid maatschapskaart van de KNAU 3 euro. Voor de deelnemers aan de trimlopen is er een gratis tombola op startnummer. Elke deelnemer ontvangt een leuke herinnering. Na-inschrijving voor het KNAU wedstrijdprogramma is mogelijk op de wedstrijddag vanaf 09.30 uur in het secretariaat. De kosten van na-inschrijving zijn voor de senioren en veteranen 5 euro, voor de junioren A, B, C en D 4 euro en voor de pupillen 3 euro per persoon. Wat gebeurt er als U niet adverteert In Helden werd een dressuur- wedstrijd voor paarden verreden. Ellen van Dijck en Eva van Ooi vielen in de prijzen. Ellen behaal de met Rozette een tweede prijs met 173 punten in de klasse LI. Eva van Ooi viel met beide paar den in de prijzen. Met Silvano werd zij in de klasse B vierde met 164 punten. Met Rebel won zij met 163 punten een vijfde prijs in de klasse L2. Afgelopen weekend werd er in Meerlo een selectiewedstrijd dres suur verreden voor paarden. Hier vielen in de prijzen: Petra van Dijck, zij won de eerste prijs met Jumpdolivio met 168 punten in de klasse B. Ook een eerste prijs ging naar Ellen van Dijck. Zij won met 174 punten de ring die werd verreden in de klasse LI Ook de ponyruiters zijn afgelo pen weekend naar Horst geweest. Hier werd een selectiewedstrijd springen verreden. Susan Hend riks won een mooie derde prijs. Zij reed op Melissa in de klasse DL. Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19 00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, vertrek om 19.00 uur bij ACE Wikkeltechniek, Nijverheidsstraat 2 in Horst, naar Sevenum, v.d. Beele, Peperstraat 10. Aldaar vertrek om 19.25 uur richting Horst. Zaterdag: bostraining, 15 30 uur. parkeerplaats Schadijker Bossen Mete- rik. Wedstrijdkalender: 14 december: Velden Molendijk-cross (DBCC). 14 december: Deurne Zandboscross (Limbra). 21 december: Weert IJzeren Man Cross (Limbra). Uitslagen: De omstandigheden waren niet slecht tijdens de 30e Steegbergcross in Kronenberg (7/12). Hoewel fris was het redelijk aangenaam onder het winterzonnetje en het parcours lag er goed bij. Bij de 5 km vrou wen ging An ja van der Heijden vanaf de start op kop en won voor Birgit Brauckman en Sabine Schuwer. Ria van den Goor kwam eerste Peel- runner binnen, terwijl Nicole Jacobs bij de senioren de enige Peelrun- ner was. Bij de 5 km mannen kwamen Werner Gentle en Wim Noor duin halfweg nog samen door, maar laatstgenoemde moest daarna lossen. Marcel Vaessen volgde op 9 seconden, op de hielen gezeten door de veteranen Huub Brucren, Ron Vlenteric, Ton van Buren en Chris Beurkens als eerste Peelrunner. Good old Bert Muris won in de klasse M11, voor Peelrunner Sraar Smits, die uitstekend tweede werd. In de lange cross verdween veteraan Wil Boudewijns na 8 km met een kleine 100 m voorsprong op een achtervolgend groepje voor de laatste keer in het bos. Op dat moment zette Benedikt Boyxen echter aan voor een versnelling die hem voorbij Boudewijns bracht en op de finish een voorsprong van 19 seconden opleverde. Ron Beurskens kon die ver snelling niet volgen, maar hield wel keurig zijn tweede plek vast. In de klasse M 1 eindigde Hein Hoeijmakers als 2e, terwijl Paul Coppus de enige dagoverwinning voor de Peelrunners wist te behalen, namelijk in de klasse M 11. Vermeldenswaardig is verder dat de Sevenumse An Len ders het uitstekend doet met een derde plaats in de klasse 12 t/m 15 jaar. Na haar eindoverwinning vorig jaar in de klasse t/m 11 jaar blijkt zij ook tussen de oudere meisjes uitstekend mee te kunnen komen. De vorst zat in de grond dus het was snel op de mountainbike. De leden die naar Malden gingen had den er een mooie tocht en de mensen die in de buurt van Ven ray bleven konden langer in bed blijven liggen. In de winter is het niet. altijd even gemakkelijk om uit heb bed te komen. Als je dan echter op de fiets zit en de zon schijnt door de bomen, het bevroren gras kraakt onder de banden dan. weet je waarom je deze hobby hebt. Dat is echt genieten. Door de grote tempoverschillen in de vereniging kun je meestal wel iemand vinden die dezelfde snelheid rijdt. Heb je ongeveer 25 bos-kilometers in de benen dan vind je gemakkelijk een maatje binnen de club. Sluit je nu bij de Mudhunters aan en je mag tot einde van het jaar gratis meedoen. Planning: Zondag 14 december tocht in St. Antonis, 25 of 40 km, vertrek 8.30 uur per auto Zondag 21 december training in Helden onder leiding van Gids Mark Duijf Vrijdag 26 december tocht in Nunhem, vertrek 8.00 uur per auto. Wil je een keer vrijblijvend mee- trainen, bel Piet, 0478-589880. Na een behoorlijke voorberei dingsperiode is het dan zo ver. HSV het Alvertje kan haar website openen. Op deze website kunt u aUe denkbare informatie over onze vereniging vinden; van de namen en functies van bestuursle den tot de uitslagen van wedstrij den en van het kasteelhaventje in Geijsteren tot karpervissen. Elk onderdeel van de vereni ging komt aan de orde. Zo zijn er pagina's over de jaarlijkse jeugd- viscursus, de jeugdwedstrijden en het jeugd wedstrijdteam. Ook de tekst van het jeugdboekje, dat de jeugdcommissie elk jaar uitgeeft, is in zijn geheel opgenomen. Verder vindt u verslagen en uit slagen van de clubwedstrijden, zowel die met de korte als met de lange hengels, met alle totaalstan den en klassementen. Natuurlijk komt ook de trots van onze vereniging; visvijver het Wanssums Ven ruim aan bod met o.a. een beschrijving met foto's van de meeste vissoorten die in de vijver rondzwemmen. Trouwens, de meeste pagina's zijn ruim voorzien van foto's zodat u zich een beeld kunt vor men van alle zaken die de vereni ging organiseert en opzet. Ook iel ik 1 vindt u nog een uitgebreide! teitenkalender met de dau alle wedstrijden, vergaderi yf en andere evenementen hel jaar rond. Bovenstaande is sl en een selectie van wat er te zi dus klik maar eens wat ron de site. Het adres is: www.h£ talvertje.nl De site is nog niet hek compleet; er zijn nog pla genoeg om meer aan deze sii n te voegen. Ze verzoeken dal ik a de leden van de vereniging ee verslagen van visvakanties c gek zondere visdagen, bijzon me vangsten enz. door te geve de beheerder van de site, zo< geplaatst kunnen worden. Ei u ander liefst voorzien van ef^ foto's. U kunt hiervoor contact men met Pieter Kunen, tel 3662920 of mailen naar hsvi vertje@tiscali.nl. 16. :ide CS Nieuws uit Ven en omgeving leest U in L

Peel en Maas | 2003 | | pagina 24